Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1) Sonja


Sonja
veterán

Visszatér a legendás városszimulátor! Hozd létre és alakítsd döntéseiddel az általad elképzelt várost és a benne élő simeket! Legkisebb választásodnak is valódi következményei lesznek.
Fektess be a nehéziparba, és felível a gazdaság - de a sok szennyezést simjeid egészsége bánja. Vagy alkalmazz zöld technológiát, szépítsd simjeid életét - de mindez könnyen magas adókhoz és munkanélküliséghez vezethet.
Alkoss csapatot barátaiddal a globális kihívások leküzdésére! Indíts űrrepülőgépet, csökkentsd a károsanyag-kibocsátást, építs technikai csodákat! Globális és regionális ranglistákon versenghetsz a leggazdagabb, a legkoszosabb, a legboldogabb vagy a legszebb város címéért!

• Tervezetten építhető világok - Kreatív és testre szabható világ kiváló játszhatósággal, szórakoztatóan egyértelmű kezelőfelülettel.

• A simek véleménye - A városodban élő simek közvetlenül megszólítanak, és rajtad áll, hogy teljesíted-e igényeiket. Figyelsz rájuk, és a város ünnepelt vezetője leszel, vagy kihasználod őket, hogy hírnevet és dicsőséget szerezz?

• Szakosodj arra, amit szeretsz - Formáld városodat kaszinóközponttá, ipari óriássá vagy egyetemvárossá, aztán figyeld, hogyan hat mindenre a hely jellegzetes atmoszférája!

* Társas mód - Most először barátaid társaságában építhetsz fel egy régiót. A globális problémákat megoldhatjátok egymással versengve vagy közösen: döntéseitek kihatnak a körülöttetek elterülő SimCity-világra.

• GlassBox Engine - A SimCity bevezeti a forradalmi GlassBox szimulációs technológiát, mely lehetővé teszi, hogy hatással lehess az egyes simek életére, városszinten irányíthasd a szimulációt, és egyszerre több várost is kezelhess.

A játék magyar felirattal kerül a boltokba idehaza!

Hivatalos megjelenési dátum: 2013-03-08.

Előrendelni a Limited Edition (Különleges kiadás) dobozos változatot pl. az alábbi üzletekben lehet:

Konzolok szervíze – 8490 Ft (+990 Ft futárköltség)

GameShop – 8500 Ft (+990 Ft futárköltség)

Konzolvilág – 8900 Ft

CD Galaxis – 9590 Ft (+990 Ft futárköltség, illetve Pick Pack Pontos átvételnél ingyenes!)

576 KByte – 11999 Ft (+990 Ft futárköltség)

A Limited Edition tartalma:
SimCity játékszoftver
Hősök és Gonosztevők csomag: SimCity védelmezője, MaxisMan szembeszáll az ördögi Dr. Vuval! Helyezd el MaxisMan szuperhős-főhadiszállását a városodban, hogy megküzdj a bűnözőkkel, és bővítsd a Turbogépgarázzsal és a Retikulátor leszállópályával! Dr. Vu simeket bérel fel csatlósoknak, és velük hajtatja végre pokoli bűnözési hullámmá terebélyesedő aljas terveit. Helyezd el az ördögi Dr. Vu rejtekét a városodban, és fejleszd tovább egy laboratórium és az ördögi VuMobil garázsának hozzáadásával!

Az Origin online áruházban lehetőség van digitálisan is megvásárolni a Limited Edition és a Digital Deluxe Edition verziót. A Digital Deluxe Edition verzió, csak az Origin áruházban érhető el!

A játék az Origin rendszeren történő aktiválást követően játszható!

A SimCity futtatásához szükséges rendszerkövetelmény:
• Windows XP / Windows Vista / Windows 7 vagy Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
• Intel Core2 Duo 2.0 Ghz órajellel, vagy AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+
• 2GB memória
• 10GB szabad lemezterület
• 512MB memóriával rendelkező, Shader 3.0-t támogató videókártya
• A játék futtatásához állandó internet kapcsolat szükséges!

SimCity Official Announcement Trailer

[ Módosította: radi8tor ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2) Dreamie válasza Sonja (#1) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönjük! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3) ldave


ldave
félisten

Na, lassan lehet DaveVille-be költözni :)

Amúgy a rendszerkövetelményhez érdemes lenne odaírni, hogy állandó netkapcsolat is kell hozzá, ha minden igaz.

