Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) ricco25 válasza tomy86 (#9800) üzenetére


ricco25
csendes tag

Köszi!

Az miért lehet h BL nyitáskor mikor rádugom a gépre a telót és parancssorban beírom amit kell ezt dobja ki?

[link]

http://pdafanclub.hu/wiki/Sony_k%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9kek_bootloader-%C3%A9nek_nyit%C3%A1sa

15-ös lépésig elvileg mindent megcsináltam..

[ Szerkesztve ]

(#9802) tomy86 válasza ricco25 (#9801) üzenetére


tomy86
addikt

Én a leírás második felében szereplő "könnyített" verzióval próbálkoztam volna. :)

Csak találgatni tudok. Talán az android sdk telepítésével van probléma. Az android_winusb.inf fájlt bemásoltad a megfelelő helyre?

(#9803) ricco25 válasza tomy86 (#9802) üzenetére


ricco25
csendes tag

Igen, most azzal fogom csinálni. De azt írják, hogy el fognak veszni az adatok, ezért érdemes BL nyitás előtt az új romot rátenni az SD kártyára. Rootolás már megtörtént.

A Super Jelly Bean romot szeretném rávarázsolni, de még nem tiszta teljesen a menet.

HOW TO INSTALL :

0.Only for unlocked bootlader
1. Copy super jelly bean and gapps to sd card
2. Flash any jb kernel for neov via fastboot.. i recommend fusion kernel 5.4 (present inside the zip file )
3.[OPTIONAL] flash stock ics .587 ftf excluding kernel and simlock.ta files..
4. boot into recovery
5.Perform Full Wipes
ie :
wipe data / factory reset
wipe cache partition
wipe dalvik cache
in mounts and storage , wipe system , data and cache
6.Flash Super Jelly Bean Rom
8.Flash the patch for your respective devices.
7.Flash gapps , Provided in download page
8.Boot
9.Let the rom settle for 15 to 20 minutes

Akkor megcsinálom az 1. lépést, aztán BL nyitás, majd folytatom a 2-es ponttól?

Illetve, a Rom-ot és a Gapps-et gondolom ki kell csomagolni, a Kernel pedig egy .img fájl?

[ Szerkesztve ]

(#9804) tomy86 válasza ricco25 (#9803) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom hol írják, hogy a bl nyitás miatt elveszik bármi is (a garancián kívül :) ). Mindenesetre ez nettó marhaság, de ettől még rámásolhatod a romot bl nyitás előtt is a kártyára.
Sem a romot, sem a gapps csomagot nem kell kicsomagolni!!!! Mindkettőt az sd kártyára kell másolni és a cwm menüben az "install zip from sd card" menüpontból telepíteni.
Előtte a letöltött zip fájlból ki kell másolni pc-re a kernelt (jellemzően egy boot.img fájl), majd flashtoolal fastboot módban telepíteni. Majd teleont újraindítod, belépsz a recoverybe (ez a kernellel együtt települ), megcsinálod a wipeokat, majd a korábban említett "install zip from sd card" menüből telepíted a romot és a gapps csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#9805) ricco25 válasza tomy86 (#9804) üzenetére


ricco25
csendes tag

Köszi szépen! Sikerült, úgy tűnik működik minden! :) Mintha újjászületett volna a teló! :D

(#9806) solyomferi


solyomferi
tag

Én ezt találtam
csak nekem magas.
http://www.needrom.com/mobile/xperia-ray-urushi-cyanogenmod-11/

(#9807) tomy86 válasza solyomferi (#9806) üzenetére


tomy86
addikt

Mert normális helyen kell keresni, ahol rendes leírás és fórum is van (xda) :) Az egyébként is Rayre való rom.
Itt az xda-s oldala a romnak és itt a fórum is hozzá. A rom letöltéseknél neked a "hallon" kell, ha Neo-d van és a "haida", ha Neo V-d.
Ja, és nyitott bootloader kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9808) adriano18


adriano18
tag

hellosztok
A problémám a Neo telefonommal, hogy olyan lassú, hogy a csiga hátrálva legyőzné..... Az alkalmazásokat akár 1 percre rá nyitja meg stb.... Ennek javítására megprobáltam javitani az androidot. De még rosszabb lett... Ilyenkor mit tudok csinálni?

