Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Tosee válasza makoveizs (#7250) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Laptopban is N-es wifi van?
Ha igen:
- Routeren firmware frissítés a legújabbra
- laptopon driverek frissítése
- Esetleg másik csatornával is lehet próbálkozni, mert lehet, hogy a környékeden még van valaki ugyan ezen a csatornán (ezzel tudod ellenőrizni inSSIDer)...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7252) Peti0316


Peti0316
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy ZyXEL p-334 típusú routert , 2 gép van rákötve és egy 5 mb/s adsl internet. A leírás szerint beállítottam mindent de nincs internet egyik gépen se , a hálózat viszont működik. A másik routerrel (smc7004vbr) van net de ezzel sehogy se akar jó lenni. Windows 7 Ultimate 64 bites oprendszer van a gépeken. Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#7253) Tosee válasza Peti0316 (#7252) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

ISP Parameters for Internet Access -nél jól állítottad be a dolgokat?

ADSL...
Encapsulation: PPP over Ethernet
Service type: standard
Username / password: adott...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7254) Peti0316


Peti0316
csendes tag

kösz a segítséget mostmár működik.

(#7255) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-WR741ND routerem,és 10megás Invitel adsl-em. Be volt állítva hogy nálam a le- és feltöltés is max sávszélességgel menjen, a másik szobában lévő gép pedig 2 megával tudjon letölteni. Vihar miatt kihúztam mindent a konnektorból, és azóta speedtest szerint 2,5 megával megy csak a letöltés. Már átnéztem minden beállítást, csináltam gyári beállítás visszaállítást, de nem tudom megoldani egyik gépen sem hogy teljes sebességgel tudjak letölteni. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi!

PSN: Nifty_Ghostface

(#7256) Intruder2k5 válasza Ghostface (#7255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyomj neki egy reset-et, és konfigold újra...

(#7257) Ghostface válasza Intruder2k5 (#7256) üzenetére


Ghostface
senior tag

Megtörtént. Csináltam factory default resetet és aztán Quick Setuppal újra konfiguráltam de ugyanaz a helyzet.

PSN: Nifty_Ghostface

(#7258) Intruder2k5 válasza Ghostface (#7257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor húzd ki néhány percre a modemet is (a 220-ból), hogy az is szinkronizáljon újra... Router nélkül próbáltad? Úgy jó?

[ Szerkesztve ]

(#7259) jerry311 válasza Ghostface (#7255) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vihar után max. 2,5 Mbps?
Kizárt, hogy ez router gond legyen vagy modem. Szvsz ha a router a te eszközeidet kicsit is érinti, akkor nem menne a net.
Ez sokkal inkább valamilyen vonalhiba, ami nem végzetes, de jelentősen csökkenti a vonal DSL képességeit.
Hívd a szolgáltatód!

[ Szerkesztve ]

(#7260) Ghostface válasza Intruder2k5 (#7258) üzenetére


Ghostface
senior tag

Egyszerre volt kihúzva a modem is meg a router is, de most kipróbáltam hogy csak a modemet húztam ki majd 2 perc múlva visszadugtam és már működik.
Köszönöm a gyors segítséget!
jerry311
Úgy néz ki mégis a modem volt a ludas. Intruder2k5 tanács bejött.

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#7261) j8080


j8080
csendes tag

Probléma reggelre fel lehet csatlakozni a routerre, de az internet elmegy:
Csak akkor tudok újra netezni ha vagy ki be kapcsolok mindent vagy a routerben bontok és újra kapcsolódok.

-INVITEL ADSL
-Router: Topcom

Erre gyanakszom:

Use PPPoE Authentication
User Name :
Password :
Service Name :
MTU : (512<=MTU Value<=1492)
Connection Type : három lehetőség: -Continuous -Connect on Demand -Manual
Idle Time : (1-1000 minutes)

Melyiknek kell lennie helyesen?
Jelen esetben -Continuous van beállítva

Tudtok segíteni?

(#7262) Intruder2k5 válasza j8080 (#7261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy melyik helyes, csak attól függ, hogy mit szeretnél elérni...