A Slime draws near! Command?

(#4) norbee2244 válasza Dreamie (#2) üzenetére


norbee2244
senior tag

Köszönjük !

Szerk.: 576-ban azért elég röhejes az ár ha a többieket nézzük..bár majd megjelenés után elválik.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sonja válasza ldave (#3) üzenetére


Sonja
veterán

A fenébe, tudtam, hogy valamit elfelejtek! :W :( Megpróbálom egy moderátor segítségét kérni! :K :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6) radi8tor válasza Sonja (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Frissítve. ;)

⭐ Stella

(#7) Satan_Claus válasza Sonja (#1) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Konzolvilág ingyen szállít házhoz, ha előrendeled. Legalábbis valami ilyesmi van a honlapjukon.

Legújabb fejlemény szerint nem kell állandó netes kapcsolat. Vagy mégis? :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8) Sonja válasza radi8tor (#6) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R

(#7) Satan_Claus: Valóban ingyenes előrendelésnél. :B Egyébként hol olvastad, hogy nem kell állandó NET? :F Mert pont az a lényeg benne, hogy úgy fog működni, mint a Diablo 3. Harcolnak a Warez ellen.

(#6) radi8tor1: Kiszedheted a Konzolvilág mellől a futárköltséget! :D

(#9) Satan_Claus: Megpróbálok utána olvasni, de az én legutóbbi infóm az, hogy állandó net kell neki. :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9) Satan_Claus válasza Sonja (#8) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

[link] :)

mondjuk régi hír, de nem tudom, hogy akkor mi lett

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#10) Sonja


Sonja
veterán

Szerintem állandó netkapcsolatos lesz! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11) Mr.White


Mr.White
senior tag

köszi!

(#12) Tacsika válasza Sonja (#8) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Üdvözlöm a topikot!

Azért az iPon-t még berakhattad volna (L.E. 9700 pénz+árgarancia! )

(#13) tttzshd


tttzshd
tag

Üdv !

Most hogy közel a megjelenés gondoltam utána nézek érdemes lesz megvenni a játékot vagy sem. :F

És a következőket találtam ami tényleg nagyon aggasztó !

Lehet hogy ti már tudjátok ezeket ,de ha mégsem meg fogtok lepődni pár dolgon :U

1. Folyamatos net kapcsolat kell mint pl Diablo 3 /ez tudjuk ..ez van :U
2. nincs terraformálás ../sajnos :( ezt is tudtuk
3. Kisebb területen lehet majd építkezni ,nem lesz akkor terület mint a Simcity 4-ben volt ...= kisseb város lesz :W
4.Nem lehet majd elmenteni PC-re a városodat ! :Y Mivel felhőben ment a EA szerverére :W /ezt nem tudtam

--- 3. pont aggaszt nagyon :W mert imádtam hatalmas városokat építeni a Simcity4-ben

Szóval nektek mi a véleményetek erről ,és mi igaz ebből, mi nem ?

(#14) front3r válasza tttzshd (#13) üzenetére


front3r
őstag

Ez igaz sajnos. De ha eléggé leköt a játék, és úgy néz ki eddig, hogy bizony leköti a játék az embert, így lenyeljük a békát.
Viszont ezt ellensúlyozza a multiplayer, mert abban is sok lehetőség rejlik. ;)
A mentés miatt miért aggódsz? Úgy is a szerveren tárolja a mentésedet, így ha tönkremegy a géped, akkor nem veszik el semmi.
Ha pedig egyszer lekapcsolják a szervert, akkor kapsz majd offline lehetőséget és biztos meg is kapod a mentéseket. Itt amúgy sincs az a veszély, mint a CoD-nál hogy 2-3 év alatt elavul a játék, legalábbis eddig nem volt.
Optimistán állok hozzá, eddig a sok videó/kép meg a saját béta tapasztalatom jót sugallt a játékról. ;)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15) xGP válasza tttzshd (#13) üzenetére


xGP
csendes tag

Ez a felhőben való tárolás szerintem opcionális, mivel az origin kliensben ki-be lehet kapcsolni. Ha be van kapcsolva, akkor is csak szinkronizálja a felhővel a mentéseket (legalábbis ezt írja a tooltip a kliensben).
Ezt a kisebb területes dolgot hol olvastad / láttad ?

