Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) air válasza #73029888 (#14199) üzenetére


air
nagyúr

- Nem használod a gyári böngészőt FB-re.
- Nem használod a FB-t.
- Használj olyan böngészőt, amiben nem áll fent ilyen hiba!
- FB-nek ne a "rendes" oldalát használd böngészőből, hanem a touch.facebook.com-ot!

(#14200) Mágus2:
Mindegyik rom root-olható. Olvasd el az összefoglalót!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14202) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Valaki tudná nekem linkelni a legfrissebb magyar T-mobile-os ICS-t?
Bár lehet, hogy inkább érdemes újabbat használni?

[ Szerkesztve ]

(#14203) nextman válasza air (#14195) üzenetére


nextman
aktív tag

Az opera mini alkalmazas leallt.
Chrome-al valoban mukodik.

(#14204) air válasza nextman (#14203) üzenetére


air
nagyúr

Nálam Minivel is megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14205) nextman válasza air (#14204) üzenetére


nextman
aktív tag

Koszi szepen, frissitettem az alkalmazast, es most mar nekem is megy :)
Eleg idegesito hiba volt.

(#14206) davao válasza Mágus2 (#14200) üzenetére


davao
tag

Honnan szedted azt, hogy az .54es romot nem lehet rootolni?
.54-től kezdve kernelcserés rootolási lehetőség van minden verziónál!
Olvasd el rendesen a leírásokat!

(#14207) Mágus2 válasza davao (#14206) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg van az már lőve, amikor kernelt kell cserélni. ;)

A 10-est lehet, a többihez kernelt kell cserélni. Majd este folytatódik a kísérletezés. Ma hajnali 2:30-ig játszottam vele. Volt sok bootloop.

Elolvastam a leírásokat, csak nekem JB volt rajta és nem volt hajlandó elvenni semmi más kernelt, csak a JB-jét.

[ Szerkesztve ]

(#14208) air válasza Mágus2 (#14207) üzenetére


air
nagyúr

Ez mind ICS-re vonatkozik. Senki nem beszélt JB-ről.
Még jó hogy a JB csak JB kernellel hajlandó működni.
Mivel sem hivatalos, sem "fél" hivatalos JB nincs U-ra, csak egyedi főzött rom, azok pedig jobbára már root-oltak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14209) Mágus2 válasza air (#14208) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem is ez volt a kérdés.

Az a gond, hogy root-olt a JB de nem megy fel rá a CWM a mircikó féle romhoz. A JB CWM-je meg sokkal újabb és nem bootol be vele a telefon miután az aroma telepítő befejezi a telepítést. Ezért kénytelen voltam feltenni a generic 54-et amit még root-olni kell, hogy ismét próbálkozni tudjak a 7.5 CWM-jének telepítésével.

Nem kellene vele ennyit bajlódni, ha eleve flash-elhető lenne a 7.5 mindenféle CWM nélkül. ;)

(#14210) m1lan


m1lan
őstag

Már értem, hogy a gyakran telefonálok miért választják ICS helyett inkább a GB-t. Előttem volt a telefon, jött befelé egy hívás, és rossz volt nézni, hogy mit összeszenvedett az U, mire "felvehető" állapotba került. Rezgő állapotban volt, tehát az utócsengést most megúsztam :DDD

A következők történtek egész pontosan: elkezdett rezegni a telefon, felvillant az alsó led, majd vele párhuzamosan a kijelző is, de csak nagy feketeség volt rajta. Pár másodperc múlva megjelent a kijelzőn a lezárt képernyő, majd átváltott a hívásra. Először csak a telefonszám jelent meg, alatta a csúszka helyén feketeség volt, aztán 1 perc nyűglődés után végre kiírta a nevet, és a csúszka is megjelent :U

Gondoltam, biztos elfogyott a RAM, de a hívás után 90 megabájtot jelzett szabadnak. Nem telefonálok túl gyakran, tehát szíven nem üt a dolog, de ezek után lehet, hogy megpróbálok egy főzött ICS-t felnyomni. Az eXperience V2-ről mi a véleményetek? Vagy egy Mircinko V7.5-tel érdemesebb próbálkozni? :F

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14211) air válasza Mágus2 (#14209) üzenetére


air
nagyúr

Tedd fel az első ICS-t (B.1.10 végű)! Annál nem kell cserélni a kernelt a root-oláshoz. Kb. 5 perc a root, és a CWM felrakása.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14212) Mágus2 válasza air (#14211) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez lesz az első dolgom, ha hazajutok melóból. :R

