Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) kabelmania27 válasza menyoronc (#48396) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ADSL-re ne kérj iptv-t, inkább sattévét kérj.

(#48402) djculture válasza wmati (#48395) üzenetére


djculture
félisten

mudulos megoldással tv-n keresztül simán lehet rögziteni az adást saját eszközre így meg azért is pénzt lehet kérni:) Nem hiába nem opció ez a telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#48403) menyoronc válasza wmati (#48398) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Csak azt nem tudom, hogy a T oldalán az ajánlat most milyen vonalra vonatkozik mert azt nem láttam. Az az egy tuti, hogy nem optika :DDD gyanús h dsl lesz.

Üdv: Gábor

(#48404) menyoronc válasza wagi (#48399) üzenetére


menyoronc
aktív tag

20 megás de h min jön-e azt nem láttam az ajánlatban :U

Üdv: Gábor

(#48405) menyoronc válasza kabelmania27 (#48401) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Az van apóséknak is de ha rossz idő van elmegy az adás..

Üdv: Gábor

(#48406) menyoronc válasza st.stofi (#48400) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszi a tippet, megfogom próbálni:) Pár éve egy internetszolgáltatóval meg a vodával is bejött:)
Azt viszont nem tudtam h az első ajánlat után van még jobb is, köszi :R

Üdv: Gábor

(#48407) MaxxDamage válasza menyoronc (#48406) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Máskor 1 H.Sz.-be rakd minden H.Sz.-ed :K "Szerkesztés" opció....
/nem kötekedés, de van ÁSZF is/ ;]

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48408) M_AND_Ms válasza MaxxDamage (#48407) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Minek írja egybe???
Négy különböző embernek írt, négy különböző választ. Erre való a "válasz" gomb és így lehet utólag is könnyedén visszakövetni melyik hozzászólás, mire válaszol. Egy téma és az arra keletkezett párbeszéd hónapokkal későbbi vissza olvasása csak így lehetséges. Pont ezek egy hozzászólásba való összeömlesztése a helytelen.
Félreértelmezitek a szabályzatot.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#48409) MaxxDamage válasza M_AND_Ms (#48408) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Én ha válaszolok x embernek akkor egy h.sz.-be kirakom a nicket és #id-t, (és kiemelem) ezzel tudatom, hogy kinek is ment....és így is kell! Vagy nem!? :F :Y
Gondolj bele, hogy válaszolsz mondjuk 20 embernek és külön, azt lesz 20h.sz.-ed egymás felett. "szomorú, ha te nem így szoktad"

No comment....! :DD
P.Ü.-be írj ezzel kapcsolatos továbbiakat, mert nem ide való.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48410) 313313 válasza menyoronc (#48405) üzenetére


313313
addikt

Akkor az rosszul van beállítva. Anyuéknak is sat tv-ük van olyan 6-8 éve, talán 3* ment el az adás. Ebből egyszer villám csapás miatt, egyszer a kb 10cm-es havat kellett letakarítani a tányérról. Lehet vihar, eshet bármi, tökéletes az adás...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48411) M_AND_Ms válasza MaxxDamage (#48409) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Vagy nem!?"

Nem!

Utálom és értelmetlennek tartom az ilyen ömlesztett, minden egybe hozzászólásokat. Miért baj, ha több hozzászólás van, amelyekben szépen tagoltan látszanak a dolgok, miért jobb ha ezeket egybe rakod és pont a tagoltságot veszíted le vele - nem beszélve, hogy minden ilyen ember a sajátos formázgatásával jelölgeti, kinek, mit írt, ahelyett, hogy használná azt, amit a fórummotor nyújt?
Ráadásul az ilyen emberkék, még leszúrják és okítják is erre a többieket.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#48412) poli27 válasza M_AND_Ms (#48411) üzenetére


poli27
veterán

Te valamit nagyon felreertelmezel a szabalyzattal kapcsolatban sztem... pont a 20db hozzaszólas tenne atlathatatlanna a topicot, de majd jon egy modi azt megmodja a tutit!

