Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) akyyy válasza akyyy (#9700) üzenetére


akyyy
senior tag

vissza tettem ujra a 4.4-et, de megint nem reagál :\ mit tudok akkor csinálni? :W

(#9702) razorka777 válasza akyyy (#9701) üzenetére


razorka777
veterán

Biztos, hogy jó romot szedtél le?Másra nem tudok gondolni.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9703) akyyy válasza razorka777 (#9702) üzenetére


akyyy
senior tag

Elvileg innen van leszedve haidás legújabb verzió. először valóban a gapsnál szedtem le egy régebbit, de akkor is még reagált, csupán mindig kiirta hogy az alkalmazás leált, akkor volt egy restart, és azóta szar.

gyárira visszatéve szerencsére jó. most majd megnézek egy 10.2-es JB-t, hogy azzal megy-e.
Ha nem, akkor meg megy vissza egy gyári GB addig amíg rá nem jövök a megoldásra :D

(#9704) akyyy


akyyy
senior tag

na feltettem a JB-set is amit találtam, de ott is nem reagált tapizásra. Gyárit visszatéve szerencsére jó, de nem értem miért csinálja ezt, meg hogy elsőre miért volt jó...
megpróbálom mégegyszer csak most direkt a rossz gapsot rátenni, mert azzal volt gond, de hogy miért nem jó, nemtudom :\

(#9705) tomy86 válasza akyyy (#9704) üzenetére


tomy86
addikt

Ugyanonnan szedd le a gapps csomagot, ahonnan a romot is letöltötted! Ott vannak a gapps mappában. A romnak megfelelőt szedd le és telepítsd! Ami jó a JB-hez, azt nem használhatod a KitKathoz. KitKat esetén néhány google programot máshogy is hívnak ill. KK esetén programok nem csak a system/app, hanem a system/priv-app mappában is vannak.

(#9706) akyyy válasza tomy86 (#9705) üzenetére


akyyy
senior tag

Hiába szedem le onnan a jó verziót rá, és teszem fel, nem fog reagálni. Most egy teljesen másféle rommal probálkozok, hogy vajon csak ennél a 2 tipusnál kavarodik be, vagy egy másmilyennél is előfordul.
Egyébként melyik rom az ami nagyban hasonlít a gyárira, de mégis megvan okosítva úgy, hogy lehessen rá több programot is tenni, meg amik rajta is vannak, menjenek normálisan, ne zródjanak be maguktól stb. szerencsére én nem vagyok olyan nagy igényes hogy látványos legyen. inkáb azt szeretem ha minnél magasabb a verzió szána :P de kitkat fejetős lesz, mivel ugy olvastam, hogy a rádió nem müködik benne...

(#9707) tomy86 válasza akyyy (#9706) üzenetére


tomy86
addikt

FM rádió már a CM10 (JB) alatt sincs. Én ugyanazt a LX CM11-et használom, amit te is próbáltál (persze a Rayre optimalizált verziót). Nekem bevált. FM rádió nem hiányzik, TuneIn-t használok ha épp rádiót akarok hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#9708) akyyy


akyyy
senior tag

most a SJB v8.0 próbáltam, de ugyanaz: kéri a pin kódot és nem tudom beírni. hát én már nem tudok mit csinálni, nincs ötletem mi lehet vele. :( :(

(#9709) tomy86 válasza akyyy (#9708) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy olyan gapps csomagot használsz, ami törli a romban levő billentyűzetet, viszont nem tesz fel helyette másikat. Erre tudok tippelni, mert egyszer már én is jártam így és akkor ez volt a hiba oka. Linkeld be azt a gapps zipet, amit használnál és megnézem a benne levő updater-script fájlt!

(#9710) kaszaf válasza akyyy (#9708) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Elmúlt év decemberéig nekem is NEO-m volt megosztom veled a tapasztalataimat. Amit leírok saját vélemény az én saját tapasztalataimat tükrözi. Szerintem az összes, az XDA-n a sima NEO-hoz megjelent romot végigpróbáltam tehát van tapasztalatom.

