Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8801) Psytech válasza DarkByte (#8797) üzenetére


Psytech
senior tag

- factory reset (kódos reset is ajánlott)

cwm-ben:

- wipe data
- wipe cache
- wipe dalvik-cache
- install LPQ (ha deodexed!, ha odex, akkor kikapcs, download mód, odin, pda-ba betallóz, indít)
- reboot
- cf-root (ha odex-et tettél fel. Ha nem, akkor már alapból rootolt)
- cwm újra
- wipe cache
- wipe dalvik-cache
- install ics domination 4.0.4 (!! - fontos, a .5 LP7-hez van) zip
- reboot
- ha odex romra tetted, akkor root explorer - > system/app és a systemui.odex fájlt töröl majd reboot. És kész is van :)

[ Szerkesztve ]

(#8802) kecsetihunor válasza Gergőkee (#8787) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Gergőkee... sajnálom, de az ICS (nálam Batista) annyira kiváló, hogy most már nem térnék vissza GB-re. (Az Illu 1.7.2 meg a KI3-as Criskelo volt ennyire stabil szerintem, de ez most nagyon tetszik)

Senki nem tud egy olyan ébresztőt, amely kezel két különböző hetet?
Most, mikor belépek a menüben, azt hiszem hogy tabletem van... Iszonyat ez az 5x6-os rács, nagyon bejön.

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#8803) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

somnia és no_gAboR: EFS mappátok rendben van? imei számotok és product code-otok megvan?
Esetleg teljes hard reset majd 3+1 fájlos repartos GB rom aztán arra az LPQ?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8804) Sógi válasza No.01 (#8784) üzenetére


Sógi
addikt

Egy apró tévedés miatt volt a kies :D
De odin a befutó, csak most élvezem, h officialon vagyon xeh pc-al és jigelve :D
Kell egy stock KI4 xeh pcode-al és már frissít is a kies (előbb magát a kiest is mindenféleképpen frissítened kell)

(#8786) Psytech: Nagyon várom már a checkromot, azért késik, mert tutira csinálja :D
Bár baromi jó a stock LPQ is, nekem tökéletesen megfelel áttémázva.
Én nem érzem, h tele lenne buggal :W :)

(#8800) No.01: Én a helyedben feltenném full szűz telefonra a stock LPQ-t, belaknám és élvezném :K
De, ha ragaszkodsz a KK-hőz, azt is megértem :K ..vagyis nem :D

[ Szerkesztve ]

(#8805) Sógi válasza kecsetihunor (#8802) üzenetére


Sógi
addikt

Alarm clock-x extreme-ben be tudsz állítani két különböző hetet, de ezeket nem tudom, h tudja-e automatikusan váltogatni és egyszerre kezelni... Max hét végén átnyomod a másik beállított hétre, két kattintás + észbentartás :)

Nem tudom volt-e már? JKAY:
"Status: Working on ICS version! (Release date: When it is ready!)
------------------------------------------------------------------------------
ICS version will add:
* No need to reboot to change any settings anymore!
* Two more lockscreens (ICS and Rotary)
* Customize autobrightness
* Long press Back key to kill foreground application (won't kill launcher nor certain system apps like the phone app! With customizable timeout!)
* Double tap to unlock on JKay AOSP Deluxe lockscreen
* Keep Music/Radio Widget on lockscreen (no collapse) toggle
* 6 bars for GSM signal
* Added 'Do not disturb' quick settings button (the notification toggle from tablets)"

[ Szerkesztve ]

(#8806) veszter007


veszter007
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Próbáltam a kiessel frissíteni a telóm. (Tudom Telenoros ics még nincs, csak gondoltam megnézem). A lényeg, hogy ezt írja ki a kies, amikor csatlakoztatom a telóm: "A jelenlegi verzió nem hivatalos. A nem hivatalos verzióhoz nem támogatott a firmware frissítési szolgáltatás." PDA: KI4 / Phone: KI1 / CSC: KI2 (LKN)
Ez mit jelent?
Melyik ROM-ot kell feltennem, hogy hivatalos Telenoros legyen? Vagy a kiesen kell állítani valamit?
Előre is köszi a segítséget

(#8807) SzlobiG válasza Sógi (#8774) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez valami ótvar ronda. :D

(#8808) n0_gAboR válasza mycso (#8803) üzenetére


n0_gAboR
őstag

sajnos ezek nincsenek meg. ezek nelkul lehet valahogy fixalni a dolgot?

