Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) mgaben válasza G.Peter (#9100) üzenetére


mgaben
senior tag

jogos, bocsi. azt kellett volna írni, hogy kérje esetleg hozzáértő ismerős segítségét ha van. mondjuk loadert én sem magam nyitottam. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9102) G.Peter válasza mgaben (#9101) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Pedig így utólag azt mondanám, hogy a bl nyitás a legbiztonságosabb része. Az a hivatalos Sony oldalon is le van írva, ők meg csak nem írnak hülyeséget. Persze én is sokáig paráztam tőle, utólag könnyen okos az ember :D

(#9103) resi.e04


resi.e04
csendes tag

egyedül nem állnék neki,nem akarom elcseszni a telót :/ :D amúgy nem tudtok valakit aki sopron környékén ezt meg tudná nekem csinálni? egyik ismerős se vállalta :/

(#9104) kaszaf válasza resi.e04 (#9103) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Ha jól tudsz angolul szerintem vágj bele a bootloader nyitásba. Én is féltem tőle - pedig informatikával foglalkozom 20 éve - de ha nyitva a loader akkor "tiéd a világ". A kernel meg a rom csere már újjgyakorlat.
Szerintem. 2 hetente cserélek kernelt+romot kb. 10 perc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#9105) G.Peter válasza kaszaf (#9104) üzenetére


G.Peter
aktív tag

2 hét alatt be se lakod rendesen a rendszert :D
Amikor kerestem a megfelelő kernel-rom párost én is 3 naponta cseréltem, de most február óta ugyanaz van fent.

(#9106) anonym1s válasza kaszaf (#9104) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Hogy erted azt, hogy ha nyitva a bootloader akkor tied a vilag? Miert jo az ha nyitva van?
Most akarom frissiteni a baratnom telefonjat, amin meg a gyari 2.3.4 rom van, de epp itt irta valaki, hogy a 4.0.3-nak nem jo a memoriakezelese. Akkor most mit csinaljak? Frissitsek, vagy maradjon inkabb a regi?
Esetleg tudszajanlani egy jo rom-ot a gyarin kivul?

[ Szerkesztve ]

(#9107) Bozek válasza anonym1s (#9106) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 4.0.3 tényleg nem a legjobb, bár sima neo-ra nincs is. Viszont létezik 4.0.4, az tiszta telepítéssel egész jó.

(#9108) csabbymtc válasza anonym1s (#9106) üzenetére


csabbymtc
tag

Hali!
A 4.0.3 tényleg elég bugos, de a 4.0.4-es már teljesen jól használható.
Én legalább is teljesen elégedett vagyok a .587 gyári szoftverrel. Root, pár felesleges progi eltávolítása, esetleg flash-eld az új adreno drivereket, és prímán működik.

Egyébként a bootloader-es dolgot úgy értik, hogy nyitott bootloader-rel már használhatsz főzött kerneleket. (Lupus, nAa, és társai)
És ugyebár sok olyan főzött ROM van, ami a gyári kernellel nem működik együtt. És ezekben a ROM-okban általában több potenciál van, mint a gyári alapú megoldásokban. + a Jelly Bean alapú ROM-okhoz szintén főzött kernel kell.
Nem beszélve arról, hogy főzött kernellel lehet tuningolni a procit...

(#9109) anonym1s


anonym1s
őstag

Kossz a valaszokat!
Tudnatok adni letoltolinket a gyari 4.0.4 romhoz? Esetleg mukodik rendesen a rom frissites a gyari SE frissito programjaval is? Nekem s2 van es annak a gyari programjat nem szoktak dicserni, nem is hasznaltam meg soha.

Ja, teljesitmenyben es akkuidoben mennyit jelent egy tuningolt/fozott rom? Nehany eve, meg winmobillal probalkoztunk fozott romokkal, de mindegyiknek volt valami baja, valami soha nem mukodott rendesen. Azota lemondtunk a fozott romokrol.

[ Szerkesztve ]

(#9110) G.Peter válasza anonym1s (#9109) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Ha csak frissíteni szeretnél, akkor arra jó a gyári program is (Sony Update Service). De a flashtoollal szerintem gyorsabb, ahhoz itt találsz leírást, itt pedig ftf fájlokat. Amelyik szimpatikusabb azzal csináld.

