Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) universum válasza tomy86 (#10149) üzenetére


universum
csendes tag

Az Xperia Neo v Mt11i és az Xperia Neo Mt15 i LCD-je és érintő kijelzője meg egyezik ugye teljesen?

(#10152) tomy86 válasza universum (#10150) üzenetére


tomy86
addikt

Zárt bootloaderen nem lehet nagy előrelépést elérni a gyári romhoz képest. Amíg zárt volt a telefonom, addig a gyári 4.0-t használtam megszabadítva a felesleges gyári programoktól.

(#10151) universum: nem tudom, hogy megegyezik-e a két telefon kijelzője. Nekem Ray-em van, úgyhogy ennyire nem ismerem a Neot.

(#10153) universum válasza tomy86 (#10152) üzenetére


universum
csendes tag

Értem.Köszönöm a válaszod.Ugy nézem egyforma a két kijelző.Most ,hogy egy két programot letöröltem olyan mintha gyorsult volna.Greenify-vel nem vagyok teljesen tisztába.Mit,hogy kell csinálni beállitani.

(#10154) universum válasza tomy86 (#10152) üzenetére


universum
csendes tag

nem tudom a Neorra feltenni a 2.3.4 firmware-t ez a hiba. mit csinálok rosszul?Bootloop van a telón csak a Sony feliratig jut el nem kapcsol be.Ma vettem egy nem müködöt erre akarok tenni 2.3.4 et.

Ezt csinálja a flashtool pedig ugy telepitettem ahogy irtad. Megyitom és valami mappa választást kér és aztán nem jut tovább.

Előre is köszi a választ.

(#10155) tomy86 válasza universum (#10154) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem mindent jól csinálsz, csak annyi a "hiba", hogy a 0.9.18.6-os flashtoolt telepítetted. Az meg ezek szerint továbbra is egy hulladék. Nyomj neki egy uninstallt és töltsd le innen a 0.9.18.4-es verziót és ezt telepítsd! Azzal nem lesz gond (én is azt használom).

De megpróbálhatod azt is, amit kér a program. Tehát a Flashtool\Firmwares mappából vagy áthelyezel mindent abba a mappába, amit kér vagy egyszerűen törölsz mindent a Flashtool\Firmwares mappából és a telepítendő romot később betallózod (nem kell annak a Firmwares mappában lennie).

[ Szerkesztve ]

(#10156) universum válasza tomy86 (#10155) üzenetére


universum
csendes tag

Már meg ezt irja. Nem tudom MTP módba tenni ,mert nem is tudom bekapcsolni.Most mi a hiba? Eszközillesztő szoftvert is keres de nem talál és nem tud telepiteni.Hát teljesen kiakaszt.

Mit tegyek már elinduljon a telepités?

Hát ez nem igaz.

Köszöönöm a segitséged.

(#10157) Tomi_Ohl válasza universum (#10156) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nincs bekapcsolva az USB debugging.
Esetleg még próbáld meg PC Companion-nal, ahhoz talán nem kell.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10158) tomy86 válasza universum (#10156) üzenetére


tomy86
addikt

Telepítsd a flashtool korábbi verzióját, amit linkeltem. Hülyeség az MTP mód. Hulladék a 0.9.18.6-os flashtool.

Eszközillesztő szoftver kapcsán meg többször is leírtam, hogy a flashtool\drivers mappában levő fájlt elindítod és kiválasztod a telefon driverét (Xperia Mogami and Zeus board) valamint a flashmode és fastboot drivereket és telepíted.

(#10157) Tomi_Ohl: Firmware telepítéséhez szükségtelen az usb hibakeresés bekapcsolása. Különben bootloopos, nem bekapcsolható telefont nem is lehetne újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

(#10159) universum válasza tomy86 (#10158) üzenetére


universum
csendes tag

Telepitettem amit zárójelbe tettél de semmi.Mikor rámegyek,hogy flashboot mode ott nem látja a telefont.Sem a Wipe-nál nem jelenik meg semmi ,és a firmwares se tudom betalózni nem látja a flashtool progi.Nem tudom mit csinálok rosszul de azt hiszem én feladom. Nem tudok ujra tenni egy szoftvert pedig ahogy leirjátok nem bonyolult és mégsem.

