Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) BRIKLY válasza krealon (#7041) üzenetére


BRIKLY
veterán

IE 9.0, 64 bit van fent :)) működik!

(#7052) kali válasza Intruder2k5 (#7050) üzenetére


kali
legenda

amiket linkeltél, ott 5-ös szériás routereknek szól a javaslat - ahol is gyengébb a motor...stb, ott esetlegsen még számíthat valamennyit -, meg akkor is szokta/szokták javasolni, amikor elérési, port...stb hiba van, aminek ugye nincs köze a router teljesítményéhez/teherbírásához!
a javaslataimat már leírtam, de ha valakinél nehézséget okoz például a firmware frissítése/újrahúzása, azzal nem tudok mit kezdeni...
nem kellene úgy hozzállni, hogy tp-link router, és akkor mér nem lehet jó! például egy rt-n10 is pont úgy behal húzós torrentes terhelés alatt, mint a tl-wr741nd - konkrét tapasztalat, a minap akarták lecserélni az rt-n10 routert, mert folyton szakadozott, meg dobálta a wifi kapcsolatot, mivel két gépre is tolta a torrentet, de visszavettem a torrentes beállításokat, és úgy már frankón működött, sikerült meggyőzni a tulajt, hogy maradjon, nem rossz router az!
mellesleg akinek problémát okoz egy router beállítása vagy frissítése, annak mindegy, hogy milyen gyártó termékéről van szó...

(#7053) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek. Adott egy Webserveres rögzítő egy ADSL modem és egy TPlink-R402M Router, és egy működő Dyndns cím. Port forwarding rendben, kapcsolat rendeben. Webes elérés Megy. Aztán pár óra vagy esetleg egy nap múlva webes elérés megszűnik. A hiba oka pedig, h ip cím változás után a router nem frissíti a dyndns szerverére az ip-t automatikusan, pedig be van állítva. ha rádugok a routerre egy laptopot és a configban kézzel rámegyek a dyndns résznél, h connect akkor kiírja h successed és minden ok a következő ip váltásig. Kliens progit pedig nem tudok használni mert csak a webserver megy ami nem tud pppoe klienst ezért kell a router. Szerintetek?

20 éve a PH-n.

(#7054) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok!
Gyors segítség kellene, linksys e1000 routert telepítettem, de miután kész lettem ninc sinternetkapcsoalt és a régi routeremmel is ugyanez a helyzet.
Mi lehet a gond??

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7055) robertel válasza robertel (#7054) üzenetére


robertel
senior tag

A hálózati diagnosztika az írja hogy a dns kiszolgáló nem válaszol.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7056) Intruder2k5 válasza robertel (#7054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy routert nem kell telepíteni... Rádugod a gépre (vagy WiFi-n keresztül), belépsz az admin felületre, beállítod az internet eléréséhez szükséges dolgokat, és megy. Amennyiben DHCP-s neted van, többnyire magától megy az egész. Ezek után esetleg a WiFi-t kell beállítani, titkosítás ügyben.

Egyébként meg ha úgy elállítottál valamit, hogy nem megy, és nem is éred el, akkor nyomj neki egy reset-et!

(#7057) robertel válasza Intruder2k5 (#7056) üzenetére


robertel
senior tag

Ehhez kaptam telepítő cd-t, végigvittem a dolgot és semmi.
Adminfelület elérésében tudsz segítei? Mit kell beírni a böngészőbe, hogy ennek a menüjét elérjem?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7058) Intruder2k5 válasza robertel (#7057) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegyikhez adnak, de az nagyjából semmire sem jó...

http://192.168.1.1

Felhasználónevet hagyd üresen, jelszó pedig admin.

