Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Intruder2k5 válasza entoni1989 (#31000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én rátennék egy Merlin firmware-t, aztán reset, manuális újrakonfigurálás, és remélhetőleg jó lesz. Ez nem beállítási gond, sajnos a gyári fw-vel már többen is írtak hasonlóról, valamiért nem megy a HW NAT.

[ Szerkesztve ]

(#31002) entoni1989 válasza Intruder2k5 (#31001) üzenetére


entoni1989
tag

Innen letöltöm és simán telepítem?

(#31003) Intruder2k5 válasza entoni1989 (#31002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! RT-AC66U_380.63_2.zip

Letöltöd, telepíted, aztán ha készen van, és sikerült belépni, akkor állítsd vissza a gyári alapra, konfiguráld, és kész.

(#31004) Gubek-Einste válasza entoni1989 (#31000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú wifi adapter van a laptopban?
2,4 vagy 5 GHz-n próbáltad a mérést?
Gyártói/chipset wifi driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31005) mikk2000 válasza szőr Artúr (#30996) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, kösz a választ, a helyzet az hogy a wifi (és a router elérés a felületén) tényleg addig volt rossz, amíg a digi szarakodott, azóta jó. Csak wifin tudom elérni a routert.

(#31006) entoni1989 válasza Gubek-Einste (#31004) üzenetére


entoni1989
tag

Itt használom a nappaliban, kb 3 méterre vagyok tőle. A mérést simán rámentem a speedtest-net-re és azon mértem, de csak kábelen hozta azt a várt eredményt amit írtam is és amit szerintem közel wifin is ennek a routernek már kellene.
A laptop wifi adapteréről csináltam egy aidás képet, így a legegyszerűbb, remélem erről van szó :))

Mivel a routeren adott az 5G is, nem tudom azt beállítani, hogy arra csatlakozzak? Gondolom azon jönne a várt eredmény, vagy nem?

(#31007) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#31005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent a Digi szarakodása?
Reset + firmware frissítést próbáltad már?
Mennyi idős a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31008) Gubek-Einste válasza entoni1989 (#31006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adapterből van dual band és csak 2,4 GHz képes is de ennyiből nem tudom, hogy melyik, ezért ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Előre nem lehet megmondani, hogy jobb lenne-e 5 GHz-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31009) entoni1989 válasza Gubek-Einste (#31008) üzenetére


entoni1989
tag

Ezeket a méréseket mivel, vagy milyen programmal tudom megcsinálni? :U

szerk.: Bocsi, már világos, ezek a programok, googlén rákeresve egyet letöltve csináljak egy mérést, így oké? :K

[ Szerkesztve ]

(#31010) fgo


fgo
tag

ASUS RT-AC68U routerem van.Be lehet állítani rajta ,hogy bizonyos idő intervallumban(pl.:10-15 óra között) kikapcsolja a wifit?

(#31011) Gubek-Einste válasza entoni1989 (#31009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

szerk.: Bocsi, már világos, ezek a programok, googlén rákeresve egyet letöltve csináljak egy mérést, így oké?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31012) Gubek-Einste válasza fgo (#31010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen. be lehet:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31013) fgo válasza Gubek-Einste (#31012) üzenetére


fgo
tag

Köszönöm meg is oldottam.

(#31014) fgo válasza Gubek-Einste (#31012) üzenetére


fgo
tag

D-Link DIR-842 is meg lehet csinálni?

(#31015) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#31007) üzenetére


mikk2000
őstag

A digi szarakodása azt jelenti, hogy errefelé lehetett hallani hogy mind az upc, mind a digi éppen mstanában szarakodik, értsd nem működik megfelelően. Mondjuk a digi alapból elég tré szolgáltató. De mondom egy ideje már jó. Írtam fentebb miért nem frissítek fw-t vagy resetelek. Kösz az eddigi infókat mindenkinek.

(#31016) maxima válasza mikk2000 (#31015) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Mondjuk a digi alapból elég tré szolgáltató.

Már ahol. Én az egy kezemen (max kettőn) meg tudom számolni, hogy
az elmúlt 20 évben mennyi kimaradás vagy hiba volt, beleszámolva az
EMKTV-s időt is.
Bp XV. ker.

Üdv.

