Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) zoli62 válasza dchard (#24726) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam ez be is volt állítva a kezdetektől fogva.

(#24752) villamos válasza tomi319 (#24749) üzenetére


villamos
őstag

Gyakorlatilag semmit sem. Nincs mit "finomhangolni". Közted, és a telefonközpont között adott esetben több kilométer kábel is mehet, ami ki tudja milyen minőségű, és hogy hány kötözőszekrényen megy keresztül. Nem azon a tíz méteren fog múlni. Persze, ha nagyon akarod, kicserélheted CAT6 -os vezetékre, ártani nem fog neki, de használni sem fog.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24753) bul07 válasza havri1 (#24750) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem nagyítható a kép csak Ctrl + nagyítással tudtam megnézni

Ezek érdekes információk mert másfél hónappal ezelőtt hívtam őket és azt mondták hogy nem elérhető nálam a 25/5 nett , nem bírná ell és már akkor is így nézett ki a vonal

Na hó végén hívni fogom őket , akkor szerinted még a 30/5 is elbírná

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24754) havri1 válasza bul07 (#24753) üzenetére


havri1
félisten

Mert bénáztam, és nem tudtam ide felrakni a képet :DDD
VDSL-en ha a 25/5 nem érhető el, az szégyen!! (de sztem akivel beszéltél, max adsl2+ hálózatot tláthatott, az valóban nem tudja)

Amikor a VDSL -t beizzították nálam, akkor ezek adatok alapján nézte meg a szerelő, hogy mit bír a vonal.
Első érték az, amit Te kapsz (ez a beállított, nettóban nem biztos, hogy ennyivel fog jönni. Főlé lövik vastagon, hogy nettóban tudja azt, amiért fizetsz. Nálam a 32 down beállítással jön 26-27 mbittel a net, felfelé meg a 7mbites beállítással megy 6,2-6,7 között. )
Régebben (2 éve) nálam is 100mbit felett volt a végponton az elérhető sávszél, ez már a fele alá is csökkent, gondolom egyre több efi van a környéken.
Most hívtam őket, hogy mi van a csomagmódosításommal, elvileg beaktiválták most, de még a régi..Kíváncsi vagyok mire állítják be. Ha visszaesik 5mbitre a feltöltésem, tökön szúrom magam :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#24755) joecontra válasza havri1 (#24750) üzenetére


joecontra
addikt

Ilyen értékeket DSL-nél még nem igen láttam.
Mondjuk az a 0 dB-es csillapítás mind up mind down irányban elég valószerűtlen.

Üdv,
J

(#24756) havri1 válasza joecontra (#24755) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem azt a zte nem tudja, előbbi képen sincs érték annál a pontnál.
Mythomeban már frissült a csomag, de ugyanúgy a régi értékekkel megy a net. Mi lehet a titok?
Restart volt, reset is volt.

havri

(#24757) havri1


havri1
félisten

Nos, beszéltem a 1412/hibabejelentővel, ugyanis már az új csomag él, de érdemi változás nem történt. Na nem mintha eddig lassú lett volna, csak úgy gondolom, azért változásnak csak kellene lennie.
Megnézte az ügyfélszolgálatos, és át vagyok már állítva. Persze semmi nem változott...

havri

(#24758) joecontra válasza havri1 (#24756) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem azt a zte nem tudja, előbbi képen sincs érték annál a pontnál.
Gondoltam, hogy valami egyéb van a háttérben, 0 dB csillapítás túl ideális. :D

Megnézte az ügyfélszolgálatos, és át vagyok már állítva. Persze semmi nem változott...
Esetleg hívd fel őket újra és próbálj részletesebb infókat kérni az átállításról.

Üdv,
J

(#24759) Apa+Fia válasza joecontra (#24758) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Itt is egy kis érdekesség!

[ Szerkesztve ]

Apa csak 1 van!

