Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) kali válasza macka55 (#7100) üzenetére


kali
legenda

részemről már ott probléma jelentkezik abban amit leírtál, hogy a két eltérő szolgáltató/szolgáltatás miatt illett volna egy reset/gyári állapot visszaállítása, majd újrakonfig!
ja, és nem ppoe, hanem pppoe, illetve a upc egy ideje már nem erőlködik a mac adress azonosítással, pláne nem fp 30 vagy felette, mivel adott csomagok esetén 3 publikus ip cím használható azonos időben, 3 eltérő mac adress azonosítóval rendelkező munkaállomásról!
esetleg abban más a dolog a két szolgáltató között, hogy a upc bizonyos esetekben nagyon ritkán újít ip címet, én anno néha 5 - 6 hónapig is azonossal nyomultam!

[ Szerkesztve ]

(#7102) macka55 válasza kali (#7101) üzenetére


macka55
csendes tag

Azon én már túl vagyok, én is próbálkoztam teljes gyári visszaállítással, majd ismét beállítottam a routert, de nem segített. A UPC -nál az alapgép MAC -jét klónoztam a routerre, így léptettem be e routert.

(#7103) macka55 válasza kali (#7101) üzenetére


macka55
csendes tag

Miért van az, hogy ha én kezdeményezem a WAN IP cím-váltást (pl. úgy, hogy szoftver-reszetet alkalmazok a routerben, vagy egy rövíd időre áramtalanítom azt), akkor a router ddns kliense tudja frissíteni a ddns szervert, viszont ha a szolgáltató kezdeményezi a WAN IP cím váltást, akkor a router ddns kliense (akár SMC, akár D-link) nem tudja elküldeni a friss IP címet a ddns szervernek?

(#7104) vargalex válasza macka55 (#7103) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha a szolgáltató oldali WAN IP cserénél nem frissíti, akkor ott a router oldali ddns kliens működése nem megfelelő (nem ismerem az adott típusokat)! Ugyanis a frissítésnek normál esetben azért WAN up-kor le kellene futnia.
Egyet viszont nem értek: miből gondolod, hogy az UPC esetén egy szolgáltató által kezdeményezett IP cserénél működne a dolog?

Alex

(#7105) Claude Leon válasza macka55 (#7103) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Én inkább arra gyanakodnék, hogy a DHCP szerver megoldásban kellene keresni a megoldást.
Leginkább, hogy a címfelújításkor más algoritmus szerint keresik ki a lehetséges szabad ip-címet.
Nem tartom kizártnak az m$ kontra nyílt forráskód különbséget sem, de lehet, hogy csak szimplán az egyiknél sokkal nagyobb tartomány van egy szerveren, a másik pedig elosztottabb.

(#7106) pety27


pety27
tag

Valami nagyon nem stimmel ezzel a routeremmel... ( TP-LINK WR741ND)
Tegnap vettem,a wifit kb 5 méterre egy másik szobában már nem érzékeli a telefonom,a laptopon pedig néha néha megszakad a net.....notin néztem a kapcsolat tulajdonságainál és ott az van h Bérleti jog kezdete 2011.május 3. 9:59-vége 11:59.... ez mit akar jelenteni ? 2 óránként megszakad???
De még ebbe benne is lennék...de olyan 20 percenként elmegy a net....
Ha valaki tud legyen szives segíteni...tegnap már asszem felraktam a v2t... de semmi.... :F

(#7107) localhost válasza pety27 (#7106) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Keress szabadabb rádiócsatornát a mostaninál.
Nem router hiba, ha a szomszédaid is mind ugyanazon a csatornán adnak.
Töltsd le az Inssider programot [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7108) pety27 válasza localhost (#7107) üzenetére


pety27
tag

Az a gond h nekem a közvetlen szomszédaim közül senkinek nincs wifi... egy olyan jo 100m es körzetben.. próbáltam már több csatornát is de nem jutottam vele előrébb ..

(#7109) Claude Leon válasza pety27 (#7106) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Húzd le az antennáját, aztán told vissza, kontaktos is lehet.

