Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) Mr.Pear


Mr.Pear
tag

Sziasztok!

Egy félresikerült frissítés után csak egy felkiáltójel jelenik meg bekapcsoláskor. A SUS nem akarja frissíteni, mert állítása szerint "már a legfrissebb szoftver van rajta". Tudna valaki segíteni? Flashtool azt irja hiba üzenetnek hogy:
Flashing adsp.sin
error flashing: Aborted

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#9952) Mr.Pear válasza Mr.Pear (#9951) üzenetére


Mr.Pear
tag

Köszönöm a "válaszokat", de időközben sikerült megoldani a "FlashTool_0.2.9.1_FOTAUnbrick" nevű programmal.

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#9953) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Sziasztok, egy ismerősömnek ha le szeretne tölteni egy alkalmazásty akkor ezt dobja. Ez mit jelent? Mit lehetbe csinálni?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#9954) kaszaf válasza Csarli85 (#9953) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Próbáld ezt:

Following the steps below.

Go to settings >application > Play Store >Clear Data & Clear Cache.

Go to accounts >Google >Remove account.

Reboot device.

Again Settings>Account >Google >Log In.

(#9955) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!
Most tettem szert egy ilyen telóra,de a következő gond akad vele:
Mikor hívni próbálnak,akkor a telefon ugyan kijelzi kb 1-2mp-re hogy hívnak,de abba is marad,mint mikor csak megcsörgetnek,a hívó félnek pedig sűrű pittyegést lehet hallani,olyan mint a foglalt jelzés csak sűrűbb.

Ötletek?

(#9956) kaszaf válasza Rolee87 (#9955) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Teljes gyári visszaállítás (factory reset). Ha nem válik be akkor szoftver újrarakása.
Előtte persze szükséges dolgok mentése.

(#9957) Rolee87 válasza kaszaf (#9956) üzenetére


Rolee87
tag

Megmondom őszíntén lusta vagyok 10000 hozzászólást átolvasni,röviden tömöre letudod irni hogy hogy tegyem újra,és hogy melyiket érdemes?Nem vagyok kezdő telefon témában,szal nem kell szájbarágósan,de gondolom a flash tool-al kell mókolni.Cwm nem játszik ennél a telónál?

(#9958) kaszaf válasza Rolee87 (#9957) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Legegyszerűbb PC companionnal: [link]
Felteszi a gyári szoftot. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9959) tomee77


tomee77
csendes tag

Sziasztok,

Xperia Z1 compact-ra váltottam, bár nem voltam nagy fórumozó, de végig olvastam a hozzászólásokat, elhagyom ezt a fórumot.

Lehet nem szabályos, de ugyanitt meg is válnék a neo-tól ha valakit érdekelne.

t

Z3c->i7

(#9960) rtzmp


rtzmp
aktív tag

A google szép lassan kinyírja a telót: a play szolgáltatások és a play áruház progi combo 88MB-t foglal le, ami a szabad kapacitás közel fele (GB van a telón). Lassan havonta törölnöm kell egy progit, ha el akarok férni a telón. 3.5 éve van meg a telefon, nagyon elégedett voltam vele. Csere után kell néznem... :(

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#9961) mulli86 válasza rtzmp (#9960) üzenetére


mulli86
tag

Én is így vagyok, ha kocsim motorjának a felújítása megvan én is veszek egy Z3 Compact-ot :)

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#9962) Peter_ válasza mulli86 (#9947) üzenetére


Peter_
tag

Mulli86 vagy valaki más fel tudná tenni valahova a ROOT AND CWM-et mert már nem elérhető a 9947 hozzászólás linkjében.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9963) coyote66


coyote66
aktív tag

Üdv, és Kellemes Karácsonyt mindenkinek. Most újítottam egy szép független neo V-t tartaléknak a z1 mellé. Root és link2sd engem is érdekelne, alig tettem rá valamit és elfogyott a memória.

Én vagyok

(#9964) Peter_ válasza coyote66 (#9963) üzenetére


Peter_
tag

Sziasztok!

