Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Teko001 válasza BandD (#48349) üzenetére


Teko001
őstag

Ismerős a Deutsche Telekom-nál szeretett volna egy mobil előfizetést személyesen, készülékkel, egy összegben vásárolni hűségre. Megkapta a telefont, a számot, de nem akart menni, egy hét alatt találták ki, hogy hát ez így mégse fog menni, storno minden, és inkább menjen el egy leányvállalatukhoz, ahol ugyanezt megkaphatja. Szóval igen, ott is vannak problémák.

(#48352) #41133696 válasza #41133696 (#48313) üzenetére


#41133696
törölt tag

Speedport HGW-nél ma vettem észre, hogy régebb óta, még a FW frissítés után, annak következményeként ki volt kapcsolva az UPnP.

Egyébként a DD-WRT-s ASUS RT-N10+-nál is , szintén FW frissítés után:

tehát duplán, és ennek azért vannak hátrányai :)

(#48353) Teko001 válasza #41133696 (#48352) üzenetére


Teko001
őstag

és vannak előnyei is

(#48354) dchard válasza poli27 (#48346) üzenetére


dchard
veterán

A másik is tiltezhető, csak ott úgy hívják hogy slope :)

Tény, hogy ez utóbbi profibb megoldás, mivel jumperes/körkapcsolós állítású, de beltérre szerintem az olcsóbb is megfelel, és azért nem kis árkülönbség van.

Egyébként azt ugye tudod, hogy a DOCSIS-nál például a tiltezés nem értelmezhető, mert a modem által használt csatornák olyan közel vannak egymáshoz, hogy gyakorlatilag elhanyagolható a frekvenciamenetben látható eltérés. Persze ha sok DOCSIS csatornánk van, vagy átlapolt, nagy távolságban lévő bonding group-okat használunk mint például a Telekom, akkor természetesen szükség van a tiltelés értő használatára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48355) MaxxDamage válasza Huroq (#48322) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Nekem is hasonló problémám volt /net többet nem volt mint igen/ +(iptv volt, de csatornaváltáskor pár sec után beakadt a kép és hang is pár secre) és volt itt szuperszervízes emberke meg sima is azt pár napig próbálgattak dolgokat (2-3 fajta modem csere, wifis net meg lan-os se volt jó mindig) azt a központba átkötötték másik portra és az megoldotta a problémát! ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48356) Teko001 válasza MaxxDamage (#48355) üzenetére


Teko001
őstag

Nála kábelnet van, nem DSL. Ott nincs mit átkötni

(#48357) Ronam


Ronam
addikt

Nem tudjátok, hogy mikor lehet végre már belépni az Online felületen?

(#48358) Teko001 válasza Ronam (#48357) üzenetére


Teko001
őstag

:N :(

(#48359) OldMike válasza prisz (#48331) üzenetére


OldMike
őstag

Csak érdekességképen jelzem, hogy a PC-s internet sebesség probléma részben megoldódni látszik. Abban a gépben egy AMD GPU-s processzor van, ami valamilyen módon ütközik a hálókártyával. A Windowst "Csökkentett mód hálózattal" módon indítva, az egyébként lehetségesnél jóval gyengébb felbontást használva működött a 30/5 (igaz csak vezetékes hálózaton). Ugyanebben a módban a monitor maximális felbontását használva a letöltési sebesség a tizedére esett vissza.
A hibát (csak a vezetékes hálózat esetére) egy AMD-s munkatárs által javasolt program alkalmazásával meg lehetett szüntetni.
Tehát a hibának nincs köze a Telekomhoz, viszont előhozta azt, hogy a szolgáltatás eléggé a határértékeken lavírozik.

42LM660S

(#48360) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!
Telekomos mobil szolgáltatásokkal, garanciális ügyintézéssel kapcsolatos fórum van?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#48361) kali válasza SsPL711 (#48360) üzenetére


kali
legenda

szia,

telekom mobilos téma itt; link

(#48362) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy kaptunk egy számlát 2 havi szolgáltatási díjjal miszerint el vagyunk maradva.

