Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) P2000WRC válasza VinoRosso (#1050) üzenetére


P2000WRC
tag

Lassú a futár. ;)
Akkor menj még egy kört Janovban is, és utána menj vissza.
Nekem nem volt 2 nap, mire odaértek a detektorok. Leadtam, megcsináltam egy küldetést Janovban, összeszedtem néhány képződményt, át Zatonba, ott is mentem egy kört, és már szólt is Bagoly, hogy mehetek.

(#1052) DerStauner


DerStauner
senior tag

most voltam az x8-as laborban, és megtaláltam a dokumentumot. innét még sok van hátra? egyébként most néztem a statisztikámat, és 6 achievement van unlockolva. meg is lepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#1053) elithun


elithun
őstag

Ez a játék megjelent már? Nem hivatalos magyar szinkron és magyarítás már van hozzá.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#1054) VinoRosso válasza P2000WRC (#1051) üzenetére


VinoRosso
veterán

buzi bagoly. Nekem nem szól :((

(#1055) #19617792 válasza elithun (#1053) üzenetére


#19617792
törölt tag

Oroszországban, Ukrajnában és Németországban igen, másutt még tudtommal nem. Magyar szinkron milyen, teljes?

[ Szerkesztve ]

(#1056) emre válasza #19617792 (#1055) üzenetére


emre
veterán

Ezt nem értem magam sem. Legjobb tudomásom szerint nem lesz szinkron hozzá.
mod: Szerintem kérdezni akarta. :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1057) #19617792 válasza emre (#1056) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az érdekes, a Clear Sky teljes magyar szinkronnal jött, Call Of Pripyat is jó lenne így, persze orosz akcentussal, úgy lenne az igazi. :DDD

Nem tett kérdőjelet a végére... :DDD

(#1058) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Na megvan, hogyan kell elérni, hogy megkapja a bagoly a detektorokat! el kell vállalni a Kiméra kiírtást az egyik csávónál. Erre persze egyből beadta, mikor mennék írtani, hogy rögtön legyek ott nála...

Utána visszaérve az egyik tag a vadászcsapatból összeesett a hajóban, adtam neki egy elsősegélycsomagot, mire elküldött a rákba..micsoda alak!

[ Szerkesztve ]

(#1059) csaabz válasza elithun (#1053) üzenetére


csaabz
őstag

Meg nem jelent meg, pedig mar johetne igazan.. :C

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1060) elithun válasza #19617792 (#1055) üzenetére


elithun
őstag

Bocs, nem szinkron, szinkronfelirat. link

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#1061) DerStauner


DerStauner
senior tag

azt írja a pda, hogy az x8-as laborban még kereshetek dokumentumokat, ha akarok (a szükségeset már megtaláltam). érdemes? mit lehet velük elérni?

(#1062) emre válasza DerStauner (#1061) üzenetére


emre
veterán

Eladni nem kis pénzért.
Amiért az adatkereskedő 500-1000/db ru-t fizetett azt a tudósok 12k-ért másolták le. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1063) #19617792 válasza DerStauner (#1052) üzenetére


#19617792
törölt tag

X8-as laborban, szinte a bejárat mellett van egy ajtó, amit csak vöröskártyával lehet nyitni, azt akkor kapod meg, ha a zsoldosok vezérét, meg valami ügyfelet lelősz, egyiküknél van. Abban a szobában rengeteg lőszer, meg fegyver és medkit van.

(#1064) DerStauner válasza emre (#1062) üzenetére


DerStauner
senior tag

pénz nem téma, az artefaktok is jól fizetnek. ez az x8-as labor eléggé kesze-kusza. nem is tudom, hogyan fogok kitalálni.

(#1065) DerStauner


DerStauner
senior tag

épp most fejeztem be a játékot. ez az első stalker játék, amit befejeztem. nagyon jónak találtam. főleg a befejezését. igazi filmszerű (mármint itt nem a grafikára értem), hanem a történetre. mint amikor egy film végén összefoglalják, hogy a szereplőkkel mi történt. nagyon jónak találtam. kíváncsi vagyok, vajon készül-e ebből a témából egy akció/fantasztikus film. frankó lenne.

a végén felszálltam a helikopterre és sajnos mindenki meghalt körülöttem. ha életben maradtak volna, akkor azok a szövegek a végén is mások lettek volna?

(#1066) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Találtam egy jó kis bugot a játékban. Akinek van kedve még iránytűhöz jutni, az mielőtt odaadná valakinek a hajón, menjen el a Jupiterbe, aztán menjen vissza az Öbölbe, így újra aktiválódik a küldetés, és kérjen Nóétól még egyet. Nekem kettőt sikerült összeszednem. A harmadiknál valamiért berágott rám, és le akart puffantani.