Continuous
Folyamatos kapcsolat

Connect on Demand
Igény esetén kapcsolódik

Manual Idle Time : (1-1000 minutes)
A beállított tétlenségi idő után bontja a kapcsolatot, az idő 1-1000 percig terjedhet.

Azt javaslom, hogy próbáld meg router nélkül is, ha úgy jó, akkor nyomj egy reset-et a routeren, majd konfiguráld újra manuálisan. Ha nem, akkor hívd a hibabejelentőt, mert ez akár még egy éjszakai vihar következménye is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7263) fody0318


fody0318
csendes tag

Sziasztok

Kb. 1.5 éve használok egy SMC-WBR14 G2- es típusú wifi-s routert laptopon keresztül Linksys PCMCIA WPC11 típusú wifi kártyával. Az elmúlt napokban viszont már nem tudok netezni pedig a router és a wifi kártya ledjei is világítanak. Már többször kihúztam a hálózatból és újraindítottam de semmi eredmény. Néha megtalálja a közelben lévő
wifi felhasználókat de kis idő múlva azokat is ledobja.Mi lehet a probléma ??? Kérlek aki tud válaszoljon.

(#7264) Intruder2k5 válasza fody0318 (#7263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Néha megtalálja a közelben lévő wifi felhasználókat de kis idő múlva azokat is ledobja."

Ha ezt a notebook-ra értetted, akkor ez alapján még akár abban is meghalhatott a WiFi adapter. Esetleg próbáld meg újratelepíteni a driverét...

Más WiFi eszközöd nincsen, amivel tudnád tesztelni a routert? Azzal maximum annyit tudsz tenni, hogy nyomsz neki egy reset-et, majd manuálisan újra konfigolod, és ha úgysem lesz jó, akkor sajnos annyi neki. Már amennyiben az a rossz... Ezt a típust szerintem nem éri meg javíttatni!

[ Szerkesztve ]

(#7265) Kube


Kube
senior tag

Üdv emberek.

Lenne némi problémám a routeremmel kapcsolatban. Pontosabban az hogy játék közben fél percenként lagg jelentkezik, ez fél évvel ezelőtt nem fordult elő [akkor még nem volt router]. Kizárás érdekében direktbe kötöttem a modemet a géppel és akkor ez a probléma elmúlt. Szóval 100% hogy a routerrel vannak gondok. Természetesen eközben egyedül én használtam az internetet.

TP-LINK WR541G routerről van szó. Sajnos nem tudom hogy erre a problémára van-e megoldás... én mindenesetre ilyen beállítást nem nagyon találtam ami valamilyen prioritást eszközölne néhány alkalmazásnak, mert ahogy elnézem a folyamatos kapcsolatnál [ha nagy igényű ha nem, de ez is csak alkalmazásra értendő nem pedig letöltésre] nem képes fenntartani folyamatosan a kapcsolatot és nem értem hogy miért...

Valakinél valami ötlet vagy hasonló tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#7266) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Vezetéknélküli router esetében mi okozhatja azt , hogy idönként a router és a gép között kapcsolat megszünik!Pontosabban, internet nincs, de helyi hálozat van. a leggyorsabb megoldás eddig amit találtam, hogy "kihuzni és ujra bedugni" :) , és utána jó lesz :D !

A segítséget köszönöm!

(#7267) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
DLink DIR-655
Firmware Version: 1.34EU Hardware Version: A3 routerek megbirkóznak az IPv6 -tal?
A menüben nem látok erre utaló jelet.

(#7268) Intruder2k5 válasza xrvman (#7267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nem találsz benne ilyet, akkor nem... És amint látom, se OpenWrt, se DD-WRT támogatás nincs hozzá, tehát még custom fw sem jöhet szóba...

[ Szerkesztve ]

(#7269) balinton


balinton
csendes tag

Sziasztok!Olyan kérdésem volna, hogy tudja e valaki hogy kell visszarakni a TP-LINK TL-WR1043ND routerre a gyári fireware-t, mert most dd-wrt van rajta.Egyszerűen frissítéssel nem engedi, hibát ír ki.Fontos lenne, köszönöm.