(#8809) Psytech válasza veszter007 (#8806) üzenetére


Psytech
senior tag

Először ezt próbáld meg:

*#272*IMEI# - ezt a tárcsázóba üsd be
Válaszd ki a PAN product kódot és utána install.
A telefon újra fog indulni és minden adatot töröl!

Viszont így már jónak kell lennie a KIES-hez (feltéve ha azt is lefrissítetted).

(#8810) visionbp válasza Sógi (#8804) üzenetére


visionbp
tag

Egyet kell értsek azokkal, akik nem sz@rozzák a stock LPQ-t.
Tökéletesen teszi a dolgát, a fogyasztása kiváló, semmilyen lagot, programütközést vagy háborgásra okot adó hibát nem találtam eddig. Persze fontos, hogy FRG kolléga leírása alapján frissítettem, és nem is használok különösebb csicsát.
A power hosszú nyomásra normálisan menüt ad, eddig semmi nem fc-zett, tehát nálam stabil.
Mindezt azért tartottam lényegesnek leírni, hogy aki beleolvas a fórumba, ne csak azzal szembesüljön, hogy az ICS sz@r. Mert - nálam - abszolút nem az. :)

(#8811) doctorur válasza Gergőkee (#8787) üzenetére


doctorur
tag

Gergőkee: Szerintem ezzel a negatív kritikával már leállhatnál.
Olyan romról alkotsz véleményt, amelyet Te nem használsz, így a véleményed nem a Tied!
Nagyrészt olyan hibákat emlegetsz, amelyek nem a gyári, hanem a már rommerek által átalakított romokban (hehe rom rom :) ) tapasztalhatóak.
Meglehetősen sokan jelezték már, hogy a gyári LPQ stabil, normálisan működik és nem fogyaszt jellemzően többet (nekem pl kevesebbet), mint a GB. Azoknak is ok, akiknek létfontosságú az üzemszerű működés, mint pl nekem. Ehhez nem kell más, mint az, hogy megfelelően legyen telepítve. Aki így csinálta, az nem akar visszatérni GB-re.

No.01: Szerintem olvass vissza néhány oldalt és olyan fórumozók véleményét (is) értékeld, akik valóban használják a romot. A döntés a Tied.

(#8812) Sógi válasza SzlobiG (#8807) üzenetére


Sógi
addikt

Tényleg nagyon csúnyácska, de nem kizárt, h valaki erről álmodik éppen :D

(#8810) visionbp: +1 returba! Hibátlanul működik a gyári ICS!! :K

(#8813) No.01: Nem kell szétromolni a telefont :U :D , csak tedd fel a gyárit és rootold, lényeg, h teljes resettel csináld azt :)
Lakd be és élvezd :)

(#8806) veszter007: Ide is érdemes benézned: Samsung Galaxy S2 (i9100) gyári visszaállítás - elég hasznos kis írás!

[ Szerkesztve ]

(#8813) No.01


No.01
őstag

Meggyoztem magam, h jo a KK5 erre jott Sogi meg a tobbiek es mar keresgelek is... olyan ez, mint a drog... Vagy legalabbis v.mi ilyesminek kell lenni :DDD inkabb... :U :(((

(#8814) derrik válasza visionbp (#8810) üzenetére


derrik
őstag

.....aki kicsit ért hozzá
Nem úgy fikázta az ICS-t!
Csak vannak hibái, és nem a megszokott Samsung precizitást hozza!

(#8815) mycso válasza n0_gAboR (#8808) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ha az imei/product code elszállt és nincs EFS mentésed, akkor általában szerviz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8816) SzlobiG válasza No.01 (#8813) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is tökéletesen műkszik bezke ics-e. :))

(#8817) Psytech válasza mycso (#8815) üzenetére


Psytech
senior tag

Szerintem félreértettétek egymást.
Ő szerintem arra gondolt, hogy külön nincs meg neki vagy mi (tudom, hogy ez így nem hangzik logikusan, de én így vettem ki a szavaiból) De ha tévedek, akkor elnézést :R

(#8818) veszter007 a kiesből kiszedett infók szerint ugye valami máson volt a csc-d, na ha beírtad a kódot, megkeresed a PAN-t, ráböksz és install. Így állítja át arra.

[ Szerkesztve ]

(#8818) veszter007 válasza Psytech (#8809) üzenetére


veszter007
csendes tag

Köszi. Beírtam.
Ha már PAN-on van, akkor is nyomjak installt?