(#7059) robertel válasza Intruder2k5 (#7058) üzenetére


robertel
senior tag

nem jó sajnos, nem tuok belépni, próbáltam mindenféle jelszóval, adminnévvel..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7060) Intruder2k5 válasza robertel (#7059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alapbeállítás szerint nevet nem kell megadni, a jelszó pedig admin. Illetőleg olvasd el a dokumentációt, amit kaptál hozzá, hogy abban mit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#7061) robertel válasza Intruder2k5 (#7060) üzenetére


robertel
senior tag

sajnos semmi konkétat, garanci, szerződés, ilyesmi..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7062) robertel válasza Intruder2k5 (#7060) üzenetére


robertel
senior tag

adjatok még valami tanácsot az adminfelület belépéséhez, nem fogad el semmit..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7063) robertel válasza robertel (#7062) üzenetére


robertel
senior tag

na sikerült belépni, elég komoly kód kellett hozz, de sikerült
itt most mit állítsak be, hogy oké legyen a dolog végre?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7064) Intruder2k5 válasza robertel (#7063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen neted van? ADSL, kábel...? Kell hozzá felhasználónév, jelszó?

(#7065) robertel válasza Intruder2k5 (#7064) üzenetére


robertel
senior tag

Kell, de most megint nem tudok belépni az adminfelületbe, hiába írom be amit írtál, pedig reseteltem is:(
Lehet telepítem megint a cd-t és után meglesz, mrt az előbb is akkor találtam mmeg mikor már uninstaláltam és akkor a záróképernyőn volt az admin és a jelszó
Nem értem én ezt

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7066) robertel válasza robertel (#7065) üzenetére


robertel
senior tag

na reseteltem 1 percig, most tiszta midnen, a cd-ről települt progit töröltem a gépemről, itt az adminfelületben mit kell akkor beállítani? adsl netem van, thome

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7067) robertel válasza robertel (#7066) üzenetére


robertel
senior tag

pppoe alatt megadoma felhasználónevet jelszót, ezen kivül, hol tudom lejelszavazni a rutert?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7068) Intruder2k5 válasza robertel (#7066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy legyen neted, ezeket kell beállítani...

Admin jelszó csere itt...

[ Szerkesztve ]

(#7069) robertel válasza Intruder2k5 (#7068) üzenetére


robertel
senior tag

oks, annyit még hogy a windowsba be tudom állítani a biztonsági kulcsot, az a vezetéknélküli hozzáféréshez kell majd ugye? vagy ezt is az adminfelületen állítom be?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7070) Intruder2k5 válasza robertel (#7069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt tudod beállítani, és mikor csatlakozni szeretnél, akkor a Windows-ban is ugyanezt kell majd megadni...

(#7071) robertel válasza robertel (#7069) üzenetére


robertel
senior tag

valami itt nemkerek, hiába írom be az usernevet és a felhsználó jelszót, után eltünik onnan mikor megnézem

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7072) Intruder2k5 válasza robertel (#7071) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7073) robertel válasza Intruder2k5 (#7072) üzenetére


robertel
senior tag

uh basszus, ég apofám, de még nem állítottam be egyedül ilyet, fáradok már azért nézek el ilyen amatör dolgokat
mindenesetre nagy thx a segítségért!

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7074) Intruder2k5 válasza robertel (#7073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letelt a műszakom, megyek haza, így most nem leszek egy órát körülbelül... :)

[ Szerkesztve ]

(#7075) robertel válasza Intruder2k5 (#7074) üzenetére


robertel
senior tag

wifi beállításokhoz kellenél majd még, igaz még simán vezetékkel sincs net, nem tudom miért..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7076) robertel válasza robertel (#7075) üzenetére


robertel
senior tag

vezetékkel már van net, de wifivel valamiért nincs..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7077) robertel


robertel
senior tag

Siekrült midnen végre!
El se hiszem, mi össze nem szenvedtem..
Mi lesz it tha még switch-et is beszerzek:)
Annyit krédeznék még, hogy a webes menüben hol tudom bontani a kapcsoaltot és újra csaltakozni?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7078) Intruder2k5 válasza robertel (#7077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! :)

Ment vissza privi...

[ Szerkesztve ]

(#7079) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Egy routernek árt, ha minden nap délután le-, és másnap reggel pedig visszakapcsolom?

(#7080) club1 válasza ro_bert17 (#7079) üzenetére


club1
veterán

Nem árt.