(#7270) Intruder2k5 válasza balinton (#7269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ment vissza privi... Amúgy ITT van, amit keresel! :)

[ Szerkesztve ]

(#7271) Specter32


Specter32
csendes tag

Hali

Nos kb egy éve leszerződtem a T-Online/T-Home-al és kibőzült a háztartás több képpen is (2 asztali pc és egy Notebook-al hát vettem egy TP-LINK WR741N Wireless routert. Ez előtt nem volt szükségem routerre... hát nem nagyon értettem hozzá de egy szakember tanácsai és ezen oldal segítségével feltehetően halál profin configoltam :DD

Nah de boldogság ide vagy oda időnként elkezdett problémázni... először kis disconnect és más reconnectelt is a router automatikusan annak rendje és módja szerint. Kis idő elteltével romlott a helyzet és már 10-15 perceket kellett várnom egy újra csatlakozásra. Viszont mostanában érte el a tetőpontját a dolog mégpedig olyan formán hogy, órákat kell várnom mire újra hajlandósógot mutat a csatlakozásra... de ez mind nem elég. Én szabadidőmben szeretek online game-ekkel játszogatni (WoW és társai...) meg Skype-on beszélgetni de más ez is látszik meghiúsulni tekintve hogy , ha belogolok a játékba az MS az egekben és még a skype beszélgetés is lehetetlenné vált a szakadozás és a hang késée miatt.... (plussz érdekesség amikor speed és ping teszteket futtatok router használata mellett - akár üzembe van helyzeve több gép a hálózaton, akár nem - kb 1-2 MB és 100-200MS-t kapok végeredmányként a 15MB-ből, ugyan ezt megismételve router nélkül megadja az általam oly annyira áhitott 15MB-t és kb 10 MS-t)

Az első felmerülő problémát pedig rögtön ki is zárnám mint a T-Onlne szolgáltatásom hibája mivel minden alkalommal kipróbálom a kapcsolatot a routet nélkül min az egyik asztali pc-n mint a Notebookon de a kapcsolat tökéletesen funkcionál

Nos ha valakinek lenne ötlete a problémám miértjére avagy megoldással tudna szolgálni nagyon hálás lennék.

(A helyesírási hibákért utólag is elnézéseteket kérem)

(#7272) DJSummer


DJSummer
csendes tag

Van 1 D-link Dir-635 -ös routerem ami mindig ujra indul és lekapcsol a netről és a következőt írja ki : látható a képen

Mi a teendő? Válaszokat előre is köszönöm

http://kepfeltoltes.hu/view/110610/asdasdas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#7273) nagysuhi


nagysuhi
tag

Üdv Profik!
Én is a routeremmel kínlódok. Huawei T-Home ADSL modemről, 15 MB-es internetcsomag megy ki. Kábelen megy rendesen, a T-Home tesztoldalán mérve 13,5 MB. Ha átrakom a WIFI routeremre ami egy Apple Airport Extreme, azonnal elkezd szakadozni a net, a letöltés nem megy és max 0,6-0,8 MB lesz a sebesség. Már újrahúztam a wifi routert, de semmi eredmény. Szerintetek dobjam ki és vegyek egy másikat?

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#7274) sycorax182


sycorax182
tag

sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a problémámban.
router osztja a netet 2 gépre + wifire
Régen 2 megabites ADSL-em volt, tökéletesen ment minden. Majd a sávszél növelésnél 5 megabit lett és azóta szakadozik a net. van amikor egész nap jó, van amikor egész nap szakadozik. De pl hétköznap délelőttönként nincs is net általában...
Ha a router nélkül netezek, akkor tökéletes, sosem szakad. azóta már volt 3 router is cserélve, és mindegyikkel jelentkezett a hiba, tehát nem a router szar... volt, hogy szóltam a szolgáltatónak, h szar a net, erre visszarakta 2 megabitre, megint tökéletes volt, csak hát éppen a telefonomon is gyorsabban tudok netezni kb, mint 2 megabit :D
tehát összefoglalva:
2megabittel, routerrel tökéletes
5 megabittel, routerrel szakadozik
5 megabittel, router nélkül tökéletes
ami nekem ebből lejön
-maga a router nem rossz, mivel 2megabiten jó, illetve cserélve is volt többször is, más márkájúra is...
-valami router beállítási probléma lehet?
-szolgáltatói probléma, amivel az a baj, hogy nincs más itt nálunk, csak ADSL :S többször hívtuk a szolgáltatót, érdemi segítséget nem kaptam, csak annyit, h szívesen csökkentik a sebességem, de mivel nincs 2 megabies csomagjuk már, így csak 1-re... 2011-ben meg már internetezni is lassú 1 mbittel, és akkor még le se töltöttem semmit :D

