Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Intruder2k5 válasza mayday0403 (#7797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7802) mayday0403 válasza Intruder2k5 (#7801) üzenetére


mayday0403
csendes tag

Ezt már megtaláltam, köszönöm, ide írtam be az asztali gép MAC címét, ami a csatolt képen is látszik. A WAN visszajelző a routeren továbbra sem ég, nincsen netkapcsolat a wifi hálózathoz csatlakoztatott gépen. Remélem, nem valami egyedi durva hiba, jó lenne még ma wifizni itthon :)

(#7803) Intruder2k5 válasza mayday0403 (#7802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem láttam semmilyen csatolt képet... A System Log-ban mit látsz? Be tudod azt másolni ide?

szerk.
És ITT egy kis olvasnivaló DIGI net ügyben.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7804) mayday0403 válasza Intruder2k5 (#7803) üzenetére


mayday0403
csendes tag

na most sikerült beilleszteni remélem a system logot pedig két perc és megkeresem! köszönöm a segítségedet!

(#7805) mayday0403 válasza Intruder2k5 (#7803) üzenetére


mayday0403
csendes tag

köszönöm a probléma megoldódott, én mindent jól állítottam be, a kábelezéssel volt a gond, a srác kijött és megcsinálta! köszi mégegyszer! ;)

(#7806) Intruder2k5 válasza mayday0403 (#7805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a DIGI-sek már csak ilyenek! Örülök, hogy jó lett, és szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#7807) saitek69


saitek69
csendes tag

Sziasztok!

HELP! Van egy SMC WIFI routerem DIGI-s szolgáltatóval. Két évig tökéletesen működött, asztali gépbe volt bekötve és a NET WIFI-vel ment tovább laptopba. Egyszer csak a router megunt működni. Router nélkül van netem. Megnézettem szervízben, kipróbálva ismerősnél szintén DIGIS műküdik. Pingelés nem megy, a beállítási felület a laptopon néha bejön WIFI-n, de semmit nem lehet beállítani. MInden led világít csak az ONLINE nem. Minden segítséget megköszönök! Üdv!

(#7808) Kube


Kube
senior tag

Üdv mindenki.

Némi tapasztalat végett írom le a következőket. Vettem nemrég magamnak egy TP-Link WR541G típusú routert. Ami működött meg minden, de sajnos nem tartotta stabilan a kapcsolatot, lagg, feltöltésnél összevissza ugrált stb... Megnéztem a router beállításait, utána a játékbeli konfigurációs fájlokat, végén már a t-home-os modemet [Dlink DSR-360R] konfigoltam konzolból hátha segít, de semmi. Még a gyártónak is írtam akik meg nem igazán értették a HUN gyerek helyzetét. Szóval visszavittem és adtak helyette egy 340GD-t. Ezzel minden tökéletesen ment. Aztán megjött az 543G-m ami szintén az elsőhöz hasonlóan viselkedett... Szóval újra visszamentem a 340-esért :)

Nekem ebből annyi jött le hogy isten tudja miért de az 5-ös szériában kiadott TP-Link routerek konkrétan érzésem szerint a modemmel nem jönnek ki jól...

És mennyien mondták hogy valamit biztos elállítottam, de istenem könyörgöm nem mindig az ember a hibás :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#7809) modern


modern
aktív tag

Valaki nem tudja véletlenül hogy amikor a tp-link routeremmel szeretném szétosztani az adsl netemet akkor miért ezt írja ki és hogy tudok ezen változtatni?:

WAN
MAC Address: D8-5D-4C-9F-A2-75
IP Address: 0.0.0.0 PPPoE
Subnet Mask: 0.0.0.0
Default Gateway: 0.0.0.0
DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0
Online Time: 0 day(s) 00:00:00 Connecting...

