Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) freemanone válasza pit stop (#15244) üzenetére


freemanone
őstag

A helyzet az hogy pénzt kértek ezért a telefonnak csúfolt takolmanyert... méghozzá nem is keveset. FW támogatás nulla. Gyari rom, gyari állapotban, root nélkül hasznalhatatlan. Legalábbis egy idő után teljesen mindegy mit csinalsz vele, orrba szajba bugzik, laggol. Ez részemről kimeriti a lehuzas fogalmat. Raadasul a hw-hez mérve szanalmasan gyenge amit produkal. Annyiba fajt nekem a U mint most a P6. Arról nem is beszélve hogy a ngyteso a P is ugyanilyen szar volt..... azt is csak az 1gb ram huzza a hátán.... nem egy egymagos 512es telo megeszi a U-t reggelire.

(#15252) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv. Fórum társak! Szerintetek jól járnék egy egy azz egyben cserével nokia lumia 800 ra?

[ Szerkesztve ]

(#15253) air válasza Adam8199 (#15249) üzenetére


air
nagyúr

-> Összefoglaló!

(#15250) 89BDave89
Konkrét kérdésekre megpróbálok válaszolni.

(#15252) LantosBerry8
Ezt neked kell tudni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15254) Bilux válasza LantosBerry8 (#15252) üzenetére


Bilux
veterán

ha jót akarsz akkor nem.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#15255) beklasmd


beklasmd
újonc

Szervusztok egy kis segítséget szeretnék kérni Xperia U flash-eléséhez.
A telefonon mókolt TIM-féle olasz 6.1.1.B.89. ROM van. Bootloader zárt, nincs rootolva.
Szerettem volna a stock 4.0.4.-es SONY-s ICS-t 6.1.1.B.100-t feltenni de nem sikerült. Először a drivert nem rakta fel a Win 8.1. Ezt követően speciális módban indítottam így rá tudtam erőszakolni a drivert (kikapcsoltam a driver aláírás ellenőrzést). A flashelés előkészül, de mikor bedugom a telefont és az zölden világít felugrik egy ismeretlen eszköz üzenet, holott előtte meg szépen látta a rendszer a készüléket. Ezt követően a flash-elés megszakad.
A legújabb flashtool-t használom, így néz ki a folyamatleírás:
12/009/2014 11:09:20 - INFO - <- This level is successfully initialized
12/009/2014 11:09:20 - INFO - Flashtool Version 0.9.13.0 built on 2013-06-04 22:50:00
12/009/2014 11:09:25 - INFO - Device connected with USB debugging on
12/009/2014 11:09:26 - INFO - Connected device : Sony Xperia U
12/009/2014 11:09:26 - INFO - Installed version of busybox : N/A
12/009/2014 11:09:26 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 3.0.8+ / Build number : 6.1.1.B.1.89
12/009/2014 11:09:39 - INFO - Selected ST25i / 6.1.1.B.1.100 / Sony
12/009/2014 11:09:39 - INFO - Preparing files for flashing
12/010/2014 11:10:14 - INFO - Please connect your device into flashmode.
12/010/2014 11:10:18 - INFO - Device disconnected
12/010/2014 11:10:41 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2014 11:10:41 - INFO - Opening device for R/W
12/010/2014 11:10:42 - INFO - Start Flashing
12/010/2014 11:10:42 - INFO - Processing loader.sin
12/010/2014 11:10:42 - INFO - Checking header
12/010/2014 11:10:42 - INFO - Ending flash session
12/010/2014 11:10:42 - ERROR -
12/010/2014 11:10:42 - ERROR - Error flashing. Aborted
12/010/2014 11:10:42 - INFO - Device connected in flash mode
12/010/2014 11:10:44 - INFO - Device disconnected

Segítsetek ha tudtok kérlek, utóbbi időben borzasztóan fagy a teló, a legváratlanabb pillanatokban indul újra pl. telefonálás vagy üzenetírás közben. Mindemellett laggos és néha a telefonkönyv megnyitása is kifagyasztja.

Köszönettel:

(#15256) Bilux válasza beklasmd (#15255) üzenetére


Bilux
veterán

Üdv a win 8.1 szopás táborában.
Vagy felraksz egy virtuális gépet vagy ténylegesen felrakod a win7-et vagy keresel egy másik gépet a családban amin ez van.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#15257) Mircinko válasza Bilux (#15256) üzenetére


Mircinko
senior tag

+1 :D

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#15258) LantosBerry8 válasza Bilux (#15254) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Van tapasztalatod?

