Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) mulli86 válasza Toby888 (#10050) üzenetére


mulli86
tag

Már vagy két éve használom. Sose volt ilyen baja. Ez most előjött és nem akar tűnni.
Most lepucoltam az sd-t is meg mindent. Teljesen friss. Szinte semmit nem rakok vissza, nehogy vírus legyen. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni.
Bár volt egy Viber és egy messenger frissítésem is. Állítólag frissítéseknél Samsunggal is volt ilyen gond. Lehet hogy valamelyik bekavar a billentyűzet szoftverének.

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#10052) Tomi_Ohl válasza mulli86 (#10049) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tuti nem hardveres. Az se mindegy, milyen billentyűzet, azzal is lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10053) Toby888 válasza mulli86 (#10051) üzenetére


Toby888
senior tag

az igaz hogy 100% hogy nem hardveres a probléma, de próbálj meg valami keyboard progit felrakni, én pl a go keyboard-ot használom, és ilyen gondom sosem volt még

(#10054) mulli86 válasza Toby888 (#10053) üzenetére


mulli86
tag

Köszi, napközben én is megkaptam ezt a tippet, most feltelepítettem. Tökéletes! :) Az eredetinek nem tudom mi baja 2 rom újrarakás után sem...
Amin behaltam, hogy gépről megkerestem az appot, mondom letöltöm és telepítem a telóra. Hát nem kell ilyenekkel pöcsölni. Távolról telepíted és mikor a teló wifire csatlakozik, akkor automatikusan telepíti is :)

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#10055) Toby888 válasza mulli86 (#10054) üzenetére


Toby888
senior tag

örülök hogy megoldodott a probléma :)

(#10056) universum


universum
csendes tag

Sziasztok.

Ha minden igaz,holnap után megveszem a Neo-mat lehet kicsit már elavult telefon a mai komolyabb telefonokhoz képest ,de nekem nagyon tetszik maga az egész telefon kivülről és majd remélem belülről is :) Ha valami problémám lesz vagy valamit nem tudok ugy igazán vele kapcsolatban számithatok itt rátok,hogy segitetek benne? Nekem még az android rendszer maga is új,mert eddig csak symbianos telefonjaim voltak.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10057) Tomi_Ohl válasza universum (#10056) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, persze gyere csak, ha bármi kérdésed lesz, vagyunk páran akik szívesen válaszolunk. :)
Érdekes, hogy egy ilyen, viszonylag régi telefont választottál első androidos készüléknek, kíváncsi leszek, mennyire jön majd be. Annyit tanácsolnék, hogy ha gyári rendszerrel akarod használni, mindenképp hagyd rajta a 2.3.4-es androidot.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10058) universum válasza Tomi_Ohl (#10057) üzenetére


universum
csendes tag

Ugy néz ki,hogy 4.04 verzió van fenn és moodolt.Az nagy baj?A tulaja azt mondta,hogy sokkal jobb a gyári 4.04 től neki bejött.De ha kézbe veszem meglátom. Holnap kerül a tulajdonomba ha minden igaz. Régi készülék.igaz,de külsőre nagyon tetszik és ezért választottam.Igaz kis memória tárhelye van,de majd csak meg tudom oldani,hogy minden elférjen rajta amit szeretnék. :)

(#10059) Tomi_Ohl válasza universum (#10058) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hogy mennyire felel meg, azt majd te fogod látni. Valószínű akkor javítva van benne pár hiba, ami a gyáriban benne van, lehet, hogy gyorsabb is. Majd esetleg azt kéne megtudni, hogy ő modolta, vagy custom ROM van-e rajta.
Tárhely tényleg nem sok, nekem hamar betelt, aztán visszafogtam magam és csak azt telepítettem, ami tényleg kell, azután már mindig maradt szabad helyem. Amit lehet, áthelyeztem az SD-re. Ha így sem lenne elég, arra is van megoldás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10060) universum válasza Tomi_Ohl (#10059) üzenetére


universum
csendes tag

Köszönöm az infókat amiket adsz a teloról.Bizom benne,hogy gyors lesz és jól müködö.A tárhelytől kicsit tartok,de valahogy majd csak sikerül jól beosztanom vagy megoldást találni a szűkösségre.Még olyan dolog is gondolkodóba ejtett,hogy ezen a telón HDMIkimenet van nekem meg sajnos csak rca bemenetes régi tv-m.Nem tudom,hogyan lehetne ezt öszehangolni,hogy tv-re csatlakoztassam a telót amikor ugy lenne kedvem.Meg nézegettem itt a play/google-n az aplikációkat,és a MindigTv progit kinéztem tv t nézni de állitólag csak a 3.1.0 verzió adja be az élő adást.Van erre is valami megoldás?