- NEO, NEO-V, NEO-L különböző típusok különböző kernelt és rom-ot igényelnek ezekre figyelj oda. Sima NEO és a NEO-V lehet megy ugyan azzal a kernelel de a romot lehet, hogy patch-elni kell. Alaposan olvasd el a telepítési leírást, de érdemes végigböngészni a hozzászólásokat is. Sokszor van az XDA-n, hogy fontos információk csak a hozzászólások között találhatóak meg, a kiemelt első hozzászólások közé nem kerülnek be. Az érintő képernyő hibát én 4.2-től felfelé valamennyi főzött romnál tapasztaltam, szerintem kernel hiba. Nekem általában nem induláskor jött elő, hanem pl bejövő hívásom volt de nem tudtam felvenni mert az érintő képernyő nem reagált. ICS és 4.1 romoknál nem tapasztaltam ilyet.

- Én úgy tapasztaltam, hogy igazából tartós javulást egyik rom sem hoz. Lehet próbálkozni meg ismerkedni a különböző verziókkal de mindnél előjön valami hiba. Cseréltem Z-re azóta az asszony használja gyári rommal. Igaz belassul egy idő után ez is mint a többi, de más igazán idegesítő hibája nincs. Mondjuk asszony csak telefonál meg fényképez, ezek hibátlanul működnek a gyárin.

Ha igazi előrelépést akarsz sajnos telefont KELL cserélni. Ez van sajna.

(#9711) mgaben


mgaben
senior tag

+1 Kaszafnak. Nekem Neo v van. két normális Jb rom van hozzá, az egyik a moakop v3, a másik a slim beam 3.1. sajna utóbbit már nem lehet letölteni es nekem a letöltött verzió nincs meg. mindenhol azt keresem.

ics full kuka. teljesen mindegy mit használsz. lehet nyitott vagy zárt loadered, tetu lassú.

én most ginkat3.1-et hasznalok nightelf kernellel. minden működik, nem szaggat a hd video felvétel, stb...

konklúzió: Gingerbred a legjobb ezekre a telokra...

de azért ez is szubjektív vélemény. bár vagy 20 fajta romot kipróbáltam... :-)

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9712) akyyy


akyyy
senior tag

Hú:

Használtam a Super Jelly Bean™ 8.0 (Perfection)(kitkat themed) [20 Nov'13] Optimized latest Gapps for sjb - nem volt jó vele.

[ROM]Xperia Ice Cream Pureness[Build 14 SP1][ICS 4.0.4][NeoV][11.26][BOTH BL] - ezt nem tudtam feltenni, már fáradt voltam konktrétan.

{Neo/Neo V}[DEV][KitKat 4.4.1][CM11.0] LegacyXperia
ezt tettem fel legelőször, az itt található GAPPS-al - legelőszöri idnitásnál jó volt, de ujrainditottam azóta teljesen rossz ha romot teszek fel. Én rontottam el, hogy ics alapú nem is hozzávaló gappsot tettem rá figyelmetlenségből, ahelyett, hogy a hozzávalót, de ennyire összeakad a rendszer tőle :Y

(#9713) akyyy válasza mgaben (#9711) üzenetére


akyyy
senior tag

tudsz linket adni erre a ginfkethez? :)

(#9714) tomy86 válasza akyyy (#9712) üzenetére


tomy86
addikt

Mondjuk azon nem csodálkozom, hogy a CM11 alatt nem akart működni a CM9-hez való gapps csomag. Ezt írtam korábban, hogy minden romhoz a megfelelő gapps csomagot kell telepíteni.
Hogy a SuperJellyBean miért nem akart működni azt nem tudom.

Ha a [CM11.0] LegacyXperia-ról akarsz visszatérni egy korábbi romra, akkor ahogy írják is kernelcsere után kell a full wipe, mivel ennél a romnál át van particionálva a telefon, és emiatt ha full wipe nélkül teszel rá más romot, akkor az nem fog működni.
"If you want to return to a ROM that doesn't use the new partition layout, you need to follow the above steps again (only replace boot.img & update zip with the ones you want to use)."