(#7110) macka55 válasza vargalex (#7104) üzenetére


macka55
csendes tag

Más a router hálózatba illesztése (a DHCP kiosztja az [WAN] IP címet), és más az Internet szolgáltatása. Az Internet szolgáltatást lehet pl. proxiban IP címhez kötni. Tehát első lépésben A DHCP kioszt a routernek egy [WAN] IP címet, majd egy következő lépésben engedélyezi a proxin keresztűl az Internetet. Ha a második lépés késik, és a ddns kliens ez idő alatt igyekszik elküldeni az új IP címet, akkor a ddns szerver frissítése elmarad.
A MAC szerinti azonosításnál gyorsabb a belépési folyamat, hamarabb kerűl sor az IP cím engedélyezésére a proxin.

(#7111) Intruder2k5 válasza macka55 (#7110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem megy a dyndns, akkor ott a routered a hunyó, és nem a szolgáltató... Még azt áruld el nekem, hogy mi a haszna a DIGI-nek abból, hogy ha Te nem tudod elérni dyndns-el a routeredet / gépedet, stb...? Mert ugye azt írtad fentebb, hogy az ISP-nek ez az érdeke.

[ Szerkesztve ]

(#7112) vargalex válasza macka55 (#7110) üzenetére


vargalex
félisten

Az UPC-nél sincs MAC azonosítás, tehát azt ne keverjük ide. Mindkét esetben van egy DHCP szerver, csak a DiGi esetében PPPoE kapcsolat épül fel.

Alex

(#7113) macka55 válasza vargalex (#7112) üzenetére


macka55
csendes tag

A UPC-nél MAC azonosítás van. A T-Online -nál, DiGi-nél, PPPoE -tel név és jelszó alapján megy az azonosítás. Mindkét esetben DHCD osztja a WAN IP címeket.

(#7114) macka55 válasza Intruder2k5 (#7111) üzenetére


macka55
csendes tag

Ha nem megy a ddns szolgáltatás, akkor bonyolult módszerek helyett marad a fix IP cím, ami már üzlet.

(#7115) Intruder2k5 válasza macka55 (#7114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem gondolod komolyan, hogy egy ISP költségvetésében számottevő azon egyéni előfizetők száma, akik emiatt bemennek, és azonnal fix IP-t igényelnek havi 10k-ért?

Az UPC-nál már nincs MAC hitelesítés, illetve a modemet regisztrálják...

[ Szerkesztve ]

(#7116) vargalex válasza macka55 (#7113) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen MAC azonosításra gondolsz az UPC-nél? Egyedül modem azonosítás van.

Alex

(#7117) kali válasza pety27 (#7106) üzenetére


kali
legenda

dhcp -> dhcp settings -> address lease time - ez alapban 120 perc, írd át a maximális 2880 értékre, majd mentés!
firmware frissítés szigorúan a verziónak megfelelő (v1, v2 vagy v3) utolsó verzióra, és frissítés után factory defaults vagy reset, majd újrakonfig!

macka55; upc esetén már nincs mac adress azonosítás, csak volt! t-online esetén pedig van - upc féle - kábelnet is!

[ Szerkesztve ]

(#7118) macka55 válasza kali (#7117) üzenetére


macka55
csendes tag

Lehet, hogy ma már nincs MAC azonosítás a UPC -nél, de amikor nekem olyan volt (nemrégen), a routerben klónozni kellett az alapgép hálókártya MAC -jét.

(#7119) pety27 válasza kali (#7117) üzenetére


pety27
tag

Köszi szépen,talán jobb lett.
De van 1 másik probléma...
Jo pár oldalt nem tölt be ha wifin csatlakozok a netre..csak tölt tölt tölt....
Rádugtam az UTP kábelt és azzal meg betölti..nagyon érdekes.. :F :W

[ Szerkesztve ]

(#7120) vargalex válasza macka55 (#7118) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a "nemrégen"-be neked belefér, hogy 2009 szeptember előtti, akkor lehet. Ugyanis nekem azóta van UPC netem és akkor már nem volt MAC azonosítás.

Alex

(#7121) pety27 válasza pety27 (#7119) üzenetére


pety27
tag

Helyesbítek,még a windows update sem hajlandó megtalálni a frissítéseket wifin..csak kábelen.... :W :W

(#7122) kali válasza pety27 (#7119) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül router hiba lesz az, több oka is lehet!
- próbáld frissíteni a wifi modul illesztőjét a munkaállomáson!
- ellenőrizd a munkaállomáson a szoftveres tűzfal - vagy más védelmi alkalmazás - beállításait a wifi által létrehozott kapcsolat esetén is! (a wifi más/külön hálózat, ezért esetlegesen más beállítás/profil vonatkozhat rá!)
- próbáld más titkosítási beállítással! (milyen titkosítást állítottál be?)