(#1067) P2000WRC válasza VinoRosso (#1066) üzenetére


P2000WRC
tag

Ahhoz nem kell átmenni Janovba, meg vissza. Nekem is adott még egyet rögtön azután, hogy odaadtam az elsőt Szakállnak. Csak kiváncsiságból mentem visszam Noéhoz, hátha el tudom rángatni Pripyatba 4. embernek, de ehelyett kaptam még egy iránytűt. :DDD

(#1068) VinoRosso válasza P2000WRC (#1067) üzenetére


VinoRosso
veterán

No ezt nem tudtam :D én csak azt vettem észre, hogy meint ott van a célkereszt a pda-n, meg aktiv a task

(#1069) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Miért van az h a benchmarkban d10-ben nagyon megnő a töltési idő d9-hez képest?

(#1070) VinoRosso válasza Zsolt!! (#1069) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem tom nekem nem nő meg :F

(#1071) jegenye77


jegenye77
addikt

Hol találok szerszámokat a fegyverek fejlesztéséhez?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1072) #19617792 válasza jegenye77 (#1071) üzenetére


#19617792
törölt tag

Első hszben vannak a térképek, azokra ki van írva, hogy hol. Fejből nem tudom, sajnos, de a térképen rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#1073) vaki


vaki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy az befolyásol valamit, hogy hány részküldetést csinálok meg?

Már Pripjatyban járok, de van kettő, amit még korábban kaptam és sehogy nem tudom megoldani.
Az egyik hogy Jupiterben befogadják a Monolitosokat, na arra mindenki elhajtott a halál faszára... lehet hogy jobb lenne szimplán levadásznom őket? Én se bírom a Monolitot. :D
Vagy esetleg Pripjatyban később jelent valami pluszt? Netán véletlenül visszaemlékeznek 1-2 hasznos dologra?
A másik meg az a Szoroka nevű fickó; sehol sem találom, a többiek meg vagy nem ismerik, vagy nem tudják hol van...

Az "iránytű" bug nekem is előjött, miután még az elején megcsináltam a fény a hajón küldetést és megszereztem. Most meg hogy megjavíttattam a Gauss-puskát, meg lerendeztem az ügyet Szakáll és Bagoly közt, egyszercsak azzal jön Szakáll, hogy szerezzek neki egy iránytűt (az előzőt hová tetted b*meg?? :DDD )

Amúgy a játék nagyon tetszik, sokkal jobb lett, mint a Clear Sky, ahol kiakadtam attól hogy össze-vissza kellett rohangálni, meg folyamatosan jöttek a küldetések. Itt végre van idő felfedezni, nyomozgatni :)

Amin fejleszthettek volna az az alvás, van egy csomó rejtekhely, ahol simán lehetne aludni, de mégsem ajánlja fel a lehetőséget. Ja, meg nagyobb terület és több pálya :D :D

Illetve olyan érzésem van, hogy bizonyos dolgok az A-life ellenére is scriptelve vannak. Pl. a helikopter felderítéseknél érdekes módon mindig jött valaki (zombik, mutánsok), ill. ugyanez van Pripjatyban az áruháznál, ahová nem tudsz úgy odamenni, hogy ne lenne ott egy falka kutya.

A felhasználóbarát felhasználó

(#1074) jegenye77


jegenye77
addikt

Ismét egy kis segítség kellene!
Annál a résznél vagyok amikor el kell menni a Jupiter-üzembe és megvizsgálni Pripyat-ba vezető földalatti átjáró rakodókapuját.
A kis épületbe sikerült is de a nagyba nem tudok odamenni.Az egyik bejáratnál egy teherautó van beszorulva és nem tudok bemenni.A másik bejáratnál bejutottam de az az épület másik felébe van és az átjáró rakodókapuja pont emebbe a felébe van.Sehogy sem tudok oda jutni.
Már körbe is akartam menni az épületed de le van zárva drótkerítéssel.
Merre kell oda jutni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1075) sinci válasza jegenye77 (#1074) üzenetére


sinci
tag

Ha jól emlékszek a hátsó bejáratnál kell bemenni, bent van egy medence szerű mélyedés és ott van az átjáró, arra kell menned.

(#1076) lsc válasza jegenye77 (#1074) üzenetére


lsc
nagyúr

Az épületen belüli lezuhant helikoptert megvan ? Abban a csarnokban jobbra a "bódékon" keresztül tudsz továbbmenni, kijönni meg a beszorult tehernél a legegyszerűbb.

Az élet kegyetlen .

