Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) lemusz válasza wagi (#25797) üzenetére


lemusz
addikt

Adhatnál egy pár bitet ebből... :D

(#25802) madagaszkar


madagaszkar
tag

Ma vettem T-Pontban egy D-link DSL 360 R T1 modemet ( 5990 Ft ) a régi szürke/zöld helyett. A sebességértékeim a régi 15,5/0,7 Mb helyett 16,5/1,1 Mb. lettek.

A díjcsomagom "Netmánia M" ( a régi "Családi" volt ) szerintetek érdemes reklamálni a sebesség miatt - ami gyakorlatilag nem változott, szerintem csak az új modemnek tudható be - vagy fogadjam el ilyennek.
Letöltési sebességem egyébként 1,9 Mb, feltöltés 130 Kb/s. Ezek is nőttek egy hajszálnyit, gondolom szintén az új modem miatt.
Egyébként "Dchard" írta, hogy a feltöltésem biztosan nőni fog, ez így is lett, a letöltésem viszont maradt, pedig reménykedtem az új modemben. Ezeket az értékeket egyébként router kiiktatásával mértem, de routerrel is ugyan ezeket az értékeket produkálja. Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#25803) mlinus válasza madagaszkar (#25802) üzenetére


mlinus
őstag

és? pont ugyanezt leirtad már a reggel is

(#25804) madagaszkar válasza mlinus (#25803) üzenetére


madagaszkar
tag

Igazad van, de nem adott tanácsot senki arra vonatkozóan, hogy lehet ebből nagyobb sebesség vagy nem?
Ha reklamálok, hogy nem kapom az ígért sebességet remélhetek változást?

(#25805) kabelmania27 válasza madagaszkar (#25804) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg mennyit bír a vonalad.

(#25806) madagaszkar válasza kabelmania27 (#25805) üzenetére


madagaszkar
tag

Letöltés 16 Mb/s, feltöltés 1,02 Mb/s.

(#25807) joecontra válasza madagaszkar (#25802) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem a sebesség bőven jó.

Üdv,
J

(#25808) madagaszkar válasza joecontra (#25807) üzenetére


madagaszkar
tag

De az a problémám, hogy a letöltésem a "Családi" csomaghoz képest a "Netmánia M" csomagra való áttéréssel semmit nem változott az új modemmel sem, csak a feltöltésem lett 0,7 helyett 1,02.

[ Szerkesztve ]

(#25809) djculture válasza madagaszkar (#25808) üzenetére


djculture
félisten

Valószínűleg ennyit bír a hálózat, a minimum értéken felül vagy így hiába reklamálsz. De ha nem lóg mindenki a neten a környékeden lehet hogy 20 mega is meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#25810) madagaszkar válasza madagaszkar (#25808) üzenetére


madagaszkar
tag

Legújabb mérés eredménye, eddig ez a max.

Úgy látszik többre nem képes a vonal.
Végül is nem olyan rossz ez.

[ Szerkesztve ]

(#25811) mlinus válasza madagaszkar (#25808) üzenetére


mlinus
őstag

mert ennyit bir a vonal.. már a netmániás csomagba vagy, különben nem menne a feltöltés 0.92mbit fölé.

(#25812) joecontra válasza madagaszkar (#25810) üzenetére


joecontra
addikt

Végül is nem olyan rossz ez.
De még mennyire nem. :K

Üdv,
J

(#25813) rostiron válasza dchard (#25773) üzenetére


rostiron
őstag

Szia
Túl korai volt az örömöm :(( ma már ez fogadott.
A kábelt holnap cseréljük. De már lassan kezdem feladni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#25814) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv.

Tudom már mondtátok nem olyan rég, hogy valószínűleg ennyit bír a kábelnet itt ez a 60-70Mbit/s vagy terhelt a hálózat, de nem nagyon tudom azt elképzelni, hogy egy nap mérek 10-12x (hajnal, reggel, délkörül, délután, este, éjszaka) és egyik időpontban sem lépi át a 100Mbit/s-t bár még a 80-90Mbit/s -et sem.

Esetleg van értelme betelefonálni, vagy esetleg az értékekkel lehet valami probléma? Vagy valóban csak ennyit bír. :)

Amúgy 17. kerület Rákoskeresztúr, ha esetleg van közelben élő akinél nem akadály a 120Mbit, az jelezhetné :)

(#25815) kabelmania27 válasza Huroq (#25814) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telektronik osztó van a modem előtt?

