Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) cooldongo


cooldongo
tag

kösz, én is így gondoltam csak múlthéten jött vissza szervízből a telóm és biztosra akartam menni
még egy: ha flashtool-al felrakom a Xperia U_root_kernel-t arra root meg cwm és úgy a100as igaz?

(#14152) freemanone válasza cooldongo (#14151) üzenetére


freemanone
őstag

cwm előtt is visszateheted a 100-as kernelt, meg utánna is, az igazából nem oszt nem szoroz.

(#14153) bkiky01


bkiky01
senior tag

Csak érdekességből kérdezem:
Van esély rá, h 1080p-t lejátsza akadás nélkül?

(#14154) cooldongo


cooldongo
tag

tippetek van hogy miért írja ezt ki a flashtool telepítésnél( előtte már volt fent csak töröltem)?

[ Szerkesztve ]

(#14155) cooldongo válasza cooldongo (#14154) üzenetére


cooldongo
tag

bocs már nem tudom törölni egyszerűen csak másik mappába kellett vlna telepíteni

(#14156) freemanone válasza bkiky01 (#14153) üzenetére


freemanone
őstag

mkv-t gond nélkül viszi BS és MX player-el is, de BD25-re ne pályázz...

(#14157) air válasza bkiky01 (#14153) üzenetére


air
nagyúr

Miről? 4 gigás belső memóriáról? 480-as kijelzőn minek akarsz 1080p-s videót nézni? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14158) andris811


andris811
tag

Sziasztok! Telekomos készülékeken melyik a legfrissebb gyári android verzió? Egy ismerősömnek ma néztem meg, és sajnos még valami októberi build fut rajta. Utánanéztem elvileg már a 6.1.1.B.1.54 build van hozzá, ami decemberben jött ki... Miért nem látja ezt a telefon? Se ota, se pc companion...

(#14159) freemanone Szóval látnia kéne? Megnézem majd SUS-sal is akkor.

[ Szerkesztve ]

(#14159) freemanone válasza air (#14157) üzenetére


freemanone
őstag

otg pendrive.... hálózati tár... stb.... mert mondjuk csak úgy van meg a video és nincs kedve konertálni azért mert épp a telefonon fogja nézni... mért abba kell belekötni hogy minek? lehet vagy nem lehet, a többit meg had döntse már el ő bíráskodás mentesen.....

(#14158) andris811: a miértre nem tudom a választ, de meg lehet nézni SUS-al is, PCC amúgyis egy bughalmaz, aztán meg ott van a flashtool is, azzal is lehet frissebb, régebbi OS-t feltenni.
Egyébként felesleges az újabb verzió hajhászása, ha a telefon teszi a dolgát és nincs vele gond. Sőt kifejezetten nem javaslom, hogy megbolygassátok... de ez csak egy jótanács, azt csináltok vele, amit akartok.

[ Szerkesztve ]

(#14160) cooldongo


cooldongo
tag

bocs h tele írom a fórumot, de kurvára nem tom hogy régen fent volt a flashtool feltettem drivereket amiket kellett és gond nélkül ment minden, most is mindent feltettem de azt írja h nem találja a drivereket:O, már mindent kipróbáltam, csak másik gépet nem még holnap az is lesz már, vagy ha tudjátok mi lehet a problem az érdekelne :F :Y

(#14161) csurar


csurar
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni CWM telepítésében?? Sehogy sem jön össze! A feltöltött képen lévő hibákat kapom! Próbáltam már megoldani a helyzetet vmi adbfix.exe fájl segítségével sikertelenül! A telefon root-olt, a bulidszám 6.1.1.B.1.10, a kernelverzió 3.0.8+! Ha valaki tud segítsen! Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14162) cooldongo


cooldongo
tag

miért nem találja a drivereket, vagy így is mehetne tovább??? :W

[ Szerkesztve ]

(#14163) bkiky01 válasza freemanone (#14156) üzenetére


bkiky01
senior tag

Klipeket próbálgattam, de nekem 1080p-s mkv akadt, vagyis késett a kép nagyon mx playrnél..

(#14164) freemanone válasza bkiky01 (#14163) üzenetére


freemanone
őstag

Én BS player-t használok, de teszteltem az MX-et is, csak az nem jött be annyira és simán vitte a 1080p-s mkv fileokat NAS-ról. Mondjuk az tény, hogy elég sokmindent módosítok a romban, hogy elfogadható teljesítményt nyújtson.

(#14162) cooldongo: A flashmode drivert is feltetted? A driver telepítő lista legalján található.

