Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) dchard válasza Azharel (#25848) üzenetére


dchard
veterán

Így van, nem lehet rajta két aktív eszköz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25852) norbi0604 válasza djculture (#25850) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Nekem a "klónozás" is megfelelne, szóval nem legalább 2 külön helysébe lehessen ugyan azt nézni? Ez is off? :)

(#25853) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Sajna nekem is pirelli modemem van, és valahogy nem ájultam be a teljesítményétől.
Tudnátok ajánlani valami jobb cuccot? (IP TV, Netmánia M) A telefon még nem net alapú, sima 2 eres réz.
Szerintetek ha a doboztól a házig utp-re cserélem a 2 eres-t lehetséges sebesség növekedés? (nálam is csak max 16.5 GB a letöltés)

(#25854) madagaszkar


madagaszkar
tag

Úgy döntöttem nem reklamálok a "Netmánia M" díjcsomagom sebessége miatt, az új modemmel teljesen jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25855) batka86


batka86
csendes tag

Nálam nagyon rendben van a dolog, dehát ez nem is kérdés. :U Most egy VDSL képes DSLAM-re várunk.

(#25856) rostiron válasza dchard (#25830) üzenetére


rostiron
őstag

Na most adtam fel a dolgot. Kábelcsere megvolt, ahogy mondtad a nem használt erek közösítve és földre kötve.A másik oldal közvetlen a szűrőbe, és semmi változás. Pedig kábelcsere után még a vonalamat is ujjra indították. ( bár az lehet hogy nem is számít )

Csak azt nem értem fél napig miért száguldott és most miért nem :W :W

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25857) madagaszkar válasza batka86 (#25855) üzenetére


madagaszkar
tag

Milyen a díjcsomagod és melyik településen mértél ekkora sebességet?

(#25858) djculture válasza norbi0604 (#25852) üzenetére


djculture
félisten

Klónozást megtudod csinálni ha a scart kábel jelét megosztod, sok tv-n is van ilyen lehetőség vagy egy régi video vagy ilyenek. Analóg kimentet tudsz osztani úgy ahogy akarsz. Csak ugye ennél nagyobb távolságra nemárt egy tuti zavarmentes kábel ami nem két fillér. Kábel nélküli technika meg aranyárú eszközöket igényel.

[ Szerkesztve ]

(#25859) dchard válasza rostiron (#25856) üzenetére


dchard
veterán

Ez SNR lock, ennyi. Szarul van beállítva a DSM és túltartalékolja a hibátlan vonalakat is. Ahol csak bekapcsolták ott ezzel szembesülnek az emberek, meg a növekvő késleltetéssel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25860) norbi0604 válasza djculture (#25858) üzenetére


norbi0604
aktív tag

kompozittal kommunikálnak :)

(#25861) djculture válasza norbi0604 (#25860) üzenetére


djculture
félisten

Tökmindegy a tv-ből tovább lehet vinni már bármilyen analóg jelet gond nélkül. Kicsit alkotni kell egy kettőnél de a legtöbbnél eleve van ilyen lehetőség. Gázos a hdmi lenne...

[ Szerkesztve ]

(#25862) forrest85 válasza dchard (#25859) üzenetére


forrest85
senior tag

Van lehetőség ezt feloldani, vagy kérni, hogy oldják fel az SNR lock-ot?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#25863) villamos válasza redingitell (#25853) üzenetére


villamos
őstag

Értsétek már meg, hogy a szolgáltató által biztosított eszközöket nem lehet kiváltani. Nem olyan mint egy közönséges dsl modem, hogy veszel egy másikat a sarki boltban. Ezek speciális távközlési berendezések, külön a szolgáltató számára, kérésére, igényei szerint lettek gyártva. Normál kereskedelmi forgalomban nem beszerezhetőek.
Ha a berendezés nem működik megfelelően, akkor cserét, javítást stb. kell kérni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25864) gabo91


gabo91
aktív tag

Hali.

Pár napja szakadozik az internetem. Akkor csinálja ha adatforgalom is, tehát töltök valamit, fut az µTorrent. 5-10 percig van kapcsolat, majd szakad utána pár percenként megint szakad, végül megadja magát. Ilyenkor úgy látni, mintha csatlakozva lenne, de közben még sincs kapcsolat, majd percenként szépen csatlakozgat így. Ha újraindítom gépet, széthúzkodom kábeleket, újraindítom a modemet akkor ismét lesz net.

