Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) madagaszkar válasza dchard (#25648) üzenetére


madagaszkar
tag

Az általad említett Tp-link 8810B már nem kapható sehol, helyette nem jó a Tp-link 8816? Mindenképpen valami olcsóbb megoldást keresnék. Ez az általam belinkelt Tp-link miért nem jó pontosan, a chipset probléma nekem semmit nem mond. Szinte minden szám.tech. boltban lehet kapni és viszonylag olcsó is?
Ha azt választanám mi lenne a régihez képest a különbség?
Bocs, hogy ilyen kérdésekkel zaklatlak, de próbálnék valami olcsó megoldást választani anyagi okok miatt.
Még egy kérdés, a "Tp-link adsl+ modem" és a "Tp-link adsl+ modem router" között mi a különbség? Az utóbbival is lehet használni a Dlink DIR-600-as routerem és ha igen hogyan?

(#25652) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

t home digitalis eloszto - > kábelek mennek a falban - egyik számítógép csatlakozik routerhez, modemhez ->ehhez a routerhez csatlakozik még 2-3 gép - > a többi 3 -4 gép valahol mashol, talan fali aljzat csatlakozik be -> mert a digitalis eloszto melletti van egy baznagy dög szar switch az megy fut a falakban

internet csak ott van azon a gépen ahol a router és modem található - többi gépen hálózati kábel nincs bedugva hibát ír

eddig jó volt minden - tiszta vicc az egész

a hálózat kiépétése primko trágya megoldás -

de vajon mi lehet baj - router latszolag rendben van meg minden, amit néztem - digitalis elosztohoz nemtok csatlakozni 192 168 1 254 cím alapján arról a gépröl ahol net is van

VALAKI HELP!!!!

(#25653) dchard válasza madagaszkar (#25651) üzenetére


dchard
veterán

Nem fogok még egyszer válaszolni ugyanarra a kérdésre.

A 8816-ban ugyanaz a szutyok chipset van mint a mostani modemedben sem működik jól. De ha akarsz vegyél még egy ilyen szar modemet és spórolj meg vele 2ezer Forintot.

Minden mai modem egyben router is, csak éppen ezt a funkciójukat nem használjuk, általában le is tiltjuk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25654) dchard válasza ddkkpc (#25652) üzenetére


dchard
veterán

Készíts rajzot, mivel értelmezhetetlen amit leírtál.

Vagy hurok van valahol vagy kábelezési hiba, mindkettőt el tudom képzelni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25655) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

kábelezési hiba nem lehet, mert hosszu ideig jó volt...viszont a hurok vagy mi lehet
egyébként az pontosan mit jelent ?

annyi a lényeg, hogy van egy kis szoba ahova befut az egész ott egy thome routermodem eloszto az asszem összeköttetésbe van egy bazinagy swiccsel az megy a falakban mindenfelé
majd az egyik irodában még van külön egy router és egy modem(ez is nyilvan összeköttetésbe van a szobával), ebbe a routerbe még csatlakozik 2-3 gép

és eddig volt net mindenhol, majd tán csak úgy azon a gépen maradt net ahol a a router és modem is van külön (pedig érdekes, mert akkor annak a 2-3 nak mennie kellett volna még)
egyszer ment is majd újra el szállt
és alalndoan és újra és állandóan hálózati kábel nincs bedugva

a maradék 4-5 gép ami gondolom fali aljazatban csatlakozik a netre ott is ugyanez a helyzet
de egy kis ideig jó volt, azokon a gépeken biztos ami közvetlenül a routerre csatlakozik és nem a szobában lévö thome cuccra- de lényegében nemjó az egész
hálózati kábel nincs bedugva baromság van- pedig be van

(#25656) poli27 válasza madagaszkar (#25644) üzenetére


poli27
veterán

(#25657) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Dchard mestertől kérdezném a következőket. Tavasszal mikor 15M családi netre váltottam feltűnt hogy nincs meg a sebesség. ( 12M kb ) Akkoriban nézted a vonalamat, mondtad hogy szerinted rendben van csak valami snr lock ról beszéltünk. Szerelő persze azt mondta ennyit bír a vonal. A helyzet azóta sem változott. De a szomszédom pár hete szintén előfizetett ugyan erre a csomagra és láss csodát nála megvan a 14.5 - 15 Mega. Egy 4 emeletes panelről van szó két egymás melletti 4. emeleti lakás. Ezek szerint nem lehet a központról való távolságra fogni .? Van valami tipped a dologra ? Szóljak nekik még egyszer és hivatkozzak a szomszédra ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25658) dchard válasza rostiron (#25657) üzenetére


dchard
veterán

Ez a különbség abszolút eredhet az SNR lockból. A probléma az, hogy bár többször ígértek a Telekomtól választ, eddig nem sikerült kideríteni, hogy pontosan milyen paraméterek alapján kerül ilyen állapotba a vonal és hogyan lehet ebből kikeveredni.