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7810) Kube válasza modern (#7809) üzenetére


Kube
senior tag

Wannál be kell állítani a kapcsolódási adatokat. Nem tudom milyen neted van de aszerint kell megcsinálnod. Milyen neted van?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#7811) modern válasza Kube (#7810) üzenetére


modern
aktív tag

inviteles adsl 5megás.
de azt nem értem h ha a gépbe dugom egyből a netet nem a routerbe akkor semmit nem kell csinálnom és van net, viszont ha a routerbe akkor meg nincs akármit is csinálok, már 2napja szenvedek vele de eddig senki nem tudta h miért nincs:S

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7812) Kube válasza modern (#7811) üzenetére


Kube
senior tag

WAN beállításoknál PPPoE kapcsolatot kell beállítanod felhasználónévvel és jelszóval amit a netedhez kaptál.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#7813) Intruder2k5 válasza modern (#7811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Invitel-es ADSL-ed van, akkor nem igaz, hogy a gépbe dugva semmit nem kell csinálni! Ez csak úgy lehet igaz, hogy valaki már megcsinálta helyetted... Az ADSL nethez ugyanis felhasználónév és jelszó megadása szükséges, amit egy külön széles sávú kapcsolat létrehozásával tudsz megtenni a PC-n. Ez bizonyára létezik is nálad, különben nem tudná hitelesíteni a PPPoE kapcsolatot.

Ha routerrel kívánsz kapcsolódni, akkor abban a WAN kapcsolat típusát kell PPPoE-re állítani, illetve ott kell megadni a nevet és a jelszót, de ebben az esetben a PC-n csak a sima helyi kapcsolatra van szükség, a másikat le lehet tiltani, mert különben örökké tárcsázni akar majd.

Amúgy (még) nekem is Invitel ADSL-em van...

[ Szerkesztve ]

(#7814) modern válasza Intruder2k5 (#7813) üzenetére


modern
aktív tag

felhívtam az invitelt és ott azt mondták hogy azért van csak helyi kapcsolatom mert ott automatikusan csatlakozásra van állítva, tehát nem kell írnom jelszót meg felhasználónevet sem, magától megy(sztem ezt a modemre állította)

meg tudnád akkor mondani pontosan h hova lépjek és mit csináljak hogy routerrel is legyen net?
Mert nekem ez még annyira kínai :Y :W

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7815) Intruder2k5 válasza modern (#7814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem egy bonyolult dolog... Összesen 3-4 beállítás, amit a routerben el kell végezned, hogy legyen ADSL kapcsolat.

Ezek után alul Save, és már van is neted... Ha mégsem lenne, akkor ott valami más gebasz van. TP-LINK routereknél szokott gond lenni a PPPoE kapcsolódással, ilyet többet is találsz ebben a topikban, bár inkább a régebbi, 340, és 540-es szériával. Ekkor szokták javasolni, hogy játszadozz az MTU mérettel, amit az Advanced beállítások alatt találsz, de ez leginkább annyit ér, mint szarnak a pofon... Szóval, ha véletlenül Neked is pont olyan routered van, ami nem megy ezen a PPPoE vonalon, akkor nem nagyon lesz mit tenni, le kell cserélni a routert.

Na de azért ezzel még várj, nem eszik ilyen forrón azt a bizonyos kását, csak leírtam, hogy többször volt már ilyenre is példa...

Viszont jó lenne látni a router LOG-ot, mikor ezeket a beállításokat elvégezted.

System Tools -> System Log

[ Szerkesztve ]

(#7816) Intruder2k5 válasza modern (#7814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most látom, hogy a másik topikban is irkálsz erről, de ott meg egy bizonyos másik router is említve van... Azt jó lenne letisztázni, hogy akkor most 1 routered van, ami az Invitel-es modemre van kötve, vagy pedig az Invitel egy modem+router kombót adott, és Te arra szeretnél még egy routert kötni?

[ Szerkesztve ]

(#7817) modern válasza Intruder2k5 (#7816) üzenetére


modern
aktív tag

egy modemet hoztak, amibe a tv a telefon és a net van kötve.
Nekem meg van egy tp-link tl-wr340gd routerem.

am megcsináltam amit írtál és:

Index Log Content
1 0000:System: The device initialization succeeded.
2 0003: PPPoE: Automatically dialing on demand.
3 0003: PPPoE: Sending PADI.
4 0005: PPPoE: Sending PADI.
5 0008: PPPoE: Sending PADI.
6 0012: PPPoE: Sending PADI.
7 0012: PPPOE: request timeout.
8 0014: PPPoE: Automatically dialing on demand.
9 0014: PPPoE: Sending PADI.
10 0016: PPPoE: Sending PADI.
11 0019: PPPoE: Sending PADI.
12 0023: PPPoE: Sending PADI.
13 0023: PPPOE: request timeout.
14 0024: PPPoE: Automatically dialing on demand.
15 0025: PPPoE: Sending PADI.
16 0027: PPPoE: Sending PADI.
17 0030: PPPoE: Sending PADI.

