Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Andre90


Andre90
tag

Valaki felrakott már közületek új Adreno drivereket? És ha igen akkor tudnátok linkelni egy részletes leírást a menetéről? Tapasztalható némi javulás a sebességben?
Üdv: André

(#9202) kaszaf válasza Andre90 (#9201) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Én olyan romot raktam fel amiben benne volt az új driver. Különösebb változást nem vettem észre de én nem játszom. Játéknál lehet számít.

(#9203) fatorzs válasza Andre90 (#9201) üzenetére


fatorzs
tag

cwm-ből felflasheled, semmi extra. Antutuban kb 70-80 pont javulást hoz, de a gyakorlatban nem jelent érzékelhető változást.

(#9198) rtzmp

A frissített rendszer appok (gmail gmaps stb) a /data partícióból is foglalják a helyet. Át kell rakni a /systembe, rögtön lesz egy csomó hely.

[ Szerkesztve ]

(#9204) akyyy válasza fatorzs (#9203) üzenetére


akyyy
senior tag

azt hogy?

(#9205) fatorzs válasza akyyy (#9204) üzenetére


fatorzs
tag

Van egy csomó alkalmazás rá a playen. Talán a titanium backup is tudja. De én ez használom:
Systemcleanup
Kilistázod vele a programokat, kiírja, hogy hol vannak, és ahol azt látod, "system + data", arra hosszan nyomsz, és a felugró menüből kiválasztod, hogy "update system file". Utána újra kell indítani a telefont.
Amúgy nagyon jó program, lehet vele rendszer appokat fagyasztani, menteni, törölni stb.
Root kell hozzá.

(#9206) Bozek válasza fatorzs (#9205) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudja a Titanium Backup is és ott még csak újra se kell indítani a telefont. :) Én a Dalvik Cache-t is át szoktam rakni a system-be, hogy az se foglaljon annyi helyet.

(#9207) kaszaf válasza Bozek (#9206) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Kösz a tippet én is át fogom rakni!

(#9208) akyyy


akyyy
senior tag

másnak nincs olyan idegölö hibája hogy: telefon elnémitásnál csak ugyanott tudja feloldani:

Ha főképernnyőn a kitett ikonnal némitom, akkor csak ott, ha oldalt a hangerő szabályozóval csökkentem le rezgésig a hangot, akkor szintén csak ott (bár itt érthető is), ha meg a bekapcsologombnál némitém, akkor csak ott tudok hangot adni.

szt jegyezzem meg hogy hol némitottam ha kb egy hétig ugy marad, probálgatom állandoan hogy vajon hol némitottam.....

(#9209) Storms válasza Bozek (#9206) üzenetére


Storms
őstag

Dalvik cachet-t hogy kell átrakni? Az egész mappát? Ha a system-be rakom akkor is a telefon memóriájában lesz nem?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9210) Bozek válasza Storms (#9209) üzenetére


Bozek
nagyúr

Titanium Backup-ban a bal felső sarokban Menü, majd Rendszer Dalvik integrálása a ROM-ba. Nem azon a partíción lesz, amire a többi programot is telepíted, így elég sok hely felszabadul. Én még Xperia neo-n szoktam meg, mert ott aztán nem sok volt a 380 MB-nyi tárhely a programoknak. :)

(#9211) kurion


kurion
senior tag

Lenne egy Xperia Neo V készülékem (függő) és azt írja a füleshez ami vásároltam hogy a tartozék nem támogatott, ezzel lehetnek ezdeni valamit? BL-t nyitni és custom rom megoldaná?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#9212) shifty! válasza kurion (#9211) üzenetére


shifty!
senior tag

BL nyitás nélkül is megoldhatja custom rom, de ha van rá lehetőséged nyisd a BL-t