(#7081) pety27


pety27
tag

Hello.
Most vettem egy TP-LINK WR-741ND 150Mbps WLAN routert.
Bekapcsoltam beállítottam elég könnyü volt,van is wifi..de ....az előszobában ami innek kb 4-5 méter már megszakad és nem érzékeli a telefonom...Hol lehetne ezen állítani hogy a maximális hatótávolságot adja ki?
Ez azért már vicc kategóriába megy hogy 4-5 métert és 1-2 fal kifog rajta... :F
Köszi előre is..

(#7082) ro_bert17 válasza club1 (#7080) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm! :R

(#7083) macka55


macka55
csendes tag

D-Link routerem van, a típus nem számít, mert más a gond. Beállítottam a DDNS szolgáltatást (egy IP kamera miatt), és minden jól működött, ameddig szolgáltatót nem cseréltem. Korábban UPC volt, ami MAC cím alapján szolgáltatta az Internetet. I.P. cím változáskor a router ddns kliense jól tudta végezni a dolgát.
Miután PPoE -re váltottam (a DiGi Kábel miatt), I.P. váltás után a kliens már nem tudja frissíteni a ddns szervert. A ddns kliens beállításában semmi sem változott, a router beállításában is CSAK a kapcsolat típusán változtattam (PPoE valamint név és jelszó).

Ha kézzel frissítem a ddns szervert (WhatIsMyIP segítségével), akkor egy darabig jól működik a ddns szerverbe beállított domain név, de a következő IP váltáskor már nem kapja meg a friss címet.

Ez a jelenség az anno Matávos PPoE kapcsolatból is ismert volt. Az a gyanúm, hogy IP váltás után, egy darabig nem elérhető az Internet, és a ddns kliens ez idő alatt nem tudja frissíteni a ddns szervert. Utána meg már nem próbálkozik.
Olyan router kellene, amelyben be tudom állítani, hogy a ddns kliens ne rögtön az új I.P. cím kiosztása után frissítse a ddns szervert, hanem pl. egy-két perc múlva. Van-e erre ötletetek?

(#7084) kali válasza pety27 (#7081) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen nem vicc, mivel a környzeti tényezőket - nagyobb (fém)tárgyak...stb -, a távolságot és a falak számát és milyenségét nem a router - vagy annak típusa - határozza meg főként! pláne nem, egy mobiltelefon esetében, ahol köztudottan gyenge wifi modul és apró antenna az ellenoldali tulajdonság!
amit esetleg megpróbálhatsz;
- firmware frissítése (amennyiben nem az utolsó van rajta!)
- beállítások ellenőrzése (összes csatorna kipróbálása, hátha egy azonos vagy szomszédos csatornán üzemelő másik hálózat bekavar, illetve transmit power ellenőrzése, hogy high értéken legyen!)

[ Szerkesztve ]

(#7085) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Adott egy SMC router ami itthon eddig tökéletesen működött. Ezt a routert bevittük céghez, és ott most valamiért csak egy gépen akarja vinni a netet. (itthon T-home net van, cégnél invitel) Router biosába vagy nem tudom most hogy hívják, már állítgattam mindent, de még mindig nem jó, meg amúgy is másik gépen van net, szóval sztem az rendben van. Portokat megnézegettem a routeren, szóval másik gépet végigdugdostam rajtuk, azon mindegyikkel van net, szóval nincsenek behalva... aztán amikor elvittem már a gépet szervizbe hogy biztos az a rossz, kiderült hogy annak sincs semmi baja, de ott adtak vmi ötletet, hogy szerintük mi lesz a gond, csak én nem igazán értettem, szóval vmi olyasmit mondtak, hogy kábel modem esetén vagy ha kábellel van összekötve a modem meg a router meg a gépek, vagy nem tudom hogy volt már, szóval vmi kábel, meg modem :D szóval hogy akkor miután összedugtam mindent, a router tápkábelét húzzam ki egy kicsit, de biztos ami biztos egy olyan negyed órára majd dugjam vissza, mert hogy fel kell bootoljon vagy én nem tudom... na most ha ebből amit itt leírtam tudja valaki, hogy mit akartak nekem mondani a szervizben meg mit kéne csinálnom, és leírná nekem, akkor nagyon nagyon hálás lennék!! Már nagyon kivan mindenem ezzel a routerral!!!