(#1077) jegenye77 válasza lsc (#1076) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszi!
Megtaláltam. :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1078) virkir


virkir
veterán

Na a második végigjátszásra nekem is előjött a pripyat-i bug, azaz amikor megyek fel a létrán a játék kilép de a háttérben ott van a feladatkezelőben.
Annyit kiderítettem, hogy nem hozza létre a .dds-t csak a .scop-ot a mentések között.
Megpróbáltam átnevezni egy régebbi .dds-t, akkor eljutok a betöltő képernyőig és ott csontrafagy.
Valakinek van esetleg megoldása azon kívül ,hogy használjak idegen mentést mert szeretném most a sajátjaimmal végig vinni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1079) Zorro555


Zorro555
tag

Nah én is nekifutok, immár másodjára fogom végigvinni. Most megvan a jó magyar fordítással, átkötő videók is feliratosak, így 100%-ban érthető lesz. :D

(#1080) jegenye77


jegenye77
addikt

Azt a feladatot kaptam Vadásztól hogy öljem meg a KIMÉRÁT.Oda megyek ahol jelzi a térkép de nem találom ill.egy aknatető am pontos hely.Mellette egy épület aminek a teteje félig nyitott de nem jutok be.
Hol kell bemenni?
A másik amin elakadtam az a csapat szervezése Pripyatba.
Nem találok csapatot meg ruhát se!
Ha valaki tudna nekem segíteni megköszönném! :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1081) P2000WRC válasza jegenye77 (#1080) üzenetére


P2000WRC
tag

Abban a félig nyitott épületben (szellőztető) lent van az oázis képződmény, de a kiméra nem az épületen belül van. Én is úgy találtam meg, hogy bejártam a környéket, és egy kicsivel odébb épp egy csapat banditával volt elfoglalva.

Ruhát én Bagolytól vettem Zatonba, van amikor van nála Seva, van amikor nincs. A csapatba 3 embert kell szerezned. Az elsőt rögtön ott találod a tudósok bunkerében, azt a másodpilóta katonát, de ahhoz, hogy csatlakozni tudjon (kapjon zárt ruhát Hermanntól), kell néhány küldetést csinálni a tudósoknak. A Janov állomáson van a másik 2 ember. Egyik Zulu, akit az állomás melletti toronyban találsz, a másik Vánó, aki az egyik asztalnál könyököl a "kocsmában", de neki is teljesíteni kell egy küldetést.

[ Szerkesztve ]

(#1082) jegenye77 válasza P2000WRC (#1081) üzenetére


jegenye77
addikt

És hogy tudok bemenni az épületbe?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1083) lsc válasza jegenye77 (#1080) üzenetére


lsc
nagyúr

Éjjel menj megölni, csak akkor jó, az épületbe nem kell bemenni, oázisnál fogsz ott kijönni.

Ruhát vehetsz a kereskedőtől, csapat meg a katona a tudósoknál, egy a pályaudvaron, nekem eddig csak ennyi volt.

Az élet kegyetlen .

(#1084) P2000WRC válasza jegenye77 (#1082) üzenetére


P2000WRC
tag

Az épületbe elég macerás bejutni. A szellőztetőtől indulj el a konténerraktárak irányába, de nem kell odáig elmenni, hanem a vasútnál lesz egy kis épület, ami félig a domboldalba van építve. Ott bemész, zombikat kinyír, labirintus, pakkány irtás, még több labirintus, sok-sok csillagszóró alatt futkosás, és már az oázisban is vagy. :DDD

(#1085) jegenye77 válasza lsc (#1083) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm! :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1086) jegenye77 válasza P2000WRC (#1081) üzenetére


jegenye77
addikt

Neked is köszönöm! :R
Megyek és nyomom tovább!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1087) bunfi válasza Vladi (#50) üzenetére


bunfi
őstag

az achievementek listáját meg lehet valahol találni?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1088) #19617792 válasza bunfi (#1087) üzenetére


#19617792
törölt tag

PDA-n belül van. P és valamelyik fül alján sorolja. :)

(#1089) virkir válasza virkir (#1078) üzenetére


virkir
veterán

#1078 Senkinek semmi ötlete?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1090) emre válasza virkir (#1089) üzenetére


emre
veterán

ment privi.
talán hasznos..