A főzött romoknak van előnye is, hátránya is. Ez egyéni igényektől függ, hogy kinek mi a jobb. Van köztük olyan, amelyik teljesítményben és akkuidőben is jobb mint a gyári, de a HDMI és a panoráma fotózás nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#9111) anonym1s válasza G.Peter (#9110) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a linkeket!
Valaki ajanlotta itt az 587 vegu romot, de most olvastam a hibaleirasaban, hogy eldobalja a wifi kapcsolatot, es nagyon eszi az akksit. A mostani verzioval is eleg gyorsan merul az akksi, de a wifit nem dobalja. Ezek alapjan nekem nem tunik ugy hogy megerne erre lecserelni a 2.3.4 romot. Esetleg a 2.3.4 romnal akkor is jobb?
Ja a hdmi szerintem nem lenyeg, mivel nincs hozza kabele, meg panorama fotot sem szokott csinalni. Melyik az a jo teljesitmenyu es jo akku ideju rom? Megprobalnam azt eloszor.

[ Szerkesztve ]

(#9112) anonym1s válasza csabbymtc (#9108) üzenetére


anonym1s
őstag

Most latom, hogy te irtad az 587 vegu romot. Mennyire komoly ez a wifi eldobalas es akku merules ennel a romnal?

[ Szerkesztve ]

(#9113) G.Peter válasza anonym1s (#9111) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Én soha nem használtam 2.3.4-et, így nem tudom milyen (na jó kb. 1 napig az volt rajta...), de az biztos, hogy sokan váltottak vissza az 587-ről. Egy próbát esetleg megérhet, ha nem jön be vissza tudod tenni a 2.3.4-et.

Egyébként független a telefon? Mert csak azon nyitható a bootloader. Én ezt a romot használom, bár még egy régebbi verziót, nem az 5.0-t.

(#9114) csabbymtc válasza anonym1s (#9112) üzenetére


csabbymtc
tag

Hát lehet, hogy csak a szerencsén múlik, de nekem speciel még egyik probléma sem jelentkezett.
A WiFi stabil, akár otthoni, akár nyilvános hotspot-ra kapcsolódva.
Az akku pedig nálam egy átlagos munkanapot kényelmesen kibír, ami úgy néz ki, hogy: oda-vissza úton zene (kb 5 óra), közben kb 1-2 óra mobilinternet, pár perc telefonálás, 12 órás műszakban óránként email és facebook csekkolás. És a nap végén még 40% körül járok, szóval csak azért rakom fel töltőre, hogy másnap ne érjen meglepetés.
Szerintem ez egyáltalán nem vészes.

Jah és jelzem, sokan mondják, hogy a tiszta telepítés az ajánlott... Én belakott GB-re húztam fel a .431-et, majd pár hónap múlva a .587-et, mégsem panaszkodom. :)

(#9115) anonym1s válasza G.Peter (#9113) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Most akartam letolteni amit ajanlottal, de ez nem a sima NEO-hoz valo, hanem a NEO V-hez.
Tudsz ilyet sima neo-hoz is?

csabbymtc!

Annyi akkuido nem rossz :)
Mi az a tiszta telepites?

[ Szerkesztve ]

(#9116) shifty! válasza anonym1s (#9115) üzenetére


shifty!
senior tag

Sima Neo-hoz ITT tudsz romokat válogatni, de a Jelly Bean romokhoz a bootloadert nyitni kell.
A tiszta telepítésnél telepítés előtt az összes partíciót leformázzuk(cache, dalvik cache, data, system,sd-ext, SD kártyát nem!!)

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9117) Jarod1 válasza shifty! (#9116) üzenetére


Jarod1
addikt

tudtok ajánlani valami camerahang némító progit? rootol a teló már.

(#9118) anonym1s


anonym1s
őstag

Kossz!
Talaltam mar en is egy rakassal, de nem tudom melyik a jo.
Erre a Neo Turbo V1-re irtak hogy nagyon jo az akkuido. Elkezdtem letolteni arrol a rodfile-os linkrol de olyan lassan jon, hogy 5 orat ir a befejezesig.
Itt van mindenfele rom, GB, ICS meg JB is. Olyan kene amiben jo az akkuido, stabil, gyors es mukodik lehetoleg minden.
Melyiket ajanlanatok?