valakinek vmi ötlete?
köszi előre is

(#7275) Intruder2k5 válasza sycorax182 (#7274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Milyen routerekkel próbálkoztál?
- Nagyon messze laksz az ADSL központtól?

Az ADSL elérhető legnagyobb sebességének egyik fő tényezője, a DSLAM-tól való távolság. Ezen távolsággal arányosan nő a vonali zaj is, és egyben csökken az elérhető legnagyobb sebesség is. Véleményem szerint célszerű lenne egy vonalbemérést kérni a szolgáltatótól, mert elég valószínű, hogy az 5 Mbit-es beállítás mellett már a határérték közelében ketyeg a dolog, ahol routerrel már nem működik megfelelően. Persze lehet, hogy egy jobb minőségű router segítene rajtad, csak hát ezt én sem merem ajánlani, hogy vegyél most egy 15-20 ezer Ft-os routert, mert aztán ha mégsem lesz jó... A másik lehetséges dolog, a vonali tartalék növelése lenne. Ez néhány kbyte/sec lassulást jelentene számodra, de a vonal stabilabb lenne. Ezt megteheted úgy, hogy felhívod a műszaki ügyfélszolgálatot, és kikönyörgöd belőlük (mert általában ilyenekkel nem foglalkoznak, megy alapon, és kész)), hogy módosítsák, hátha stabilabb lesz, vagy pedig nekilátsz Te magad. Ebben segíthet neked a logout-on megjelent több írás is...

D-Link 360R ADSL modem paraméterezés

ADSL modem teszt (1. rész)
ADSL modem teszt (2. rész)

Ha esetleg az új fajta, fekete D-LINK modemed van, akkor a helyzet még szerencsésebb...

Új firmware D-Link ADSL modemekhez

És itt tennék hozzá még egy lehetőséget, ami talán olcsóbb is mint egy minőségi router, és többet is segíthet. Ez az ADSL modem cseréje lenne, egy normális darabra, mert sajnos amit a szolgáltatók adnak, azok elég gyenge minőségűek, és rossz vonali körülmények között nem tudnak stabil kapcsolatot biztosítani. Manapság amit érdemes megvenni, az a D-Link DSL-321.

ADSL modem teszt: Dlink DSL-321B

[ Szerkesztve ]

(#7276) sycorax182 válasza Intruder2k5 (#7275) üzenetére


sycorax182
tag

Szeva!

Köszönöm szépen a részletes választ! :R

tp-link tl-wr841 van most, előtte MSI RG60SE, előtte meg valami smc, azt most nem találom.
sajna nem tudom milyen messze lakok a központtól, biztosan valami vonalni probléma lesz, mert most jutott eszembe, hogy a szomszéd is mondta, h pl neki sincs net délelőttönként.
illetve már ott lett elszúrva a rendszer, hogy régen ez egy családi házas környék volt, az utóbbi években meg épült ide csomó társasház, sztem ez is beleszólhat a dologba (ha a rendszert meg nem fejlesztettél tovább)

sajnos nem vagyok nagy szekértő ebben a témában, de azért nem vagyok noob se, elolvasom a linkeket, amiket írtál és megpróbálom ezt a paraméterezést megcsinálni, hátha jó lesz. dsl-360R-em van amúgy. szted ha megváltoztatom a paramétereket, akkor van esély arra, hogy normális netem legyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#7277) Intruder2k5 válasza sycorax182 (#7276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik DSL-360R van? Az újabb fekete, vagy a régebbi kék-szürke?