(#7123) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok lenne egy ilyen problémám please valaki help :F [link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7124) kali válasza dvd_R+ (#7123) üzenetére


kali
legenda

reset? mondjuk ha frissítés közben ténylegesen beállt, akkor nem valami rózsás a helyzet...

(#7125) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#7123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, van megoldás... Ezt csináld meg a második pontig (0,1,2)! Természetesen ne a Tomato-t, hanem a gyári firmware-t használd hozzá! Illetve a tegnapi problémára visszatérve, tudsz rá tenni DD-WRT-t is, és azzal lehet forgalmat priorizálni. Utána olvastam, az támogatja a routeredet!

[ Szerkesztve ]

(#7126) dvd_R+ válasza Intruder2k5 (#7125) üzenetére


dvd_R+
őstag

jó megprobálom és írok ha tudsz maradni gépközelbe meg köszönném mert lehet elfog kelni 1 kis segítség :R :DD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7127) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#7126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most nem leszek itt, mert indulok haza (melóból), de majd valaki segít, illetőleg a leírásban ott van minden! Később otthonról leszek majd...

(#7128) dvd_R+ válasza Intruder2k5 (#7127) üzenetére


dvd_R+
őstag

oksa csak még annyit akkor hogy ASUS Firmware Restoration Tool ezt a progit nem találom az asus honlapjan tudnál adni linket ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7129) kali válasza dvd_R+ (#7128) üzenetére


kali
legenda

(#7130) dvd_R+ válasza kali (#7129) üzenetére


dvd_R+
őstag

köszi :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7131) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#7130) üzenetére


dvd_R+
őstag

valami itt nem jó ez nem ugyayn az a program mint ami Intruder2k5 linkjébe szerepel

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7132) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#7131) üzenetére


dvd_R+
őstag

huu közben sikerült :D :R benne volt a telepitett fájlokba a restoration tool :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7133) pety27 válasza kali (#7122) üzenetére


pety27
tag

Na ugynéz ki haladtam valamit,kikapcsoltam a titkosítást.. és rögtön bejött minden..hát fura..
WPA2-PSK tipusu tiktositast hasznaltam,mert ezt ajánlotta fel rögtön,gondoltam ez a legegyszerübb...Mire állítsam át akkor szerinted?? -mert azért igy nem szeretném hagyni jelszó nélkül... :)

(#7134) kali válasza pety27 (#7133) üzenetére


kali
legenda

a router szempontjából mindegy, kezeli a wpa2(-psk)/wpa(-psk) - aes/tkip módokat, a kérdés az, hogy az ellenoldali wifi modullal, illetve annak illesztésével és esetlegesen a szoftverével mi a helyzet! a legjobb a wpa2-psk - aes titkosítás, de minimum a wpa-psk - aes ajánlott, persze megfelelően hosszú és bonyolult jelszóval; nagy-, és kisbetűk, valamint számok kombinációja a legjobb!

dvd_R+; :)

[ Szerkesztve ]

(#7135) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok

Ha router akarok még egy routert bekötni, akkor az első routerből egy kimenő kábelt kel la második router WLAN jába dugnom, illetve a második vagy az elsőben kell a dhcp t kikapcsolni? Illetve a routerek ip címén kell valamit variálnom, hogy tudjam öket állítgatni?

Bocsi, ha összevissza beszéltem, de ez csak az én elképzelésem. Nem csináltam még ilyet.

(#7136) kali válasza macimeister (#7135) üzenetére


kali
legenda

első router lan portjából kábel a második router wan (nem pedig wlan, mert az a wifi!) portjába! biznyos esetekben a dhcp is maradhat mind a két routeren - én is úgy használom -, ellenben a dhcp tartomány, az alapértelmezett átjáró...stb nem ütközhet! amennyiben a fentiek szerinti probléma van, úgy dhcp második routeren kikapcsol, illetve dhcp tartomány módosít...stb!

(#7137) macimeister válasza kali (#7136) üzenetére


macimeister
aktív tag

Elírtam, elnézést. Tényleg wan. Köszönöm a választ alkotok majdan valamit. :)

(#7138) krealon válasza pety27 (#7106) üzenetére


krealon
veterán

notin néztem a kapcsolat tulajdonságainál és ott az van h Bérleti jog kezdete 2011.május 3. 9:59-vége 11:59.... ez mit akar jelenteni ? 2 óránként megszakad???