(#16) tttzshd válasza xGP (#15) üzenetére


tttzshd
tag

2km *2km-es térképes lesz.... sok külföldi fórumon vitatják és ez csak a simcity 4 "medium "mérete :Y

[link]

remélem nem így lesz !

(#17) Xaels


Xaels
félisten

Kedvencbe el is mentve.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) tttzshd


tttzshd
tag

állítolag az első patch-el lesz nagyobb terület a városépítéshez,addig 2k*2k mint a bétában :(
vagy kamuznak és patch után se lesz nagyobb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) RockHaRD válasza tttzshd (#18) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem bánnám, ha lennének nagyobb területek majd, mert ez így elég gyengus... az 1 órás bétában simán be lehetett lakni a területet, és utána már hiába siránkoznak ilyen-olyan területért, nem tudsz mit csinálni :(

én ezt csináltam az első bétában 2. próbálkozásra (előtte nem játszottam egy simcityvel sem :B )

[ Szerkesztve ]

(#20) tttzshd válasza RockHaRD (#19) üzenetére


tttzshd
tag

hát ez van :U

[ Szerkesztve ]

(#21) RockHaRD válasza tttzshd (#20) üzenetére


RockHaRD
addikt

én megveszem így is, mert iszonyat bejön, de azért örülnék a nagyobb városnak

(#22) Xaels válasza RockHaRD (#19) üzenetére


Xaels
félisten

Multicity-ket lehetett a BETA-ban is csinálni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) front3r


front3r
őstag

Videó a fejlesztői verzióról!!
Ekkora lesz a legnagyobb terület, ez van emberek. Nézzétek, mert ebben olyan is van, amit eddig nem láttatok!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#24) Mr.White


Mr.White
senior tag

hát ez így elég elszomorító...

(#25) RockHaRD válasza Xaels (#22) üzenetére


RockHaRD
addikt

nebassz :D

én azt hittem, hogy csak ezt az egyet lehetett, amit én belaktam :B

(látszik, h nem játszottam előtte simcityvel :B )

(#26) tttzshd


tttzshd
tag

a kritikusok nagyon lehúzzák majd emiatt a játékot :K

(#27) Xaels válasza RockHaRD (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Ne aggódj, én is csak videón láttam :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#28) Tacsika válasza front3r (#23) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Eddig megnéztem vagy kb 50 videót, (+a bétát nyomtam záróráig) de ez a legnyálcsorgatóbb...

(#29) norbee2244 válasza front3r (#23) üzenetére


norbee2244
senior tag

Eszméletlenül jól néz ki,de most már egyre jobban félek,hogy asszony jobban rákattan mint én ;]

(#30) Sonja


Sonja
veterán

Hoppá, lesz még egy béta?! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31) tomatos válasza Sonja (#30) üzenetére


tomatos
aktív tag

Hogy kell reggelni? Hol? Szeretném kipróbálni! :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#32) anytime válasza tomatos (#31) üzenetére


anytime
őstag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy megmondjátok, tudnék még béta vagy valamilyen tesztet nyomni?

Azért kérdem, hogy megnézzem, elbír-e vele a konfigom vagy csak akkor vegyem meg a játékot, ha már megvan a VGA kártyám?

Szerintetek egy HD7770-es elég lehet 2GB-vel?

Köszi,
anytime

(#33) tomatos válasza anytime (#32) üzenetére


tomatos
aktív tag

Szerintem menni fog vele. Én láttam a youtube-on egy videot, ott a srác egy 2.4 Ghz-es régi cerkával 1 giga rammal játszott a játékkal (beta verzióval), persze csúnya volt a grafika de a játék futott szépen.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#34) norbee2244 válasza tomatos (#33) üzenetére


norbee2244
senior tag

Ha ide ér akkor majd letesztelem a témát bár szerintem nekem lesz innen a leggyengébb konfigom(e8400,3gb ddr2, 250gts@512mb). Remélem azért a közepes grafikai beállításokon elfog menni 1440x900-as felbontáson.

(#35) anytime válasza tomatos (#33) üzenetére


anytime
őstag

Most HD3000 inetgrált van, arra mit mondtok?

Bétát még van lehetőségem kipróbálni? Pont az IGP miatt kérdem?