(#10061) universum válasza Tomi_Ohl (#10059) üzenetére


universum
csendes tag

Ez a helyfelszabaditás nagyon érdekelne,mert 3 vagy 4 progit feltettem és alig van már rajta szabad hely.Tudnál egy jó tippet adni mivel tudnám állandósitani programok telepitése ellenére is legalább a közel 100mb szabad helyet?Megvan a Neo-m különben még nem is irtam. :) Ugy látom rootolt mert fenn van a telón Superuser ikon.Azt mondták az azt jelenti. Igaz ez?Igy sokkal több jogom van a beállitásokhoz mint amugy? nekem ez még nagyon új.Ezért kérdezek sokat.Ne haragudj. Amit áthelyezek Sd-re az miért foglal még mindig helyet a rendszeren is?vagy csak én gondolom,hogy ugy van?

(#10062) tomy86 válasza universum (#10061) üzenetére


tomy86
addikt

Hely felszabadítására és a link2sd-t tudom ajánlani. Két hasznos leírás hozzá: 1, 2
Ha van Superuser alkalmazás, akkor valószínűleg rootolt a telefon.
Amikor hagyományos módon (alkalmazások menüből) vagy a legtöbb app2sd szerű programmal áthelyezel valamit, akkor az csak az apk fájlt (telepítő) helyezi át és a program többi részét (data, obb, lib, dalvik) nem. Ebből általában a data foglalja a legtöbb helyet, de ezt a legtöbb program nem helyezi át az sd-re. Az továbbra is a belső memóriában marad. Hogy még "jobb" legyen a helyzet, ha egy rendszeralkalmazás frissül, akkor már nem csak a system partíción, hanem a belső tárhelyen is foglalja a helyet. Ezt is ki lehet küszöbölni a link2sd-vel.
Lehet, hogy nem túl szakmai a leírásom (nem vagyok egy droid guru), de a lényeg remélem érthető.

(#10063) Tomi_Ohl válasza universum (#10060) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A HDMI bemenetet talán valamilyen átalakítóval tudnád használni.
Root jog gyakorlatilag annyit jelent a számodra, hogy szabadon tudod módosítani a rendszert és tudsz rootot igénylő alkalmazásokat használni.
Többire amint látom kaptál választ. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10064) universum válasza Tomi_Ohl (#10063) üzenetére


universum
csendes tag

Köszönöm a segitséget minden fórumtagnak.Még annyit kérdeznék,hogy ha visszaállitom a telefont gyári beállitásokra akkor a root jogom nem veszik el attól ugye?Ezt a link2sd dolgot meg kellene játszanom,mert igen kevés hely a Neon.

(#10065) universum válasza tomy86 (#10062) üzenetére


universum
csendes tag

Itt vagyok megint.Meg akartam csinálni a link2sd hez a particionálást,de nem megy.Kivettem a telóbol a kártyát belettem egy Sd átalakitóba és be a gépbe ,de a gép ugy veszi mintha be sem dugtam volna semmit.A telefon látja a micro sd-t a pc-nem.Mi a hiba?Letöltöttem a particináló programot is amit linket adtál és amikor megnyitom addig nem nyilik meg mig a gépbe beépitett kártyaolvasóbol ki nem huzom az sd átalakitóval behelyezett micro sd-t.Mikor kihuzom azzonnal megnyilik a program.Mi okozza ezeket?pedig nagyon meg akarom csinálni a particiókat,mert szükös a helyem és ez jó lenne hozzá. Adjatok már tanácsot mit tegyek.

(#10066) Toby888 válasza universum (#10065) üzenetére


Toby888
senior tag

lehet driver problem lesz ... :/

(#10067) tomy86 válasza universum (#10065) üzenetére


tomy86
addikt

Első körben arra tippelnék, hogy hibás az átalakító vagy az olvasó. Ha lehet kipróbálnám másik átalakítóval vagy egy másik kártyaolvasóval. Esetleg vennék egy kártyaolvasót, ami átalakító nélkül kezeli a micro SD-t. Tavaly az Auchanban vettem egyet 400 Ft-ért és azóta is hibátlanul teszi a dolgát (SD-t és microSD-t tud).