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1091) bunfi válasza #19617792 (#1088) üzenetére


bunfi
őstag

azt tudom, de engem egy olyan lista érdekelne, ami fel van az összes megszerezhető achievemenet, nem csak az amit már megszereztem... sajnos oroszul nem tudom az achievement szót :D és a legjobb guideban sem találtam meg (gamepressure guides).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1092) P2000WRC válasza bunfi (#1091) üzenetére


P2000WRC
tag

Eredmények:

Mutant Hunter for killing all varieties of mutant.
Detective for detecting who is killing the Stalkers in Creek.
Pioneer for exploring new anomalies for the Scientist quests, including a
plant in the Rotten Grove.
Skilled Stalker for finding arifacts in ALL anomaly types.
One of the Lads for defeating the Bandits and giving the Compass artifact to
Beard.
Diplomat for completing Mityai and Vano's missions without bloodshed.
Wealthy >100 000 roubles.
Seeker for finding all artifact types.
Researcher for delivering the Oasis artifact to Professor Herman; and the
Svarog enhanced detector mission.
Battle Systems Master for supplying three toolsets to Cardan.
High Tech Master for supplying three toolsets to Nitro.
Herald of Justice for helping Vano (Yarnov Station) and catching out
Magpie (Flint/Soroka).
Leadership for recruiting Zulus, Rogue, Vano and Sokolov for the journey to
Pripyat.
Keeper of Secrets for giving Strelok the three notes referring to him and his
gang.
Friend of Duty for telling Duty about Flint, hiring Duty for scientists,
giving General Tachenko's and Morgan's PDAs to Duty.
Marked by Zone for surviving three blowouts using anabolic drugs.
Information Dealer for selling nine Documents/Items and/or PDA's to Owl.
Friend of Stalkers for doing the 'Spying on Morgan' mission for Beard, doing
Vano's and Mityai's missions, and killing the Chimera in Creek for Tutsan.
Balance Advocate for selling General Tachenko's, Morgan's PDA to Owl and
tell Gaunt about Flint/Soroka/Magpie.

Alternatív eredmények:

Friend of Freedom: tell Freedom about Flint, hire Freedom for scientists and
give General Tachenko's and Morgan's PDAs to Freedom.
Kingpin: Defeat the Stalkers and give the Compass artifact to Sultan.

(#1093) Zorro555 válasza P2000WRC (#1081) üzenetére


Zorro555
tag

4 embert kell szerezni, nem 3-at (bár hárommal is meg lehet csinálni). A 4. ember az ex-monolitopsok vezére, miután sikerül elérni, hogy beengedjék őket Janovba. Hasznos, mivel ő fogja az alagútban leszedni a monolitos mesterlövészeket.

(#1094) bunfi válasza P2000WRC (#1092) üzenetére


bunfi
őstag

nagyon szépen köszönöm!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1095) VinoRosso válasza virkir (#1078) üzenetére


VinoRosso
veterán

Logot nézted már?

(#1096) P2000WRC válasza bunfi (#1094) üzenetére


P2000WRC
tag

bunfi: Nincs mit, szívesen!

Zorro555: Sajnos a ex-monolithos küldit én csak Pripyatból visszajövet csináltam meg, azért nem találtam a 4. embert. Köszi a kiegészítést! :R

(#1097) jegenye77


jegenye77
addikt

Ozersky professzornak kellene vinnem egy rendellenes növényt hogy adjon ruhát Szokolovnak.Amikor megnyitom a térképet csak a professzorra mutat a sárga iránytadó kör.
Hol találok ilyen növényi képződményt?
Az oázisos cuccot már elvittem neki.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1098) lsc válasza jegenye77 (#1097) üzenetére


lsc
nagyúr

Kijössz a vasútállomásról, elmész a mozdony felé, onnan már látszik egy réten terjengő gázfelhő, a bánya szélén, ott van.

Az élet kegyetlen .

(#1099) jegenye77 válasza lsc (#1098) üzenetére


jegenye77
addikt

:R :R :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1100) vaki


vaki
aktív tag

Hááát a végében nagyot csalódtam.... :O :O Vagy létezik más vége is??

Az összes túlélő Strelokot is beleértve meghal, én meg szépen elröppenek valahova...
Pedig olyan jó érzés volt a legnagyobb sztalker testőreként.

Mondjuk az milyen már, hogy egy szerencsétlen AK-val harcol? Legalább egy Vintart kaphatott volna :D

Az előző postomból kimaradt, hogy a legjobb dolog a fejlesztgetés :)
Exoskeleton tök felesleges (mondjuk én nem is szeretem), csak tápolni kell egy kicsi a SEVA ruhát. Pripjatyban már úgy rohangásztam, hogy 2 páncél is volt nálam, mindkettő kikönnyítve és teherelosztás upgrade-el, plusz 2 artifact és alapból 72 kilót tudtam vinni, túlterhelve meg ugye 82-t. Ez mondjuk azért elég mókás :DD

A felhasználóbarát felhasználó

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.