(#14165) rasotamas


rasotamas
veterán

Azt nem tudjátok, mitől lehet, hogy beszélgetés közben állandóan elnyomkodom a fülemmel/arcommal a telefont? Egyszerűen nem marad zárva, lenémítom, számokat nyomkodok, véletlen lerakom, stb. Általában a bal fülemen szoktam telefonálni. Ha le akarom zárni a bekapcsoló gombbal, akkor meg meg kell várni, míg a másik fél felveszi, különben visszaold, ráadásul ekkor nem tudom csak úgy letenni a telefont.Régi iphone-on nem volt ilyen, jól működött a közelségérzékelő.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#14166) bkiky01 válasza freemanone (#14164) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mircinko 7.5-ös romot tettem fel, azt tűnt per/pill a leg optimalizáltabbnak. Nem az enyém és kellett a gyors megoldás.
Youtube is viszi pl 720p-be a videókat, de van amit a nasról néznék és akad a 720p is, vagy nem játszható le a fájl..
Lehet, hogy kell valami kodek, vagy kodekcsomag amit fel kéne rakni, tudsz erre megoldást, te melyik romot használod?
Antutuban meggyőző mircinko 6700 pontja.

(#14167) freemanone válasza bkiky01 (#14166) üzenetére


freemanone
őstag

Saját magam által összerakott romot "használok", jelenleg a német 3mobil .100-as romjából készült, de nyitott BL-es a telefon és a kernel sem gyári, viszont ezt a tesztet még .54-es rommal csináltam ha jól emlékszem.
A telefont nem én használom hanem párom és BS Player van ilyen célra, amivel simán megy 720 és 1080p mkv is wifin NAS-ról.
Mircinko romja jó, de általános célra készült, amit én csináltam az egyénre szabott és nagyon sokmindent kiheréltem belőle.
Még mielőtt megkérdezed, nem tudok telepítőt adni, mert adhoc csináltam a romot, nem pedig android kitchennel telepíthető formában. Arra túl lusta vagyok és feleslegesnek érzem, van más aki foglalkozik ilyennel, mint pl Mircinko is, nekem ez csak macera lenne, bár meg tudnám csinálni.
Kodek pakkot sem tettem fel soha.

(#14168) bkiky01 válasza freemanone (#14167) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hagyom mircinkot, célnak megfelel, a gyárinál meg sokkal gyorsabb lett így is..

(#14169) mobilizmo válasza illes0102 (#13992) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Te felraktad a memory tweak programot?
Én megpróbáltam és utána nem indult. Bekapcs gombra rezdült egyet, de a boot sem indult el. Semmi nem használt, újra kellett kezdenem elölről mindent és most nem vagyok benne biztos, hogy ismét megpróbálom ezt a memory tweaket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14170) godzsy2


godzsy2
senior tag

A MIUI-t próbálta már valaki Xperia U-n? Vélemény? YouTube

(#14171) godzsy2


godzsy2
senior tag

Az a .100-as rom, ami az összefoglalóban is benne van, ha jól olvastam egy hsz-ben, az egy szolgáltatói programoktól megtisztított zip-es rom. Rootlolva is van esetleg, vagy ha felrakom CWM alól, utána még rootlolnom is kell?

(#14172) freemanone válasza godzsy2 (#14171) üzenetére


freemanone
őstag

Jól olvasod a korábbi hszem. Azt viszont nem tudom, hogy prerootolt vagy sem.

(#14173) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Pici segítségre lenne szükségem:

A vas: Xperia U, gyári GB van rajta, de mivel jutányos áron hozzájutottam egy ZTE Skate telefonhoz, most már nem félek faragni az U-t, mert a módosítások közben is elérhető leszek telefonon(fontos szempont)

A kérdések: Milyen ROM-ot ajánlotok kipróbálni, hogyan lehet a legegyszerűbben CWM-et telepíteni, nem gond, ha veszlik a gari, rendes ROM-ot szeretnék végre. :R

[ Szerkesztve ]

(#14174) gabor76


gabor76
csendes tag

Sziasztok vettem én is igaz használtan 9 hónaposan egy ilyen telefont egy két furcsaságot tapasztaltam ami nem tudom mennyire normális ebben kérném tanácsotokat. A vissza gomb néha nehezen érzékel mintha akadozna a teló. feltettem a Beach Buggy Blitz-et de folyton kilép játszhatatlan az alkalmazás kezelőben is hiába állítom le mindig elindul két szolgáltatása :AdService és MediaBrixService .Rendszer 4.0.4 Aki tudja mi lehet a hiba kérem adjon tanácsot más rendszerrel megszűnnének ezek vagy hardver gond lehet.Előre is köszönőm!

(#14175) godzsy2 válasza freemanone (#14172) üzenetére


godzsy2
senior tag

Szia!