(#8819) Soound


Soound
tag

Mostmár végérvényesen is levonom a konklúziót, ameddig nincs Checkrom ICS-en, addig jó lesz nekem a GB. Meguntam a hoki romokat.

(#8820) gereke válasza gereke (#8773) üzenetére


gereke
tag

"Tegnap tettem fel az ICS-t (LPQ), minden megy szépen :C csak a gyári böngésző nem. :W "

Megfejtettem: a hiba oka, hogy TBP-val visszaraktam a könyvjelzőket. És ezt nem szereti. :F

Adtam neki a beállítások-alkalmazások-mind fülön egy adatok törlést és így már elindul a böngésző. :C

Többször is kipróbáltam a TBP mindig elcseszi. :O

Vagyis az ICS jó. :))

Most már csak az a kérdésem, hogy hogyan tudom visszavarázsolni a könyvjelzőimet?

Kösz.

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#8821) csabám válasza gereke (#8820) üzenetére


csabám
addikt

Próbáld meg egy külső programmal -ami kifejezetten a könyvjelzők mentésére szolgál - lementeni.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8822) somnia válasza mycso (#8803) üzenetére


somnia
őstag

3+1 fájlos repartos GB rom
Ebben tudsz segíteni?
Efs mappám nincs, mert nem tudtam rútolni a masinát ezzel CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG2-v4.1-CWM4.tar.

(#8823) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. Tudnátok segíteni pár napja felraktam a gyári ics-t jól működik de a kies- el nem tudom csatlakoztatni, az autómatikus lejátszás elindul bele is tudok lépni a kártya-telefon memóba, de a kies nem akar csatlakozni. Már csináltam hiba elhárítást is de semmi, kiírja csatlakozás de nem ismeri fel a telót. A másik problémám, hogy egy névjegyhez hozzárendelek képet-zenét de nem azt játsza le ha nem az alap csengő hangot és a képet sem mutatja híváskor. Előre is köszi a segítséget.

(#8824) Gergőkee válasza doctorur (#8811) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Tegnap összeszedtem egy hibalistát. Azok a hibák valós hiányosságokat tükröznek. Attól, hogy te nem szembesülsz velük, azok még ott lesznek. Ha valaki exchanget vagy third party sms küldő programot (gosms, handcent stb...) használ, az nagyon hamar megtapasztalja majd, hogy mi is az a bug.

De ne menjünk messzire. Itt a scroll. Sokan azt mondják, hogy az nem bug, az feature :) Ennek ellenére az LPQ utáni indonéz romban már javításra került, és ismét a megszokott módon lehet görgetni.

Szóval lehet, hogy én végletes vagyok, de te meg a másik irányba vagy elfogult. Lehet valaki megelégedett lpq használó, de attól a rom közel sem lesz hibamentes (mint ahogyan az utolsó - KI4-től fölfelé - GB romok voltak).

Ha vitatkozni szeretnél, akkor szedd elő a hibalistát, és tételesen írd le a saját véleményedet. Nem az angol listára gondolok, hanem amelyet magyar nyelven szedtünk össze.

ps.: sosem írtam rommerek kreálmányáról - nem is fogok - kizárólag stock romot vettem górcső alá. (Szerintem egy főzet sosem lesz stabilabb, mint a stock megfelelője, legjobb esetben is annak a szintjét éri csak el).

(#8825) Gizmo94 válasza derrik (#8814) üzenetére


Gizmo94
veterán

"nem a megszokott Samsung precizitást hozza"

Samsung precizitás? :Y Te hol találkoztál már ilyennel? Ezer éve Samsungot használok, azóta keresem. Adhatnál linket... :D

(#8826) HUTCHDB válasza somnia (#8757) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

en nem ertem, en megcsinaltam korabban es felismerte a kies.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8827) somnia válasza HUTCHDB (#8826) üzenetére


somnia
őstag

Másnak a jégkrém is jó, nekem az se. :F

(#8828) gereke válasza csabám (#8821) üzenetére


gereke
tag

"Próbáld meg egy külső programmal -ami kifejezetten a könyvjelzők mentésére szolgál - lementeni."

Azt hogy is gondoltad?

GB-ben menteni már nem tudok, mivel ICS-en vagyok.

Van TBP és BackupMaster mentésem a GB-s Könyvjelzőimről. TBP elcsezi az új böngészőt, BackupMaster meg leáll hibával ha vissza akarom rakni a könyvjelzőket.

Hogy tudnám ezekből kiszedni?
Hova kellene visszarakni?

Kösz.

