Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#901) biga válasza Oliver1982 (#897) üzenetére


biga
senior tag

Én is, de én simán beállíthattam magyarra.

Más: Mondjátok meg mi a fenét kezdjek a lakókkal, akik megállás nélkül panaszkodnak arra, hogy nincs pénz. Munkahely lenne dögivel, a munkahelyek fele meg azért zár be, mert nincs munkás. Azt írja nagy a lakóövezeti igény, de hiába csinálok újakat, jó ha feltöltik, de nem fejlődnek sehová. Egy csomó parkom van, egy rakás iskolám és minden szolgáltatásom bőven jó, de mégis minuszba fordulok lassan e miatt. Nem első városom, eddig ilyet nem csináltak nekem :(

Megint más: van egy olyan gyanúm, hogy a szervereknek (hálózati) földrajzilag semmi közük a nevükhöz. Néhányan mondjátok, hogy több eu k szerver is tele van. Én meg ránézek (innen Fr.o-ból) és mind zöld (csak euk4 meg euny4 nem) Bármelyikhz lazán csatlakozom bármikor. Nálatok mi a helyzet?

Telda: hozzánk lehet euk2-n, ha be tudsz lépni és felveszel engem :) (biga156)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#902) Telda válasza biga (#901) üzenetére


Telda
addikt

Sajnos szürke, ki sem tudom választani. Originben felvettelek, ha nem gond.

(#903) xGP válasza biga (#901) üzenetére


xGP
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék, mert nálam eddig minden városban ez volt, egyszerűen nem tudok 60k lakos fölé menni, pedig tényleg minden van már a városban. Persze az épületek fejlődnek közben, már lényegében csak felhőkarcolóm van, a térkép túlnyomó része lakóövezet. És az a töredék kereskedelmi és ipari övezet meg állandóan avval jön, hogy nincs elég vásárló / nincs elég munkaerő.
Azt se értem, hogy a lakók miért panaszkodnak a bacikra és a sérülésekre, holott teljes kórházi lefedettségem van, csomó mentőautóval, 2 wellnes autó, sőt még az a diszpécser iroda vagy mi is le van rakva (ráadásul ezeknek a fenntartása elég drága szokott lenni).
És még az is probléma nálam, hogy a kukásautók elvileg összeszednek minden szemetet (legalábbis nem látok a diagramon már sehol kukát, néha 1-2 kisebb marad), de a statisztikában még csomó hiány van és persze a lakosok panaszkodnak is a szemétre néha, meg gondolom ebből is ered az előző probléma, a sok baktérium.
Ezekre valakinek ötlete ?

(#904) Locutus


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#905) Exom válasza Telda (#900) üzenetére


Exom
tag

Dehogynem...
EU NY 1.
Orogon UserID: Scao9
Várunk téged is, és mindenki mást.

(#906) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Járt már valaki úgy, hogy a játék leradírozta a régióból a városát? Lényegében mutatja, hogy ott van, meg mennyi a lakos, stb, de a régiótérképen olyan mintha üres lenne a terület, és természetesen be se tudja tölteni, csak tölt végtelenségig...

(#907) Telda


Telda
addikt

Valaki lenne olyan kedves és mondana pár alapfogást kezdőknek.
50.000-rel indultam, hogy tudok nyereséges lenni, mire elég ez a pénz?
Abból a +250ből ami az adókból befolyik semmit nem tudok venni.
Kölcsönt kellett felvennem, mert nem volt rendőrség és beindult a bűnözés.

