Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2851) Edi77 válasza balzs12 (#2849) üzenetére


Edi77
őstag

Na, erre kíváncsi vagyok, de szerintem nem csak én

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2852) bubus66 válasza balzs12 (#2846) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem jelenti azt hogy az M2-is tudja, rootolni nekem is van olyan ami tud 4.4.2 de meg sem nyikkant az M2 ZBL-nél.

(#2851) Edi77

Edi77 arra én is kíváncsi leszek. Mint írtam nekem is van sőt írja is, de meg sem mukkan vele sőt a Kingo meg a kingroot sem tudta pedig azok elég sokat tudnak rootolni. Gondolom az XDA-s fiúk biztos, hogy megoldották volna, akkor ha van olyan amivel a ZBL-t 4.4xx alatt ROOT-olni lehet..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2853) Edi77 válasza bubus66 (#2852) üzenetére


Edi77
őstag

Bubus, majd holnap kiderül, hogy a kolléga megcsinálja-e?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2854) balzs12 válasza Edi77 (#2853) üzenetére


balzs12
tag

Sziasztok!!! gondolom vártátok hogy jelentkezzek én is vártam hogy vajon sikerül-e a root vagy se .... :)

a VÁLASZ a Kérdésre itt van ....

Sajnálom a nagy izgalmakat... de mikor ellenőrizte akkor írta ki hogy a root nem sikerült de még ugye nem néztem meg csak láttam hogy elkezdi ezáltal gondoltam hogy menni fog :(
Nem lettem ezáltal segítségetekre ...
De ha valaki tudja hogy lehet root-olni nekem is szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#2855) Edi77 válasza balzs12 (#2854) üzenetére


Edi77
őstag

Még senki sem tudja, hogy lehet 4.4-et rootolni. Kövesd figyelemmel a topicot és ha lesz rá mód, megcsinálhatod :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2856) hokins válasza balzs12 (#2854) üzenetére


hokins
addikt

Amint lesz xda-n módszer a zárt bl-es telók rootjára, itt is közzé lesz téve.

(#2857) bubus66 válasza balzs12 (#2854) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2854) balzs12

Na ezt mondtam a kingo vagy a king root se csinálja meg, akkor egy holmi mezei ROOT program megcsinálja.. Úgy hogy gondolod, hogy az XDA-s fiúk nem próbálták már ki, és ha működött volna nem teszik közzé. Azért írtam tegnap, hogy azt írja a program, hogy 4.4xx hez jó az nem jelenti azt, hogy mindegyik típusú készülékhez is jó.

(#2856) hokins

Így van de hát ahogy mondod, azért érdekesnek tartottam volna, hogy egy mezei ROOT program root-olta volna és az XDA-sak nem tudnak róla. Sőt én a Kingo Rootal nyitni is próbáltam de nem tudtam vele.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2858) MKLS


MKLS
aktív tag

Még mindig nincs semmi akár csak pletyka szintű infó az esetleges lollipop frissítéssel kapcsolatban? Döntő fontosságú lenne számomra, mert nagyon tetszik a telefon, de nem szeretnék 2 évre 4.4-en ragadni márpedig addig fog tartani a rabláncom...

(#2859) Istvan94


Istvan94
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy ezen a telón hogyan lehet kikapcsolni az adatot? Ezelőtt Alkatel OT 995-öm volt, amin egyszerűen ki lehetett lőni az adatkapcsolatot, de ezen nem találok ilyet...

Más:
Nem értem egyesek miért keveslik a kijelző felbontást, mikor ettől csak gyorsabb lesz a teló és könnyebben dolgozik (kevesebb pixelt mozgat meg), ráadásul ezáltal az akksi is tovább bírja. Különösebben amúgy sem észrevehető ez a különbség, én szerintem sokkal inreálisabb a másik véglet, amikor beépítenek egy Q-HD-s felbontású kijelzőt egy 5-6 colos képátmérőjű "csúcs gépbe" (mint pl. az LG G3), de az optimalizáció meg nulla szinten áll, így nem bírja a sok pixelt mozgatni a rendszer és szaggat.