Sony Ericsson Xperia Neo-ra (nem Neo V-re!) ezeket használtam,
de elvileg azzal is kompatibilisek:

Rootoláshoz nekem ez tökéletesen működött:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1319653
A legújabb verziót használtam:
DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su.zip <NEW>

CWM-re pedig itt találtam egy linket, ami szintén tökéletesen működött:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1976654
Konkrétan ezt:
mediafire.com/?73xv18tht0e8zt4
1.UnRar files
2.Run:
install-cwm1.cmd for Xperia Arc / Neo / Neo V
install-cwm2.cmd for Xperia Mini / MiniPro / Active / Live With Walkman
3.Enable USB Debugging on device
4.Connect your device using usb data cable
5.Follow on screen instruction

(#9965) coyote66 válasza Peter_ (#9964) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszi. Megpróbálom.

Én vagyok

(#9966) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Sziasztok!

Lehalt a Neo V mt11i-m, úgy tűnik, töltőköri hibás, alaplapcserére szorul.

Valakinek esetleg egy donorteló, vagy ötlet, hol lehet alkatrészt beszerezni hozzá?

Előre is köszi!

Dub

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#9967) coyote66


coyote66
aktív tag

Hát, az istennek sem sikerül rootolni. 4.0.4 ics neo V. Pedig nagyon kellene, mert kevés a tárhelyem. Szájbarágósan valaki le tudná írni? Előre is köszönöm.

Én vagyok

(#9968) kaszaf válasza coyote66 (#9967) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

[link]

(#9969) coyote66 válasza kaszaf (#9968) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszi. Van egy kis problémám. Eroot megvan. Elindítom és a négy műveletből az utolsó zöld pipát nem csinálja meg. Helyette 3 sort kiír. Tört kínai tudásom (google) szerint kéri a típust, telefonszámot, meg még valamit. Pedig előtte felismerte, hogy MT11i. Próbáltam kitöltve, törölve de semmi. Már kezd nagyon idegesíteni.

Én vagyok

(#9970) coyote66


coyote66
aktív tag

Kérjük, írja be a telefon modell
QQ vagy telefonon
Kérjük írja meg véleményét (80 karakter)

ez a három sor google fordítása

Én vagyok

(#9971) kaszaf válasza coyote66 (#9970) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Sajnos már nincs ilyen telóm de annó simán ment ezzel a módszerrel a root.

(#9972) tomy86 válasza coyote66 (#9969) üzenetére


tomy86
addikt

A telefonbeállítások megvoltak előtte (usb hibakeresés, ismeretlen források, adattárolási mód)?
Próbáld meg a Superflash progival (ez sem mindenkinél működik, de hátha)!
Ha nem megy, akkor flashtollal tegyél fel egy szű romot és próbáld azon bármelyik root megoldást. Tapasztalat, hogy ha már volt egy sikertelen root kísérlet, akkor sokszor elhasal az egyébként szűz romon működőképes eljárás is.

(#9973) tomy86 válasza tomy86 (#9972) üzenetére


tomy86
addikt

Még valami esze,be jutott az eroot kapcsán. A korai verziók csak úgy működtek, ha le volt tiltva a net a pc-n. Viszont nálam az utoljára használt verziónak (1.3.4) engedélyezni kellet az internetre kapcsolódást, mert különben nem működött.

(#9974) Storms


Storms
őstag

üdv

Nekem Neo V-m van erre szeretnék, egy kipucolt gyári romot feltenni, független a telóm, de valami lengyel programok is vannak rajta a gyáriba, az a fura hogy az akku alatt a product code nem egyezik a telefonba lévővel. Mit javasoltok?
Van rá esetleg valami gyárihoz hasonló custom ROM?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9975) Pribi válasza Storms (#9974) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Ha tisztán gyárit akarsz feltenni akkor ugye kellenek az ftf file-ok. Customból nekem a Super Jelly Bean van fent, de ez sokkal közelebb van a CM-hez, mint a gyárihoz. Arról nem is beszélve, hogy nyitott bl kell hozzá. Remélem tudtam segíteni.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9976) tomy86 válasza Storms (#9974) üzenetére


tomy86
addikt

Flashtoolal felteszel egy gyári romot és megszabadítod a feleslegtől.

