Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) VeryByte válasza Gubek-Einste (#24998) üzenetére


VeryByte
őstag

Mondjuk ide én esetleg már egy pfsense-en is elgondolkodnék.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25002) Utka válasza VeryByte (#25001) üzenetére


Utka
tag

Hogyan? dLink kidob, helyette egy öreg P3/4/5 +3 hálókártya?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25003) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Adott 1 egyszerű, mezei tenda router (Róla lenne szó) .

Egy olyan problémám lenne vele, hogy adott több laptop a családban, telefonok, konzol stb. Kizárólag 1 gépet dobál le, de azt fél-3 óránként. Ez a gép van legközelebb a routerhez, a wifi erőssége maxon van windows szerint! A ledob kifejezés nem is biztos, hogy jó, mert a kapcsolat megvan a routerrel továbbra is, böngészőből a router menüjében bármit állíthatok, de internet az nincs (win meg jelzi, hogy nincsen internet).
Ilyenkor az összes többi gépnél van net! Ha elmegy a gépen a net, ha simán újracsatlakozok az sem segít....

A problémát úgy tudom áthidalni, hogy nyomok 1 "hálózat elfelejtését", és általában ez segít. Van amikor nem, akkor restartolok, majd nyomok 1 hálózat elfelejtését!

Mit tehetnék a probléma kijavításának érdekében?

A problémás gép 1 fuji laptop, fuji szoftvere automatikusan telepíti a drivereket, úgyhogy nem hinném, hogy driver probléma lenne. + amit tudnotok kell még, ez pont az én gépem, hetente 2-3 napot nem itt töltök, és ott sosem jött még elő a jelenség, illetve ha telefonról osztok a gépre netet wifin át, az sem szakadozik! A router firmwareje a legfrissebb!

10 percel ezelőtt beállítottam 1 fix csatornára a Wireless Basic Settingsen belül az Extension Channel-t. Egyéb ötletem nincsen. Nektek esetleg nincs valami javaslatotok?

Nem a probléma miatt, de mióta ez a helyzet a géppel, azóta vagy 2-3X újra lett telepítve a windows, és mindig előjött ez a nyavajája.

(#25004) Utka válasza Studiossrác (#25003) üzenetére


Utka
tag

Tendát nem szeressem. Velem is játszott ilyent egy ilyen.
Cserélve lett.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25005) juhiati válasza Utka (#25002) üzenetére


juhiati
tag

Szerintem ha van rá keret inkább szerezz be egy Mikrotiket. Ilyen mezei otthoni cuccoknál már gyakran 10-15 eszköz közül megrottyan az agyuk. Egy normálisabb Tikit olyan 15 körül (RB70UP) lehet kapni. Kicsit Bonyolult felkonfigolni, de a logouton van tök jó leírás hozzá.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#25006) Gubek-Einste válasza VeryByte (#25001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #25005 juhiati

Én is hasonló megoldást javasolnék, ha nem is pfSense-t, egy MikroTik, Ubiquiti EdgeRouter vagy valami hasonló kategóriás eszközt mindenképpen.

#24999 Utka
A Wifi kliensek számából gondoltam már, hogy nem egy AP eszköz van. Ha már switch/AP részen vannak "normális" eszközök akkor router részéről miért nem lett ilyen beüzemelve?
Pl egy Ubiquiti EdgeRouter illene is a jelenlegi AP-k mellé.
#25002 Utka
Ez is egy lehetséges megoldás ha van ilyen kiöregedett gép.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25007) Utka válasza Gubek-Einste (#25006) üzenetére


Utka
tag

Köszönöm a tanácsokat! :R
Nem régen "örököltem" a rendszert. Van ami nehezen megy, van ami lehetetlennek látszik. :-|

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25008) Studiossrác válasza Utka (#25004) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat. Ideje átfáradnom a "Milyen routert?" topikba.