Az egyik ebből jogos mivel meg se kaptuk a havit, legalábbis sehol se találjuk a számlalevelet, a második viszont nem mert be van fizetve vagy 4 napja, ahogy a másik számla jött de ezek szerint amikor még kiadták akkor nem érkezett még be.

Most ha befizetem a plusz 1 havi összeget, akkor legközelebb jóváírják a következő havin vagy kérjünk egy másikat t-pontban csak arról az egy hónapról, mivel most két hónapi összeg szerepel rajta?

(#48363) villamos válasza Atomantiii (#48362) üzenetére


villamos
őstag

Kapsz majd egy számlát, amire az lesz írva, hogy befizetni nem kell...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#48364) Atomantiii válasza villamos (#48363) üzenetére


Atomantiii
őstag

Rendben, köszi.

(#48365) spiritex


spiritex
veterán

Miért kapok mindig egy "Az Ön Otthoni szolgáltatások számlájá"-t, ami 0 Ft-os? Ez micsoda?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48366) dptrsk válasza spiritex (#48365) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csomagot váltottál, azóta, amióta a Telekom az új rendszerre áll át?
Ha igen, és kaptál új MT azonosítót, akkor gondolom a régi MT is benne van távszámlában csak arra nem számláznak semmit, csak jön róla egy 0-s számla.

Esetleg ezt tudom elképzelni

(#48367) spiritex válasza dptrsk (#48366) üzenetére


spiritex
veterán

Váltani úgy váltottam, hogy hűséget hosszabbítottam, és a már nem létező csomagok mostani megfelelőire cserélték, de csak a nevük más, a tv csatorna szám és a net sebesség nem változott. Új MT-t sem kaptam.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48368) SsPL711 válasza kali (#48361) üzenetére


SsPL711
őstag

Köszi :R

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#48369) BandD válasza spiritex (#48350) üzenetére


BandD
tag

Hát akkor így valóban semmi értelme nem lenne, de az is meglepő, hogy az anyacégnél is vannak problémák... :F

(#48370) hackeeeee válasza Atomantiii (#48362) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyik ismerősöm is hasonlóképp járt, ráadásul Náluk ki is kapcsolták a szolgáltatást.

Telefonálgatás után kiderült, hogy nem tartozásuk van, hanem túlfizetésük.. Persze, igazolni kellett annak a hónapnak a befizetését, amivel elvileg el voltak maradva (a rendszerben látták, hogy nincs elmaradás), utána díjmentesen visszakapcsolták a szolgáltatást.

Valszeg kapni fogsz egy nullás számlát, vagy jóváírják, ha befizeted.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48371) Ronam


Ronam
addikt

Mult heten lekapcsoltak a netemet szamlatartozas miatt. Most fizettem be, mennyi ido mire visszakapcsoljak? Kpval fizettem be egy viszonteladoi boltjukban.

(#48372) poli27 válasza Ronam (#48371) üzenetére


poli27
veterán

Nem mindig kapcsolják vissza,van amikor kötnek veled egy új szerződést, legalább is sok ilyen helyen kötöttem be, nem visszakapcsolták, mert arra hivatkoztak nem lehet, hanem lett egy új szerződés!

(#48373) Ronam válasza poli27 (#48372) üzenetére


Ronam
addikt

Új szerződést? :D 1 havi elmaradásom volt, azért az vicces lett volna, ha emiatt új szerződést akarnak kötni. Amúgy most értem haza, és már megy szerencsére.

(#48374) djculture válasza Ronam (#48373) üzenetére


djculture
félisten

Nem érdemes tartozni mert elég betyár ára van már egy fizetési felszólitásnak is:)

(#48375) Ronam válasza djculture (#48374) üzenetére


Ronam
addikt

Igen azt észrevettem :), nem is szokásom, de sajnos most így alakultak a dolgok.

