Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) dr.bubo válasza HellGreg (#7450) üzenetére


dr.bubo
őstag

A tftpd32.exe progit kell futtatni hozzá. A serverhez a géped ip cimét kell beírni.
azután nyomd meg az upgrade gombot.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7452) HellGreg válasza HellGreg (#7450) üzenetére


HellGreg
őstag

Sikerült nagynehezen frissíteni. ha valaki tp link TL-R402M firmware-t szeretne frissíteni, és nem megy, forduljon hozzám bizalommal.
egyébként így működik:
letöltöd a legújabb verziót a v2 típusnál, 2009 végi, ha minden igaz. Kicsomagolod egy külön mappába a fájlt.
2. letöltöd és telepíted a TFTPD64 progit (vagy 32-t ha olyan a windowsod), elindítod, és a tftp szerver fül jön be alapból. fönt átállítod a mappát arra, ahova letöltötted a legújabb firmwaret. az ip-címmel nem csinálsz semmit.
3. a router lapján a firmware menüpontnál nem lehet böngészni, ezért a felső sorban megadott fájlnévre keres rá a tftp kapcsolatnál. viszont a letöltött firmware neve olyan hosszú, hogy be se lehet írni a "filename" ablakba. ezért a letöltött file nevét kell átírnod pontosan arra, amely a filename-nél szerepel, konkrétan: r402mv2.bin-re.
4. miután átírtad a firmware fájlnevét ugyanerre, és megbizonyosodtál arról, hogy a tftp mappa az új firmware mappájára van állítva, akkor megnyomhatod az "upgrade" gombot a routeren. Vársz egy 3-4 percet, közben újraindul a router, és már kész is.

Ilyen egyszerű! :DD :DD :DD

(#7453) HellGreg válasza dr.bubo (#7451) üzenetére


HellGreg
őstag

köszi, közben sikerült, persze nem ilyen egyszerű. :)

(#7454) dr.bubo válasza HellGreg (#7452) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt jó, hogy leírtad. :R Mert ezt a fajta frissítést nem csináltam még.
És most rendesen megy már rajta net vagy ugyan olyan lassú, mint frissítés előtt?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7455) HellGreg válasza dr.bubo (#7454) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát egyelőre megy, majd kiderül, mire mentem vele. Én is köszönöm a segítséget! :R

(#7456) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mit tegyek fel, Tomato-t vagy DD-WRT-t? :)

(az alany egy Linksys E2000)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7457) VIBO


VIBO
őstag

botsi de még egyszer megkérdezem hátha vki tudja :R

hi
van egy tp-link TL r860 v4 tipusu routerünk.
az a gond, hogy kábelmodemről akarjuk osztani a netet 2 gépre. dee az egyik gépen lassu a net, esetek többségében time outtal végződik az oldalak betöltése
legujabb firm van rajta.
ha az egyik gépet kihuzzuk akkor a másik gépen gyors lesz a net, ha viszont mind2 gép be van dugva akkor az egyiken mindig lassu a net.
mac cim be lett állitva. dynamic ip cim van beállitva.
vmi 5let? :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#7458) Intruder2k5 válasza VIBO (#7457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Gondolom, hogy az alap dolgok megvoltak...?!

- Hard Reset
- Firmware frissítés (ha van újabb)

Csak a net lassú a másik gépen, vagy minden hálózati forgalom?
Mondjuk a router admin felülete is TimeOut-ol?
Ugye az internetet a WAN csatlakozóba dugtad?

[ Szerkesztve ]

(#7459) VIBO válasza Intruder2k5 (#7458) üzenetére


VIBO
őstag

hard reset a reset gomb hátul ugye? az megvolt.
firm legujabb van rajta.

net szaraxik a másik gépen. nagyobb adatforgalmat igénylő oldalaknál van time out...

net a wan csatiban van. :P

admin felületbe be lehet lépni

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#7460) Intruder2k5 válasza VIBO (#7459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben sajnos tényleg passz...
Még lehet, hogy valamelyik kábel haldoklik, vagy ha az sem, akkor maga a router!

