Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3451) janeszgol válasza Sam8888 (#3450) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor bubusnak volt igaza. Furcsa, hogy ilyen foltosodás jelzi, ilyet még nem láttam. De mindenkinél más. (LG-nél sárgásodik a ragasztó.)

Amúgy a melegedés/elázás, meg a leejtés a legnagyobb ellenfele ezeknek a kütyüknek. _Melegedés miatt leesnek a kamerák, foltosodnak a kijelzők (melyek hűléskor eltűnnek), elválik az oldalsó keret, fagynak, leállnak a hardverek stb. Brutális, milyen károkat okoz a melegedés hosszabb távon.

(#3452) merqree


merqree
őstag

Kedves Hozzáértők!

Samsung Galaxy Ace 2-t használok, de lassan eltelt két év után szeretnék beújítani. Másik gyártó telefonjában gondolkozom, és két készülék között gondolkozom. Az egyik Sony XPeria M2 a másik Apple 4S.
A jelenlegi telefon borzasztóan le van lassulva, hiába a 3-4 havonta gyári értékek visszaállítása.
Szóval elegem lett a jelenlegi készülékből.
Előre elvileg borítékolható a válaszotok, de kíváncsi vagyok rá, hogy melyiket a kettő közül. Árban nincs nagy differencia, ahol nézem őket, szolgáltató független verzióban.

Válaszokat ötleteket előre is köszönök!

(#3453) Edi77 válasza merqree (#3452) üzenetére


Edi77
őstag

Szia!
Nekem mindkettő van, M2 és 4S.
4S-t csak akkor vegyél ha nem frissíted ios8-ra, mert azzal tulajdonképpen képpen "kinyírod", nem neki való. Tapasztalatból mondom, gyorsan vissza is tettem a 7-est, amíg lehetett. Egyébként gyors, stabil, nincs vele gond.
Az M2 még úgy néz ki, megkapja a Lollipop-ot, nem 3 éves készülék, minden tekintetben szuper, csak a kamera az achilles ina, de ez 4.4-en már jobb és orvosolható kamera appokkal.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3454) merqree válasza Edi77 (#3453) üzenetére


merqree
őstag

Hú, köszi, hogy elsőkézből van mindkettőre rálátásod!
Fényképezni nem akarok vele, és az szól az M2 mellett, hogy frissebb, mint a 4S.

[ Szerkesztve ]

(#3455) Edi77 válasza merqree (#3454) üzenetére


Edi77
őstag

Igen, a 4S csak egy 3 éves készülék, bár én imádom, nem adnám semmi pénzért. M2 is nagyon gyors, semmi bug, vagy röccenés, olvasni a mérete miatt nagyon jó rajta, a színei természetesek, de élénkek, betekintési szöge kiváló.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3456) merqree válasza Edi77 (#3455) üzenetére


merqree
őstag

Találtam M2-ből dual simeset, ami nem rossz megoldás jelenegi két telefon helyett.
Most már biztos, hogy m2-t veszek, már csak boltot keresek :oops:

(#3457) Edi77 válasza merqree (#3456) üzenetére


Edi77
őstag

Hajrá :) Bármi kérdésed van/lesz, gyere ide a topicba

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3458) merqree válasza Edi77 (#3455) üzenetére


merqree
őstag

Egymás mellé rakva a kettőt, böngészés ÉS zenelejátszás tekintetében melyik a jobb gyári megoldás?
Nem tehetem, de mindkettőt megvenném...

(#3459) #01993216 válasza merqree (#3458) üzenetére


#01993216
törölt tag

Segítek dönteni!

Az IOS még JailBreak-elve sem variálható át teljesen, mint az android, arról már nem is beszélve, hogy 1 nap alatt lemerül. A Sony simán kibír 2-3 napot vagy akár többet. Itt valamelyik fórumtársnak 7 napot ment 1 töltéssel. Nagyobb a kijelző, gyorsabb a telefon, mindennel kommunikál nem csak az Apple eszközökkel.
Az iPhone 4S már 3 éves konstrukció, kifutó széria, nincs jövője.

