Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#95951) SityiSXT válasza traktorgumi (#95950) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az a legbiztosabb, sőt, mivel egy eszközzel kevesebb, ezért az input lag is kisebb lesz. A többi már a tévén és a kábel minőségén múlik. A tévé beállításai között érdemes lehet turkálni egy kicsit, hogy a képjavító algoritmusokat kikapcsold, ezek ugyanis növelik a késleltetést.

A sávszélesség piszkálása szerintem sokat nem fog segíteni, mert az a kódolás minőségét közvetlenül nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#95952) traktorgumi válasza SityiSXT (#95951) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Akkor végül is hülyeség volt megvennem ezt a steam linket?Elég lett volna egy hdmi kábel :)
Szerencsére akciósan 4ezerért vettem a steam linket:)

(#95953) Vertigo18 válasza traktorgumi (#95952) üzenetére


Vertigo18
addikt

A Hdmi kábel végébe bele tudsz dugni mondjuk Kontrollert? :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#95954) KubanitoS válasza Vertigo18 (#95953) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mert a gépbe nem tud kontrollert dugni, ha már egy hdmi kábel is megoldás?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#95955) SityiSXT válasza traktorgumi (#95952) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ezt te tudod, mennyire érte meg neked. Ha a tévéd elég közel van a gépedhez, hogy egy HDMI kábellel összekötsd, akkor nem biztos, hogy megérte. Persze ott van még a kontroller problematikája, de ha wireless gamepadet / billentyűzetet / egeret / akármit használsz, akkor nincs igazából előnye a Steam Linknek.

(#95956) Edorn válasza traktorgumi (#95952) üzenetére


Edorn
aktív tag

Hdmi a tv-nek, steam link meg a kontrollernek? :DDD

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#95957) Vertigo18 válasza KubanitoS (#95954) üzenetére


Vertigo18
addikt

A Steam Link az elméletileg arra is jó, hogy áthúzod a "mazzagot" a másik szobába, ahol nincs számítógép, de van TV... És azon a Tv-n "játszol"... Viszont oda nem tudod áthúzni a kontrollert, csak erős USB-s hosszabbítókkal, ami már nem annyira praktikus.

Ilyen esetben csak betolod a Steam Linkbe a kontrollert és mehet a gamma...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#95958) eami válasza traktorgumi (#95952) üzenetére


eami
Topikgazda

ha szobán belül van a tv akkor igen ;)

(#95960) customer114


customer114
senior tag

A steam link tabletról is képes képet továbbítani?

(#95961) eami válasza customer114 (#95960) üzenetére


eami
Topikgazda

tableten tudsz steames játékokkal játszani?

(#95962) customer114 válasza eami (#95961) üzenetére


customer114
senior tag

Nem csak steames játékok játszására jó. Képet továbbít. Ergó, ha PC-ről nézek filmet TV-n azt a Linkel küldöm át a másik szobából. Ugyanez a kérdésem tabletre vonatkozóan.

Így részletesen leírva hátha értelmesebbnek tűnik az előző kérdésem. ;)

(#95963) gyugyo79 válasza customer114 (#95962) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha fel tudod rá rakni a steam klienst mint a PC -re akkor csak ki kell próbálnod, hogy a te tabletedról működik e.

(#95964) elithun válasza customer114 (#95962) üzenetére


elithun
őstag

A tablet nem fogad képet a csatlakozójából, hanem az is kivezetni tud onnan. Így én azt mondanám nem.
Vagy legalábbis Steam Linkkel biztos nem. Egy helyi hálózatos streameléssel megoldható lehet, de az csak képet fog továbbítani a tablet felé, tehát játszásra nem lesz jó.