[ Szerkesztve ]

(#7278) sycorax182 válasza Intruder2k5 (#7277) üzenetére


sycorax182
tag

a régebbi, kék-szürke. adsl2+
elkezdtem csinálni amit ír a cikk, de nem értem, hogy ez a számolás hogyan jön ki neki:
( 1280 ( -3 * 512)) = -256
ez egy irtó nagy szám kéne hogy legyen, sztem...

(#7279) Intruder2k5 válasza sycorax182 (#7278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra sajnos nem jó az új, webes felületű fw, így marad a parancssor... Az igazat megvallva, én még nem csináltam ilyet, mert egyrészt nekem már az újabb fajta modemem van, másrészt pedig abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindössze pár-száz méterre lakok a DSLAM-tól, így nincsenek ilyen gondjaim. Ha nem boldogulsz vele, szerintem keresd meg a cikk íróját, biztos szívesen segít...

(#7280) sycorax182 válasza Intruder2k5 (#7279) üzenetére


sycorax182
tag

köszönöm a segítséget, növeltem a tartalékot, most próbálgatom, kíváncsi vagyok, ha nem jó, akkor növelem még :)
köszi a segítséget :)
közben rájöttem, h elírták a képletet, szólok is nekik

(#7281) kali válasza Specter32 (#7271) üzenetére


kali
legenda

tehát a router és a szolgáltató között szakadozik a kapcsolat, a router és a munkaállomások között nem - sem vezetékes, sem pedig wifi kapcsolaton? már amennyiben van wifi kapcsolat is!?!? wifi használata esetén vannak fenntartások a linkelt leírással, ha valaki nem tudja, hogy mit hogyan értelmezen, de a hiányos leírásod miatt ebbe egyelőre nem mennék bele...
teljes reset, majd újrakonfig! amennyiben nem segít, úgy firmware frissítése/újrahúzása, teljes reset, majd újrakonfig!

(#7282) Intruder2k5 válasza sycorax182 (#7280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! És van valami változás?

[ Szerkesztve ]

(#7283) DJSummer


DJSummer
csendes tag

azért köszi h válaszoltok :) ;)

(#7284) Intruder2k5 válasza DJSummer (#7272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom, hogy senkinek nincs konkrét ötlete, ezért nem kaptál választ! Ellenben az általánosságokat le tudom írni, hátha ezekből is kihagytál valamit...

1. RESET
2. Legújabb firmware feltöltése
3. RESET
4. Manuális újrakonfigolás

(#7285) nagysuhi válasza Intruder2k5 (#7284) üzenetére


nagysuhi
tag

Ettől nem biztos, hogy menni fog. Nálam sem működött, már a 3. routerrel próbáltam.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#7286) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Lenne egy D-Link DIR-615 -ös router. A probléma, hogy az itteni szolgáltatónál elég gyakran cserélődik az IP cím.(szerintem) Ilyenkor netezni nem lehet, megjelenik a kis sárga felkiáltó jel is, ellenben az internetről hallgatott rádió megy tovább. DNS kiszolgáló problémát észlel. Ezt úgy tudom 'kijavítani', ha kihúzom a router -t egy pár másodpercre, majd visszadugom.
Ellenben biztos vagyok benne, hogy valahol be lehet konfigurálni, hogy automatán csinálja. Ebben kérnék segítséget. :R

Don't Tread On Me

(#7287) redaizoltan válasza MPowerPH (#7286) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Ezt a Routernek alapból kéne tudnia, sztem el van állítva a kütyü.Próba:
-master reset
-újra konfigolni és úgy próbáld meg :)

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#7288) MPowerPH válasza redaizoltan (#7287) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megcsináltam már, és semmi. :( Érdekes dolog, hogy a másik 615-ösömmel nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7289) Gujdo


Gujdo
csendes tag

Hello mindenki,

nem sokára szeretnék venni egy routert egy D-link modem mellé ami már most megy 15 mbttel.
A gépem lannal megy, s lesz még egy laptop + 2 wifi mobil, szóval azért kellene egy router. Mindenki összevissza beszél mert van aki azt mondja h elég a tp-link s nem kell sokat költeni mások szídják a tp-linket.
Mondják h a asus s a linksys a legjobbak, de akkor mert adnak 5 év garanciát a tp-linkeknek ? Asus meg linksys 1-2 év garanciát adnak...szóval nem értem.
Én egy 90nm téglás lakásban lakom, s kellene egy jó router ami nem szakad a vonal s netezni s néha torrentezni (ami inkább lannal fogom megcsinálni).
Ki mit mond a Tp-link vs Asus-Linksysról ?
Köszönöm
Üdv