(#15259) -FreaK-


-FreaK-
veterán

A fentebb linkel MIUI-kat próbálta már valaki? mennyire gyorsak? Mi jelenleg a leggyorsabb rom a telefonra? Sajnos az ICS-el elég rossz a tapasztalatom eddig.

(#15260) air válasza -FreaK- (#15259) üzenetére


air
nagyúr

Nyitott vagy zárt BL-re?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15261) beefjeez válasza ödönke (#15248) üzenetére


beefjeez
senior tag

De nekem miért nincs ilyen problémám, azt nem értem... :)
Oda adtam nővéremnek, hogy használja mert nincs telefonja, nála, és nálam sem jelentkezik ilyen probléma, hogy szaggat, meg nem lehet hívni stb.

[ Szerkesztve ]

(#15262) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors megerősítést szeretnék kérni, hogy a telefonba vlaló akku a BA600.
Nem az enyém a készülék, ezért nem tudom ellenőrizni. Akié a telefon, az pedig még a hátlapot sem meri megpróbálni levenni. :)

Köszi.

Szerkesztve:

Közben rákerestem itt is és úgy tűnik, hogy igen.
Azért egy megerősítést még szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#15263) Bilux válasza LantosBerry8 (#15258) üzenetére


Bilux
veterán

Sajnos van, Lumia 800 mindenben ráver, sebességben pláne.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#15264) air válasza Bilux (#15263) üzenetére


air
nagyúr

Ezt most nem értem. Ha a Lumia 800 mindenben ráver az U-ra, akkor miért járna rosszul a cserével?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15265) Victoryus94 válasza air (#15264) üzenetére


Victoryus94
őstag

Akik válaszoltak szerintem úgy értették, hogy neki van lumiája.

[ Szerkesztve ]

(#15266) LantosBerry8 válasza air (#15264) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ezt én semm értem akkor

(#15267) pit stop válasza LantosBerry8 (#15252) üzenetére


pit stop
addikt

Attól függ milyen programok kellenek és meg tudod-e szokni csempét. Nekem közeli ismerősöm nagyon szereti, csak 1020-ra cseréli lassan. Kevés program van rá de a készülék maga jól össze van rakva. Ha telefon funkción és nagyon minimális mèdián kívül nem kell más jó fényképek mellé akkor jó csere. Ha kellenek programok akkor nem.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15268) -FreaK- válasza air (#15260) üzenetére


-FreaK-
veterán

Zárt a BL sajnos.

(#15269) air válasza -FreaK- (#15268) üzenetére


air
nagyúr

Kicsit feljebb leírtam, hogy milyen lehetőségek vannak zárt BL esetén.
[link]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15270) Bilux válasza air (#15264) üzenetére


Bilux
veterán

Mert azt hittem, hogy lumiat akar cserélni U-ra.
Fordított helyzetben természetesen, nem szóltam :C :R
Akkor nincs kérdés el kell cserélni.
A Lumia 800 piaci értéke nem tudom mennyi, de az u-t jó ha 25-ért el tudod adni...

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#15271) freemanone válasza Bilux (#15270) üzenetére


freemanone
őstag

Ahoz egy használt piaci analfabeta sem árt ;] 20k korul mar kapsz garival hibatlant.

(#15272) -FreaK- válasza air (#15269) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen láttam, köszi, csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen gyorsak a romok, mennyire használhatóak? A gyári 6.1.1.C nálam használhatatlan minősítésű.

(#15273) mobilizmo válasza freemanone (#15271) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én karácsony előtt 28-ért adtam el. Ezek szerint szerencsével.
:))

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15274) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Egyszerű kérdésem van: a Vodánál vásárolt Xperia U telefonokra mennyi idő a gari? 1 vagy 2 éve?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#15275) LantosBerry8 válasza o_tom (#15274) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Bízom benne hogy 2 ,mert kolegám huawei g300 ára 2 volt

(#15276) pit stop válasza mobilizmo (#15273) üzenetére


pit stop
addikt

Csak freemanone elvakult már, ne halgass rá ;]

(#15274) o_tom: 2 év, ez biztos :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15277) o_tom válasza pit stop (#15276) üzenetére


o_tom
aktív tag

köszi

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#15278) freemanone válasza pit stop (#15276) üzenetére


freemanone
őstag

jah persze... ;]
HA:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

apród:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

de még egy raklappal tudnék linkelni a netről.... biztos elvakult lettem. :)

az is biztos véletlen, hogy tökig van vele a használt piac... hegyet lehetne építeni annyi U-tól akarnak megszabadulni az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#15279) D-Phrag válasza freemanone (#15278) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Vajon mért? :DDD
Csak tudnám miért kértek el 50-60ezret míg lehetett kapni. Pofátlanság. ;]

