Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) Bozek válasza Btel (#9350) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most épp a 0.8.0.0 van fenn. De már nem a Neo-val használom, hanem a V-vel. :)
Ahogy látom, elköltözött a Flashtool oldal. Pedig a régin fenn voltak a korábbi verziók is.

(#9352) Btel válasza Bozek (#9351) üzenetére


Btel
tag

próbáltam egy régebbit de leszedem azt ami tuti megy,bár a régebbi is panaszkodott a rootra.
Ha meg simán csatlakoztatom akkor meg: Root Access Allowed

[ Szerkesztve ]

(#9353) kaszaf válasza Btel (#9350) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Fastboot mód csak abban az esetben van ha a Bootloader Unlocked Allowed: résznél nem No szerepel! Ezt a SERVICE menüben lehet megtalálni. Tárcsázóba üssük be ezt: *#*#7378423#*#* És a Service info > Configuration > Rooting Status-nál találjuk meg.

Ezt ellenőrizd szerintem nem nyitott a bootloadered nem a rootal van baj.

(#9354) Btel válasza kaszaf (#9353) üzenetére


Btel
tag

Már megnéztem régebben is (most is ) és ' Bootloader unlock allowed : Yes ' ezzel is minden ok.

(#9355) kaszaf válasza Btel (#9354) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Nyitott bootloadernél nálam ez írja: Bootloader unlocked: Yes. Neked azt írja, hogy nyitható de szerintem nincs nyitva.

(#9356) Btel válasza kaszaf (#9355) üzenetére


Btel
tag

És a nyitást a flastool megcsinálja?

(#9357) TaNbEaRo válasza TaNbEaRo (#9334) üzenetére


TaNbEaRo
tag

Sajnos még mindig sikertelenül állok itt a Wotanserveres unlockolásnál :( Pedig úgy gondolom, hogy jól csinálom a dolgot, mert amikor kéri, hogy a tp-t kössem rá a földre és nyomjam rá az usb-t, akkor ha ezt megteszem a gépem pittyen is, hogy új hardvert csatlakoztattam. Ha nem kötöm össze a pontokat, akkor nem történik ilyen, szóval úgy néz ki a két pontot helyesen kötöm össze, csak az x unlock toolban nem történik semmi, nem lehet rámenni arra, hogy next :(

(#9358) kovacszk válasza Btel (#9356) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nem falshtool-al nem lehet bootloader-t nyitni.
Akkor nálad ez lesz a gond, ha nincs nyitott bootloader nem lehet főzött kernelt felrakni.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#9359) kaszaf válasza Btel (#9356) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Ha gyári független a teló akkor van hivatalos gyári lehetőség bootloadert nyitni. Ha nem akkor mókolni kell de ezzel nem vagyok tisztában miként.

"Gyári" megoldás:

[link]

Természetesen garancia bukik ha van.

[ Szerkesztve ]

(#9360) TaNbEaRo válasza TaNbEaRo (#9357) üzenetére


TaNbEaRo
tag

Végre sikerült a dolog. A windows 8 nem tetszett neki. Egy xp-s gépen elsőre sikerült is minden, 1 perc alatt megtörtént a bootloader nyitás és függetlenítés.

(#9361) Btel válasza kaszaf (#9359) üzenetére


Btel
tag

Gyári független,a kódot megkaptam de a hivatalos nyitás nem megy,olvastam programot ami nyitja HIVATALOS de most épp lehalt a telefonom,rezzen de nem kapcsol be.
Fastbootba be lehet rakni azt megnéztem,de hogy mi lett a baja nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#9362) Btel válasza TaNbEaRo (#9360) üzenetére


Btel
tag

Szia!
Te, hogy nyitottad a bootloadert?

(#9363) TaNbEaRo válasza Btel (#9362) üzenetére


TaNbEaRo
tag

A wotanserver.com oldalon keresztül, fizetős módszerrel (8€). Nálam talán ez volt az egyetlen módja a nyitásnak, mert nem volt független a telefon és a menüben Bootloader unlock allowed: No volt található. Az én célom a függetlenítés volt, és ennek a fizetős bootloader nyitásnak ez a "mellékterméke", ezért hajtottam végre a dolgot. De most már lehet szétnézek majd a főzött romok világában ha lesz kis időm rá.