(#25009) #41133696 válasza #41133696 (#24996) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elvileg megoldódott, elég érdekes volt a módja, az ASUS RT-N10+ kavart be, ébresztés után, valamiért azt láthatta a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#25010) Venditor


Venditor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy beállítási problémám. Adott egy DIGI net Zte zxa10 f625g egységgel. Szeretnék wi-fi-t csiholni egy TP-LINK 1043nd V1 routerrel. Beállítottam a kapcsolatot a mellékelt felhasználó névvel és jelszóval. A router ip címe is 192.168.2.1-re változott. A zte lan1 portját kötöttem a router wan csatijába. Ennek ellenére nem tud csatlakozni. Átfutottam a digis topic gyik leírását is, de nem jártam sikerrel. Valakinek van ötlete, hogy mik lehetnek a pontos beállítások?

(#25011) Gubek-Einste válasza Venditor (#25010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit állítottál be (ha lehet képernyő mentéssel)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25012) asboth6


asboth6
csendes tag

Sziasztok !
Az internetes közösség segítségét szeretném kérni !
Először is bocsánat, hogyha már voltak ilyen kérdések más topikban, Én nem találtam őket.

A problémám a következő:
Pontosan 1 éve internet szolgáltatót váltottam. Inviteltől jöttem át a T-Homehoz. Sima szerződéskötés, adnak mindent ami kell. Mondom oké. Kifáradt a szerelő, és egy Speedport W724 Ci típusú digitális elosztót rakott fel a régi modem-router kombó helyére, mivel kiderült, hogy VDSL hálózatra lettem kötve. Hurrá ! Örvendeztem egészen 10 percig, amikor is az eszköz nem volt hajlandó megnyitni a portokat. 1 éve jelentem hónaponként a hibát. Csak a szoftverfrissítést ajánlották, de a hiba nem szűnt meg. 1 év után kiharcoltam az eszközcserét. Konkrétan ma kaptam egy másik dobozt, természetesen ugyan olyat, de hogy minek !? A hiba továbbra is fent áll, a szerelő látta is, majd annyival elintézte "Jelentsem a hibát". Meg a jó *****.. had ne folytassam. Elhatároztam hogy szerzek egy értelmes VDSL routert !

Az eszköz és a kérdések:
A választásom egy TP-Link TD-W9980 esett. Elvileg tudja a VDSL csatlakozást, ami nekem kell.
És akkor elérkeztünk a lényeghez. Most esedékes a hűségidő hosszabbítás, és szeretnének átállítani IPTV-re illetve digitális telefonra.
Na már most a kérdésem az lenne, hogyha megveszem ezt az eszközt, és ugye kikötöm a Speedportot, akkor hogy tudom bekötni a telefont és az IPTV-t ? Hogy működne ez, egyáltalán megoldható-e.. ? Találkozott-e már valaki ilyennel !?
De ha valakinek van ilyen speedport eszköze, és neki működik a portnyitás, és le tudná írni pontosan Ő hogy is csinálta, az is kielégítő információ tudna lenni. (Mert már nem vagyok biztos magamban 1 év szívás után)

A válaszokat előre is köszönöm !
További szép napot mindenkinek.

(#25013) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem tudom hova sorolható be a probléma, én a hálózatra tippelek, csak kifogytam az ötletekből, illetve elméletileg úgy látom, hogy működnie kéne.

Már elég régóta úgy van beállítva itthon a router (Tomato fw), hogy bármikor be tudjam kapcsolni WOL segítségével a gépemet, és utána távoli asztallal be tudjak lépni rá. A mai napon is így történt, bekapcsoltam, de belépni már nem sikerült se egy idegen számítógépről, se a tabletemről, se a mobiltelefonról. Utóbbi kettőn mentve van a kapcsolat, tehát nem beállítási probléma lesz, azokról időnként be szoktam lépni.
Hazaértem, egyből kipróbáltam, helyi hálózaton megy a távoli asztal.
-Tűzfalon ki van engedve a 3389-es port, de ettől függetlenül próbálkoztam kikapcsolt tűzfallal is, nem az volt a probléma.
-Router beállításaiban pár hete túrkáltam utoljára, ez pedig tegnap még működött, tehát nem okozhatja rossz beállítás. (külső port 7777, ezt továbbítja port forwarddal a 3389-re a saját belső ip-mre)

-A router felülete elérhető távolről, tehát nem a dyndns névfeloldással lesz a hiba, de a biztonság kedvéért próbálkoztam ip címmel is.
-A gépet és a routert is rebootoltam, nem segített. Kb 2 hetes az oprendszer, tehát még friss, ropogós. (win8.1)

Viszont akkor mi lehet? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25014) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Port teszt mit mond a kérdéses gépen?

