Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Router szakik!

Létezik olyan program (vagy a routeren belül arra lehetőség) amivel a lan portok közül valamelyiket le tudom tiltani, hogy ott ne engedje ki a netet?

[ Szerkesztve ]

(#6002) dui válasza Intruder2k5 (#5996) üzenetére


dui
aktív tag

Sajna reggel mikor bekapcsoltam a gépet, valamiért nem jött a net routeren :F

38 0623: PAP IDLE -> REQ.
39 0624: PAP tx Req.
40 0624: PPPOE: request timeout.

Próbáltam az MTU értékén csökkenteni, de nem segített :(

[ Szerkesztve ]

(#6003) Fuksza


Fuksza
tag

sziasztok,tudna valaki segíteni egy TL-WR542G-ben? telepítés...stb mert én sajnos az égnek se tudtam megcsinálni h tudjak netezni ezen keresztül

(#6004) Intruder2k5 válasza Balázs1621 (#6001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerre?

dui
Sajnos kifogytam az ötletekből, az van amit tegnap leírtam... :(

[ Szerkesztve ]

(#6005) dui válasza Intruder2k5 (#6004) üzenetére


dui
aktív tag

Bekapcsoltam a 2. PC-t is és mikor rányomtam a "Connect"-re, érdekes módon felengedett, nem tudom, hogy most akkor ez hogy van :D

(#6006) Fuksza válasza Fuksza (#6003) üzenetére


Fuksza
tag

a cd-t mikor telepítem a végén ezt írja:
Failed to verify router settings
1.Please check the WAN connection type and parameters.
2.Please check your network connectivy and retry.

(#6007) Intruder2k5 válasza dui (#6005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem valamikor régen egy SMC routerem volt olyan, hogy csak akkor működött a net, ha az én laptop-om be volt kapcsolva (minden vezetéken kapcsolódott rá) . Ha az nem ment, akkor se fiamnak, se páromnak nem volt nete. És rövid időre rá beadta a kulcsot...

(#6008) dui válasza Intruder2k5 (#6007) üzenetére


dui
aktív tag

De érdekes módon tegnap egy PC ment és úgy sikerült megoldani az MTU állításával, utána 10perc múlva rákötöttem 1-2 óra erejéig a Laptopom is, aztán azt kikapcsoltam, és a PC-n neteztem routeren keresztül.

(#6009) Intruder2k5 válasza Fuksza (#6006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Routert nem kell telepíteni, az mind csak parasztvakítás... Van admin felülete, a http://192.168.1.1 címen, és ott kell mindent beállítani. A net elérést pl. a WAN menüben.

(#6010) Fuksza válasza Intruder2k5 (#6009) üzenetére


Fuksza
tag

ezt is csináltam már de semmi :(

(#6011) kali válasza Fuksza (#6010) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy rosszul csináltad?!?!

(#6012) Fuksza válasza kali (#6011) üzenetére


Fuksza
tag

én már nem tudom mit kellene ezzel csinálni,mind1 viszem vissza

(#6013) Gandalf-lotr


Gandalf-lotr
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem újfent leginkább Intrunak címzem.

Nem lehet hogy ha routerrel csatlakozok akkor sokkal jobban számít a távolság hogy honnan töltök le?

Más:Nem lehet hogy most hogy routerem van nem tud átverni a szolgáltató? Merthogy...

Most nézegettem a letöltési sebességet újból és azt tapasztalom hogy ugyanannyi mint router nélkül ha azt vesszük hogy speedtest.net mit mond miközben a t-hom oldalja többet mond jóval.Vagyis szerintem a t-homnak a tesztszervere egy kamu de nem vagyok benne biztos.Szal speedtesten olyan 5 mbit jön ki miközben t-hom szerverén 7-8....
Ugyanakkor megfigyeltem hogy ha routerrel csatizok akkor lucasarts.comról 50 kb/seccel töltök le de magyar oldalról ez felmegy 400-500-ra. Ez még nem minden: A feltöltési sebességem mindíg olyan 50-60 kb/sec volt.Ha azt vesszük hogy ADSLem van ami 8 az 1 hez sebességet biztosít a feltöltés és letöltés közötti különbség akkor reális nálam a 400-500 kb/sec miközben a t-home szervere mindíg olyan 700-800at mondott nekem...Egyébként router nélkül 400al töltök le lucasartsról.

Csak azt nem tudom hogy speedtest.neten régen miért jött ki ott is a 700...és más dolog megint hogy sok helyről tudtam 700 al letölteni.

Lehet hogy a szolgáltató sunnyog és nincs is semmi gond a routerrel?

Feels like old times already.