(#24760) bopeti98 válasza Apa+Fia (#24759) üzenetére


bopeti98
őstag

:Y

(#24761) joecontra válasza Apa+Fia (#24759) üzenetére


joecontra
addikt

Látom itt sincs vonali csillapítás. ;]
A noise margin (SNR) nagyon jó! :)

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#24762) Gedeon31 válasza joecontra (#24761) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szintén VDSL 25/5

(#24763) bopeti98


bopeti98
őstag

Úgy látom hogy túl van terhelve a hálózat:

Ez 3 mérés közül a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#24764) bopeti98


bopeti98
őstag

Éppen csatlakozok rá a Wi-Fi-re is kiszúrom ezt:

:DD

Olcsóbb mint az SMS :D

Bocsi az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

(#24765) dchard válasza tomi319 (#24749) üzenetére


dchard
veterán

Finomhangoláshoz látni kéne teljes diagnosztikát, máshogy csak találgatni lehet, azt meg nem fogok.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24766) wmati válasza bopeti98 (#24764) üzenetére


wmati
addikt

Fail :)) átmentél?

[ Szerkesztve ]

(#24767) hackeeeee válasza bopeti98 (#24764) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Kicsit magyartalan, de nemgáz. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#24768) bopeti98 válasza wmati (#24766) üzenetére


bopeti98
őstag

Biztos hogy nem nekem írta mert nem is így hívnak :D Meg azt se tudom kitől jön mert eddig csak az a 3 Wi-Fi volt.

[ Szerkesztve ]

(#24769) dchard válasza Gedeon31 (#24762) üzenetére


dchard
veterán

Ezek a 25/5-ös VDSL-ek szépen túl vannak tartalékolva. Ráadásul már nem ATM hanem PTM kapcsolatot használnak így kisebb az overhead is. Szerintem a legtöbb olyan vonalon, ahová a VDSL-t megkötik, az 50/5 szolgáltatható lenne...

Az is kiderült, hogy a ZTE modemek szoftvere hibás és nem mutat csillapítást. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a modem telnetes interfészén rendesen kiolvashatóak az adatok.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24770) joecontra válasza Gedeon31 (#24762) üzenetére


joecontra
addikt

Jónak tűnik ez is. :K

bopeti98
;]

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#24771) dchard


dchard
veterán

Közben a Telekom megbővítette a primer BIX kapcsolatát 30Gigabitesre:

http://bix.hu/index.php?lang=en&page=graph&swid=vh-e1200i-1&portid=Po2

Szükség is volt rá, mivel jól láthatóan koppant a bővítést megelőző hónapokban a csúcsidőszakot nézve.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24772) #78121280 válasza dchard (#24771) üzenetére


#78121280
törölt tag

Secondaryt meg csökkentette 20-ról 10-re . :)

(#24773) dchard válasza #78121280 (#24772) üzenetére


dchard
veterán

Igen, csak az nem visz forgalmat, szóval az kevésbé fáj napi szinten. Ha meg beüt a baj, a legkisebb problémánk a 10gigás backup link lesz :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24774) wmati válasza dchard (#24773) üzenetére


wmati
addikt

Azért vicces hogy elég lenne 4 épületet megbénítani hogy leálljon itthoni internet

(#24775) 313313 válasza wmati (#24774) üzenetére


313313
addikt

2,5-3 éve egy nyári vasárnap elnyestek dunán-túlon valami kábelt, aminek következtében behalt a fél ország net ellátása fél napig....

Szerk: off

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#24776) wmati válasza 313313 (#24775) üzenetére


wmati
addikt

Igen rémlik a cikk de ott van a DNS szerverek hibája is akár

[ Szerkesztve ]

(#24777) kabelmania27 válasza 313313 (#24775) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24778) wmati válasza kabelmania27 (#24777) üzenetére


wmati
addikt

Nyilván ezek sajnálatos esetek itt derül ki hogy milyen fontos egy kábel és nem mindig van helyette másik mert költséges lenne

(#24779) djculture


djculture
félisten

Meg az hogy mennyire jó dolog a felhő szolgáltatásokra bizni mindent, azután ha nincs net csak les az ember.

