Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1251) gyuszaa válasza Dale (#1250) üzenetére


gyuszaa
őstag

Bejött az élet. :))

Holnap veszem a játékot, hova tudnék csatlakozni? Kezdő vagyok, de lelkes. :)

(#1252) Delta× válasza Dale (#1250) üzenetére


Delta×
senior tag

Akkor értem nekünk csóró magyarországiaknak még erre is várni kell :D

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1253) Dale válasza gyuszaa (#1251) üzenetére


Dale
aktív tag

Fene tudja, azóta is nyögöm a budapesti lakásom CHF hitelét, szóval annyira nem. Orbán és barátai is tolhatnának egy kis SimCity-t mielőtt élesben tesztelnek valamit, lehet hogy segítene. Rontani nem rontana a helyzeten, az biztos. De ez annyira off hogy szürkébb nem is lehetne. :)

https://enginedesigns.net

(#1254) Delta×


Delta×
senior tag

Na megvan a bónusz játék ^^

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1255) #57919488 válasza Dale (#1253) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ezt nem lenne rossz bevezetni :D
Amolyan elméleti vizsga. Ha SimCity-ben xy pont alatt teljesít akkor kérem mondjon le (lehet hamar üres lenne a parlament) ;]

(#1256) k4rL^


k4rL^
senior tag

Sikkasztás ellen mit kell tenni, egyre nagyobb összeg megy el, a pénzügyi hivatal nincs megcsinálva lehet attol van?

(#1257) csaba951 válasza k4rL^ (#1256) üzenetére


csaba951
veterán

Any embezzlement activity is shown in the Budget panel’s Recent Transactions window. To catch embezzlers you must build a Police Precinct with a Detective Wing module. Do this at the first sign of embezzling, otherwise your city will continue losing money at a steady rate.

Tehát a rendőrőrsöt kell bővítened egy detektív szárnnyal.

[ Szerkesztve ]

(#1258) k4rL^ válasza csaba951 (#1257) üzenetére


k4rL^
senior tag

Köszi, a rendörség miatt már igyis nagy a minusz :D

(#1259) anytime válasza Dale (#1253) üzenetére


anytime
őstag

+1
:)
EZ IS SZÜRKE

(#1260) biga


biga
senior tag

Nem Simcity, de mégis talán ez idejön :) Van itt pár játékos, mondjátok meg melyik ingyenes játékot fogadjam el (Érzitek tehát, milyenhorderejű a érdésem :D ). Nem elsősorban magamnak kellene, hanem a gyermekeimnek (én inkább startégiai játékokat kedvelem, mikor játszom egyáltalán, de az meg csak a sc4 van a listán, az meg megvan :P ). A NFS megvan nekik, így kizárva. A Bejeweled meg a Plants vs Zombies elég gagyi játéknak tűnik, a Mass Effect meg a DS meg kicsit túl durva nekik. A BF3 és a Warfighter között vaccilálok. Nem vagyok bennük nagyon otthon, anno a MoH-kat játszottam, de manapság kb nem ismerem a mai FPS kínálatot. Erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, de ha jól néztem a BF inkább taktikai és inkább az online multiplayerre kihegyezett játék, mint a MoH. Ez esetben az utóbbi szimpatikusabb, mert nagy igény nincs a multira (még), és talán a taktikában is van még mit fejlődniük :D (valójában még ezzel is ráérnének, de ha most van itt az alkalom, hogy ingyen játékot töltsek le, hát most töltöm le, legfeljebb majd később játszanak vele :P ).

Szóval véleményeket kérnék, szerintetek melyiket válasszam.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1261) xGP válasza biga (#1260) üzenetére


xGP
csendes tag

Szerintem a MoH nem lett valami jó, viszont a BF-nek is van single-je, ami nekem pl. tetszett. Aztán ha mégis lenne multira igény, akkor a BF már sokkal jobb választás.

(#1262) logaritmus válasza xGP (#1261) üzenetére


logaritmus
tag

+1

(#1263) biga válasza biga (#1260) üzenetére


biga
senior tag

Ja és ha már felmerült: honnan tudom előszedni a játéklistát megint az originen belül? (Ma mikor beléptem megjelenítette, hogy válasszak, de aztán egy kapcsolatmegszakadás miatt kilépett abból az ablakból, de azóta meg nem jelenik meg újra)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1264) engusz válasza biga (#1263) üzenetére


engusz
veterán

Azt írta valahol az EA (a kiküldött levélben vagy az abból megnyitható GYIK-ban), hogy naponta egyszer fel fog ugrani automatikusan a lista. Tehát ha ma lemaradtál róla, akkor holnap újra előjön

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1265) Telda válasza biga (#1260) üzenetére


Telda
addikt

A BF mindenképpen jó választás és a szavatossága is jó a multi miatt. :K
Nekem már megvan a BF, így majd a Dead Space választom a coop miatt.

