Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Intruder2k5 válasza TheLion001 (#6200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"1. Setup your PC with static IP on 192.168.0.0 subnet." annyit jelent, hogy állíts be egy IP címet a 192.168.0.0 alhálózaton, azaz elég sok lehetőséged van, csak a 192.168.0.1 a foglalt, mivel az a router. Örülök, hogy sikerült!

(#6202) OrangeBud


OrangeBud
tag

Sziasztok! Lenne nekem itt egy ZyXEL P-660 router, és egy Digi (pppoe) net.
Szoval eddig mindig ugy csináltam hogy rácsatlakoztam a routerre és utána pedig rákapcsolodtam a digire.
Most meg van itthon 2 gép ,és úgy kéne megcsinálni ha lehet hogy a PC kabelen csatlakozzon a noti meg wifin keresztül. vagy úgy megcsinálni hogy ne keljen külön külön csatlakozni .. hm ?

(#6203) Intruder2k5 válasza OrangeBud (#6202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne kelljen külön csatlakozni???

Ezt szerintem nem is kell... Már amennyiben mindketten a PPPoE kapcsolódásra gondolunk. A routerben tehát ezt kell beállítani, és nem DHCP-t, így majd meg tudod adni a felhasználónevet és jelszót, és a router intézi a bejelentkezést, és továbbítja a netet mind WiFi-n, mind pedig kábelen. A gépeken pedig DHCP-s kapcsolatot állíts be, majd a router ad nekik egy belső IP címet.

(#6204) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy viszonylag egyszerű kérdésem, G-s Router tudja kezelni az N-es USB-s Sticket? Gondolom igen, de kérnék egy megerősítést mielőtt megvenném. :)

(#6205) moonguru válasza smog86 (#6204) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Igen!

De persze be lehet úgyis állítani hogy ne kezelje!

Monitor Guru!

(#6206) dui


dui
aktív tag

ADSL(Externet) - HUAWEI MT800u-T - TP-LINK TLR402m - PC1, PC2

Probléma: 2 napig megy a net routeren keresztül, 1 napig nem, 2 napig megy, 1 napig nem...(kb.)

A szolgáltató szivat? A router s*ar? Mi lehet a probléma? :F :(

(#6207) Intruder2k5 válasza dui (#6206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És router nélkül minden jó?

(#6208) dui válasza Intruder2k5 (#6207) üzenetére


dui
aktív tag

Igen

(#6209) Intruder2k5 válasza dui (#6208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ez valóban érdekes, és elég érthetetlen is!

Lassan csinálok magamnak egy táblázatot, két sorral,.az elsőben az lesz, hogy "TP-LINK router", a másodikban meg az, hogy "minden egyéb router", és mikor valami panasz érkezik, húzom a strigulákat... :)

[ Szerkesztve ]

(#6210) dui válasza Intruder2k5 (#6209) üzenetére


dui
aktív tag

:)
Ha biztos lennék benne, hogy a router a fekete bárány, akkor befektetnék valami "komolyabb" routerre, de így nem merek venni, mert ha mégsem vele van a hiba... :((

(#6211) Intruder2k5 válasza dui (#6210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Háát... Ha router nélkül minden oké, akkor az már majdnem egyértelmű! Nem hinném, hogy a plusz egy darab UTP kábel okozza a problémát. Próbáltad Hard Reset-elni, újrakonfigolni? Van amikor ez is segít... Feltételezem, hogy ilyen alap dolgokon már túl vagy. Nézted, hogy van-e hozzá újabb firmware, mint ami rajta van? Illetve ADSL hibák esetén van amikor segít az MTU csökkentése. Ha az előzőek nem segítenek, akkor érdemes megpróbálni egy 1480, vagy 1450-es MTU értékkel.

(#6212) dui válasza Intruder2k5 (#6211) üzenetére


dui
aktív tag

Reset az ilyenkor alap dolog :) A legújabb firmware van rajta, de a régebbivel is volt hasonló probléma...MTU értékét egészen 576-ig próbáltam, de 1452 amin sikerül mindig behozni nagy nehezen, amit korábban is javasoltál.

Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de néha szimplán router nélkül is vannak gondok. Néha 5-6x ki kell húznom a modemből a telefonkábelt, hogy legyen net, mert ilyenkor csak ez segít, reset, semmi más nem, csak ha kikapcsolt állapotban kihúzom 10-15 mp-re. Már voltak kint megnézni régebben, hogy mi lehet a gond, a srác azt mondta, hogy a jelenlegi 5 Mbit/s sebességű internethez "túl távol vagyunk a központtól", mert elvileg csak 5 km-es vonzáskörzetben működik jól, és mi ettől picit távolabb vagyuk. Hát ezt én elég érdekesnek találtam mindenesetre :D .

[ Szerkesztve ]

(#6213) Intruder2k5 válasza dui (#6212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A helyzet az, hogy pontos értékeket nem tudok mondani neked, hogy milyen sávszélességhez milyen jelszint szükséges, de amit mondott, az nem hülyeség. Az ADSL valóban így működik, hogy a központtól való távolság függvényében csökken az elérhető maximális sebesség. Ha jól rémlik, akkor ez a telefonvezeték csillapításával van összefüggésben.

szerk.:
http://www.nordtelekom.hu/ADSLminosegetBefolyasoloTenyezok.html

Lehet, meg kellene próbálni egyezkedni a szolgáltatóval, hogy egy próba erejéig állítsanak át mondjuk 4 Mbit-re, hátha stabilizálódna. Vagy pedig más szolgáltató után nézni, ha van ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#6214) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#6213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

lejárt a mod idő...

Illetve kérhetnél más típusú modemet, hátha azzal jobb lenne... Sajnos ezt csak így kikísérletezni lehetne.

Még egy kis infó erről, hogy legyen mit olvasnod. :)
http://logout.hu/cikk/adsl_haladoknak/teljes.html

[ Szerkesztve ]

(#6215) dui válasza Intruder2k5 (#6213) üzenetére


dui
aktív tag

Értem :)
Mit gondolsz, ha vennék esetleg új routert, egy ugyanilyen típusúval lennének gondok?
Mert ahogy nézem felesleges 10-15 ezeret költenem rá, hisz nem 80 Mbit/s internetet kell megosztanom, csak 5-t :)

(#6216) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#6214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már megint lekéstem, de találtam Neked valamit... Ami fontos lehet.
Egy modem teszt...

http://logout.hu/bejegyzes/dchard/adsl_modem_teszt_2_resz/hsz_1-50.html

Szóval lehet, hogy modem után kell nézned! Az első kettő jó választás lehet, ezt ma már ajánlottam valakinek. És nem is veszélyes az ára. Neten már 3-4e Ft-ért lehet kapni ilyeneket, de mondom, én (a listával a kezemben) megkérdezném a szolgáltatót, hogy nem tudnak-e valami jobbat ajánlani neked.

(#6217) dui válasza Intruder2k5 (#6216) üzenetére


dui
aktív tag

Rendben köszi :R
Bár ezzel a modemmel használtam már más routert, hiba nélkül ment, és a jelenlegi routert is használtam már máshol, és ott tökéletesen működött anno, mikor megvettem :)

(#6218) Intruder2k5 válasza dui (#6217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy "öregszik" a modemed... Az elektromos cuccok sem örök életűek sajnos, a kondik kiszáradnak, stb.., és ilyenkor az eszköz lassan elgyengül. Bár ez nem az én szakmám, de így tudom. Tehát lehet, hogy akkor még jó volt. Minden esetre túl sok dolog vág egybe. Messze laksz a központtól, tehát gyenge a jel, amit a szerelő is megerősített, ergo rosszak a vonali paraméterek. Az általad használt modemet a tesztben lehúzzák, ráadásul pont ezt hozzák fel az egyik legnagyobb hibájának. Illetve ezt kapod meg olcsóbban, mint a routert, ha a szolgáltatóval le tudod boltolni, akkor lehet, hogy még ingyen is meg lesz a csere.

Én meg mentem aludni, jóéjt! :)

szerk.:
Lehet, hogy csak DSL szűrőt kellene cserélni, vagy lehet egy rossz kábeltoldás is, ha van ilyen. Sok minden lehet a rossz vonal oka, de ezt én távolról nem fogom tudni megmondani. Lehet egy rossz telefonkészülék is...Azt nem cseréltél mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#6219) dui válasza Intruder2k5 (#6218) üzenetére


dui
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget, majd valahogy megoldom ;)
További kellemes estét!

(#6220) need


need
addikt

Sziasztok...