(#48376) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Jelenleg három szolgáltatást is a T-től veszek, úgymint telefon, internet, tévé. Ezek ugye egymás árait nyomják le, mindegyik picit olcsóbb, mert a másik kettőt is tőlük kapom.
Azóta viszont bevezettük a Digit, így le szeretném mondani a T-s tv-t. Parasztságnak parasztság, de azt lehet vajon, hogy újabb egyéves hűséget kötök telefonra és netre, majd lemondom a tévét? Vagy tök mindegy, mint bűvészkedek, mert látják, hogy másnapra már nincs ott három cuccom, akkor nem jár annyi kedvezmény?

(#48377) DJ. Ru$y válasza lesaux (#48376) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor kapod meg a kedvezményt, ha a 3-at egyszerre kötöd meg, akkor pedig "nem tudod" lemondani a TV-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48378) lesaux válasza DJ. Ru$y (#48377) üzenetére


lesaux
veterán

Az évek során egyiket-másikat módosítottam, újrakötöttem stb. Tök különböző időpontokban járnak le. Az internet november közepén, a telefon március végén. A tévét nem mutatja a szisztem.

(#48379) Teko001 válasza lesaux (#48378) üzenetére


Teko001
őstag

Ha lemondasz valamit amire nincs hűség, akkor értelem szerűen vissza esik a kapott kedvezmény mértéke. A hűséget arra kötöd, hogy x db szolgáltatásnál ennyi kedvezményt kapsz, y db szolgáltatásnál pedig amannyit.

[ Szerkesztve ]

(#48380) lesaux válasza Teko001 (#48379) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi. Végül is tök logikus.

(#48381) st.stofi válasza lesaux (#48376) üzenetére


st.stofi
tag

Külön van a hűségkedvezmény és a több szolgáltatás igénybevétele után járó dupla ill. tripla kedvezmény, a számlán is külön szerepel levonásként a kettő ha megnézed. Ha a hűséget adott szolgáltatásra megkötöd, akkor arra a hűség lejártáig fog járni a hűségkedvezmény. Ha lejár a hűség, akkor pedig csak az adott szolgáltatás hűségkedvezményét veszíted el, a dupla/tripla kedvezményt nem, és ugyan ez igaz a dupla/tripla kedvezményre is, ezek függetlenek egymástól.

A [link]kedvezményrendszer alapján 2 szolgáltatás esetén 20%, 3 igénybevétele esetén 25% a kedvezmény, így azzal, ha egyik szolgáltatásod lemondod a háromból, csak 5%-ot buksz a maradék szolgáltatások díjain, viszont a TV havidíját így nem kell feleslegesen fizetni, szerintem ez abszolút nem "parasztság", teljesen logikus, hogy ha már nincs szükséged a szolgáltatásra, és hűség sincs rá, mondd le, ne fizesd feleslegesen.

(#48382) 313313 válasza lesaux (#48380) üzenetére


313313
addikt

Azt ne feledd el, ha Digi is ott van, lehet hiéna díjcsomagod van, ami ismét csak akkor áll, ha mind a 3 szolgáltatásod van.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48383) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Némi hírrel tudok szolgálni az Exszolgáltatóm és a köztem folyó vitás üggyel kapcsolatban.

Aki nem emlékezne: Natolt hálózatot kapok/kaptam amit panaszoltam mert erről sehol nem tájékoztatott és felmondta a szerződésem 30 napos határidővel túlzott fogyasztói igényre hivatkozva.
Arról nem beszélve, hogy a TV-t is megszünteti annak ellenére, hogy arra semmilyen panaszom nem volt. [link]

A saját ASZF-jével sincs tisztában a tisztelt cég!