(#25015) Gubek-Einste válasza asboth6 (#25012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott az ilyen kombo eszközöknek használata mert rengeteg baj van velük, itt a fórumon is volt jó pár ember akinek meggyűlt a baja egy ilyen eszközzel. Sokkal jobb ötlet ha veszel egy normális router amit a HGW után kötsz PPPoE Passthrough módban.
Ha lesz digitális telefon és/vagy IPTV is akkor nem is tudod kiváltani a szolgáltatói eszközt, ha jól tudom VDSL-nél egyébként sem lehet saját eszközt használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25016) asboth6 válasza Gubek-Einste (#25015) üzenetére


asboth6
csendes tag

Köszönöm a válaszod ! :)

(#25017) Gézengúz válasza asboth6 (#25012) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mihez is kéne a portnyitás? Vannak videók róla, de a HGW-ben már régóta alapértelmezetten be van kapcsolva az UPNP...Nekem csak torrent problémáim voltak vele, de gyorsan megoldódott, netán efféle problémád van Neked is?

(#25018) Gubek-Einste válasza asboth6 (#25016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt kifelejtettem, hogy a T-Home-os témában többször volt már szó a port nyitásról, érdemes lenne végig nézni az ott lévő dolgokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25019) A_ScHuLcZ válasza Intruder2k5 (#25014) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25020) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Válaszoltam a másik topikban, és légyszíves ne a vidd a témát párhuzamosan több helyen, egy kérdést egy helyen tegyél fel egyszerre, legfeljebb ha ott nem kapsz rá választ, akkor vidd máshova, de nem 5 perc múlva!

(#25021) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

készülök vásárolni egy ASUS RT-N12 D1 routert
valaki tudna segíteni a beállításokban-esetleg linkkel ahol elolvashatnám,stb??
nem igazán vagyok otthonos ebben a témában

köszi előre is

(#25022) Intruder2k5 válasza petya2012 (#25021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#25023) petya2012 válasza Intruder2k5 (#25022) üzenetére


petya2012
őstag

megnézem,köszi :)
nem nagyon akarja betölteni,csak az első 2 oldalt :((

[ Szerkesztve ]

(#25024) Intruder2k5 válasza petya2012 (#25023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Töltsd le, ne böngészőbe nézd, hanem rendes pdf olvasóba saját gépen.

(#25025) Venditor válasza Gubek-Einste (#25011) üzenetére


Venditor
csendes tag

Szia!

Valamiért most megy a net. ZTE lan1-ből a router WAN portjába és voila! Nem teljesen értem.
Köszönöm a gyors reagálást!

(#25026) Gubek-Einste válasza petya2012 (#25023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam rendesen megjelenik Chrome-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25027) Zsolti55555


Zsolti55555
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Volna egy olyan problémám, hogy adott egy 64/8 Mbit/s sebességű internet, de laptopon wifin keresztül csak 45/8 Mbit/s-ot tudok mérni. Kábelen az asztali gépemnél megfelelő a sebesség. Jelenleg egy TP-LINK WR741ND 150Mbps típusú routert használok. A laptopom Lenovo G575-ös ami elvileg támogatja az N szabványt is. Szerintetek hol lehet a hiba? A laptop lenne gyenge? Vagy esetleg a router wifin keresztül csak ennyit bír? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#25028) kali válasza Zsolti55555 (#25027) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi nem csak a router és az ellenoldal, hanem a beállítások és a környezeti tényezők függvénye is, így akár jónak is mondható adott sebesség 150 Mbps kapcsolat esetén. (a jellemző "mérhető" sebessége 50 - 60 Mbps környékén szokott maximalizálódni, ha minden feltétel ideális, szélsőséges esetben lehet persze több/jobb is.)
annyit próbálj meg, hogy más/minden csatornán teszteled a sebességet, illetve ellenőrizd, hogy mind a két oldalon 40 MHz legyen beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#25029) Zsolti55555 válasza kali (#25028) üzenetére


Zsolti55555
újonc

Rendben, megpróbálom! Köszönöm a választ!