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9213) kurion válasza shifty! (#9212) üzenetére


kurion
senior tag

CM alapú vagy milyen kéne?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#9214) shifty! válasza kurion (#9213) üzenetére


shifty!
senior tag

CM nem fog reklamálni az biztos, JB alapúak is jók lesznek sztem. Sony alapú romoknál van rá esély hogy nem fog tetszeni neki.
Egyébként lehet hogy fizikailag nem jó a füles hozzá.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9215) kurion válasza shifty! (#9214) üzenetére


kurion
senior tag

és JB alapú rom lesz locedre is?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#9216) shifty! válasza kurion (#9215) üzenetére


shifty!
senior tag

Arra nincs :(

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9217) csabbymtc válasza kurion (#9211) üzenetére


csabbymtc
tag

Rossz hír: a füles nem a rendszer hibájából nem kompatibilis... szóval hiába a főzött ROM, vagy nyitott BL, több, mint valószínű, hogy a füles utána sem lesz jó.
Kicsit olvass utána az OMTP és CTIA jack szabványoknak, és megtudod, hogy mi a probléma.

(#9218) Bozek válasza csabbymtc (#9217) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még nem írná ki a telefon, hogy a tartozék nem támogatott. Próbáltál már CTIA szabványú fülest egy normál eszközzel?
És azt is jó lenne tudni, hogy mikrofonos fülest vásárolt vagy sem. Mert ha nem, akkor oly mindegy a különbség az OMTP és a CTIA között. :)

(#9219) shifty! válasza Bozek (#9218) üzenetére


shifty!
senior tag

Én azért írtam hogy szoftveres baja is lehet mert barátnőm Samu fülesét egyszer elfogadta egyik szoftveren, máskor gyárin nem...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9220) Storms


Storms
őstag

Flash-elni szeretném a telefont olvastam , hogy előtte az összes partíciót formázni kell, ezt hogyan tehetem meg? Mert tegnap csináltam egy gyári beállítások visszaállítását előtte root-olva volt a telefon, és azóta eltünt a Root és most meg ugy látja az E-Root hogy Root-olva van, és nem jelenik meg a Superuser ha ujra root-olom. :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9221) Storms


Storms
őstag

Most ezt rohadtul nem értem. Hogyan rakjam fel a CWM-ot ha nem tudom Root-olni a telefont? Mert csak CWM-ből tudom formázni a particiókat nem? Ez előbb flasheltem a Flashtool-al a telefont a .587-es legújabb romot tettem fel, de most se jelenik meg a Superuser ez E-root-al se a DoomLord-al.. (független nyitott bootloaderes a telefon) :(

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9222) shifty! válasza Storms (#9221) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha nyitott BL-es akkor sztem nem kell feltétlenül rootolni, elég fastbootból flashelni a recovery.img-t.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9223) Storms válasza shifty! (#9222) üzenetére


Storms
őstag

Értem. És ezt a recovery.img-t honnan tudom letölteni?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9224) shifty! válasza Storms (#9223) üzenetére


shifty!
senior tag

Abból a zip-ből amit CWM-mel flashelnél kicsomagolod. Bár nekem nem volt BL Unlockos a NeoV-m, szóval erről előbb kicsit olvass a neten, de sztem mennie kell.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9225) Bozek válasza shifty! (#9222) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha sose csináltad, akkor inkább ne szólj bele. A ZTE Blade-en még ment a recovery.img, de itt már nem. Legalábbis az, ami csak CWM-et tartalmazott. Amik Xperia neo-hoz illetve neo V-hez vannak, azok kernel-ek is egyben.

(#9223) Storms: Egyszerű a megoldás, keresel egy CWM-es kernel-t (mondjuk Suave vagy LuPuS) és ezek közül valamelyiket felrakod Flashtool-al (fastboot módban).

Vagy pedig, ha fent van az Android SDK, akkor így is megoldható:
cd/
cd/androidsdk/tools (vagy ahová telepítetted az Android SDK-t)
fastboot devices (hogy lásd, csatlakoztatva van-e a telefon)
fastboot boot <kernel_fájl_neve>
fastboot reboot

Értelemszerűen a <kernel_fájl_neve> részhez azt kell beírnod, amit letöltöttél.

