Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) PeL válasza rétisün (#10300) üzenetére


PeL
addikt

csak egy képet mutatok azzal mindent elárulok a modról :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10302) Aarpok válasza #90933760 (#10299) üzenetére


Aarpok
őstag

A szürkeséget a misery adja,hogy még nyomasztóbb legyen az atmoszféra.
Süni: azt mutatja,hogy van menedék,mint az alapjátékban azzal nincs gond,csak nincs üzenet róla.Csak az időjárás segít egy kicsit tök sötét lesz meg egy mélyülő hangjelzés és már ott is van a nyakadon.A pszi - vihar még rosszabb mert hiába futsz ha nincs semmi a közelbe seggen csapkod 2 - szer eltalál azt már meg is haltál.

PeL: hol a kép?Nem látom lehet megvakultam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10303) rétisün válasza Aarpok (#10302) üzenetére


rétisün
veterán

amikor először kaptam kitörést (vagy az pszi-vihar volt, nem tudom) nem mutatott a pda semmit, hova tudnék bújni, bele is gebedtem :D
másodszorra éppen noénál vendégeskedtem, ott a hajóbamn ki tudtam húzni, amíg elmúlt, akkor se láttam a pda-n búvóhelyet.....persze lehet azért, mert biztonságban voltam.

ja, sziréna se volt :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10304) PeL válasza Aarpok (#10302) üzenetére


PeL
addikt

linkben akkor

Rétisün: Az igazi Stalker már fejből tudja hol vannak a búvóhelyek :P

[ Szerkesztve ]

(#10305) Aarpok válasza rétisün (#10303) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen ezt olyan érdekességnek szánták biztos hadd szívjon vele a játékos :DDD
Mint mondtam készül a 2.0 - ás verzió a True Zone Project jóvoltából kíváncsi leszek rá bár azt is brutális nehézséggel látják majd el az biztos.

Аарпок

(#10306) Aarpok válasza PeL (#10304) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszi de így sincs kép mindegy biztos valami nagyon humoros lehetett.

Аарпок

(#10307) PeL válasza Aarpok (#10306) üzenetére


PeL
addikt

wáááá.... :D

Tessék, csak a te kedvedért még egyszer :D [link]

(#10308) Aarpok válasza PeL (#10307) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszönöm szépen PeL kolléga van benne igazság. :C

Аарпок

(#10309) rétisün válasza PeL (#10304) üzenetére


rétisün
veterán

annyira még nem vagyok igazi stalker :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10310) mickemoto


mickemoto
őstag

Van valami hír az smrter0.45 illetve lost alpha mikorra várható?
Már ha egyáltalán még várható.

[ Szerkesztve ]

(#10311) Aarpok válasza mickemoto (#10310) üzenetére


Aarpok
őstag

Nincs egyikről sem :(

Аарпок

(#10312) krups8


krups8
tag

Arra tudtok valamit, hogy elinduljon a játék dx 10 opciótól egyel vissza is? Mert ugye xray engine hibával nem indul miután azt azokat a fényeket módosítottam, ha meg törlöm a "user.ltx"-et és indul akkor viszont a legősibbre állítja és hogy változásba lépjen ugye újra kell indítani, de akkor meg nem indul, mert xray engine... hiba. Most akkor mit :F

(#10313) Physicist03 válasza krups8 (#10312) üzenetére


Physicist03
senior tag

Csak azt tudom kérdezni amit mindig. Milyen verziójú az alapjátékod és eredeti e?

[ Szerkesztve ]

(#10314) westcoastog válasza Aarpok (#10285) üzenetére


westcoastog
veterán

Na az jó. Maxon csak azért nem játszom mert úgy is elég ergyán fut például a skadovskon az npc-k között, bár így levéve sem sokkal jobb.

(#10315) Aarpok válasza westcoastog (#10314) üzenetére


Aarpok
őstag

PeL kolléga szerint a mód komplexitása okozhatja a gyengébb gépek esetén (mint pl az enyém) a gyatra teljesítményt és ebben igaza lehet.Azonban a sima nálam nem produkált ennyire drámai laggolásokat.Ott is volt de nem ennyire.Jelentősége számomra most már nincsen befejeztem az enot - módot is úgy ahogy.