Elvagyok keseredve és nem tudom honnan induljak el...!win 7 alatt simán megvan osztva HD tartalmak ezt remekül kezeli a multimédiás lejátszóm!

Példa...Ha megy a gép és éppen van egy kis seed elindítom a multimédiás lejátszót szépen megy a film lejátszás hálózaton keresztül! Valami különös oknál fogva a router és a sz.gép között bontja a net kapcsolatot!
Lényegében a seed és a lejátszás ugyan arról a vinyórol megy!
Ha leállítom a seedet kijavítom a hálózati hibát utána újra csak bontja a router és a gép között a net kapcsolatot!
80/25 digis netem van...

Vegyük sorba ami idáig tettem!Van másik hálókártyám azzal is ez volt
A router nem egy gagyi kimondottan a vezetékes sebességre van kiélezve! nevem alatt a típus
Cat 6 kábeleket használok!

Mennyire hardver vagy softver hiba ez?
Merre induljak el a hiba keresésbe?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6221) UFO69


UFO69
csendes tag

Bocs hogy ide írok. Az lenne a kérdésem hogy működőképes MMORPG-t lehet Router nélkül is csinálni? A működőképes alatt azt értem hogy mások is betudnak lépni más gépekről a játékba.

(#6222) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

problémám adódott Asus WL-500W routerrel. Itt leírtam a hibát.
Ez a topic talán jobban pörög.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#6223) Intruder2k5 válasza alitak (#6222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megadta magát a táp...
Amúgy meg javaslom neked a WL-500G Premium topikot, ott van is mozgás, és mellesleg teljesen ugyanaz a belső része mint a WL-500G Premium-é, csak a WL-500W-ben n-es WiFi kártya van.

(#6224) gu007


gu007
aktív tag

üdv! TP-LINK TD-W8901GB router modemen firmwaret frissítettem. de nem néztem meg pontosan a típusát. ezért TD-W8901G firmwaret tettem rá. ment is amíg nem volt áramszünet. azóta nem szinkronizál az adsl központtal. mega a 2. lan porton már nem ismeri fel a hálókártyát. valami 5let,h hogyan lehetne az eredeti firmwaret visszatenni? azt ugyanis nem bírom.

(#6225) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Üdv!

a probléma röviden: A laptopom random időközönként megfagyasztja a routereket.
probléma hosszabban: Ameddig nem volt meg a laptopom, hanem a régi asztalit használtam, a routert kb 3 hetente indítottam csak újra, sosem volt vele gond, nem állt meg...
Megvettem a gépet és elkezdett aránylag gyakran lefagyni (gyakran: kb napi 3-4 és kétnaponta között változó). Azt hittem a router a gond, mert egy elég gagyi smc 7000vbr v1 volt. Most vettem egy routert és ezzel is ugyanaz a gond... (azóta már más net is van)
Csak a laptop a közös pont a dologban. A counter -strike, torrent kimondottan előhozzák ezt a problémát például. De valamivel ritkábban sima netezésnél is előfordul. Azóta volt, hogy elvittem asszonyékhoz a laptopot, és a több mint 1 hónapos router uptime után, fél napos használat után, lefagyott a router (az ottani)...
ötletem sincs, hogyan okozhatja ez a gép, de ez az egyetlen közös pont...
btw kábelen használom a netet... kipróbálom, hogy wifin is csinálja-e. bár nekem kéne a kábel, mert pl CSben nem akarok lagolni, amikor az asszony köztem meg a router között rohangál, meg amúgy sem kellene ennek így lennie.

Valakinek van valami ötlete?

(#6226) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tiszteletem a fórumozóknak!
olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy nemrégiben vásároltam egy linksys WRT160N routert.
A probléma az hogy amikor valaki lecsatlakozik a routerről(tehát gép kikapcsolása), akkor egyszerűen megbolondul a router és folyamatosan újraindul az mindegy hogy wifi vagy kábelről állandóan újraindul.A routert már visszavittük kaptunk helyette egy újat garanciában de az is ugyanúgy csinálja a fesztivált.
Már lefrissítettem a router firmwaret de akkor is folytatja; egyéb ötlet?
Netkapcsolat: IP Park 80/40 Mbit

(#6227) krealon válasza need (#6220) üzenetére


krealon
veterán

Leiras alapjan en tul ovatos tuzfal beallitasokra tippelnek elso korben.
Torrent nelkul is elojon a hiba?

