Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Gubek-Einste válasza topjoyy (#34000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent, hogy szaggat?
Milyen neted van és milyen szolgáltatói eszközzel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34002) topjoyy válasza Gubek-Einste (#34001) üzenetére


topjoyy
tag

Digi 100mbps. Szaggatás alatt azt értem hogy internetes multiplayer játék közben 10-20 ping helyett felment 80-90ms ra. Valamint tegnap este olyan is volt hogy már csak a külföldi oldalakat tudtam betölteni. Azok közül se mindet. Meg amikor egy oldalt megakarok nyitni akkor több ideig tölt. Ez nem ilyen volt.

(#34003) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Szevusztok! Tapasztalta már más is, hogy az ASUS RT-N12D1 routere minden nap 1x újraindul? Legfrissebb firmware van fent. (Firmware verzió:3.0.0.4.380_8120)

Ezt irja a renszernapló:
Aug 1 02:01:27 pppd[277]: peer from calling number 0*:**:90:EA:**:7C authorized
Aug 1 02:01:27 pppd[277]: local IP address 1**.164.**2.4*
Aug 1 02:01:27 pppd[277]: remote IP address 10.0.0.1
Aug 1 02:01:27 pppd[277]: primary DNS address 19*.1**.56.*
Aug 1 02:01:27 pppd[277]: secondary DNS address 1**.**0.*7.4
Aug 1 02:01:27 rc_service: ip-up 376:notify_rc start_firewall
Aug 1 02:01:27 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_ppp0_eth0)!
Aug 1 02:01:28 rc_service: ip-up 376:notify_rc stop_upnp
Aug 1 02:01:28 rc_service: waitting "start_firewall" via ip-up ...
Aug 1 02:01:29 rc_service: ip-up 376:notify_rc start_upnp
Aug 1 02:01:29 rc_service: waitting "stop_upnp" via ip-up ...
Aug 1 02:01:30 ddns update: ez-ipupdate: starting...
Aug 1 02:01:33 WAN Connection: WAN was restored.
Aug 1 02:01:39 ntp: start NTP update
Dec 17 11:53:38 rc_service: ntp 410:notify_rc restart_upnp
Dec 17 11:53:39 ddns update: connected to dynupdate.no-ip.com (8.23.224.120) on port 80.
Dec 17 11:53:40 ddns update: request successful
Dec 17 11:53:40 ddns update: asusddns_update: 0
Dec 17 11:53:40 ddns: ddns update ok

Gondolom itt csak az aktuális nap a fontos a 17.-ke, de azért bemásoltam az egész üzenetet a rendszernaplóból. Olvastam jó pár helyen, hogy a nem megfelelő tápegység is okozhat ilyet, csak az meg elég furcsa, hogy rendszerint naponta egyszer indul újra és nem váltakozó időközönként. Azt is olvastam, hogy ki kell kapcsolni az upnp-t, mert hogy azt inditja újra, de kikapcsolás után is ezt csinálja. Valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#34004) mezis válasza DR01DMAN (#34003) üzenetére


mezis
nagyúr

Az enyém is naponta újraindul.
(Igaz én este lekapcsolom és csak reggel kapcsolom be újra. :DDD ;])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34005) DR01DMAN válasza mezis (#34004) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

:D :C Régebben én is ezt csináltam a routereimmel, de mostanság mindig megy.

(#34006) Jocy


Jocy
aktív tag

Sziasztok!
Másik topikból jövök, talán ez jobban pörög, így itt is feltenném a kérdésem:
Van egy TP-Link Archer C7-v4 routerem. Tegnap jelzett, hogy új firmware érhető el, amit frissített is.
A gond vele, hogy azóta sehogy sem érem el a config felületét! "Unsupported browser"-t ír.
Egyik böngészővel sem jó, még mobilról sem. Kizárólag a Theter alkalmazással tudok belépni.
Ott viszont nincs lehetőség manuálisan visszatenni az előző firmwaret...
Mit tudok tenni?