(#7290) kali válasza Gujdo (#7289) üzenetére


kali
legenda

kinek mi tetszik, és mennyit szán rá...
amúgy a "szakemberek" véleményei is megoszlanak, mint minden más témában!
7-e széria vagy attól felfelé én már a tp-link routereket is bátran szoktam ajánlani, elég sokat telepítettem már ezen gyártó routereiből (is), és nincs velük probléma, de amennyiben több pénzt rászánsz, úgy nem ellenjavallott az asus vagy a linksys!
itt nézelődj és/vagy kérdezz; milyen_routert

(#7291) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy a kérdésem nem pont ide tartoznak , de nem találtam jobbat.
Szóval. Ha a bix-et, vagy a szolgáltatómat pingelem, stabil 7-8-at mérek, tökéletes a kapcsolatom. Amennyiben egy multiban játszok, 10-20 között van a pingem. Ha egy barátomat pingelem, akkor 20-25 között.
Mivel mostmár normális netem van(120/10mbit), gondoltam haverokkal csinálunk játékszervert. Azt vettem észre, hogy mindezek ellenére ha 1 ember jön fel a szerveremre, akkor is 50-60-as pingje van, nekem saját magamra is(gépen dedikált szeró+ugyanazon a gépen játszok) van egy 10-20-as pingem. Próbáltam több gépen is, de semmi változás.

Rendben van, hogy a csomagmérettől is függ a ping, de ha én játszok egy szerveren, ott mégis stabil 10-es pingem van. Van valakinek bármiféle ötlete router avagy hálókártya beállításra, amivel ez megoldható lenne?(elvileg 20-25 pinggel kellene tudni jönnie egy embernek az 50-60 helyett.) A dolgot játéktól függetlenül csinálja.

(#7292) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Hali. Egy asus n13u routerre szeretném felrakni a ddwrt-t de inkorrekt file hibaüzivel kivág. Utána be is hal a net, de újraindítás után rendbejön. A trx fájlt töltöttem le, és a gyári firmware-t szeretném lecserélni. Van valakinek ötlete, hogy mit nem csinálok jól?

(#7293) Intruder2k5 válasza marlboromen (#7292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megfelelő verziót töltöttél le? Nem rev.B1-es routered van véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#7294) marlboromen válasza Intruder2k5 (#7293) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Nem b1, sima rtn13u. Tuti.

Most olvasom hogy kábelen ajánlott, én wifin próbáltam, ez lehet gond? Mondjuk amikor a gyárit frissítettem, akkor is wifin csináltam, ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

(#7295) Intruder2k5 válasza marlboromen (#7294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor használd a Firmware Restotation Tool-t, ott nem válogat...

(#7296) marlboromen válasza Intruder2k5 (#7295) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Az mi?

(#7297) Intruder2k5 válasza marlboromen (#7296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az konkrétan egy firmware flash-elő alkalmazás, ami minden bizonnyal rajta van a routered CD-jén, de ha mégsem, akkor le tudod tölteni az ASUS-tól... A használata ITT le van írva, mellesleg a továbbiakról is találsz INFO-t, ha szeretnél mondjuk torrentezni is rajta.

Vagy, esetleg próbálj másik verziót... Amúgy melyikkel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#7298) marlboromen válasza Intruder2k5 (#7297) üzenetére


marlboromen
aktív tag

A legfrissebbel, meg egy régebbivel is(2010). Innen vettem a linkeket[link] Ezzel az alkalmazással a gyárit is vissza lehet adott esetben erőszakolni?

(#7299) Intruder2k5 válasza marlboromen (#7298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze... Minden további nélkül vissza lehet! Megtaláltad amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#7300) marlboromen válasza Intruder2k5 (#7299) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Aham, felraktam ,már a gépre. Nagyon ajánlott kábelen csinálni ezt? És ezzel a progival is a trx fájlt rakjam rá?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.