Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) zzeN


zzeN
aktív tag

Üdv!

Kb. 1 hónap múlva jár le a 2 éves hűségidőm és szeretnék váltani egy másik, olcsóbb csomagra. Ezt meg tudom csinálni míg le nem járt vagy feltétlenül meg kell várnom a hűségidő végét? Mobilt is vennék az új csomag mellé, már ha ez számít is valamit. Köszi!

(#48803) DJ. Ru$y válasza zzeN (#48801) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez még mindig az otthoni szolgáltatások topic, mint a címből kiderül, mobilos topic erre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48805) zzeN válasza DJ. Ru$y (#48803) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem is vettem észre, köszi! :R

(#48806) #78121280


#78121280
törölt tag

November 4.-től tovább bővül a TVGO az alábbi csatornákkal:

Sláger TV,Da Vinci Learning, AMC,Fim Cafe,Comedy Central,Paramount.

A Pulse mini csomag értékesítése megszűnik December 1.-től.

MGM helyét az AMC veszi át és az Családi programba csomagba kerül.
A Film Mánia átkerül a Movie minicsomagba.

ÁSZF módosulások

(#48807) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka, hogy az X300T STB főműsor idején akad a sima (nem HD) RTL Klub adás?
4 éves STB.
Úgy néz ki, hogy megáll/megakad az egész adás és hiába várok x időt, csak akkor indul el újra, ha elkapcsolok másik csatornára és vissza.

Nagyon rontja az élményindexet ez a jelenség. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48808) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Van itt még T-s segítő bennfentes kolléga?
Jól jönne most a segítsége.....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#48809) Sultan


Sultan
tag

Sziasztok!

Újratelepítettem egy oprendszert és újra be probáltam állítani a t-online-os emailtezést, de nem sikerűl mert ezt a választ adja:

Sending of password did not succeed. Mail server mail.t-online.hu responded: Temporary authentication failure. [px02k.mail.t-online.hu:2014-10-31 20:21:04]

Mi lehet a gond? :(

Apple fan! :-)

(#48810) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

Esküszöm, hogyha nem kapnék figyelmeztetést/kitiltást, akkor most a létező összes káromkodási szokásomat idezúdítanám. Mivel nem lehet, ezért megpróbálok kulturáltan fogalmazni. Ha nem lenne a T-homenál IPTV, beépített merevlemezzel, akkor már rég váltottam volna szolgáltatót. Szégyen, amilyen internetet ez a szolgáltató biztosít. Eddig mindig dicsértem, istenítettem, állandóan a konkurens cégek internetét szidtam, rágalmaztam, de fordult a kocka.
Anno, évekkel ezelőtt, amikor 5megás netcsomagom volt, a speedtest is 5megát mutatott letöltésnél, akkor 600kb/s-al zúztam lefelé. Amikor 10, akkor 10-et mutatott a test, akkor 1.2megával töltöttem lefelé. Persze a speedtest vagy bármelyik sebességmérő nem jelent semmit, de most 20megás netemre a 14-et sem éri el. Letöltés meg 2.5mega helyett az 1.5-öt se éri el. Azon csodálkoztam, hogy mostanság alig megy 1mega felé a letöltés, pár száz kilobájt, és kifli... Legutóbb azon lepődtem meg, hogy körülbelül kemény 10percig töltöttem 1.8megával (!!!), ami iszonyatosan, eszméletlenül hihetetlen, de így van! - akkor tudtam videót nézni, böngészni, minden weboldalt megnyitott. Most, bármennyivel töltök lefelé, vagy felfelé behal. Egy egyszerű google nem jön be... 600kb/s letöltésnél sem. Skype fájlfeltöltésnél anno tudtam vígan böngészni, most minden behal. Gratulálok! Álljon a szívembe egy gerenda, ha véletlen valakinek megsértettem a lelki világát, ezzel a kis kirohanásommal, de szeretnék megoldást találni erre a problémára. Más szolgáltatóhoz nem tudok menni, mert kicsiny településemben a Té hóm a vezető cég.
Természetesen, most lehet leszólni, hogy 'First World Problems' fiam, menjél legózzál, máshol éheznek, te meg erre vered magad - de igen, ez a legnagyobb bajom, sajnálom.