Talán az lehet a megoldás, ha a modemedet beállítod 70%-os SNR marginra majd felhívod a Telekomot, hogy szedjenek le mindenféle korlátot a vonaladról, mert ez nem a 15megás profil te pedig azért fizetsz. Nincs jobb ötletem, ezt a jelenséget mi a modem oldaláról nem tudjuk befolyásolni, főleg addig amíg nem derül ki: pontosan miért kerül ilyen állapotba a vonal. Nálad semmi nem indokolta ezt egyébként, és az is látszik, hogy a DSM szarul működik aminek ezt köszönheted.

Tőlünk fejlettebb országokban ez úgy működik, hogy 72 óra hibamentes működés után visszaraknak az eredeti profilodba, vagy a szolgáltató webes felületén lehet választani a profilok közül. Például akinek a válaszidő fontos az választhat, hogy némileg kevesebb sebesség mellett jobb válaszidőt kap, akinek meg a sebesség a fontos, az nagyobb válaszidő mellett több sávot kap stb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25659) dchard válasza ddkkpc (#25655) üzenetére


dchard
veterán

Amelyik gépen hálókábel nincs bedugva üzenet van, ott BIZTOS, hogy vagy nem csatlakozik a router/switch lan portjába a drót túlsó vége, vagy szakadás van, vagy tönkrement a SWITCH/ROUER LAN portja. Ez tuti, hogy ezek özül valamelyik. A nem működés másik oka pedig szinte biztosan az, hogy a két router egymás alhálózatába lát azonos címtartománnyal és ebből konkuráló DHCP szerverek és IP ütközések vannak.

Csak azt nem értem minek épít valaki hálózatot aki nem ért hozzá. Tisztán látszik a leírtakból, hogy lövésed nincs az egészhez. Egyáltalán minek van két router és két modem? Már eleve a kialakítás magában hordozta mindezt...

A tanácsom: mérd át az összes vezetéket kábelteszterrel, utána tervezd meg normálisan a hálózatot: minek hová kellene csatlakoznia, IP szubneteket tervezd meg, routereket állítsd be (szerintem tök felesleges két router de mind1), majd rakd össze újra. Ha meg nem megy, bízd szakemberre (csak remélni merem, hogy nem te vagy az akinek fizetnek ezért...), ez már nem a telefonos távgyógyászat kategóriája.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25660) rostiron válasza dchard (#25658) üzenetére


rostiron
őstag

Két napja 70%-os snr-el használom de nincs változás.Annak idején a szerelő azt monta hogy a 15 megásra vagyok dugva. Nem tudom igazából hogy működik ez a dolog, de ha megkérem a szerelőt hogy dugjon át másik portra az is megoldás lehet ? Vagy mindenképp kérjem a korlátok feloldását ? Talán az elsőt könnyebben elérem, mert félek hogy a másodiknál azt a választ kapom hogy " Nem vagyok technikus csak szerelő ".

Ez a mostani status

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25661) dchard válasza rostiron (#25660) üzenetére


dchard
veterán

A sebességek pont lemaradtak, megnézném azokat az értékeket is ha nem bánod, mielőtt betelefonálnál. Illetve a ugyanitt alul az Info gomb kimenetét még másold be légyszives.