Szerintem mgaben erre gondolt: gin2kitkat. Ez egy GB rom, 2.6-os kernellel.

[ Szerkesztve ]

(#9715) akyyy válasza tomy86 (#9714) üzenetére


akyyy
senior tag

Remek. Én általába csak a format system/data/cache kombóra szoktam menni.
Többit nem tudom pontosan micsoda, és inkább hagyom, minthogy bajt csinálok.

most gyári van rajta, de ha müködésre akarom bírni a CM11-est, akkor is ugyanezt csináljam?

(#9716) tomy86 válasza akyyy (#9715) üzenetére


tomy86
addikt

Az a hármas elég. Ha újra fel akarod tenni a CM11-et akkor is kell ez a hármas format. De az itteni gapps/cm11.0/gapps-kk-20131119-lite.zip-et telepítsd hozzá!

(#9717) akyyy válasza tomy86 (#9716) üzenetére


akyyy
senior tag

csak a formattal meg ezzel a gapsal próbáltam már, de nem érzékelt a képernyő

(#9718) tomy86 válasza akyyy (#9717) üzenetére


tomy86
addikt

A gapps csomag biztos, hogy jó, mert én is használtam. Arról sem találtam infót, hogy a Neo-kon lenne valami gond ezzel a rommal. Még az a kérdés, hogy Neod vagy Neo V-d van? Neo=hallon, Neo V=haida

(#9719) akyyy válasza tomy86 (#9718) üzenetére


akyyy
senior tag

Neo V. Erre figyeltem.

(#9720) mgaben válasza akyyy (#9713) üzenetére


mgaben
senior tag

igen, az az amit tomy86 linkelt.
vagyis ha neo v-d van akkor ez: GinKat Neo V

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9721) tomy86 válasza akyyy (#9719) üzenetére


tomy86
addikt

A letöltött zipben levő kernelt tetted fel? Még azt megpróbálhatod, hogy újra letöltöd a romot, mert volt valami gond a neo romok feltöltése kapcsán (md5 hiba, stb.), bár azt 20.-án megoldották, ha minden igaz. Más ötletem nem nagyon van, mert nálam ugyan működik ez a rom, de mivel nem Neom van, így nem állíthatom 100%-ra hogy a Neo V-re írt verzió is rendben van. Bár a linkelt xda-s topikban eddig nem jeleztek hibát.

[ Szerkesztve ]

(#9722) akyyy válasza tomy86 (#9718) üzenetére


akyyy
senior tag

Szerintem biztos hogy a cmw-ben kéne valamit csinálni, wipe data vagy format, nemtudom. Nincs valami leírás, hogy ilyenkor mi micsoda? nyilván format az format :D de van pár amit nemtudom mit jelenthet, vagy éppenséggel mire jó, mit csinál.

(#9723) mgaben válasza akyyy (#9722) üzenetére


mgaben
senior tag

cwm-ben a lényeg rom telepítés előtt a wipe data/factory reset, a wipe cash, advanceden belül a wipe dalvik cash és a mount menun belül a format system. ha ezek meg voltak akkor más lehet ott a hiba. pl az a pureness rom amit írtál a 14 es verzió nálam sem indul...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9724) tomy86 válasza akyyy (#9722) üzenetére


tomy86
addikt

Az a három format elvileg elég, de ha gondolod csinálhatsz egy full wipeot, ahogy mgaben is írta:
- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- mounts and storage - format /system
- mounts and storage - format /cache
- mounts and storage - format /data
- advanced - wipe dalvik cache

[ Szerkesztve ]

(#9725) akyyy válasza tomy86 (#9724) üzenetére


akyyy
senior tag

ezekket most mind megcsináltam, feltettem a romot meg a jó gapsot és nem jó :/

(#9726) akyyy


akyyy
senior tag

mintha itt írnának ilyesmit, de nem nagyon találok rá megoldást. talán azt, hogy addig csinálgassam a room telepítés, amíg egyszer csak jó lesz. csak szegény aksi már azt se tudja hányadán ál.