[ Szerkesztve ]

(#7461) VIBO válasza Intruder2k5 (#7460) üzenetére


VIBO
őstag

kábel sztem nem lehet mert ha kihuuzom az én gépem, akkor a másik gépen megy faszán.....

nem értem. és a router meg másik helyen ment rendeesen... :F

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#7462) dr.bubo válasza VIBO (#7461) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha a másig gépet húzod le a routerről, akkor a te géped megy rendesen?
Ha csak a te géped csinálja: nem fut rajta ilyenkor olyan program, ami leterheli a hálózatot (torrent), virus írtás volt? :F
Lan kártya driverét frissítsed, de a lan kártya gyártójának driverét tedd fel, ne azt amit esetleg a win. felkínál ill. az alaplaphoz adtak.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7463) Intruder2k5 válasza dr.bubo (#7462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az a "baj", hogy ez fordítva is igaz... Egymagában mind a két gép jó. Csak ha mindkét gép be van dugva, akkor valamelyik belassul a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#7464) HellGreg


HellGreg
őstag

Hát nem oldódott meg a gond a router frissítésével sem. Most megint kiiktattam és közvetlenül kapcsolódok. Így hagyom egész délután, s ha így is belassul, akkor a szolgáltatónál lesz a baj. Lehet hogy a router kezd meghalni, vagy melegszik (bár egy forró maxtor vinyóhoz képest igencsak langyosnak mondható). Ezt alátámaszthatja az is, hogy olyankor amikor belassul a net, iszonyúan lassan jön be a router lapja is, pedig annak secpec be kéne jönni, nem?

(#7465) 4EYE


4EYE
csendes tag

Sziasztok! Linksys wrt54 gl ddwrt szoftvert keresnék amin a repeater bridge rendesen megy! Az eddigi próbálkozások sikeresek voltak de az a szoft ami jól ment annál a mac és a qos nem reagál a parancsokra. Tehát nem tudok szűrni mac címet és nem tudom a qos-nál a fel és le töltési sebességet belőni. Ötletek?

(#7466) Intruder2k5 válasza 4EYE (#7465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato... Ráadásul ez pont Linksys routerekhez készült. És nincs úgy tele bug-okkal, mint a DD-WRT! :)

[ Szerkesztve ]

(#7467) 4EYE válasza Intruder2k5 (#7466) üzenetére


4EYE
csendes tag

ok,de a paradicsom nem tudja a repeater bridge-t ami nekem elkerülhetetlen lenne!

(#7468) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Egy nagyobb cégnél dolgozom, van egy TPLINK router, ami WAN1-WAN2 funkciót is ellát. A problémám az, hogy WAN1-re statikus IP-t oszt, WAN2 elvileg dinamikus (PPOE), viszont arra nem oszt semmit. Eddig működött, most valamiért nem, a net viszont megy mindenhol kifogástalanul. Mégis valahol idegesít, hogy nem tudom mi van. Valaki tudna segíteni ebben?

[ Módosította: Pompi ]

(#7469) Intruder2k5 válasza combonari (#7468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel "Timeout"-ot ír az állapotnál, így láthatólag próbálkozik a csatlakozással... A kábeleket, modemet, stb... átnézted már? Esetleg egy PC-ről közvetlen csatlakozást kipróbálni a PPPoE vonalra? Ha az sem megy, akkor pedig hívd az ISP-t!

Update:
Ezt a képet szerintem mielőbb töröld le, a rajta lévő WAN IP címetekkel együtt! :)

[ Szerkesztve ]

(#7470) combonari válasza Intruder2k5 (#7469) üzenetére


combonari
tag

Arra gondoltam, hogy rebootolom a routert, az talán segít. Egyébként eddig, ugyanezekkel a beállításokkal működött a történet. Meg a net is megy, tehát nincs vele probléma, csak értetlen vagyok, hogy miért van ez :F Egyébként ebbe a routerbe megy az a netkábel, ami a szolgáltatótól kapott routerből jön. Tehát az adott router (amivel probléma van) osztja szét a netet a switch-ekbe, és további routerekbe. Arra is gonoltam, hogy a szolgáltatótól kapott router fos, de ebbe nem tudok belépni ugyebár ://