Válasz a kérdésre:
Zenét nem szoktam hallgatni, de szerinted melyikkel jobb böngészni? Egy 3.5"-os iPhone-al vagy egy 4.8"-os Sony-val? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3460) Edi77 válasza #01993216 (#3459) üzenetére


Edi77
őstag

Sorry, mellényúltam :D

(#3458) merqree
Safari elég sokat fogyaszt mind akksiban, mind adatforgalomban, bár ha felteszed rá az opera minit és nem zavar a kisebb kijelző, akkor nincs gond.
Zenehallgatásban mindkettő ott van, de iPhone esetében tanulós az iTunes használata, ami sok usernek elveszi a kedvét, akkor már egyszerűbb droidra aTC-ből vagy intézőből másolni zenéket a telóra, kivéve, ha nem spotify-t és társait használod. Nehéz döntés, megértelek :) 3 éves , kitűnő apple vas, vagy egy alig fél éves droid :)

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3461) Troll56


Troll56
tag

Sziasztok!
Mai nap észrevettem egy fekete képen hogy egy pixelem hiányzik vagy is fekete képen az az egy fehér volt.
Azt szeretném kérdezni ha vissza viszem akkor cserélik a telefont vagy elküldik javítani?
Valamint néha elmegy a térerő és csak ha kikapcsolom a telefont azután jó.
A telefont szeptemberben vásároltam.

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3462) Edi77 válasza Troll56 (#3461) üzenetére


Edi77
őstag

Pixelhiba miatt többnyire cserélik, de ha csak egy pixel hibádzik, nem valószínű. Térerő gond lehet több okból is, lefedettség, karbantartás adott környéken,stb., esetleg SIM hiba. Milyen régi a kártyád? Ha 2 éves, akkor csereérett.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3463) merqree válasza #01993216 (#3459) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm Neked is, segítettél dönteni.

(#3464) Troll56 válasza Edi77 (#3462) üzenetére


Troll56
tag

De tesómnak is M2 van beleraktam ezt a sim kártyát és ott nem csinálja ezt.

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3465) 67tuareg


67tuareg
tag

Sziasztok!
Asszonynak van ilyen a tmobiltól, az első három napon belül cserélve lett, annyira fagyott, ez a második meg nemrég kezdte a fagyogatást, kb másfél hónap után, de csak ha tölti és közben piszkálja. Let's farmot meg Hay Day tolja rajta állandóan. Nincs valami hasonló tapasztalat valakinek?

(#3466) #01993216 válasza 67tuareg (#3465) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ha ez már a második készülékkel fordul elő, akkor valószínűleg nem a telefon a rossz, hanem a felhasználói szokások. Időnként nem árt kivágni a játékokat a futó alkalmazások közül, ha nincsenek használatban, mert nagyon megfogják a telefont. Cleaner program hiányában pedig erősen javasolt néhanapján egy újraindítás, hogy az összes gyorsítótár kiürüljön. ;)

Esetleg fagyást okozhat még nem megfelelően működő, beragadt alkalmazás, de ezt csak úgy lehet kiszűrni, hogy egyesével le kell törölgetni és ahol megszűnt a hiba, a legutoljára törölt app volt a ludas.

A Sony is gyárt selejtet, de mondjuk rossz 1000-ből 1, annak az esélye, hogy kettő is nálad landoljon egymás után, szinte nulla.

[ Szerkesztve ]

(#3467) janeszgol válasza #01993216 (#3466) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben van igazság. Sok telefon megfordult a kezemben, sokat birtokoltam is rövid ideig. Sose volt bajom egyikkel sem. Még a huawei Y300-at is imádom, pedig ezt sokan szidják.

Az a baj, hogy a vásárlók több mint fele nem ért az okostelefonokhoz. Csak használja. Ez nem is feltétlen baj, sok ilyen tárgy van még az életben.
Sok telefont visznek be úgy szervizelni, hogy semmi baja nincs, csak néha újra kéne indítani, meg nem kellene különböző tisztítókat használni, meg be kéne zárogatni a programokat. Illetve kerülni kell bizonyos appokat.
Aztán csodálkoznak, miért nincs hozzányúlva a telefonhoz, miért csak szoftvertelepítés van ráírva a jótállásira, mikor nála x hónap múlva újra előjött a baj.

(#3468) #01993216


#01993216
törölt tag

Jut eszembe!