(#9727) akyyy


akyyy
senior tag

Azt nem értem még, hogy régen, mikor az Ultimate romot tettem fel, volt a cwm-ben olyan, hogy Wipe Battery Stats. Most ilyen nincs, legalább is nem nagyon láttam eddig egyikben sem.

(#9728) razorka777 válasza akyyy (#9727) üzenetére


razorka777
veterán

Gyakorlatilag felesleges, azért szedték ki a CWM-ből. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9729) akyyy


akyyy
senior tag

na ezt is feltettem, és nem jó.
gyárit visszatéve müködik minden.

lehetséges, hogy újra nyitni kéne a bootloadert és azért csinálja ezt?mert ugye zárva volt, csak wotannal sikerült kinyitni. meg ha beirom a kódot, akkor már az alower résznél YES szerepel.

(#9730) tomy86 válasza akyyy (#9726) üzenetére


tomy86
addikt

Az egy régebbi CM10.2-n és Arc S-en jelentkező probléma volt. Nem tudom, hogy mi lehet a probléma a te esetedben. Azt tudom javasolni, hogy ha használható az angolod, akkor rá kell kérdezni a topikjában.

(#9731) akyyy válasza tomy86 (#9730) üzenetére


akyyy
senior tag

De már nem csak a LegacyXperiaval nem müködik, hanem kb semmivel se.

(#9732) kaszaf válasza akyyy (#9731) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Kernel csere biztosan sikerül hiba nélkül?

(#9733) tomy86 válasza akyyy (#9731) üzenetére


tomy86
addikt

Minden kernelcsere után megcsinálod a rom telepítése előtt a:
- mounts and storage - format /system
- mounts and storage - format /cache
- mounts and storage - format /data
hármast?

(#9734) akyyy


akyyy
senior tag

Na leírom lépésről lépésre, mit csinálok. Legyen a kitkattos rom.

Telefont kikapcsolom, jelenleg gyári van rajta.
Haidás, cm11-es, nightlies verziót letöltöttem.
A hozzávaló gapps-pt is.
Kicsomagoltam a bootimg-t. 2 zippet rámásoltam SD kártyára.

Flashtool 0.9.15-os verziójú. Elindítom, villámikon és Flastboot mode. Bejön egy hülye menü, ilyenkor rádugom a telefont usb-n, úgy, hogy közbe nyomom a menügömböt.Kéken világít a LED. Az idétlen menübe rámegyek a By DooMLoRD résznél a Select kernel to Flash gombra. Rámegyek, hogy lássa az img kiterjesztést, és kikeresem a boot.img fájlt. Mindenféle szöveg megjelenik. A menüben rámegyek hogy Close, kimásolom ide miket írt ki a program, és szimplán lezúzom a kábelről a telefont.
24/044/2014 14:44:48 - INFO - <- This level is successfully initialized
24/044/2014 14:44:48 - INFO - Flashtool Version 0.9.15.0 built on 15-03-2014 23:00:00
24/044/2014 14:44:54 - INFO - Device disconnected
24/050/2014 14:50:35 - INFO - Device connected in fastboot mode
24/051/2014 14:51:48 - INFO - Selected kernel (boot.img or kernel.sin): D:\NeoV\kk\boot.img
24/051/2014 14:51:48 - INFO - Flashing selected kernel
24/051/2014 14:51:51 - INFO - sending 'boot' (8576 KB)...
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) USB download speed was 9332kB/s
24/051/2014 14:51:51 - INFO - OKAY [ 0.950s]
24/051/2014 14:51:51 - INFO - writing 'boot'...
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) Download buffer format: boot IMG
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) Flash of partition 'boot' requested
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) S1 partID 0x00000003, block 0x00000280-0x000002e3
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) Erase operation complete, 0 bad blocks encountered
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) Flashing...
24/051/2014 14:51:51 - INFO - (bootloader) Flash operation complete
24/051/2014 14:51:51 - INFO - OKAY [ 1.668s]
24/051/2014 14:51:51 - INFO - finished. total time: 2.618s
24/051/2014 14:51:51 - INFO - FASTBOOT Output:
sending 'boot' (8576 KB)...
(bootloader) USB download speed was 9332kB/s
OKAY [ 0.950s]
writing 'boot'...
(bootloader) Download buffer format: boot IMG
(bootloader) Flash of partition 'boot' requested
(bootloader) S1 partID 0x00000003, block 0x00000280-0x000002e3
(bootloader) Erase operation complete, 0 bad blocks encountered
(bootloader) Flashing...
(bootloader) Flash operation complete
OKAY [ 1.668s]
finished. total time: 2.618s