(#908) biga válasza Telda (#907) üzenetére


biga
senior tag

Kezdjél minimál utakkal és kevéssel. Majd később fejlesztesz. Eleve hagyj helyet sugárutaknak. Áram és víz ami már az elején feltétlenül fontos! Ezekre később is figyelj oda, mert a játék néha hajlamos túl későn jelezni, ha pl elfogyott az áramod (nekem egyszer akkor vált pirossá, mikor már -45MW körül járt! Gyanús volt, hogy nem jön a pénz, míg belefeledkeztem a statisztikába. 50MW-ot előteremteni nem könnyű egyik pillanatról a másikra, hacsak nincs elég sok pénzed és/vagy jól működő szomszédaid :) Ha leáll az áram vagy a víz és amúgy is minuszban vagy gyorsan fog lefelé pörögni a pénzed, mert először általában a termelő üzemek állnak le!)Ha sok a szemeted hamar nyavajognak klinikáért és a tűz is esélyesebb, így egy szemétteleppel ezeket kicsit elodázhatod (csatorna sem árt). Kis bűnözés sem nagy gond az elején, a szegényebbeket kevésbé zavarja. Iskola ráér, ha már kicsit belelendülsz és már van bőven középréteg is. Ezekkel jó eséllyel elhúzod addig, míg elkezdesz valami igazán nagy pénztermelést: fém és ötvözetgyártást, vagy üzemanyaggyártást ilyesmi. (persze legyen nyersanyagod hozzá, mert eleinte nemigen fogsz importálni :) Na meg - bár ezt hülyeségnek tartom - kohót/olajfinomítót ilyesmit alap épületek nélkül nem is lehet építeni, így a sime importálást-feldolgozást-értékesítést mellőznünk kell). Ha az beindul, akkor dőlni fog a pénz, 2 dologra érdemes ekkor majd figyelni: ezek mind durván szennyezőek, és hogy azért annyira nagyon így se menj minuszba, mert érhetnek meglepetések és -30000-el már nem egyszerű kilábalni egy nagyobb katasztrófasorozatból! (De nem lehetetlen! :D )
Ha nincs nyersanyagod, elmehetsz a szerencsejáték felé is, az is viszonylag könnyű pénz, de készülj erős forgalomra és megnövekedett bűnözésre.

A legdrágább dolgok: oktatás és eü! Egy egyetem (és alatta a többi) fenntartása már nem pite! De ezeket elég jól elodázhatod, míg valóban agy igény nem lesz rá.

Biztos van még egy rakás dolog, ami nem jut eszembe, azt majd a többiek elmondják :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#909) Telda válasza biga (#908) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm! :R
Még annyi lenne, hogy a régiók között lehet szűrni, mi a fenének mutat olyat, mi teli van?
10-15 perc volt ma is olyan régiót találni, ahol van hely. Egy szűrést berakhattak volna...

(#910) Delta×


Delta×
senior tag

Tegnap óta egyetlen városomat se tudom betölteni se újat kezdeni... csak nekem van ilyen gondom ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#911) Exom válasza Telda (#909) üzenetére


Exom
tag

Szerintem 1 nagyon fontos dolog kimaradt a játék kezdésből.
Meg kell tudnod mi az uralkodó szélirány, és annak megfelelően kell megtervezned , merre lesz a lakosság, és merre az ipar.

(#912) Telda válasza Exom (#911) üzenetére


Telda
addikt

Arra figyeltem, nem a város felé fújja a szél a füstöt.

(#913) Korcsii válasza Telda (#912) üzenetére


Korcsii
őstag

biga aktivizáld magad, kevesen vagyunk a régióban! :D

Avagy aki akar jönni, kontaktolja bigát.

(#914) bla255


bla255
csendes tag

Én is megvettem a játékot mivel megtetszett, és bejönnek az effajta játékok, ráadásul már szerver gondok is elenyészőek.

Ha valamely régióba van hely, szívesen mennék, ahol velem egyszinten levő kezdők vannak. :)
Origin: bla255

[ Szerkesztve ]

(#915) Exom


Exom
tag

Van bárkinek épkézláb ötlete a közlekedési problémák megoldására?
Úgy beállt a városom, hogy semerre sem mozdul a forgalom.
A városba bejövő autósor olyan hosszú, hogy nem látom a végét.
Ráadásul az autók működtető logikája is elég hervatag. Tök ésszerűtlenül mozognak.

(#916) Paladin1492 válasza Exom (#915) üzenetére

Ez a játék egyik, hihetetlen nagy bugja. Amíg ki nem javítják, addig nem lehet mit tenni.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#917) Ossamin válasza Exom (#915) üzenetére


Ossamin
csendes tag

Pont erről kérdeztelek én is ma a régióban :)

Amire sikerült rájönnöm, hogy a villamos lehet a megoldás. De irdatlan menyniségű. Most van 1 villamos ilyen pályaudvar szerüségem (nevét persze elfeljetemm) max villamossal és 2 alap. Az is érdekes ha egy helyre rakom őket, akkor a villamosok ott fognak keringőzni a környéken. Minden fontosabb utan sugárút min van villamossín és így napi utasszámom kb 110e. Bejövő részen reggeli és esti órákban ven tumultus de egyébként elviselhető.