(#9364) Btel


Btel
tag

Úgy néz ki van remény,feltudtam rakni a kernelt,és CWM-ben a romot,de vagy nem bootol be vagy csak töltés közben hibával nem fejezi be.
Van valami ötlete valakinek?

(#9365) Bozek válasza TaNbEaRo (#9363) üzenetére


Bozek
nagyúr

A függetlenítésre való buzdítást tiltják a PH! alapelvei. Szóval ne hangoztasd.

(#9366) Btel


Btel
tag

NAGY KÖSZÖNET mindenkinek,főleg Nektek : :R kovacszk,kaszaf! :R
Sikerült minden,bootloader,nyitás majd rom.... stbstbstb :C :C :C :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#9367) Pribi válasza Btel (#9366) üzenetére


Pribi
senior tag

Gratula. Végül mi lett a sorrend amivel jó lett?

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9368) kaszaf válasza Btel (#9366) üzenetére


kaszaf
aktív tag

:C

Szerintem most már rutinosan fog menni a váltás bármilyen kernel-rom kombinációra :)

Le a kalappal a kitartásod előtt! Sokan feladták volna...

[ Szerkesztve ]

(#9369) Btel válasza Pribi (#9367) üzenetére


Btel
tag

Szerintem a bootloader próbálkozás sikerrel járhatott hiába írta ki, hogy nem jó de valamiért kiszedte belőle a kernelt.
ezek után minden mindegy alapon,láttam, hogy fastbootba bemegy erre gondoltam,hogy kernel csak felmegy és lám felment,de a CWM be hiába nyomtam bármit a végén leállt.
Itthon új rom, steveboss->kernel->CWM stb és műkszik.
De már értem a lényeget.
kaszaf: tényleg közel voltam a feladáshoz de tényleg a bootloader nyitás volt a lényeg.
Még egyszer köszönöm Nektek főleg. :DD

(#9370) Btel


Btel
tag

MIUI Romok telepítése ugyanez mint a CM-nek? Amúgy mik a tapasztalatok a rommal?

(#9371) kaszaf válasza Btel (#9370) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Hasonló igen de nekem a miuis felület nem jön be így nem is használom.

(#9372) Btel válasza kaszaf (#9371) üzenetére


Btel
tag

Miu telepítésnek van valami fóruma? Vagy az XDA-n kutakodjak?
amúgy mennyire más a menete? Ugyanúgy kernel,majd CWM? És olvastam aromás telepítőt is,azt próbáltad?
És egy kérdés még,Neked melyik rom jött be a Cm-ből? Amit felraktam nem rossz,stabil eddig,pedig aggódtam a 4.1.2 től de eddig szuper.

(#9373) kaszaf válasza Btel (#9372) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

XDA-n fent van minden infó.

Aromás telepítőnek az a lényege, hogy valamennyire testre szabhatod a telepítés előtt a romban található programokat. Választhatsz launchert, file kezelőt stb. De ez csak akkor működik ha eleve ilyen a rom. Ha nyitott a bootloadered akkor a cwm-nek már nincs jelentősége mert a custom kernelek tartalmazzák.

Minden romnál írják mi az ajánlott kernel érdemes azt felrakni.

4.1.2-es romok közül ez jött be:

[link]

(#9374) Btel válasza kaszaf (#9373) üzenetére


Btel
tag

Na kipróbálom,de látom van patch is azt, hogy kell használni? azt is CWm telepítésnél kell berakni?
Miui nekem anno bejött de a végén csak visszatértem a CM-hez,stabilitás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9375) kaszaf válasza Btel (#9374) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Igen a patch-et is cwm-ből kell felrakni.

(#9376) Pribi


Pribi
senior tag

Szisztok!

Felraktam a CM-et és eddig egész jó. Most látom van frissítés hozzá. Hogyan kell felrakni? Lehet OTA módon, mert felkínálja a lehetőséget. Vagy inkább töltsem le és CWM-ből? De ott kell e wipeolni?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9377) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Látom hogy mostanában már nagyon a custom romok felé terelődött a téma lenne nekem is pár kérdésem már ezügyben..
1. Ha jól olvasom akkor zárt bootloaderre is lehet custom romot tenni. Ezek mennyire jók? Van így is különbség a gyáritól, a kernel nem határoz meg olyan sok mindent?
2. Van stabil rom is zárt bootloaderre, ami minden napi használatra alkalmas?
3. A custom romok mennyivel jobbak a gyárinál? Nekem szokott lassulni bőven a 4.0.4, megérné cserélni?
4. A bootloader nyitásnak mennyi esélye van hogy nem jön össze? Nem akarom elbarmolni azért emiatt a telefonomat..

