Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) bopeti98 válasza ludsimon (#24697) üzenetére


bopeti98
őstag

És korántsem a belvárosba lakok de mégis elérhető a speciális kedvezmény. Egyik ismerősöm Békéscsaba szélén ( Gerla ) lakik ahol a T-Home honlapja szerint nincs is szolgáltatás de mégis speciális kedvezménnyel veszi igénybe a kábelnet családi csomagot :D

(#24702) dobrovics22


dobrovics22
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mivel most költözöm ki ausztriába, de otthon van egy t-home-os beltéri egységem, elég ha azt kiviszem és szerzek hozzá egy antennát, vagy mindenképp kell hozzá a t-home-os kültéri is?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#24703) havri1 válasza dobrovics22 (#24702) üzenetére


havri1
félisten

Csak beltéri kell, kívülre bármit rakhatsz, csak be legyen jól állítva :)

havri

(#24704) ludsimon


ludsimon
veterán

Akkor ez egy hatalmas nagy szenya dolog, hogy egyes helyeken, ahol (állítólag) el se érhető de még is speciálisba lehet venni itt meg kezdetek óta (szerelő szerint) ki van építve de még sincs speciális ajánlat. Akkor ez mi? :F

Aranyok vagyunk és már mióta ideköltöztünk 12 éve T-sek vagyunk akkor ez miféle kicseszés? :F

undefined

(#24705) kabelmania27 válasza #78121280 (#24699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor bevezette a társasházi kedvezményt a UPC, nem csak a Digivel párhuzamos társasházakban voltak az árak elérhetőek hanem ott is ahol a vezetékes telefonszolgáltatón kívül nem volt más szolgáltató. Ismerős így az analóg silver tévécsomagot és az internet 15 netet is megkapta a nem társasházi árnál pár ezer Ft-al kevesebbért. Az volt a feltétel ha jól emlékszem, hogy a lakók bizonyos százaléka kössön szerződést ezekre a csomagokra.

[ Szerkesztve ]

(#24706) dchard válasza ludsimon (#24704) üzenetére


dchard
veterán

Mi 20 éve vagyunk T-sek de maguktól nem adtak volna kedvezményt.

Nálunk nincs konkurencia, de megmondtam a csajnak, hogy 15 év után vagy adja a speciált, vagy kezdheti is bontani a szerződést mindhárom szolgáltatásra. Úgyhogy adta a speciális csomagot. :K

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24707) poli27 válasza kabelmania27 (#24684) üzenetére


poli27
veterán

Azért elárulhatnád mi a fenét okoz egy -6 os jelszint he? Tudom a haerod bla bla bla... Semmi baja nincs egy modemnek -6 os jelszinttől! Sőt még -10 is elmegy, csak akkor kevesebb az snr már!

(#24708) ludsimon válasza dchard (#24706) üzenetére


ludsimon
veterán

1 próbát megérne, csak a baj, hogy valóban nem lenne más megoldás, csak a T szolgáltat itt a 16.kerületben. :Y

undefined

(#24709) djculture válasza havri1 (#24700) üzenetére


djculture
félisten

Mindenkinek elérhető a kedvezményes ár ha átvált fizetésileg távszámlára és még nem azon fizet, ott van a kérdőjel alatt kiirva. Én is gondolkozok rajta de lesz 2000ft al olcsóbb az egész miskulancia közbe levesz a bankom x pénzt az átutalásra távszámla levesz x pénzt szintén plusz a számla átutalás 2ezreléke a srac az államnak. Ha 1000ft megmarad ebböl a kedvezményből már sokat mondok. És akkor ott van ez a kedvezményes ár visszavonásig érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#24710) bopeti98 válasza ludsimon (#24708) üzenetére


bopeti98
őstag

Akkor azt mondd hogy ha nem adnak kedvezményt átváltotok mobilnetre ami nem T-Mobile-os. :D

(#24711) kabelmania27 válasza poli27 (#24707) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

-6os még nem, de ha nyáron leesik -10-re okozhat, UPC-s és Rubicom topicba volt már 10-es vételi szintnél probléma. Egyik nyáron napközbe -9,5el elment a net webstar modemen, pár UHF-es adás szemcsés volt.

[ Szerkesztve ]

(#24712) ludsimon válasza dchard (#24706) üzenetére


ludsimon
veterán

Szép dolog ez, hát majd 2 év múlva megpróbálkozunk vele, akkor leszünk 14 évesek. :))

undefined

(#24713) #78121280 válasza djculture (#24709) üzenetére


#78121280
törölt tag

Azt kihagytad, hogy "A kedvezményes díjakat a hűségidő alatt biztosítjuk." :)

(#24714) djculture válasza #78121280 (#24713) üzenetére


djculture
félisten

Ja igaz..