(#9809) csabbymtc válasza adriano18 (#9808) üzenetére


csabbymtc
tag

Üdv!

Készíts mindenről biztonsági mentést, és húzd újra az egész rendszert!
Ha a legújabb ICS kell, akkor mehet SUS progival is, ha GB kell, akkor Flashtool.

(#9810) bprubin válasza tomy86 (#9807) üzenetére


bprubin
tag

Sziasztok!

Kaptam egy ismerősömtől egy Neo MT11i készüléket, hogy tegyek rá valami normális romot.
Olvastam vissza elég sokat, de nem találtam pontos választ arra, hogy melyik CM-romot vagy más rom-ot ajánlotok rá?!

Amit linkeltetek CM-romot {(Neo/Neo V}[DEV][KitKat 4.4.3][CM11.0] LegacyXperia), ebből nekem melyiket kell telepítenem?

Szolgáltatós a telefon, így leírnátok lépésekben, hogy mi a rom csere pontos menete?

[ Szerkesztve ]

(#9811) tomy86 válasza bprubin (#9810) üzenetére


tomy86
addikt

Szolgáltatós Xperia telefonra (mármint, ha sim lockos) nem lehet cm romot telepíteni. Azt sem, amit linkeltem korábban. Ugyanis ezekhez a romokhoz custom kernel is kell, amihez pedig bootloadert kell nyitni, ami szolgáltatós telefonokon hivatalosan nem lehetséges. Anélkül nincs fastboot mód és ezért csak gyári kernelt lehet feltenni. Egyébként az MT11i nem Neo V?
Az x-gamer romot szokták ajánlani zárt bootloaderre (GB alapú). De várj meg más véleményt is, mert egyrészt több, mint két éve nem használtam GB-t, másrészt nekem Ray-em van.

[ Szerkesztve ]

(#9812) bprubin válasza tomy86 (#9811) üzenetére


bprubin
tag

Ok, köszönöm.
Mondjuk össze szedtem mindent xda-ról ami kell hozzá, de már az elején a flashtools nem akarja feltenni a drivereket win 8.1 alá...

(#9813) tomy86 válasza bprubin (#9812) üzenetére


tomy86
addikt

Win 8 alatti ADB driver problémára itt egy leírás. Lehet, hogy van újabb, egyszerűbb megoldás is, de mivel win 7-et használok így nem tudom. Itt meg találsz romokat. Olyat keress, aminél írják, hogy locked bootloaderre is telepíthető!

(#9814) bprubin válasza tomy86 (#9813) üzenetére


bprubin
tag

:R

(#9815) adriano18


adriano18
tag

Rootolni melyik programmal tudnám a telefont? ICS 4.0 van rajta...

(#9816) csabbymtc válasza adriano18 (#9815) üzenetére


csabbymtc
tag

Üdv!

Én az eRoot nevű progival csináltam, gyors, egyszerű, és igaz, hogy kínai nyelvű, de korrekt leírás van hozzá.

[link]

(#9817) tomy86 válasza adriano18 (#9815) üzenetére


tomy86
addikt

Vagy az előttem említett eRoot vagy Superflash
USB hibakeresés legyen bekapcsolva és az SD csatlakoztatás legyen MTP-n!

[ Szerkesztve ]

(#9818) tomy86 válasza tomy86 (#9817) üzenetére


tomy86
addikt

Mármint a Superflash használatakor legyen az USB kapsolódási mód MTP-re állítva. Erootnál, ha jól emlékszem az MSC-re kell állítani.