Peace!

ui.: Nem azért írtam, hogy szidjam a céget, vagy bármi hasonló, lehet, hogy nálam van a probléma forrása, vagy én nem értek hozzá. Ne sértődjön senki, várom a véleményeket, észrevételeket, segítségeket, ötleteket.

szerk.: Tudom, hogy megvan a garantált letöltési sebesség, és nem vernyákolhatok sehol.

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#48811) ludsimon válasza Ricardo128 (#48810) üzenetére


ludsimon
veterán

Én most fogok váltani Digire pont az IPTV szemétsége miatt. Nálunk a net az jó.
Digivel nem kell IPTV, rögtön gépre is tudom menteni az adásokat!
Meg is rendeltem ezt az usb-s sticket ami tök jó, hogy nemcsak DVB-C-t tud, hanem T-t is, szval ha nyaralunk is lesz este híradó. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48812) harylmu válasza harylmu (#48764) üzenetére


harylmu
őstag

kiderült, hogy amit cseréltek routert, szar volt az egyik ethernet aljzata. cserélték megint, már jó.

(#48813) Rick4 válasza DJ. Ru$y (#48782) üzenetére


Rick4
félisten

Tőlem rinyálhatsz, csak gondolkodj el azon, másoknak mi lesz a véleménye ezek után rólad. Ha elsőre megnézed, hogy mire válaszolsz, szerintem nem kezdesz el a 20% hiánnyal dobálózni, másodsorban aláírtál egy szerződést, amiben le volt minden írva, ha akkor nem tetszettek a feltételek, hogy akár 20%-nál nagyobb sebességkülönbség is lehet a csomagnév és a mérhető értékek között, akkor miért írtad alá? Szerinted az, hogy itt panaszkodsz, milyen eredményt produkál? Van csomagvesztésed? Van bejelentett hibád? Van hibajegyed? Hívott már a szerelő?

De most mindenféle kötözködés nélkül, egészen komolyan kérdezem...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48814) mlinus válasza Rick4 (#48777) üzenetére


mlinus
őstag

mindjárt hanyattesünk, várjál...
egyértelmű pillanatnyi hálózathiba miatt kiesett a docsis bonding. ennyi, be kell jelenteni, megjavítják

kicsit más kaliberű probléma mint amikor a telekom szirszar szoftverei meg hálózatbeállításai miatt ok nélkül visszaesik a dsl előfizetőknek a sebesség. ezt hiába jelentik, szarnak bele, pedig meg lehetne normálisan csinálni.

a 2mbit 10-20 mbites csomagoknál meg igen sokat számít. :U

az meg nem hiszem hogy benne volt a szerződésben hogy ok nélkül csökkenni fog a sebesség, helló.

[ Szerkesztve ]

(#48815) kisapa válasza mlinus (#48814) üzenetére


kisapa
senior tag

Akkor is az a minimum,hogy bejelenti hibára.Legfeljebb nem történik semmi mert a garantált megvan.

(#48816) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ez szolgáltatói hiba vagy nálam van valami gond?

A legtöbb oldal bizonyos időközönként nem jön be, majd pár perc múlva megint tökéletes és minden betöltődik de eltelik kis idő és megint nem töltődnek be.

Pingelésnél is jól látszódik:

(#48817) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

A roiutert kizárom,mert most direkt cisco-ba dugtam és így sem jobb a helyzet:

(#48818) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló-helló!

Mókolt valamit a Tré-home a DSL-el? Mert eddig úgy volt, hogy a gép indítása után kellett legalább 20 perc mire tudtam torrentezni. Pár napja viszont rendszerindítás után azonnal töltök vissza, és letölteni is tudok.