(#1266) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, minden simcity lelkesen toltam, de ennél a verziónál a sokszor említett megdöbbentően kicsi pályaméret elriaszt. ezzel kapcsolatban bármi tapasztalat?
imádtam a régi óriási pályákat, városrészeken átnyúló autópályákat, ebből itt szinte semmi nem maradt.
vagy csak egy más jellegű játékélményről van szó?

- no es importante -

(#1267) k4rL^ válasza biga (#1263) üzenetére


k4rL^
senior tag

Kliensen belül, Origin és ott Launch featured today, elvileg felugrik még én se tudtam dönteni :)

(#1268) Dale válasza Sixkiller6 (#1266) üzenetére


Dale
aktív tag

Valóban kicsi a terület, de azért el lehet rajta lenni. A koncepció az, hogy van egy nagyobb területed, mondjuk egy megye vagy kis állam, és ezen belül van bizonyos számú városnak hely. Ez 3 és 16 között váltakozik. Plusz van egy "nagy mű" típusú városterület, amiből 1-4 áll rendelkezésre, a kiválasztott területtől függően.

Aztán elméletileg az a megoldás, hogy egyszerre több várost is futtatsz, az egyik mondjuk lakó és kereskedelmiövezet, a másik iparváros, és a kettő között majd ingáznak a népek autóval vagy tömegközlekedéssel. Megyeget is a dolog, de a játékban kell még pár finomhangolást végezniük a fejlesztőknek.

Szóval hatalmas metropoliszokra már nincs lehetőség, de ezt eddig úgyis fele-fele módon zónáztuk fel, ehelyett van most a több város. Szerintem nagyon jó elképzelés ez, más kérdés hogy nem működik még zökkenőmentesen.

https://enginedesigns.net

(#1269) csaba951 válasza Sixkiller6 (#1266) üzenetére


csaba951
veterán

Éppen tegnap írtam erről másik fórumban.

(#1260) biga
+1 a Battlefield 3-ra.

Medal of Honor Warfighter még ingyen sem éri meg. Minősíthetetlenül rossz lett. A fejlesztőket azóta ki is rúgta az EA, és úgy döntöttek, hogy egy darabig nem jelenik meg belőle új rész.

(#1270) Xaels


Xaels
félisten

Útfejlesztést nem lehet valahogy meggyorsítani? Mármint több utat egyszerre kijelölni?

(#1269) csaba951: annyira nem volt azért rossz a MOHW sem. Mi azért elég jól el voltunk a multijával. ITT van pár BF3 és MOHW videóm is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1271) Telda válasza csaba951 (#1269) üzenetére


Telda
addikt

"A fejlesztőket azóta ki is rúgta az EA, és úgy döntöttek, hogy egy darabig nem jelenik meg belőle új rész." :Y

Pedig az első rész (MOHAA) hatalmas játék volt akkoriban.

Xaels: Sajnos nem, egyenként kell végig kattintgatni. De mintha olvastam volna valahol, hogy majd a jövőben lehet többet is egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#1272) -NRGyP- válasza Sixkiller6 (#1266) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Az első fél óra játék után én is megdöbbentem rajta, hogy mennyire kicsinek hat ez a játéktér az eddigiekhez képest, de! Több óra játék után arra is rádöbbentem, hogy ezt a kis játékteret mennyire nehéz kordában tartani. Tény, hogy gondot jelent néha, a helyhiány, de amint itt az előttem szólóak is mondták már, itt inkább arra van kihegyezve a játék, hogy több várost irányítasz egyszerre, és azokban külön-külön specializálódsz iparra, kereskedelemre, stb... Ez jó elgondolás szerintem, bár a most még jelen levő hibák miatt, nem zökkenőmentes a dolog. Bár azt hiszem pont ma taglalta valaki, hogy elhárítottak pár hibát ami a közlekedéssel kapcsolatos, de két napja nem játszottam, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. Jó lenne ha igaz lenne, mert ez komoly gondok forrása volt eddig.

