Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) lacika0926 válasza Intruder2k5 (#7746) üzenetére


lacika0926
tag

nagyon szépen köszönöm!!!
müködik :)

(#7752) saitek69


saitek69
csendes tag

Szia Scrower!

Ugyan ilyen gondom van, ugyan ilyen smc routerrel. Újra raktam a gépet, de így sem működik a router. Még egy érdekesség, a router admin felületét a laptopon el tudom érni, de hiába állítok be bármit is! Reseteltem semmi! Megköszönöm ha van valami ötleted!

Üdv!

(#7753) szöcskepeti


szöcskepeti
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség! Van egy tp-link tl-wr 641G/642G routerem két gép megy róla kábellel egy gép wifin és olykor olykor egy laptop.Van Mac adress filter beállítva. A probléma a következő: tök jól ment minden de kb egy hete állandóan megszakítja a kapcsolatot a gépekkel aztán újra csatlakozik. ezt többször is megcsinálja egymás után és nem tudom miért.Nem lett hozzápiszkálva a beállításokhoz.Köszi előre is a válaszokat.

(#7754) Pulsar válasza szöcskepeti (#7753) üzenetére


Pulsar
veterán

próbálj meg firmware-t frissíteni, vagy ha nincs újabb, akkor teljes reset, és újra beállítani mindent.

(#7755) szöcskepeti


szöcskepeti
csendes tag

Firmware frissítés után is be kell állítani újra?

(#7756) Intruder2k5 válasza szöcskepeti (#7755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, úgy ajánlott... De a beállítás előtt, illetve a firmware frissítés után egy hard reset sem árt!

(#7757) Pulsar válasza szöcskepeti (#7755) üzenetére


Pulsar
veterán

nem feltétlen. De ha nem segít, akkor mehet a reset, és a bállítgatás...

(#7758) Serpentxx


Serpentxx
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni. Vettem nemrég egy TP-LINK WR741ND típusú routert.
Első routerem sza elég amatőr vagyok a témában. Beüzemeltem varázsló segítségével a digis nethez. Elsőre ment is, telón is volt net. Aztán másnap megszakadt egyszer, de vissza is jött a net pár másodperc múlva. Most viszont elég sűrűn szakad meg és vissza sem jön csak ha újraindítom, vagy volt rá példa hogy még úgy sem. A kábelt bedugom a gépbe közvetlenül akkor van net szóval nem a szolgáltató játszik velem. Be tudok lépni a router menüjébe, pingelés is megy a 192.168.1.1 re csak net nincs. Próbáltam kábelt kicserélni nem segített.
Frissítettem Asus p5b-s alaplapomhoz realtekes drivert is hátha, de úgy sem lett jó. Ajánlottak valami beta drivert hozzá a boltban ahol vettem a routert, de olyat nem találtam.
Ötletek?

(#7759) Intruder2k5 válasza Serpentxx (#7758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg megpróbálhatod még frissíteni a routeren a firmware-t...
ITT tudod letölteni a neked megfelelő verziót.

[ Szerkesztve ]

(#7760) Serpentxx válasza Intruder2k5 (#7759) üzenetére


Serpentxx
csendes tag

Ahogy olvasgattam nem ajánlatos mert vissza térnek inkább a régebbi firmware-re az emberkék fagyások stb miatt.

(#7761) Intruder2k5 válasza Serpentxx (#7760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, akkor passz... Ezen kívül maximum csak a DD-WRT-t tudom ajánlani rá, egy sokkal profibb firmware, mint a gyári, csak hát nem mindenki hajlandó ilyesféle moddolásra.