(#25030) farkas-j válasza Zsolti55555 (#25027) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem ez az érték nagyjából megfelelő. A 150Mbps csak erősen elméleti sebesség.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#25031) Gubek-Einste válasza farkas-j (#25030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elméleti hanem link sebesség a 150 Mbps. A valós, mérhető forgalom a csomagolva van a kommunikációban, ebből adódik ez a különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25032) farkas-j válasza Gubek-Einste (#25031) üzenetére


farkas-j
őstag

Én erre írtam az elméleti értéket: "...TP-LINK WR741ND 150Mbps típusú routert használok..." Hiába csatlakozik 150MBps-sel gyakorlatilag még ideális körülmények között is csak kb. a harmad sebesség a valós átviteli sebesség. A 150 az csak az elméleti. :)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#25033) Intruder2k5 válasza farkas-j (#25032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, továbbra sem elméleti a 150Mbps sebesség, csak annak egy jó része, úgymond nem hasznos adat! Legalábbis a felhasználó számára nem az...

(#25034) farkas-j válasza Intruder2k5 (#25033) üzenetére


farkas-j
őstag

Szakmailag igazad van! Nem akarok vitázni, mert ez nézőpont kérdése. A mezei vásárló megveszi a 150MBps routert, és pl. itt reklamál, hogy miért nem megy annyival a WiFi-je. Erre szoktuk mondani, hogy ez az elméleti sebesség, a valós érték ideális körülmények között is kb. csak a harmada. Hogy ezt a 150MBps sebességet a köznyelvben ki minek hívja az más kérdés. A köztudatba így került be, ha visszaolvasol a topicokba. Szinte mindenki így említi, még ha szakmailag nem is korrekt. Sok olyan megnevezés van, ami nem 100%-osan felel meg a szakmai szempontoknak, a köznyelv mégis így mondja, és így az átlag ember meg is érti. Én nem kezdem el egy hozzá emértőnek a kódolást, hibajavítást, CRC magyarázni, mert egyszerűbb így megválaszolni. :)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#25035) w333


w333
félisten

Üdv srácok adott egy TL-WR740N router és az lenne a gondom hogy 100/50 Digi, wifin nem értem mert eddig mértem vele 40-50 letöltési sebességet is, most pedig 22 letöltés / 45 feltöltés a sebesség, az összes frissítést kipróbáltam már, asztali gépen UTP -n (WAN) 86/54 jön (de gondolom ennyit bír a router) :B

Na most a kérdésem az lenne hogy a Wifit lehet valamivel gyorsítani mert ugye a 100 -s netből ez a 22 szerintem elég kevéske, vagy hagyjam a fenébe az egészet és szerezzek be egy WDR 3600 / 4300 -t ? válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25036) kali válasza w333 (#25035) üzenetére


kali
legenda

szia,

kábelen is tud valamivel többet a router, átfér wan <-> lan irányban a 93 - 94 Mbps is; link
a wifi más téma, ellenoldal, beállítások és környezeti tényezők függvénye is.
érdemes kipróbálnod más/minden csatornán a kapcsolatot, illetve ha nem 40 MHz van beállítva a routeren és az ellenoldalon is, akkor arra módosítani.
az ellenoldalad is csak 150 Mbps jelölésű wifi, vagy az jobb, 300 Mbps, netán dual band?
a router csere miatt kérdezem leginkább.

(#25037) w333 válasza kali (#25036) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :R

Router kábelen ennyi jön max.

Telefonon pedig ennyi :(

Router minden beállítást végignéztem (Reset + kb. minden frissítés verziót kipróbáltam), összes csatornát végigpróbáltam (jelenleg az 5-s csatornán van) 20/40 hz változatlan mindent kipróbáltam már, jelenleg Auto beállításon van :)

Lehet hogy 3-4 év után elfáradt a router wifi modulja ? régebben mikor még csak 50/30 -s net volt akkor emlékszem hogy 40/30 -t simán mértem, most pedig 100/50 és a letöltés 22 lett :(