Rosszul olvastam, azt hittem tableten akarod a képet megjeleníteni.
Ha Windows tablet, és felrakod a Steam-et, akkor kiderül. :B

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#95965) joe-ker


joe-ker
senior tag

Másnál is probléma a külső (megbízható) oldalra való belépés a steam-el?
Próbáltam két böngészővel,egyikkel sem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#95966) Samus


Samus
addikt

Steam linket használhatok filmek streamelésére? A szomszéd szobában van a TV, még nem okos, eddig HDD-n és pendriveon ment a lejátszás (nem szereti az x264-et, csak 720p és felette, ott jó, alatta néha kockásodik, DTS hangot nem ismeri, ami nem lenne baj, de ha csak ez van a filmen, akkor nincs hang), de jó lenne egy kis YouTube is néha, meg bármi. Olvastam, hogy van egy típusú Kodi, ami direkt a Linkhez van. A másik kérdés, hogy bármilyen USB vezérlőt kezel a link? A kis kínai billentyűzetet, távvezérlőt?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#95967) Sirpi válasza joe-ker (#95965) üzenetére


Sirpi
senior tag

Én a steamgifts-et és a steamtrades-t próbáltam, és nem mennek.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#95968) Sonja


Sonja
veterán

Érdeklődnék, hogy játszik-e valaki aktívan az UnnyWorld - Battle Royale MOBA játékkal? :F Az keressen meg privátban. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#95969) KubanitoS válasza joe-ker (#95965) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ja, nekem sem megy. Valami központi probléma lehet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#95970) regener


regener
veterán

Egyik napról a másikra előjött ez a "Content still encrypted" hiba, az összes játéknál. Download cache clear, másik letöltési régió (régen ez segített) és a steam béta verzió nem segített.
Kikapcsoltam a Shader Caching opciót és rögtön működik minden.

Hátha segít valakinek.

(#95971) ollie válasza Samus (#95966) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindent tükröz a monitorodról, amin a Steam kliens van, szóval igen, lehet filmet is.

USB-s billentyűzetet és egeret biztos, hogy kezel, persze ami szabványos. BT nem biztos, hogy van benne.

[ Szerkesztve ]

***

(#95972) orwelll


orwelll
csendes tag

Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy adott egy steamos játék, eredeti, két gépen szeretném játszani, persze nem egyszerre, vagy az asztalin, vagy a laptopon, de nem tudom ugyan onnan folytatni a játékot, hogy tudom folytatni?

(#95973) Samus válasza orwelll (#95972) üzenetére


Samus
addikt

Játék címe? Valószínű nincs felhő alapú mentése a játéknak, mert alapból be van kapcsolva...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#95974) orwelll válasza Samus (#95973) üzenetére


orwelll
csendes tag

Project cars!

(#95975) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

A kérdés a következő: egy iPhone-on van a hitelesítő most, új telefon lesz (androidos) helyette, így a hitelesítőt át kell telepítenem, de nem akarok tradebant. Az iPhone-on használt AppleID-vel használok egy iPad-et is, azon is megy a hitelesítő. Mit kell tennem, hogy tradeban nélkül megoldjam ezt az ügyet? Nyilván az új telefonra is szeretném később feltenni majd. Lehet különböző eszközökön is hitelesítő egyidőben?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#95976) FollowTheORI válasza Winne (#95975) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem lehet több eszközön, csak egy... célszerű azt amelyik telefonszámmal együtt van sms-t is tud kapni stb.

Amúgy a legegyszerűbb, hogy felteszed az új telón az appot, és azt mondod hogy nem férsz hozzá a régihez és végigmész azon a folyamaton (amikor először belépsz/konfigurálod).

Célszerű és remélhetőleg van sms és telefonszám rögzítve a steam fiókodra, akkor pikk pakk hamar megvan és azt hiszem a trade sem szünetel, vagy nem sokat ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95977) Winne válasza FollowTheORI (#95976) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi!

"azt hiszem a trade sem szünetel, vagy nem sokat ilyenkor."

Na erre kellene valami pontos akkor.

Most mindkét eszközön működik, szerintem ha a telefonról kilépek és visszaállítom, akkor a tableten még működni fog amúgy, de erre is keresem még a választ.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#95978) eami válasza Winne (#95977) üzenetére


eami
Topikgazda

amikor telót cseréltem akkor nem volt ezzel gond. a lényeg hogy a telefonszám is az új készüléken legyen.

(#95979) Winne válasza eami (#95978) üzenetére


Winne
nagyúr

A kártyát átteszem az újba, tehát marad a szám.

Az új telefonra feltetted az appot és simán ment? Nem kaptál trade bant?