Time = 2006-01-01 8:00:31 31s
H-Ver = WR340G v5 0815311C : S-Ver = 4.2.1 Build 090106 Rel.56881n
L = 192.168.1.1 : M = 255.255.255.0
W1 = PPPoE : W = 0.0.0.0 : M = 0.0.0.0 : G = 0.0.0.0
Free=2021, Busy=1, Bind=0, Inv=0/0, Bc=0/0, Dns=44, cl=96, fc=0/0, sq=0/0

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7818) Intruder2k5 válasza modern (#7817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van InviTV-d is, akkor az nem szimpla modem, hanem modem+router kombó, amit hoztak, és ez esetben az végzi az ADSL kapcsolódást. A TP-LINK routerben így már csak egy DHCP kapcsolat kell...

(#7819) modern válasza Intruder2k5 (#7818) üzenetére


modern
aktív tag

nincs továbbra sem:S

Index Log Content
1 0000: System: The device initialization succeeded.
2 0004: DHCP client tx discover(B).
3 0004: DHCP client read, totlen = 368(1048).
4 0008: DHCP client read, totlen = 368(1048).
5 0015: DHCP client read, totlen = 368(1048).
6 0030: Flags was changed to be 0x0.
7 0030: DHCP client read, totlen = 368(1048).

Time = 2006-01-01 8:00:35 35s
H-Ver = WR340G v5 0815311C : S-Ver = 4.2.1 Build 090106 Rel.56881n
L = 192.168.1.1 : M = 255.255.255.0
W1 = DHCP : W = 0.0.0.0 : M = 0.0.0.0 : G = 0.0.0.0
Free=2021, Busy=1, Bind=0, Inv=0/0, Bc=0/0, Dns=39, cl=96, fc=0/0, sq=0/0

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7820) Intruder2k5 válasza modern (#7819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajj... Elnézést, azt elfelejtettem, hogy a LAN és a WAN oldal nem lehet ugyanazon az alhálózaton, és mivel valószínűleg a másik router is 192.168.1.1 címen van, így ezt a TP-LINK-et állítsd be így...

Ezek után a TP-LINK-et már a http://192.168.2.1 címen éred majd el...

[ Szerkesztve ]

(#7821) modern válasza Intruder2k5 (#7820) üzenetére


modern
aktív tag

szerk: még nem voltak fotók, ok mindjárt megnézem így

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7822) modern válasza Intruder2k5 (#7820) üzenetére


modern
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget, összejött, már van netem mind2 gépen, örök hála :R

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7823) Intruder2k5 válasza modern (#7822) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, ennek örülök... :)

(#7824) tomka31


tomka31
csendes tag

Hello!
Lenne egy kérdésem.Van nekem egy tp-link tl-wr741nd routerem.Az lenne a kérdésem,hogy a tp link routert össze lehet e kötni egy másik routerrel?Van egy smc routerem,switchnek szeretném használni!Ha lehet,akkor hogy kell?Milyen beállitások kellenek?Ha hülyeséget kérdeztem,akkor bocs!

(#7825) Intruder2k5 válasza tomka31 (#7824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hány portra van szükséged az SMC-ből? Kell mind a négy? Illetve még az lenne a kérdés, hogy a két routerre kötött gépeknek kell látniuk egymást?

[ Szerkesztve ]

(#7826) tomka31 válasza Intruder2k5 (#7825) üzenetére


tomka31
csendes tag

Hello!
Az smc-nek 2 géphez kéne csatlakozni,nem kéne mind a 4.