Igen, értem a problémádat. A lényeg az, hogy a DSM elméletileg úgy működik, hogy ha túl sok szakadást vagy túl alacsony SNR margint észlel, akkor visszavesz a sebességből, hogy növelje a vonal zajjal szembeni ellenállóképességét. Ez az elmélet, így kellene működnie.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha átraknak másik portra és ott beállítják a 15megás csomaghoz tartozó profilt, így nem kell magyarázni a szerelőnek, aki valszeg nem fogja megérteni úgysem. A modemed beállításai maradjanak így.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25662) rostiron válasza dchard (#25661) üzenetére


rostiron
őstag

A lemaradt kép

az info:

Status / DSL information
Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1237 Kbps, Downstream rate = 18780 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 14334 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime

Down Up
SNR (dB): 7.8 13.7
Attn(dB): 25.5 13.1
Pwr(dBm): 18.4 13.3

ADSL2 framing
MSGc: 92 29
B: 36 63
M: 1 2
T: 8 1
R: 6 16
S: 0.0823 3.7161
L: 4179 310
D: 384 8
Counters
SF: 5091463 939779
SFErr: 8 0
RS: 3991707514 2489034
RSCorr: 97533 51
RSUnCorr: 578 0

HEC: 7 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 2777254166 4131080618
Data Cells: 40920533 783618676
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 253915

ES: 6 384
SES: 0 35
UAS: 33 646425
AS: 82146

INP: 2.20 1.65
PER: 16.13 16.25
delay: 7.90 7.43
OR: 48.59 17.22

Bitswap: 433 11

Total time = 22 hours 50 min 19 sec
SF = 5091463
CRC = 8
LOS = 0
LOF = 0
ES = 6
Latest 1 day time = 22 hours 50 min 19 sec
SF = 5091463
CRC = 8
LOS = 0
LOF = 0
ES = 6
Latest 15 minutes time = 5 min 19 sec
SF = 19769
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
SF = 55826
CRC = 1
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-30 min to -15 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55763
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-45 min to -30 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55764
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-60 min to -45 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55764
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25663) Hyacinto válasza dchard (#25649) üzenetére


Hyacinto
tag

Kedves Dchard!

Szeretném lecserélni a Té által részemre átadott Pirelli A4102G router+modem kombót a saját jól bevált (és bekonfigolt) TP-Link WR841ND routeremre + egy modemre. Az általad említett modem esetlegesen megoldás lenne erre? A szolgáltatások : Interaktív Sat Tv, telefon és internet. Továbbá, s talán ez a legfontosabb, egy NAs lógna a végén.

A csere oka: nem tetszik a Pirelli :DDD , ezenfelül a NAS gyártójának fóruma szerint nem megfelelő sebességet és csomagvesztést is produkál (ma kötötték, még ki sem próbáltam, ezt az üzenetet anyósom internet elérésének segítségével írom :) ). Bár ott írták azt is, hogy a Pirelli mögé kell dugni egy DMZ-re állított routert oszt csókolom. De én inkább a fentebb vázolt metódust preferálnám, ha és amennyiben kivitelezhető.

Válaszodat, illetve bárki segítő, felvilágosító, oktatató szándékú válaszát előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#25664) villamos válasza Hyacinto (#25663) üzenetére


villamos
őstag

A Pirelli-t szerintem nem lehet kiváltani, mert a voip -ot is vezérli, ha egy sima dsl modemet teszel rá, nem lesz telefonod. Egy routert kell mögé tenni, és kész.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25665) dchard válasza rostiron (#25662) üzenetére


dchard
veterán

Még jó hogy bekértem ezeket a képeket :) Majdnem behúztál a csőbe. Régebben ez a vonal 12megával ment és 13dB-s SNR marginnal. Most ehhez képest 14,5megával megy és 7-es marginnal. Ezen már nincs SNR lock. Szóval itt ennyi a maximum. Én nem telefonálnék. Egyébként az a 12megás eredmény amit korábban mutattál abszulút megfelelt a korábban másnál tapasztalt SNR lockos eredményeknek, szóval valahogy sikerült kijönnöd belőle.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25666) dchard válasza Hyacinto (#25663) üzenetére


dchard
veterán

Villamos jól mondja: ha a Pirellit kikötöd nem lesz telefon.

Szerintem ilyenkor a jó megoldás: vissza analóg telefonra, és akkor lehet kukázni a Pirellit, és berakni egy normális modemet + routert.