(#7762) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! Van egy gigabyte routerem...nos az a kerdes ,hogy mit kene ahhoz beallitanom , hogy utorrent alatt a maximalis sebessegre legyen kepes? Mert Ha kozvetlen switchbe van kotve akkor kutya baja ...szval vmi beallitasi gond lesz..annyit meg nem ertek hozza! 15mbit es netrol van szo de 800kb nal nem megy feljebb a sebesseg! Elore is koszi ....ha marhasagot kerdeztem varom a kritikat :D

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#7763) Claude Leon válasza lanw (#7762) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az is előfordulhat, hogy ennyire képes.
A torrentes csomagforgalom rendesebben megfogja még a nagyobb vasakat is.
Esetleg a torrentkliensed kellene rendesen beállítani
(elsőre max. 200 kapcsolat globálisan, ennyit azért illene elvinni a vasnak)

(#7764) combonari válasza lanw (#7762) üzenetére


combonari
tag

Sok mindentől függ, hogy mennyivel töltesz fel. Nekem 5Mbit a feltöltésem, legjobb esetben 2,5Mbit-el szoktam feltölteni. Függ attól, hogy milyen a tracker, a vinyód sebessége (szar vinyó nyilván lassan írja az adatot), és attól is, hogy pl. mennyien szedik éppen. A routerről nem is beszélve, én nem is használom. Nekem felesleges, hogy még egy plusz dolgon menjen a net keresztül, simán be van dugva a gépbe.

(#7765) lanw válasza Claude Leon (#7763) üzenetére


lanw
aktív tag

köszönöm a válaszokat ! :-) megy vissza a switchbe ! :D

vagy vki töltött lefele :)

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#7766) Imifej


Imifej
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom,hogy egy ideje nem tudok sehogy belépni a TP-LINK routerembe. Semelyik géppel sem. Valószínűleg nem a routerrel lehet a gond, mert egy szűz újjal is ugyan ezt csinálja.
Először a NOD 32 5.0-ra gyanakodtam, de letiltottam, és akkor sem megy.
Ez a szöveg jön be, miután beírom a 192.168.1.1-et.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7767) Intruder2k5 válasza Imifej (#7766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lehet, hogy a böngészőben el van tárolva egy olyan jelszó a routerhez, ami már nem aktuális? Én megpróbálnám egy másik böngészővel is...

[ Szerkesztve ]

(#7768) jani00


jani00
tag

Sziasztok

Tuti ,hogy volt már ilyen kérdés ,de elolvastam elég sok hsz-t és nem találtam megoldást.

Egy port forwardingot szeretnék csinálni ,hogy a 1-9999 portot hagyja nyitva a rohadt router ,de sehogy sem sikerül.
A fő probléma az ott van ,hogy ugyebár meg kell adni ,hogy melyik az első és melyik az utolsó port amit ki akarok nyitni.Ez meg is van akkor ott van a protocoll ami tcp vagy udp vagy mindkettő nekem mindkettő kell ezután jön egy ip cím. Nah de minek az ip címe? a routeré? vagy a számítógépé?
Win7 os alatt nem igazán jöttem rá ,hogy hogyan kéne megnézni az ip címet.
gondolom nem a router és nem is a whatismyip.com által kiírt ip kell ,de akkor most melyik?

Van itthon egy másik router is esetleg DMZ vel össze tudnám kötni úgy ,hogy az összes portot kinyissa ,de ott is fennáll a probléma ,hogy a DMZ Host IP Address:az mi legyen? A 2. routerip je kell amit beírok a böngészőbe vagy valami spéci ip?
Már az agyamra megy a dolog.Sajnos nincs lehetőség az első routert kiiktatni így vagy sikerül kinyitni a portokat vagy dmz vel összekötni ,hogy a másik routerrel forgalmazzak a nyitott portokon.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#7769) Intruder2k5 válasza jani00 (#7768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az IP cím természetesen a gép IP címe, amire ezeket a portokat forwardolni szeretnéd... Ugyanis ez a funkció nem egyszerűen megnyitja a portokat, hanem egy adott IP címre irányítja az azokra érkező kéréseket.

Bár nincs Windows7-em, de szerintem az XP-s módszer ott is működik... Nyiss egy parancssort, majd oda írd be ezt:

ipconfig /all

Itt meg a megfelelő hálózati adapter alatt ott lesz a neked kellő IP cím. AZonban itt felmerül egy újabb kérdés, hogy ezt az IP címet vagy fixre kellene állítanod, vagy pedig statikus DHCP-be tenni, mert ha holnap másik IP címet kap majd a géped a routertől, akkor megint nem fog működni a forwardolás, mert egy nem létező, vagy másik gépre lesznek irányítva a bejövő kérések.