De ugyanezt mással kapcsolatban is el lehet mondani, pl. a kamerákról, minden gyártó arra megy hogy minél több legyen a MP, mert a laikusoknak csak ez számít, az már nem számít, ha emiatt a telefon túlmelegszik, kikapcsol, mikor néhány perc erejéig igénybe is szeretné venni az ember ezt a "hű de szuper" kamerát...

Amit az M2-nél is kifogásolnék, az inkább a kamerája lenne, elég pocsékra sikeredett és ez sem azért van, mert a MP a kevés, az egyszer biztos. Játékokat egyébként szuperül viszi, netezni is jó vele, gördülékenységgel sincs semmi baj, az akkumulátora is jól bírja (sokkal jobban, mint pl. az OT 995-é). Az árral sincs semmi baj, ma vettem ezt a telót a Telenornál kártyásan, 62 ezer volt, szerintem bőven megéri az árát, 4 magos telefont nem nagyon lehet Magyarországon ennél sokkal olcsóbban kapni, ennek ellenére nem értem miért fikázzák mégis egyesek (nem csak az itt kommentelőkre gondolok), 60 ezer forintos telóról beszélünk, nem 200 ezresről!

Visszatérve arra amiért alapvetően ide írtam, tehát szeretném megtudni, hogy ezen hogyan tudom kilőni az adatot, ha egyáltalán lehetséges ez.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

(#2860) hokins válasza Istvan94 (#2859) üzenetére


hokins
addikt

Szia. Ha a 4.4.2 van fent neked akkor lehúzod az értesítéseket,mellette van a gyorsbeállitások. Ott van olyan lehetőség hogy módosítás. Ott megtalálod a mobil adstforgalmat. Utána pipa mellé és meg fog jelenni.

A telefonnal én is meg vagyok elégedve. Volt nekem is ot995 meg több más droidos is(motorola defy, ace 3, lg l9, xperia L) meg wp-s is ( lumia 610,800,820,625) , de messze ennek az aksija bírja a legjobba.

[ Szerkesztve ]

(#2861) Edi77 válasza Istvan94 (#2859) üzenetére


Edi77
őstag

4.3-on pedig beállítás, adathasználat és azon belül kapcsold ki

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2862) bubus66 válasza Istvan94 (#2859) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2859) Istvan94

Nem tudjátok véletlenül, hogy ezen a telón hogyan lehet kikapcsolni az adatot? Ezelőtt Alkatel OT 995-öm volt, amin egyszerűen ki lehetett lőni az adatkapcsolatot, de ezen nem találok ilyet...

Már pedig létezi ilyen kikapcsolás, így-e Beállítások/Továbbiak...Mobilhálózatok/Mobilhálózat Adatforgalom mellől pipa ki.

Van még gyors kapcsoló a widgetek között is, meg ha lehúzod a az értesítési sávot ott is ott van kapacsoló.

Amit az M2-nél is kifogásolnék, az inkább a kamerája lenne, elég pocsékra sikeredett és ez sem azért van, mert a MP a kevés, az egyszer biztos.

Ki lehet küszöbölni Fényképező géppel. Nekem semmi probléma nincs a kamerával, amire nekem kell arra tökéletesen megfelel. Ha meg profi képet akarok akkor azt fényképezőgéppel készítek....

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2863) janeszgol válasza Istvan94 (#2859) üzenetére


janeszgol
félisten

Én imádom az M2-m. Írtózatosan jól néz ki, jó kézben tartani. Gyönyörű a kijelzője (színek) és pontos.
Viszont OS függetlenül a Lumia 630 jobb vétel ár/érték arányban (az is Snapdragon 400, igaz fél giga rammal, jobb kamerával, hasonló kijelzővel (bár háttérvilágításban M2 jobb), nagyon gagyi kinézettel, 40-, illetve 45 ezres független árral, ami fele, mint az M2-nek).