A SatTV mitől interaktív? Csak azért kérdem, mert lehet ahhoz is kell a Pirelli, bár valszeg csak net kell neki amit egy sima router is tud produkálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25667) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

heyyy a tippet, tanácsot köszönöm teljesen logikusnak tűnik

de kérlek ne szapulj, mert semmi közöm a hálózathoz, nem én csináltam így

és PONTOSAN ezért dühöngtem amit te is irtál, hogy igy van megoldva, de írtam is még az elsö üzenetemben, tiszta vicc az egész

valahogy belekéne lépni a digitalis elosztonak nevezett cuccba és átállítani a dolgokat, mert ütközés van - h ne mjutott ez eszembe
és ha a sima routerbe lépnék ott melyik részt állitsám át amivel valoszinüleg megszünik az ütközés
DHCPnek nincs köze hozza ? melyik tartomanyt érdemes megváltoztatni ?

mert valszeg ugyanaz mind2 routerbe ezek szerint

a kábelra azért nem gyanakszom mert eddig jó volt, most meg csak úgy elszáll mindenhol...meg volt mikor visszaélett valamennyi idöre, mindenféle kabelmozgatás nélkül - szal csak ütközés van a hálózaton
(bár azt még a winxp is sozkta jelezni, akkor meg nemtom)

SZERK: okokat magyarázott keresve, meg nem sok van, mert eddig meg ment nekik...talán a router agya bolondult be, mert az is lehetséges...
most már az ütközésbe is kételkedem :S

az a baj, hogy jó pont lett volna ha megtudom csinálni, mert full lámák mindenhez és azt hiszik amit hisznek, hogy én így meg úgy - és nem értenék meg hogy az ilyesmi kevésbé rendszergazda feladat
az egy dolog hogy vmit konyítok a hálózathoz

[ Szerkesztve ]

(#25668) rostiron válasza dchard (#25665) üzenetére


rostiron
őstag

Itt a régi kép

Én a 12 megát a speedtesten mértem, tudom hogy nem mérvadó,de a szomszédomnál is ott mértük. kb 15 mérésből 15 x mértem 12.5 megát míg nála 15 mérésből kb 10x 14 mega körülit.

De ha azt mondod hogy ez így jó én hiszek neked :K
Egyébként mielőtt átraktam 70%-ra az snr-t volt hogy én is 13 mega körül mértem.
Szerinted mennyin használjam ? A mostani adatoknál 70 % -ra rakva voltak.

Bocs ha félrevezettelek, nem volt szándékos. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25669) dchard válasza ddkkpc (#25667) üzenetére


dchard
veterán

Még mindig nem érted, hogy két külön probléma van:

1. A kábel nincs bedugva probléma: Az fizikai réteg, leírtam mi lehet az oka. Címzésnek semmi közze ehhez,
2. A két router egymás alhálójába lát azonos IP subnetben vannak: eleve nem kéne egymás hálózataiba látniuk, ergó itt is van kábelezési hiba (valószínűleg a két hálózat szétválasztása meg is oldja a problémát) Másodszor: minek van két router? Továbbra sem tudjuk.
3. Hiába lépsz be egyik vagy másik routerbe, a problémád nem oldódik meg, mert ha valamelyikben alhálót váltasz akkor a gépek egyik része csak az egyik routert fogja látni a másik meg csak az elosztót, akkor meg mi értelme van?

Ne kelljen már harmadszorra is leírni ugyanezt.

Megértés nélkül nem fogod megoldani a problémát az biztos. Szépen újra kell tervezni a hálózatot az igényeknek és lehetőségeknek megfelelően. Első kérdés: minek van két router? Két előfizetés? Szükség van-e rájuk? Ha kell a nagyobb sávszélesség és ezért van két előfizetés miért nincs egy normális két WAN portos routerrel megoldva a terheléselosztás? Valószínűleg semmi szükség erre egyébként, vagy legalább is nem akartok ti annyi pénzt kiperkálni emibe ennek a normális megoldása kerül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25670) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

ezzel a temval kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy rohadékok, mert újjabban elöszeretettel lopják, leveszik a sebességet csak úgy zokszó nélkül,

enyémbe is belenyúltak, pedig simán bírta, dijtartozas sincs már mégis a max 1.2, 1.3mb
elötte meg simán megvolt a 15mbit

most meg mit látok uj csomag van és elvileg a 20as is menne - ismerösnek mégrosszabb volt 5 ösre levették, hazudoztak h igy meg ugy nem birja, mert igy mindig baj volt vele, azt lustak volt megszerelni bent normalisan, meg kint par hazzal odébb az oszlopnal, aztan utobbi késöbb rendbe lett

de aztán magyarázták hogy a grafikonnak simának kell lennie stb az a jó meg hogy mennyi tartalék van blablala