(#6014) Intruder2k5 válasza Gandalf-lotr (#6013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Nem lehet hogy ha routerrel csatlakozok akkor sokkal jobban számít a távolság hogy honnan töltök le?"

A távolság számít, az viszont nem, hogy routerrel, vagy anélkül... Illetve nem szabadna számítani neki. A netről letöltés sebessége, a forrás függvényében változó lehet. Leggyorsabban a szolgáltatón belüli szervereket éred el (ez magyarázza a t-home sebességteszt eredményed is), ezután következnek az országon belüli források, majd a kontinens, és végül a tengeren túli szerverek. Feltételezem, hogy a Lucas Arts is ide sorolható. De még egyszer mondom, ez routertől független kell, hogy legyen. Különbségek nekem is vannak, de semmiképpen sem ilyen drasztikusak, csak 1-2 tized Mbit... Ez szinte nem is érezhető, csak mérhető.

[ Szerkesztve ]

(#6015) Gandalf-lotr válasza Intruder2k5 (#6014) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Értem. Még mindíg azt mondod hogy valami baja van a routeremnek?

Feels like old times already.

(#6016) Gandalf-lotr válasza Intruder2k5 (#6014) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

merthogy tengeren túlról 50kb/sec magyarról mondhatjuk hogy a max és t-homtól még annál is több.

De viszont azt mondod hogy ezt nem szabadna ennyire érzékelni tehát tanácstalan vagyok.

Feels like old times already.

(#6017) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Van egy Roline 21.14.2105R-es routerem, ehez vajon hol találok firm frissitést? 2005-ös firm van rajta.
Gépkönyve semmit nem ír róla.
Az upnp szeretném bekapcsolni rajta, de ilyen beállítást nem találok.
Szeretnék többféle játékkal játszani, de nem tudunk host-ot csinálni.
Köszi a segítséget.

(#6018) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok van egy pirelli drg a225g routerem a t-home hoz adták ugye a csere után.
és az utorrent-nél egyszerűen nem tudok feltölteni és beállítási kalauz után azt írja ki h a NAT-PMP vagy az UPnP nincs engedélyezve.

és ezeket ugye a routernél kéne aktiválni csak éppen nem tom az alapértelmezett ip-t amivel be tudnék lépni a beállításaihoz vki tudna ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#6019) Gandalf-lotr válasza csonti07 (#6018) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

nincs az IP a router alján egy papíron a jelszóval és passal együtt?

Feels like old times already.

(#6020) csonti07


csonti07
tag

őő sztem nicns csak egy P/N van ott a többi nem az date meg ienek.

(#6021) Gandalf-lotr válasza csonti07 (#6020) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pirelli/DRG-A225G/DC++.htm

Próbáld ezt: 192.168.1.254

A passról és jelszóról nem tudok semmit de van itt egy link: http://portforward.com/default_username_password/redirect.cgi

Feels like old times already.

(#6022) Gandalf-lotr válasza AtaWrc (#6017) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Milyen régi ez a router? Ugyanis attól tartok hogy nem támogatják már...Megnéztem a netet és semmi szinte...

Feels like old times already.

(#6023) csonti07 válasza Gandalf-lotr (#6022) üzenetére


csonti07
tag

fogalmam sincs a t-sek hozták mikor a másik elcsesződött villám miatt.

ip az jó de a többit ugye nem tom na felhívom a tseket azt hátha.

[ Szerkesztve ]

(#6024) Gandalf-lotr válasza csonti07 (#6023) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Ezt nem neked írtam :) :P

Feels like old times already.

(#6025) Intruder2k5 válasza csonti07 (#6023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyiss egy parancssort, és oda írd be ezt:

tracert www.google.hu

Az első IP cím a routered IP címe.

(#6026) csonti07 válasza Intruder2k5 (#6025) üzenetére


csonti07
tag

az már megvan a többi kéne:d

(#6027) Intruder2k5 válasza Gandalf-lotr (#6016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy rossz a router - de ezt nem hiszem -, vagy nem fér össze a szolgáltatóddal. Nincs egy ismerősöd, akitől kérhetnél kölcsön próbára egy másik routert? Vagy meg tudnád próbálni nála a Tiedet... Esetleg másmilyen nettel.

(#6028) csonti07 válasza Intruder2k5 (#6027) üzenetére


csonti07
tag

a-a.
felhívom a tseket hátha tudják tudniuk kéne:D

(#6029) Intruder2k5 válasza csonti07 (#6028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3play mind a kettő...

[ Szerkesztve ]

(#6030) Gandalf-lotr válasza Intruder2k5 (#6027) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Köszi.

Hát lehet tényleg jó és csak nem férnek össze :(

Majd próbálgatom és köszi még1x.