[ Szerkesztve ]

(#9119) shifty! válasza Jarod1 (#9117) üzenetére


shifty!
senior tag

A kamera beállításaiban ott kell lennie hogy kamerahang kiválasztása. Ott be tudod állítani némára, esetleg feldob egy figyelmeztetést hogy a kikapcsolása illegális lehet néhány országban, helyszínen. :W

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9120) Jarod1 válasza shifty! (#9119) üzenetére


Jarod1
addikt

ha lenne ilyen akkor nem kérdeztem volna....

(#9121) Bozek válasza Jarod1 (#9120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Telenor? Náluk elő szokott fordulni, hogy eltüntetik a hivatalos ROM-ból ezt a menüpontot.

(#9122) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Ez a rom csere úgy látom sok mindenkit érdekel. Köztük engem is. :))
Nem lenne valaki aki csinálna egy átlátható leírást. Minden szükséges anyaggal együtt :F
Biztosan óriási segítség lenne. De persze azzal tisztában vagyok hogy ez nem kis munka :Y

Tapasztaltok olyant hogy a kiválasztott csengőhang módosul magától?
Az egyéni csengőhangról már nem is beszélek.
Hozzá teszem, ha nincs kikapcsolva a telefon, akkor is eltűnik a kiválasztott zene!
Ez a legidegesítőbb.
4.0.4
4.1.B.0.587

:U :U

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9123) Jarod1 válasza Bozek (#9121) üzenetére


Jarod1
addikt

vodafone, de független a készülék

(#9124) mgaben válasza Jarod1 (#9120) üzenetére


mgaben
senior tag

nekem ics romokon mindegyiken lehetett, jb romoknál találkoztam ilyennel.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9125) Bozek válasza Jarod1 (#9123) üzenetére


Bozek
nagyúr

Független? És milyen ROM-ot raktál rá? Esetleg a norvég esetében fordulhat még ilyen elő, mert náluk se engedélyezett. Én a Central Europe-al simán le tudtam némítani a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#9126) G.Peter válasza anonym1s (#9115) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Itt van annak a romnak a sima neohoz való változata.

Bocsi a késői válaszért, csak nem voltam gép közelében.

[ Szerkesztve ]

(#9127) mgaben válasza Bozek (#9125) üzenetére


mgaben
senior tag

haha, akkor lehet a JB-s romoknál is az van, hogy olyan területi JB-n alapul ahol nem engedélyezett? erre nem is gondoltam. :( bár ha némítom a telefont akkor a kamerahang sincs, de külön a kamerát nem tudom. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9128) anonym1s válasza G.Peter (#9126) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz! Kozben en is megtalaltam, de ez ugyanaz a fajl mint ami a neo v-hez van csak a sima neo forumban. Kozben kiderult hogy valoszinuleg nem nyithao a bootloader ezen mert nincs a szervizmenuben bootloader menupont. Masik bootloadert ra lehet rakni? Olyat ami mar nyitott vagy legalabb nyithato.

(#9129) kaszaf válasza anonym1s (#9128) üzenetére


kaszaf
aktív tag

[link]

Azért érdemes bootloadert nyitni mert akkor a linken lévő kerneleket romokat fel tudod telepíteni gond nélkül. Láthatod elég bő a választék, kipróbálhatsz többfélét, hogy megtaláld a neked mindenben megfelelőt. Én azért cserélek 2 hetente romot mert még nem leltem meg aszámomra tökéletes kernel-rom párost :).

(#9130) kelekyle


kelekyle
őstag

Neo V / Neo
Ha olyan szoftvert akartok, hogy jó akksi idő és nagy teljesítmény akkor SuperJellyBean 5.0 (mellékelve van hozzá a fusion 5.4 kernel)
Átadásmentesen megy minden játék rajta és a renszer is nagyon király. Az üzemidő is brutális (NEO V-n tapasztalatom) :)
Neora is felmegy csak az mt15i patchet fel kell rakni hozzá.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#9131) anonym1s válasza kaszaf (#9129) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, ezt mar tudom, azert kerdeztem hogy ra lehet e valahogy rakni egy mar nyitott bootloadert, vagy olyat amit lehet nyitni, mert ugy nez ki ennek nem nyithato. Bar az is lehet hogy mar nyitva van, azert nincs a menuben. Ez lehetseges?