Szerk: esemenynaplokban (szamitogep, router) nem latszik valami?

[ Szerkesztve ]

(#6228) Intruder2k5 válasza BaziJoe00 (#6226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tegyél rá Tomato Firmware-t... Ha megfelelő verziószámú a routered.!

(#6229) russo laszlo


russo laszlo
csendes tag

sziasztok
segitséget szeretnék kérni.vettem wr741dnd rutert.digi a szolgáltatom.lemezt amit attak hozá,feltelepitettem.de aszem nem jol.sajna nem tudok angolul.ha valaki magyarul le tudná irni mit hova és mit irjak nagyon megköszönnémugyanis hiába raktam fel a lemezt a nett nem jön be.igy nem tom elérni 192.168.1.1 et.hogy tovább tudjak lépni.bocs az analfabétaságomért de ez van sajna.

élöre is kosz a segitséget.

(#6230) dr.bubo válasza russo laszlo (#6229) üzenetére


dr.bubo
őstag

router beállítása E szerint állítsad be. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6231) Protezis


Protezis
őstag

Hello!

A problémám az, hogy amint elindítok bármilyen torrent kliens, mindenféle webes forgalom megszűnik, nem tudok böngészni. Az alábbi környezetekben teszteltem:
- OS: Windows, Linux
- Böngésző: Firefox, Chrome
- Torrent kliens: uTorrent, Deluge, Transmission

Korábban nem tapasztaltam ilyet, azóta "csak" új szerződés lett kötve a szolgáltatóval (T-Home).

A hálózat:
Internet -- TP-Link WR340G router -- TP-Link WR941N router -- számítógép

Az, hogy miért van két router, ne vesézzük ki. A laptoppal próbáltam Wifi-n és UTP-n is csatlakozni, valamint frissítettem a legfrissebb firmwarre a WR941N-et. A tűzfalakat kikapcsoltam mindkét routeren, mindkettőt újraindítottam már. Ahogy kilövöm a klienst, a web visszajön. Ping néha teljesen megáll, néha megy rendesen. A WR941N routerről pingelve a bix.hu-t nincs csomagvesztés.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#6232) dr.bubo válasza Protezis (#6231) üzenetére


dr.bubo
őstag

A torrent kliensekben vedd vissza a kapcsolatok számát, le és feltöltési sebességnek pedig a neted sebességének kb.80%-át állítsad be. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6233) Protezis válasza dr.bubo (#6232) üzenetére


Protezis
őstag

Meg van nyitva két torrent file (seed), de se le-, se feltöltés nem megy a futó kliensben. Egyébként próbáltam már. :(

[ Szerkesztve ]

(#6234) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

Lenne itt egy kis probléma de nem tudom, hogy router vagy modem probléma. Van egy egy dlink modem amin nem világít az 'ethernet' feliratú led, illetve hozzá egy linksys router amin pedig az 'internet' felirat nem világit és ezáltal nincs wifi hálózatunk. Valamelyik megadta magát esetleg?

(#6235) Intruder2k5 válasza dani0904 (#6234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vagy a kettőt összekötő kábel...

Illetve attól, hogy nincs net, még WiFi hálózatnak kellene lennie. Tehát azt mondod, hogy a gép nem talál WiFi hálózatot, vagy az megvan, csak nem megy rajta a net?

[ Szerkesztve ]

(#6236) Tosee válasza dani0904 (#6234) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Szerintem ott az utp kábellel lesz a probléma! Cseréld ki, aztán kiderül!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6237) dani0904


dani0904
tag

Egyszerűen eltűnt az eddig használt wifi hálózatunk. 2 pc, 1 laptop és egy iphone volt rajta és egyik sem látja. Tehát nincs wifi hálózat, meg helyi kapcsolat sincs.

[ Szerkesztve ]

(#6238) Intruder2k5 válasza dani0904 (#6237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy meghalt a router... Ha kábellel rádugsz egy gépet, ad neki IP címet?

(#6239) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#6238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem, próbáld meg HARD RESET-elni... Az esetek egy részeben az is szokott segíteni.

(#6240) dani0904


dani0904
tag

Ok kösz a segítséget mindkettőtöknek! Holnap kipróbalom amiket mondtatok és majd még írok.