Toby888: egy sd kártya olvasásához nem kellene semmilyen driver, ahogy egy pendrivehoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#10068) universum válasza tomy86 (#10067) üzenetére


universum
csendes tag

Por csinálhat problémát esetleg?Kicsit megpróbálom meg takaritani a foglalatot.Ilyen szerencsém van mindig,hogy nem müködik valami :( Amúgy a telón az android partiton tool-al megcsináltam a particiókat.De olyan van,hogy áthelyezés sd-re akkor nem az ext2 re hanem a fat 32 particióra teszi,de uj program telepitéskor pedig az ext2 particióra teszi legtöbb esetben a programot.Miért van ez igy?Jó ez igy?Vagy elrontottam valamit?csatolást megcsináltam,hogy beállitottam ext2 particióra.Átmozagát mégsem arra megy hanem a nagyobb tárhelyre a Fat 32 re.

[ Szerkesztve ]

(#10069) tomy86 válasza universum (#10068) üzenetére


tomy86
addikt

"Por csinálhat problémát esetleg?"
Kicsi rá az esély, hogy por ilyen szintű kontakthibát okozzon, de előfordulhat.

Amikor azt választod, hogy "mozgatás" sd kártyára, akkor a fat32 partícióra mozgatja (ez gyakorlatilag megegyezik azzal, amit a legtöbb hasonló program csinál). Ilyenkor csak a programfájlt (apk) helyezi át az sd-re. Ha a "link létrehozása sd kártyára" opciót választod, akkor teszi a kiválasztott programrészeket (apk, data, stb.) az extended partícióra. Ez így teljesen rendben van.
A link2sd első indítása után, miután kiválasztottad, hogy melyik a másodlagos partíció, megvolt a telefon újraindítása?

[ Szerkesztve ]

(#10070) universum válasza tomy86 (#10069) üzenetére


universum
csendes tag

Igen telefon ujrainditás megvolt.Lehet azzal rontottam el akor,hogy nem mozgatást kellett volna hanem csak linkelést.Meg fogom nézni.Közben vettem 400 ft ért egy kártyaolvasót amivel már egy uj 8gb kártyát meg is particionáltam. 6,47 GB Fat 32 700mb Ext2 és Linux swap 120mb. Holnap kártya próba a telóban a Neóban :)

(#10071) tomy86 válasza universum (#10070) üzenetére


tomy86
addikt

"Lehet azzal rontottam el akor,hogy nem mozgatást kellett volna hanem csak linkelést"
Nem rontottál el semmit. Én is a mozgatást szoktam választani az apk fájlokra. Korábbi link2sd verziókban nem is volt lehetőség ezek linkelésére csak a mozgatásra. A datat és a dalvikot szoktam linkelni az ext partícióra.

(#10072) universum válasza tomy86 (#10071) üzenetére


universum
csendes tag

Még azzal nem vagyok tisztába,hogy milyen appokat lehet eltávolitani a telórol?Arra gondolok amik gyárilag fenn vannak.Appextra,Sony,térképek,ilyesmire gondolok.Mert amit el lehet én el szeretném,ne fogja a helyet a telefonon.

(#10073) Tomi_Ohl válasza universum (#10072) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ezeket nyugodtan eltávolíthatod, de amint írja is, home.apk-t csak akkor, ha van másik launcher telepítve.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10074) universum válasza Tomi_Ohl (#10073) üzenetére


universum
csendes tag

Köszönöm az infót.Most megint egy problémába ütköztem.Letöltöttem a Power Media playert a bdwteam oldalról és amikor telepiteni szeretném valami hibát ir ki.Nem teljes a program vagy miért irja ki ezt?Rákkatontok,hogy csomagtelepitő és aztán hiba és kilép.Több programnál vettem már ezt észre.