(#9132) Bozek válasza anonym1s (#9131) üzenetére


Bozek
nagyúr

He? Milyen menüben keresed a BL nyitást? :)

(#9133) anonym1s válasza Bozek (#9132) üzenetére


anonym1s
őstag

A szervizmenuben, amit ezzel a koddal lehet elohivni: *#*#7378423#*#* es nem a bootloader nyitast keresem ott, hanem azt hogy lehet e nyitni. Azt olvastam itt, hogy csak azt lehet nyitni, amelyiknek a szerviz menuben a rooting status menupont alatt a "Bootloader unlock allowed Yes" van. Ha itt "No" van, vagy nincs ilyen menupont, azt nem lehet nyitni.
Esetleg ez valtozott azota?

(#9134) G.Peter válasza anonym1s (#9133) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Olyanról én még nem hallottam, hogy nincs ilyen menüpont. Mindenképp lennie kéne és vagy Yes, vagy No. De ha neked nincs olyan menüpont akkor inkább ne kezdj bele a nyitásba.

Bár ha neked nincs és ebben a leírásban is ez van, akkor valószínűleg csak én nem voltam elég figyelmes :D

[ Szerkesztve ]

(#9135) anonym1s válasza G.Peter (#9134) üzenetére


anonym1s
őstag

Pedig ebben nincs, amit most lathatsz is.
Amugy itt van az eredeti leiras a sony oldalarol, itt is az van hogy ha "No vagy hianyzik" ez a menupont, akkor nem lehet nyitni, es ezen hianyzik.
Ezert kerdeztem, hogy lehet e valahogy ra tolteni egy mar nyitott, vagy nyithato bootloadert. Szoval?

Ja, rosszul emlekeztem, mert nem 2.3.4 a jelenleg rajta levo, hanem 2.3.3. Lehet hogy a 2.3.4 verzioban lenne ilyen menupont?

Ime a kep:

[ Szerkesztve ]

(#9136) G.Peter válasza anonym1s (#9135) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Másik bootloadert szerintem házilag nem tudsz rátenni. Esetleg őt kérdezd meg, többet fog tudni mint én.

[ Szerkesztve ]

(#9137) shifty! válasza G.Peter (#9136) üzenetére


shifty!
senior tag

Fogalmi zavarban éltek egy kicsit úgyhogy hadd tisztázzunk pár dolgot...

A bootloader mint olyan, nem egy "rátehető" dolog. Ez bele van írva a rendszerbe, ez futtatja le a boot.img-t, ami elindítja a telefonon az Androidot.
A Sony és néhány gyártó annak érdekében, hogy a felhasználó ne módosítsa a szoftvert, és az általuk kifejlesztettet használja, "zárja" a bootloadert, hogy teljesen ne tudd kicserléni a rendszert, azon belül is a kernelt, azaz a rendszer magját védik így. A kernel módosítása- a mi esetünkben - a legfrissebb szoftverek elérhetőségét (CM10; CM10.1; JB 4.1; 4.2) biztosítja akkor, ha a telefon lehetővé teszi azt, hogy a felhasználó a különböző metódusokkal nyissa a loadert, és kicserélhesse a kernelt.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9138) anonym1s válasza shifty! (#9137) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Milyen rendszerbe van beirva? Gondolom nem az android rendszerbe.
Esetleg egy kulon chip, ami olyan mint alaplapon a bios?

Amugy elbaszott bootloadert tudnak javitani, es gyanitom ennek az a modja, hogy ujra irjak a bootloadert, amibol arra kovetkeztetek hogy megiscsak egy "rateheto" dolog.

(#9139) shifty! válasza anonym1s (#9138) üzenetére


shifty!
senior tag

Látod ez egy érdekes kérdés, nem is értelmetlen, de ezúttal nem tudom a pontos választ :DDD.

Nyilván nem magába az android rendszerbe van írva, mert akkor pofon egyszerű lenne a megoldás. Ez egész valószínűleg egy alaplapi chipbe integrált indítórendszer, ahogy te mondtad, olyan lehet mint a BIOS chip. A programozási nyelve ugyanaz mint az androidnak, ezt abból gondolom hogy pl. a HTC készülékek esetében ugyanazok a fastboot, adb parancsok érvényesek a bootloaderben és az android rendszerben pl. számítógépről való konzolos elérés során.