(#7471) Intruder2k5 válasza combonari (#7470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van net, mivel a WAN1 kapcsolat él... Nem ismerem a kérdéses TP-LINK router beállítási lehetőségeit, de elképzelhető, hogy a WAN2 kapcsolat csak Backup funkciót látna el, amennyiben a WAN1 kapcsolat nem működne... Illetve ha megfelelő sávszélességgel bír az elsődleges kapcsolat, akkor még "balanszolt" módban sem tűnik fel a másodlagos kapcsolat hiánya. Megpróbálhatod az újraindítást, de ettől függetlenül én továbbra is azt hiszem, hogy a hiba nem ebben a routerben van, hanem vagy kábel, vagy modemhiba lesz (vagy ISP), mivel ezen a másodlagos WAN kapcsolaton kívül minden működik. Inkább próbáld a PPPoE modemet reboot-olni, illetve a drótokat ellenőrizni. A szolgáltatótól kapott eszköz nem router, hanem az a DSL modem!

[ Szerkesztve ]

(#7472) combonari válasza Intruder2k5 (#7471) üzenetére


combonari
tag

A segítségedet köszönöm! :R :R :R :R

(#7473) Intruder2k5 válasza combonari (#7472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen, de mondom, a helyedben azt a képet én törölném... :)

Amúgy elindult?

(#7474) combonari válasza Intruder2k5 (#7473) üzenetére


combonari
tag

Még nem álltam neki, technikailag ez most nem megoldható, a kollégáimnak kell a net, de majd később megpróbálom ;)

(#7475) Intruder2k5 válasza combonari (#7474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem... De attól, hogy az amúgy sem működő ADSL modemet (ami a WAN2 portra csatlakozik) áramtalanítod fél percre, még nem el a net, ami a WAN1 porton működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#7476) combonari válasza Intruder2k5 (#7475) üzenetére


combonari
tag

Van egyébként kábeltesztelőm, csak elem nincs hozzá :))

(#7477) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Adott egy router, dyndns.org-ra beregizve, beadagolva neki stb. Dinamikus IP miatt volt rá szükség (+ WOL + távoli asztal)
A probléma az az, hogy mikor új IP-t kap akkor a router be is jegyzi a dyndns.org-ra az új IP-t azonban a beregisztrált néven (legyen : xxxxxxx.dyndns.org ) nem elérhető a gép. Se pingelve se sehogy.

A CMD-be bepötyögtem a ping xxxxxxx.dyndns.org -ot és kiír oda egy jó régi IP-t meg hogy nincs válasz.

Azonban ha bejelentkezek a weboldalon keresztül (dyndns.org) akkor látom az új IP-t.

Szóval akkor mi a retekért nem frissíti meg hogy a xxxxxxx.dyndns.org néven is működjön ???

Előre is kössz a válaszokat ! :R

(#7478) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Vagy nincs olyan progi ami tulajdonképpen a fordítottját csinálja mint a router ?
Tehát belép a felhasználónévvel és jelszóval és megmondja hogy mi a távoli gép IP címe ?

(#7479) Intruder2k5 válasza Freddy TNT (#7478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az email címed él, amivel regisztráltál a dyndns oldalra? És olvasod is?

Csak mert elég valószínű, hogy mint oly sokakat mostanában, téged is letiltottak... Arra hivatkoznak, hogy túl sokat cserélgeted az IP-det, vagy valami ilyesmi. Már sok ilyet hallottam a közelmúltban, olyanoktól is, akik állításuk szerint ráadásul fix IP-sek, illetve nagyon ritkán, mondjuk 3-4 hetente van új IP címük. Ilyenkor ez a szankció, vagy nevezzük büntetésnek, hogy bár a frissítés megtörténik, ezért láthatod az IP-t, ha bejelentkezel, de a DNS szerverbe nem frissítik. Javaslom, hogy keress másik DNS szolgáltatót, van sok belőlük... :)

[ Szerkesztve ]

(#7480) InS4n3


InS4n3
csendes tag

SEGÍTSÉG!