(#7827) Intruder2k5 válasza tomka31 (#7826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor kapcsold ki az SMC-ben a DHCP szervert, és a másik router egyik LAN portját kösd össze az SMC egyik LAN portjával, és már készen is van... Így switch módban fog funkcionálni, az IP címeket pedig a másik router fogja osztani!

szerk.:
Ja, és az IP címét állítsd mondjuk 192.168.1.200-ra. Ez már remélhetőleg kívül esik a másik router DHCP tartományán...

[ Szerkesztve ]

(#7828) tomka31 válasza Intruder2k5 (#7827) üzenetére


tomka31
csendes tag

A tp-link ip-je:192.168.1.1.Az smc ip-je:192.168.2.1.Ezekkel nem kell variálni?A tp-linkbe menne a net!

(#7829) Intruder2k5 válasza tomka31 (#7828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, azt írtam az előbb... A TP-LINK-et ne bántsd, az SMC-t meg tedd 192.168.1.200-ra.

(#7830) mazza


mazza
tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok.. röviden a problémám:

Szomszédom szerint alapból a szolgáltatónk statikus IP-t ad, amivel az a baj, hogy a fájlmegosztókról szinte mindig le vagyunk tiltva (24 órás korlát, vagy már tölt éppen egy fájlt)
, de a nagyobb baj az, hogy a portjaim többsége csak zárva van, és nincs elrejtve, és akad nyitott is. Tegnap kértünk neki is és nekem is, publikus IP-t. Nála a probléma megoldva, mert nem használ routert, összes portja rejtett lett, és tud tölteni normálisan.
Amikor én megkaptam az új IP-t , e-mailben értesítettek róla, de gyakorlatilag nem változott meg, csak ha a gépem közvetlen a modemmel kötöttem össze, amint visszadugom a routert akkor a netem visszaáll a régi IP-re. Mit kéne tennem ahhoz, hogy a router használata mellett is az új IP-m érvényesüljön minden gépen?

amivel teszteltem a portokat - GRC Shield UP! : [1.] [2.]

routerem: [D-Link DI-524]

[ Szerkesztve ]

(#7831) Tosee válasza mazza (#7830) üzenetére


Tosee
őstag

Hello!

Nem valószínű, hogy a szolgáltató külön kérés, és egyéb díjazás nélkül fix IP-t adna neked!
Amit windows alatt látsz pl: 192.168.1.100 azt a routertől kapod! Tehát a router (beállítás kérdése) pl: 192.168.1.100 - 192.168.1.150 es IP tartományból oszt IP-t a hozzá kapcsolódó klienseknek, aminek semmi köze a szolgáltatóhoz! Ez ellen pedig nem tudsz semmit tenni, mert a router kezeli, építi fel a kapcsolatot, és továbbítja a belső hálózat felé!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7832) C0d3r


C0d3r
addikt

Sziasztok!

Másik totyikba is beírtam már ezt, de rájöttem, ide talán jobban illik:

"Kíváncsi vagyok, találkozott-e már bárki az enyémhez hasonló problémával, mert én ilyen működést eddig még soha nem tapasztaltam. :D
Netről lenne szó, amit a nagy T szolgáltat optikai kábelen. Áldásból az egész család részesül egy TP-Link TL-WR741ND router által. Én a router hülyeségére gondolok, de érdekel ki mit gondol. :)
Szitu a következő: március óta van ez a router, azóta most másodjára (tehát még csak nem is gyakori a dolog) történik az, hogyha nincs egyáltalán forgalom, akkor a ping (bárhova, most pl. bix-el tesztelek) orbitálisan nagy, 100-3000 ms között (néha timeout) mindent kiad. Most jön a dolog érdekessége, ha elkezdek letölteni, teljesen megjavul, a megszokott eredményt adja.
Első esetnél (kb. 2 hónapja) megoldotta egy router restart, de vajon mit kap ilyenkor az "agya"? :))
Net nem szokott szakadni, router firmware a legfrissebb.
Szerk.: Mikor nincs forgalom, a magas ping által az oldalak is lassabban jönnek be, töltés közben természetesen ez is elmúlik."