(#24715) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Aki tudja mondja már meg milyen kütyüt adnak annak aki netmánia M-re vált (20/1 vonal ) dsl esetén illetve digitális telefont adnak még mellé ugye.Itt ez a max ami elérhető...jelenleg 15/0,9 adsl-em van,de nem is a sebesség növekedés inkább a kedvezményesebb ár miatt váltok.Van jó kis B321 modemem illetve Linksys 610 routerem és nem igazán cserélném rosszabbra ha nem muszáj!!!
Köszi az infókat előre is. :R :R

Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#24716) joecontra válasza 206 cc (#24715) üzenetére


joecontra
addikt

Ez engem is érdekelne, hogy a 20 megás mellé mit adnak. Bár elvileg egy ADSL2+ modem jó lehet mert szabvány szerint 24 Mbit/sec is lehet a letöltés.

Hogy a vonal a gyakorlatban mennyit bír az egy más kérdés.

Üdv,
J

(#24717) 206 cc


206 cc
senior tag

Még egy dolog....
Amennyiben tudok vonal adatokat kiolvasni (ha megmondjátok mivel! :R ) esetleg adnátok infókat hogy van e esélyem a gyorsabb vonal esetén azt érzékelni is...szóval fog látszani a hihetetlen nagy növekedés 15->20 ?? :F :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#24718) szabog74


szabog74
aktív tag

Ma gyorsított VDSL Családiról M-re (szerdai rendelés Krisztinavárosban):

[ Szerkesztve ]

(#24719) havri1 válasza djculture (#24709) üzenetére


havri1
félisten

Én ennyire ugyan nem néztem utána, de..
Ha postán fizeted, van sárga csekk után is adó ha jól tudom.
Távszámla nem von le semmit, legalábbis nekem nem vontak emiatt.
Utalás sok banknál ingyenes, a csoportos beszedés is.
KP-t ha veszel fel, hogy befizesd a csekket, sokkal többet vonnak adót, mintha csoportosba szedik.
Akkor hogy is éri meg jobban? :U

havri

(#24720) djculture válasza havri1 (#24719) üzenetére


djculture
félisten

A Távszámla alapszolgáltatások – regisztráció, számla bármikor való megtekintése, rendszerüzenetek e-mailben, 18 hónapnál nem régebbi hiteles és nem hiteles számlák megtekintése – ingyenesek.

A számlák fizetése a választott fizetési eszköznek megfelelő díjazással jár. Ezek a díjak a jelenleg érvényes banki átutalási és csoportos beszedési díjaknak felelnek meg.

Lehet hogy akkor csak egyszer kell fizetni a fizetési jutalékokat? De ami gázosabb hogy a szerződés szerint bármikor ugy változtatják meg a szolgáltatás után fizetendő tételeket ahogy akarják.

[ Szerkesztve ]

(#24721) djculture


djculture
félisten

Szerződésben is csak a szolgáltatói regisztrálás a számlák megtekintése és lementése. E-mail értesitések az ingyenesek azt irja. Maga a fizetés nem ingyenes lásd a fennti aktuális banki dijazásos szöveget. Ha esetleg utána néznél kiváncsi vagyok mennyivel többet szed le egy számláért. Gondolom nem nagy összeg de ha a bank is leszedi meg a távzsámla is meg még az állam is az már ugy kemény. Ha csekken fizetek csak az állam szed le két ezrelékkel majd.

[ Szerkesztve ]

(#24722) dchard válasza 206 cc (#24715) üzenetére


dchard
veterán

Mivel az ország 95%-án nincs VDSL.ezért jó eséllyel ahol nincs, ott Dlink 360R T1E-t adnak (fekete) ami pont ugyanolyan mint a Dlink 321B, csak olcsóbb és kapható minden T-pontban.

Ahol meg van VDSL oda meg a ZTE-s sztuykot adják el, bár legalább már az is BCM chipsetes csak nem 6338 mint a Dlinkek, hanem a nagytestvér: 6368 chipset van benne ami tud VDSL1,VDSL2-t is.

De azt is elt udom képzelni, hogy 20/1-hez még nem adnak VDSL modemet.