(#34007) mezis válasza Jocy (#34006) üzenetére


mezis
nagyúr

Hosszú reset volt ?
(Fw frissítés előtt célszerű visszaállítani a gyári alapra és a frissítés UTP kábelen illik végezni.)

mezis

(#34008) Jocy válasza mezis (#34007) üzenetére


Jocy
aktív tag

Hosszú reset még nem, nem akarom egyelőre mert akkor elmennek a beállítások, a wifi, stb... (mi van ha utána sem tudok belépni)? A frissítés PC-ről történt kábelen keresztül.
Próbáltam vírus írtót kikapcsolni, még csökkentett módot is, nem vezetett eredményre.
Van valami lehetőség az előző firmware vissza rakására?

(#34009) mezis válasza Jocy (#34008) üzenetére


mezis
nagyúr

A beállítások már rég elmentek. ;]
Pont ezért kell a frissítés előtt gyárira visszaállítani, mert nincs garancia arra, hogy frissítés folyamán megmaradnak a beállítások.....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34010) Gubek-Einste válasza topjoyy (#34002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül mi a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34011) Gubek-Einste válasza Jocy (#34008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kellene csinálni egy reset-et, a régi visszarakása előtt feltétlenül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34012) Jocy válasza mezis (#34009) üzenetére


Jocy
aktív tag

Mire gondolsz, hogy elmentek? Wifi és a hozzá tartozó jelszó még él, a vendég háló is, mind titkosítva van, ahogy előtte. Tether alkalmazáson keresztül be tudok lépni, azzal a jelszóval ami volt eddig is. Minden beállítás megmaradt, már amennyit látok ebben az alkalmazásban.

Gubek-Einste : Az ok, de hogy rakom vissza a régit?

Lehetséges, de ha mégsem? Ha azután sem férek hozzá a confighoz akkor mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#34013) Gubek-Einste válasza Jocy (#34012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy nem is kell, elég lesz egy reset is kezdetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34014) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

igazabol nem biztos, hogy router gond, de mar nem tudok masra gondolni. Wifi van, a halozat elerheto, csatlakozva is vagyok, latszolag minden rendben. Viszont nem erheto el semmilyen oldal (most mobilnetrol irok), tehat halozat van de mintha nem lenne net. A digit mar kerdeztem, szerintuk minden ok, nalam van gond. Lehetseges az, hogy a router elromlott? TL-WR841N - 3 eves
Wifi van de a net nem elerheto? Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#34015) Gubek-Einste válasza Lefty (#34014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen mi a helyzet?
Router nélkül van net?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34016) Lefty válasza Gubek-Einste (#34015) üzenetére


Lefty
addikt

Igazad van, bedugtam laptopba a bejovo kabelt magaban es tok suket, mintha semmit nem dugnek bele. Na felhivom oket inkabb.

(#34017) Jocy válasza Gubek-Einste (#34013) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nagy nehezen megoldódott! Egy reset nem volt elég, utána sem engedett belépni.
Megpróbáltam még egyszer, akkor meg jó lett....ki érti ezt? A lényeg, hogy most már be tudok lépni a config felületre. :C
Köszönöm a tanácsot, neked is mezis!

[ Szerkesztve ]

(#34018) _Smooth válasza zserrbo (#33974) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem is digi. De előtte nem volt semmi gond.
Most végül kapott egy factory resetet, azóta rendben van. De VPN-t nem állítottam még be, csak DDNS-t.
Viszont azt vettem észre, factory reset után az első beállítások alkalmával automatikusan a DDNS email címet és jelszót dobta be oda, ahova a digis PPPoE user/pwd kéne. Illetve a router kezelőfelületére is folyamatosan ezzel akart bejelentkezni.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#34019) mezis válasza Jocy (#34017) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor a reset után kell még egy kikapcsolás is.

mezis

(#34020) topjoyy válasza Gubek-Einste (#34010) üzenetére


topjoyy
tag

Router nélkül is ugyan az a helyzet..