(#24780) wmati válasza djculture (#24779) üzenetére


wmati
addikt

Mai internet csomagok melett egy otthoni felhő létre hozása szerintem megoldható pl egy tp-link1043nd router és egy pendrive és kész a házi felhő.

(#24781) joecontra válasza 313313 (#24775) üzenetére


joecontra
addikt

Erre emlékszek én is.

Üdv,
J

(#24783) dchard válasza wmati (#24774) üzenetére


dchard
veterán

Nem elég, és az autópályás kábelátvágásnál is volt tartalék irány, csak egy router hibás konfigurációja miatt nem sikerült a forgalom átterhelése a tartalék linkre. Magyarországon minnden komolyabb szolgáltatónak gyűrűs szervezésű optikai access hálózata van, amiben remekül működik a forgalom automatikus átterelése, ha kábelátvágás van. A legtöbb helyen ez 30-50ms alatt törénik meg, a használt routing protokolok miatt. Ez annyira kevés, hogy még egy hanghívásnál sem veszi észre a user, hogy miközben beszél, szakadás történt.

Heti szinten történnek optkai kábelátvágások, lopások, rongálások, és mégsem hallani hetente, hogy leállt 2-3 megye vagy a fél ország.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24784) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. A T-Homenak a HDMI kabele amit ad IPTVhez az milyen HDMI 1.3 ???? Ha vki tudja irja le legyszi :) Köszi. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#24785) joecontra válasza dchard (#24783) üzenetére


joecontra
addikt

Egy újabb érdekesség. :))

Üdv,
J

(#24786) wmati válasza dchard (#24783) üzenetére


wmati
addikt

igen igen olvastam azt is régen

(#24787) dchard válasza fr3ntzen (#24784) üzenetére


dchard
veterán

A kábelnek nincs verziója, csak a berendezéseknek a két végén.

A kérdés úgy hangzik, hogy a STB milyen HDMi verziójú, ezt majd memgondja akinek van ilyen boxa.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24788) fr3ntzen válasza dchard (#24787) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Szia.

HDMI-HDMI kábel 10m aranyozott v1.3 L-cs

HDMI-HDMI kábel 10m aranyozott v1.4 3D

Latod a v1.3 meg 1.4 stb erdekelne :) :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#24789) poli27 válasza dchard (#24787) üzenetére


poli27
veterán

De van verziója,példaként pl az utp említeném abból is van,ahogy a hdmi kábelnél is van 1,2-1,3-1,4 es [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#24790) Weetjoue


Weetjoue
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget/információt kérnék az alábbi dologhoz:

Rendeltem a T-Home-tól Kábelnet Netmánia M + IPTV alap csomagot. A lakásban 2 tévénk van, de csak az egyik TV-n szeretnénk digitális adást nézni, mert a másik egy régi CRT. Viszont az ügyfélszolgálat azt mondta, hogyha több tévét akarunk nézni akkor külön kell hozzá set-top-box-ot kérni, ami viszont havidíjas. Viszont itt a fórumon olvasgattam vissza, és láttam hogy írtátok, hogy az analóg tévé adás is megmarad. Most akkor hogy is van ez? Azt is be köthetem a régi tévére, és akkor nem kell set-top-box-ot kérni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#24791) poli27 válasza Weetjoue (#24790) üzenetére


poli27
veterán

Most van analóg szolgáltatásotok?Ha igen akkor azon a tv-n nézheted az analógot,ameddig megy. Utána úgyis fog kelleni box :) Ha nincs akkor csak fizetős munkaként építik ki a kábelt a tv-hez az analógra.