Ma délután felraktam CWM-ből az említett .zip-es .100-as romot és rootolt. :) Csak szólok, hogy akár az összefoglalóba is meg lehet említeni. Viszont telepítés után egyből a Play Áruházból nem tudtam programot frissíteni ill. letölteni, ezt a hibaüzenetet dobálta: [RPC:S-5:AEC-0] Erre itt a megoldás: YouTube link

(#14176) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Nem sok segítséget kaptam. :U

Feltettem a 4.1.2 -őt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14177) godzsy2 válasza Mágus2 (#14176) üzenetére


godzsy2
senior tag

Én olvastam a hsz-ed, de én is most tesztelgetek párat. Eddig a GB Rock v3 gyorsaságra bevált, de sajna nem tudok megbarátkozni a kinézetével, ICS-hez vagyok szokva, plusz az új google alkalmazásoknak min. 4.0.3. kell és a Timely ébresztőóra is csak ICS alatt fut. Így most a .100-as ICS romot használom.

A 4.1.2. az már Jelly Bean, én úgy tudtam hogy abban nem műxik minden jól. Tévedek? Jónak tűnik?

(#14178) Mágus2 válasza godzsy2 (#14177) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kamera nincs, néha nehezen tér magához boot-olás közben. Még gyűjtöm az adatokat, hogy mi nem megy. :O

Tudna valaki linkelni valami gyors bug-mentes romot? Elég sok a link a neten, de csak kevés ténylegesen letölthető ROM van.... Mirciko félét sem nagyon látni...404 :U

A 4.1.2-őt meg tudnám szokni, ha rendesen menne. :K

[ Szerkesztve ]

(#14179) #62853120


#62853120
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Sony Xperia U telefonom amit nem tudok PC-het csatlakoztatni.

Win8 van a gépen. PC Companion fel van telepítve nem nem ismeri fel a gép a telefont. PC Companion felkínálta az MTP protokol telepítését, amit el is fogadtam. Telepítése közben azt a hibát kaptam, hogy az alkalmazás nem Windows vagy MD-DOS program. Ezért ezt a protokolt külön telepítettem fel. De még így sem működik. Próbáltam a telefont USB hibakeresés módban csatlakoztatni de az sem működött.

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#14180) Orgi válasza #62853120 (#14179) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ha megpróbálod felrakni a másik programot (Sony Update Service) az is felrakja a drivereket és lehet rendbejön az egész...

(#14181) v_angelus


v_angelus
tag

Már jó ideje a .100 as romot használom, mircinko 7.5-ről váltottam, eddig minden szép és jó volt, azonban a napokban a Google maps fura dolgot kezdett el csinálni, maga a térkép ment rendesen, pozíciót megtalálta (mobilnet + GPS), de amikor címet akartam keresni, akkor feljött a bill. (gyári bill.-t használok, de próbáltam swiftkey-el is) lefagyott az alkalmazás, nem FC, hanem egyszerűen megállt, csak a home gombbal tudtam visszatérni a kezdő képernyőre, és kilőni a Maps-et. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Esetleg tud valaki megoldást? Jelenleg ott tartok, hogy eltávolítottam a frissítések, visszatértem a régi Maps-re, az tökéletes megy. (lehet nem is erőlködök, mert a régi jobban tetszik :) )

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#14182) stb válasza Mágus2 (#14176) üzenetére


stb
csendes tag

Az a szitu hogy ilyen kérdések annyiszor előfordultak már és mindig az lett a vége hogy az embertől függ mi a jó. Sokan használunk GB Rocks-ot. Mások Mircinkóval boldogok, megint mások saját maguk által lefaragott ROM-mal tolják és végül vannak akiknek semmi nem jó.
De írtad is hogy rizikó nélkül tudsz próbálkozni....szóval én a helyedben elkezdenék visszafelé olvasgatni és felrakni egy adott ROM-ot ha szimpatikusnak tűnik.

(#14183) Mircinko válasza Mágus2 (#14178) üzenetére


Mircinko
senior tag

Mircinko féle oldal-rom

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14184) freemanone válasza stb (#14182) üzenetére


freemanone
őstag

+1 :K
azért sem reagálok az ilyen kérdésekre, mert mindenkinek más a jó, avagy ahogy mondtad, van az a tábor akinek egyik sem felel meg és semmi kedvem ahoz, hogy utánna Én legyek az akit majd ez miatt szidni fog a fórumtárs, hogy "hülyeség az ajánlásom"...
U-ra nincs tökéletes recept. Ki kell prbálni több romot és ami bejön, annál maradni, aztán pedig használni és nem hegesztgetni.