Lenne egy kérdésem nekem is a közlekedéssel kapcsolatosan. A buszok jók bármire is?? A távolsági hoz jópár turistát az ok, de a helyi? Nekem idővel mindig ott rohadtak a dugó közebén 1 tűzoltó és 1 rendőrautó között...furcsa módon amióta letöröltem a föld színéről is a helyi buszokat jobb lett a közlekedés :F

(#918) Paladin1492

Nem tudom mit csináltak a szerverekkel, de most mikor beléptem csak két gomb fogadott. Újra kellet kezdeni a játékot. Az összes városom eltünt. Ráadásul mindkét szerveren, ugyan így jártam. Azt hiszem egy darabig, hanyagolom a játékot.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#919) Dreimus válasza kulfoldi (#891) üzenetére


Dreimus
senior tag

Szia,

Én orginen keresztül vettem LE kiadást amiben ugyanúgy benne van a magyar nyelv és csak 6228 Ft-be fájt.
Ha érdekel elküldöm pm-ben.

Üdv,
Dreimus.

(#920) longwild válasza Dreimus (#919) üzenetére


longwild
aktív tag

Az a modszer hetfo reggeltol mar nem mukodik!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#921) Telda


Telda
addikt

Hali!

Hogy a fenébe van az hogy a házak szépen fejlődnek, ha ráviszem a házakra senkinek sincs gondja, de a lakosság 1800-ról 500-ra csökkent vissza. Nincs lég- vagy talajszennyezetség, az adók alacsonyak, parkok boltok vannak, munkahely dögivel, még is elmennek.

(#922) biga válasza Korcsii (#913) üzenetére


biga
senior tag

2 várossal nyomom így is :) Igyekszem, többen is jelentkeznek, csak nem tudnak belépni a szerverre!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#923) biga válasza Telda (#921) üzenetére


biga
senior tag

Nekem meg megállás nélkül panaszkodnak, hogy nincs pénzük, pedig munkahely van (azok meg azért hisztiznek, mert munkaerőhiány van), adókat már csökkentettem, az iskolák fenntartásába majdnem becsődölök és mégis. Szerintem ez is bug lehet. (legalább is gyanús)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#924) longwild válasza Telda (#921) üzenetére


longwild
aktív tag

szevasz Marfy!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#925) longwild


longwild
aktív tag

Vonatot megéri városon belül építeni?

Vagy csak regionális összeköttetésre jó?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#926) Kicsimix válasza Exom (#915) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez nem bug.... Következő a problėma:

1, Rossz az utak elrendezėse

2, olyan kritikus kereszteződésekbeėpítettėl lakó vagy kereskedelmi övezetet ahol egyfolytában megáll egy vagy több autó ,hogy betėrjen üzletekbe vagy hazamenjen ezáltal őrületes nagy dugót okoz... A 200k+ -os városomban 1! ėpületet kellett lerombolnom, hogy megszünjön a bejáratnál a dugó...

Egy ilyen apró gond kėpes elrontani sokmindent....

De az ėpületeid elrendezése is befolyásolja... Pl egyetem ne legyen a bejárat körül.... Vagy inkább inkább semmi ilyen...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#927) Telda válasza longwild (#924) üzenetére


Telda
addikt

Szevasz :P .