LYA-L29

(#8829) Gergőkee válasza Gergőkee (#8824) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Egyébiránt Derrik a 8638-ban nagyon jól összedobta a hibákat.[link]

Egy része szubjektív (zagyva színvilág), van még ezeken kívül is bug, de a lényeget jól lefedi.
Talán csak a thirdparty sms appok hibás működése maradt ki, mint fontos hiányosság.

[ Szerkesztve ]

(#8830) HUTCHDB válasza somnia (#8827) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

no van egy kis idom, mindjart privatban megoldjuk!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8831) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok! Szoftverfrissítés előtt TBP-vel lementettem a programokat, majd vissza, viszont marketbe nem telepítettnek jelez sokat ami vissza lett ugye állítva. Eddig ez nem volt gond, már a Market doki-t is lefuttattam, restart, de csak nem jó. Erre van ötlet?

(#8832) csabám válasza gereke (#8828) üzenetére


csabám
addikt

Mondjuk ezzel gondoltam.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8833) Sógi


Sógi
addikt

Mi az a syncML-DS a futó szolgáltatásoknál? :F

(#8834) Varszegig válasza gereke (#8828) üzenetére


Varszegig
veterán

legegyszerűbb ha a desktopos chroome-mal szinkeled a könyvjelzőidet. Akkor nem is kell menteni, se visszaállítani, mert a google tárolja a fiókodban.

veszter007: Már most is PAN-on van? Akkor elvileg a KIES nem lenne szabad, hogy KLN pc-t írjon ki. Ha nem PAN-on van, akkor állítsd rá, ha azon van, akkor más baj van.

[ Szerkesztve ]

(#8835) Psytech válasza Sógi (#8833) üzenetére


Psytech
senior tag

Most megnéztem én is - nem tudom mi ez - de van mindenhez engedélye :Y

- személyes adat
- üzenetek
- tartózkodási hely
- hálózati kommunikáció
- fiókok
- telefonhívások
- rendszereszközök

Ezt találtam róla... Mintha ez felelne minden információ szinkronizálásért a telefonra... De persze csak talán, nem értek hozzá :))

(#8836) Rotate válasza Sógi (#8833) üzenetére


Rotate
veterán

nem lehet h mobile-desktop? lehet a chrome könyvjelzők syncje?

(#8837) mogyesz válasza Sógi (#8770) üzenetére


mogyesz
aktív tag

+a "DHCP lease time" is el van qrva... az "advanced routing kernel feature" nincs benne

vagyis így kb. 3percente újra megújítja a címet mind1, hogy a routeren mi van beállítva...

Ez főként wifi+VPN esetén idegesítő. Ha IPSec VPN-t akarok használni - márpedig használok -, akkor wifi nélkül... Ráadásul ez a gyári ICS VPN-en nem is működik, csak a VPNC Widgettel... Itt viszont előjön a fent említett dolog...

(#8838) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#8470) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az a kép, ami abban a hozzászólásban van Batista 0.4 ICS általi használatot mutatja, ez pedig a következőt: gyári LP7 + Siyah kernel + Titanium Backup által kiirtott 50 alkalmazás és (bár ez nem lényeg) Vertumus ICS témája után készült.
Megjegyzem, hogy ha folyamatosan videóztam volna LP7-el, akkor felkel a nap, mert ~4óra 50perc után volt 50%-on az akksi, és utána már annyira nem erőltettem, mert végignéztem egy sorozatot :D Ha így nézem tovább, 9 órát biztos elmegy videózás mellett, ami nem rossz.
Részemről maradt a Stock rom eddig...

[ Szerkesztve ]

(#8839) ForRedGlory válasza gereke (#8820) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem egészen értem a könyvjelzős problémádat... alapból lementi a felhőbe őket, és maguktól visszakerülnek romfrissítést követően stock browserbe...

(#8824) Gergőkee: k. unalmas vagy, nem állnál most már le TÉNYLEG..?! :W
Tedd fel az LP7-et és megszűnik az általad oly fontos bugok jó része, és téma LEZÁRVA... ja nincs benne magyar nyelv, remélem ezt nem írod a bugok listájára :U

[ Szerkesztve ]

(#8840) waces válasza Gergőkee (#8629) üzenetére


waces
aktív tag

milyen exchange problema? (se gb-vel se ics-el nincs gond az exchange szinkronizalassal nalam. igaz, nem nativ appal, hanem touchdown-al nezve). viszont ha lenne egy link a problemara azt megkoszonnem, mielott a kollegak nekem esnek, hogy "szar az exchange" :)

Every living creature on earth dies alone.