Аарпок

(#10316) westcoastog válasza Aarpok (#10315) üzenetére


westcoastog
veterán

Az lehet, bár a skadovsk az előző gépemet is megette keményen.
Nagy kár hogy nem használja ki a 4 magot.

[ Szerkesztve ]

(#10317) Aarpok válasza westcoastog (#10316) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen és gondolom estefelé mikor a stalkerek visszatértek a hajóra.Volt hogy 41 - en gubbasztottunk a hajón és hát szó szerint kiakadt a gépem.

(#10318) rendben várom az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10318) westcoastog válasza Aarpok (#10317) üzenetére


westcoastog
veterán

Föltettem dx11 maximum beállításokra, pár darab bandita között most egész jól fut, mindjárt visszamegyek janov állomásra aztán meglátjuk. :D

Survarium-ot remélem megírják rendesen 4 magra is a vostoknál a srácok. :)

[ Szerkesztve ]

(#10319) Aarpok válasza westcoastog (#10318) üzenetére


Aarpok
őstag

Nézd meg az itt lévő videót - - - - > (#10131)
Akkor oké elég barátságos gépigényt mondtak a srácok illetve a többmagos procik támogatását is ígérik.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10320) westcoastog válasza Aarpok (#10319) üzenetére


westcoastog
veterán

Jaa ezt láttam már csak a szöveget nem olvastam, el voltam foglalva a képi tartalommal. :D

(#10321) Aarpok


Aarpok
őstag

Akinek bírja a gépe így is játszhat vele [link]

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10322) PeL válasza westcoastog (#10318) üzenetére


PeL
addikt

Skadovskon meg Yanovon nálam is belassul ha tele van a hely... Amúgy még mindig azt mondom hogy DX11-ben szinte semmivel nem szebb :) Talán az árnyalások jobbak picivel

(#10323) westcoastog válasza PeL (#10322) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem vissza is veszem teljes dinamikusra, annyit nem ér a dx11. :N

(#10324) #90933760


#90933760
törölt tag

Ezek a folyások, meg mintha műanyag borítása lenne a falnak, mintha vizes lenne, ezek a DX10 újításai? Mert 9-be semmi ilyen nincs.

Egyébként az miért van, hogy elég jó részletes a kép, de vannak részek, főleg falak vagy a padló ami ugyanolyan mosott szar? Élsimítás segít rajta, vagy ez eleve ilyen?

(#10325) PeL válasza #90933760 (#10324) üzenetére


PeL
addikt

Általában minden játékban előfordulnak olyan textúrák amik nincsenek annyira kidolgozva. Erre van ehhez a játékhoz pl. az Absolute Nature 3 és Absolute Structures textúra packok, amik lényegesen részletesebb és élesebb textúrákra cserélik a játék alap textúráit (csak a pályaelemekét, a skinekhez és fegyver textúrákhoz nem nyúl, szinte bármilyen modra rá lehet tenni őket)

[ Szerkesztve ]

(#10326) krups8 válasza Physicist03 (#10313) üzenetére


krups8
tag

Egy pont hat pont nullakettő ver nem olyan, mint lennie kéne. :U

[ Szerkesztve ]

(#10327) Physicist03 válasza krups8 (#10326) üzenetére


Physicist03
senior tag

Akkor több mint valószínű, hogy az a baja, hogy nem olyan mint lennie kéne. Bár úgy néz ki nem mindenkinél jön elő a gond az ilyen játékoknál mint a tiéd, de az lesz neked a baja. Az én alapjátékom olyan mint amilyennek lennie kéne, de először én is olyan alapjátékkal próbáltam ki a modot mint a tiéd és ugyan ez volt vele a gond. Ahogy megvettem a játékot és feltettem arra a modot minden gond nélkül ment :K

(#10321) Aarpok: Látom te is szoktad nézni OCedMyToaster videóit.

[ Szerkesztve ]

(#10328) westcoastog


westcoastog
veterán

persze hogy a bárkát érő mutánstámadás közepén fagy ki a játék, jee, franc egye meg.