(#9977) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Mint azt már többen tudhatjátok, a 2011-es Xperia sorozat összes tagjára elérhetővé vált az Android 5.0, CM12 és AOSP formájában (ez utóbbi a napokban frissülni fog 5.1-re). Ehhez át kell particionálni az SD-t, írtam is róla pár sort a blogomban. Ha esetleg valakit érdekelne, olvassa el. Meglepő, de még egy ilyen telefonon is egész gyors, ha jó SD-vel használjuk.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9978) Toby888


Toby888
senior tag

Üdv:segítségeteket szeretném kérni.Van egy xperia ne telom, és sikerült téglát csinálnom belöle :/ másik rom-ot szerettem volna feltenni, sikerült is, de restart után csak sony logo van, ha rádugom töltöre vagy pc-re akkor zölden világit oldalt, de beragad a sony logonál :/ ötlet hogy hogyan javíthatnám meg szervizbe vitel nékül ??

(#9979) Tomi_Ohl válasza Toby888 (#9978) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Flashtoollal feltenni a gyári szoftvert.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9980) Toby888 válasza Tomi_Ohl (#9979) üzenetére


Toby888
senior tag

nem ismeri fel a program

(#9981) Tomi_Ohl válasza Toby888 (#9980) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Előtte engedélyezve volt az USB hibákeresés? Az is lehet az ok.
Sony PC Companion se ismeri fel?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9982) tomy86 válasza Toby888 (#9980) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor indítsd el a flashtool\drivers mappában levő flashtool-drivers.exe-t, mert valószínűleg nincsenek fenn a pc-n a driverek!

(#9981) Tomi_Ohl : ftf telepítéséhez nem kell az usb hibakeresés. Főleg, hogy sok esetben ezt be sem lehetne kapcsolni (pl. bootloop, logónál befagyás, stb. esetén)

(#9983) Toby888 válasza tomy86 (#9982) üzenetére


Toby888
senior tag

Köszönöm !! Sikerült megjavítanom a Sony PC Companion-al :) de viszont tudnátok segíteni root ban , meg tipp valami jo/jobb rom esetleg a kicsikére ?? :)

(#9984) mgaben válasza Toby888 (#9983) üzenetére


mgaben
senior tag

Van valami egy klikkes root is, a nevére nem emlékszem, xda-n nézz körül a neo/v fórumon.
Romok közül a GB romok a legstabilabbak tapasztalataim szeint, meg 1-2 4.1.2-es JB rom is. De utóbbiakhoz mindenképp bootloader nyitás kell.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9985) Toby888 válasza mgaben (#9984) üzenetére


Toby888
senior tag

jó lenne valami szájbarágós leirás mindehez :/

(#9986) mgaben válasza Toby888 (#9985) üzenetére


mgaben
senior tag

Root video

Leírás

A legfontosabb dolgok:
Go to settings > Security > Mark "Unknown sources"
Settings > Developer options > Mark USB debugging
Settings > Xperia > connectivity > USB connection mode > select MSC mode
PC Companion installed on your PC.

A rom meg egyéni ízlés és, hogy nyitott e a bootloader. Bár gondolom nem.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9987) Toby888 válasza mgaben (#9986) üzenetére


Toby888
senior tag

a videóban ilyen nincs, én meg nem tudok koreaiul :/

[ Szerkesztve ]

(#9988) mgaben válasza Toby888 (#9987) üzenetére


mgaben
senior tag

Ezeket a beállításokat megcsináltad mielőtt a programot elindítottad és a telót rádugtad?
Go to settings > Security > Mark "Unknown sources"
Settings > Developer options > Mark USB debugging
Settings > Xperia > connectivity > USB connection mode > select MSC mode

Mert ott pont 3 sor van és felkiáltó jelek...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9989) Toby888 válasza mgaben (#9988) üzenetére