Létezik hogy a nagyobb sebesség miatt a router összef*sta magát ? :DDD

Nézegettem mi lenne most a bestbuy router, igazából a TL-WR 3600 és 4300 ami szimpatikus (árban is) illetve tudja a GB hálózatot és 5GHz (gondolom csutka 100MB lenne kábelen) és azért a Wifi is gondolom sokkal gyorsabb lenne a 300 + 300 Wifin azért csak átjönne a 100 net ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25038) kali válasza w333 (#25037) üzenetére


kali
legenda

router nélkül, direktben a munkaállomásra kötve gyorsabb a net, mint a routeren keresztül?
a wifi modul nem igazán szokott elfáradni, legfeljebb a táp(ban vagy a routerben a kondik).
a gyorsabb pppoe sebesség ha közvetve is, de lehet kihatással a wifi sebességre, annak csökkenésére.
5 GHz n szabványon nekem átjön a 100/50 (a gyakorlatban 94/87 most, azért csak 94 Mbps a letöltés, mert a digi még 100-as switch útján oszt a dobozában) maximuma, 2.4 GHz esetén csak megközelíti.
a router szimultán dual band (n600 vagy több), de ellenoldalt nem nagyon találsz olyat, így ha dual band, akkor jobb esetben 5 GHz 300 Mbps kapcsolaton átmegy majd a 100 Mbps net. (nálad gigbit képes eszközökkel szolgáltat a digi, vagy még ott is csak 100-as?)
korábban volt nekem tl-wdr3600, azzal is simán átjött 5 GHz 300 Mbps kapcsolaton a 94 Mbps.
az s4 (i9506) 2.4 GHz sávon csak 20 MHz képes, így arra azon a sávon nem fog több átmenni, mint a mostani feltöltési sebesség, tehát 40 Mbps környékén, de ha dual band routert veszel, akkor 5 GHz sávon az is többet fog tudni - bár nem mimo képes adott telefon.
az s6-ot még nem próbáltam ilyen tekintetben, de a note 4 már 40 MHz képes 2.4 GHz sávon is, illetve mimo képes (5 GHz n és ac szabványon is) - ezek ritka jellemzők, még az iphone 6...stb. telefonok sem tudják -, így 2.4 és 5 GHz sávon is gyorsabb az elődöknél, ezért mérj rá az s6 használatával is, hátha azzal jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#25039) w333 válasza kali (#25038) üzenetére


w333
félisten

Először is köszi :R

Direktbe kötve még nem próbáltam, szét kéne kábeleznem az egész lakást, talán még a kábel sem ér el idáig (esetleg egy UTP hosszabbítóval) :B

nálad gigbit képes eszközökkel szolgáltat a digi, vagy még ott is csak 100-as?

A fene tudja (sima utp kábelen jön a net) 50/30 ami ugye most lett megnövelve !

Szóval akkor újra lenne egy kérdésem (router témát nagyon nem vágom) :D

Tehát ha pl. megveszem a WDR 3600 -t akkor külön be tudom állítani az antennákat ? az egyiket 2.4ghz a másikat pedig 5 ghz -re ? :)

Szóval a lényeg annyi lenne hogy WAN -n keresztül jöjjön a full sebesség (gigabit porton) wifin pedig a lehető legnagyobb sebességgel ezeknek az eszközöknek ... (HP Elitebook 8530p, SGS 4 (i9506), SGS 6 (G920), Moto G, Galaxy tab 3 lite)

Szerk.

Ami viszont roppant érdekes az-az hogy barátomnak (tőlem kb. 100 méterre lakik) ugyan ilyen WR740 routere van (igaz neki 200/100 net) de ott nála ugyan ezzel a firware verzióval (ami az én routerem is van) 45/40 mértünk, szóval ezért nem értem hogy itthon miért csak 22/45 :F

Létezik hogy a nagyobb net miatt ? szóval 200 -s nettel átnyomja wifin a 45-t ? míg 100 neten csak ennek a felét 22 -t ? tiszta X-akták az egész :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25040) Gubek-Einste válasza w333 (#25039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát ha pl. megveszem a WDR 3600 -t akkor külön be tudom állítani az antennákat ? az egyiket 2.4ghz a másikat pedig 5 ghz -re ? :)
Mindkét antenna dual band vagyis mindkettőn menni fog mind a 2,4 és mind a 5 GHz-s forgalom.