Üdv, Mian.

(#7086) kali válasza Mian (#7085) üzenetére


kali
legenda

eltérő/másik szolgáltató/szolgáltatás esetén illik mindig nullázni (reset vagy gyári beállítások/állapot visszaállítása) a routert, majd az aktuális szolgáltatásnak megfelelően újrakonfigurálni! amik a problémát okozhatják; nem mindegy a netes kapcsolat típusa; dynamic ip, pppoe...stb, bizonyos esetekben/szolgáltatóknál szükség lehet a mac adress klónozására, legyen engedélyezve a dhcp, illetve legyen megadva akkor ip tartomány, hogy a szükséges számú ip cím kiosztásra kerülhessen, valamint legyen kikapcsolva a mac adress szűrés, vagy a használni kívánt munkaállomások hálózati kártyájának a mac adress azonosítója szerepeljen az engedélyezési listában!
a bekötés gonsolom jó, de; net a router wan portjába, munkaállomások a router lan portjaiba!

(#7087) macka55


macka55
csendes tag

Annak érdekében, hogy az otthoni sz.gépemet bárhonnan elérhessem (mivel a PPoE miatt a ddns szolgáltatás gyakorlatilag nem használható), azt a megoldás dolgoztam ki, hogy miután a mobil telefonommal felhívom az otthoni másik mobilomat (így bekapcsolom az otthoni sz.gépemet - a mobiltelefon rezgőmotorja adja a jelet a kapcsológombnak), a linux betöltődése után, egy skript lekérdezi a WhatIsMyIP lapot, és a friss WAN IP címet elküldi a Gmail fiókomba. Onnan kiolvasom, és kézzel frissítem a ddns szervert. Ez meglehetősen faramuci megoldás, amit szeretnék praktikussabbá tenni. Ezért kellene egy olyan router, ami kijátsza egyes Internet szolgáltatók azon törekvését, hogy dinamikus IP címet ne lehessen használni (így ”ösztönözve” a felhasználókat arra, hogy inkáb béreljenek fix IP címet).

(#7088) Intruder2k5 válasza macka55 (#7087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"(mivel a PPoE miatt a ddns szolgáltatás gyakorlatilag nem használható)"

Ezt, hogy érted? A DDNS szolgáltatás pont erre való! Én is PPPoE-t használok (Invitel ADSL), és tökéletesen működik a DynDNS címem.

(#7089) krealon válasza macka55 (#7087) üzenetére


krealon
veterán

Ha elinditasz otthon egy linuxos gepet, akkor legegyszerudd feltenni ra egy ddclient-et.
Az majd szepen frissiti a DynDNS cimedet. :K

(#7090) macka55


macka55
csendes tag

A ddns szerverek valóban ezt a célt szolgálják, és a router gyártók is igyekeznek ezen szolgáltatások számára alkalmassá tenni termékeiket, de bizonyos Internet szolgáltatóknak más az érdekük (a magánelőfizetők esetében).
Pl. a Cisco kiadott egy olyan Linksys routert, amelynek ddns kliense igyekezett semlegesíteni ezt a szemétséget: a router ddns kliense a friss IP cím kiosztást követően folyamatosan pingelte a ddns szervert, és a sikeres pingelés után küldte el az új IP-t. Ez azonban zavarta a szervert: képzeljük el, amint sok-sok Linksys router tömegesen pingeli a szervert. A szerver üzemeltetője végül kénytelen volt letiltani ezt a típusú routert.
Egy erre a célra írt skript, amely ötpercenként lekérdezte és rögzítette a router WAN IP címet, elárúlta, hogy a DiGi átlagosan háromóránként vált IP címet, és akkor egy rövíd ideig kimarad az Internet szolgáltatás (a kimaradás a routerek ddns klienseihez van ”igazítva”).
Ugyanakkor viszont a UPC -nél olyan is volt, hogy egy egész hónapig nem váltott IP-t, de amikor váltott, akkor is rögtön visszaadta az Internetet, és jól működhetett a ddns kliens.