(#25816) Huroq válasza kabelmania27 (#25815) üzenetére


Huroq
senior tag

Azt nemrégiben kicseréltem, még a csomag váltás előtt egy ilyenre. KÉP

(#25817) Gubek-Einste válasza Huroq (#25816) üzenetére

Ez rendeben is van, a jelszintek/SNR értékek is jók, ez irányban nincsen probléma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25818) kabelmania27 válasza Huroq (#25816) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jófajta ez a splitter, jelszintek rendben vannak vételi értékek pozitívak, SNR rendben van 40körüli, adási 40és 40között van, így ez is rendben.

(#25819) Huroq válasza Gubek-Einste (#25817) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszi neked és kabelmania27 -nek is a választ :)
Akkor bizony még mindig két dolog lehet, maga a hálózat nem bírja, vagy a környéken mindenki torrentezik 0-24 órában. :B

(#25820) sss


sss
senior tag

T-sek oldalán olvastam, hogy a kábeltévé előfizetés esetén több tv készüléket is lehet használni. Ez eddig ok. Az problémát jelent, ha ezek a készülékek két külön épületben vannak? Egy telken van a két épület (a tulaj is ugyanaz), megosztható (mármint legálisan) egy előfizetés két épületre? Ászf-et átfutottam, de erről nem találtam semmit.

(#25821) dchard válasza sss (#25820) üzenetére


dchard
veterán

Igen.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25822) Gubek-Einste válasza sss (#25820) üzenetére

Saját ingatlan esetén azt csinálsz amit akarsz, úgy osztod meg ahogyan csak tetszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25823) sss válasza dchard (#25821) üzenetére


sss
senior tag

Thx. Csak azért kérdezem mert vannak szomszédaink, akik ha minimális esélyt is látnak arra hogy vmi nem okés a tv/telefon/internet előfizetésünkkel, akkor rohannak egyből a szolgáltatóhoz...
szerk.: mondjuk annyira nem egyszerű a helyzet mint ahogy az előző hsz-emben leírtam, de kb. ez a lényeg.:)
szerk2.: légvonalban olyan 40m lehet

[ Szerkesztve ]

(#25824) kabelmania27 válasza sss (#25820) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövő jelerősségtől függ. Lehet hogy kell erősítőt használni, ha az első házban lesz a modem akkor nem kell visszárányút venni. Analóg Tv-re új előfizetést nem lehet kötni ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25825) sss válasza kabelmania27 (#25824) üzenetére


sss
senior tag

Már meglévő előfizetésről van szó. Csak szeretnénk a kettes épületbe is vmi komolyabbat a mostani szobaantennánál.

(#25826) kabelmania27 válasza sss (#25825) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Öntartó légkábellel vagy földkábellel át lehet vinni a második épületbe, antennaszerelő meg tudja oldani.

[ Szerkesztve ]

(#25827) Allien


Allien
veterán

Ezt a szopást, beszrok. Eddig IPTV-m volt, 8 megás nettel, amiből 7 mega valós volt. Nem is volt gond a nettel, bár néha a HGW-t ki-be kellett kapcsolni, mert eltűnt a net. Jött a "fejlesztés" a területen, optika, mondom, remek, lehet váltani. Ma bekötik, 20 megásra váltunk. Ok, teszt (speedtest), le, megvan a 20 mega. Fel??? WTF??? 0,6 :Y FAKK (5 mega helyett ugyebár). Bejelentem, mert sejtettem, hogy ezen a szerelők se tudnak segíteni. Természetesen, a szokásos wudu warázslatok sem segítettek, azaz újra indítás, meg ilyenek. Benti emberke jónak látja, de azért újra rakja, mondja. Leszedi, és ENNNYI! :( Leállt a "kártya". :O Kb másfél óra múlva vissza tudták rendezni, mondom, remek. Seb. teszt, UGYAN AZ! :W Banyek, szólhatok be újra (de már csak reggel, legalább addig legyen). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25828) dchard válasza madagaszkar (#25789) üzenetére


dchard
veterán

Nem érdemes reklamálni.

Amit érdemes: felrakni rá az általam írt szoftvert, elkészíteni a diagnosztikát mint másik is, belinkelni ide, és akkor megmondom, hogy érdemes-e target margint csökkenteni. Jllemzően igen és akkor nyerhetsz még 1-2 megát. Reklamálásra elbaszás lesz a T-home reakciója.