Aquila non captat muscas.

(#48819) Teko001 válasza Hegyirabló (#48818) üzenetére


Teko001
őstag

Ennek eddig is így kellett volna lennie. Milyen HGW van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#48820) Hegyirabló válasza Teko001 (#48819) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Speedport, az izé, W724V.

Lehet, hogy így kellett volna, de nem ment. Próbáltuk is megoldani a topiklakók segítségével, de eddig nem ment.

Aquila non captat muscas.

(#48821) Rick4 válasza mlinus (#48814) üzenetére


Rick4
félisten

Pillanatnyi, persze, másfél hét csak egy pillanat. :D Akkor kérlek minősítsd ezt a szitut, ha ekkora géniusz vagy, hogy neked az idegen szavak is mennek..

120/10-es netem van.
Sebesség:

modem:

Amúgy téged is megkérdezlek, szerinted milyen eredménye lesz annak, ha ide írogat, és nem a t-home-nak? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48822) westcoastog válasza Rick4 (#48821) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerinted nem telefonálgatok a t-homenak? Szarnak bele, náluk megvan a kellő sebesség, nem találnak hibát a hálózatban, kijönni meg nem akarnak, legalább is nem értesítenek hogy kijönnének.

[ Szerkesztve ]

(#48823) DJ. Ru$y válasza Rick4 (#48813) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A fórumtársat védtem a te rinyálásodtól, nekem a 30/5-ös vDSL-em tudja a 30/5-öt egyelőre, néha 31/6-ot is simán, amíg nem lesznek itt újabb rákötések. Szóval azért a vélemény már rólad kialakult másban is ahogy látom. Köszönjük. Ezennel zárom ezt a témát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48824) Rick4 válasza DJ. Ru$y (#48823) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd, Te tudod, hogy a világból eddig mit láttál, de ahogy nézem, egyszerű szavak jelentésével sem vagy tisztában. Esetleg csak megtetszett amit írtam, és most megpróbálod ide oda berakni? :D Ezek után gondolom sejted, hogy az a vélemény, amit produkálsz, mennyire számottevő.... :D

westcoastdog:
Szerintem? Miért számít az, hogy szerintem igen, vagy szerintem nem? Ha leírod komplexen hogy mik az előzmények, akkor meg lehet egy dolgot ítélni egész másként is. amíg nem teszed, ne zavarjon, ha abból lehet véleményt alkotni amit bedobtál ide... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48825) westcoastog válasza Rick4 (#48824) üzenetére


westcoastog
veterán

Milyen előzmények? Most telefonáltam harmadszor a téhómnak és megint hogy de a garantált sebesség megvan hiba nincs stb kiskutyának a töke.

Igen, a 10,5 itthon mért mbit helyett szar 7,5-re lassult be a lehető legkisebb csomagú adsl, ne zavarjon?
Sajnállak téged is hogy elvész a 100mbit-ed, de azt ne mondd már hogy ne rinyáljak szar 3mbitért. De rohadtul rinyálok mert fizetek érte, és egy ideje nem azt kapom, igen, tudom látom hogy te sem, akkor rinyálj hát te is.

Menj be te is és borítsd rájuk az asztalt, ha ennyire zavar hogy én 3mbitért sírok.

[ Szerkesztve ]

(#48826) ludsimon


ludsimon
veterán

Családi csomag EPC3925-el:


Mostani:

2011-es mérést megtaláltam.
Van különbség? Melyik érték a jobb?
Mennyivel?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48827) MajaG válasza westcoastog (#48825) üzenetére


MajaG
senior tag

Valamit azért tegyetek tisztába, itt mindenki a garantáltért fizet a szerződése szerint NEM a maximumért. Technológiákból adódóan ki ennyit, ki annyit fog kapni. A szolgáltató megpróbálja mindenkinek ki hozni a maximumot.

Keress meg privátba a sebességgel kapcsolatban.