ismerös kapott 10mbitet 15helyett mert tán távol lakik, de 12-13t pedig birt neki, aztán okoskodtak és 5ösre levették hogy 1 hónapig vizsgálják a majmok, majd most visszavették 10 körülire

grat T Home

csak lusta vagyok felhivni öket, hogy vmi bass*anak már az enyémmel is, mert ez igy nem kóser, sőt most írigy vagyok a 20mbites csomagra is - azt is megkéne hekkeltetni velük :)

köszi a figyelmet

SZERK: értelek én, de kicsit nézz utána xp alatt a hálózati kábel nincs bedugva nem feltétlen fiziaki dolog, hidd el, googlezzgass rá kicsit - csak azt mondom hogy probald te is elhinni hogy nem biztos hogy a kábelek miatt van, mert olyan is volt hogy villogott és összevissza érzékelte - ahogy SAJÁT MAGÁT SZOPATTA a hálózat

[ Szerkesztve ]

(#25671) dchard válasza rostiron (#25668) üzenetére


dchard
veterán

Látod ez a kép még lockos volt, mert hiába állítgattad a margint nem lett gyorsabb. Szenilis vagyok de nem ennyire, hogy ezt elfelejtsem. Szerencsére nem volt túl sok SNR lockos megkeresésem :)

Természetesen ha 14,5megával megy a modem te annyit mérni nem fogsz, ha ő 14megát mért akkor nála 15-16mega lehet a szinkron sebesség. Ennyi simán lehet aköztetek lévő távolság és/vagy a kábelezés minősége miatt is.

Én ezen a 25dB-s vonalon kb reálisnek tartom a 14,5mega vonali sebességet, reklamálásra meg maximum leraknak. 20megás csomagot rendelhetsz, de csak a feltöltésed lesz gyorsabb kb. 200kbit/s-mal.

Maradjon 70%-on jó így. 70% alá ne menj mert kiszámíthatatlan. nem szeretném ha visszakapnád az SNR lockot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25672) dchard válasza ddkkpc (#25670) üzenetére


dchard
veterán

Ki nem derül: milyen szolgáltatásaid vannak, melyikkel mi a baj, csak vagdalkozol össze-vissza, meg szidod a szolgáltatót, miközben az eddig előadott problémáidhoz a szolgáltatónak semmi köze. Rajzot sem voltál képes csinálni, amiről rögtön látszana, hogy hol van elkúrva a dolog, dehát maradjon szar a hálózatod.

Köszönjük, hogy fárasztottál minket. Imádjuk amikor fölöslegesen körmölhetünk a szabadidőnkből...

MOD: valszeg jobban tudom, hogy mi okozhatja azt a problémát amikor annyit ír a windows hogy a kábel nincs bedugva, és micsoda meglepetés: mindegyik probléma a fizikai rétegben keresendő, nem írom le megint hogy mik azok.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25673) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

Kedves expert

az elöbbi történetet csak a felettem lévő srác kommentjére reflektálva írtam...

a rajzot meg félreértettem akkor - de pontosan nemtudnám elkészíteni
és nem körmöltél fölöslegesen.

szerk.: megha megnézed, párat visszaolvasol, nyilakkal igyekeztem, lekövetni a dolgokat

T-HOME ->>> Digitalis eloszto <<<<----->>>>SZVICCSS ->>>>>>falrendszer, hálókábelvezetékekkel <<<<<----- ehhez feltehetöleg csatlakoznak számítógépek ajzaton ---->>>>> feltehetöleg a SZVICCS egyik irodába vezetö ajzatra meg bevan kötve még egy router és modem ->>>>> ehhez kapcsolódik 2-3 számítógép még

valahogy igy nézhet ki - csak egy nagyobb router kéne, amibe több szar megy be - kábelezés megoldhato szerintem

[ Szerkesztve ]

(#25674) Szokenesz válasza dchard (#25666) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Ez a Pirelli cucc ennyire sz@r lenne? Nálam ez van október elejétől és összesen 5× szakadt meg a netem, addig meg amint maxon töltöttem fel vagy le rögtön eldobta a router a PPPOE kapcsolatot, de a DSL szinkron sosem ment szét... mennyi idő lehet mire kijövök az SNR lockból és 10 alá engedik az SNR-t?