Szóval a lényeg annyi lenne hogy WAN -n keresztül jöjjön a full sebesség (gigabit porton) wifin pedig a lehető legnagyobb sebességgel ezeknek az eszközöknek ... (HP Elitebook 8530p, SGS 4 (i9506), SGS 6 (G920), Moto G, Galaxy tab 3 lite)
Ha gigabites a Digi-s eszközök akkor meg lesz a teljes sebesség az új eszközzel.

Létezik hogy a nagyobb net miatt ? szóval 200 -s nettel átnyomja wifin a 45-t ? míg 100 neten csak ennek a felét 22 -t ? tiszta X-akták az egész :DDD
Nem, a te neteddel is kijöhetne a 45 Mbps mérhető sebesség de minden környezet más és más ami alakvetően befolyásolja az elérhető eredmény, nem ismerjük a másik helyszínen használt eszközöket sem, Szélsőséges esetben, mint most is, előfordulhat, hogy az egyik helyszínen teljesen más sebesség értékek kerülnek mérésre mint máshol, ez a környezeti és használt eszközök tényezői miatt van így, van amire van de sok mindenre nincsen befolyása az embernek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25041) w333 válasza Gubek-Einste (#25040) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25042) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok az mitől lehet, hogy...

Áramtalanítás után...újra bekapcsolva a modemet meg a routert...a modem addig nem ad netet amíg a router rá van dugva. Elég csak, ha be van dugva a kábel...nem kell, hogy a router bekapcsolva legyen.
Helyi kábelnetről van szó.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#25043) Jágó


Jágó
újonc

Sziasztok!

A mai napon visszakaptam egy korábban általam beállított TP-Link 741ND routert. A firmware-t én frissítettem rajta, openwrt volt ráhúzva. Hibátlanul ment, még időszakos újraindítás is volt rajta. Most viszont mintha betéglásodott volna. Semmire nem reagál, Nem tudom elérni se telnettel, se SSH-val.

Próbáltam az openwrt oldalán javallott failsafe módot is, de az sem vezetett eredményre, még mindig nem látom telneten a routert.

Valami ötlet, hogy hogyan tudnék életet varázsolni a drágaságba?

(#25044) krealon válasza marilllyo (#25042) üzenetére


krealon
veterán

A modem es a router tipusa?

(#25045) TeeJay válasza w333 (#25039) üzenetére


TeeJay
félisten

az sem mindegy milyen gépen mérsz, bőngésző, flash player verzió mivel a speedtest sajnos flash alapú és szereti a procit lezabálni. vírusírtó, tűzfal minden bezavarhat.
de mondok jobbat, nekem a haldokló WR841ND V7.2 router a tavalyi emelés után csutkán vitte hónapokig a 94/54megabitet, persze toltam neki 24/7-ben folyamatosan, aztán úgy december körül már pár megabitet lassult
most utóbbi hónapokban meg örültem ha 85-88megabitet mértem vele aztán wifi fagyás, újraindulás, befagyás, WAN dobálás minden lett úgyhogy visszavittem gariztatni és vettem előtte egy WR1043ND V2-t
szerintem nálam az volt hogy a router kapta a 94megabitet de már csutkára járatta, a procija túlszaladt és kell egy kis idő mire újra utóléri magát, addig alig lehet vele értelmeset mérni sajnos.

a WDR3600 és 4300-al vigyázz mert dual band antennája van tehát 2,4GHz-en 2dBi 5GHz-en 3dBi nyereségű lesz, és biza lehet pár 2,4-es wifis eszközöd köhögni fog a lakásban. ha nincs 5GHz cuccod én nem is nagyon ajánlom, inkább akkor 1043ND vagy rádobsz többet és Archer C5
nálam a 1043ND 5dBi nyereségű fix 2,4GHz-en és az előszobában a routertől úgy 2betonfalon keresztül még 30-35megabitet hoz (20MHz BGN mixed 4-es csatorna)
laptopon netezni meg okostelefont nyomkodni tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25046) kali válasza TeeJay (#25045) üzenetére


kali
legenda

a c5 miben jobb 2.4 GHz tekintetében, mint a tl-wdr3600 vagy a tl-wdr4300?
semmiben, pont úgy osztott, vagy akár beépített antennás lesz, ez a c5 verziójától függ.
olvasta (linkelte) ezt a hozzászólásodat a pcx kapcsolódó oldalán, mivel erőltetetten, többször is leírtad ott is...