(#48413) DJ. Ru$y válasza poli27 (#48412) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell moderátor, csak értőolvasás.

Általános Szolgáltatási Feltételek (ÁSZF)

III/12/4/2
"Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

III/12/4/3
"Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."

Utóbbi kategóriába esett az eset, nem 1-2 szavas köszönöm, köszönöm, nem jó stb válaszokat írt.

luimapeiz
Az, hogy te így csinálod az egy dolog, de ezzel nem visszakereshető könnyen a dolog (válaszra kattintasz mindig és látod a folyamatos kérdés, válasz, válasz válsz levezetést, és nem kell keresgélned). Ezért is jó a RIOS motor, mert nem csinál piramist, mint nagyon sok fórum motor. És, hogy miért idejelöltelek, ahogy szoktad és nem külön, mert off topic és abból nem kell gyártani sokat.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48414) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Lapozzunk, köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#48415) OldMike


OldMike
őstag

A napokban frissítés volt az IPTV bokszokon (bekapcsoláskor újraindult). Amit észrevettem (lehet persze más is), hogy a Műsorújságban néhány csatorna nevének háttere szürke, a többié meg hagyományosan átlátszó.
Nem tudom, hogy van-e benne logika (M1, RTLK, TV2, RTL II, Muzsika TV, NatGeo).

Amúgy egy kulturált szolgáltató kezdhetné úgy is, hogy először kiírja hogy FRISSÍTÉS. Egy járatlan vagy új felhasználó csak néz, mint a moziban: először Nincs jel-et ír a tévé, aztán előjön a rózsaszín "T", aztán a nagy feketeség, aztán megint a "T", közben a ledek eszeveszetten villognak összevissza, végül egy-két adatfelirat, majd helyreáll a kép. Mindez néhány perc, bár annak, aki nem érti hogy mi történik elég hosszú.

42LM660S

(#48416) Gedeon31 válasza OldMike (#48415) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam reggel volt újra indulás meg is lepődtem nem szokott ilyen lenni. Ehhez se veszik a fáradságot tájékoztassanak minket frissítés jön.

(#48417) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Ha van egy IPTV előfizetés és lenne kérve egy második STB, az csak közvetlen a modemre kötve működik, vagy lehetnek közte switchek is, ha a DHCP-t továbbra is a modem osztja?

Köszi!

(#48418) wmati válasza r3dsnake (#48417) üzenetére


wmati
addikt

Igen lehetnek közte switchek.

(#48415) OldMike Sok éve le szoktak erről hogy ki írják el dugott kis sarokba hogy pl egy hét és lehet valamelyik nap lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48419) r3dsnake válasza wmati (#48418) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi! :)

(#48420) Rick4


Rick4
félisten

Bejött az esős idő, a szokásos 10-12-es ping értékek néha felugrálnak 900-1500-2800 könyékére. Csodás a rendszer....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48421) OldMike válasza wmati (#48418) üzenetére


OldMike
őstag

Azt sem tudjuk meg, hogy mi változott, ha észre is veszünk valami változást, akkor sem tudjuk, hogy mire jó :(

42LM660S

(#48422) wmati válasza OldMike (#48421) üzenetére


wmati
addikt

Nagy részét nem is kell tudnunk nem ránk tartozik. Mintha azt olvastam volna lesz valami új iptv alkalmazás is.

(#48423) Rick4


Rick4
félisten

Akad esetleg valaki, aki rá tudna nézni a modememre? Köszi!!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48424) Logeeen


Logeeen
senior tag

Sziasztok!
Van itthon sattv előfizetés.
Viszont vettünk egy EU40F5300-as tv-t.
Valahogy meg lehet oldani, hogy a tv saját tunerével kiváltsuk a set top boxot?

#Xiaomi 13T#

(#48425) wmati válasza Logeeen (#48424) üzenetére


wmati
addikt

Telekomnál nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#48426) Logeeen válasza wmati (#48425) üzenetére


Logeeen
senior tag

Ez szomorú :(

#Xiaomi 13T#

(#48427) kabelmania27 válasza Rick4 (#48423) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek az értékek?