[ Szerkesztve ]

(#9226) Storms


Storms
őstag

Egyiket se engedi feltenni fastboot módban :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9227) Bozek válasza Storms (#9226) üzenetére


Bozek
nagyúr

Régebbi Flashtool esetleg? Vagy próbáld meg a fastboot-os leírás szerint? Nekem engedte, mindig ezt raktam fel az FTF után először.

(#9228) Storms válasza Bozek (#9227) üzenetére


Storms
őstag

Nem megy :W kuka? :O mindig az kéri hogy root-olva legyen a telefon. Fastboot módban minek a root? És nincs olyan CFW amiben egyből van root is?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#9229) Bozek válasza Storms (#9228) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még nem kuka. USB hibakeresés be van kapcsolva? Meg esetleg az Ismeretlen források. De fogalmam sincs, miért nem megy, nekem sose volt vele gondom.

(#9230) csabbymtc válasza Bozek (#9218) üzenetére


csabbymtc
tag

Pedig pont azért írja ki.

Nem is olyan régen rendeltem egy MH650-es fülest, helyette egy MH650c-t küldtek. És kiírta, hogy nem támogatott tartozék. Ugyanezt írta ki öcsém samu fülesével.
Öcsém Galaxy Ace telója viszont mindkettővel simán működöt. (Sőt, az OMTP fülesekkel is működik, ha állandóan lenyomva tarjuk a felvevőgombot...)
Szóval tapasztalatból mondom, hogy a szabványok közti különbség a hiba.

De elismerem, ha nem mikrofonos a füles, akkor lehetséges a szoftveres probléma is.

(#9231) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok!Egy kis help kellene .Párom telefonjára szeretném visszatenni a 2.3-as androidod,mert ezzel a 4.0.4-el nagyon lassú van hogy be sem tölti a főképernyőt csak a hátteret...Nincs mókolva gyári állapotú .Hogyan tudom visszabutítani?köszi

(#9232) Bozek válasza Arween (#9231) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Flashtool-al vissza tudod rakni, csak keresni kell hozzá egy megfelelő ROM-ot.
2. Csak frissítettél vagy tiszta telepítést csináltál? Ha az előbbi, akkor nyomj egy javítást SUS-on belül és nézd meg előbb úgy, hogy jobb lett-e.

(#9233) Arween válasza Bozek (#9232) üzenetére


Arween
senior tag

Teljes gyalu volt,hogy a gyári állapotról induljon. Telenoros a teló hol merre keressek megfelelő ROM-ot?

(#9234) Bozek válasza Arween (#9233) üzenetére


Bozek
nagyúr

Google-ban. :) Esetleg a seria.hu-n a Fórumban, de nem emlékszek rá, hogy ott még van-e működő link a 2.3.4-eshez.

(#9235) adriano18


adriano18
tag

hellosztok
Olyan problémám lenne, hogy a Neo-m nem csatlakozik a számitógéphez, Win8-am van. Illesztőprogramot nem talál, PC companion se találja....
mit lehetne csinálni vele?

(#9236) resi.e04


resi.e04
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyiért tudnám eladni a Neo V-met?
-előfizetéssel vettem
-nem részletre lett véve
-tavaly májusi, jövő májusig még garis
-Telenoros/djuiceos
-kb.két hete lett cserélve az érintőplexi rajta
-zsebkopott meg az előlapon-oldalán kicsit karcos, valahol lepattogott a festék(köszönhetően hogy ledobtam, akkor törött be a plexi is..)
-minden tartozékja megvan és úgy adnám(töltő, eredeti füles, USB kábel, 2 GB-os micro sd) és adnék pluszba mellé egy LCD kijelzőt is (tévedésből lett rendelve) és egy szilikon tokot.

Illetve még egy kérdés: ha előfizetéssel vettem, akkor a hűségidő lejárta előtt eladhatom a telefont vagy mindenképp meg kell várnom hogy lejár/fel kell bontanom ahhoz hogy eladhassam?

(#9237) G.Peter válasza resi.e04 (#9236) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Durván 25000 Ft. Eladhatod a hűségidő lejárta előtt, de az előfizetést akkor is fizetned kell.