(#928) biga válasza longwild (#925) üzenetére


biga
senior tag

Tudja a fene. Szerintem ahhoz kicsi a térkép. Régen a sc4-en az egyik fő tömegközlekedésem volt, de itt nem nagyon tudom kihasználni.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#929) biga


biga
senior tag

Sokan jelentkeztek a régiónkba (és ez jó, kellene a sok új város oda), de marha nehéz összeegyeztetni a dolgokat. (nem tudom miért nem tudok meghívót küldeni egy olyan origines ismerősnek, aki nem azon a szerveren van! Ez egy idiótaság!). Jó lenne egyeztetni egy időt, amikor mindenki aki jönni akar fellép a szerverre (már ha tud ugyebár) és akkor minden érdeklődőt egyszerre meghívok. Illetve ha nem én, akkor az, aki már bent van a régióban (Korcsii, longwild ez nektek is szól ám! :) ). Én gyk kis túlzással egész nap gépközelben tudok lenni (a hétvégék és a szerdák neccesebbek, mert ekkor a kölkök itthon vannak nem iskolában :P ), de ha valaki jelez (és itthon vagyok) akkor is fellépek legalább a meghíbó elküldéséig.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#930) longwild válasza biga (#929) üzenetére


longwild
aktív tag

Ez most a kozos Antarktikásunk?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#931) biga válasza longwild (#930) üzenetére


biga
senior tag

Az Antarktikán nem is vagyok. Még nem hívtatok :D Vagy nem veled vagyok euk2-n? (Korcsii-ban biztos vagyok, de veled lehet tévedtem :P Annyi helyen játszom már egyszerre :D )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#932) longwild válasza biga (#931) üzenetére


longwild
aktív tag

Lol

Hát Antarktikán Vasárnap éjjel kezdtünk egyet ! Vagy nem? ;]

Privátban le is leveleztük, hogy kinek mi az origin azonositoja...

Emlékeim szerint meg is hívtalak...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#933) biga válasza longwild (#932) üzenetére


biga
senior tag

Módosítom: tévedtem, te is jelentkező vagy :D Dilipokra gondoltam :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#934) longwild válasza biga (#933) üzenetére


longwild
aktív tag

Jah voltam, csak nekem egyetlen KEU szerver sem érhető el lényegében. Így másokkal hoztunk létre egy Magyarország régiót Antarktikán.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#935) xGP


xGP
csendes tag

biga, jelentkeznék én is a régióba euk2-n. Fel is vettelek Placehold3r néven.

(#936) Dreamie


Dreamie
őstag

Nekem is jöhet meghívó!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#937) biga


biga
senior tag

Mikor tudtok belépni?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#938) Pierre75


Pierre75
senior tag

Ha EuNy3-n kezdett vki vmit, akkor csatlakoznék.
Az utóbbi 3-4 napban sikerült elkerülni a csődöt, (bőszen koncerteztem) de egy újabb földrengés után már meguntam (vitte a nagykorházat, kaszinót, gimnáziumot, lakó- és kereskedelmi centrumot).
Vmit frissített reggel.

(#939) longwild


longwild
aktív tag

Ti a lakó és kereskedelmi szektorokat mennyire szoktátok keverni?

Egy-egy szektort mekkora szabtok az utak sűrűságável? Egyáltalán van ennek jelentősége, hogy két utca között mekkora az a hely, ahova épülhet a ház, felhőkarcoló?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#940) Exom


Exom
tag

Lenne egy javaslatom, arra az esetre, ha véletlenül bekövetkezne a teljes összeomlás, és az Origin törölné a városokat, mondván kezdjük újra. (Nincs ez irányú információm, csak készülök a legrosszabbra)

Ha ez bekövetkezik, akkor rövid úton megegyezésre kellene jutnunk, mert az ami most van, az elég kiábrándító. A jelenleg rendelkezésre álló 24 db (folyamatosan bővülő db szám) szerveren vagyunk magyarok elosztva, attól függően, ki hol kezdett el játszani, hova tette le a városát először, illetve melyik szervert látja szabadnak.

A nevetséges, hogy a különböző szervereken játszó felhasználók nem is látják egymást !!
A fő probléma, hogy a usereket lasszóval kell összefogdosni egy -egy régióhoz, mert az összes szerveren szét vannak szórva a játékosok.

A javaslatom az, nevezzünk ki 1 - 2 - max 3 szervert, mint PH default szerver, és mindenki oda csoportosuljon.
A régiók tele lesznek, a játékosok látják egymást, tudnak kommunikálni egymással.
Arról nem beszélve, hogy a ping miatt is érdemesebb közeli szervert választani.

Esetleg Origintől függetlenül is érdemes megtenni mindezt? Mit gondoltok?