Állítólag készül a 4.4.2-es hibák javítására valami frissítés, ami majd 4.4.3 vagy 4.4.4 verziószámmal jön ki. Nem tudom már hol olvastam, de nem találtam bővebb leírást a kiadás dátumáról, illetve, hogy ezek csak tervek-e. Tud valaki bővebbet?

(#3469) Bazsi75 válasza #01993216 (#3466) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

TÖLTÉS közbeni akadás és újraindulás az nálam is megvan KK-n és megvolt JB alatt is. És valaki más is tapasztalt ilyet szóval nem biztos, hogy user error.

(#3470) #01993216 válasza Bazsi75 (#3469) üzenetére


#01993216
törölt tag

Hozzám is hozzám van nőlve a telefon, de azért nem alszok vele. Ha le sem teszem, akkor is kibír 1 napot. Éjszakára meg töltőre kell tenni. Ezeknek az akksiknak meg amúgy sem használ, ha 25-30% alá van engedve az akku.

Ezek az akksik már olyanok, mint az autóké. Azt sem járatjuk, ha töltőn van az akksi. :D

[ Szerkesztve ]

(#3471) Bazsi75 válasza #01993216 (#3470) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

Általában nekem is éjszaka tölt. Viszont sok esetben vezetés közben amikor megy a navi és tölteni is kell akkor újraindul a telefon. Ez azért nem jó pont

(#3472) #01993216 válasza Bazsi75 (#3471) üzenetére


#01993216
törölt tag

Pár hozzászólással feljebb ezt kiecseteltük, hogy minden telefon, többek között ez is telefonálásra való és ezt a funkciót hibátlanul ellátja. Navigálásra a PNA való, az meg arra van kitalálva. Hogy ezzel is lehet navigálni az más kérdés, de ez nem erre való, nem is kell tökéletességet várni tőle. Gondolom a Sony-nál sem arra tervezték a telefont, hogy non-stop, meg töltőn is nyomkodja a user. Sajnos azt kell mondjam nem értek veled egyet.

Mivel telefonról beszélünk, szerintem a következő dolgokat lehetne itt figyelembe venni, illetve súlyos hibának tekinteni:
anyagminőség
összeszerelés
egy bármilyen fotót készítő kamera
normális hálózati kapcsolat

Ezeknek ez a telefon tökéletesen megfelel.

UI.: nem kötözködni akarok, csak a veleményem próbáltam meg kifejteni ;)

[ Szerkesztve ]

(#3473) Bazsi75 válasza #01993216 (#3472) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

Akkor a gyárilag rajta levő meg a Google navi csak félreértésből van rajta? Te tényleg komolyan gondolod azt a marhaságot amit leírtál?

(#3474) #01993216 válasza Bazsi75 (#3473) üzenetére


#01993216
törölt tag

Telefonálásra mobil
Játékra konzol
Dokumentumokhoz számítógép
Navigációra PNA
Fényképezésre fényképezőgőp

Vízmérték app-ot is lehet letölteni a telefonra. Az a jobb vagy egy vízmérték?

(#3475) Bazsi75 válasza #01993216 (#3474) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

Akkor neked egy 3210-es való.
Én azért veszek egy GPS-szel ellátott okostelefont, mert használni akarom ha már egyszer képes rá.
Zenét is hallgatok rajta de tanácsodra mindjárt előkeresem a Walkman-em, a kazettákat és a filctollat a tekeréshez.

(#3476) #01993216 válasza Bazsi75 (#3475) üzenetére


#01993216
törölt tag

Helyes! :D

Én segíteni próbáltam, de te mindjárt olyan hibát hoztál fel, ami nem ráható fel ennek a telefonnak, hiszen igaz, hogy tudja, de nem ezt a funkciót hivatott betölteni.

A Sony M2, mint minden okostelefon, elsősorban telefonálásra és mobil adathordozásra szolgál. Ezeket a funkciókat hibátlanul ellátja, minden másra ugyanúgy megvannak a céleszközök, amik arra lettek kitalálva.

Sokmindent tud, hiszen okostelefon, lehet rajta többek között TV-t nézni is, de nem kell csodálkozni ha nem lesz tökéletes, mivel nem erre találták ki.