(#24792) dchard válasza poli27 (#24789) üzenetére


dchard
veterán

Mindkettőtöknek:

1. Az UTP-t ne keverjük ide.

2. A HDMI kábeknek nincs verziója mivel mindgeyiknek pont ugyanannyi ér van a belsejében. A csatlakozónak van típusa, ezen kívül a végberendezésekben lévő HDMI implementációnak van verziója. A kábelnek maximum elektromos specifikációja van, de ez nem fordítható oda-vissza. Az eredeti szabványhoz képest az 1.3-ban emelték meg a működési sávszélességet 340MHz-re, de hangsúlyozom, hogy ez is csak a kábel elektromos specifikációját változtatta meg, de ezt is csak olyan mértékben, hogy szigorította a kábel gyártási minőségére vonatkozó paramétereket a magasabb freki miatt, de maga a kábel pont ugyanolyan, pont ugyanannyi ér van benne, megegyezik a fizikai kialakítása, a csatlakozók stb. Nem láttam még olyan HDMI kábelt, amire az lett volna ráírva, hogy 1.3 vagy 1.4. Nem véletlen, hogy ezt a végberendezéseknél adják meg (erősítő, STB, TV stb.)

Esetleg a működési frekit érdemes a kábelen keresni: ha 165MHz-et látsz rajta akkor régebbi, ha 340MHz-et akkor újabb. Persze simán lehet, hogy egy 1-2m-es régi kábelen is összeáll a 340MHz-es kapcsolat.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24793) Weetjoue válasza poli27 (#24791) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Igen. most van. De hogy érted hogy ameddig megy?

(#24794) dr.bubo válasza dchard (#24792) üzenetére


dr.bubo
őstag

"Nem láttam még olyan HDMI kábelt, amire az lett volna ráírva, hogy 1.3 vagy 1.4."


:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#24795) joecontra válasza Weetjoue (#24790) üzenetére


joecontra
addikt

Ha jól tudom a kábelen analóg is jön, azt csak tovább kell osztani a CRT felé.

Üdv,
J

(#24796) Weetjoue válasza joecontra (#24795) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Kösz, és akkor ha kijönnek a szerelők kérni kell hogy oda rakjanak egy elosztót és vezessék a CRT-be?

(#24797) Garold válasza dr.bubo (#24794) üzenetére


Garold
senior tag

Ezt hívják úgy hogy parasztvakítás...

Kábelen lévő jelzésekkel kapcsolatban ezt érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24798) poli27 válasza Weetjoue (#24796) üzenetére


poli27
veterán

Mint írtam ha méltóztatnál elolvasni,fizetős munka keretében vezetik oda a kábelt.... Az hogy addig meg amíg van analóg úgy kell érteni,hogy nemsokára nem lesz csak digitális ez tuti.... arra mennek a cégek. Ha meg most van szolgáltatásod, akkor azon a tv-n továbbra is megy majd az adás... nem kell semmit csinálni

[ Szerkesztve ]

(#24799) dchard válasza Garold (#24797) üzenetére


dchard
veterán

Már azt hittem hiába járatom a számat. :)

"Ezt hívják úgy hogy parasztvakítás..."

És az a szomorú, hogy már a Kácsások is ezt csinálják. Tőlük többet vártam...

Egyébként annyi különbség valóban van az 1.3 highspeed-hez képest, hogy az ethernet channel nem működik a sima HS kábelekkel, de ugye a kérdés az nem erre volt kihegyezve. Ráadásul "sima" HDMI kábelt évek óta nem gyártanak, az még a fullHD-t sem tudja átvinni. A lényeg az, hogy ne tévesszen meg senkit kábelügyileg a sok felsorolt feature, hogy 3D, meg DTS HD bitstreaming stb. Ezt a végberendezés kezeli, a kábelnek teljesen transzparens, hogy arra a 10gigabites összeköttetésre mit raknak rá, az egyik fizikai rétegben a másik logikai rétegben történik. Akár SATA3-at, vagy USB-t vagy PCIe-t is át lehetne tolni a HDMI-n keresztül ez magát a fizikai interfészt és a kábelt nem érinti.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24800) bul07 válasza bul07 (#24729) üzenetére


bul07
nagyúr

Beszéltem telefolnon velük és az ügyintéző hőlgy azt mondta hogy a 30Mb csolmag is elérhdtő ha a műszakisokon átmegy jóváhagyják

Rákérdeztem ara is ha nem megy a 20Mb se akkor 15-ös csomagra dobnak vissza, azt monta hogy nem a 10-re
Remélem nem lesz ilyen gondom

Pár napig még rágódok rajta és csomagot váltok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.