Ismételten szerkesztek, elfelejtettem közölni: Nem wifi-ről megy nekem, kábelen lógva ilyen a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#7833) Intruder2k5 válasza Tosee (#7831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nyilván nem fix IP volt, csak rosszul fogalmazott a fórumtárs, hanem egy NAT-olt publikus IP cím (ami mellékesen még fix is lehetett), amit adott esetben az egész falu használ, egy-egy előfizető meg kap egy 10.0.0.x címet, vagy valami hasonlót... Ezért írja neki a sok rapidshare klón, hogy már tölt, mert ha valaki a faluból már tölt, akkor tényleg foglalt az IP cím. Több szolgáltató csinálja ezt sajnos, így nekik sokkal olcsóbb, mert kisebb IP tartományt kell megvennie. Egy példa az ismeretségi körömből, a Rétsági Kábel TV Társaság, ők is így adják a kábelnetet. Több szempontból kellemetlen, mert mondjuk file-megosztó hálózatokon nem tudsz aktív módban kapcsolódni, továbbá nem tudod távolról elérni a routered, és gépedet.

[ Szerkesztve ]

(#7834) mazza


mazza
tag

Intruder2k5
Tosee

Köszönöm a válaszaitokat, és elnézést a rossz fogalmazásért,
nagyon nem vagyok benne ebben a dologban, de talán kezd összeállni a kép.
Azt hiszem amit kaptam új IP-t semmi gond nem lenne vele, ha csak 1 gép lenne, tudtam tölteni vele, és rejtett portjaim voltak.
Ezek szerint a régi IP címemre többen is vannak :(

(#7835) Intruder2k5 válasza mazza (#7834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a routerben lévő WAN IP címedet összeveted azzal, amit ITT látsz, és azok egyeznek, akkor egyedi IP címed van, ami csak a Tiéd... Ha viszont különbözőek, akkor még mindig NAT-olt hálón vagy, és könnyen lehet, hogy a fél falunak ugyanez az IP címe van!

[ Szerkesztve ]

(#7836) mazza válasza Intruder2k5 (#7835) üzenetére


mazza
tag

Erre gondolsz?: [WAN IP]

különbözik WhatIsMyIP.com-on lévőtől.

(#7837) Intruder2k5 válasza mazza (#7836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor bizony ezzel hiába is küzdesz, mert sajnos itt nem fogsz tudni portokat forwardolni a géped felé, ez ugyanis nem egy publikus cím. Ezért van az, hogy nem tudsz letölteni a filemegosztó oldalakról, mert a Te valós külső IP címed az, amit a fentebbi linken látsz, viszont azt használhatja még akár 250 másik ember is rajtad kívül, és ha ezek közül valaki éppen tölt, akkor már senki más nem fog tudni.

[ Szerkesztve ]

(#7838) mazza válasza Intruder2k5 (#7837) üzenetére


mazza
tag

Küzdöttem még vele egy kicsit , és azt hiszem sikerült megcsinálni! :)
A routerben a WAN IP megegyezik a fentebbi [linken] lévővel.

Sok mindent kipróbáltam átírtam mindent, amiről azt gondoltam segíthet , de semmi, majd mindent visszaállítottam alapbeállításra, és csak a [Clone MAC Address] -re kattintottam, ezután minden jó lett.
A portok rejtve(minden gépen megnéztem), tudok letölteni is, és mivel egyezik a 2 IP akkor most már elvileg egyedi az IP címem, nem?
Vagyis az a publikus IP van használatban mindhárom gépünkön, amit kértünk e-mailben a szolgáltatótól, mert előtte valóban olyan volt amit mások is használtak.

Most már csak azon töröm a fejem, hogy ezzel tényleg nem csináltam-e valamit ami nem biztonságos? [Ez jól van így?]
Csak mert úgy emlékszem itt is írnia kéne az IP-m, de ezek között nincs, csak az amivel a routerbe belépek, de lehet rosszul emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#7839) Intruder2k5 válasza mazza (#7838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor ez az IP már a "sajátod", amit egyedül Te használsz...

Itt nem kell írnia külső IP címedet, ez így van rendben!

(#7840) mazza válasza Intruder2k5 (#7839) üzenetére


mazza
tag

Értem, köszi! :)

(#7841) Laslow


Laslow
senior tag

Kezd már elegem lenni. A problémám ugyanaz, mint ami pár hete is volt: routeren keresztül nem tudom elérni a *.gstatic.com oldalakat, így a Google szolgáltatásait sem tudom igénybe venni (Maps, G+, stb.)