(#8841) mrsmile


mrsmile
csendes tag

Sziasztok,
Elvileg most jött ki egy újabb DXLP7 rom ezúttal a Philippineseknek, szerintetek ebben vannak újabb javítások? Megéri feltenni?

(#8842) HUTCHDB válasza mrsmile (#8841) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

esetleg linket tudsz adni, hirtelen nem találom.... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8843) ForRedGlory válasza mrsmile (#8841) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Neked is csak kettőt kellett volna visszaolvasni... ;]
Amúgy ha valaki akar magyar nyelvet LP7-be, fogja magát és odinnal tegyen fel egy Multi CSC-t, már úgyis van LPQ-ból 3 fájlos. Biztos működni fog.

(#8842) HUTCHDB: [link] :)
Van torrent fájl is, ami okosság, mert nagyon gyorsan jön le róla minden. Nem kell szórakozni letöltő oldalakkal, meg a korlátaikkal.

[ Szerkesztve ]

(#8844) mrsmile válasza HUTCHDB (#8842) üzenetére


mrsmile
csendes tag

[link]
Mostmár látom, elnézést kérek, csak gyorsan akartam volna ezt leírni, de úgy látszik, hogy az LP7-ben a hibák jelentős része javítva lett, egyetlen baj hogy nincs benne magyar nyelv, de amint látom már erre is van megoldás..

(#8845) Psytech válasza ForRedGlory (#8843) üzenetére


Psytech
senior tag

Ezt a multi-csc-s okosságot kipróbálom majd, köszönet a tippért :R
Nem gondoltam volna, hogy így "keresztbe" működhet..

(#8846) Soound


Soound
tag

redditre megint kikerült egy fake? GSG III kép

Tegnapival ellentétben, ennek már nincs home button-je. Így már akár el is hinném.

Edit: I just called him and asked him about some of the more detailed specs. He said the processor is a quad core exynos (spelling?) 4412. The screen is Super Amoled Plus with HD. The camera is a 12 megapixel with flash. 2 gigs of ram. And it is exactly 8 millimeters thick, and no bump this time around, just "smooth". 2250 milla-amp/hour battery, but no wireless charging.

szorsz

[ Szerkesztve ]

(#8847) adodaniel


adodaniel
őstag

valaki erre? [link]

(#8848) HUTCHDB válasza mrsmile (#8844) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

(#8844) mrsmile
és
(#8843) ForRedGlory!
köszi.
olyan nincs, hogy nem tudok egy rohadt ics-t feltenni úgy, hogy elégedett legyek vele.
több helyen olvastam a sd card formatálásáról, lehet ez lesz a megoldás.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8849) rauley


rauley
tag

Tegnap volt egy kis időm,romolgattam.Na persze a jól bevált stock LPQ-előtte nandroid mentésnek vetettem alá.

Előszőr feltettem ezt a legújabb MIUI-t,és nem is rossz.Nálam valamiért megy a fényképező,a galéria,és a market is,nem is tudom,miket írtatok még hibának korábban.Kb. fél órát próbálgattam benne minent,ezalatt egyetlen hiba,akadás vagy bug sem jött elő.
Aztán feltettem egy Omega LPQ-t (black-blue).Kicsit csicsás,és túl sok (számomra) felesleges alkalmazás is települ vele,de amúgy tényleg jó.Az ikonkészlete is másabb,mint a stock,nekem tetszik.Ami fura,de pozitív volt,hogy a beépített böngészőben a scrollozás jó gyors,közel GB gyorsaságú,nem olyan mint a stock LPQ-n.

Szóval nekem nincs bajom egyáltalán az ICS-ekkel már most sem,a stockot használom rootolva.Az akkuidőm is kicsit jobb,mint GB alatt.
De gondoltam,kipróbálok pár főzetet is,hogy átlássam a választékot.
Mindegyikről csináltam CWM backupot is az Sd kártyára.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#8850) gilfoyle válasza waces (#8840) üzenetére


gilfoyle
őstag

Van a magyar ICS-ben Exchange hiba. A céges szerverrel nem tud kapcsolódni. Gb-vele tökéletes, sőt még a Nexus S-benne lévő Exchange is jól működik, szóval a Samsungnál rontottak el valamit. Amit persze javitottak az indonezeknek.

Mas... Ha az indonez icst felrakom, a magyar nyelven kivul mas hatranyom lehet?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.