(#10075) Tomi_Ohl válasza universum (#10074) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Pontosan milyen hibát ír ki? Elemzési hiba / sérült csomag? Ismeretlen források engedélyezve vannak?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10076) universum válasza Tomi_Ohl (#10075) üzenetére


universum
csendes tag

A hibaüzenet a csomag elemzése során hiba lépett fel. Szerintem a Xperia rayen próbáltam és azon még csak 2.3.4 android van és az régi verzió nem támogatja.Lehet olyan? Neo vette mindet :)

[ Szerkesztve ]

(#10077) Tomi_Ohl válasza universum (#10076) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, az lehet. Két esetben ír ilyet ki: ha az android verzió nem.támogatja vagy ha sérült.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10078) universum válasza Tomi_Ohl (#10077) üzenetére


universum
csendes tag

Most meg a messenger progit meg sem tudom nyitni a Ray-en.Bezárás kényszeritése ezt irja ki vagy várakozás.nem müködik a messenger.Mi lehet a probélma vele?Pedig ujra formattáltam vasárnap a Ray-t. Nem értem ezt a sok problémát. Azt hittem simább lesz az android használat.

(#10079) Tomi_Ohl válasza universum (#10078) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Messenger helyett én a FB beépített chat-jét használom... De igazából ilyen gyenge telefonokra inkább a Facebook lite kell.
"Azt hittem simább lesz az android használat." simább is csak hát ez már nem mai hardver :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10080) universum válasza Tomi_Ohl (#10079) üzenetére


universum
csendes tag

A NEO-mon 4.0.4 Android van a Ray-en csak 2.3.4 Android.Bonyolult nagyon a Ray-t 4.0.4 re frissiteni?OLvastam a Rom-ot is,hogy Az Ultimate HD 3.0.2 az nagyon jól feljavitja a 4.0.4 futását.Igaz ez?Tudnál valami leirást adni,hogy tudom ezt megcsinálni?Érdekelne nagyon,hogy miél több dologggal tiszába legyek az Androiddal kapcsolatban.Frissités Rom csere stb.

Facebook lite progi fenn a Ray-en.Messenger valamiért nem megy rajta.Köszi a tippet. :)

(#10081) Tomi_Ohl válasza universum (#10080) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nos, a nagy helyzet az, hogy a 2.3-nál egyik 4.0 ROM sem fog jobban futni. Viszont ha már 4.0, ez az Ultimate HD jó választás. Valószínű gyors lesz, bár az Album/Filmek/Walkman alkalmazások hardveréhesek, szóval valószínű lassabban nyílnak majd meg.
Amúgy te látod a letöltést? Gondolom itt nézed: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10082) universum válasza Tomi_Ohl (#10081) üzenetére


universum
csendes tag

Csak olvasgattam róla.Letöltöttem egy helyről az Ultimate Hd 3.0.2 verziót.Vagy ne azt próbáljam?4.0.4 re a Pc companion az felteszi az uj szoftvert?Meg van egy olyan probléma is most a telón,hogy nem látja csengőhang kiválasztáskor a sd kártyán lévő zenéket.Miért?Meg power Media Player lejátszó sem lát se képet se hangot se videót.pedig ott vannak a kártyán.Ezt se értem.

(#10083) tomy86 válasza universum (#10082) üzenetére


tomy86
addikt

"4.0.4 re a Pc companion az felteszi az uj szoftvert?"
A 4.0.4 a legutolsó hivatalos verzió, tehát annál újabbat a PCC nem tud feltenni.

(#10084) tomy86 válasza universum (#10082) üzenetére


tomy86
addikt

Kipróbáltam a Power Media Playert. Korábban neked azért nem ment 2,3-as droidon, mert a minimum követelmény a 4.0.
"Meg power Media Player lejátszó sem lát se képet se hangot se videót"
Talán hibás a tört verzió, amit használsz. Nálam minden média fájlt megtalált a Playről letöltött verzió.

(#10085) Tomi_Ohl válasza universum (#10082) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az Ultimate HD-t nem PC Companion teszi fel, mivel nem hivatalos. Rootolni kell, aztán CWM-et telepíteni, majd onnan lehet feltenni.
De ha nyitható a bootloadered, akkor ajánlott nyitni és valami másik kernelt is feltenni. Teljesítményen és az akkuidőn is javíthat.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10086) universum válasza tomy86 (#10084) üzenetére


universum
csendes tag

Szóval akkor a PCC felteszi a 4.0.4 szoftvert.Rootolva ki van a telefonom múlt szombaton ki rootoltam.Ha fenn van a 4.0.4 azután mi a teendőm?Valami leirást tudnál irni bővebben?milyen progi vagy mik kellenek hozzá pontosan?XDA oldalora ha felnézek is de kissé amatőr az angol tudásom és még valamit félre értek ami le van irva ezért kérdezem. Flashtool progi is van tudom,de tudod nekem ez még nagyon új dolog.Most ismerekedem egy hónapja az androiddal.De egy jól futó szoftvert jól enne rátenni és ujabb verziót,persze jó hd felvétel az maradjon és minden funkció maradjon vagy még jobbá váljon az ujjal ezt szeretném.