Legutóbb ezt úgy sikerült megoldani, hogy a TP-LINK routerben átírtam a DNS szervereket a Google publikus DNS szervereire (8.8.8.8 és 8.8.4.4), azonban most így sem jönnek be a Google oldalai, csak homokórázik a végtelenségig. Pedig hetekig jól működött. (Mindez csak DIGI ügyfeleknél csak TP-LINK router mögül jelentkezik, router nélkül/más szolgáltatónál jól működik.)

Esetleg valami tipp...?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7842) Intruder2k5 válasza Laslow (#7841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK

Router csere lesz ebből... A Te példányodra még csak DD-WRT-t sem lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#7843) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy TP Link -WR740N routert. A PC-vel és a 2 Laptoppal tökéletesen megy, de a telefonokkal nem. (Nokia C7, Samsung Galaxy Ace).
Csatlakozik hozzá szépen, de nincs net. Mit kell tenni? Hogyan állítsam be?
Köszönöm előre is!

(#7844) Bombraider__


Bombraider__
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám..WRT54G, v7.00.8-os firmware-rel, gyári beállítások visszaállítva. Minden működik rendesen, azonban a céges VPN-re nem tudok csatlakozni, 619-es hibát ír ki a felhnév/jelszó ellenőrzés után. Routerben az IPsec, PPTP, L2TP Passthrough engedélyezve van.
Laptopommal próbáltam másik router mögül csatlakozni a VPNre, onnan simán felment, ebből gondolom, hogy csak az én routeremben van valami beállítási bibi.

Köszi előre is!

(#7845) Intruder2k5 válasza Bombraider__ (#7844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg a 1723-as port forwardolása nem oldja meg a problémát?

(#7846) Bombraider__ válasza Intruder2k5 (#7845) üzenetére


Bombraider__
csendes tag

Szia!

Olvastam, hogy van ahol 1723 és 47-es portot forwardolni kell. Megpróbáltam, de nem működik.
Amúgy kell még valamit beállítani vagy ennyi elég a port forwardhoz?

(#7847) Intruder2k5 válasza Bombraider__ (#7846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A portforward elvileg ennyi, már amennyiben a gép IP címe biztosan egyezik... Csak az a baj, hogy ebben az esetben nincs több ötletem.

(#7848) Bombraider__ válasza Intruder2k5 (#7847) üzenetére


Bombraider__
csendes tag

Az IP cím az jó, előtte megnéztem.
A másik dolog, hogy volt aki azt írta, hogy GRE protocolon kell forwardolni a portot, viszont az nekem a gyári firmwareben nincsen. Erre valami megoldást nem tudsz?

(#7849) Intruder2k5 válasza Bombraider__ (#7848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, de hogy őszinte legyek, ilyet még nem is láttam... Pedig már moddolt firmware-t is próbáltam néhányat, de mindenhol csak TCP és UDP van. Ellenben azt még megpróbálhatod, hogy DMZ-be teszed a kérdéses gépet.

(#7850) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Az otthoni adsl internetet egy dlink dir 300-as wifi routerrel osztom meg:
- kábelen megy a család számítógépébe
- illetve egy laptop használja a wifi jelét. Ez eddig rendben működik.

A következőn okoskodom. Van most egy harmadik (asztali) gép is itthon a ház routertől messze fekvő szögletében, tehát a kábeles megoldás nem jöhet szóba. Továbbá van egy plussz új tplink (TL WR542G) routerem elfekvőben. Tesóm használta egy keveset albérletben.

A 3. asztali pc-t a tplink routerrel összekötöttem, és próbáltam a dlink router által kibocsájtott wifi jelet fogni, de nem jött össze. "Nincs internet kapcsolat" Mit kellene a tp-linknél beállítani? (192.168.1.1 -ben)

Működő dolog-e ez? Végül is akkor is ugyanez a dolog áll fenn, amikor pl. panelháztömbben befogjuk a többi lakás routerének jelét, függetlenül attól hogy a saját lakásunkban van-e internet kapcsolat. Sokan így lopnak pl. :S.

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.