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#9378) kaszaf válasza gtamate2 (#9377) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

1. Igen, zárt bootloaderre is lehet custom romot tenni. De ezeknél a romoknál mindíg van ajánlott kernel amivel a legjobb a teljesítmény és ez soha sem a gyári. Alapfeltétel a root és a cwm!
2. Zárt bootloaderre romokat az xda-n találsz, szerintem elég stabilak bár én csak az ajánlott kernellel próbálom őket.
3. A custom romok előre rootoltak és elég jól optimalizáltak és mindnek van valami egyedi vonása. Azért lassulás itt is van de kevésbé látványos mint a gyárin. Ez pl elég jó: [link]
4. Ha gyári független a telefon akkor a veszély szinte nulla mivel "hivatalosan" megoldható a Sony segítségével. Ha nem független én nem próbálnám meg de bátraké a szerencse. :D

Ha sikerül nyitni lehet 4.1.2, 4.2.2 sőt akár 4.3 verziós romot bár ez utóbbi kettő erősen béta.

[ Szerkesztve ]

(#9379) gtamate2 válasza kaszaf (#9378) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor most marad még egyelőre szerintem a gyári, most raktam újra mert lassult iszonyatosan. Most letakarítottam a Nexxt launchert és egész jó a teljesítménye. Kicsit hiányzik a moddolás igazából, régen a galaxy 3-amat szarrámoddoltam és nagyon bejött :) Kár ez a bootloader dolog, szívesen csinálgatnám azért itt is, de a bootloader felnyitása sajnos visszariaszt :(

*Sn0w

(#9380) adriano18


adriano18
tag

Hellosztok!
Nekem a gyári Android 4.0 van fent, de nagyon ratyi... lassúsága a csigáéval vetekszik, sokszor lefagynak a programok is.... esetleg valaki tud leírást küldeni a Cyanogenmod felrakásáról? (magyar nyelvet is szeretnék bele)

(#9381) Pribi válasza adriano18 (#9380) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Én az itt lévő [link]-et követtem.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9382) Hanon


Hanon
tag

Most hogy már van egy új készülékem gondoltam én is nekiesek a romokkal való szórakozgatásnak, úgysincs semmi kockázat, de már a bootloader kinyitásánál elakadtam. Követtem a Sony lépéseit aztán a 15. pontban levő parancs után én ezt kapom:

És a flashtool szerint sincs nyitva. Most mi?

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#9383) Bozek válasza Hanon (#9382) üzenetére


Bozek
nagyúr

Úgy néz ki, nem ismeri a fastboot a -i kapcsolót. Próbáltad másik fastboot-tal is? Esetleg az Android SDK-ban lévővel?

(#9384) redstar447


redstar447
csendes tag

Hello!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy neo, amivel a probléma az hogy a zárképernyő megjelenése után újraindul folyamatosan.
Így ugyebár hiába dugom fel a gépre, nem tudom kiválasztani a képernyőn a megfelelő pontot (legalábbis az általam olvasottak szerint).
Van erre valamiféle megoldás?

Csak akkor dadogok, ha beszélek!

(#9385) Pribi válasza redstar447 (#9384) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Szerintem erre a megoldás az, hoy flashtoolal vissza rakod az egész rendszert, és szerintem wipeolni is kell. Egy probléma van, hogy el fog veszni minden adat.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9386) redstar447 válasza Pribi (#9385) üzenetére


redstar447
csendes tag

Üdv!
Rendben, utánajárok, hogy ez hogy működik és megpróbálom!
Adatok nem számítanak szerencsére.
Köszönöm a segítséget! :R

Üdv.,
redstar447

Csak akkor dadogok, ha beszélek!