Hálókábelt, ill telefonkábelt (modembe bejövőt a dobozkából) cseréltem.
Mi okozhatja a problémát, kábel hiba, vagy?

Bejelentettem a hibát annyit mondtak hogy látják hogy szakadozik a vonal, illetve hogy bentről nem tudták megoldani majd jön egy szerelő.

Továbbá olyan kérdésem lenne még hogy alapból is rettenő magas szokott lenni a ping-em (80 környéke) de most amióta a leírt helyzet áll fent 500+ -os. (nem megy semmi letöltés semmi frissítés). Sebesség megvan csak a ping óriási. Okozhatja kábelhiba ezt?

(#25865) redingitell válasza villamos (#25863) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi a választ, úgy nagyjából tisztában vagyok vele. Csak ugye a szolgáltatónál több féle van forgalomban. Én csak arra gondoltam, hogyha van köztük egy tuti, akkor egy olyanra történő cserét kérnék. Elnézést, ha nem jól fejeztem ki magam.
Megelőzendő természetesen tudom, hogy az nem úgy működik hogy ilyet kérek, és már hozzák is. De azért van egy-két módszer ami szokott segíteni. :)

(#25866) gdevil válasza N2O999 (#25842) üzenetére


gdevil
aktív tag

Szia. Ne haragudj, de amíg a csatlakozó doboztól a tel.aljzatig villanykábellel (a képek alapján) van bevezetve a bejövő jel, addig ne várj javulást.
Javasolt utp kábelre cserélni a bemenő vezetéket.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#25867) gabo91 válasza gdevil (#25866) üzenetére


gabo91
aktív tag

Csatlakozó doboznak (tartalmának) milyen szerepe van?
Nálunk konkrétan nincs is ilyen doboz. Magasabb járművek rendszeresen szaggatták a légvezetéket, egyszer kábelestül dobozostul elvitték. Akkor cserélték ki a vezetéket is (régi vastag szigetelésűt, vékony vezetékre), illetve úgy oldották meg hogy a dobozból a telefonaljzatig menő vezetéket a bejövő légvezetékkel összetekerték.

(#25868) dchard válasza forrest85 (#25862) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem nincs. Mármint lehetőség. Megoldás az több is lenne a kérdés hogy hajlandóak rá, jellemzően nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25869) gdevil válasza gabo91 (#25867) üzenetére


gdevil
aktív tag

A csati doboz azért lenne hogy a kötés zárt legyen, pl ne ázzon be.
A szabadban lévő összesodort kötést azért nem árt időnként újrakötni, mivel oxidálódhat....

(#25870) djculture


djculture
félisten

Összesodorni csak úgy magába két vezeték végét eleve barbár munka. Van erre rugós típusú vezeték-gyorsösszekötő, vagy sima hupolfix. De ha más nincs akkor sorkapocs:)

[ Szerkesztve ]

(#25871) villamos válasza djculture (#25870) üzenetére


villamos
őstag

Az összesodrással semmi probléma nincs sőt, az egyik legjobb kötés, ha az szakszerűen van végezve. Annál csak a forrasztás jobb.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25872) djculture válasza villamos (#25871) üzenetére


djculture
félisten

Ja a fő a szakszerűség, ha kézzel összesodrom csak úgy egy idő után átmeneti ellenállás lép fel a két szál között ami nem szokott jót tenni az adatátvitelnek,Simán okozhat ilyen anomáliákat.

(#25873) Allien válasza gdevil (#25869) üzenetére


Allien
veterán

Majdnem tökmindegy. Csati doboz se zárt, de legalábbis, nem vízhatlan. Elvi síkon van erre megoldás, kérdés milyen típusú légkábel, mert van zselés kötős cucc, ami azért jobb védelmet tudna adni. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25874) Allien válasza djculture (#25872) üzenetére


Allien
veterán

Teljesen igazad van (lenne). Csak mégse (más a suliban tanultak, és a valóság). ;) Ugyanis, vezeték kérdése. Ha az nem telefon készülék zsinór, megfelelően van össze tekerve (ennek van szabványa is), akkor ott NEM lesz gond. Legalábbis, megfelelő körülmények között. Azaz, leszalagozva, akár kicsit rá zsugorítva. De, ha a kötést el lehet dugni, akkor 5-10 évig nem fog problémát okozni. :K Ha meg direkte rosszul van megcsinálva, akár évente lehet újra kötni. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25875) Allien válasza gdevil (#25866) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, ezt én is (sírva) néztem. :Y

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25876) N2O999 válasza gdevil (#25866) üzenetére


N2O999
tag

Szia!