(#48428) Rick4 válasza kabelmania27 (#48427) üzenetére


Rick4
félisten

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48429) kabelmania27 válasza Rick4 (#48428) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, elvileg jók az értékek, bevan kötve osztó?

[ Szerkesztve ]

(#48430) Rick4 válasza kabelmania27 (#48429) üzenetére


Rick4
félisten

Mikor pár hónapja cserélték, kivették az elosztót, mert hogy ide nem kell. a mai napig nem is volt ezzel semmi gond, gondolom az se segíti, hogy 3. napja esik az eső.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48431) kabelmania27 válasza Rick4 (#48430) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés nincs is szükség osztóra, így pont jók az értékek, lehet valahol van egy kis beázás vagy egyéb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48432) Rick4 válasza kabelmania27 (#48431) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, csak ugye most az az időszak jön, mikor ez mindennapos lesz fél évig. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48433) kabelmania27 válasza Rick4 (#48432) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Biztos ami biztos alapon nézd meg nem lazák-e az F csatlakozók modemnél toldásnál, kérdezd meg a szomszédokat náluk milyen a net.

(#48434) #41133696


#41133696
törölt tag

@t-online.hu-s címmel nincs bejelentkezési gond? Mert nálam a Windows Mail nem fogadja el a jelszót.

(#48435) Malibutomi válasza #41133696 (#48434) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Detto
Lerohadt a levelezés

Webmail sem megy

[ Szerkesztve ]

(#48436) djculture


djculture
félisten

Nekem vagy az ötödik próbálkozásra sikerült belépni. De most megint kinlódik.

[ Szerkesztve ]

(#48437) #41133696


#41133696
törölt tag

Akkor ok. Lehet most újul meg :D Ráférne....

(#48438) djculture válasza #41133696 (#48437) üzenetére


djculture
félisten

Ja 1 évig ez se fog működni akkor mint a webes fiókok?

[ Szerkesztve ]

(#48439) #41133696 válasza djculture (#48438) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet :) Ma egyébként a távszámlán sem tudtam letölteni az aktuális számlát, csak befizetni. Mert voltak akik írták itt, hogy a távszámlán letudták korábban tölteni a számlát akkor is, amikor úgy maga a T-Home felületén a belépés ellehetetlenült... de mivel kevesebb volt mint a múlt havi, így befizettem, bár 5.-én terhelték volna csak. Most kíváncsi leszek, hogy 5-én megterhelik e, mert azt mondták, hogy csak akkor fordul elő, ha az előre ütemezett terhelés és a befizetés időpontja között 7 nap vagy kevesebb van, mivel a bank felé az igényt egy héttel korábban küldi el.

(#48440) djculture válasza #41133696 (#48439) üzenetére


djculture
félisten

Most mit mondjak erre én ezért nem megyek bele ebbe. Tudom kényelmes meg minden de engem már rengetegszer átbsztak a szolgáltatók ugyhogy csak akkor fizetek ha átnézem a számlát. Telekom is eddig kétszer akart átvágni, jó a végén meglett lé meg elnéztés de a rendszer elszámolta blabla.
Csak éppen a pénzt amit használtak jogtatlanul majdnem 2 hónapig feltudtam volna használni én esetleg akkor másra is. Az ilyen esetek pedig nagyon egyelőtlenül vannak kezelve. H a fogyasztó tartozik egyböl felszólitási dij meg kamatos kamat.. Ha ők lógnak elnézéssel elvan rendezve.

[ Szerkesztve ]

(#48441) #41133696 válasza djculture (#48440) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nézd, a szolgáltatások amiket igénybe veszünk nem változtak a múlt hónaphoz képest. Azoknak meg van a fix áruk. Kevesebb meg azért lett, mert végre a Mama is elkezdte használni a Palettás csomagba bevont mobilszámot, a 70-es szám hívására - egy kis időbe telt, ameddig rászokott a mobilra, és nem reflexből a DECT telefonért nyúlt. Egyébként rám sem jellemző - mondhatni egyedi -, hogy így simán befizettem, de kevesebb is volt, meg most lesznek más jellegű kiadások is a számláról, Steam leárazások, éves MC kártya díj, így nincs bonyodalom, hogy esetleg elnézek valamit aztán másik családi számláról kell átvezettetni rá. Ami most rajta van az pont a Steamre van :)

"H a fogyasztó tartozik egyböl felszólitási dij meg kamatos kamat.. Ha ők lógnak elnézéssel elvan rendezve."