(#941) Ossamin válasza Exom (#940) üzenetére


Ossamin
csendes tag

Támogatom. Egyedüli kérésem, olyan szerverre kerüljünk ahol már a tutorialt megcsináltam. Baromira unom :D

EU Nyugat 1-2
EU Kelet 1-2

Itt már megcsináltam mindet.

Az, hogy új várost kezdeni nem izgat cseppet sem, a jelenlegin is lenne mit dózerolni rendesen :)

(#942) Ossamin válasza longwild (#939) üzenetére


Ossamin
csendes tag

Amikor lerakod a zónát, akkor mutatja, hogy mekkora területet tud majd későbbiekben elfoglalni. Annyit mindenképpen hagyok neki. Amúgy olyan szép normális téglalap területeket hagyok a későbbi épületeknek :)

Lakó és kereskedelmi szektort eddig rendszeresen kevertem és működik is a dolog. Mondjuk a legnagyobb sűrűséget még nem értem el, ott lehet már problémás lenne.

(#943) Exom válasza Ossamin (#941) üzenetére


Exom
tag

A tutorialt le lehet állítani azonnal. Tehát ez nem lehet akadály

(#944) Delta×


Delta×
senior tag

2 napja azt írja a játék hogy "jelenleg nem lehet betölteni a várost kérem próbálkozzon újra"
Ez miért van ? :(

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#945) Exom válasza Delta× (#944) üzenetére


Exom
tag

Melyik szerveren ?

(#946) trigorin


trigorin
aktív tag

Ezt a kereskedést, meg úgy egyáltalán a városok közti együttműködést nem nagyon értem. A kezdő városom, First City mellé elkezdtem építeni egy másikat, a neve Hardwork City. Anélkül, hogy beálítottam volna, egyszer csak megjelent egy kukásautó First City-ből. Okés, mondtam :)

Aztán később visszamentem oda, és átküldtem 6 rendőrautót Hardwork City-be, épp ennyi volt a saját városomban összesen ugye. Azt már megértettem, hogy ilyenkor a rendőrautók maradnak a városomban, viszont kapok pénzt. Visszalépve Hardwork City-be, a hat rendőrautó szépen ingázott a két város között. A város meg ténylegesen nem fizet érte semmit, ezt is vágom. Nem tudom, ennek így mennyi értelme van, de érthető, miért ezt a modellt választották az erőforrás-kölcsönzésekre egy multiplayer környezetben.

Na de most hogy van az árukkal? Mert Hardwork City lakossága átjár First City-be vásárolni, szóval a kevés kereskedelmi negyed csak halódik ott, ugyanakkor a telepített gyárak (nevének megfelelően gyárvárost terveznék ugyanis :) ) csak panaszkodnak, hogy nincs minek termelni. Ők miért nem szállítanak szintén mondjuk First City-be? Hogy lehet így gyárvárost csinálni?

Később, ha gyártok már ez-az komolyabb cuccot (úgy látom, procit, tévét, ötvözeteket meg még egy-két dolgot lehet) kinek kell majd exportálnom? Kell a régióban felvevő város? Vagy a globális piac a cél, az mindent benyel?

Ja, és az olajgyáram leállt First City-ben, mert tele van. Azt javasolja a játék, tegyek le kereskedelmi lerakatot. Na, azt nem találom sehol :)

[ Szerkesztve ]

(#947) biga válasza Exom (#940) üzenetére


biga
senior tag

Az ötletet én is támogatom! Szerintem is érdemes hosszú távon az eu szervereken maradni, mert normális esetben (már ha ez az) ezeket könnyebb (lesz) elérni az ott élőknek. (Így illik felépíteni egy globális rendszert. Persze hogy így van-e az más kérdés).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#948) xGP válasza biga (#937) üzenetére


xGP
csendes tag

Én már azóta online vagyok a szerveren és várok :)

(#949) Delta× válasza Exom (#945) üzenetére


Delta×
senior tag

EU kelet1

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#950) Exom válasza Delta× (#949) üzenetére


Exom
tag

Akkor mondok egy vicceset.
Én EUNY1 -en vagyok, és én sem tudok belépni. Fogalmam sincs mikor oldódik meg a probléma

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.