Két router használata esetén ez annyiban módosul, hogy az első routerben a második router címére kell irányítani mindent, a második routerben pedig a géped IP címére. Persze, ha a második router csak switch módban dolgozik, akkor ezt figyelmen kívül lehet hagyni, és rögtön az első routerben a gépre kell irányítani mindent.

[ Szerkesztve ]

(#7770) Imifej válasza Intruder2k5 (#7767) üzenetére


Imifej
senior tag

Megtaláltam a megoldást. Mégis a NOD32 5.0 a ludas. Ha be volt kapcsolva az Enable HTTP
checking, akkor nem engedett hozzáférni. Ha kikapcsolom, akkor az milyen veszélyekkel jár?
Érdekes, hogy van a routeren egy AP-m, annak a címe: 192.168.1.2 és azt el tudtam érni rajta keresztül.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7771) jani00 válasza Intruder2k5 (#7769) üzenetére


jani00
tag

halihó

Köszönöm szépen a gyors választ igen parancssorral sikerült ,de most meg az a baj ,hogy
nem tudom ,hogy hogyan kellene fixálni az ip címet.Parancssorból gondolom nem lehet ahogy nézegettem parancssor így néz ki esetleg neked többet mond mint nekem.[link]

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#7772) Intruder2k5 válasza Imifej (#7770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én semmiképpen javasolnám a víruskereső kikapcsolását... Helyette inkább próbálj meg másik fajtát, vagy ugyanebből másik verziót használni, hátha úgy megoldódik a probléma. Vagy esetleg keress egy NOD-os, vagy antivirusos topikot, és ott kérdezd meg, hogy mit lehet tenni ezzel... Én sajnos nem tudok konkrétumokkal segíteni ez ügyben.

(#7773) Intruder2k5 válasza jani00 (#7771) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Segítség ITT, vagy ITT.

(#7774) modern


modern
aktív tag

üdv.
lenne egy problémám:
Most kötötték be az invitelesek az adsl netet de nem tudom miért szarakszik.
a probléma a következő: ha a kábelt közvetlenül a gépbe kötöm akkor megy a net látja is normálisan, viszont ha egy tp-link routerbe dugom és a routert dugom a gépre(meg még egy másikra is) akkor nem látja a netet, már próbáltam a 192.168.1.1-en beállítani de hiába állítom pppoe-ra akkor sem látja.

Am win7-em van és TP-link wr340gd routerem.

Ötlet?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7775) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, TDU 2-vel játszom mostanában elég sokat, a TDU 1-nél nincsenek laggolási gondjaim, de a kettő az valami förtelmes.

Mikor belépek a játékba minden okés nem laggol senki sem, ahogy egy picit gyorsabban megyek, vagy akár ők, mindenki elkezd ugrálni... cfospeedet is felraktam, de semmi értelme nem volt, több mindent is beállítottam, de ott sem értem el semmit :(

Routeren beállítottam a megfelelő portokat, de esetleg, lehet hogy más probléma van a háttérben?

Olvastam, hogy esetleg a router illetve a szolgáltatónál lehet gond, de a t-online nem sokat segített :((

Router márkája: Asus Rt-N10, Net: T-Online ADSL 15 MB, gépem op.rendszere: Win 7 64 bit.

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#7776) Intruder2k5 válasza modern (#7774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van valami log-ja annak a routernek? Feltételezem, hogy igen! Ha megtaláltad, jó lenne látni, hogy mi van benne, amikor csatlakozni próbál...

[ Szerkesztve ]

(#7777) modern válasza Intruder2k5 (#7776) üzenetére


modern
aktív tag

Log-ja?
Bocsi de ennyire nem értek azért hozzá :Y

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7778) Intruder2k5 válasza vulnrea (#7775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem hiszem, hogy ez router gond lenne... Ha az egyik szerveren tökéletesen jó, akkor bizonyára a másik szerverrel, vagy annak elérésével van valami, de nagyon nem valószínű, hogy ezt a Te routered okozza.

Ha csak simán ping-eled a szervereket, akkor nem látni különbséget köztük?