Én úgy tudom hogy amikor bootloadert javítanak, akkor egy spec.progival - ami igazából annyiban spec hogy fizetni kell a hozzáférésért - újra tudják írni a bootloadert, nyilván itt megvan a lehetősége egy nyitott loader felírásának is.
Van az a szélsőséges eset, amikor elveszik a telefon IMEI száma, ilyenkor szoktak alaplapot cserélni, ha nem tudják visszafejteni az IMEI-t.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9140) anonym1s válasza shifty! (#9139) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor az olyan szerveres dolog lehet amihez nehany eve vettem logot, mert elbasztam a k800-amat. Nehany pillanat alatt megjavitotta a telefonomat, viszont jo draga volt, es ketlem hogy nyitott bootloader felirasa olcsobb lenne, annyit meg nem er hogy kiserletezzunk a romokkal.

(#9141) shifty! válasza anonym1s (#9140) üzenetére


shifty!
senior tag

Valószínűleg hasonszőrű a dolog, igen.
Ez a nyitási költég attól függ, hogy a telefon mikori gyártmányú. Ha kiveszed az akkut, alatta van egy matrica, amin szerepel egy ilyesmi formában szereplő kiadási sorozatot jelző kód: 12Wxx
Ha a telefonod 12W14 előtti számmal van ellátva (pl. 11WXX; 12W10, stb.) akkor kb 10€ a nyitási költség, ami azért még mindíg olcsóbb mint beruházni egy új telóba.
Ha szolgáltatótól vetted a telódat, akkor jó esélyed van rá, hogy későbbi gyártmányú, ezeknek a nyitási költség már a tízezres kategóriát súrolja felülről...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9142) G.Peter válasza anonym1s (#9140) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Add el és vegyél egy függetlent az árából :D

(#9143) mgaben


mgaben
senior tag

Csak úgy mellékesen írom annak akit érdekel,. Nálam nagyon bevált rom-kernel páros pl. a moAOKP v3+Fusion 5.5 vagy a Slim Bean 3.10+Fusion 5.5. Bár én is minden nap töltöm, de átlag 2 órát nézek rajta filmet buszozás közben, plusz még wi-fi, stb... Stabilak, moddolhatók... :) Neo V-m van egyébként.

szeretnék egy jó pac 4.2.2-es rom-ot, de sajna ami van az csak a saját 3.4.xx kernelével megy, az nálam meg sokszor random újraindul. ilyesmi másnál is előfordult? ...és tényleg jobban szívja az akkut. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9144) kaszaf válasza mgaben (#9143) üzenetére


kaszaf
aktív tag

3.4-es kernel nálam is hasonló tüneteket produkál. én most ezt használom:
[link]

Az ajánlott lupus kernellel egész jó. Mondjul 2 napja megy csak annyira friss a rom :)

(#9145) mgaben válasza kaszaf (#9144) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi, remélem sikerül javítani a kernelt...

megnézem ezt a romot. jónak tűnik, és a lupus kernelt is szeretem. :)

a v3-at használod és lupus 8.1?

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9146) kaszaf válasza mgaben (#9145) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Igen. 4.1.2 kamera softtal.

[ Szerkesztve ]

(#9147) anonym1s


anonym1s
őstag

Ha zart es nem nyithato bootloader-es telefonra probalok rakni olyan romot amihez nyitott bootloader kell, akkor mi tortenik? Ra sem megy, vagy ramegy csak nem fog mukodni, vagy ramegy es elrontja a telefont?

(#9148) mgaben válasza anonym1s (#9147) üzenetére


mgaben
senior tag

szerintem annyi, hogy a sony logó után nem fog jönni a bootlogo, nem fogja tudni betölteni a stock kernel a rom-ot. de vannak zárt loaderre is custom romok.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#9149) Bolond^^


Bolond^^
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni a Rootolásban? Google-ba már nézelődtem de mindenhol hiányzik valami ROM vagy program.. 4.0.4 van a Neo-n. ez egy az egybe rootolható? vagy flasheltetni kell?

Azért szeretném rootolni mert a telefon naponta rengetegszer kikapcsol magától.

[ Szerkesztve ]

(#9150) G.Peter válasza Bolond^^ (#9149) üzenetére


G.Peter
aktív tag

A rootolásról ITT találsz egy leírást, shiftyhungar kolléga jóvoltából.
De ha a telefon kikapcsolgat, akkor azt nem fogja megoldani a root. Próbálj meg egy gyári visszaállítást, az talán segít. De könnyen lehet, hogy hardverhiba, akkor viszont szervizbe kell vinni.

Azt még leírhatnád, hogy milyen körülmények között indul újra? Akkor ha sokat nyomogatod, vagy csak úgy magától? Mióta van rajta a 4.0.4?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.