(#14213) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Felment a Mirciko rom 7.5 Az aroma telepítőről nem tudok nyilatkozni a jó ízlés határain belül. Szép, meg jó, csak nekem 2x lefagyott. :Y

(#14214) m1lan


m1lan
őstag

Még sosem csináltam ilyen kernel cserés rootolást, úgyhogy máris itt van az első kérdésem :DDD
Letöltöttem a flashtoolt, de semmit nem tudok vele kezdeni, mert a telefon csatlakoztatásánál egy X10-et mutat, amin fizikai vissza gomb van, viszont ez az U érintőgombjával nem működik. Valamit elrontottam :F

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14215) air válasza m1lan (#14214) üzenetére


air
nagyúr

Biztosan.
Pontosan követted az utasításokat?
Ha igen, sikerülnie kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14216) harry3 válasza m1lan (#14214) üzenetére


harry3
őstag

A hangerő le gombot kell nyomni, közben pedig csatlakoztatni kell a kábelt.

(#14217) Mágus2 válasza m1lan (#14214) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A driver-eket is feltetted a flash-hez?

(#14218) freemanone válasza Mágus2 (#14209) üzenetére


freemanone
őstag

Neked ha jól veszem ki nyitott a bootloadered. Namost, nyitott BL esetén a root primitív egyszerűséggel működik és a CWM is.
Fastboot mode-ban fel kell tenni egy előrootolt kernelt, ezek általában CWM-et is tartalmaznak. Innen lehet csemegézni kernelt és romot meg egyebeket: [link]
Bármelyik gyári ICS rootolásához, felteszed ezt a kernelt, majd letöltöd play store-ból a supersu-t és kész. Ez pl CWM-et is tartalmaz.
Gondoltam megosztom hátha szeretnéd élvezni a jövőben a nyitott BL előnyeit is, ha már azzal rendelkezel.

(#14219) Mágus2 válasza freemanone (#14218) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Köszi. Jelenleg tesztelem a 7.5-öt. Majd megírom a tapasztalatokat. Jelenleg még csak dícsérni tudom. :)

(#14220) mobilizmo válasza m1lan (#14210) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én két napja raktam fel az Experience v2.1-t. Eddig egyszer fordult elő egy utócsengé, de csak kb. 1 mp-ig tartott, felvehető volt a telefon. Összességében eddig jó a tapasztalatom, az akkuidőm is 2 napra nőtt (okos használat mellett). Mondjuk a memory tweak programot nem tudtam telepíteni, egyszer megpróbáltam, de utána olyannyira meghalt a telefon, hogy teljesen elölről kellett kezdenem mindent, újra kellett flashelnem egy stock romot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14221) godzsy2 válasza v_angelus (#14181) üzenetére


godzsy2
senior tag

Nekem is lefagy a Google Maps címkereséskor a .100-as romban. Mondjuk annyira nem zavar, mert jegeltem. Navira mást használok, a 3 betűs Voldemort programot.

[ Szerkesztve ]

(#14222) v_angelus válasza godzsy2 (#14221) üzenetére


v_angelus
tag

Nem tudom mi lehet a baj a Maps-el, eltávolítottam a frissítéseket, és így gond nélkül működik.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#14223) godzsy2 válasza v_angelus (#14222) üzenetére


godzsy2
senior tag

Én arra gondolok, hogy mivel ez egy megtisztított rom, kiszedtek belőle valami olyasmit, amit nem kellett volna .

Tud valaki a .100-as romból ftf verziót linkelni? Ha esetleg továbbadásra szánnám a telefont, akkor a későbbiekre meglegyen.

(#14224) v_angelus válasza godzsy2 (#14223) üzenetére


v_angelus
tag

elképzelhető, a romot erre találod.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#14225) m1lan válasza air (#14215) üzenetére


m1lan
őstag

Igen. Letöltöttem az összefoglalóban található linkről a Flashtoolt, feltelepítettem, utána a drivers mappás telepítőben kiválasztottam az Xperia U-t, feltelepült az is, aztán bemásoltam a kernelt a a firmwares mappába, de amikor felflashelném, akkor az Xperia X10-hez való útmutató jön be.