A másik kérdés:

Vettem egyszer egy, majd egyszer 3 kulcsot és a raktár így jeleníti meg. Amint lejár a trade ban, akkor ezt a hármast szétszedi darabokra? Furcsa, hogy azokat összevonta, amit külön vettem meg nem tette hozzájuk. Azt sejtem, hogy azért, mert arról más időpontban jár le a trade ban, de nekem ez a piacozás teljesen új. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#95980) KubanitoS válasza Winne (#95979) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én konkrétan tegnap költöztem új telefonra. A régi telefonon lévő Steam Guardból kijelentkeztem, vagyis kikapcsoltam a kétlépcsős azonosítást, az új telefononon meg bekapcsoltam. Kaptam is a 14 napos trade banánt. Szóval így ne csináld. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#95981) Samus válasza Winne (#95979) üzenetére


Samus
addikt

Nem kapcsold ki a hitelesítést semmiképp. Simán az új telefonba be a régi kártya, app feltelepít, és belépésnél kiválasztod, hogy nem férsz hozzá az eszközhöz, majd sms-t kérsz. SMS-ben jön a kód, belépsz, és boldogság.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#95982) Winne


Winne
nagyúr

Szuper, köszi! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#95983) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Steam csak a steam mappaba rak jatek file-okat?
A user mappa ala, vagy a windows mappaba, netan a Program Files ala nem rakosgat semmit? Vagy ez jatek fuggo?
Az a celom, hogy a jatekokat egy kulon meghajton tartsam, es ne a rendszer meghajton.

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#95984) Out válasza Bici (#95983) üzenetére


Out
addikt

Drága Bici néni!

Megunta a sakkozást? :DDD

Nekem a D-n van a steam, és a C felhasználónév\appdata-ba így is pakol a steam.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#95985) Bici válasza Out (#95984) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#95986) regener válasza Bici (#95983) üzenetére


regener
veterán

Beállításokban tudsz felvenni új mappákat "Játékkönyvtárnak".

(#95987) joe-ker válasza joe-ker (#95965) üzenetére


joe-ker
senior tag

Megjavult!

(#95988) vhw


vhw
addikt

Kezdek kifogyni az ötletekből:

GTA5 Steames verzió - kb fél év kihagyás után nem hajlandó elindulni. Start után felugrik a social club ablak, bejelentkezik, aztán feketeképernyő. Ctrl+alt+del-el lehet csak kilépni, ahol két hiba üzenet is fogad. A launcherben felajánlott safe mode-ban sem sikerül tovább jutni, ott egy szürke ablak jön elő a monitor közepén, itt elakad.

Appcrash: StackHash_6608 és StackHash_b4ac fault module name-mel.

Eddig megvolt:
- radeon driver frissítés 17.12.1-re
- radeon driver további frissítés (opcionális 17.12.2) - ezúttal clean install opciót kiválasztva
- radeon driver eltávolítás ddu-val - 17.12.1-et felrakva
- radeon driver újra eltávolítás ddu-val ismét - egy régebbi 16.12.2 driver installálva (anno ezzel kezdhettem el játszani a játékkal - asztalon volt a telepítője)
- uninstall-reinstall a steam mappában lévő vcredist és directx-et.
- uninstall-reinstall social club setup a steam mappában.
- játék újrainstall (ugyanoda)

Egyik sem hozott megoldást.

Végül azzal próbálkoztam volna, hogy egy másik mappába installálom - de ugyanazon a meghajtón.
Ezt nem hajlandó engedni a steam, mivel már van egy steam library folder (amiben van jelenleg is néhány játék)... (hogy ez most miért okoz gondot, korábban nem volt probléma)

Van valakinek ötlete a fenti játékot illető problémára, és/vagy arra, hogy miért nem hozhatok létre újabb játék mappát?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#95989) sixpak válasza FollowTheORI (#95976) üzenetére


sixpak
nagyúr

A 2 napot így is megkapod...én legalább is megkaptam múlt héten, pedig így csináltam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#95990) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Deus Ex: Human Revolutiont szeretném futtatni, de Direct X 11 módban egyszerűen nem indul el :F

Dx9 móddal az a bajom, hogy szerintem nem használja az nvidia GPU-t a laptopomban és így 30 fps körül szenved, ami amúgy nem lenne baj, de borzalmas input lag is tartozik a kezeléshez, és folyamatos szaggatás. Far Cry 3-at is szebben vitte, pedig az keményebb dió szerintem.

Tudtok megoldást vagy inkább vegyem meg a játékot PS4-re?