(#6241) Kalmar01


Kalmar01
csendes tag

Hali!
Kis segitség kellene h ez szerintetek hardver hiba vagy csak simpla router beállitás, én erősen az elsőre gondolok.
Elsőnek furcsáltam mintha lassu lenne a net, pedig digi 45/20as netem van. Néztem egy pingelőt és figy....
http://img404.imageshack.us/f/asdsdadfs.png/
Bármilyen beállitást probáltam, (pedig alapon simán vinnie kéne minden gond nélkül) nem ment. Torrent 4.4MB helyett, max 1MBvel tölt kábelen, plus ha futtatok egy speedtestet, letöltés 45MBt ir azzal nincs is gond, de feltöltésnél amikor kezdené a tesztet, ledob a router és nem lehet sehogy se életet lehelni bele, restart gép és ugy jön vissza.
Ilyen alapvető dolgokat probáltam h router reset, minden router beállitást probáltam amit csak lehet, és mindez csak kábelen jelentkezik, wifin minden jol megy.... pedig az ember gondolná h pont forditva kellene.... Wifin ping is JOBB de ott se teljesen hiba mentes, de legalább ott a torrent megy. Ötlet mi lehet a baja?
Router: LAN/WiFi Linksys 54Mbps WRT54GH Router

(#6242) Intruder2k5 válasza Kalmar01 (#6241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router nélkül tökéletes?
UTP kábelt cseréltél?
Több géppel is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#6243) BaziJoe00 válasza Intruder2k5 (#6228) üzenetére


BaziJoe00
tag

Üdv nem nagyon szeretnák rá más firmwaret tenni szerintem a gyári tökéletes csak ezt a kis hibát kéne kiküszöbölni firmware csere nélkül(frissítés már volt nem oldotta meg a problémát)

(#6244) BaziJoe00 válasza Intruder2k5 (#6242) üzenetére


BaziJoe00
tag

egyébként milyen előnyei vannak a tomato firmwarenek ellentétben a gyárival? Azt láttam hogy linux alapu, meg nézegettem videókat youtuben.

(#6245) Kalmar01 válasza Intruder2k5 (#6242) üzenetére


Kalmar01
csendes tag

Router nélkül tökéletes!
Több géppel nem néztem!
Kábel cserét probáltam!

(#6246) Intruder2k5 válasza BaziJoe00 (#6244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van egy online demo...
http://lampiweb.com/virtual/Tomato_RAF/status-index.html
Igaz, ez már sajnos egy elég régi verzió, de ez van.

Ez nem USB-s verziót mutat be, csak a simát... Abban van még pluszban samba filemegosztás, ftp szerver, nyomtató szerver, média szerver, stb... Pl. lehet vele PC nélkül torrentezni, ftp http letöltéseket indítani, és ezek szépen mennek, amíg Te alszol, vagy dolgozol, vagy akármi... Ezen kívül lehet saját webszervered, és még sorolhatnám.

ASUS routeren futó Tomato-ról (ami mellesleg ugyanaz) az aláírásomban szereplő címen is találsz némi infót. Én pl. soha többé nem tennék már gyári fw-t a routeremre.

[ Szerkesztve ]

(#6247) BaziJoe00 válasza Intruder2k5 (#6246) üzenetére


BaziJoe00
tag

de ha felteszem a tomatot attól még vissza tudom tenni a gyári fw-ét ha esetleg valami gáz lenne ugye?

(#6248) Kalmar01 válasza Kalmar01 (#6245) üzenetére


Kalmar01
csendes tag

Egyéb ötleted van? Vagy ez szerinted is hardver hiba?

(#6249) Intruder2k5 válasza BaziJoe00 (#6247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen vissza lehet tenni, egy firmware sem örök... A váltás menetéről ITT és ITT is találsz leírást, de ha nem vagy biztos magadban, akkor inkább ne erőltesd. Valamint ne felejtsd el, hogy a WRT160N-ből van 3 verzió, v1, v2, és v3, de csak a v1-re és a v3-ra van Tomato... A v2-re nem lehet tenni. Illetve, a v1-re és a v3-ra is különböző kell, mert az egyikben MIPSR1 processzor van, a másikban pedig MIPSR2.

http://tomatousb.org/doc:build-types

(#6250) Intruder2k5 válasza Kalmar01 (#6248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos passz...

Mivel reset megvolt, kábelcsere megvolt, és router nélkül jó, így lehet, hogy hardverhiba lesz...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.