(#9387) Pribi válasza redstar447 (#9386) üzenetére


Pribi
senior tag

Ha kell valahová fel tudom tenni a neked kellő file-okat, megvan mind.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9388) redstar447 válasza Pribi (#9387) üzenetére


redstar447
csendes tag

Azt nagyon megköszönném, mert találtam egy leírást telepítésről, de volt már nem elérhető link is benne, nem tudom, hogy ahelyett jót töltöttem-e le. Defyn egyszerűbb ez az egész. :)
Előre is köszönöm!

redstar447

Csak akkor dadogok, ha beszélek!

(#9389) Pribi válasza redstar447 (#9388) üzenetére


Pribi
senior tag

Jól láttam, hogy sima neo-ról van szó? Nem neo v-ről?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9390) redstar447 válasza Pribi (#9389) üzenetére


redstar447
csendes tag

Igen, sima neo, gyárilag független!

redstar447

Csak akkor dadogok, ha beszélek!

(#9391) Pribi válasza redstar447 (#9390) üzenetére


Pribi
senior tag

Pü ment

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9392) Skillerz


Skillerz
tag

Hello! Egy olyan kérdésre kérnék választ, hogy hogyan tudnám a telefonom "downgradelni" GB-re? 4.0.4 van most a Neo V-men már egy jó ideje, de már olyan szinten zavaró az akadás, hogy vissza szeretném tenni a régi GB-re. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék rá fözött rom-ot tenni? Utána olvastam a dolgoknak és van ami nem tiszta, ha jól értettem, 4.0.4-en nem lehet bootloader-t nyitni, ezért elöbb érdemes vissza tenni rá a régit, és azzal kisérletezni?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#9393) Pribi válasza Skillerz (#9392) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Nem attól függ, hogy boot loadert lehet e nyitni, hogy milyen szoftver van a telefonon. Meg kell nézni, hogy egyáltalán nyitható-e. Nekem a CM10-es van rajta, és egészen jól megy vele. Ha kell segítek hogyan kell csinálni. Egyébként ha nem nyitható, akkor is lehet feltenni romokat, azt olvastam, hogy úgy nem az igazi.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9394) Skillerz válasza Pribi (#9393) üzenetére


Skillerz
tag

Szia! Tegnap megnéztem "szervíz kódal" és ott a general settings-be, azt írta nem lehet bootloader-t nyitni, de akkor meg oldható így is? Bár elősször szeretném csak szimplán vissza a gyári GB-t, mer ha az nem akad annyira, akkor az megfelel nekem bőven. Segítenél benne, hogyan tudnám downgradelni?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#9395) Pribi válasza Skillerz (#9394) üzenetére


Pribi
senior tag

Abban nem tudok, sosem használtam gb-vel a telefont. Szerintem próbálj meg egy costum romot, amihez nem kell boot loadert nyitni. Itt nézz szét, elég sok rom van fenn.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9396) Bozek válasza Skillerz (#9394) üzenetére


Bozek
nagyúr

Keresel egy GB ROM-ot és felrakod Flashtool-al. Mi sem egyszerűbb ennél. :)

(#9397) Skillerz válasza Bozek (#9396) üzenetére


Skillerz
tag

Akkor, ehez nem kell semmilyen root, meg semmi, csak simán felteszem? Az elözöt se kell törölni?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#9398) Bozek válasza Skillerz (#9397) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, a Flashtool megcsinál mindent, amit kell.

(#9399) gambler


gambler
tag

Sziasztok!

Egy xperia neo V nem túl boldog tulajdonosa vagyok. (ICS, rootolt, bootlock zárva) .
Az a baj, hogy iszonyúan be tud lassulni. Pl hív valaki: előszőr csak rezeg, majd 10 másodperc utána valahogy összekapja magát, de csak a számot írja ki, mert a nevet még nem volt ideje kikeresni... és van, hogy nem bírom felvenni, mert arra már nem marad erőforrása, hogy a zöld teló érintését kezelje... iszonyú frusztráló... nincs valami ötletetek a probléma kezelésére?
Nem is értem, hogy mit csinál a teló, hogy pont a hívás kezelésére nem marad erőforrása... nem lehet valahol megnézni, hogy mire mennek el a resource-ok?

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#9400) kelekyle válasza gambler (#9399) üzenetére


kelekyle
őstag

Milyen alkalmazások vannak feltelepítve ?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.