Nem haragszom abszolút, ez nem az én művem, hanem egy t-com-os szerelő alkotása (nem volt nála elegendő hosszúságú kábel)... Oké, hogy a kábel annyi idős már kb. mint én vagyok, de a szigszalagos sodrás, stb., na mindegy, csoda hogy eddig bírta.

Vajon ha most hívok szerelőt, (mivel a modemig jövő kábel elvileg nem is az én tulajdonom, ill. magasan is van, nem igazán tudom magam megcsinálni) utp kábellel oldják meg?
Mivel a qln alapján dchard rádióamatőrt gyanít, rájöttem hogy 2 házzal arrébb tényleg van egy, ez okozza a 2 tüskét, és feltételezem, hogy árnyékolt kábel valamennyit csökkentene a zajból, és ha megveszem az árnyékoltat, azt használnák fel (ha ez lehetséges).

Üdv!

(#25877) #15241216


#15241216
törölt tag

Hello
A koax kábeles internetnek milyen az elméleti maximális sebességes ami stabilan átvihető koaxon? (jelenlegi díjcsomagoktól függetlenül)
Koax kábeles internetnél miért (sokkal) kevesebb a feltöltési sebesség mint optikán?

(#25878) joecontra válasza #15241216 (#25877) üzenetére


joecontra
addikt

milyen az elméleti maximális sebességes ami stabilan átvihető koaxon?
Függ a végberendezésektől ill. az alkalmazott technológiától/szabványtól.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#25879) Allien válasza N2O999 (#25876) üzenetére


Allien
veterán

Akkor az NEM T-COM-os szerelő volt, hanem KÜLSŐS. Legalábbis, szerintem.
Amúgy a kábelezés külön téma. Ma már lehet, hogy kiszámlázzák azt az időt, amit ott tölt. Ergo, lehet, hogy saját erőből olcsóbb kihozni (asszem kb egy óra mókadíj kb 7E forint, plusz akár kiszállási költség). ;) Kell hozzá gondolom, egy nagy létra, és valamivel rögzíteni kell. Vagy valami szög géppel, vagy ragasztó pisztollyal. A lényeg, hogy minél kevesebb kötés legyen benne, azaz a fali doboztól a konnektorig semennyi. ;] De, a konnektorból is a lehető legrövidebb készülék zsinór legyen, és ha lehet, abból is a két eres, NE a négy eres. Bár, ez már nem annyira lényeges egy darabig. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25880) pakriksz válasza #15241216 (#25877) üzenetére


pakriksz
őstag

összességben 1 hálózaton 5 gbit/sec körül. Egyénenként jelenleg úgy 320/120 mbit/sec. Azért sokkal kevesebb a feltöltés, mert a szolgáltatók pénzt beszedni szeretnek, fejleszteni nem, és zajos a hálózat, na meg mert még mindig van analóg adás, és hagyományos digitális tv. Ez összefügg a zajjal is, mert ha csak adathálózatként működne a koax, nem kellenének házon belüli osztások, hanem közvetlenül menne a kábel a modembe, onnan meg már UTP kábelen menne az eszközökhöz.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25881) skyrabbit


skyrabbit
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok,miszerint kb. 2 hete a 7240-es Fritz!Box-omban két külföldi Voip szolgáltató rövid idővel a router újraindítása után "nem regsisztrált" állapotba vált át - s ebben az állapotban is marad. Ugyanakkor pl. a neophone továbbra is zavartalanul működik.
Mivel a beállítási problémákat ki tudtam zárni (kb. 6 éve használok ilyen rendszert), s egyéb bajok nem merülnek fel, arra gondoltam, hogy esetleg a T-Home (Kábelnettel rendelkezek) kezdett el újabban SIP-et blokkolni. Kérdésem így az lenne, hogy hallott-e vki ilyen jellegű változtatásokról a fent említett szolgáltatónál?