(#10087) universum válasza Tomi_Ohl (#10085) üzenetére


universum
csendes tag

Bootloadert,hogy tudom kinyitni?Vagy honnan tudom megnézni,hogy nyitva van e? Power media Playeren kivül még a Player Pro és a hang beállitásoknál a zenetár betöltésére kattintva a telefon se talál média elemeket,pedig a kártyán van.Ekkor mi van ezzel a telefonnal? Kissé magas ez nekem néha :)

(#10088) Tomi_Ohl válasza universum (#10087) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ellenőrizzük,hogy nyitható a bootloader, a telefon tárcsázójába üssük be a következő kódot:
*#*#7378423#*#*, majd a service infóba nézzük meg:
Bootloader unlock allowed:yes, ha ezt látjuk akkor nyitható a bootloader, ha no, akkor nem.

Ezt nézd meg, csak utána adok utasításokat, mert a két eltérő módszert fogunk alkalmazni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10089) universum válasza Tomi_Ohl (#10088) üzenetére


universum
csendes tag

Megnéztem yes van tehát nyithatónak tünik. Arra is mondjál már kérlek valamit,hogy miért csak a DCIM/Androi mappában lévő fájlok látszanak?Bármelyik másik mappában ha van videó kép vagy zene nem látja a telefonon lévő egyik alkalmazás sem,sem a zenelejátszó,sem a galéria semmi. Ez miért van?
Bootloader nyitást is folytathatod ha meg kérhetlek rá.Különben meg nagyonb köszönöm,hogy ilyen segitő szándékkal vagytok felém. Nagyon köszönöm.

(#10090) Tomi_Ohl válasza universum (#10089) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A fájlokra nem tudok semmit mondani, de mivel törölni fogunk mindent a belső tárolóról, ezért ezzel nem foglalkozom (meg fogja oldani).
Bootloader nyitás: [link] lap alján válaszd ki a telefonod és kövesd az utasításokat. Elvileg szépen végigvisz a folyamaton. (Én nem így csináltam, hanem a testpoint módszerrel, az kicsit kockázatosabb és nem hivatalos módszer.)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10091) tomy86 válasza universum (#10087) üzenetére


tomy86
addikt

Segítségként itt van egy magyar nyelvű leírás is a bootloader nyitásról. Kiegészítésként annyit, hogy Sony Update Servicet ne keresd, mert már nem támogatott viszont a PCC ugyanolyan jó. Flashtoolt már telepítetted, így gondolom, hogy a driverek is fenn vannak nálad.

(#10092) universum válasza Tomi_Ohl (#10090) üzenetére


universum
csendes tag

telefonon belül milyen beállitásokat kell alkalmazni Pc-re való csatlakozáshoz?Gondolok itt usb hibakeresés stb.Mit kell hova állitani,hogy sikerüljön a nyitás?

(#10093) universum válasza tomy86 (#10091) üzenetére


universum
csendes tag

Flashtool nincs telepitve még a gépemre csak a PCC a rootolást egy klikkes eroot progival csináltam meg.

(#10094) tomy86 válasza universum (#10093) üzenetére


tomy86
addikt

(#10095) Tomi_Ohl válasza universum (#10092) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

USB hibakeresés, ismeretlen források, MSC mód (MTP helyett).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10096) universum válasza Tomi_Ohl (#10095) üzenetére


universum
csendes tag

Szóval usb hibakeresés ismeretlen források és MSC mód beállitás ezután csatlakoztatom a telefont belpek ide:http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/ kiválasztom a telefon tipusát xperia ray continue ra kattintok és itt akkor elkészül a bootloader nyitás?Flashtool programot mikor és mi előtt vagy mi után kell telepiteni és használni? PCC -vel akkor engedélyezzem a bootloader nyitás után a 4.0.4 frssitését? Utltimate Hd legjobb vagy legujabb Rom -ot azt hol tudok letölteni?Vagy még azzal ne foglalkozzak egyenlőre,A sorrend a lényeg tuti. :) Nem szeretném elrontani a telefont :)