De a piac legszebb telefonjait a Sony gyártja. (Erősen szvsz.)

(#2864) bubus66 válasza Istvan94 (#2859) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2859) Istvan94

Kukk ide egy kicsit Ezek a Drávai árvízkor készültek kb 3 hete Sony Xperia M2 (D2303)-al.. A Hajós kép már beállításokkal készült

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2865) Istvan94


Istvan94
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!

Meg lett, erre magamtól is rájöhettem volna, 4.3 van rajta egyébként, így nem találtam sem az értesítési sávban, sem a widgetek között. Értesítési sávba nem lehetne ezt valahogyan beilleszteni?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy érdemes lenne e frissíteni a rendszert? Mert ahogy megvettem, már írta, hogy rendszerfrissítés áll rendelkezésre. Sok negatív kritikát hallottam a felől, hogy ezzel több kárt csinálnék mint hasznot, én pedig nem szívesen kísérleteznék...

kamerát egyébként én sem használom túl sokat, így ezzel a hibával én is ki fogok tudni békülni, főleg, hogy előző telómról (ot 995) magótól tönkrement és az utóbbi fél évben használni sem tudtam. Ehhez képest nagy előrelépés nekem, hogy egyáltalán van benne működőképes kamera.

(#2866) Istvan94 válasza bubus66 (#2864) üzenetére


Istvan94
csendes tag

Király, még nem láttam a kommented, mikor írtam az enyémet, milyen beállításokkal sikerült ezt elérned?

(#2867) hokins válasza bubus66 (#2864) üzenetére


hokins
addikt

Azért igazán nem kellett volna a képek kedvéért ennyi vizet kilocsolni. ;]

(#2868) Edi77 válasza Istvan94 (#2865) üzenetére


Edi77
őstag

Beállítás, személyre szabás, gyorsbeállítások. Az teljesen szubjaktív, hogy megéri-e KK-ra frissíteni...nekem nem érte meg, a 4.3 az én felhasználói szokásaimnak jobban megfelel

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2869) MKLS


MKLS
aktív tag

#2528 ???

(#2870) Edi77 válasza MKLS (#2869) üzenetére


Edi77
őstag

Semmi. Azaz csak annyi, hogy a Sony elsősorban a jelenlegi felsőketagóriának adja meg, mi szerintem nem kerülünk bele. (de sosem lehet tudni, csak az L-re ne alapozz). Ez 4.3-al vagy 4.4-ek egy kiváló készülék, lehet, hogy az L rontana rajta. Nem mindig a legújabb a legjobb

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2871) hokins


hokins
addikt

Erről jut eszembe.... 4.3-as telekomos vagy független romja van valakinek elfekvőben?

(#2872) Edi77 válasza hokins (#2871) üzenetére


Edi77
őstag

Bubus biztosan tud neked egyet linkelni :K

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2873) #01993216


#01993216
törölt tag

Használta valaki mind a két szoftvert tartósabban? (4.3 vs 4.4.2)

Nekem csak 1 napig volt fent a 4.3, azóta a KK van, de kíváncsi lennék mennyiben jobb vagy rosszabb az előzőhöz képest.

Ez érdekelne:
Mennyivel jobb vagy rosszabb a gördülékenység és akkuidő szempontjából a 4.3-as rendszer, mint a 4.4-es?