Volt iPhone 4-em, 3 hónapos korában letérdelt a kijelző. iPad-emen 1 hónapos korában Home gomb. Blackberry már eleve rosszul felragasztott kijelzővédő plexivel érkezett. Na ez a hiba.

Sony-m ez az első, de még rosszat mondani nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#3477) #01993216


#01993216
törölt tag

Nagyon csend van KK ROOT fronton, de még az XDA-n is. Már ideje lenne! :(

(#3478) #01993216 válasza #01993216 (#3477) üzenetére


#01993216
törölt tag

Tegnapelőtt frissült a VROOT, ami iROOT néven debütált, bővített palettával. 1-klikk-es és már apk formátumban is elérhető, már nem kell hozzá még számítógép sem, de én sajnos nem tudom kipróbálni, mert most JB van a telómon.

Ha érez valaki kedvet egy próbához és zárt bootlader-es KK-je van, ITT a link. :)

[ Szerkesztve ]

(#3479) Edi77 válasza Bazsi75 (#3473) üzenetére


Edi77
őstag

Navira is nagyon jó ez a teló, hamar talál jelet és tartja is, tehát használd erre a célra is nyugodtan :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3480) balzs12


balzs12
tag

itt egy aksi idő ;) kicsit hagytam lustálkdni a telefont ... Am a véleményem egyezik a legtöbb kollégával, miszerint ez Telefon ... Nem GPS ! Attól még, hogy tudja ezt a fungciót is, nem ez az elsődleges dolga, talán a felhasználókból jó ha 1/3-mada hsználja a telefonon a GPS-t, vagy aki nem használja az azért, mert van alapból arra hivatott eszköze, vagy azért mert alapból nem tudja kihasználni ( értem arra hogy nem ez alapján tájékozódik...) pl múltkor jártam ismeretlen helyen ott kaptam elő a telefont de csak amíg bepötyögtem a célállomást megnéztem a távolságot meg hogy kb merre van és Tábla segítségével "navigáltam" !!

Másik dolog a fagyás... Vettem észre pár bosszantó hibát Én is. Ezért vlúgy várom azt a KK ROOT-ot mint a falat kenyeret :)

(#3481) #01993216 válasza balzs12 (#3480) üzenetére


#01993216
törölt tag

8 nap akkuidő?? Ez igen! ;)

(#3482) hokins válasza #01993216 (#3478) üzenetére


hokins
addikt

Zárt bl-est nem lehet vele rootolni

(#3483) #01993216 válasza hokins (#3482) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi, akkor nem erőlködök rajta! 11.19-ei az adatbázisa, azt hittem már menni fog vele. :(

(#3484) #01993216 válasza Troll56 (#3464) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ugyanaz a szoftver van mindkét telefonon? Előfordulhat, hogy JB-nek és KK-nek nem ugyanaz a hálózatkezelése, illetve próbáld meg kikapcsolni az LTE-t, ha be van és úgy nézd meg.

Ha csak 1 pixel a gond, az lehet, hogy csak beragadt. Vannak erre programok a Play-ben. Screen test-ek, azzal kiderül, hogy csak beragadt vagy valóban hibás.

[ Szerkesztve ]

(#3485) bubus66 válasza #01993216 (#3476) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így van ahogy írod.

Ha érez valaki kedvet egy próbához és zárt bootlader-es KK-je van, ITT a link

Vírusirtót kapcsoljátok ki ha letöltitek mert neki áll kiabálni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3486) oliwire válasza balzs12 (#3480) üzenetére


oliwire
őstag

Nem rossz akkuidő, de szerintem még többet is ki lehet hozni belőle. Ha tényleg keveset használod, akkor a fő fogyasztónak nem az android rendszernek kellene lennie, hanem a "cella készenlétben" kellene, hogy legyen, azaz a rádióadó által felvett fogyasztás. A processzor, ha deep sleepbe megy, szinte semmit nem fogyaszt. Ha 2G-re van állítva a telefon és ki van kapcsolva az adatforgalom, mikor nincs használva, és le van tiltva minden nem használt alkalmazás, akkor a stamina mód nem is nagyon kellhet. Szívesen megmutatnám, hogy 2 hetet is bír így a telefon, ha pár percet van nyomkodva egy nap, csak nekem sok mindenre van használva, így 2 naponta inkább feltöltöm. Most is reggel vettem le a töltőről, picit nyomkodtam (40 percet) és még csak 89%. Ha így vesszük könnyen megvan az 5-10 nap is, ha meg 10 percet menne egy nap akkor jóval több.