(#10160) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#10158) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

De ha így nem ismeri fel? Persze van abban valami amit mondasz, igazad lehet.

universum PC companion-nal próbáltad?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10161) tomy86 válasza universum (#10159) üzenetére


tomy86
addikt

"Mikor rámegyek,hogy flashboot mode "
Feltételezem, hogy a flashmode-ra gondolsz.
Találtam egy leírást a flashtoolhoz képekkel.
"a firmwares se tudom betalózni nem látja a flashtool"
Hogyhogy nem látja? Betallózod a firmwaret tartalmazó mappát és nem látja a flashtool a romot? Gondolom egy ftf fájlról van szó és nem egy tömörített fájlról.

(#10160) Tomi_Ohl: akkor bekapcsolt usb hibakeresésnél sem fogja. Azt általában root progik szokták kérni. Többször telepítettem romot flashtoolal úgy, hogy biztosan nem volt bekapcsolva az usb debugging és az mtp mód sem. PCC-vel az a gond, hogyha nyitott a telefon bootloadere, akkor használhatatlan. De egyébként sem jó sok mindenre a PCC. Régen a SUS sokkal jobb volt. Nem is értem miért szüntették meg.

[ Szerkesztve ]

(#10162) tomy86 válasza universum (#10154) üzenetére


tomy86
addikt

"Bootloop van a telón csak a Sony feliratig jut el nem kapcsol be.Ma vettem egy nem müködöt erre akarok tenni 2.3.4 et."
Egyébként az is elképzelhető, hogy úgy hazavágta az előző tulaj, hogy reménytelen a cucc.
Kipróbálhatod még ezt a megoldást a javításra.

(#10163) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#10161) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem úgy volt, hogy nyitott a bootloader? Abban az esetben egyszerűen csinálna egy telefon javítását PCC-ben, és problem solved, ha minden jól megy.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10164) universum válasza tomy86 (#10161) üzenetére


universum
csendes tag

Képekkel a flashtool azt megnéztem de nekem nem látja a telefont mármint a tipusát a falshtool.megnézem majd a másik leirást a flashtool brick vagy mi.Ha nem lesz jó akkor alkatrész lesz.

(#10165) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#10163) üzenetére


tomy86
addikt

Én úgy vettem ki, hogy ez egy másik telefon, amit most vett hibásan.
Nyitott bootloader esetén erősen nem ajánlott a PCC használata. Nyitottnál (ha már Sony soft) a Flash Toolt (így külön írva) szokták használni.

(#10164) universum: ha driver telepítések után sem ismeri fel a telefont akkor lehet, hogy tényleg csak alkatrésznek lesz jó. De lehet, hogy egy nálam hozzáértőbbnek lennének még ötletei, de nem nagy a forgalom már a 2011-es Xperiák topikjaiban. :(

[ Szerkesztve ]

(#10166) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#10163) üzenetére


tomy86
addikt

Egyébként érdekes ez a PCC kérdés. Régebben sok helyen írták azt is, hogy a nyitott bootloaderes telefont fel sem ismeri. Most kíváncsiságból telepítettem és felismerte a telefonom és kiírta, hogy a legfrissebb szoftvert használom. Utóbbi azért vicces, mert LegacyXperia CM11 van rajta, tehát köze sincs a hivatalos romokhoz. Mindenesetre javítási lehetőséget nem találtam benne csak frissítési lehetőséget. Ezért használtam régebben SUS-t, mert abban volt javítási opció is, míg a PCC-ben nem. Lehet, hogy az újban van valahol ilyen opció is, annyira nem néztem át.