(#2874) Edi77 válasza #01993216 (#2873) üzenetére


Edi77
őstag

Gördülékenység és stabilitás szempontjából szerintem nincs (sok) változás, viszont én úgy vettem észre, hogy KK alatt jobban merül a teló.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2875) #01993216 válasza Edi77 (#2874) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nekem a 4.4 kb. 1 hónapja van meg, de a 4.3 csak 1 napig volt, ezért nem volt összehasonlítási alapom. :)

Köszi! ;)

Ja még egy kérdés:
Telekom függő zárt boot loader-es telefonom van, a D2303-as verzió.
Ami az első hozzászólásban/összefoglalóban letölthető firmware, a T-Mobile-Hu-s, az jó nekem? :)

(#2876) #01993216 válasza #01993216 (#2875) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megoldottam! :)

(#2877) laca7909af válasza #01993216 (#2873) üzenetére


laca7909af
tag

Én mindegyiket használtam hetekig, de szerintem gördülékenység és akkuhasználat szempontjából is a 4.3 a nyerő.
Ráadásul én sokat játszom és KK alatt jópár játéknál tapasztaltam, hogy a hang csúszik (pl ugrasz vagy lősz, de a hang nem akkor játszódik le, csak jóval később). Erre egyébként külföldi fórumokon is panaszkodtak többen.
Videófelvétel hangja KK alatt jóval gyengébb erősségű, JB 4.3 alatt erőteljesebb, jobban érthető és tisztább is.
Szóval nekem a 4.3 jobban bejött ezek szempontjából (sok játék, sok videófelvétel).

(#2878) bubus66 válasza #01993216 (#2873) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2873) szanitec

Bocs nem neked szántam csak olyan egyformák az avatarotok a hokins-sal

(#2871) hokins

Tessék Úram itt van

D2303_T-Mobile HU_1281-3863_18.0.C.1.13_R8A Jelly Bean

D2303_Europe_18.0.C.1.17.ftf

D2303_18.0.C.1.13_CE.ftf

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2879) bubus66 válasza hokins (#2867) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2867) hokins

Sajnos nem én locsoltam ki. Az erőművek az a jópár db ami van rajta, 1972-ben volt ettől 2 m nagyobb vízszínt

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2880) hokins válasza bubus66 (#2878) üzenetére


hokins
addikt

Köszönöm :R

(#2881) bubus66 válasza hokins (#2880) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nincs mit használd egészséggel ha kell valami itt meg találod

Vagy itt

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2882) hokins válasza bubus66 (#2881) üzenetére


hokins
addikt

Köszi. Mentve mind kettő oldal.

Sikerült már eldöntened hogy megtartod-e a telefont?

(#2883) m1lan válasza bubus66 (#2864) üzenetére


m1lan
őstag

Ha ezeket azért töltötted fel, hogy pozitív irányba tereld @Istvan94 kameráról alkotott véleményét, akkor szerintem nem volt jó ötlet :DDD ezeknél a képeknél a Lumia 520 vaku nélkül jobbakat csinál, de annak idején még az Xperia U-val is vállalhatóbbakat sikerült lőnöm, ha már Sony vonalon belül maradunk. :Y

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#2884) bubus66 válasza hokins (#2882) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#2882) hokins

Úgy néz ki, hogy meg marad aztán meglátom még. Közeben sikerült lányomnak venni egyet és így akkor egyenlőre marad. Esetleg, ha az oldalon nincs meg valamilyen alkalmazás és kell akkor szólj.

(#2883) m1lan

Nagyon örülök neki, hogy jobb képeket csinál további sok sikert hozzá

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2885) jcscom


jcscom
csendes tag

Hali!
Az a kérdésem,hogy miért nem tudom megváltoztatni
az értesítési hangot? Beállítom, hogy melyik legyen, de
nem az szól, hanem vmi T-mobilos buziság! Eleinte jól
működött. Kísértetiesen emlékeztet egy rémálomra,
amit nemrég cseréltem le!(alcatel ot-995)

Tisztelettel :

jcscom

(#2886) Edi77 válasza jcscom (#2885) üzenetére


Edi77
őstag

4.4-ed van, vagy 4.3? Bár nekem egyikkel sem volt gond, sz értesített, amit beállítottam. Esetleg adj a telónak egy restartot és úgy állítsd be, vagy ha ez sem megy, csinálj egy gyári visszát. És tedd belső memóba a hangokat.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#2887) balzs12


balzs12
tag

Sziasztok! Amióta bejelemtettem bukásom a root-al szemben azóta pár órát beleöltem a keresgetésbe !
Arra jutottam hogy (itt is sokan vallják) a 4.3 verzió jobb mint a KK ezért esetleg ami van itt is linkelve pár kommentel fentebb ROM az jó az Én T-mobilos telómra is?
És azt ugye lehet root-olni?
Köszönöm előre :)

(#2888) jcscom válasza Edi77 (#2886) üzenetére


jcscom
csendes tag

Hali!