Na ez meg a másik... feleslegesen, nehogy már nekem 750Ft-ért küldjenek számlát... Így le van tudva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#48442) macimano


macimano
újonc

Sziasztok! Lenne egy kérdésem (ha hülyeség, akkor bocs, de nem vagyok műszaki zseni). Hogy tudok t-home set top box-ról dvd íróval felvenni adást? Eddig működött, nem scart csatlakozóval, hanem a sárga-piros-feketével, de október 1. óta azzal se. Nem hiszem, hogy ne lenne valami megoldás, de nekem még nem sikerült rájönni. Van felvevős és nem felvevős beltérim is, de egyikkel se működik. Sokféle filmet gyűjtök és egyszerűen semmit se tudok rögzíteni :-(( Előre is köszönöm a segítséget és az ötleteket!

(#48443) menyoronc válasza 313313 (#48410) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hm, ez egy jo hír ..akkor majd még elgondolkodom rajta.

Elnézést a sok egymás utáni hozzászólásért, most már kiokosodtam :R

Üdv: Gábor

(#48444) hackeeeee válasza wmati (#48418) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, de nem fog megfelelően működni.

Tapasztalat.

Én nem javaslom a switch használatát, IPTV-hez. Nálam folyamatosan, bizonyos időközönként galibát okozott, pl. megszűnt a tv, és eltűnt az egyik upload stream..stb, stb. Amint eltűnt a switch az egyenletből, minden tökéletesen működött tovább.

Ha nem a HGW-be megy a box, akkor csak is kizárólag olyan eszközbe javasolt csatlakoztatni, ami tud igmp proxy-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48445) Adama123 válasza hackeeeee (#48444) üzenetére


Adama123
tag

Nálam tökéletesen működik évek óta iptv és net is switch használatával.

(#48446) deminos válasza hackeeeee (#48444) üzenetére


deminos
aktív tag

Az igmp proxy megléte sem indokolja feltétlenül, hogy menjen az IPTV. Sajna nálam hiába van bekapcsolva, ha nem a HGW-be megy a box, akkor nincs se kép, se hang. :(
Bár lehet én rontottam el valamit, ki tudja.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#48447) dchard válasza hackeeeee (#48444) üzenetére


dchard
veterán

Azért van ahol működik és van ahol nem, mert vannak olyan szolgáltatói eszközök, amiken bizonyos portok fixen hozzá vannak rendelve szolgáltatáshoz (IPTV vagy internet), míg van ahol az eszköz a forgalom optimalizálását képes magasabb szinten elvégezni, így nem számít melyik portba dugod a cuccost.

Előbbi esetben két külön swtichelt hálózatot kell kialakítani, utóbbi esetben elegendő a közös swtichelt hálózat. Mindkét esetben IGMPv2 képesnek kell lennie a switchnek amit használsz, ellenkező esetben a multicast group (parasztosan: a TV csatorna amit nézel) minden létező interfészen meg fog jelenni, akár a Wi-Fi-n is, ami fölöslegesen tolja szét az otthoni hálózatot.

Jellemzően DOCSIS-nál és az újabb VDSL2 képes HGW-knél nincs port fixen hozzárendelve az eszközökön.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48448) hackeeeee válasza dchard (#48447) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én még annó 3925-tel próbáltam, ED3-as hálózaton, és nem jött össze.

Véleményem szubjektív...

(#48449) dchard válasza hackeeeee (#48448) üzenetére


dchard
veterán

Pedig pont a 3925-tel nálam tökéletesen működik. Ugyancsak jól megy ZTE931 VII-vel is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48450) hackeeeee válasza dchard (#48449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk sanszos, hogy a proxy hiánya volt a befolyásoló tényezője a dolognak.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.