Ez így problémás? Vagy ne foglalkozzak vele, és nyomjam a hangerő le gombot?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14226) harry3 válasza m1lan (#14225) üzenetére


harry3
őstag

Ez így normális. Nekem is az X10-es ótmutató jön be, csak nyomd a hangerő le gombot.

(#14227) freemanone válasza m1lan (#14225) üzenetére


freemanone
őstag

az teljesen normális, viszont nem csak az Xperia U drivereket kell telepíteni hanem a flashmode drivereket is, amit a driver telepítő lista alján találsz meg.

(#14228) m1lan válasza freemanone (#14227) üzenetére


m1lan
őstag

Akkor az maradt ki :)) már negyedszer állok neki, most speciel az 1. pontnál meg is ragadtam, mert a kernel felflashelése után olyan szinten meg van halva a telefon, hogy Nobel díjat adok annak, aki ezen bekapcsolja az USB hibakeresést.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14229) m1lan


m1lan
őstag

Úgy döntöttem, hogy ezt most egyelőre feladom, mert lassan minden hajam kihullik. A kérdésem a következő: miért van az, hogy ez a T-s rom nem olyan, mint ami nekem előtte fent volt? Hiába csináltam SUS-szal szoftver javítást, most pl. Telekom logó a bootanimáció meg a kikapcsolási kép is :F

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14230) harry3 válasza m1lan (#14229) üzenetére


harry3
őstag

Én is először a Horvát T-mobileos romot flasheltem és javítás után is az maradt rajta. A SUS mindig annak megfelelő romot tölt le, ami a csatlakoztatáskor van a telefonon, figyelmen kívül hagyva, hogy neked nem az a hivatalos.
Mivel friss magyar T-mobilos romot nem találtam, így feltettem a Gingerbreadet, ezt frissítettem ICS-re, utána készítettem egy flashelhető változatot, így később elég csak a flashtoolal telepíteni.

(#14231) Mágus2: Nekem a hivatalos romban nincs T-s bootanimáció, csak pár alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#14231) Mágus2 válasza m1lan (#14229) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert a t-s rom a T által módosított. Más appok vannak, és más kezdő animáció. ;)

(#14232) godzsy2 válasza v_angelus (#14224) üzenetére


godzsy2
senior tag

köszi szépen.

(#14233) #62853120 válasza Orgi (#14180) üzenetére


#62853120
törölt tag

Köszi a segítséget, de nem oldódott meg a probléma. A számítógépem továbbra sem ismeri fel az Xperia U telefonomat.

Miközben a PC Companion telepítője az MTP protokolt telepíti az alábbi hibaüzenetet kapom:
Operation failed with 0x8007047F
A megadott program nem Windows vagy MS-DOS program.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#14234) unreg1 válasza #62853120 (#14233) üzenetére


unreg1
tag

Próbáld meg ezzel.

Nekem is ugyanez volt a problémám, semmi nem ismerte fel, csak ez.

[ Szerkesztve ]

(#14235) m1lan válasza harry3 (#14230) üzenetére


m1lan
őstag

Köszönöm, ezzel a módszerrel nekem is sikerült :R Lehet, hogy akkor nekiugrok még egyszer a rootolásnak. Esetleg nincs valakinek egy "törölhető app" listája?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14236) erdifefe3


erdifefe3
csendes tag

Lenne egy kérdésem.. Jelenleg az Xperia U mon android 4.0.4 es verzió van. Hogyan lehet a gyári 2.3.4. es verziót visszaállítani?

(#14237) kumpl


kumpl
aktív tag

Mircinko 7.5-nél ha hátteret, vagy témát akarok váltani, akkor nem történik semmi, a következő újraindításig. Valamint a gyári böngészővel egy csomó weblapot nem tudok megnyitni, régebbi mircinko romokkal jó..
Mit tehetnék, hogy jó legyen?

(#14238) #73029888 válasza kumpl (#14237) üzenetére


#73029888
törölt tag

Visszarakod a 2.3.7-et.(GB)

(#14239) kumpl válasza #73029888 (#14238) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nem jó a GB. Az ICS után nagyon gagyi.. De látom te is 7.5-öt használsz..

(#14240) Jocoo92


Jocoo92
csendes tag

Sziasztok!
Gondom akadt az Xperia U készülékkel, tegnap este kikapcsoltam miközben a töltön volt. Ma reggel lehúztam a töltőről és kapcsolnám be a készüléket de nem csinál semmit sem. Nem kapcsol be, meg se rezzen a készülék.
Aksit kikaptam egy rövid időre de továbbra is fenn áll a hiba.
Mit kezdjek vele?