Feels like old times already.

(#6031) AtaWrc válasza Gandalf-lotr (#6022) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia
Nekem is ez a gondom, semmi használhatót nem találtam hozzá, még manuált sem igazán.
Egyébként tavaly vettem.
Rotronic.ch -án nézelődtem, de csak pdf filét találtam, ill egy routerfinder progit ami nem találja meg a routert. /ennek ha jól értelmeztem meg kéne találni, és frissíteni.
Valószinüleg lecserélem majd, mit javasolnátok?
Skyp, sok multis játék, és host csinálásra, hálózati lejátszáshoz, 3 gép megosztáshoz.
Köszi

(#6032) Gandalf-lotr válasza AtaWrc (#6031) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Attól függ milyen a net én azt ajánlanám amit nekem ajánlottak egy ASUS RT N10 et de lehet neked 16os kéne nemtom :)

Feels like old times already.

(#6033) AtaWrc válasza Gandalf-lotr (#6032) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia
Kábelnet, vezetékes bőven megteszi, már úgyis ki van építve a hálózat.

(#6034) csonti07 válasza Intruder2k5 (#6029) üzenetére


csonti07
tag

köszönöm szépen bevált.:D

(#6035) Intruder2k5 válasza csonti07 (#6034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy beleéreztem... :DD

(#6036) Gandalf-lotr


Gandalf-lotr
csendes tag

Sziasztok újfent!

Néhány újdonság amire rájöttem:

A routerem tényleg jó mindenben kivéve talán egy dologban nem. Most megnéztem egy magyar FTP-t és minden kafa vagyis nem egészen de mind1.

A Comodo firewall segít egy csomót ha valami bajod van a sebességeddel mivel mutatja hogy mennyire tölt fel és le system trayon kis nyilakkal. :)

Mondjuk ezt eddig is észrevettem és tudtam mit művel de most tisztábban látok.

Az a gond hogy néha a router bizonyos másodpercenként (kb 5) nem fogad és nem is küld semmit, lényegében leáll de nem úgy hogy kikapcsol hanem csak nem továbbítja az adatokat. Mikor leáll 2 vagy 3 esetleg 1 másodpercre, akkor értelemszerűen a sebességem lecsökken és szép lassan egyre lassabbat ír ki mivel nincs csati pár másodpercig mert nem küldi az adatokat. Mikor visszajön pár másodperc múlva akkor értelemszerűen megugrik a letöltési sebességem mert újra küldi a stuffokat.

Intruder vagy valaki...Szerintetek ez mitől van? Kisebb fajta router hiba vagy amiről beszéltünk hogy a szolgáltatónak kisebb fajta bajai vannak a routeremmel?

Bárhogy is az egyetlen megoldás egy új router vagy ha csak szolgáltató akkor lehet rajta segíteni? Mit mondjak a T-homosoknak ha náluk van valami?

Feels like old times already.

(#6037) Gandalf-lotr válasza Gandalf-lotr (#6036) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Amúgy megnéztem most csak úgy kiváncsiságból és a routeren a lan ledek nem villognak folyamatosan hanem néha folyamatosan világítanak aztán újra villognak.Szerintem ez összefügg.

Lehet hogy nem teljesen jók a routernek a portjai? Vagy csak annyi hogy tényleg valami miatt nem képes időnként az adat továbbításra, mert szolgáltató vagy a router?

A kábelek tuti rendben vannak amúgy.

Kipróbálom újra a többi portot.

Feels like old times already.

(#6038) Gandalf-lotr válasza Gandalf-lotr (#6037) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Jólvan a WAN-ja szakad, rájöttem...

Ez most router hiba vagy lehet szolgáltató is? Bár nem hiszem hogy ez szolgáltató...De ha nem szolgáltató akkor miért volt jó a boltban mikor tesztelték? Vagy még mindíg áll az elméletem miszerint ott átvertek?

Esetleg a routerem nem bírja a modemem? Vagy fordítva? A modemem nem bírja a routerem?

Feels like old times already.

(#6039) Intruder2k5 válasza Gandalf-lotr (#6038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az mi, hogy szakad a WAN port? Ha elindítasz egy folyamatos pingelést, vannak kihagyások, mikor nem kap választ? Parancssorba:

ping -t www.google.hu

Megszakítás CTRL+C

(#6040) Gandalf-lotr válasza Intruder2k5 (#6039) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

A WAN port szakadása alatt azt értem hogy néha egy kis időre kialszik a ledje meg a modem lan ledje is egyidőben mindkettő.

És igen....Wannak kihagyások.Néha request timed outot ír ki. És 66 packetből 6 ami elveszik. 9% losst ír ki. KB 10esével jól csinálja aztán elveszít 1et vagyis timed out.