4.4-em van, amit leírtál, azok közül a gyári visszát nem
próbáltam még. Ezeket a hangokat csat rootolva lehet
törölni? Hol találom őket?

Üdv!

(#2889) hokins válasza balzs12 (#2887) üzenetére


hokins
addikt

Igen és igen.

(#2890) Ronam válasza jcscom (#2888) üzenetére


Ronam
addikt

Nálam is ugyanez a probléma áll fenn, és nem az első telefon aminél előjön, kicsit nevetségesnek is tartom. Más telefonnál működött az a megoldás, hogy a belső/sd kártya notifications mappába másoltam az értesítési hangot, és úgy azt használta, de itt az sem működik. Vicc.....

(#2891) jcscom válasza Ronam (#2890) üzenetére


jcscom
csendes tag

Hali!

Azért jó lenne tudni a megoldást, mert tényleg idegesitő!

(#2892) bubus66 válasza Ronam (#2890) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt a leírás a külső sd-re és műkődik.

SDcard->media->alarms
SDcard->media->notifications
SDcard->media->ringtones

Bent van a Edi77 által összeállított "Téma összefoglalóba"
Valamint működik is 4.4 alatt. Az MB4000 van szó

Itt meg láthatod, hogy szerepel az Értesítések között.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2893) bubus66 válasza jcscom (#2891) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Végig nyomkodtam, az összes és nekem mindegyik működik

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2894) Ronam válasza bubus66 (#2893) üzenetére


Ronam
addikt

Kiválasztom, és ha email jön akkor működik, eddig is működött....., de sms-nél az alap t-mobile hangot adja, ami meg kimondottan idegesítő. Próbáltam sd-vel, belső tárolóval, nem működik.

(#2895) bubus66 válasza Ronam (#2894) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor csinálj egy újra indítást nekem az sms-nél is az működik amelyik be van állitva.

Én a TaDa-t használom vagy az MB4000 és eddig még működtek

Üzenetek/Beállítások/Értesítési Hang jelzése ott tudod a fránya t-t kivenni ja persze nekem ott is át lett állítva.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2896) atis1224


atis1224
tag

Úgy veszem észre nem én vagyok az az egyetlen aki alca ot -955 röl váltott sonyra, amúgy szerintem is gördülékenyebb a 4.3

hüvely mate 10 pro

(#2897) bubus66 válasza bubus66 (#2895) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jobb felső sarokba a 3 kis kockára nyomsz

(#2891) jcscom

Tessék ez alapján csináld meg és nem kell hallgatnod a fránya t-akkor

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2898) jcscom válasza bubus66 (#2897) üzenetére


jcscom
csendes tag

Hali!

Köszi a segítséget, ez a jó megoldás!

Üdvözlet#

(#2899) balzs12


balzs12
tag

Sziasztok! Lenne 2 kissebb idegesítő problémám az egyik hogy ha kirakok a kezdőképernyőre valami apk "ikonját" akkor az pár főképernyőre váltás után eltűnik...
A második... Ki volt az az igen okos aki kitalálta hogy sd kártyán nem lehet törölni átnevezni stb stb.. Van valami csodaszer ez ellen??

[ Szerkesztve ]

(#2900) Edi77 válasza balzs12 (#2899) üzenetére


Edi77
őstag

a második: 4.4 tulajdonság, orvosolható, ha visszateszed a 4.3-at.
első: lehet, hogy az alkalmazásod Sd kártyán van?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.