(#10329) PeL válasza Physicist03 (#10327) üzenetére


PeL
addikt

Nekem sem olyan mint aminek lennie kéne, és nálam nincs ilyen gond. :)

Westcoastog: mentés, mentés, mentés :)

[ Szerkesztve ]

(#10330) Physicist03 válasza PeL (#10329) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ezért mondom, hogy nem mindenkinél jön elő az adott probléma.

(#10331) PeL válasza Physicist03 (#10330) üzenetére


PeL
addikt

Én meg ezért írtam hogy nálam pl. nem jön elő :P

(#10332) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha jól értelmeztem kétféle védelmi rendszerrel szerelték a játékot, nem lehet hogy az egyiktől bugos a másiktól nem? (ha megjózsizzák)

(#10333) westcoastog válasza PeL (#10329) üzenetére


westcoastog
veterán

Mentett az első hullám után, csak lőszerem nincs elég, ilyen küldetést sem láttam még életembe. Lehet betöltök majd egy jóval korábbi mentést, aztán magamhoz veszek egy marha nagy géppuskát meg soksok lőszert...

(#10334) PeL válasza #90933760 (#10332) üzenetére


PeL
addikt

Ha arra gondolsz StarForce csak az orosz verzión van, a többi Securomos, azokkal általában nem szokott gond lenni, de én amúgy sem "józsizom" hanem ghost imaget használok, azzal olyan mint az eredeti (na jó nem úgy értem, csak stabilitás szempontjából mindenképp). Ha érdekel privátban adok linket

(#10335) Physicist03 válasza #90933760 (#10332) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ebben lehet valami :K
(#10334) PeL: Annak vajon mi lehet az oka szerinted, hogy az én eredeti játékomban nincs védelem?

[ Szerkesztve ]

(#10336) PeL válasza Physicist03 (#10335) üzenetére


PeL
addikt

Hogy érted? Steames? Mert akkor maga a Steam a védelem...

Szerk.: Szóval nem kettő hanem három védelem van

[ Szerkesztve ]

(#10337) Physicist03 válasza PeL (#10336) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem, sima dobozos és akárhány ember akárhányszor felirhatja. Serial-t sem kell megadni telepitésnél. Egszerüen felrakom kiveszem a lemezt és megy a játék.

(#10338) #90933760 válasza PeL (#10334) üzenetére


#90933760
törölt tag

Erre gondoltam. Akkor itt valószínű mindenki a Secusat használja, azok is akiknek stabilitási problémáik vannak, tehát nem ez lehet a gond. Elvileg. Van aki orosz verzióval játszik? És bugos a józsizással? Nem kell link, kösz.

Egyébként ez a letöltősdi egy érdekes téma, ha azt veszed alapul, megveszed apróban használtan, akkor te azzal kifizeted a készítőket? Növeled az eladásaikat? A büdös francokat. Azt fizeted aki akitől vetted, ettől semmilyen bevétele nem lesz a készítőknek, pont mintha letöltenéd. akkor most ez hogy is van? Nem csodálom, ha más frontokon korlátozni akarják a használt játék eladásokat.
Más kérdés, hogy nem lenne globális szinten ez az egész hülye vita állandóan ebből, ha értelmes áron adnák a szoftvereket és nem akarnának annyi pénzt kicsikarni belőle a készítői, hogy ujjmozdítás nélkül luxusban élhetnek belőle a 36. generációs családtagjaik is. Nem beszélve a helyi apróságokról, mint a fizetés mennyisége. Komplex ez.

Megyek játszani.

(#10339) PeL válasza Physicist03 (#10337) üzenetére


PeL
addikt

Az fura... Nem tudom mitől lehet, de ez ne legyen gond szerintem :)

(#10340) PeL válasza #90933760 (#10338) üzenetére


PeL
addikt

Az árral nincsen baj, máshol is kb ugyanennyibe kerül csak máshol a fizetések is magasabbak... A kiadó megszab egy értékesítési árat és az egész világon aköré vagy ugyanarra lövik be az árat. Csak hát mi ugye a 70.000 forintos minimálbér mellett jó hogy nem veszünk havonta nem hogy kettő de még egy 10.000 forintos bolti áru játékot sem...