(#31017) mikk2000 válasza maxima (#31016) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát figyelj, nekem pár év alatt pár telefonom volt feléjük amikor szarakodott a hálózatuk, és akkor elkezdték mondani hogy vezérlőpult anyámtyúkja mondom most álljunk meg mert az előbb néztem meg, és linux alatt is szar, szóval felejtsük el hogy OS, hogy nálam van a hiba, router meg nincs (akkor nem volt). Volt úgy hogy hívom őket, mondom szar, azt mondják okés, újraindítjuk az eszközt. Utána jó lett. Legközelebb mikor nem volt jó hívom őket, és akkor jött az azóta bevált idióta mondókájuk: náluk tökéletes. Mondom kenjék a hajukra ha "náluk jó", akkor indítsák újra az eszközt. Olyat nem lehet... Elmentek ti a... de érdekes hogy miután hívtam őket, egy idő múlva csak jó lett...

Egyik ismerősnél este 7 körül pontban megszakadt a net mindig, mióta átdugták egy másik aljzatba. Szerencsétlen hívta őket többször is, én is, de ezt mondták csak munkaidőben tudnak kimenni, és kb 2000ft ha nekik jó. Mondom ha adott időben romlik el akkor akkor jöjjenek amikor menetrend szerint rossz!!! Nem, ők csak munkaidőben... Elmentek ti a jó...Ez szolgáltatás???

Frekventált helyen lakás, kérdezem a digit elérhető-e ott az internet. Azt mondja nem, mert műemlék az épület, és nem lehet fúrni. Oké. Az UPC-nél érdekes mód az épület nem volt műemlék, és volt internet és TV hozzáférés is!

Akkor ahogy a topikban is olvasom, rendszeres a megszakadás, belassulás.. szóval ne ragozzam ezt egy router topikban, ettől függetlenül persze nálad lehet jó.

(#31018) maxima válasza mikk2000 (#31017) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Tény ami tény, a telefonos ügyfélszolgálat netes vonalon többnyire
nem áll a helyzet magaslatán, cserébe viszont első körben próbáják
rákenni az előfizetőre, hogy ő a hülye.
Egy kivétellel engem is próbáltak megvezetni (szintén linux), a
kerületi szerelőkkel viszont eddig csak jó tapasztalataim vannak.
Pl: Szombat este 10-kor szakadó esőben a tízemeletes tetején
megjavították a TV-t, hogy nézhető legyen a hétvégén.
Ezért írtam, hogy már ahol mert ilyen is van, ezért nem is
vitaindítónak szántam amit írtam, a Te tapasztalataidat sem
vitatom.

Üdv.

(#31019) Gubek-Einste válasza fgo (#31014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, nem ismerem az adott eszközt.
A manual-ja szerint a 63. oldalon van valamilyen időzítési beállítási lehetőség de mivel nem tudom kipróbálni így nem tudom mennyire és mire használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31020) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sajnos, még mindig nem megy a WDS a két TP-link routernél, ezért most megpróbáltam a két napja megérkezett Dlink dir842-es ingyenes routert, de ez valami katasztrófa. Alig tudom elérni az admin felületet, mert nem tölti be csak 1 perc múéva, ha kattintok, illetve semmilyen ilyen letetőséget nem találtam rá, hogy bármilyen másik wifi-re kapcsolódva, továbbosszam a jelet. Tud ez a fajta egyáltalán ilyet?

ui.:ennek az 5Ghz-es wifije engedi a 140-es channelt is beállítani :D

(#31021) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#31015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kellene csinálni egy firmware frissítést és reset-et mert jelenleg nincsen több ötletem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31022) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#31020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy tünik nem képes a D-Link a WDS használatára de nézd át manual-ját hátha csak én nem vettem észre valamit.
Tegyél a TP-Link-ekre CFW-t és akkor szinte biztosan össze fog jönni a kapcsolat az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31023) FirstTripla válasza Gubek-Einste (#31022) üzenetére


FirstTripla
tag

Igazából vagy csak a 741-esre kell vagy csak a 1043-asra kell, mivel csak egy routert kell majd használnom, de attól tartok h a régi hardver miatt teljesen használhatatlanná teszem véletlen. Szóval lehet elsőnek a gyengébb 741-est lenne érdemes, mert az mégis kisebb veszteség lenne.

(#31024) fgo válasza Gubek-Einste (#31019) üzenetére


fgo
tag

Kösz megnézem

(#31025) Gubek-Einste válasza FirstTripla (#31023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha követed a leírásokat akkor nem lesz gond, ha még is valami félre megy akkor sincsen minden veszve mert vannak megoldások arra az esetre is és itt a fórumon sok segítőkész ember van aki tud segíteni ilyen helyzetben is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31026) mezis válasza FirstTripla (#31020) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyes esetekben a WDS csak TKIP titkosítással (nagyon gyenge, könnyen törhrtő) működik.

mezis

(#31027) Gubek-Einste válasza mezis (#31026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sőt van, hogy csak WEP-pel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31028) xXxian


xXxian
senior tag

Lécci mondjatok valamit mert tökön döföm magam.

UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U.

Nyomtatót érzékeli 2.0 porton. HDD-t kétfélét (WD, Samsung, mindegyik NTFS) próbáltam, 2.0 és 3.0 porton is. "Látja" a router hogy ott a HDD, mert kiírja a típusát. Mégis a státusz "leválasztva". AI Disk varázsló el sem indul, mert ott meg azt írja "Nincs észlelhető USB lemez".

Kicsit tudathasadásos a helyzet. Hogy azonosítja mi van rádugva, majd egy másik menüben miért mondja hogy nincs rádugva semmi???

Köszi előre is,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31029) Cirax


Cirax
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki esetleg,hogy laptoprol miért nem tudok wifin keresztül csatlakozni a routermehez,ugyanakkor telefonról gond nélkül felmegyek? Router: TP-link WR740N
A napokban reseteltem,majd konfiguráltam telepítő lemez nélkül,lehet valamit nem jól állítottam be?

(#31030) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok!
A problémám a következő lenne. Adott egy családi ház. T-s internet 120megabit, hibátlanul működött az internet majd egyik nagy esőzésnél a kinti kerti lámpákból egy beázott és ez levágta az áramot a házba. A problémát megoldottuk és akkor néztem a net nem jött vissza, sok router újra indítást követően vissza tudtam hozni de nagyon ingadozó volt többször elment. Három darab asztali gép van ezek közül 1-be nem is jött vissza a net. Ezután úgy voltam lehet az áramszünet vagy a hirtelen lecsapott biztosíték tönkre tette a routert így vettem egy ASUS RT-N18U. A net ezek után kb 24 óráig jó volt aztán megint elment. Ezek után kihívtam a t-s szerelőt ő is észlelt valami anomáliát és kicserélte a t-s routert egy Sagemcom F@st 3686AC-re. Így a net most ugye bejön a Sagemcom-ba onnen megy tovább az Asus-ba és az osztja szét wifire illetve a hálózatba. De a probléma így se volt megoldva, a net jól jött lemérte a szerelő atom stabil volt, de a gépeken nem jelzet netet, ekkor telefonos értekezés után kipróbáltuk, hogy vezérlő pultban letiltjuk a hálózati kártyát majd újra engedélyezzük és lás csodát megjött a net és működött minden. Így használtuk a gépeket, tehát minden indításnál le kell tiltani majd feloldani a hálózati kártyát, hogy legyen net, ha van net akkor nem megy el már és stabil végig de azért ez így nem hiszem, hogy normális mert nekem a gépemen elég 5 másodpercet várni a halókártya tiltás és engedélyezés között de van olyan gép ahol 1-2 percet...Ami még érdekes, hogy wifi viszont mindig van, ott nem kell eljátszani semmit. Esetleg ilyennel találkozott már valaki?! Mi a teendő? Ha nem tudtok segíteni akkor januárba kihívok valami szakit, hogy nézzen rá mert ez azért nem annyira normális.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#31031) Gubek-Einste válasza xXxian (#31028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezd ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31032) Gubek-Einste válasza Cirax (#31029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A napokban reseteltem,majd konfiguráltam telepítő lemez nélkül,lehet valamit nem jól állítottam be?
Nincs kizárva, több oka is lehet ennek.

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen wifi adapter van a laptopban?
Más wifi hálózatra tud csatlakozni ez a laptop?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31033) Gubek-Einste válasza DonDennis (#31030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg történt valami a gépeknél is az áramszünetkor.
Csináljál egy LAN driver eltávolítást és egy friss gyártói/chipset felrakást kezdetnek.
A HGW-n és az Asus-on is ugyanez a helyzet?
Most használod az Asus-t? Ha igen milyen módban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31034) torzonkoc


torzonkoc
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új routert, nevezetesen egy TP-LINK WR1043ND v4-et. Azóta a wireless net kritikán aluli, legjobb esetben is csak a teljes sebesség felét tudja produkálni (60/5 megás net van). A vezetékesnek semmi baja...

Van esetleg valami ötletetek, hogy ez mitől lehet? Van valami olyan beállítás, ami blokkolhatja a wireless net sebességét?