24/051/2014 14:51:51 - INFO - Please check the log before rebooting into system

Bekapcsolom, nyomogatom a hangerő le gombot mint a hülyegyerek. Bejön hogy LEgycyXperia logó, majd egy kalap, lent kiírva, hogy CWM v6.0.4.7. rögtön be is jön a CWM. Rámegyek hogy:
wipe data/Factory reset:
wipe cache partitoon
mounts and storage résznél a három formatra (system, cache, data).
Majd az advancedben, hogy wipe dalvik cache.
Majd rámegyek, hogy install zip, choose zip from sdcard. kiválasztom először cm-11.0-20140319-NIGHTLY-LegacyXperia-haida.zip. Kiírja hogy installing, findign, opening, installig update... Eltart kb 3-6 percig mire végez. Most telepítem a gapps-ot. Ugyanigy, csak erre megyek: gapps-kk-20131119-lite.zip

Itt már jelez egy kék csík hogy hol jár de kb 1 perc alat végez is. Kiirja hogy Google Apps for Android 4.4.0.
Mikor kész, rámegyek hogy reboot system now. Kiirja hogy rebooting, majd ujraindul.

Megint bejön hogy LegacyXperia LX logó, majd egy kék ufo fej körülötte nyíl forog, és ki van írva, hogy cyanogenmod. Folyamatosan világít, nem sötétül el. Eltart egy darabig még ezt csinálja, (5 perc kb).
Bejön egy fura menü hogy válasszak nyelvet. Tapizom összevissza, de nem reagál. Hangerő, bekapcsoló gomb müködik de nem megyek vele semmire. Kikapcsolni se tudomcsak úgy, ha kiveszem az aksit.

(#9735) razorka777 válasza akyyy (#9734) üzenetére


razorka777
veterán

Pedig jól csinálod. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9736) akyyy válasza razorka777 (#9735) üzenetére


akyyy
senior tag

biztos hogy ott rontottem el valamit mikor először feltettem, és rossz gappsot. valami beírta magát a rendeszrébe amit nem tudok resetelni, és igy nem érzékeli a tapizást. :( viszont igy semmi romot nem tudok rá tenni. csak megint olyat szvsz ami zárt bl-re is felmehet, mivel ott nincs kernel csere ha már jól értem?

(#9737) razorka777 válasza akyyy (#9736) üzenetére


razorka777
veterán

Mikor a format system/data/cache kombót nyomod, gyakorlatilag minden eltűnik a telefonról, így ha korábban rossz gappsot tettél fel, annak nem marad nyoma.
Igen, zárton csak gyári kernel van.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9738) mgaben válasza akyyy (#9736) üzenetére


mgaben
senior tag

gyáriból mi van fent? GB vagy ICS?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9739) akyyy válasza mgaben (#9738) üzenetére


akyyy
senior tag

ics

(#9740) mgaben válasza akyyy (#9739) üzenetére


mgaben
senior tag

akkor már nincs ötletem... :-(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9741) akyyy


akyyy
senior tag

plusz ez a szemét, még azt csinálja, hogy azt mondja fel van töltve, de ha lehúzom és elkezdek valamit csinálni rajta, esetleg valaki felhív, már az első csörgésre kikapcsol rögtön.

persze ha felteszem tölteni azt mutatja hogy fel van töltve, és igy nem is tölt semmit valszeg :S

(#9742) akyyy


akyyy
senior tag

azt irják hogy valami boof mango romot tegyek fel ami megjavíltja a touch screent, és azután jó lesz bármivel?