Egyébként törődjetek bele: ahol csak ADSL2+ van, ott a 20megás csomagok jó szerével sosem fognak 20megával menni az emberek 99%-ánál. Eddig itt a fórumban 1 azaz egyetlen ember volt akinek 20megás volt a vonali szinkronja... A legtöbb embernek meg azért nem gyorsul csak a feltöltés 15-ről 20-ra váltásnál, mert nem bír többet a vonala. Persze modem cserével kábelezés optimalizálásával kis SNR margin csökentéssel lehet ezen javítani, de változó a hatásfoka.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25829) dchard válasza 206 cc (#25790) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem nincs SNR lock.

A modemben a target SNR margint rakd 70%-ra majd Save és Administration menüben reboot. Ezzel nyerhetsz kb. 1-2megát, és ennyi. Egyébként szép a vonal. Ha szakadna akkor rakd vissza a margint 100%-ra.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25830) dchard válasza rostiron (#25813) üzenetére


dchard
veterán

Ez megint gyanúsan SNR lockos a korábbi jó eredményekhez képest, pedig nem változott a vonal egy cseppet sem...

kezdem azt hinni, hogy területileg vagy esetleg alközpontilag típusonként van ahol megy a DSM van ahol nem...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25831) C0d3r válasza Allien (#25827) üzenetére


C0d3r
addikt

20-as csomaghoz 1 Mbit/s feltöltés jár, 30-hoz pedig 5. Bevezetéskor 30-hoz ha jól emlékszek 15 vagy 20 Mbit/s feltöltés tartozott, pár napra rá szánalmasan alacsonyra kurtították, ami optikánál abszolút indokolatlan.

[ Szerkesztve ]

(#25832) Allien válasza C0d3r (#25831) üzenetére


Allien
veterán

Neba. Bár, akkor is keveslem azt a 0,6-t. :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25833) sss válasza kabelmania27 (#25826) üzenetére


sss
senior tag

Remélem villanyszerelő is megoldja azért, az van csak a családban. :))
szerk.: és még egyszer köszi mindenkinek a segítséget/infókat :R

[ Szerkesztve ]

(#25834) bul07 válasza bul07 (#25800) üzenetére


bul07
nagyúr

Most értem haza meg is van hogy miért hitte a szerelő hogy részéről meg van oldva a dolog , mert nem jól tesztelte , ő a 192.168.9.1 elérhető T-home-s tesztelővel csinálta
Már az első lépésnél elrontotta
1. lépés: Kérjük, válassza ki a legördülő menüből, hogy letöltési sebességét mekkora adatcsomagon szeretné tesztelni.
Erre ő kiválasztotta a 256kbyte-ot , amire ez az eredmény jön ki
[link]

Viszont ha 2048kbyte-ot akkor már nem olyan fényes a helyzet
[link]

Na hátha ma majd sikerül megoldani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25835) joecontra válasza bul07 (#25834) üzenetére


joecontra
addikt

Bízzunk benne. :K

Üdv,
J

(#25836) dchard válasza bul07 (#25834) üzenetére


dchard
veterán

Az egész telekomos sebességmérő oldal egy kalap szar.

Sokkal megbízhatóbb ha a Speedtest.net-en a budapesti Magyar Telekomos mérőszervert kiválasztva mérsz. Úgy milyen eredmény jön ki?

Termésetesen a mérés közben nem futhat semmilyen más forgalmat generáló alkalmazás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25837) Gubek-Einste válasza dchard (#25836) üzenetére

A legbiztosabb sebesség tesztelési módszer egy FTP-n történő Linux ISO vagy teszt fájl letöltés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25838) dchard válasza Gubek-Einste (#25837) üzenetére


dchard
veterán

Ez akkor igaz, ha a Tiéd a szerver és pontosan tisztában vagy a szerver és a mérendő végpont között hálózati útvonalak terheltségével is. Ez nyilván lehetetlen. Ezért mondjuk, hogy minden mérés csak megközelítőleg pontos. Viszont a Magyar Telekomos speedtest szerver és a Telekomos végpontok között nincs szűk keresztmetszet, maximum az fordulhat elő, hogy egyszerre soka használják. EZért kell egymás után legalább 3 mérést csinálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25839) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Jó a pingem. :) :F
szerk :W Sajnos elveszett a mérés képe, de 0 volt a ping.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#25840) bul07 válasza bul07 (#25834) üzenetére


bul07
nagyúr

Na most ébresztett a szerelő , mondta hogy valami korlátozás volt és mérjek már egyet
Itt a eredmény:

Egyenlőre megfelel, megyek is vissza aludni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25841) joecontra válasza bul07 (#25840) üzenetére


joecontra
addikt

Végre valami jó hír. :)

Üdv,
J

(#25842) N2O999


N2O999
tag

Kedves dchard!