(#10341) Physicist03 válasza PeL (#10339) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ha az számit az ország Ukrajna :)
Csak azért kérdezem, mert olvasom, hogy ilyen védelem, olyan védelem, meg csak úgy lehet játszani, hogy benn van a lemez, közben nekem egyik játékomhoz sem kell :DDD

(#10340) PeL:Én 30 UAH-ért (kb. 800 FT) vettem a játékot és még volt rajta 10 féle mod is :DD

[ Szerkesztve ]

(#10342) PeL válasza Physicist03 (#10341) üzenetére


PeL
addikt

Hmm... Ők a legnagyobb crackerek/hackerek/mókerek meg az Oroszok úgy tudom, lehet kivették, vagy valami hamisítvány? :)

MOD.: Akkor az biztos hogy hamisított verzió (fekete piaci ha jobban tetszik)

[ Szerkesztve ]

(#10343) Physicist03 válasza PeL (#10342) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem lehet hamisitott, mert rajta van a vizjel (ha az a neve :F ), meg, hogy védett márka, stb.

(#10344) PeL válasza Physicist03 (#10343) üzenetére


PeL
addikt

Igen, azért hamisítvány, mert hasonlít az eredetire :D Eleve ha nem úgy adják ki ahogy a készítők eredetileg akarták, tehát a te esetedben nem az eredeti tartalom van rajta az már nem tekinthető retail terméknek mert módosították a lemez tartalmát. Így gondolom a másolásvédelmet is eltávolították belőle tapasztalt crackerek, hogy ne kelljen crackelgetni.

De ez ofc csak az én elméletem, nem akarom beléd tukmálni hogy nem eredeti a játékod, csak azt én is tudom hogy az Ukránoknál és Oroszoknál a legnagyobb a kalózkodás és ott nem is nagyon foglalkoznak vele, piacon árulják a hamisított szoftvereket is stb.

(#10345) westcoastog


westcoastog
veterán

Ez nem igaz, elmentem összeszedni fegyvereimet meg lőszereket, erre kiírja hogy hiba történ, játék mentése nem lehetséges bla bla, aztán jött a leállt az x-ray üzenet....

(#10346) Physicist03 válasza PeL (#10344) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát azt én is gondolom, hogy nem teljesen eredeti :K én is tudom, hogy mi folyik Ukrajnában, hiszen itt élek. Viszont itt a játékboltokban is olyan játékok vannak mint az enyém, teljesen eredetivel még nem találkoztam, csak az Ukrajnai internetes játékboltokban. Azokban viszont ugyanolyan árban van minden játék mint bárhol máshol a világon. De szerintem nem is crackeltek, mert simán lehet őket patchelni és müködnek utána, mert ha jól tudom a crackelt játékok nem patchelhetők vagy igen?

(#10347) PeL válasza Physicist03 (#10346) üzenetére


PeL
addikt

Igen, ezért írtam hogy egy az egyben kiszedték a másolásvédelmet :K

(#10345) westcoastog: ha folyton kifagy, készülj egy korábbi mentés használatára, lehet hogy save corruption :S

[ Szerkesztve ]

(#10348) westcoastog válasza PeL (#10347) üzenetére


westcoastog
veterán

Örvendek neki....
Nem tudom mivel fogok játszani ha ezt letörlöm mérgemben, az ac3-at még csak 2 hónap múlva fogja hozni a futár... :U :D

[ Szerkesztve ]

(#10349) #90933760


#90933760
törölt tag

Milyen fájlt kell módosítani ahhoz, hogy megváltoztassam a futás gombját? Mert megint szarráment egy gomb a billemen és nem tudok futni. Beállításokból nem érem el. mert öööö

;]

(#10350) PeL válasza westcoastog (#10348) üzenetére


PeL
addikt

Régebben mikor ENOT-al toltam írtam hogy nálam is volt ilyen hogy a tudós bunker közelében folyton kifagyott a játék ha ott mentettem és visszatöltöttem, meg ilyen máshol is megesett, random helyeken, még szerencse hogy nem túl sokszor...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.