(#15280) pit stop válasza D-Phrag (#15279) üzenetére


pit stop
addikt

Sola jelenleg újonnan szolgáltatónál 95, mit akarsz? :DDD Állítólag az rosszabb :)

Én csakazért is 30-ért fogom eladni ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15281) freemanone válasza pit stop (#15280) üzenetére


freemanone
őstag

sok sikert! :D van aki hirdeti annyiért, ez tény. Sola... akár azt is mondhatná a sony hogy: "ezt (a szériát) elkrtuk"

[ Szerkesztve ]

(#15282) samatron30


samatron30
újonc

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni miért szellemképes meg csíkos a telefonom kijelzője? Most volt cserélve benne érintőpanel, de az sem működik 100%-osan.

(#15283) beefjeez válasza samatron30 (#15282) üzenetére


beefjeez
senior tag

Szalagkábel?

(#15284) samatron30 válasza beefjeez (#15283) üzenetére


samatron30
újonc

Néztem a kábelt az érintőét is meg az lcd kábelét de sérülést nem látok rajta.

(#15285) Laci 87 válasza samatron30 (#15284) üzenetére


Laci 87
csendes tag

hajincsd bele a kőrnyékbeli vízelvezető kanálisba.. csak vicceltem! :) vidd vissza szervízbe az a biztos

(#15286) Laci 87


Laci 87
csendes tag

Nos urak lenne pár kérdésem... Napokban gondolkoztam azon,hogy szabadúlni kellene ettől semmire való készűléktől... Nem tudom hogy alakul a közeljövőben erre a telefonra a főzött romok helyzet eggyáltalán fognak tudni eszkábálni egy tényleg értelmes ICSt ami bug és hibamentes.?? Maradna másodlagos telefonkén ha a helyzet jobra fordúlna..

(#15287) air válasza Laci 87 (#15286) üzenetére


air
nagyúr

Gigantikus, átütő erejű fejlesztésre már nem lehet számítani, szerintem.
Az xda-n kiadott romokat még csiszolgatják, foltozgatják, talán picit fejlesztgetik, de a mostaninál több potenciál már nemigen lesz bennük.
Vannak CM9-re épülő romok, vagy ha nyitott (nyitható) BL-es a készüléked, akkor elérhető JB és KK port is.
Nekem most Mircinko 7.5-ös romja van fent, amivel teljesen elégedett vagyok. Csak a kíváncsiság miatt fogok mást is kipróbálni. Én elsőszámú készülékként használom, de másodikként sem dobnám ki. Az én igényeimnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15288) Laci 87 válasza air (#15287) üzenetére


Laci 87
csendes tag

köszönöm a választ.. Hát akkor rossz a helyzet magyarán.. :) Én a mircinko romját egyszer akartam kipróbálni,és bootloop lett a vége.. :) Ugyan ez tőrtént karácsonykor az experience rom telepitése közben. :) Szokásos flahtholl,root,cwm után tettem még egy próbát az experiencevel,és igaz hogy 80százaléknál megint le fagyott az aroma,vagy én nem tom mi lett vele de kivettem az akksit és lám indúlt a rom.. Azóta még nincs vele bajom,csak néha ittis előugrik a bejővőhívás bug

(#15289) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

A kezeimbe került egy ilyen telefon. Elviekben kártyafüggetlen. Szeretném a lehető leggyorsabb, stabil romot feltenni a készülékre. A telepítés után egy olyan ember fogja használni, aki nem ért a telefonokhoz, csak használja őket, sajnos főként ramigényes feladatokra. Szeretném segítségeteket kérni először is, hogyan lehet ellenőrizni, hogy nyitható e a BL, majd utána a fent sorolt feladatokra legalkalmasabb romot és telepítési segédletet kérnék.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15290) air válasza Hajas Mao (#15289) üzenetére


air
nagyúr

Kezdetnek olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aztán a konkrét kérdésekben megpróbálunk segíteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15291) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Flashtool ilyen hibával leáll: Error in processHeader : 995 : Az I/O művelet megszakítva. (Egy folyamat véget ért, vagy egy alkalmazás megszakította az I/O műveletet.)

Mi lehet a probléma?