"Az előfizetői szerződés Szolgáltató általi rendes felmondásának felmondási
határideje nem lehet kevesebb, mint 60 nap. A Szolgáltató a felmondást
minden esetben indokolni köteles. A felmondás indok lehet különösen, de nem
kizárólagosan, ha az Előfizető az előfizetői szolgáltatást a
jogkövetkezményekre történő figyelmeztető értesítését követően is a
Szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti. A
szerződés a felmondási idő leteltével megszűnik."

30 napra csak akkor ha:

"Az előfizetői szerződés 30 napra történő felmondása
A Szolgáltató az előfizetői szerződést 30 napos felmondási idővel mondhatja
fel, amennyiben az Előfizető az esedékes díjat a jogkövetkezményekre
figyelmeztető első értesítés elküldését legalább 15 nappal követő második
értesítés megtörténtét követően sem egyenlítette ki.
Nem jogosult a Szolgáltató felmondani a szerződést, ha az Előfizető a
díjtartozás összegszerűségét vitatja, és a vita rendezése érdekében a
hatósághoz, vagy a jogvita elbírálására jogosult más szervezethez kérelmet
terjesztett elő, feltéve, hogy az Előfizető a szolgáltatás igénybevétele után a
nem vitatott, illetve az esedékes, nem vitatott további díjakat folyamatosan
megfizeti."

A TV-re anyum kötött náluk egy másik szerződést, az ügyintéző hölgy megírta a szerződést. De nem adta oda mert mivel vitám van a főnökkel nem biztos, hogy engedi :W Aztán a főnök rábólintott, majd a hölgy másnap felhívott minket, hogy a net nem kell mert ha nem akkor jönnek és a hónap végén levágják a kábelt. A tv is csak úgy mehet, hogy előtte kijönne ellenőrizni a vezetékeket stb... (éveken keresztül nem volt gond a vezetékekkel most valamiért lett)
A Netet lebeszéltem a Thome-al, bár nevetséges, hogy max 20/1 amit biztosítani tudnak míg az RKSZ akár a 120/10-et is.

A mai napon kaptam egy válasz levelet a fogyasztó védelemtől, mint arra számítani lehetett semmi jót nem tartalmaz. [link]

Kíváncsian várom a véleményeteket.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48384) Teko001 válasza Predator2 (#48383) üzenetére


Teko001
őstag

Valószínűleg teljesen más technológián szolgáltat a T-Home, így a 20/1 azon jelenleg viszonylag jónak számít.

(#48385) djculture válasza Predator2 (#48383) üzenetére


djculture
félisten

Elve nem fogyasztóvédelmi kérdés igy nemcsoda ha ezt kaptad ezt a nemzeti média és hírközlési hatóság-ra tartozó ügy. Attól megvárnám a választ mit mondanak. De ha amúgy a szerződésben nemvolt a natolt szolgáltatásra utaló bejegyzés akkor szerintem simán megállja a helyét egy biróságon egy kártérités per is. Évekig egy csökkent felhasználást lehetővé tevő szolgáltatásért fizettél teljes dijat cimen.

[ Szerkesztve ]

(#48386) #41133696 válasza Predator2 (#48383) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van olyan TV csatorna a kínálatukban, amit néztek, de nincs benne például a SAT TV-ben?

Amúgy a netet kösd meg a T-vel.

(#48387) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Inviteles előfizum van ami novemberben jár le. A T-home oldalán cím alapján kapott ajánlat sokkal jobb és olcsóbb mint a mostanim amit a 2 éves hűségemért hálából még 300ft-al emelnének is:D

A kérdésem az lenne h egy 61+18hd csatornás iptv csomag mellett egy 20megás net mennyire hozná az elvárt sebességet? Egy tv lenne rákötve.
Valamint létezik-e h a T-nél még nem ismerik a CA modult? Mert nem szeretnék beltérit.