Köszönettel:

SR

(#25882) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy jelenleg egy Optinet Családi (15 Mb / 7,5 Mb) csomagom van, ennek a hűsége jövő hónapban lejár.
Az új Netmánia csomagokban a feltöltési sebesség katasztrofális.

Ha lejár a hűségem, akkor az 1500 HUF plusszért (amit a hűségért kapok) maradhatok ennél a csomagnál, vagy mivel régi csomag, mindenképpen váltanom kell?

Ha váltanék, akkor semmi jobb alternatíva nincs, mint a jelenlegi Netmánia csomagok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#25883) gabo91 válasza gabo91 (#25864) üzenetére


gabo91
aktív tag

Ma jött a szerelő. Kicserélte a modemet (D-Link dsl 360t volt, 8 éves) (most 360R lett helyette)
Igazából most tesztelgetem, hogy mi a helyzet, viszont mértem pinget most is magas.

Azt mondta hogy modem végett volt a magas ping. Hát most is hatalmas.
Valami ötlet, hogy mi okozhatja még?
Kábeleket cseréljem ki? milyenre?

(#25884) wmati válasza gabo91 (#25883) üzenetére


wmati
addikt

Házon belül kábelek cseréje akár megoldás lehet szerintem utp re cseréld

(#25885) dchard válasza gabo91 (#25883) üzenetére


dchard
veterán

A régi 360T is képes ADSL2+ üzemre csak frissíteni kell erre:

ftp://ftp.dlink.hu/dsl/dsl-360t/driver_software/DSL-360t_fw_revALL_20060220_ALL_eng_20060220.zip

Ha szürke 360R-et kaptál az valószínűleg szar, ilyen nagy ping máshogy nehezen elképzelhető, hacsak nem csináltál valamit a mérés közben ami forgalmazott.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25886) wmati válasza dchard (#25885) üzenetére


wmati
addikt

Házon belüli hibás kábelezés nem lehet?

(#25887) bopeti98


bopeti98
őstag

De jó. Amióta váltottam 30 Mbire azóta a netem sebessége egyszer sem érte még el a 25 Mbitet sem. :W

(#25888) gabo91 válasza dchard (#25885) üzenetére


gabo91
aktív tag

Ja nem ezért cserélte, nem a ping volt a fő gond. Fekete, nem szürke.
Folyamatosan szakadt a net. Ha elindítottam egy letöltést 2 percenként szakadt, 20perc után teljesen behalt. Ping az csak egy mellékes dolog volt.

Arról az UTP kábelről valami linket, képet esetleg tudnátok mutatni. Gondolom nem a sima hálókábelre gondoltatok, vagy igen? Azt hogy lehet csatlakoztatni falidoboznál? (csak mert két szál jön be) Illetve telefondobozkánál is bajos.

Köszi előre is!

(#25889) wmati


wmati
addikt

Én a sima cat 5e utb re gondoltam

(#25890) dchard válasza gabo91 (#25888) üzenetére


dchard
veterán

ha fekete akkor tedd fel ezt:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

és készíts vonaldiagnosztikát hogy közelebb kerüljünk a megoldáshoz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25891) Spirit


Spirit
őstag

Kezd a tököm tele lenni a T supportjával. Értem én, hogy nagyvállalat, összetett az ügyfélkezelésük és mire a helpdeskestől a műszakisig jut az info, módosulhat, elveszhet, de mégis mit kell tenni az esetemben?