A DLink 321B-re/360R T1E-re rakd fel az általam írt szoftvert és máris minden adatot ki tudsz belőle olvasni webes felületen is:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

Minden le van írva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24723) havri1 válasza djculture (#24721) üzenetére


havri1
félisten

Holnap megnézem, de egy biztos : én csoportos beszedési megbízással fizetem évek óta. A díjneten utólag regisztráltam. Tehát nem azon keresztül fizetek, így nem is vonhat le, mivel nincs összeköttetésben a folyószámlámmal.
Szóval úgy látom, hogy csak a csoportos beszedési megbízás költségeaáll fenn, meg majd az adó, amit ezek a..... Kiszabnak.

havri

(#24724) djculture válasza havri1 (#24723) üzenetére


djculture
félisten

Oké, sajnos mostmár annyi sarc tevődik össze hogy tervezni kell hogy jár jobban az ember. Már ezt a legújabb közműadós ötletet a vezetékekre nem is emlitem.

[ Szerkesztve ]

(#24725) zoli62


zoli62
addikt

Én is váltottam a régi 8 megás csomagról a Netmánia 10-re. Nálam is a speciális áral vannak érvényben. Az eddig használt Dlink 380T-vel nem jött össze a szinkron, pedig én úgy tudom az is ADSL2+-képes, szerelő szerint viszont csak 8 megát bír, hozott egy 360R-t. Megnéztük, 12-t bír elméletileg a vonal, azaz van 2 mega tartalék. Mi az igazság ez ügyben?

(#24726) dchard válasza zoli62 (#24725) üzenetére


dchard
veterán

A 380T tud ADSL2+-t, esetleg a beállításaiban le volt korlátozva g.DMT-re. De ez csak beállítás kérdése, a modem webes felületén be lehet állítani az ADSL módot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24727) bul07


bul07
nagyúr

Úgy be lehet állítani a fizetést hogy ne jöjjön csekk , és bankkártyával fizetem ki a számlát , mintha vásároltam volna mert ugye az ingyenes

Egyik ismerősnek felhívott hogy most aktiválták a internet előfizetéstét 16-án , de nincs nett , ere kérdezgetem kiderült hogy nincs összekötve a gépel :W , meg se lepődök mondom neki vegyen kábelt
Tényleg milyen hosszú lehet maximum a thome eszköze és a gép közötti kábel?

Tovább beszélgetünk kérdeztem milyen csomag mondja 5Mb-os , mondom neki hogy úgyis most indul a hűség meg pár száz forint változtassa meg 10Mb-ra. Ma hívott hogy beszélt az üzletkötővel és nem nagyon akaródzott neki megcsinálni, meg firtatta hogy honnan tudják a csomag változás, mikkor megmondták hogy tőlem ere nem benyögte hogy jó lenne ha nem járatnám a számat (ismer engem az üzletkötő) szép :(((

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24728) djculture válasza bul07 (#24727) üzenetére


djculture
félisten

Azért az se árt ha birja a vonal azt amit rendel az ember. Volt a legutóbbi ilyen emeléskor is pár szép történet. 10 röl kérte a 15 megát pár ember azután lett belőle 5 megás mert kimérték a vonalat és kitalálták hogy nem bír csak annyit. Persze évekig működött a 10 megás rendesen előtte.

(#24729) bul07 válasza djculture (#24728) üzenetére


bul07
nagyúr

Ők új előfizetők voltak semmi vesztenivalójuk nem volt hogy átrakatták 10Mb-ra
Kicsit több mint egy éve fejezték be a hálózat építését, a központtól szinte az egész falu 1.5Km belül van
Beb@szna ha nem bírná el a 10Mb-ot , nálam IPTV két beltéri mellet megy a 15MB nett

Én viszont bajban vagyok mert nem tudom hogy bírná e a hálózat a 20Mb-ot és nem a vonal miatt hanem a központ miatt
Amúgy szerintetek ez a vonal bír 20Mb-ot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24730) Gubek-Einste válasza bul07 (#24729) üzenetére

Simán, még a 30-at is mivel ez már VDSL.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24731) Gubek-Einste válasza bul07 (#24729) üzenetére

Dupla

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24732) poli27


poli27
veterán

Nem ide tartozik de leírom,milyen csirák a upc direkt facebook oldalán,:
UPC Direct Magyarország xy: Az előző hozzászólásod kénytelen voltunk törölni a Digivel kapcsolatos minősítésed miatt. Ilyen stílus nem megengedett oldalunkon, versenytársakkal kapcsolatosan pedig kifejezetten nem, mivel esetleg azt gondolhatnák, hogy ez a UPC Direct hivatalos álláspontja velük kapcsolatban. Javasoljuk, tanulmányozd a Házirendet. Megértésed köszönjük.
csütörtök, 22:23 · Tetszik

xx UPC Direct Magyarország xy: Ezt komolyan gondoljátok? Leírtam a véleményemet először igaz nem túl szépen,de azért elnézést kértem,azt kitöröltétek,utánna leírtam normálisan is mi a bajom a boxokkal erre azokat is törlitek???? Nem tudom hogy ki volt az de megy a felettesének egy panasz,plusz a fogyasztóvédelemnek is írok ez ügyben! Mi ez a forum,ha leírom ami a címben szerepel és igaza van az embernek az törlitek hát ez milyen dolog?Jha és ráadásul elveszitek a hozzászólási jogomat is???