Előre is köszi bármiféle segítséget :)

Üdv,
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#31035) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni egy jelenséghez amit én nem tudok megfejteni laikusként.
Korában már írtam ide ezzel a problémával, hogy van egy ASUS RT-N12 routerem van, amire mobiltelefonokkal és tablettel csatlakozva, pl. az Instagram program nagyon lassú működést produkál, se a képek, se a videók nem töltődnek normálisan hanem nagyon lassan.

Amit most észrevettem az, hogy a szobában ahol a router is van teljes térerőnél ott lassú a folyamat, viszont ha átmegyek egy távolabbi pontjába a lakásnak, ahol már csak egy vonás van a wifi jelen, akkor meg szépen gyorsan töltenek be a dolgok.

Mitől lehet ez?

(#31037) mezis válasza FrezeR (#31035) üzenetére


mezis
nagyúr

torzonkoc is:
Szomszédoktól, saját vezeték nélküli eszközeidtől (egér, füles,...).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31038) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni az alábbi jelenség megoldásához: ha a lenti laptop csatlakozik a wifire, a fenti gép (ami kábellel csatlakozik a routerhez) rögtön packet loss-os lesz.
Router típusa: D-Link RT-Go-NT-N300
Router reset megvolt, új dns-t is adtam meg, firmwaret updateltem, slot-t cseréltem.
Ha csak telefonok kapcsolódnak a wifire, úgyis minden rendben van. A hiba 2 napja áll fenn.
Köszönöm a segítséget/tippeket

(#31039) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ha játékhoz akarunk kinyitni portot egy TP-Link WR642G routeren, akkor a virtual server menüpontot kell használni?
Ilyenkor van jelentősége, hogy más legyen a privát belső port?

(#31040) Gubek-Einste válasza torzonkoc (#31034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel nézted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31041) Gubek-Einste válasza csurenzoo (#31038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a problémás laptopban lévő wifi adapter?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen wifi adapter van a laptopban?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31042) Gubek-Einste válasza Panthera (#31039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ott kell.
A belső portnak annak kell lennie ami az adott program működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31043) Panthera válasza Gubek-Einste (#31042) üzenetére


Panthera
őstag

Most jut eszembe, hogy ott csak 1 port van megadva, tehát nem tudok átirányítani. (Bár nem is akartam alapvetően.)

Konkrétan a Counter Strike-ról van szó, amihez elvileg a 27015 kell (TCP és UDP is - a képen ez most nem jól van állítva). Az IP gondolom a PC helyi IP-je, amihez a többi játékos csatlakozna. Nyilván ők a "külső IP:27015"-t fogják majd megadni.

A port scan szerint nincs kinyitva a 27015. Mit csinálunk rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#31044) Gubek-Einste válasza Panthera (#31043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Konkrétan a Counter Strike-ról van szó, amihez elvileg a 27015 kell (TCP és UDP is - a képen ez most nem jól van állítva). Az IP gondolom a PC helyi IP-je, amihez a többi játékos csatlakozna. Nyilván ők a "külső IP:27015"-t fogják majd megadni.
Így van

A port scan szerint nincs kinyitva a 27015. Mit csinálunk rosszul?
Futott a program a teszt alatt? Ha igen netes port tesztet néztél?

A Common Service Port alatt mik vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31045) xXxian válasza Gubek-Einste (#31031) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi...megkérdeztem, de nem nagyon vágom mi köze ennek a hálózathoz vagy a szolgáltatóhoz. A router az, ami nem dolgozik össze a HDD-vel.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31046) Panthera válasza Gubek-Einste (#31044) üzenetére


Panthera
őstag

Futott a program a teszt alatt? Ha igen netes port tesztet néztél?
Ezt próbáltam: [link]
A játék nem futott a teszt alatt. (Igazából nem is próbáltuk még alatta, mert úgy voltam vele, ameddig egy portszkenner nem látja nyitottnak, addig úgyis mindegy.)

A Common Service Port alatt mik vannak?
DNS,FTP,GOPHER,HTTP,NNTP,POP3,PPTP,SMTP,SOCK,TELNET.

(#31047) Gubek-Einste válasza Panthera (#31046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem fut semmi az adott porton akkor nem is lesz sikeres a teszt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31048) Panthera válasza Gubek-Einste (#31047) üzenetére


Panthera
őstag

Bocsánat, ha hülye a kérdés, el kellene indítania egy játékot/szervert a CS alatt?

(#31049) Gubek-Einste válasza Panthera (#31048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, futni kell amihez a port lett nyitva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31050) csurenzoo válasza Gubek-Einste (#31041) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Nos frissítettem a driverboosterrel a drivereket és megjavult minden.
Wifi adapter: qualcomm atheros ar956x

Köszi a segítséget :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.