Nekem ez az eddigi legélvezetesebb rész, de hangsúlyozom, NEKEM (bár a metró hiányzik, én szerettem).

(#1273) csaba951


csaba951
veterán

"A Magyarországon kapható változattal lehet-e angol nyelven játszani a játékkal?" kérdéssel kapcsolatban itt olvashatjátok az írásomat.

[ Szerkesztve ]

(#1274) Preda


Preda
aktív tag

Na azóta se tudtam megoldani a tehervonat problémát. Néha beadja a sima vonatra, hogy nincs csatlakoztatva ,de már kipróbáltam 50 féle sínvariációt és nem jó sehogy. Ez is valami rohadt bug. Közben meg ott van 500t cucc és csak teherautók viszik.

(#1275) engusz


engusz
veterán

Játszik még valaki Európa, Kelet 2 szerveren? Engem egy ideje nem enged be, karbantartásra hivatkozik. Viszont az üzenet, hogy ez meddig fog tartani, nem túl egyértelmű

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1276) Plutor válasza engusz (#1275) üzenetére


Plutor
aktív tag

Engem sem enged be. :(
Letöltött valami frissítést.Elvileg karbantartás van.
Addig viszont kipróbáltam az ajándék ME3-t. :C

(#1277) engusz válasza Plutor (#1276) üzenetére


engusz
veterán

Itt a Medal of Honor lett a befutó, kíváncsi leszek rá. BF3 lett volna, de azt már végig toltam konzolon

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1278) bexinho23


bexinho23
őstag

Na nekem is sikerült végre beszereznem a SIMCITY-t! Igaz nem dobozos verziót, de így is tökéletes. Mellesleg kapok játékot is, amiről azt hittem, csak az jogosult rá, aki előrendelésben vette, vagy azon a hétben próbált játszani, amikor a szerver gondok voltak.

Melyik szerverre érdemes mennem? Hol vannak a legtöbben magyarok?

(#1279) sgery


sgery
őstag

Nem hív meg valaki egy körbe?
Kelet1/2 már tele van, oda nem tudok jönni :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1280) bexinho23 válasza sgery (#1279) üzenetére


bexinho23
őstag

Ha pl a Kelet3-ba lépek be és ott kezdek felépíteni egy várost, akkor azt már csak a kelet3-ban érhetem el? Ez így kissé fura... Mi van, ha holnap játszani akarok, és akkor kelet3 tele lesz? Várok, hogy játszassak? Azt hittem, ezt már orvosolták...

(#1281) xGP válasza bexinho23 (#1280) üzenetére


xGP
csendes tag

Néhány szerveren úgy működik a dolog, hogy akinek már van városa azon a szerveren, az be tudjon lépni, akik meg épp csak oda tévednek, azoknak már azt jelzi, hogy full. Kelet 3 nem ilyen, ott még mindenkit beenged. Amúgy itt tudsz tájékozódni.

(#1282) bexinho23 válasza xGP (#1281) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, azóta beléptem a kelet3-ba, csináltam egy régiót (Central-Eastern Europe néven), majd azon belül próbálkozom egyedül. Nekem még nagyon új a 4000 után, így még szinte semmit sem látok át. Fura, de egyben izgalmas is :)

(#1283) r6man123


r6man123
senior tag

Tegnap sikerült hosszabb időre leülnöm a játszani. Először azt hittem, hogy nem fog lekötni, gyorsan előjött a "mit lehet ezen xx órát játszani".. aztán ránéztem a vekkerre, szimpla 4 órát beletoltam úgy, hogy észre sem vettem. :)
Ti kezdéskor milyen úthálózatot építetek a lakóövezeteknek? Sajnos játékon belül még nem sikerült becsatlakoznom egy régióhoz sem, erről kell valamit bővebben tudni? (esetleg van olyan, aki hóóóót hülyéket is befogad maga mellé? :) ).