Toby888
senior tag

igen, kipipáltam mind a 3 pontot

(#9990) mgaben válasza Toby888 (#9989) üzenetére


mgaben
senior tag

Akkor sajna nincs ötletem. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9991) Toby888


Toby888
senior tag

valaki segítene a root-olásban meg a bootloader nyitásban ?? ja meg a recovery felrakásban :)

(#9992) Toby888


Toby888
senior tag

lehet ez egy kicsit pofátlannak fog tünni, de nem google-s találatok érdekelnek, hanem tapasztalatokból származó segítság inkáb :)

(#9993) rtzmp válasza Toby888 (#9992) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Nézd meg ezt az oldalt, hátha van itt plusz info: SEria.hu

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#9994) Tomi_Ohl válasza Toby888 (#9987) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Próbálj meg a kijelölt részre ütni:

Bár én anno a 4.0.3-as kernel visszatételével rootoltam.
Kérdés, hogy akarod-e nyitni a bootloadert? Mert akkor utána ha kernelt cserélsz, feltehetsz olyan ROMot, ami alapból rootolt.
Menj be a tárcsázóba, írd be ezt a kódot: * # * # 7378436# * # * Ott kijön egy menü, válaszd az első opciót. Aztán írd le, bootloader unlock allowed-re mit ír ki.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9995) tomy86 válasza Toby888 (#9987) üzenetére


tomy86
addikt

A pc felismeri a telefonodat (driverek telepítve vannak)? Ha nem sikerül eroottal rootolni (felengedted a netre?), akkor megpróbálhatod a Superflash progival is (bár nekem anno Rayen 4.0.4 alatt nem működött).

(#9991) Toby888: Biztosan nyitható a bootloader? Ha gyárilag független a telefon, akkor igen. Ha nem ,de 2012 11. hete előtt készült, akkor is nyitható. Ha sim lockos és 2012 11. hete után készült, akkor nem nyitható.
Ha nyitható, akkor ahogy Tomi_Ohl is írta, felesleges rootolni. A nyitott bootloaderre telepíthető romokhoz nem kell root.

[ Szerkesztve ]

(#9996) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Cimboranak van egy ilyen teloja es szeretnenk "frissiteni" a meglevo 4.0.4-et valami ujabbra... XDA forumokat neztem es rengeteg custom rom van, szerintetek melyik az ami stabilnak es gyorsnak mondhato???

koszonom!

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#9997) tomy86 válasza _ocsisajt (#9996) üzenetére


tomy86
addikt

Érzékelhető gyorsulást szerintem csak olyan romokkal lehet elérni, amik csak nyitott bootloaderes telefonra telepíthetők. Ha nyitott a bootloader, akkor ezt javasolnám: LegacyXperia CM11

(#9998) _ocsisajt válasza tomy86 (#9997) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Most neztuk meg pont, hogy nem nyitott a bootloader, ilyen esetben mit lehet tenni?

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#9999) tomy86 válasza _ocsisajt (#9998) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet nyitni (ha nyitható) vagy az olyan romok közül kell válogatni, amik zártra is telepíthetők. De azokkal kb. annyira gyorsítható a rendszer, mintha magadnak kitakarítanál egy gyári romot. Zártra nem tudok konkrét romot javasolni, mert nekem nem Neom van (Rayt használok), ráadásul mielőtt bootloadert nyitottam leginkább gyári ICS-t használtam, megszabadítva a feleslegtől. ICS-től gyorsítható még a rendszer Greenify progival, amivel lehet hibernálni a háttérben futó, éppen nem kellő appokat. Illetve a kevés belső tárhely problémára megoldás lehet a link2sd progi.

(#10000) _ocsisajt válasza tomy86 (#9999) üzenetére


_ocsisajt
őstag

kozben kicsit ugykodtunk es megrootoltuk a telot, titaniummal kicsit gyomlalgattunk (thanx to root) :)

vegre felmentek a nagyobb volumenu appok sdre (thnx to link2sd)! es kicsit fellelegzett a telo! :)

koszi szepen a segitseget! :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.