(#9743) tomy86 válasza akyyy (#9742) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom melyik az a "boof mango" rom, de első olvasatra a neve alapján nem biztos, hogy ez kell neked (mango=xperia mini pro). Olyan meg nincs, hogy telepítesz egy romot és utána minden romon megjavítja az esetleges hibát. Full wipe esetén ugyanis mindent törölsz a telefonról, tehát a korábbi romnak nyoma sem marad (mintha pc-n csinálnál egy format c-t). Egyébként meg azt írtad, hogy gyári romon rendben van a kijelző. Akkor ott más gond lesz. Bár ötletem sincs, hogy mi.

(#9744) akyyy válasza tomy86 (#9743) üzenetére


akyyy
senior tag

ezt linkelték, nem tudom valamelyik vonatkozhat e a Neo-ra. Most visszateszem az ultimatet, mert amugy is kiváncsi vagyok hogy egy ilyen romot ami nem zártra megyen fel, vajon müködik-e, meg írnak itt is erről. Mármint hogy fel lehet tenni, aztán pedig egy másik romot.

(#9745) mgaben válasza akyyy (#9744) üzenetére


mgaben
senior tag

nagyjából egyik nem, már a címből kiolvasom:
Fix Broken Touchscreen of xperia 2011 mdpi devices

a neo és neo v hdpi devices. szerintem nagy hülyeséget mondtak ezzel neked.

azt jól teszed, hogy vissza teszed az ultimate-t, még az jutott most reggel eszembe, hogy hátha a főzött kernelekkel lesz a gond. hajrá, sok sikert.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9746) akyyy válasza mgaben (#9745) üzenetére


akyyy
senior tag

ultimate felment, zárt BL-nél müködik, kiprobáltam a nyitottnál, ott már a Sony feliratnál lefagyott.
kipróbáltam ezt a Gin2Kat-et is, a zárt felment erre is, viszont a Wifit nem lehetett vele bekapcsolni :(((

(#9747) mgaben válasza akyyy (#9746) üzenetére


mgaben
senior tag

akkor ott a kernel lesz a ludas
milyen telo ez? neo vagy v?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9748) kaszaf válasza akyyy (#9746) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Újra kell indítani a telót ha nincs wifi.

Némelyik kernelhez vannak külön wifi modulok ami nélkül nem működik.

(#9749) akyyy válasza kaszaf (#9748) üzenetére


akyyy
senior tag

Neo V még mindig.

Ezt nem értem. A zárt BL-es módszert választottam, itt nincs semmi kernel. ugyanugy tettem fel, mint az ultimate, csak a zip kiválasztásakor nem az ultimate, hanem a gin2kk-t tettem fel. OTA updatével is próbálkoztam, ujraindítottam többször is, és nem volt wifi. Ebben rádió sincs egyébként?

(#9750) akyyy


akyyy
senior tag

Hm, valamit nagyon elronthattam, vagy valami van a telefonnal.

Már az ultimate hd-t sem tudom feltenni. odáig megyen, hogy cmw felteszi, reboot, és csak a sony felirat jön be. először azt hittem tegnap, hogy azért csinálja mert telepítéskor rámentem hogy a bootloaderem nyitott, de most bármire megyek. nem megy tovább a sonynál.

a gyári szoftnál meg az aksi jelzője rossz. folyamatosan 100%-at mutat. Csak így meg nem is nagyon tölti, mert ha hivnak és lehúzom egyből kikapcsol :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.