"van 1 apró problémám 1 router beállítással
telefonon keresztül távsegítségbe.

a szolgáltató UPC 1 asztali gép volt eddig a modembe kötve közbe lett iktatva 1 TP Link TL-WR543G típusú router modem WAN portban gép 1 számozottban
nos DHCP Wifi UPNP minden megy de WAN jelet nem kap a szolgáltatótól maga a router nem értem mi lehet a baj
Asztali gép MAC címét leklónoztuk

Wan beálítás Dynamic IP és semmi egyéb modosítás többszöri renew parancs után sem kap IP-t a szolgáltatótól. nem értem mi lehet a hiba valakinek van valami ötlete ?

(1éve ugyanezekkel a beálításokkal tökéletes volt)"

(#7481) krealon válasza Freddy TNT (#7477) üzenetére


krealon
veterán

A probléma az az, hogy mikor új IP-t kap akkor a router be is jegyzi a dyndns.org-ra az új IP-t azonban a beregisztrált néven (legyen : xxxxxxx.dyndns.org ) nem elérhető a gép. Se pingelve se sehogy.

A routerek alapertemezetten nem szoktak a ping (ICMP Echo request uzenet) -re valaszolni.

A CMD-be bepötyögtem a ping xxxxxxx.dyndns.org -ot és kiír oda egy jó régi IP-t meg hogy nincs válasz.

Feltetelezve, hogy a DynDNS frissito programod (vagy a router megfeleo funkcioja) jol mukodik, elofordulhat, hogy az internetszolgaltato (ahonnan megprobalsz csatlakozni a dyndns cimmel rendelkezo gephez/routerhez) gyorsitotarazza es csak ritkan frissiti a domain nevekhez tartozo IP cimet.
Ezzel sajnos nincs mit tenni, maximum annyi hogy egy masik szolgaltato szabad hozzaferesu DNS szerveret hasznalod (remelhetoleg a szolgaltato nem blokkolja az UDP 53-as port forgalmat), pl
google:
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4
openDNS
DNS1: 208.67.222.222
DNS2: 208.67.220.220

Igy ellenorizheto windows parancssorban:
nslookup xxxxxxx.dyndns.org

Name: xxxxxxx.dyndns.org
Address: <szolgaltato altal visszaadott IP>

A google szerverevel tesztelve
nslookup xxxxxxx.dyndns.org 8.8.8.8

Name: xxxxxxx.dyndns.org
Address: <a google altal visszaadott IP>

Ha a ketto egyezik, a DynDNS frissitessel van baj.

(#7482) krealon válasza InS4n3 (#7480) üzenetére


krealon
veterán

Ennek igy mukodnie kene.

Tovabbi segitseget a Router Sytem tools -> Log -ban talalhato "DHCP:" kezdetu bejegyzesek adhatnanak.
(Ugye az alapjavitasnak szamito firmware frissites, Factory reset (gyari alapertekek), ujrakonfig mar megvolt.)

(#7483) Intruder2k5 válasza InS4n3 (#7480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve ami még szokott segíteni...

- Modem és router teljes áramtalanítása
- 10-15 perc múlva a modem visszakapcsolása
- Újabb 2-3 perc elteltével a router visszakapcsolása

(#7484) Freddy TNT válasza Intruder2k5 (#7479) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Kössz a választ. már majdnem kidobtam a routert :D

Ha előfizetek pro-ra akkor ezek a korlátok ugye megszűnnek ? Szóval nem fog blamálni, hogy hetente új IP-m van meg frissíti rendesen a DNS-t ?

(#7485) combonari


combonari
tag

Még 1 kérdés: Ha újra akarom konfigurálni a routert (hard reset), akkor annak mi a menete? Természetesen tudom, hogy mit hova kell beírni, IP, DNS meg ilyesmi, csak arra lennék kiváncsi, hogy technikailag mi a menete. Mit húzok ki, mikor, mikor dugom vissza, stb... Tudna valaki segíteni ebben? :))

(#7486) InS4n3 válasza krealon (#7482) üzenetére


InS4n3
csendes tag

Krealon és Intruder2k5

Köszönöm szépen a segítséget
A gyári reset és újrakonfigurálás már többször megtörtént (a router reset gombjával) A Frimware frissítés egyenlőre nem de igen a kulcsszó az hogy kéne :W

Nem tudom nekem van 1 olyan tippem is hogy a modem esetleg régi típusú
mert utoljára akkor álítottam UPC internetet amikor még szintén MAC cím alapon regisztráltak de Fix IP című rendszer volt.