(#48828) Teko001 válasza Hegyirabló (#48820) üzenetére


Teko001
őstag

Előfordulhat, hogy kaptál egy firmware frissítést, ami kijavította a Speedport p2p problémáit.

[ Szerkesztve ]

(#48829) ludsimon


ludsimon
veterán

Sebességgel kapcsolatban.
Én a cfos speedet ajanlom DSL en!!
Különleges ár magyar állampolgároknak és nekünk anno meg 2xezte a sebet!! És a ping 120-150 ről 20-40 lett!!
Mobilneten is működött a gyorsítás. Kábelneten is használ ha torrenten maxal seedelsz!

undefined

(#48830) westcoastog válasza MajaG (#48827) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó fizetünk a garantáltért, de ez nem jelenti az hogy be is kell lassítaniuk garantáltra.
Adják el úgy a csomagot hogy 7,5mbit és maximum lehet 10-is, aztán nincs probléma.

(#48831) GoodSpeed
Úgy lenne fair ha minden szolgáltató csinálná.

[ Szerkesztve ]

(#48831) #41133696 válasza westcoastog (#48830) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor a többi szolgáltatónak is úgy kellene árulnia, különben saját magukat hoznák versenyhátrányba.

(#48832) wmati válasza ludsimon (#48826) üzenetére


wmati
addikt

Jelszinteket nézve upstrem részen változott jelentősen csak a dolog de összességében jól néz ki a réi és a mostani is.

(#48833) westcoastog


westcoastog
veterán

Nem tudom ez mond e valakinek valamit.
Ha valamit kitudtok innen halászni az jó lenne.

(#48834) ludsimon válasza wmati (#48832) üzenetére


ludsimon
veterán

Régen miért csak 1 csatorna volt upstreamben? Távolról ezt képesek módosítani?

undefined

(#48835) wmati válasza ludsimon (#48834) üzenetére


wmati
addikt

Központból tudják módosítani cmts bővítéssel , gondolom jöttek új előfizetők nagyobb csomagra váltottak stb és ezért be raktak újabb csatornákat hogy elég legyen. Nálunk is kezdetben egy volt de pár hónapja véletlenül vettem észre hogy még egy lett.

[ Szerkesztve ]

(#48836) westcoastog


westcoastog
veterán

Uraim egy felhasználó segített, azt írta visszavették a csomagomat, most ő pedig visszakapcsolta nekem nagyobb sebességre, ezer hálám neki. :Y

Valószínűleg azért lassíthatott be az automata, mert volt több nap is mikor sűrűn ki és bekapcsolgatva volt a modem, mert hazajöttem neteztem, elmentem itthonról kikapcsoltam ne menjen fölöslegesen, ezt akár többször is, és vonalszakadásnak érzékelte a cucc, ezért berakott lassabb sávra.

[ Módosította: philoxenia ]

(#48837) wmati válasza westcoastog (#48836) üzenetére


wmati
addikt

Pontosan ahogy írod ilyet vonalszakadásnak nézhet a rendszer és be lassít mert akkor jobb stabilabb lesz neked.

(#48838) westcoastog válasza wmati (#48837) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor ilyet nem fogok csinálni, este kikapcsolom, nappal be és ennyi.

(#48839) ludsimon válasza westcoastog (#48836) üzenetére


ludsimon
veterán

DSL nem arról híres, hogy szeretné a ki-be kapcsolgatást.
Nekünk is a mániánk volt 2008-ban ki-be kapcsolgatni és jelentgetni minden reggel, hogy nem megy, de aztán sokadik alkalommal végre felvilágosítottak minket, hogy nem kell és nem is szabad ki be kapcsolgatni.

A kábel már nem annyira nyűgös erre, de ezt se kapcsolgatjuk különböző okokból, 4 ember nem egyszerre mindig ugyanabban az időpontban használja hanem mindig máskor.