(#14241) Mágus2 válasza Jocoo92 (#14240) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Multiméterrel próbáld meg kimérni az akksit, ha megvan benne a feszültség, akkor a telefon lesz hibás.

(#14242) #73029888 válasza kumpl (#14239) üzenetére


#73029888
törölt tag

2-napja a gyári GB van fent,csak elfelejtettem átírni.

(#14243) cooldongo válasza freemanone (#14164) üzenetére


cooldongo
tag

persze feltettem minden drivert két gépen is ugyan ezt csinálja

(#14244) gmark247


gmark247
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani ROM-ot, ami ICS alatt jól fut? Vagy a mircinkó féle a legjobb erre a készülékre?

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#14245) Titi76 válasza gmark247 (#14244) üzenetére


Titi76
aktív tag

Na erre én is kíváncsi vagyok!
Feleségemnek vettem kb. másfél hónapja használtan (3hónapos) ezt a kis masinát. Az első PC-s csatlakozáskor fel is ajánlotta rögtön hogy van frissebb elérhető ROM. Hát uccu neki toljad mielőtt belaknánk a rendszert.
Lehet elhamarkodott volt a döntés ugyanis a gyári eredeti ICS valami használhatatlan akadós vacak lett 1-2 héten belül. Csináltam rá rendszer javítást de max 1-2 óráig volt elvezhető a rendszer. Független a kicsike, még semmilyen buheráláson nem esett át. Ami fontos lenne az hogy megmaradjon a fényképező minősége, rádió, MP3, normális böngészési élmény (kipróbáltam rajta Operát, Delfint, Chromot - mind vacak most) és mostanában rákattant az asszony a facéra. A lényeg hogy szép felülete legyen és NE LAGOLJON áltlagos felhasználás mellett.
Na erre szeretnék valami szuper főzött romot.

Sajnos ha nem oldódik meg a problémám akkor eladó sorba kerül az U. Lehet LG L5II lesz belőle de azért az nem egy Sony, kicsit félek tőle...

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#14246) harry3 válasza Titi76 (#14245) üzenetére


harry3
őstag

Azt tudni kell a facebook alkalmazásról, hogy nem az optimalizáltságáról híres, főleg nem egy 512MB memóriával rendelkező telefonon, az is lehet a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#14247) Titi76 válasza harry3 (#14246) üzenetére


Titi76
aktív tag

A probléma az hogy nem feltétlenül kell elindítani a Facebook-ot ahhoz hogy az Xperia U használhatatlanul belassuljon.
-Itt jegyzem meg hogy előző telefonom amit majdnem 3 évig használtam szintén 512MB-al volt szerelve és 1x1Ghz-en ketyegett az órajele egy Motorola Defy volt. Azon nem akadt semmi az U-hoz képest, igaz 99.9%-ban CM ROM-ot használtam rajta.

Remélem tudtok adni valami használható tippet. Nem szeretnék folyamatosan tökölni a rommal. 1x felteszem a feleségemnek és használja elégedettséggel! Ennyi az elvárásom.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#14248) Shara válasza Titi76 (#14247) üzenetére


Shara
tag

Mircinko romját használják egy páran és a GB Rocks-ot dicsérik még.

(#14249) freemanone válasza Titi76 (#14247) üzenetére


freemanone
őstag

ami tuti jól fog menni és nem kell toszogatni később sem: Gyári GB vagy GB Rocks és touch.facebook.com az alkalmazás helyett.
-------------
ICS-ből is van normális, de csak saját munkád gyümölcsét ajánlom sok hegesztés árán. Mircinko rom sem rossz, de tapasztalataim szerint abban is van még mit hegeszteni, mert időnként meglassul.

A Moto Defy-t nem keverném ide a maga kis TI OMAP SoC-jával, amire nagyon széles támogatás van. A U egyedi SoC-os és ez az átka... mint a P-nek is.... gyakorlatilag nagyon kevés a támogatás és ez láttszik is a romokon. Még a CM romokon is...

[ Szerkesztve ]

(#14250) #73029888 válasza freemanone (#14249) üzenetére


#73029888
törölt tag

leirnád a gyári ICS heggesztés menetét?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.