(#10167) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#10166) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én úgy tudom, működik zárt BL-en is (csak OTA nem működne).
A frissítésre nyomás után nincs valahol olyan, hogy telefon javítása? PC Companion-ban láttam ilyet, tuti van benne. Itt van egy leírás is: [link]
A CM11 build.prop-jában vannak utalások 4.1.B.0.587-re, lehet, hogy azért ismerte fel annak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10168) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#10167) üzenetére


tomy86
addikt

A leírást követve már megtaláltam a javítás opciót. De azt már inkább nem próbálnám ki, hogy milyen eredménnyel működik :) Nincs kedvem újrahúzni a telefont.

(#10169) mgaben


mgaben
senior tag

Na, 3 és fél év után én is megváltam szeretett telefonomtól. Az új egy Xiaomi Redmi 1S.
Gyorsan fel is dobtam a miuihu v6-ot. :D
A Neo V-t megtartom tataléknak. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#10170) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#10168) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

universumnak meg kéne próbálnia. Most se működik a telefon, úgy lehet, hogy működne.

mgaben a MIUIHU a legjobb választás, ha MIUI-ról van szó :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10171) mgaben válasza Tomi_Ohl (#10170) üzenetére


mgaben
senior tag

:R :C

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#10172) universum válasza Tomi_Ohl (#10167) üzenetére


universum
csendes tag

Memóriakártya az mindenképp kell a Pc companionhoz,hogy érzékelje a telefont?Azzal próbálom meg ,mert a többi megoldás nem segitett. :( Ha az sem lesz jó akkor alaktrész.Azért is vettem különben.

(#10173) Tomi_Ohl válasza universum (#10172) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szerintem működne nélküle is, ha kérné, akkor viszont tegyél bele.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10174) universum válasza Tomi_Ohl (#10173) üzenetére


universum
csendes tag

SEMC Flah Device ezt akarja telepiteni de csak ezt kirja de a windows webhelyen semmit nem talál vagy nem tudom,mert csak a kurzor forog de nem telepit semmit.Bettalóztam az ftf fájlt és ezt akarja telepiteni.Mit kellene csinálnom,hogy végre elinduljon valami? Már lassan feladom. :(

(#10175) Tomi_Ohl válasza universum (#10174) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Most tulajdonképpen a Flashtoolt vagy a PCC-t próbáltad? Mert PCC-hez nem kéne ftf. Nézd meg a leírást amit nemrég linkeltem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10176) universum válasza Tomi_Ohl (#10175) üzenetére


universum
csendes tag

Flashtool-t de telepiteni akat valami SEMC Flash Device illesztőprogramot,de csak hozzá fog de be nem fejezi nem halad sehová.

(#10177) Tomi_Ohl válasza universum (#10176) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Próbáld PCC-t ott majd ki kell választani a Neo V-t és magától telepíti majd az illesztőprogramot is.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10178) akyyy


akyyy
senior tag

mostanába azt csinálja a telefonom, éjjel veszem észre, mintha világítana a képernyő. szóval nem teljesen sötét, hanem a szélein halványan észrevehető egy kis fény. újra indítás után eltünik, de előbb utobb ismét előjön.

más is tapasztalt ilyet?
még kitkat van rajta :D

(#10179) Tomi_Ohl válasza akyyy (#10178) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Lehet kellene már neki egy újratelepítés, esetleg frissítheted közben a legújabb verzióra. Én sosem vettem észre, igaz, egy ideje nem KK van az Xperián.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10180) Balcsix


Balcsix
senior tag

Hello!
Egy ideje teljesen elhalkult a telefonom külső hangszórója, hiába van maxon a hangerő a beállításokban, halkabb mint régen a legkisebb fokozaton. Már vissza állítottam alaphelyzetbe a telefont, de nem segített. Elég zavaró, mert nem hallom ha hívnak, illetve nem tudok rajta semmi olyat csinálni amihez kell hang (video, zene stb...). Mi lehet a probléma?

(#10181) akyyy


akyyy
senior tag

Sziasztok ismét. Barátnőmnek szeretném oda adni a régi telefonomat (Neo V), mivel az övének a jack része gajra ment pár eséstől xD

Csak ugye ennek az a baja, hogy egyre jobban bekreppált az aksija (töltn keresztül kikapcsolt lemerülés üzenettel stb.)
Szóval egy új aksi kéne bele, lehet valahol rendelni hozzá? nem muszáj gyári, a lényeg hogy legalább 1 napig bírja kevés használattal, meg ne kapcsoljon ki töltés közben:D

(#10182) csabbymtc válasza akyyy (#10181) üzenetére


csabbymtc
tag

Üdv!