Ha gondolod, esetleg feltolhatsz egy Tomato-t a routerre, ami lényegesen jobb, mint a gyári szoftvere, de ettől függetlenül még mindig nem hiszem, hogy a router lenne ebben a hunyó...

- Router nélkül mind a két szerver tökéletes?

(#7779) Intruder2k5 válasza modern (#7777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt találod a log-ot...

(#7780) tomka31


tomka31
csendes tag

Hello!
Segitséget kérnék.Van nekem egy linksys wrt54gl routerem.Az a problémám vele,hogy ha netszakadás van,utána nagyon nehezen indul ujra a net!Többszöri áramtalanitás,resetelés után elindul!Nem minden netszakadásnál csinálja,de elég sűrűn.Próbáltam a routert kiiktatni,az adsl modemet kapcsoltam a géppel össze,úgy ment rendesen a net!Feltettem rá tomato firmwart is,akkor is csinálta!Mitől lehet?A segitséget előre is megköszönöm.

(#7781) Intruder2k5 válasza tomka31 (#7780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit jelent az, hogy nehezen indul újra a net? Ez menni idő körülbelül? Illetőleg Tomato-ban beállítható, hogy hány másodpercenként csekkolja a kapcsolat meglétét. Ha ezt leveszed mondjuk 10-15 másodpercre, akkor nem lehet az olyan hosszú idő.

(#7782) modern válasza Intruder2k5 (#7781) üzenetére


modern
aktív tag

Time = 2006-01-01 9:57:03 7023s
H-Ver = WR340G v5 0815311C : S-Ver = 4.5.4 Build 100316 Rel.59606n
L = 192.168.1.1 : M = 255.255.255.0
W1 = PPPoE : W = 0.0.0.0 : M = 0.0.0.0 : G = 0.0.0.0
Free=2021, Busy=1, Bind=0, Inv=1/60, Bc=0/8, Dns=484, cl=160, fc=0/0, sq=0/0

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7783) tomka31 válasza Intruder2k5 (#7781) üzenetére


tomka31
csendes tag

Hello!
A gyári firmwarel is ezt csinálja!Kb. 3 éves a router,utóbbi másfél éve kezdte ezt.Régebben működött tökéletesen!Netszakadás van,pl a szolgáltató megszakitja,utána nem akar a net újraindulni!Nem tudom mennyi idő pontosan,mert nincs türelmem kivárni!Többször áramtalanitom a routert és a modemet,valamikor csak reset után indul el.Beraktam egy régi smc routert,azzal működik tökéletesen!

(#7784) Intruder2k5 válasza tomka31 (#7783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy én is Tomato firmware-t használok, bár egy más típusú routeren, és semmi gondom nincsen vele. Ha nagy ritkán van is szakadás, az után néhány másodpercen belül visszakapcsolódik. Mivel az fw 30 másodpercenként figyeli, hogy él-e a kapcsolat, így ha ez alatt az idő alatt pont nem klikkelek, akkor észre sem veszem a kimaradást. Ha meg igen, akkor annyi, hogy kicsit gondolkodik a böngésző, mielőtt bejön az oldal.

(#7785) modern


modern
aktív tag

mi lehet a gond nálam?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7786) Intruder2k5 válasza modern (#7785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ebből a log-ból nem derül ki semmi, így nem tudom... Ha most azt mondom, hogy nem Te vagy első TP-LINK-es, akinek gondjai vannak a PPPoE kapcsolattal, akkor majd nekem ugrik a fél fórum, így inkább nem mondom. De gondolom...

Esetleg próbáld meg reset-elni, vagy nézd meg, hogy van-e hozzá újabb firmware, és ha igen, akkor tedd fel azt. Egyéb ötletem sajnos nincs!

(#7787) modern válasza Intruder2k5 (#7786) üzenetére


modern
aktív tag

értem, megnézem, és azért köszönöm! :R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7788) vulnrea válasza Intruder2k5 (#7778) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Igen valószínű, hogy ez is gond lehet, mert mikor csak 2-3 ember van a szerveren minden okés, aztán jön egy ismerős, akinek ugyanúgy laggol, onnantól kezdve már mindenki ugrál, de addig semmi gond nem volt.