Nem szakad meg ettol. A DHCP protokol szerint, ha letelt a berleti ido fele (esetedben 1 ora), akkor a kliens (a szamitogeped) megujitasi kerelmet kuld a szervernek (router), amit az nyugtaz, igy a berleti ido ujrakezdodik. Megujitas kozben minden beallitas valtozatlan marad, igy nem lesz kieses a kapcsolatban.

Ezt is be lehetne irni valami FAQ-ba (GYIK), mert mar tobszor felvetodott. :W

(#7139) pety27


pety27
tag

Köszönöm szépen a segítségeket.most ugy állok h nincs jelszó a wifin,mert akármelyiket próbáltam vagy nem lehetett csatlakozni bizonyos titkosítási tipusra,vagy ugyan az volt.. :S

(#7140) kali válasza pety27 (#7139) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú wifi modult használsz, és milyen oprendszer alatt?

(#7141) pety27 válasza kali (#7140) üzenetére


pety27
tag

Mármint modul alatt verziót értesz? :) Mert az a v2.,azt raktam fel rá.Windows 7 Home premium op rendszerrel.

(#7142) kali válasza pety27 (#7141) üzenetére


kali
legenda

nem! nem a router, hanem az ellenoldali wifi modul típusa érdekelne!

(#7143) macimeister válasza kali (#7136) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ott tatok most, hogy az első routeren benyomtam DHCP startnak 192.168.1.100, end nek pedig 192.168.1.150. a Második routeren pedig a start: 192.168.1.151 end: 192.168.1.199. Gondolom kellene még valamit Wan nál is csinálni. Quick setupban Static ip re kell mennem, illetve aztán mit kell beírni?

(#7144) kali válasza macimeister (#7143) üzenetére


kali
legenda

nem lesz úgy jó a dhcp, nem elég csak az utolsó érték tartományának a módosítása!
leírom, ahogy nálam működik;
első router esetén a wan kapcsolat típusa adott - amit a szolgáltató/szolgáltatás igényel -, a második router esetén dinamikusra kell állatani!
alapértelmezett átjáró az első router esetén 192.168.0.1 a másiknál pedig 192.168.1.1
dhcp tartomány az első router estén 192.168.0.10 - 192.168.0.x (x > 10) a másiknál pedig 192.168.1.100 - 192.168.1.x (x > 100)

(#7145) macimeister válasza kali (#7144) üzenetére


macimeister
aktív tag

Üzemel! Köszönöm!

(#7146) kali válasza macimeister (#7145) üzenetére


kali
legenda

igazán nincs mit! :)
az jutott még eszembe, hogy amennyiben mind a két routeren van és megy is a wifi, úgy ajánlott eltérő ssid megadása, illetve ne azonos vagy szomszédos csatornát adj meg, hogy ne zavarják/nyomják el egymást!

[ Szerkesztve ]

(#7147) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok!
Ma reggel a Linksys e1000 tipusú routerem nem volt elérhető, nem látta a gépem a routert, se a telefonom.
Újrainditottam és most jó lett.
Mi lehetett a baj? Nem kapcsolom ki soha a routert, de gondolom ez nem baj, régit se kapcsoltam ki.
Lehet wifi beállítások nem megfelelőek?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7148) kali válasza robertel (#7147) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak wifi szempontjából nem volt elérhető, úgy esetlegesen segíthet a wifi bizonyos beállításainak a módosítása - például a csatorna módosítása, ha elérhető közelségben dolgozik másik wifi hálózat azonos vagy szomszédos csatornán -, ellenkező esetben akár más gond is lehet!
mellesleg nem árthat a routernek, ha néha újraindítod!

[ Szerkesztve ]

(#7149) robertel válasza kali (#7148) üzenetére


robertel
senior tag

A wifiben csak WPA titkosítás volt kiválasztva WPA2 nem, átállítottam, lehe tez volt a baj.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#7150) newgamer


newgamer
aktív tag

Ha a D-Link routerben bekapcsolom a WEP/WEP2 titkosítást, az Edimax Wifis kártyával nem tudok már csatlakozni, hiába írom be a jelszót jól, semmi.
Mi lehet a gond, aki tud segíteni előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.