#48838:
Ne kapcsolgasd ki este se! Ha nem akarsz vele több problémát inkább hagyd bekapcsolva.
Nem fogyaszt az olyan sokat, hogy kapcsolgatni kelljen.
8 óra alatt havi szinten kb 200-400ft-ot.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48840) westcoastog válasza ludsimon (#48839) üzenetére


westcoastog
veterán

Na most már ennyivel is okosabb lettem.

Akkor hagyni fogom.
Eddig mióta van internet bekötve, mindig az volt a bevett szokás hogy éjszakára kikapcs, reggel, vagy délután be éjszakáig, és gond nem volt vele.

De most mióta dolgozni járok és hazaszaladok ebédelni stb és netezgetek, bekapcsoltam, aztán megint ki mikor leléptem itthonról.
Akkor ez okozhatta a gondot.

(#48841) #41133696 válasza ludsimon (#48839) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen, az SNR Lock könnyen begyűjthető azzal (is).

(#48840) westcoastog: Ha van arra alkalmas UPS-ed, érdemes rákötni... nálam a VDSL2-es HGW is azon lóg.

[ Szerkesztve ]

(#48842) Hegyirabló válasza Teko001 (#48828) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt észreveszem, vagy a router elvégzi magának?

Amúgy volt egy hete négy órás üzemszünet, talán annak is van köze?

Aquila non captat muscas.

(#48843) westcoastog válasza #41133696 (#48841) üzenetére


westcoastog
veterán

Nincsen ups-em sajnos.
Igaz nem nagyon szokott lenni áramkimaradás, de ha van akkor nagyon ritka.
Pedig jó lenne egy a hálózati cuccoknak, egy pedig a pc-nek.

[ Szerkesztve ]

(#48844) Teko001 válasza Hegyirabló (#48842) üzenetére


Teko001
őstag

Megcsinálja magának, ha megkapja fentről. A kimaradás nem valószínű, az inkább karbantartás lehetett.

(#48845) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hy

bocs hogy ide írok de a routeres nem igazán aktív, én meg egyre idegesebb vagyok, csomó oldalt nem akar megnyitni csak ha egy biztonsági számsort beírok neki, eddig soha nem csinálta most elkezdte, azt hittem vírus leszedtem mindent formáztam újrahúztam a wint és így is csinálja pedig csak a netet telepítettem fel, gyanakszok hogy router miatt csinálhatja de nem tudom miért mitől, ez látszódik

Kipróbáltam a router kiiktatását úgy is csinálja, másik böngészővel is csinálja

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#48846) spiritex válasza bandi0000 (#48845) üzenetére


spiritex
veterán

A router-ben szerintem elállítódtak a DNS értékek (korábban láttam már olyant, hogy vírus el tudta állítani). Nézd meg őket, és add meg a helyeseket vagy a google-éit.

Akkor mégsem ez a gond...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48847) Teko001 válasza bandi0000 (#48845) üzenetére


Teko001
őstag

Az ip címed valamiért fekete listára került a cloudflare rendszerében, vagy pedig valamiért támadásnak véli a tevékenységedet.

[ Szerkesztve ]

(#48848) ludsimon válasza bandi0000 (#48845) üzenetére


ludsimon
veterán

Szolgáltatóval beszélj szerintem! Mondd el, hogy miket próbáltál, mit csináltál és még mindig ez van és gyanakszol rá, hogy felkerült az IP címed a feketelistára!

Találtál bármilyen vírust mikor kerestél? Nem lehet, hogy egy jogtalan betolakodó fért a gépedhez távolról?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48849) bandi0000 válasza ludsimon (#48848) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert ha simán IP címet változtatok az nem oldja meg a gondot?

Nyilván fölösleges találgatni, de mitől kerülhetett feketelistára?

Csak nem, talált 2 vírust ki is töröltem, de az se segített, a google régóta csinálja már azt hogy az is random bedobálja ezeket de eddig csak ő csinálta

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#48850) spiritex válasza bandi0000 (#48845) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld ki még azt, hogy proxy-n keresztül mennek-e az oldalak pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.