(#3487) bubus66 válasza bubus66 (#3485) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha érez valaki kedvet egy próbához és zárt bootlader-es KK-je van, ITT a link

Tele van vírussal, az apk-ban meg valami MTK kamera (az azt hiszem valami adatlopó a mester megcáfol oliwire) ha rosszul emlékszem, nem ajánlom, hogy kisérletezetek vele.

szanitec

Persze te nem tudhattad mivel neked a 4.3 van fenet. Azt az MTK csak újra telepítéssel lehetett eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3488) csibusz0314 válasza Sam8888 (#3447) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Akkor viszont mi is megyünk Pesten végig a létező összes Tpontba :) Majd csak beveszi az egyik.. De nem lehet, hogy vidéken azért veszik be, mert fel kell küldeni Pestre?

(#3489) #01993216 válasza bubus66 (#3487) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ááá köszi! Sajnos nem tudtam kipróbálni, viszont elnézést kérek mindazoktól, akiket akaratlanul is megszivattam! Igaz nem tudhattam előre, de mégiscsak én linkeltem be ide! :(

(#3490) hokins válasza #01993216 (#3489) üzenetére


hokins
addikt

Semmi gond. 2 sör 1 feles. ;]

(#3491) bubus66 válasza #01993216 (#3489) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem szívattál meg senkit sem. Ez csak úgy derül ki ha valaki fel teszi. semmi gond nincs nem ártott a telefonnak egy újra telepítés.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3492) #01993216 válasza bubus66 (#3491) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ezért cserébe bevállalom, hogy ha legközelebb megjelenik valami ilyesmi, én leszek az első aki feldobja kipróbálni! Visszarakom a 4.4-et a közeljövőben, ha majd lesz időm. Egyre jobban nem tetszik ez a 4.3, ezért is örültem meg annyira ennek a sajnos nem működő root-nak.

(#3493) #01993216 válasza csibusz0314 (#3488) üzenetére


#01993216
törölt tag

De igen, elvileg ennek ez a menete. Beveszi a vidéki üzlet, onnan továbbítják a pesti központba és onnan kerül a szervizbe. Visszafelé ugyanez az útvonal. Sajnos ezért van az, hogy sokat kell rá várni, pedig elvileg hamar megy.

Nekem anno mikor az iPad-em visszaküldtem, kb. 2 órát foglalkozott vele a szervíz, de 1 hét volt mire visszakerült hozzám. Út oda-vissza. Ezt kell kivárni. :(

Sony szervizzel még nem volt dolgom, de akármilyen gyorsak is, az útvonal miatti várakozási időt nem úszod meg. Telekomnál ha jól emlékszem 2 hét és azt be is fogják tartani.

(#3494) Edi77 válasza #01993216 (#3492) üzenetére


Edi77
őstag

Mi a gond a 4.3-mal?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3495) #01993216 válasza Edi77 (#3494) üzenetére


#01993216
törölt tag

Jobban tetszik a KK design és hogy többmindent tudok variálni. Root ide vagy oda, akkor sem szoktam teljesen kibelezni a szoftvert, ha hozzáférek. :)
Visszarakom a 4.4-et és kivárom a root-ot. Neked azért segítek a Play-el kapcsolatban, ha marad a telefonod és visszarakod a 4.3-at. ;)

(#3496) Sam8888 válasza csibusz0314 (#3488) üzenetére


Sam8888
tag

Nem tudom Bp-en melyik a főfőfő T-bolt, talán ott lenne érdemes próbálkozni.

(#3497) Edi77 válasza #01993216 (#3495) üzenetére


Edi77
őstag

Oh, köszi... eddig sajnos úgy néz ki, hogy marad nálam

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3498) hokins válasza Edi77 (#3497) üzenetére


hokins
addikt

Miért sajnos? Ennyire nem jött be?

(#3499) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sziasztok. Hogyan lehet képernyő képet csinálni?

(#3500) #01993216 válasza Edi77 (#3497) üzenetére


#01993216
törölt tag

Sajnos?? Azt hittem szereted! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.