Köszönöm előre is a válaszaitokat! :R

Üdv: Gábor

(#48388) djculture válasza menyoronc (#48387) üzenetére


djculture
félisten

Direkt nem ismerik a modult mert igy a beltéri bérletidiját szépen megfizeted majd:)

[ Szerkesztve ]

(#48389) Sofian válasza menyoronc (#48387) üzenetére


Sofian
őstag

IPTV csak boxon megy. Kábeltv-n menne minden vagy VDSL?

[ Szerkesztve ]

(#48390) menyoronc válasza djculture (#48388) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Baró..és az első boxért is kell fizetni vagy csak a továbbiakért?

Üdv: Gábor

(#48391) menyoronc válasza Sofian (#48389) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Gondolom kábelen..nem hiszem h itt Kisújszálláson más lenne. Bár még a kábelben se vagyok biztos mert apóséknak fél éve rendeltem csomagot és a neten iptv-t írt utána meg már csak műholdas tv-t mondtak telefonban h elérhető.

Üdv: Gábor

(#48392) wagi válasza menyoronc (#48390) üzenetére


wagi
senior tag

Az elsőt alapból kapod benne van az árban.

(#48393) #41133696 válasza wagi (#48392) üzenetére


#41133696
törölt tag

A többi meg 870 Ft /db.

(#48394) vigyori78 válasza wagi (#48392) üzenetére


vigyori78
őstag

Azért megoldják,hogy mindkettőért fizess :K
Nekem van egy sima és egy felvevős boxom ,a felvevősért fizetni kell a felvételi opcióért és ezt állították be alap boxnak így a másik sima boxért fizetek havidíjat :D

(#48395) wmati válasza vigyori78 (#48394) üzenetére


wmati
addikt

Persze ki van ez találva rendesen.

(#48388) djculture Lehetne modult is bérbe adni az se drágább mint egy sima box.

[ Szerkesztve ]

(#48396) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Köszönöm!
Az iptv+net sávszélességről kitudnátok még okosítani?:) Ha 1 tv lenne rákötve akkor annak bekapcsolása közben venne el a net sávszélességéből?

Üdv: Gábor

(#48397) Teko001 válasza vigyori78 (#48394) üzenetére


Teko001
őstag

Ha a sima box lenne az alap, akkor a felvevősért fizetnél plusz díjat (a felvétel opción felül).

(#48398) wmati válasza menyoronc (#48396) üzenetére


wmati
addikt

Csak dsl nél optikán meg koaxon nem.

(#48399) wagi válasza menyoronc (#48396) üzenetére


wagi
senior tag

Milyen a net?

(#48400) st.stofi válasza menyoronc (#48387) üzenetére


st.stofi
tag

Ha egyébként elégedett vagy az Invitel szolgáltatásával, és csak az ár miatt váltanál, érdemes lehet felhívni az Invitel ügyfélszolgálatát, és elmondani nekik, hogy a T-nél jobb árat kapnál, és hogy tudnak-e esetleg valami "akciós" árat mondani. Mikor én kerestem őket lemondani a szolgáltatást, szintén a T jobb ár/értékű ajánlata okán, engem visszahívott az Invitel valami ügyfélmegtartó osztálya vagy mi, hogy lenne egy jobb ajánlatuk, ami a T ajánlatával már egyezett volna, de sajnos én már megkötöttem elötte a szerződést a T-vel 2 év hűséggel, így el kellett utasítanom az Invitel ajánlatát, pedig az elutasítás után mondtak egy még jobb árat, ami meg már a T-s ár alatt lett volna, de ezt is el kelett utasítanom, mondtam is a hölgynek, hogy nem az ajánlat miatt, hanem már megkötöttem a szerződést a T-vel, mondta is hogy sajnálja, hogy nem előbb beszéltünk, hát és is, de ez van. Egy próbát megér, de ne fogadd el az első ajánlatukat, mert a fentiek alapján nem azt mondják elsőre, ami a minimum, hanem megpróbálnak egy közepes áron megtartani, de ha nem megy, van még jobb ajánlatuk is a tarsolyukban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.