(#15292) air válasza Hajas Mao (#15291) üzenetére


air
nagyúr

Például az, hogy nem vagy elég informatív. :U
Mit szeretnél csinálni a Flashtollal? Melyik verzió?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15293) Hajas Mao válasza air (#15292) üzenetére


Hajas Mao
tag

Innen a legfrissebb flashtool. Innen pedig 6.1.1.B.1.100-as romot akartam flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#15294) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Ismerős kezembe nyomta az U-ját, hogy valamit kezdjek vele mert használhatatlan a készülék a mindennapokba. Ami idáig volt rajta az a GB és ICS az utolsó katasztrófa volt a GB még úgy ahogy elment, de ettől is valami jobb bugmentesebb kell amit a mindennapokba tud használni normálisan.

A lényeg, hogy tudtok ilyen romot ajánlani ami már nektek bevált?(semmi csicsa, alap rom) 1hsz-t megnéztem elvileg menni fog a rom felrakás. Voda függő a készülék amúgy.

:R

[ Szerkesztve ]

(#15295) freemanone válasza SzlobiG (#15294) üzenetére


freemanone
őstag

nem akarok a megmondó ember lenni ebben a topikban.... de.... nem fogsz ilyet találni. mindegyik rom egy határ *****.
Lehet próbálkozni, de ha okostelóként normálisan használva van, akkor ez a teló ilyen, tök mindegy mit teszel fel. Illetve ideig óráig elvan egy friss rom... de kb napokban mérhető a "fürgesége".

olvass vissza egy kicsit, igazából elég csak 1-2 oldalt és láthatod, hogy szinte folyamatosan csak ilyen kérdéssel jönnek az emberek. egyértelmű kerek válasz pedig nincs sosem...
meg lehet csinálni viszonylag használhatóra a telót, de nem fog megmaradni abban az állapotban, hacsak nem napi 10 perces alapműveletekre és telefonálásra van használva. (kis költői túlzás, de elég közel jár az igazsághoz)
és igen, a GB a legbugmentesebb, amiből van a gyári és a GB Rocks.

my advise: sell it until you can.

[ Szerkesztve ]

(#15296) air válasza Hajas Mao (#15293) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan követed a leírást?
A Flashtool drivereket telepítetted?
A Flashtoolban flashmode-ot vagy fastbootot választasz?
A telefont mikor és hogyan csatlakoztatod?
Ha mindent a leírásnak megfelelően csinálsz, akkor működnie kell, és működni is fog.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15297) air válasza freemanone (#15295) üzenetére


air
nagyúr

A GB Rocks-nál már van egy frissebb GB alapú rom is, a GingerBeanSS.
Egyébként a készüléket a helyén kezelve, képességeinek megfelelően használva, nem annyira rossz a helyzet.
Én annak a híve vagyok, hogy eszközt mindig a célnak megfelelően kell választani. Vagy ha az ember nem választhat szabadon, akkor az igényeken kell változtatni. Soha nem mondta senki, hogy ez a telefon mindig, minden körülmények között minden feladatra alkalmas lesz. (Ignisszel sem akarnék 230-cal száguldani a német autobahn-on.)
Én most Mircinkó romját használom, emailek olvasására, böngészésre és egy két más alkalmazásra. Whatsapp, Hangout, FB, Viber soha nem kellett, email szinkron nincs bekapcsolva - mivel egész nap gép előtt ülök - viszont használom a Greenify-t, abból is a támogatott verziót, ami rendszeralkalmazásokat is képes hibernálni.
Nálam nincs semmi fagyás, akadozás, lassulás még hetek után sem. Sőt, mióta ez a rom van fent még a bejövő hívás buggal sem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15298) Hajas Mao válasza air (#15296) üzenetére


Hajas Mao
tag

Rendszergazda módban való futtatás megoldott. Épp most csinálja. Egy ramtakarékos romot ajánlnátok?

[ Szerkesztve ]

(#15299) Asycid válasza freemanone (#15295) üzenetére


Asycid
tag

Ez mindaddig igaz amíg nem bírod a bootloadert nyitni. Szerencsére nekem független van, emiatt nyitottam, de előtte használtam fél évig zárttal, és sima stockon alapuló romokkal. Egy teljesen más világ nyílt ezután, mert pl. kontini JellyBean ROM-ja mármár a GB ROMrok sebességével veszik fel a versenyt, az Experimental kernelről nem is beszélve. Soha egy fránya hívás lag nem volt, és gödülékenyen működik a telefon (még multitaskingolni is tudok :D ). Ha a Sony kiadott volna rá JB-t, akkor sokkal jobb lett volna. Tény. A KitKat-ról nem is beszélve (mondjuk azt még nem próbáltam, mert nekem a működő bluetooth eléggé fontos lenne), rengetegen írják, hogy új életre kel a telefon tőle.

[ Szerkesztve ]

(#15300) air válasza Asycid (#15299) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan erről van szó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.