[Innen tudsz rendelni.]
Én eddig minden telómhoz tőlük rendeltem akksit, már amelyikhez kellett...

(#10183) akyyy válasza csabbymtc (#10182) üzenetére


akyyy
senior tag

köszi. ebayről rendeltem, egy kicsit gyengébbet, de jó az :D

már csak hátlap kéne, mert az usb védő bigyó letört, és zserintem nem igazán használna neki, ha bele menne mindenféle por. de csak olyant találtam ahol adnak előlapot, üveget, meg össze szerelő készletet (bár nem ártana kicserélni rajta így mindent gyárira, és akkor tök új telefontként akár később el is lehetne jól adni.)

csak az a baj hogy mind március elejei kiszállítást igér, pedig jó lenne minnél hamarabb...

Jah meg amit kérdezni akartam, gyári telenoros softwaret hol lehet rá leszedni?

(#10184) Tomi_Ohl válasza akyyy (#10183) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Unbranded ROMot tudok linkelni. Az is jó lesz, nem? Ugyanúgy működik telenorral.
Na meg vannak ott egyéb országokba valók is: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10185) akyyy válasza Tomi_Ohl (#10184) üzenetére


akyyy
senior tag

Nem, én az origi telenorost szeretném, hogy pont olyan legyen, mintha onnan venném, a gyári szemetükkel együtt. Anno próbáőlgattam fogalmam sincs milyen romokkal, de épp hogy sikerült meg menteni a telefont. nem is tudom most milyen van rajta.
a bl-em zárt sajna, nem sikerült ki nyitnom.
Végülis az is jó ami jelenleg rajta van, max csinálok egy Hard Resetet rá azért :D

(#10186) Tomi_Ohl válasza akyyy (#10185) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem tudom, nem hiszem, hogy még megtalalálható lenne a neten a telenoros...
De ha gondolod, tedd fel valamelyiket e linkemről (mind működik zárt bl-en), és vadássz le hozzá telenoros szemetet. :P

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10187) csabbymtc


csabbymtc
tag

A mai nappal véget ért a lassan 4 éve tartó kapcsolatom az Xperia Neo V-vel.
Mai napig hibátlan, akku is jól bírja, csak hát az idő eljárt felette. Természetesen tartalék telefonként megtartom.
Az új szerzeményem egy Xperia Z3 Compact, remélem, hogy legalább ugyanennyi ideig kiszolgál majd. :)

(#10188) akyyy


akyyy
senior tag

vettem a régi telonak (Neo V) egy aksit ebayről, hogy legyen jó a telefon tartaléknak, stb.
Sajnos az uj aksinál is azt csinálja már, hogy egyből kikapcsol, ha meg töltőre tezem, akkor meg fel van töltve.
Lehet valahogy formátni ilyenkor, hogy töltse az aksikat? Úgy, hogy nem tezek rá semilyen romot, meg nem csinálok resetet???

(#10189) morneo.it válasza akyyy (#10188) üzenetére


morneo.it
senior tag

Az akku akkor kuka...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#10190) mgaben válasza akyyy (#10188) üzenetére


mgaben
senior tag

nekem is csinált hasonló dolgokat (lehet nem pont ilyet).
a sok ide-oda romolgatásnál náha előjött.
nálam ilyenkor az volt a megoldás, hogy flashtool-al visszatenni az eredeti
Gingerbread romot és megjavult.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#10191) morneo.it


morneo.it
senior tag

11 hónap után up!-olom a fórumot. Jó kis készülék volt, imádtam. Megváltás volt az LG GT540 után. Majd jött az Xperia T, utána LG G2, most pedig LG G4.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#10192) morneo.it


morneo.it
senior tag

7 hónap után up!-olom a fórumot. Jó kis készülék volt, imádtam. Megváltás volt az LG GT540 után. Majd jött az Xperia T, utána LG G2, LG G4, most pedig LG G6.