[ Szerkesztve ]

(#25047) TeeJay válasza kali (#25046) üzenetére


TeeJay
félisten

C5 legalább külön van osztva és az 5GHz külső rendes antennát kapott
egyébként mint az összes többi új TP-Link csúcs routerben a 2,4GHz 3x3:3 MIMO vevő a SOC-ba épített tehát a 1043ND meg a C5 csak a nagyobb RAM és a plusz AC vevőben tér el
a 2,4GHz rész egyezik és előbbi routerben legalább külső 5dBi antenna van

csak jeleztem neki hogy nehogy meglepetés érje ha csak 2,4-es eszközei vannak hogy gyengébb lehet a wifi mint a 740 router esetén
persze LAN-on mindegyik gigabitessel jól jár mert 900+ megabit felett hoznak lazán :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25048) kali válasza TeeJay (#25047) üzenetére


kali
legenda

már ha olyan verziósat vesz, mert a c5-ből v1 és v2 is kapható magyarországon, és hardveresen is jelentősen eltér a kettő (qualcomm atheros kontra broadcom), illetve 3 kontra 2 antenna, előbbi belső és külső, amíg utóbbinál külső és osztott.
a milyen routeres témában elég részletes segítséget kapott, elvileg döntött is már, a többi meg kiderül a gyakorlatban.
egy hibalehetőség adott, ha a paneles környezet miatti sok (tízet írt) elérhető idegen 2.4 GHz hálózat miatt csökken nála mostanság jelentősen a wifi sebessége, akkor nem teljesen garantált megoldás a jobb 2.4 GHz képes router beszerzése, de ezt is hamarosan megtudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#25049) TeeJay válasza kali (#25048) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam a szobában telóval nézve inSSIDer alkalmazással kb. 40-50 hálózatot lát abból a legtöbb 6 és 11-es csatornán de az 1-es is elég szépen tele van
mégis találtam egy 4-es csatornát ahol 35-40megabit azért tűrhetően átmegy a lakás másik felébe 2,4GHz-en és én a telep közepén lakom tehát körbe mindenhol 600-900 lakás tőlünk 50méterre szembe
szerintem annyira még nem vészes a 2,4GHz csak jó nyereségű antenna kell

aki meg amúgy is ki akarja hajtani a DIGI-t annak gigabit LAN kell ezt te is tudod :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25050) kali válasza TeeJay (#25049) üzenetére


kali
legenda

linkeltem korábban leírást, hogy a nagyobb dBi értéknél beszűkül a sugárzási szög, szóval nem minden esetben/környezetben jobb az 5 dBi, mint a 3 vagy esetleg 2 dBi.
a gigabit lan nem értem, hogy miként jön ide, hiszen egyrészt minden típus olyan, amik szóba kerültek, másrészt w333 elvárása a 80 Mbps átvitele volt wifi útján - a 100-as net 94 vagy bő 100 Mbps sebességéből, utóbbit nem tudni, mert tudta megmondani, hogy nála 100-as vagy gigbit képes eszközökkel/hálózattal szolgáltat a digi -, közben pedig olvasva a másik témát, megvette ma a tl-wr1043nd v2 routert és a közelébe sincs az elvárt wifi sebességnek, csak a töredéke a letöltési sebesség, tehát adott az egyik általam írt hibalehetőség, hogy nem jelentett biztos, teljes megoldást a jobb 2.4 GHz képes router megvásárlása és beüzemelése.
adott ellenoldallal volt gyorsabb wifi átvitel is korábban a régebbi routerrel is, szóval maga az ellenoldal tudna/tudhat többet is, ezért elsődlegesen a környezetben és a 2.4 GHz kapcsolatban keresném a hibát, pedig neki csak 13 elérhető idegen hálózatot mutat az inssider.
látatlanban is merem mondani, hogy 5 GHz kapcsolaton nem lenne irreális elvárás a 80 Mbps átvitele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.