(#34021) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van ismerősnek egy TP 841ND routere, erősebb gyári antennával, és az lenne a gond hogy mostanában eldobálja a wifit, illetve van hogy rá sem lehet csatlakozni. A UPC nemrég megemelte náluk a sávszélt 120 megabitre. Lehetséges hogy ezt nem bírja ez a router, vagy azért ezt a sebességet még illene bírnia?

iPhone 13 Pro Max

(#34022) mezis válasza jozsi252 (#34021) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk mi zajlik az ismerősödnél az éterben.

mezis

(#34023) Gubek-Einste válasza topjoyy (#34020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a szolgáltatónál kell keresni a hiba okát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34024) Gubek-Einste válasza jozsi252 (#34021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a 841ND-nek csak 100-as portjai vannak így eleve nem alkalmas a gyorsabb net lekezelésére, ide már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34025) topjoyy válasza Gubek-Einste (#34023) üzenetére


topjoyy
tag

És mit tudok ez ügyben tenni?

(#34026) Gubek-Einste válasza topjoyy (#34025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatosan zaklatni kell őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34027) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Megjártam a DIGI-s topikot is és megpróbálom érhetően elmondani a gondom:

Eddig 100/50-es net volt. Van egy kábel modem, amibe csatlakozik egy TP-Link Archer C5 1200-as v1-es (három antennás) wifi router. Ez elvileg tudja a gigabitet LAN porton.

Na most egy pár hete öröm és bodottá jött az 1000-es DIGI net "ingyé". Bár nem kértem és nincs is szükségem rá bevezették. Azóta tele vagyok "lag tüskékkel", ami akár sima nezetés közben is észrevehető. A Twitch és egyéb online progik megakadnak néha 1-2 mp-re és ami a legfájóbb, hogy elég ritkán van időm WoT-ozni, de most már az is akadozik. A ping elszáll és magától megy a tank, ami nem hasznos :P

Tegnap a szolgáltató azt javasolta, hogy ne a wifi routerről, hanem direktben a DIGI-s Huawei modemről vegyem le a netet és nézzem meg akkor is szakadozik-e?! A legnagyobb meglepetésemre nem szakadozott. Ahogy visszatettem a TP-Link routerre viszont igen. Meg lehet-e azt csinálni, hogy a gépbe a net direktbe a Huawei kábel modemről jön, de közben meg a mobil eszközök is kapnak netet a TP-LInk routerről?

Most az van, ha rádugom mind a kettőt, akkor a később csatlakoztatott eszköz nem működik.

Ha tudtok megoldást erre, illetve arra, mi az oka, hogy a routeren akadozik a net, megköszönöm a válaszokat.

himpi

Ps: látom topjoy kolléga is a DIGI-vel szenved...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#34028) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Amatőr vagyok nagyon a témában és jelenleg senki se tud segíteni.

Ma jött meg az Asus RT AC58U Routerem.

Egyszerűen nem birok netet csiholni rá..

A problémám a következő: Falból kijövö Digi kábelt bedugtam a router bejövő nyílásába, majd egy utp-vel összekötöttem a routert meg a gépet.

Jelenleg ez fogad a router kezelő felületén:

A gyors internet beállításnál pedig ez fogad:

Mit rontok el? A digitől kellett volna kapnom egy felhasznevet és kódot?
Mert nem kaptam...

Jelenleg van a lakásba Telekomos wifis internet is.
Ezt a digiset csak kábelen szeretném használni, wifi egyáltalán nem is szükséges, arra megmaradna a Telekom.

Valaki könyörgöm mondja el mi a baj, már kilátástalannak érzem a helyzetet így több óra próbálkozás után..

[ Szerkesztve ]

(#34029) krealon válasza PlatiaAmos (#34028) üzenetére


krealon
veterán

"A digitől kellett volna kapnom egy felhasznevet és kódot?
Mert nem kaptam...
"

Igen, kellett volna kapni. Anelkul nem fog menni.