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#10193) mgaben válasza morneo.it (#10192) üzenetére


mgaben
senior tag

:D Nekem Xiaomi Redmi 1S volt utána, most 1 hónapja van egy Honor 4C-m átmenetileg és be van rendelve a Xiaomi Mi Mix 2.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#10194) Tomi_Ohl válasza morneo.it (#10192) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Majd a G8-nál is bemásolod ezt a hsz-t remélem ;]

Na, persze, nem rosszból mondom. :D
Én anno mini pro-s voltam, viszonylag gyenge hardvere ellenére nagyon szerettem. Azóta két Xiaomi flagshipet (Mi3 és Mi5S) használtam/használok. Sajnos a Sony már nem adott ki megfelelő ár/érték arányú telefont, pedig maradtam volna a vonalon.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10195) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok!
Z3 Compact szervizbe került a jól ismert kijelző elválás miatt, így most (remélem csak pár napig) kénytelen vagyok újra a Neo V-t használni. Root + gyomlálás + Link2SD kombóval még egészen használható lenne, DE:
A Compact-ból nem tudtam átrakni a microSD-met a Neo-ba, mert nem kezeli az ExFAT fs-t... Formázni nem akartam, így előkukáztam egy régi SD-t, zenéket fel, és hideg zuhany: az összes fülesem, ami még használható, az CTIA jack-es... sehol egy OMTP, sehol egy mikrofon nélküli füles...
Szóval szép a nosztalgia, de remélem, hogy a szerviz hamar végez, és a kicsike mehet vissza a fiók mélyére.
:D

(#10196) morneo.it


morneo.it
senior tag

Kíváncsiságból: valaki használja még a nevezett telekommunikációs eszközt? :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#10197) Balcsix válasza morneo.it (#10196) üzenetére


Balcsix
senior tag

Sajna ma már eléggé elszaladt felette az idő, de telefonálásra még szerintem alkalmas lenne, és használnám is ha nem halt volna meg a külső hangszórója az enyémnek kb. 5 éve.
Volt már rengeteg telefonom a Neo előtt-után, de a mai napig tartom a véleményemet, hogy a valaha volt legegyedibb, és összességében a "legjobb" telefonom volt, illetve ez az akkori szinte összes SE-ra elmondható.
2012-ben vettem. Akkoriban eléggé flagship telefonnak számított (8MP kamera, 720p video, MSM8255 Snapdragon S2, Adreno 205, 512MB RAM, stb...), mindenre bőven elég volt.
Néha előszoktam venni kicsit nosztalgiázni, szép emlékek kötnek hozzá. :)
Sajnálom, hogy így végezte az Ericsson. Elég meghatározó szerepet töltött be a mobilpiacon anno.

[ Szerkesztve ]

(#10198) morneo.it válasza Balcsix (#10197) üzenetére


morneo.it
senior tag

Hát igen... Nekem a Neo után jött az Xperia T, kecses volt, jaaaj a Neo után :) Aztán LG G2, G4, G6... Az LG is most süllyedt el, kiszálltak a piacról...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#10199) coyote66


coyote66
aktív tag

Mikor először kijött mindenáron akartam egy ilyet. Promo videók nagyon teteszettek. Aztán később egy NEO V-t használtam. Szerettem nagyon. Aztán kijelző csere után anyámnak adtam, aki sajnos megröptette. Azóta megint nem reagál a kijelző. Most pihen szebb időkre várva. Leváltotta egy xperia z3, majd ZX premium, aztán most úton van egy xz2 premium.

Én vagyok

(#10200) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

2011 erős éve volt a Sony Ericssonnak, nagyon egyedi telefonokat gyártottak. Ráadásul mivel gyakorlatilag csak a dizájn/kijelző/kamera hármassal variáltak, durván rá tudták optimalizálni a szoftvert a hardverre. Főleg a 2.3-at. Azzal még a mai flagshipeket is képesek alázni, amíg a gyári appokat nézzük. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.