A notim amúgy elég régi, de amikor legutóbb próbáltam úgy emlékszem szebben futott a játék: Core i3 2310M, 520MX, 6 GB RAM.

:R

(#95991) KubanitoS válasza vhw (#95988) üzenetére


KubanitoS
veterán

Próbáld meg manuálisan letörölni a Rockstar Games Social Club programot, majd ezt a weboldalukról ismét letölteni és telepíteni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#95992) vhw válasza KubanitoS (#95991) üzenetére


vhw
addikt

Megpróbáltam, steamesként nem lehet külön letölteni a social club klienst, a játékkal jön le együtt - a rockstar honlapja is a steam felé irányít, ha bejelentkezem a fiókkal. (a setup.exe-je benne is van a játék mappájában).

De nem ez volt a gond...

Hanem az Afterburner ember... kilőttem hát gond nélkül indul az egész...
Igaz, hogy kicsit régi verzió; 4.3-as - de eszembe nem jutott, hogy ez a kínja.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#95993) ollie válasza erahurka (#95990) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az 520MX egy belépőszintű VGA, kb az Intel HD 3000 teljesítményével van pariban, vagyis a 30 fps még elég jónak számít.

***

(#95994) erahurka válasza ollie (#95993) üzenetére


erahurka
félisten

Intel HD 3000 teljesítményéhez képest egy rakéta az 520MX, tudom, mert az integrált GPU-m pont olyan :U

Dx11 módban sehogy se lehet futtatni a játékot? Komolyan mondom mindjárt letorrentezem, fogadjunk, hogy úgy egyből menni fog....

(#95995) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Sziasztok. Légyszi segítsen valaki. Innen megvettem a PUBG-t . És felhőaktiválni lehet, a kérdésem,azt, hogy kell?

ha minden igez, eszerint csinálom, és nemjó. disconnetc server vagy mi.

How to activate the game:

1. Close Steam and make sure it doesn`t run in the background.

2. Copy and open the link from this delivery mail in your browser (for example, Microsoft Edge). Please make sure that no Ad- or Scriptblocker are active.

3. Follow the instructions and your game will be automatically activated on your Steam account within seconds.

Please note:

1. for a successful activation, it is necessary to set the Steam Guard enabled for your Steam account.

2. The Unique Cloud Activation Link can maximum be used for ten times, if you don't finish the process of activation, or get any problem, please contact our supporters immediately.
a steam beli nevem irom nemjó. a fhn-t irom nemjó. kivagyok lépve steamből,ugysem jó . valaki??? tudna segiteni? Pedig egy valaki irta,hogy egyik ismerőse is innen vette, és neki jó volt. Valaki? Előre is köszi a helpet aki tud segíteni, vagy legalább lefordítani a szöveget, mert nemvagyok elég jó angolból. :(

(#95996) Golden9 válasza Ga3rieL (#95995) üzenetére


Golden9
addikt

(#95997) bepken válasza Ga3rieL (#95995) üzenetére


bepken
veterán

hát ez nekem elég scam gyanús... én nem tudok ilyen aktiválási módról, pedig vásároltam már egy pár kulcsot

(eleve....alig pár hónapja vezette csak be a steam azt a lehetőséget, hogy böngészőből lehessen aktiválni kulcsot a fiókodra - azóta használ a humble is "redeem" gombot, amivel direktbe az aktiváló oldalra irányít, a beírt kulccsal)

szerk.:

1. én a linkre se nagyon kattintgatnék a helyedben....vagy majd jön valaki más, aki rám cáfol. (pl az ilyesmi szösszenetek miatt: "Please make sure that no Ad- or Scriptblocker are active.")
2. ha paypal fizetési mód volt, akkor visszavonnám a fizetést és ott rohadjanak meg, ahol vannak :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#95998) Ga3rieL válasza bepken (#95997) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

itt sajnos csak disconnect azt irta a serverhez. vagy más böngészőből kell, és nem chrome-ból
kell aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#95999) Hódító Hód


Hódító Hód
csendes tag

Nálatok sem jelenik meg a heti ajánlat? Tegnap este óta nem sikerült rendbe rakni a Steamnek.

(#96000) KubanitoS válasza Ga3rieL (#95998) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem simán lehúztak, elég érdekes feltételek vannak az "aktiválásra".

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.