Hajrá polgármester kollégák! :)

(#1284) sgery válasza r6man123 (#1283) üzenetére


sgery
őstag

Én most nyitottam egy új 16-os régiót Hungary néven a nyugat 3 szerveren. Ha gondolod gyere.
Ha megadod a nick-ed meghívlak, de amúgy publikus régió

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1285) sgery


sgery
őstag

Bocsi mégse, Nyugat 2-őn van

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1286) bexinho23


bexinho23
őstag

Én is létrehoztam egy régióta (16 fős). "Komárom megye" néven. Publikus. Origin ID: Bexinho88

Ha esetleg valaki szeretne régióhoz csatlakozni (kelet3-ba fértem már csak bele)

(#1287) Pierre75


Pierre75
senior tag

Ugyanolyan felépítésben csináltam két várost, az egyik 75E körül stabilizálódott a földrengésig, ami elvitte a városközpontot és 45E főre esett a lakosságszám. 50E fő körül -15E, 75E főnél -30E$. A másik város pedig 50E-ről úgy lett 110E fő egyik pilanatról a másikra, hogy csak pislogtam, és végig +5E$-ral, persze az egyetem 2 karral, nagykórház, rendőr- és tűzoltókapitányság stb levitte +1E$-re de működőképes maradt. Pedig itt még procigyár sincs. Nem igazán értem.

(#1288) kisvillam


kisvillam
tag

hali all!
tudtok segíteni? egy kis problémám akadt az atomerőművel, cseppet leolvadt a mag... enyhe sugár szennyezés az eredménye (a fél terület oda) :D mivel lehetne csökkenteni a szennyezés mértékét? másik kérdés, mi lesz ha elfogy a víz? úgy mindenkinek... :O

(#1289) longwild válasza kisvillam (#1288) üzenetére


longwild
aktív tag

en is kivancsi lennek arra, hogy mi van ha elfogy a viz....

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1290) #57919488 válasza kisvillam (#1288) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sugárzás csökkentő DLC :DDD
(sry :D )

[ Szerkesztve ]

(#1291) RockHaRD válasza longwild (#1289) üzenetére


RockHaRD
addikt

szennyvíztisztítót, és a nagy vízpumpát kell egymásmellé tenni --- >örök víz

(#1292) Serricon válasza RockHaRD (#1291) üzenetére


Serricon
senior tag

Kivéve ha atomerőművet használ, az képes elszívni az "örök vizet" is. :)

Ha elfogy a víz, venni kell a szomszédtól, és arra figyelni kell, hogy ne küldjük máshoz a szennyvizet, hanem a saját tisztítónkba menjen minden.

(#1293) longwild válasza RockHaRD (#1291) üzenetére


longwild
aktív tag

Az atomerőmű nem nyom kifelé szennyvizet, tehát a víz igenis képes elfogyni...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1294) RockHaRD válasza longwild (#1293) üzenetére


RockHaRD
addikt

de a házak nyomják a szennyvizet ezerrel, és azt feldolgozod, és lesz belőle sima víz.

(#1295) longwild válasza RockHaRD (#1294) üzenetére


longwild
aktív tag

De a házak miből nyomják ki a szennyvizet? Abból a vízből, amit bepumpálsz nekik. Tehát a házaknál, irodáknál működik az a körforgás, hogy a vízpumpát és a szennyvíztelepet egymás mellé tesszük. Amit felszívsz a talajból, az vissza is jön szennyvízként a háztartásokból.

De az atomerőműnél nem jön vissza ugyanannyi szenny, mint amennyi tiszta vizet beleteszel! Azaz folyamatosan deficites a földed vízegyenlege, tehát idővel ki fogod szippantani az összes vizet, aztán game over.

Külföldi fórumon mintha azt ovlastam volna, hogy 10év után a nukleáris erőmű fenntarthatatlan a vízigénye miatt.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1296) sgery válasza longwild (#1295) üzenetére


sgery
őstag

Építsd meg a naperőművet a külön telken és nem lesz ilyen gondod :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1297) engusz válasza longwild (#1295) üzenetére


engusz
veterán

Kérd meg a szomszédokat, hogy pumpáljanak át egy kis szennyvizet, akkor elképzelhető, hogy nem fogsz kifogyni a vízből, bármennyit is fogyasszon a reaktor

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1298) biga


biga
senior tag

Vagy egyszerűen nem használsz atomerőművet (érthetetlen, miért tették a játékban ezt ennyire "használhatatlanná")

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1299) longwild


longwild
aktív tag

De én atomot akarok használni, mert az jó! A valóságban sem ilyen fenntarthatatlan...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1300) biga válasza longwild (#1299) üzenetére


biga
senior tag

A valóságban gyk jelenleg az egyik legjobb választható megoldás, de valamiért divat ma - akár egy játékban is - ilyen bizonytalan, leolvadgató, veszélyes izének bemutatni, amit jobb, ha kerülsz :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.