(#25675) rostiron válasza dchard (#25671) üzenetére


rostiron
őstag

Értem a dolgokat de még egy kérdés csak mert maximalista vagyok :D
Jelen pillanatban a földszinten levő posta tulajdonában lévő dobozból jön fel a 4. emeletre a telefonkábel.( gondolom onnan jön ) Ez kb 15 méter. Onnan még kb 1méter telefonkábel a szűrőig és utána még kb 8méter telefonkábel a modemig. Ha ezeket lecserélném más kábelra gyorsulhatna elméletben a sebesség ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25676) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

na igy már kapisss hogy hogy nézhet ki a hálózat ?

(#25677) bopeti98


bopeti98
őstag

Ma küldték az SMS-t hogy aktiválták a 30-as csomagot. Már a My T-Home-ba is NetMánia L van de a sebesség semmit sem változott. Sőt, csökkent a sebesség.

Kábelen mérem, semmi nem megy a háttérbe, több szerveren is mértem de mindenhol stabilan 23-24 Mbittel jön. Sok értelme volt váltani :U

(#25678) Hyacinto válasza dchard (#25666) üzenetére


Hyacinto
tag

Villamos, Dchard: köszönöm a gyors válaszokat, igazatok van :) . Kábé ötször mondta el a szerelő bácsi, hogy voipot is vezérel, de nekem csak az járt a fejemben, hogy úgyis lecserélem vazze ezt a *****.

A Sat Tv attól interaktív, hogy megállít, felvesz, ide oda tekerget. Tányéros Tv meg internet együtt, egyetértésben, az én kényelmemért. :) . Tökmindegy milyen net és honnan csak min. 1 Mbit/s legyen a sebesség. Szóval igen, elég egy sima router neki.

A lényeg, be kell slattyognom egy T-pontba és módosítani a digitális telefont analógra előfizetésügyileg? Ha jól értem :) .

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#25679) forrest85 válasza bopeti98 (#25677) üzenetére


forrest85
senior tag

Lehet, hogy leterhelt. Próbáld meg délelőtt, amikor nincs csúcsidő.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#25680) #78121280 válasza bopeti98 (#25677) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha kaptál róla SMS-t az nem jelenti azt, hogy meg is történt a váltás, pár óra múlva indítsd újra az eszközt vagy csinálj factory resetet.

(#25681) bopeti98 válasza #78121280 (#25680) üzenetére


bopeti98
őstag

De nem most kaptam az SMS-t hanem 15:49-kor. Modem restart volt már nem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#25682) F34R válasza dchard (#25650) üzenetére


F34R
nagyúr

sima 360R sajnos nem talaltam ilyen tool-t amit ismerek az csak a putty azzal nem igen lehet hasonlot csinalni.

(#25683) ng0ofy válasza bopeti98 (#25677) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

25/5-ről váltottál az L csomagra + van telefonod, pénzben jobban jársz, nem? Duplanet kedvezményt tudsz igénybe venni, ha nem szóltak volna. (szóltak úgyis) A sebesség nem lesz vmi fényes, a garantált sebességed viszont tuti nagyobb lesz, a feltöltésben is.

(#25684) #78121280 válasza bopeti98 (#25681) üzenetére


#78121280
törölt tag

Akkor terhelt a hálózat.
Mondjuk én írtam neked, hogy azért a +5 megáért felesleges váltani.

(#25685) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

úgylatom elég sok a panasz a thome-ra, és nem hiába, sokkal kevesebbet ad - pedig bevan mérve meg minden a vonal is bírja - elötte direkt bemérik etc...szívóznak, lopják, leveszik
sokat keresnek így valszeg, mindenkitöl lecsípnek és odadják másnak vagy vmi

(#25686) bopeti98 válasza ng0ofy (#25683) üzenetére


bopeti98
őstag

Jobban, pár szár forinttal olcsóbb (elvileg) de kb 3 Mbitet csökkent a sebesség is. De majd holnap is lemérem.

[ Szerkesztve ]

(#25687) kabelmania27 válasza bopeti98 (#25686) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyenkor estefelé nem segít egy modemújraindás?

(#25688) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

ennyire naívan bizakodóak vagytok... ?

újraindítom, modem etc. de majd lemérem még meg minden :)

(#25689) forrest85 válasza bopeti98 (#25686) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez DSL?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#25690) C0d3r válasza ddkkpc (#25685) üzenetére


C0d3r
addikt

Ennyi bődületes baromságot összehordani egy helyen, nem rossz teljesítmény! Átlag feletti hozzáértésre utal. :)

(#25691) zunicum


zunicum
tag

Látom itt is megjelennek már a tocekhez, vagy torellihez hasonlító kedves felhasználók.
Várom már a kedvenc kérdésüket is...