(#9238) resi.e04 válasza G.Peter (#9237) üzenetére


resi.e04
csendes tag

köszi :)

(#9239) G.Peter válasza resi.e04 (#9238) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Nincs mit.
Egyébként én a helyedben külön hirdetném meg az LCD kijelzőt. Amiatt úgyse fizetnének többet a telefonért.

(#9240) resi.e04 válasza G.Peter (#9239) üzenetére


resi.e04
csendes tag

hirdetem már egy ideje, de senki se viszi :/

(#9241) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Most hétvégén fényképeznem kellene a telóval viszonylag sokat, lehetőleg a készülék lehetőségeihez képest jó minőségben. A fényképező részt nem nagyon használom ezért érdekelne, hogy jó-e hozzá a gyári fényképező program vagy érdemes lecserélni másra?
Ha érdemes akkor mire?

Tudok felrakni custom rom-ot is nyitott a bootloader.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#9242) Bozek válasza kaszaf (#9241) üzenetére


Bozek
nagyúr

A gyári alkalmazás is megfelel, de esetleg még tudom ajánlani a Camera360-at, ami ingyenes. Vagy fizetős alternatívaként még a CameraPro.

(#9243) kaszaf válasza Bozek (#9242) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Camerapro nagyon jó köszi a tippet!

(#9244) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok!
Baratnomnek neo-ja van, es egy ideje allandoan azt irja neki hogy "keves a memoria, toroljon alkalmazasokat hogy helyet szabaditson fel" holott tobb mint 3gb szabad hely van neki a kartyan.
Mi lehet ez? Van erre valami gyogyszer?

(#9245) Bozek válasza anonym1s (#9244) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, töröljön alkalmazásokat, mivel azok egy része nem rakható át SD-re, így a belső memóriában foglalják a helyet.
Amúgy érdemes lenne lefuttatni az App Cache Cleaner-t először.
Aztán mondjuk Appmonster-el megnézni, hogy mi az, ami áthelyezhető még SD-re és nincs átrakva.
Ha meg root-olva van a telefon, akkor Titanium Backup-al (vagy a SystemCleanup-al) berakni az alkalmazások frissítéseit a ROM-ba. Sajnos alapból nem kerülnek bele, így lesz magában a /system mappában egy példány, ami eredetileg volt és egy a belső tárhelyen, ami meg a frissített.

(#9246) anonym1s válasza Bozek (#9245) üzenetére


anonym1s
őstag

Ami programot lehetett mar atrakta a kartyara.
Szerintem az lenne a megoldas amit utoljara irsz, de sajnos nincs root-olva. Mas megoldas nincs erre?
Ja, elfelejtettem irni, hogy a rom verzio 2.3.4

(#9247) Bozek válasza anonym1s (#9246) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs, mivel csak root-al férsz hozzá a /system partícióhoz. Szóval maradt az alkalmazások törlése. De mint mondtam, előbb az App Cache Cleaner, néha az is csodákat tesz.
Egyébként a root azért se ártana, mert én Xperia V-n vettem most észre, hogy a belső tárhelyen van olyan program, ami kétszer is szerepel, de abból az egyik APK felesleges.

(#9248) anonym1s válasza Bozek (#9247) üzenetére


anonym1s
őstag

Root-olasra tudsz adni egy linket?
Ja, a bootloader zart es nem nyithato (allitolag). Ez befolyasolja a root-olhatosagot?

(#9249) Bozek válasza anonym1s (#9248) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg ezt: [link].

Ha megvan, akkor Titanium Backup-al még tudsz berakni más programokat is a System-be, ott van bőven hely még. Vagy a Dalvik fájlokat integrálod a ROM-ba, én ezt is szoktam.

(#9250) anonym1s válasza Bozek (#9249) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
A framaroot nem mukodik ezen? Nekem galaxy s2 van, azt ezzel root-oltam.
Gondolom nem muszaj a titanium backup-ot hasznalni a programok mozgatasahoz, jo lehet erre a celra a root explorer is, igy van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.