Október végén megrendeltem a csomagváltást weben, egy hétig nem történt semmi. Felhívtam őket, azt mondták elakadt a rendelés, elnézést. Törölte a rendelést, és elindította újra manuálisan, 1 órát kért a sebességváltásra. Visszatelefonált, hogy gond van náluk, a területemre nem enged nagyobb csomagot beállítani, pedig itt már optika van, intézkednek. Néhány óra múlva visszahív,hogy ezt ugyan elhárították,de csak HD adással együtt tudott beállítani nagyobb csomagot, még 48 órát kér. 3 nap múlva sem történt semmi, visszahívás sem, így telefonáltam. Ő azt mondta, hogy utánanéz, még a nap folyamán telefonál. Modem újraindítás után megjött a nagyobb csomag, de a modem nem bírja még, így elvileg időpontot kellene egyeztetni,hogy mikor jönnek> telefonáltam, mert nem hívtak vissza. Azt mondták a hét első felében jönnének,majd felhívnak. Persze még nem telefonáltak, viszont ma hajnali 1-kor újraindult a modem és visszapakoltak a kisebb sebességre. 80-as csomagról 120-asra váltottam, a modem csak 94mbit-et tudna

Alig várom a reggelt,hogy műszakis kollega is bennt legyen,mert ilyenkor nem sokat ér a telefonálás.
Most őszintén...4-5 telefon, ügyfélszolgálatosok és műszakis kollégák hada kell egy legördülő menüből sebességet váltani és kiküldeni egy kollegát az új modemmel 3 percre?(el is megyek érte, ha kell)

[ Szerkesztve ]

(#25892) Allien válasza Spirit (#25891) üzenetére


Allien
veterán

Jöttél volna ide, és elmondták volna, hogy NE akarj 120 megát, vagy mire készülj. Örülj, hogy van még neted! :K :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25893) havri1


havri1
félisten

Helló!

Tudja valaki TUTIRA, hogy mennyi időn belül kell a szolgáltatótan a megrendeléstől számítva véghezvinni a csomagmódosítást?
Megrendeléskor 24h-t mondtak, aztán 72h-t, most meg már 30 napot. Persze, nem aktiválták..)öcsémnél).

havri

(#25894) SlayR válasza havri1 (#25893) üzenetére


SlayR
senior tag

Ilyesmi általában 72óra.....bekötésnél szokott lenni 30 nap, de viszont, ha nem áll készen a rendszer akkor ők szabják meg úgyis....

(#25895) havri1 válasza SlayR (#25894) üzenetére


havri1
félisten

Egy enteren múlik, már mindet beállítottak a szerelők fizikálisan, csak a portot kellene átállítani 25 mbitről 30mbitre...
Mindenki mást mond..
Nálam (3 utcával odébb kb) az egész 3 nap alatt lement, de azért volt 3 nap, mert naponta 1x telefonáltam. Nem tartott kb 10 percig az egész, és az a 10 perc az volt, hogy a szerelő kijött, és megállapította, azért nem változott a sebességem, mert a központban nem állították át a port sebességet. Betelefonáltam, és mire letettem a telefont, ment is..

havri

(#25896) Allien válasza havri1 (#25895) üzenetére


Allien
veterán

Tehát NEm ott laksz, hanem 3 utcával arrébb! ;) Ergo, akár más rendszeren is lehetsz, amire már NEM elég egy entert ütni. Vagy, az is lehet, hogy "bent" bénáznak. Majd kiderül. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25897) havri1 válasza Allien (#25896) üzenetére


havri1
félisten

VDSL van egész Szentendrén, 1 hálózaton vagyunk :)

havri

(#25898) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezek mennyire jó adatok: legkisebb netmánia s csomag, ez a maximális ami elérhető itt (10/0.5)

A gondom az lenne, hogy váltás után 1,5-2 héter esténként/reggelenként lekezdett szakadozni a net, amikor nem szakad akkor nincs semmi gond 1,3Mb/s-el töltök le, fel sincs gond.

(#25899) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

1 napja ezt látom a router logban, valaki megtudja mondani mi ez ? Ez a TR069 érdekelne konkrétan. Mióta ezt látom azóta a ping 27ről 14-re esett, az upload Noise Margin esett 5 dB-t.

11/13/2012 12:28:33 TR069:Session end.
11/13/2012 12:28:33 TR069:Received InformResponse
11/13/2012 12:28:32 TR069:Sending 4 VALUE CHANGE inform.
11/13/2012 12:28:22 If(PPPoE1) PPP connection ok !
11/13/2012 12:28:21 Username and Password: OK
11/13/2012 12:28:21 PPPoE1 start PPP

(#25900) Thomas1 válasza Azharel (#25899) üzenetére


Thomas1
őstag

TR-069

Itt olvashatsz róla egy kicsit.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.