Egyébként a modem az egy Huawei SmartAX MT800u-t és a router meg újra ismétlem egy tp-link tl-r402m.

Ezt érdemes megnézni bár lehet feles:

http://logout.hu/tema/tp-link_routerek_firmware-ek_es_egyeb_okossagok/hsz_151-200.html

154edik hsz és atom87-nek ugyanez a baja csak épp a routerje más de ugyanúgy tp-linkje van neki is.

Még keresem hátha kapott választ és írok neki mailt hogy mire jutott.

Szerinted mi lehet ez? Port gagyi? Szolgáltató? Összeférhetetlenség?

Feels like old times already.

(#6041) Lajkó


Lajkó
őstag

Tudna nekem valaki segíteni összehozni egy WPA2-es titkosítással védett Wifi hálózatot egy D-com WR-102G kütyüvel? Nem igazán vágom, hogy mit hova kell állítani.... :U

(#6042) kali válasza Lajkó (#6041) üzenetére


kali
legenda

nem találtam róla korrekt leírást, a wireless - security részről dobnál fel képet, hogy milyen lehetőségek adottak?

[ Szerkesztve ]

(#6043) Lajkó válasza kali (#6042) üzenetére


Lajkó
őstag

Tessék! Ebben benne van ami kell, csak nekem az Angol = Héber...

(#6044) Gandalf-lotr válasza Gandalf-lotr (#6040) üzenetére


Gandalf-lotr
csendes tag

Atom87 barátunk azt mondja hogy nála a modemmel volt a baj.

Hmm.

Kikéne próbálnom valami ingyérrel.

Szerinted is modem?

[ Szerkesztve ]

Feels like old times already.

(#6045) Lajkó válasza Lajkó (#6043) üzenetére


Lajkó
őstag

A DHCP-t elméletileg jól állítottam be, mert már automatikus IP-vel is látom a C-com kütyüt. Ezelőtt csak fixre állítva tudtam elérni.
A Win7 nem lát hálózati problémát, és úgy tesz mintha működne a kapcsolat, de gyakorlatban nem tudok megnyitni egy website-ot sem... :U
Itt a kért kép!
...

(#6046) kali válasza Lajkó (#6043) üzenetére


kali
legenda

köszi, nekem rossz a keresőm... :)
a leírás szerint nem tud wpa2 módot, csak wpa adott, de egy wpa - aes titkosítás sem annyira gyenge, ha egy húzós jelszót (jó sok karakter, nagy-, és kisbetű + szám) adsz meg! a kép szerint meg tud wpa2 módot (wpa2 - aes a leghúzósabb titkosítás), így aszerint módosítom a leírást;
encryption; wpa2 (aes)
wpa authentication mode; personal (pre-shared key)
wpa clipher suite; aes
pre-shared key format; attól függ, hogy milyen jelszót akarsz megadni?!?!
pre-shared key; jelszó
group key life time; mennyi idő után cseréljen jelszót (én nullára szoktam állítani, és csak magam módosítom manuálisan a jalszvakat!)

[ Szerkesztve ]

(#6047) Intruder2k5 válasza Gandalf-lotr (#6040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem a router nem jön ki jól a szolgáltatóddal, illetve a modemmel... Ez van, ez ellen nem sokat fogsz tudni tenni. De én azért drukkolok! :)

szerk.:
És igen, 10% vesztesség már nagyon sok. Rengeteg!

[ Szerkesztve ]

(#6048) Lajkó válasza kali (#6046) üzenetére


Lajkó
őstag

A WPA Cipher suite-ot nem engedi aes-re rakni! Miért? :F Ahol kék pötty van, csak azok aktívak ezzel a beállítással.
A jelszócsere intervallumát szintén nem engedi felülírni, de ez jelenleg nem nagyon izgat.

[ Szerkesztve ]

(#6049) kali válasza Lajkó (#6048) üzenetére


kali
legenda

wpa2 (aes) beállításnál ha nem aktív a tkip és aes kiválaszthatóság, még az lenne a logikus, hogy az eas beállítást használja! wpa2 (tkip) beállítással tkip, mixed módban meg mind a kettőt! a group key life time egyik pre-shared key format beálítással sem módosítható?

(#6050) Lajkó válasza kali (#6049) üzenetére


Lajkó
őstag

Várjál, mert idő közben rájöttem, hogy WPA2-PSK-n van a router. Na át is állítottam "sima" WPA/WPA2-re, erre megint nem tudok kapcsolódni a hálózathoz! :D
Fááá..om ki van már ezzel a rádiós balhéval! :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.