Szóval így reklamáljon az ember,jogos amit írtam és így oldják meg szép mi?A második hozzászólás már a barátnőm nevében volt mert nem tudtam hozzászólni a témához sehol se már! Jha és ez a neve a topicnak:

Minket érdekel a véleményed! Minden, amit írsz nekünk, azt továbbítjuk az illetékes személyeknek, hogy csak a legjobbaktól kaphassad meg a választ!

Vicces !

[ Szerkesztve ]

(#24733) joecontra válasza szabog74 (#24718) üzenetére


joecontra
addikt

Gratula! :C

Üdv,
J

(#24734) hackeeeee válasza ludsimon (#24697) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lakótelepeken a legtöbb esetben alapból olcsóbbak a csomagok, főként azokban, ahol van konkurens szolgáltató.

Véleményem szubjektív...

(#24735) joecontra válasza hackeeeee (#24734) üzenetére


joecontra
addikt

Ez már csak így van.

Üdv,
J

(#24736) tomi319


tomi319
tag

Ezek az értékek menyire számítanak jónak? szerintetek netmánia M-et elbírna?

(#24737) wagi


wagi
senior tag

Akinek esetleg van már 120/50-es optikai hozzáférése az legyenszíves egy speedtest képet feltenni.

(#24738) hackeeeee válasza wagi (#24737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg még csak 100Mb-t tudnak az optikás modemek, mivel 100Mb-s lan portok vannak rajtuk, szal hiába van, 100Mb-nél nem fognak tudni többet mérni.

Véleményem szubjektív...

(#24739) wagi válasza hackeeeee (#24738) üzenetére


wagi
senior tag

De aki 120-ast rendel az gondolom gyorsabb modemet is kap.

(#24740) hackeeeee válasza wagi (#24739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jelenleg még nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24741) wagi válasza hackeeeee (#24740) üzenetére


wagi
senior tag

Köszi.

Látom itt is van speedtest kép.

Még annyi,hogy optikánál lehet csatlakozni 2 gépre ugyanazzal a felhasználónévvel?

Itt lakáson belül gondolom.

(#24742) joecontra válasza tomi319 (#24736) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem a csillapítás lefelé irányban soknak tűnik.
De majd aki jobban ért hozzá, az kielemzi jobban.

Üdv,
J

(#24743) hackeeeee válasza wagi (#24741) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elméletileg lehet.

Mondjuk Én ezt inkább egy router-rel oldanám meg, mondjuk egy ilyennel. Azért kell ilyesmi kaliberű, hogy a WAN, és a LAN portok is gigabitesek legyenek.

Annó DSL-nél ez ment minden gond nélkül, szerintem itt is működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24744) wagi válasza hackeeeee (#24743) üzenetére


wagi
senior tag

Volt már 2 évvel ezelött optikai netem csak elfelejtettem hogyan működött. :)

(#24745) kabelmania27 válasza wagi (#24741) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pár évig használtam ADSL, be lehetett egyszerre két gépről jelentkezni, 5 portos switch volt a modem után.
Az externetes felhasználónevemmel be tudtam jelentkezni ismerős (nála egyszerre három bejelentkezés is működött) t-online adsl modemén keresztül, később küldtek egy emailt amiben leírták hogy az adott szolgáltató felhasználónevével lehet csak bejelentkezni.
Kérj kölcsön valakitől egy switchet és próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#24746) joecontra válasza kabelmania27 (#24745) üzenetére


joecontra
addikt

Biztosan örültél a mailnek. :))

Üdv,
J

(#24747) dchard válasza tomi319 (#24736) üzenetére


dchard
veterán

Ez a vonal kb. 15/1-et bír el. Ha engedik, megrendelheted a 20/1-et is, de nem fog annyival menni ez tuti.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24748) kabelmania27 válasza joecontra (#24746) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Enternet küldte az egyik ismerősnek nekem pár nap múlva jött meg hasonló üzenet az Externettől.

(#24749) tomi319 válasza dchard (#24747) üzenetére


tomi319
tag

finomhangolással szted menyit javulna a vonal? a bejövő telefonkábel az egy 10+ éves darab 2 érrel.

(#24750) havri1 válasza bul07 (#24729) üzenetére


havri1
félisten

Jelenleg 35/5 re van beállítva ez a modem, és a végponton 115/48mbit érhető el.
Legalábbis a kép alapján.

Nálam a 25/5 így néz ki:

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.