Az utóbbi napokban családi csomagról netmánia m-re váltottam.

A vonali értékek egész jók, de mégis valahogy nem az igazi a váltás óta... Csúcsidőtől függetlenül is előfordul szakadozás, belassulás.

Csináltam SNR monitorozást is, de sikeresen felülírtam egy másik képpel, úgyhogy azt csak később tudom csatolni, ha esetlegesen szükséges.

Gyanítom, hogy a házon belüli kábelezést kellene korszerűsíteni, mivel van baj vele bőven. :( (Modem már be lett újítva 360R T1-re)
A DSLAM-tól földkábelen jön, majd az utca túloldaláról légkábelen.

Érdemes lenne-e ez esetben sftp kábelt használni, vagy elég az utp?

Köszönöm előre is a segítséged!

(#25843) lemusz


lemusz
addikt

Dchard:

100->70->150->200% ugye így lépkedtünk. Én nem állítottam semmit azóta, de ma arra ébredtem, hogy megint magasabb a ping. Nézem a BitSwitchert és látom megint 64-es érték van a letöltésnél... :((

Most mégis mi akar ez már lenni? Mi tévő legyek?

Szerk.: Ilyen volt, mikor 200-ra tettük tegnapelőtt vagy mikor...

[ Szerkesztve ]

(#25844) dchard válasza N2O999 (#25842) üzenetére


dchard
veterán

Azt látom, hogy szakad.

Mivel a spektrum tiszta, én is a kábelezésre gyanakszom.

SFTP-n lehozni a kábelt a kötődobozból és amilyen rövid vezetékkel csak lehet rá a szűrőt mellé a modemet.

Ha nem ez a megoldás, akkor a QLN térképen látok két kis csúcsot, gyanúsan AM sávú rádiók, esetleg rádió amatőrük. Ez nem gáz, de arra figyelni kéne, hogy ezek változnak-e akár intenzitásban (magasabb csúcsok) akár helyben (máshol jelennek meg a térképen). Lehet ez is probléma, és akkor vivőkizárás kell.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25845) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég lett bekötvbe iptv/15 mb dsl, egy csodálatos routerrel, pirelli 225g. Na most ahogy van ez egy hatalmas hulladék, és legszívesebben kivágnám a házból. Első nap miután be lett kötve, 17ms átlag pingem volt, azóta ez megnőtt 25-30ms -re. Mindig a bix.hu-ra pingelek, általában reggel. Torrent nem fut, nem is töltök, figyelek arra hogy hajtom végre a pingelést. Ha vennék tré hómtól egy dlink dsl360R t1 fekete modemet, és a telefon kábelt elosztanám, tehát az iptv menne a pirelliről, a net meg az új modemről, reménykedhetek valamiféle javulásra ping terén ? Arról nem is beszélve, hogy 1,4mb/s feletti letöltés esetén már egy weblap sem jön be. Vonali paramétereim a következők, már amit a router ki olvas, egyéb programmal nem sikerült hozzáférnem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25846) dchard válasza lemusz (#25843) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni. Állítsd vissza a margint 100%-ra vagy 70%-ra és hagyd úgy, törődj bele.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25847) dchard válasza Azharel (#25845) üzenetére


dchard
veterán

Az úgy nem megy: vagy pirelli vagy új modem, kettő együtt nem megy. Nyilván ha új modem van akkor nincs IPTV.

Ez amúgy még családi csomaghoz tartozó profil, nem a 20megás.

Késleltetéssel amúgy sem tudunk mit kezdeni, valószínűleg a nagyobb csomag miatt kisebb a tartalék, ezért nőtt az ID és vele együtt a késleltetés is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25848) Azharel válasza dchard (#25847) üzenetére


Azharel
aktív tag

Bocs az értetlenkedésem miatt, de ha elvan osztva a telefon kábel 2 felé, akkor 1x-re nem lehet 2 eszköz aktív rajta ?

(#25849) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Üdv!

Afelől érdeklődnék, hogy meg lehet e osztani (koax elosztó?) a parabolás (sat tv) thome tv-t? alap set top box van amit ők adtak, most rá van kötve a "fő" TV-re de lenne egy másik is amire szintán rá szeretnénk kötni, ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#25850) djculture válasza norbi0604 (#25849) üzenetére


djculture
félisten

Persze ha veszel/igényelsz még egy set top boxot, másként csak ugyanazt tudod nézni mindkettőn .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.