(#25692) ng0ofy válasza ddkkpc (#25685) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Hálózat fejlesztés és a díjcsomagok névleges teljesítményének növelése köszönőviszonyban sincs egymással (és az értük felelős emberek sem :D) Nem tudom mit vártok... Hogy a régi telefonkábeleteken évről évre gyorsabb lesz a net? (: Korrózió, állandó szakadások, feleslegesen ráterhelt IPTV, Julcsi néni a facebookon. Soroljam még a tényezőket amik miatt egyre lassabb lesz a vonal?

A Szakik talán tudnak mondani hümmögve valami központbeli fejlesztést, amitől elvileg x%-al nagyobb lesz a kapacitás. Azt nem merik mérni, hogy mennyivel kellene több, hónapról hónapra. Persze ez csak egyre rosszabb lesz.

Váltani kell optikára, de fizetni senki sem akar érte, csak somolyogni, hogy lassú a net... Persze lehet mutogatni, hogy a szolgáltató nem hozza ide az új technológiát. Vinné az Kamcsatkáig, csak valaki fizesse ki.

(#25693) bopeti98 válasza kabelmania27 (#25687) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem :(

(#25689) forrest85

kábelnet

(#25694) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

akkor bízzatok a kedves t-homeban, hogy öszinten megadja a sávot ha technikailag képes rá...

mondom, stabil volt nekem, fix 1.6MB letöltési sebesség, aztán csakúgy lement a korrozió miatt mit, 1.1-re meg ilyenek, hagyjuk már - évekig meg jó, különben is ha kellene csinálnának karbantartást
meg strababíróak a kábelek, hidegnek ilyesmi ellenállnak

ha elég közel vagy a központhoz hogy tudja a sebességet amit akarsz, akkor megkell hogy legyen
EZ TUTI!!!

az más hogyha nagyon néha van vmi gubanc - de LETÖLTÉSNÉL mindig stabilan hozta amit kell. eddig.

(#25695) #78121280 válasza zunicum (#25691) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem valószínű, hogy hosszú pályafutása lenne. :DD

(#25696) bul07 válasza bul07 (#25575) üzenetére


bul07
nagyúr

Újabb érdekes információ hogy ahogy írtam mások is kaptak ilyen levelet visszont más dátummal egy nappal előbivel, létezne hogy a falu különböző részein máskor legyen karbantartás, 1000főnél kisebb faluról van szó

Sőt ma már három t-home-os autó is jelen volt a faluban és valamit bütyköltek

Még a végén tényleg történik valami, bár hiszem ha látom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25697) dchard válasza rostiron (#25675) üzenetére


dchard
veterán

Én nem csak cserét de rövidítést is ajánlok. Az átadási pontnál amilyen hamar csak lehet szűrő és a szűrő DSL ágát is minnél rövidebb úton a modembe. Utána UTP-n a modem és a router vagy PC között annyit megy amennyit akarod. MInden felesleges méter kábel szedi össze a zajt a felesleges kötések meg növelik a csillapítást. A legjobb az lenne ha a lenti kötődoboz és a lakás között ki tudnád cserélni. De azért csodára ne számíts: max 1-2 megát lehet ezzel elérni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25698) dchard válasza Hyacinto (#25678) üzenetére


dchard
veterán

Lényegében igen. Illetve beruházni normális modembe: Dlink 360R T1E vagy aminek hasonló bele van (321B, 320B, 8810B)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25699) dchard válasza F34R (#25682) üzenetére


dchard
veterán

Ez windows-os legalább virtuális gépről vagy valamiről próbáld meg mert kéne a diagnosztikai adat:

http://www.webtemp.org/?page=sm50b

Modanom sem kell: közvetlen kapcsolat, IP címek rendes beállítása mellett működik.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25700) rostiron válasza dchard (#25697) üzenetére


rostiron
őstag

Ok ezt vettem, de még kérdeznék ha nem baj mert érdekel a téma. Miért van az hogy ha módosítom az snr -t akkor az értéke valóban változik,de a vonalsebesség az totál ugyan az marad ? (ha nincs már snr lock )
70-es snr

100 as snr

130-as snr

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.