(#10097) tomy86 válasza universum (#10096) üzenetére


tomy86
addikt

Flashtool programot az egész folyamat megkezdése előtt telepítsd, mert telepítés után annak a drivers mappájában van a driverek telepítője.
"PCC -vel akkor engedélyezzem a bootloader nyitás után a 4.0.4 frssitését?"
Bootloader nyitás után még véletlenül se használj többet PCC-t!!!!! Inkább töröld is a gépedről a nyitás után (bár nem tudom, hogy a nyitáshoz kell-e, mert nekem más módszerrel kellett nyitnom)!!!!!

Nyitott bootlodernél minden romot vagy flashtoolal (ftf formátum esetén) vagy recoveryből kell telepíteni (zip formátumnál). Még a gyári romot is.

[ Szerkesztve ]

(#10098) Tomi_Ohl válasza universum (#10096) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tedd a ROMot az SD kártyára majd frissítsd a telefont PCC-vel a legújabb szoftverre még minden előtt.
Menj végig az utasításokon a Sony oldalán. Kapni fogsz egy kódot, azt jól mentsd el.
Telepítsd a Flashtoolt. A mappájában lesz olyan, hogy Flashtool-drivers.exe. Abban válaszd a telefonodhoz való, illetve a Flashtool és fastboot drivereket! Telepítsd őket.
Ezután nyisd meg a Flashtoolt. Válaszd a BLU gombot (bootloader unlock). Ezután kövesd az utasításokat a képernyőn. Amikor kérni fog egy kódot, az az a kód lesz, amit már a Sony oldalán megkaptál.
Ha kész a nyitás, akkor lehet kernelt telepíteni. Ajánlom ezt. Ehhez Flashtoolban válaszd a villám ikont, majd a fastbootot. Nyomj a reboot fastbootra, majd select kernel to flash, és válaszd ki az előbb letöltött kernelt. Ezután fel is fog menni.
Telefon bekapcsolása közben, lesz egy pont, amikor világítani fognak a ledek, talán a telefon is rezzen. Ekkor kezdd el nyomkodni a hangerő le gombot. CWM menübe lépsz. Itt a hangerő gombokkal lépkedsz fel-le, home gombbal választasz, vissza a vissza. Válaszd a mounts and storage lehetőséget, majd format data, format cache és format system. Ezután install zip - install zip from SD card - válaszd ki a ROMot - yes install. Ekkor elő fog jönni egy telepítő, amiben ki kell választani a telefonod, meg hogy milyen kezdőképernyőt kérsz, stb.
Ha ez is kész, akkor reboot system, és ha minden jól ment, már az Ultimate HD fog köszönteni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#10099) universum válasza Tomi_Ohl (#10098) üzenetére


universum
csendes tag

OLvasok itt fórumokat,hogy rootolt telefont nem jó frissiteni 4.0.4 re előtte el kell távoltiani a rootot.Igaz ez?

(#10100) tomy86 válasza universum (#10099) üzenetére


tomy86
addikt

Nem igaz. De ha PCC-vel 2.3-ról frissítesz, akkor előtte nem árt egy factory reset (gyári beállítások visszaállítása), ellenkező esetben jó eséllyel egy lagtenger lesz a rendszer. Ha flashtoolal teszed fel a 4.0-s romot, akkor nem kell fr.
De, ha bootloadert akarsz nyitni, akkor minek fissíteni?

"kiválasztom a telefon tipusát xperia ray continue ra kattintok és itt akkor elkészül a bootloader nyitás"
Egy dolgot tisztázzunk! Most egy Rayen akarsz bootloadert nyitni és arra akarsz másik romot tenni? Mert, ha igen, akkor inkább annak a topikjában kellene folytatni. Nehogy kavarodás legyen. Bár a bootloadernyitás és sok minden ugyanaz minden 2011-es Xperián, de pl. a telepítendő romok már nem egyeznek meg egy az egyben. Tehát a Neo-ra készült rom nem telepíthető a Rayre és fordítva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.