(#36) Sonja válasza anytime (#35) üzenetére


Sonja
veterán

Nincs már lehetőség kipróbálni. :( Én is most Intel HD 4000-et használok, de ha jövő hét szerdán nem kapom vissza gariból a kártyám, akkor kipróbálom az integrálttal. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37) tomatos válasza norbee2244 (#34) üzenetére


tomatos
aktív tag

Nekem is ilyen volt (250GTS), ma jött meg a Gigabyte Nvidia 650OC, ezzel biztos jobban fog menni, bár nagyon ritkán játszom azért is volt ez a kártya még meg, nem is nagyon akartam 50 ezret rákölteni az új kártyára. Procival és rammal nem lesz gond :) (i7-2600, 8Giga RAM)

u.i: ha valakit érdekel eladó egy Gigabyte 250GTS, olcsón :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#38) RockHaRD válasza Sonja (#30) üzenetére


RockHaRD
addikt

én ilyet nem kaptam :O

pedig most nem lesz lezárva semmi...

:(

(#39) Sonja válasza RockHaRD (#38) üzenetére


Sonja
veterán

Sajnos én se kaptam, csak fórumon találtam. :K Pedig nem lett volna rossz, de nem olyan nagy baj. Kibírom már azt a picit több, mint egy hetet! :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40) anytime válasza Sonja (#36) üzenetére


anytime
őstag

Akkor nincs mese, megveszem!
Kerdes, elorendelesben olcsobb, mint ha megjelenes utan bebattyogok erte az uzletbe?
Koszi,
A

(#41) Sonja válasza anytime (#40) üzenetére


Sonja
veterán

Attól függ, hol rendeled. Viszont a Limited Edition (Különleges Kiadás) nem biztos, hogy később is lesz. Persze ez is sok mindentől függ. De, ha a megjelenés napján mész érte, akkor nem fontos előrendelni. Nem hiszem, hogy rögtön elkel mind elővételben. Persze tévedhetek is. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42) RockHaRD válasza Sonja (#41) üzenetére


RockHaRD
addikt

engem kicsit felb.sz, hogy a Deluxe-ot csak originen keresztül lehet megvenni :(((

mi az, hogy 25 ezer forint egy digitális játék? És ráadásul a plussz város kinézetek vannak benne, ami pont számítana :W

a Limited 8500ért pont jó vásár azzal a pár plussz tartalommal, de, hogy 25 ezret adjak egy játékért, és még dobozt sem kapok...

(#43) Dreamie válasza RockHaRD (#42) üzenetére


Dreamie
őstag

Ezzel nem vagy egyedül, de legyünk picit türelmesek, hátha vannak még sokan akiknek nem kell 25k-ért és dlc-ben megvehető lesz 1-2 ezerért... :)

u.i.: Most jött az e-mail, hogy ha előrendelem originen a játékot akkor legközelebbi vásárláskor 20 euróval kevesebbet fizetek :D :D :D elmehetnek a ......

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#44) front3r válasza Dreamie (#43) üzenetére


front3r
őstag

De a 20 eurós kedvezmény is lejár egy idő után, maximum 1-2 hónapig használhatod fel, kisbetűvel az is ott van, hogy meddig!

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#45) norbee2244 válasza tomatos (#37) üzenetére


norbee2244
senior tag

Akkor megnyugodtam. Nagyon várom pedig régóta nem játszom csak szimulátorokkal.

250gts-el kapcsolatban küldenél infokat privátban?

(#46) Sonja válasza RockHaRD (#42) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, ez engem is felháborít! :(( De nincs mit tenni ellene. Majd külön DLC-ben biztos megkapjuk azt a 3 City Set-et. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#47) Xaels válasza Dreamie (#43) üzenetére


Xaels
félisten

Ha LE-t veszel Originen akkor is szarabbul jársz a 20EUR kuponnal mintha boltban vennéd. A DD meg sehol máshol nincs.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) Dreamie válasza Xaels (#47) üzenetére


Dreamie
őstag

igen az is 14000 ft körül van, ha jól emlékszem...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#49) Sonja


Sonja
veterán

Hogyan készítsünk régiót - lépésről lépésre

Itt végre látszik a második képen, hogy van egy Sandbox Mode kapcsoló! :C

Tippek a bétából, béta gameplay!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#50) Sonja


Sonja
veterán

SimCity Preview! :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.