Amikor fent volt a cfospeed, némi javulást láttam kb. 10 percig, aztán utána mikor hajnali kettőkor játszottam vele 1 órán keresztül nem volt lag, másnap kezdődött minden előröl a cfos mellett is...

Ma próbáltam router nélkül, de egyáltalán nem volt net, nagyon nem is merek hozzányúlni, mert ha elrontok valamit akkor nem igazán értek hozzá :D

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#7789) Intruder2k5 válasza vulnrea (#7788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ma próbáltam router nélkül, de egyáltalán nem volt net, nagyon nem is merek hozzányúlni, mert ha elrontok valamit akkor nem igazán értek hozzá"

Értem! Ebben az esetben viszont sajnos nehéz segíteni... Bár még egyszer mondom, szerintem nem a routerrel van a gond! :)

[ Szerkesztve ]

(#7790) Nova96


Nova96
őstag

Üdv leszedtem inSSIDer -t de hol lehet beállítani hogy más csatornán legyen?

(#7791) Intruder2k5 válasza Nova96 (#7790) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja... Ezt nem az inSSID-er-ben tudod beállítani, hanem a router menüjében..

http://192.168.1.1

Ha még nem változtattad meg, akkor a név és a jelszó...

admin / admin

Az inSSIDer "csak" arra jó, hogy láthatóvá teszi a környező WiFi hálózatokat, ezáltal könnyebb megtalálni a szabad csatornát, amit aztán beállíthatsz a fentebbi helyen.

[ Szerkesztve ]

(#7792) vulnrea válasza Intruder2k5 (#7789) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Hát azért köszi a segítséget, szerintem sem a routerrel lehet gond, most direkt megnéztem és nem laggolt, de hozzáteszem, hogy napok óta laggolt folyamatosan nem értem miért pont most javult meg... :DD

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#7793) Imifej válasza Intruder2k5 (#7772) üzenetére


Imifej
senior tag

Nem akarom én kikapcsolni a NOD-ot, csak ezt a beállítását arra a kis időre, amig belemászok a routerbe. Úgy évente mondjuk fél órára összesen.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7794) Intruder2k5 válasza Imifej (#7793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaaa.... Hát addig egész nyugodtan! :)

(#7795) mayday0403


mayday0403
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám:

Beszereztem egy Asus RT-N10 es routert, amit az otthoni digi (adsl, szerintem , bár nem tudom igazán mi a különbség az adsl és a kábelnet között) szétosztására szeretnék használni. Az eszköz beállításait szépen bejönnek, mindent létrehozok:
wireless settingnél a beállítások: PPPOE, felhasználónév,jelszó beállítva, hiba nélkül létrehozza a wifi kapcsolatot. Erre a laptopommal csatlakozni is tudok, de és itt jön a probléma, ahogy nyitok egy böngészőt a következőt írja ki:
the cable for ethernet is not plugged in. Pedig be van dugva, csak ami zavar, hogy a WAN port a rpouteren közben nem jelez, nem világít! Nem tudom mi lehet a teendő! Remélem innen valaki aki tapasztalt tud segíteni! ELőre is köszönöm!

(#7796) Imifej válasza mayday0403 (#7795) üzenetére


Imifej
senior tag

Valószínűleg a MAC címet klónozni kell!

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7797) mayday0403 válasza Imifej (#7796) üzenetére


mayday0403
csendes tag

kerestem a menuben ezt a lehetőséget, de nem találtam.

(#7798) newgamer válasza mayday0403 (#7797) üzenetére


newgamer
aktív tag

ASUS Support tud segíteni, ha nagyon komplex a probléma.

(#7799) Imifej válasza mayday0403 (#7797) üzenetére


Imifej
senior tag

pedig benne kell lennie!!! Nekem TP-link van, nem tudom a tiédben hol lehet.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7800) newgamer válasza mayday0403 (#7797) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nekem D-Link van, ASUS-nak nem ismerem a menüjét, így sajna nem tudok segíteni merre lehet benne.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.