[ Szerkesztve ]

(#14185) grenvil válasza v_angelus (#14181) üzenetére


grenvil
csendes tag

5 napja használom a .100-ast, minden hívást fel tudtam venni továbbcsörgés nélkül, és az eddigiekhez képest egészen jól használható a telefon. Kipróbáltam most a maps-ben a keresést, elsőre működött, de amikor módosítani próbáltam a címet, lefagyott úgy, ahogy írtad, csak a home gombbal tűnt el a Maps. Többet el sem akart indulni, csak amikor a Memory Booster task killerével kilőttem a programot. Utána viszont most éppen ismét működik, megtalálta a beírt címet, sőt több másikat is. Tetszik a Memory Booster, amikor kezd lassabban reagálni a telefon, rábökök az optimalizálásra, és újra viszonylag gyorssá válik, bár beállítható, hogy önmaga is rendszeresen optimalizáljon. A .100-assal még nem kellett újraindítani a telefont, ami a korábbi buildeknél rendszeres volt. Ami nem tetszik, hogy a közeledés érzékeléssel néha baj van, a fülemmel beszélgetés közben mindenféle akciót kezdeményezek, aminek nem nagyon örülök.

(#14186) v_angelus válasza grenvil (#14185) üzenetére


v_angelus
tag

Nálam egyedül eddig csak a Maps-es dolog jött elő, amúgy minden ok, még a memória használat is megfelelő egy kis takarítás után :). Megnézem a Memory Boostert, ha bejön marad, ha nem akkor marad a régi Maps. Nálam eddig nem jött elő az amit írtál, igaz nem mozgatom a fülemet beszélgetés közben :) .

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#14187) cikasz válasza freemanone (#14184) üzenetére


cikasz
őstag

Érdekes, hogy nekem néha a Rocks is tovább csörög hívásfogadás után :(

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14188) Mágus2 válasza Mircinko (#14183) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 7.5 -öt honnan tudnám letöltani? Van ott valami zip, de csak 16kb :U

A telómon:
Bootlader unlocked,
CWM v5.5.0.4 rc.8 szintén fent van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14189) Mircinko válasza Mágus2 (#14188) üzenetére


Mircinko
senior tag

Az egy torrent fájl, csomagold ki, majd indítsd el utorrentel, vagy valami más torrent programmal. :)
Bár lehet, hogy már nincs seedelve.

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14190) air válasza Mircinko (#14189) üzenetére


air
nagyúr

De van, de van. :D

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14191) Mircinko válasza air (#14190) üzenetére


Mircinko
senior tag

:C :R

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#14192) Mágus2 válasza Mircinko (#14189) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Köszi, este feldobom. ;)

air neked is szól a :R :R

(#14193) kumpl


kumpl
aktív tag

Szerintetek lehetséges, hogy fél óra alatt 100%-ra töltődjön a telefonom aksija 41%-ról? Nekem gyanús.. Hogy tudnám kipróbálni, összehasonlítani, hogy melyik ROM-mal bírja tovább az aksi (valami nem napogig tartó dologra gondolok)?

(#14194) nextman


nextman
aktív tag

Sziasztok!
Bongeszoben URL-t hogy tudom copy-zni?
Most ha kattintgatok rajta, csak egy nagyito jelenik meg a szovegen, semmi kijeloles vagy masolas funkcio, es ez engem melyen elszomorit.
4.0.4-es android verziot ir a device..

(#14195) air válasza nextman (#14194) üzenetére


air
nagyúr

Dupla tapi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14196) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

Xperia U telefonomon a GB Rocks V3 van rajta.És a application installert és a Whatsappot apk fájljait hol találom meg,mert minden letörlés és újraindítás után megjelennek az alkalmazások.

Melyik a legjobb GB/ICS ROM erre a telefonra? (Zárt Boot Loaderes a telefon)

(#14197) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Az normális, hogy a Mirciko ROM 7.5 telepítése után csak a sony felirat fogad, utána csak a fekete képernyő világít?

(#14198) air válasza Mágus2 (#14197) üzenetére


air
nagyúr

Persze. Ez a normális működés. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14199) #73029888


#73029888
törölt tag

Olyan problémám lenne a telefonnal hogy:

Ha nem az Opera Mobile-al FB-zek hanem a gyári böngészővel,és írok valamit majd elküldöm,akkor sokszor küldi el az üzenetet. Ez másik billentyűzet és böngészővel is fenn áll.

Xperia Minin ilyen problémám nem volt.

GB Rocks v3 van fent,de a Mircinko v7.5-nél is csinálta.

Hogyan tudom kijavítani a problémát?

(#14200) Mágus2 válasza air (#14198) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tudom hogy a CWM miatt van. :W

Az a gond, hogy a romhoz tartozó CWM-et nem tudom felgyilkolni a telefonra. :(

Most JB van rajta, meg root, és hibát ír a CWM telepjtés 3. lépésénél.

Most tettem egy Generic 54-es romot, de amint látom, azt meg rootolni nem lehet, csak a 100-ast. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.