(#34030) Eagl3 válasza PlatiaAmos (#34028) üzenetére


Eagl3
veterán

A Digis szerződésen rajt kell lennie a felhasználói névnek és jelszónak. Ha nem találod, akkor hívd fel a digit és bediktálják.

(#34031) h1mpi válasza h1mpi (#34027) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megoldódott... kivettek NAT-ból...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#34032) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Nemrég vásároltam egy Asus RT-AC1200+ routert a Digi 1000Mbit/s net megosztására. Dual bandos, 5G-n remekül és szakadásmentesen közvetíti a netet, ezt a hálózatot viszont csak a laptopom fogja, a többi eszköz a 2,4G-re csatlakozik, ami az 5G-hez képest lassabb, de ami igazán zavaró, hogy nagyon gyakran szakad. Tablet és telefon csatlakozik rám amiken a gyerek mesét nézne, de folyton megy a homokóra. Van tippetek, hogy ennek mi lehet az oka?

(#34033) Gubek-Einste válasza brembo (#34032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz, elég sok gond van vele, nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34034) Széna Tom válasza zozo76hun (#33968) üzenetére


Széna Tom
csendes tag

Szia,

Nekem is dir-879-es routerem van és én is szomorú vagyok, mert a régi 3 antennás tp-linkem gyorsabb is volt és erősebb is. Az a kilencedikről "lelátott" a játszótérre ez a panel legtávolabbi pontján már egy jelet veszít a telón. A torrenten fele a letöltési sebesség, mint a régivel, hálózati másolásnál szintén. 2,4 Ghz-es a laptop. 5 Ghz-en csináltam egy tesztet a mediabox-on, ott hasít. Na mindegy.
Kérdés. Mit írtál a D-link-nek, illetve az összes problémád megoldódott az új firmware-rel???

(Bocs, privátba szerettem volna küldeni)

[ Szerkesztve ]

(#34035) PlatiaAmos válasza Eagl3 (#34030) üzenetére


PlatiaAmos
tag

köszönöm mindenkinek..
nyilván nem adtak semmit amin rajt lett volna
Telefonba megkaptam
köszönet

(#34036) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van egy linksys ea 6700-as routerem.
A halón van még egy upc wifi router és egy qnap nas is.
Pár nappal ezelőtt volt több apró, és egy hosszú áramszünetünk, ami után a NAS-ba alig tudtam életet lehelni, nem akarta a hálózat felismerni, sok sok újraindítás után nagy nehezen sikerült.
A gondom az lenne, hogy a NAS ip címe a 192.168.1...ről elmászott a 10.43.184-re, ami azt sem tudom micsoda... :F
Néztem a routert is, és annak is 10.43 lett (vagy volt, nem tudom) az ip címe, és így a nas -nak is azt osztja ki.

Próbáltam resetelni a routert a hátulján lévő kis gombbal, de nem ment, nem történt semmi.

Nem tudjátok, ez most miért történhetett, és hogy a router címe alapjába véve nem 192.168.1.1?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#34037) JKalo


JKalo
tag

Segitséget szeretnék kérni a telekom gyorsítós Huawei HA35-11 router&modem port nyitásához...
Házon belül két settopbox-om a routeren - utp kábelen - keresztül érintkezik egymással, ehhez portot kellene rajta nyitnom, de nem boldogulok vele...

(#34038) Gubek-Einste válasza JKalo (#34037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Telekom topikban kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34039) Gubek-Einste válasza HUTCHDB (#34036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi ideig nyomtad a reset-et?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34040) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv mindekinek!

próbálnék otthon Wifi-t kiterjeszteni
Router1 Netgear WNDR3700
Router2 Tp-Link WR740N

a 2 eszközt Lan kötné össze Lan-Lan-ba Router2, azonos SSID, azonos csatorna, DHCP kikapcsolva azonos bizt beállítás.