Egyenlőre javaslom a tulajdonosnak a 20 perces áramtalanítást biztos ami biztos
Utána ha van keresek frimware-t
Ha ezek után sem működik akkor marad az hogy felutazok és megnézem személyesen a probléma forrását
Mivel a maga a Router nem kap IP címet az ISP-től biztos vagyok benne hogy nem a router és a PC között van a probléma.
Ha nem oldódik meg helyzet még jelentkezem.

(#7487) kali válasza combonari (#7485) üzenetére


kali
legenda

a router feszültség alatt, resem gomb benyom és benyomva tart, reset lefut!
amennyiben biztosra akarsz menni, úgy a wan és a négy lan csati is legyen üres a reset alatt, illetve wifi hálózaton sem csatlakozzon a nullázás ideje alatt ellenoldal az eszközhöz!

(#7488) dr.bubo válasza InS4n3 (#7486) üzenetére


dr.bubo
őstag

Újra kell indítani a modemet és a routert is. [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7489) combonari válasza kali (#7487) üzenetére


combonari
tag

Köszi! :R

(#7490) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Van egy TL-WR642G kölcsönbe kaptam, már lassan 1 éve.
Az elmúlt 1-2 napban elkezdett vacakolni.. random ledobja a netet, sokszor eltűnik a WiFi jel, a ledek befagynak. Amin csak a táp kihúzás segít.
Gondoltam egy új firmware ráférne. Nos, elfelejtettem a felhasználót és jelszót... ez eddig nem gond, viszont az ,hogy a reset gomb 5-10 perces nyomva tartására sem reseteli magát, komoly gond. És nem tudom ,hogy miképp oldjam meg a problémát :S Van valami szoftveres megoldás ami segíthet?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7491) Intruder2k5 válasza Hobbbyt (#7490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Áram alatt volt a router, amikor nyomtad a reset gombot? Nem kell neki 10 perc, elég a 10 másodperc is.

[ Szerkesztve ]

(#7492) Hobbbyt válasza Intruder2k5 (#7491) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem, kihúztam a tápot is :(
Tudom, hogy elvileg 10mp is elég kell, hogy legyen.. de ez nem reagál semmire. Pedig hallom-érzem ahogy benyomom a gombot a fogpiszkálóval

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7493) Intruder2k5 válasza Hobbbyt (#7492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, de ezt áram alatt kell csinálni!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=14.0

[ Szerkesztve ]

(#7494) Hobbbyt válasza Intruder2k5 (#7493) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Wao.
Eddig világ életemben kihúzva reseteltem. És eddig müködött :) De most megpróbálom.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7495) Hobbbyt válasza Intruder2k5 (#7493) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ééés örök hála! :R

Azthiszem.. ezt örökre az agyamba vésem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7496) Intruder2k5 válasza Hobbbyt (#7495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglepődtem volna, ha nem megy... :)

Szívesen!

(#7497) Red77


Red77
csendes tag

Sziasztok!
Mi lehet a baja a Dlink DIR-635 Routeremnek?
Bármit állitok rajta nem menti el a beállításokat.Ha rákattintok a save settingsre kiírja hogy Continue és Re-Login bármelyikre nyomok egyszerűen nem menti el a beállításokat.

Csütörtök déltöl-Vasárnap estig Nem leszek

(#7498) kali válasza Red77 (#7497) üzenetére


kali
legenda

milyen böngésző alól próbálod? találkoztam már olyannal, hogy csak ie alatt működött a dolog, más böngészővel nem! illetve valamilyen védelmi alkalmazás nem kavarhat be?

(#7499) Red77


Red77
csendes tag

Nincs vírusirtóm tehát szerintem nem blokkolja semmi.Mozilla Firefoxszal próbálom

Csütörtök déltöl-Vasárnap estig Nem leszek

(#7500) Red77


Red77
csendes tag

IE Explorerrel sem menti el

Csütörtök déltöl-Vasárnap estig Nem leszek

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.