(#7091) macka55 válasza krealon (#7089) üzenetére


macka55
csendes tag

Igen, de én nem akarom a gépemet éjjel-nappal üzemeltetni, csak azért, hogy az IP kamerát lássam...

(#7092) Intruder2k5 válasza macka55 (#7090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igaz, hogy nekem se DIGI, sem pedig UPC netem nincs, de eddig még nem hallottam, hogy bármelyik internetszolgáltatónál ilyen gond lenne, pedig pár éve jelen vagyok a routeres topikokban is. Mellesleg ezeregy dyndns szolgáltató is van, ha az egyik nem, akkor megy a másik. Nekem is van beállítva kettő, de eddig még sosem volt gond velük. Pedig van,.hogy néhány percenként cserélek IP-t, ha éppen rapidról töltök, de legkésőbb 00:00-kor minden nap bontja a kapcsolatot a router. Milyen az a bizonyos Linksys router? Nem lehet rá custom fw-t tenni?

[ Szerkesztve ]

(#7093) Hikvision válasza macka55 (#7090) üzenetére


Hikvision
senior tag

kb. nekem is ez a problémám. csak nekem tp-link-el.

20 éve a PH-n.

(#7094) Intruder2k5 válasza Hikvision (#7093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 1043-as topikban is vannak DIGI-sek, de eddig még "hallottam" ilyen panaszt... De most, rákérdezek! :)

(#7095) macka55


macka55
csendes tag

Korábban, a matávos PPoE -vel szenvedtem, hasonló gondok miatt. Akkor a mobilommal a routert reszeteltem, mert reszet után a ddns kliens jóval később éled fel, mint ahogyan a router az új IP után ”visszakapja” az Internetet. Ezt a trükköt használtam ki. De ha ezt távolról tettem, az otthoniak panaszkodtak a gyakori net-szakadás miatt ;-)

Majd a UPC szolgáltatónál (MAC cím alapú azonosítás), csodák-csodája, megszünt ez a gond. A DiGi-nél ismét jelentkezett. Közben semmi sem változott a bejelenktezési módon kívül (MAC cím - PPoE).
A gond egyértelműen nem a ddns szervernél van.
D-Link -et használok, csak hallottam a sztorit arról a Linksys-ről. De pl. egy SMC_VBR-rel is ugyanígy jártam.

(#7096) Intruder2k5 válasza Hikvision (#7093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát srácok, mint azt sejtettem is, nincs semmi gond a DIGI-vel...

1043ND topik

(#7097) kali válasza Hikvision (#7093) üzenetére


kali
legenda

melyik szériás router? havernak tl-wr841nd alatt szépen megy!
mondjuk macka55 d-link routerére nem tudok mit mondani, de lehet, hogy ott (is) csak beállítási hiba lesz...

(#7098) vargalex válasza macka55 (#7095) üzenetére


vargalex
félisten

Furcsállnám, ha egy konkrét router típust tiltanának ki. Még ha benne is lenne a kérés fejlécében a router típusa (ezt kétlem), akkor is fel kell dolgoznia a kérés legalább ezen részét, egyébként max. az IP-t tudná tiltani, ami ugye változik.

Alex

(#7099) Intruder2k5 válasza vargalex (#7098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áhh.. Ez így, ebben a formában biztos nem igaz! :)

(#7100) macka55 válasza kali (#7097) üzenetére


macka55
csendes tag

SMC-WBR-14G2, majd D-Link DI-624 és végül D-Link DIR-301-el mind ugyanazok a gondok voltak és vannak PPoE esetében, illetve megszüntek MAC azonosítás esetén (UPC).
A szolgáltatóváltáskor kizárólag a bejelentkezést változtattam, minden más beállítás változatlan maradt. Az említett routereket kísérleti célból néha cseréltem, és megtapasztaltam, hogy mindegyiknél adott szolgáltató esetében ugyanazok a ddns frissítési gondok merültek fel (ill. a MAC azonosításkor megszüntek).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.