Router1
ha bepipálom a jelismétlést ez az üzenet fogad :(

én csinálok valamit rosszul vagy ha kiterjesztést akarok tényleg nem lehet biztonságos a hálózatom?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34041) Gubek-Einste válasza bnorci71 (#34040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Netgear-ben nem kell ezt beállítani mert nem wifi-n lesz a kapcsolat a két eszköz között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34042) HUTCHDB válasza Gubek-Einste (#34039) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb. 12-15 mp-ig, de közben megoldódott a dolog! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#34043) bnorci71 válasza Gubek-Einste (#34041) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi

közbe a kíváncsiságom győzött, na meg mi baj lehet..... és beállítottam a Tp-Linket összekötöttem és működik

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34044) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek és kellemes ünnepeket!

2 éves Digi FTTH 100/100Mbps csomagom volt amit nov.-ben felemeltek 1000/200-ra. Hozzáteszem, teljesen elégedett vagyok, az elmúlt két évben nem volt hiba!
A digis ZTE után van egy TP-Link WR1043ND v2 router (gyári szoftveres) kábelen kettő asztali és egy Xbox S.
A legnagyobb sebesség ami elérhető az közel 100/100-as érték. Próbaképp direktbe bekötöttem az én asztali gépem a ZTE-be, akkor volt 127/140Mbps.
Xbox-on is mértem böngészőben, ott is 100-as körüliek az értékek.
A gépem, Asrock QC5000-ITX/PH 8GB ram 120gb SSD, mérés közben a proci terhelés 25-35% közötti.
Telefonon leráztak nálunk minden oké és 99%-ban az ügyfélnél van a probléma, gyengék a gépek.

Kérdésem az lenne, hogy valóban a számítógép a szűk keresztmetszet a nagyobb sebességhez vagy a esetleg valami beállítás rossz?
A ZTE-be be tudok lépni vagy csak a Digi, lehet abban valami hiba?

[ Szerkesztve ]

(#34045) Gubek-Einste válasza NoMagix (#34044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gép elég gyenge de ennél többet kellene tudnia, a Xbox is bírna többet.
Kábel csere volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34046) NoMagix válasza Gubek-Einste (#34045) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem is játékra használjuk ;]
Amit írtam legnagyobb sebességet, akkor mértem, amikor odacipeltem az egész gépet a modemhez és egy teljesen új kábellel kötöttem össze.
A windows-ban kikapcsolom a vírus és tűzfalat, akkor sem megy gyorsabban a le és feltöltés.

(#34047) marcellp


marcellp
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni az internet problémájáról, szóval nem tudom melyik fórumon írjak. Íme: speedtest és legtöbb internet sebességmérő honlapokon többen igazolnak, hogy letöltés sebességem megfelelnek a 40/5Mbps internetes csomagnak. Viszont például egy programot szeretnék letölteni, vagy Steam könyvtárból letöltöm egy játékot, vagy Youtube videókat nézem, ezeket így csak max. ~727kb/mp tud menni, nem tudom miket akadályozza ezt? Windows 10 64bit rendszeren használom. És másik szüleim gépen is ugyanaz a probléma. Router beállításban nem találtam a hibákat.
Aki tud válaszolni, nagyon megköszönném! Kellemes ünnepeket!

(#34048) Gubek-Einste válasza marcellp (#34047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net szolgáltatásod van?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34049) marcellp válasza Gubek-Einste (#34048) üzenetére


marcellp
csendes tag

KábelszatNet-2002. ([link]) internet szolgáltatás, olyan kisvárosban lakom (Inviteles körzetszám), ahol nincsenek UPC-s stb.
Elég régi routerem van TP-LINK TL-WR841N 7.1version, szerintem ideje váltani az újat?
Köszi!

(#34050) Gubek-Einste válasza marcellp (#34049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül kell cserélni a router-t.
Környékbeliek között mi a tapasztalat ez ügyben?
Router nélkül is ez a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.