Tudnám miért csak öt perc a szerkesztési idő :(((

(#9819) andras888


andras888
aktív tag

Hali!

Hozzám került egy neo, felraktam rá a legacyXperia 4.4.3 rom ot de állandóan leáll valami és okézni kell, sz tem a háttérnél van valami gond mert a statusbar is eltünik ilyenkor, a kamera sem ment, én csináltam valamit rosszul vagy a rom ennyire nyers még?

(#9820) tomy86 válasza andras888 (#9819) üzenetére


tomy86
addikt

Erről a romról van szó? Én is ezt használom Rayen (06-20.-i verziót) és semmi gondom vele. Melyik gapps csomagot telepítetted? Mert van olyan, amelyik telepítéskor törli a kamera appot, a trebuchet launchert. Egy másik meg a romban levő billentyűzetet uninstallálja a telepítéskor.
Másik lehetőség, hogy nem keverted össze véletlenül a romokat? Hallon=Neo, Haida=Neo V

(#9821) andras888 válasza tomy86 (#9820) üzenetére


andras888
aktív tag

Nem vissza olvastam kicsit és mindent úgy csináltam ahogy kell.

Gapps a xda oldalán a rom leírásában volt linkelve, de am nem vagyok benne halál biztos, hogy jót szedtem le, kicsit kusza volt.
Volt egy minimal és egy standard, minimallal elindul a teló, de a standardot fel se tudtam rakni valami hibát írt ki.

Próbáltam egy párszor de nem jött össze.
Felraktam most a carbon rom ot, ez müködik jól.
De ittt is voltak problémáka gappsal. Kb az 5 felrakásra lett jó. :)
Belinkelnéd a hallon hoz való legacyxperia gappsát mert ki szeretném próbálni.
Én innen töltöttem le.

(#9822) adriano18


adriano18
tag

Eljutottam odáig hogy rootoltam, letöltöttem az -xparts nevű progit. Hozzáfér a progi mindenhez (szóval akkor jó a root) telepitem a CVM-et (kettőt lehet mind2-t probáltam már) és rámegyek az X-partsba hogy reboot to recovery és újraindul a teló, nem jön be az aminek bekellene, hogy jöjjön. Mi lehet a gond?

(#9823) tomy86 válasza andras888 (#9821) üzenetére


tomy86
addikt

Megnéztem mindkét gapps csomagban az updater-script fájlt és a minimal semmit nem kavar be. A standard annyit csinál, hogy a romban levő kamera appot (Camera2.apk) lecseréli a GoogleCamerara, a Trebuchet launchert pedig a Google Homera. Úgyhogy elvileg mindkettővel működnie kellene. Én is a standard változat általam módosított verzióját telepítettem és nem volt gond. Standardnál lehet, hogy helyhiányra panaszkodott. Mert a rom telepítése után után már nem marad elég hely a telón (a gapps csomag pedig mielőtt települne ellenőrzi, hogy elég-e a tárhely).
Gyári ICS-ből indultál ki és megcsináltad a wipeokat a kernel telepítése után, mielőtt a romot is telepítetted colna?

(#9822) adriano18: próbáltál úgy belépni a cwm-be, hogy amikor újraindul a telefon és megjelenik a Sony logo, akkor elkezded nyomogatni a hangerő le gombot?

[ Szerkesztve ]

(#9824) adriano18 válasza tomy86 (#9823) üzenetére


adriano18
tag

igen próbáltam

(#9825) tomy86 válasza adriano18 (#9824) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy mégsem telepítette a recoveryt.
Próbáld meg RecoverX-el telepíteni a cwm-et! Azt hiszem ez az új verzió.

[ Szerkesztve ]

(#9826) andras888 válasza tomy86 (#9825) üzenetére


andras888
aktív tag

Wipe-ok megvoltak. Lehet le töltöm mégegyszer a gapps-t.

(#9827) tomy86 válasza andras888 (#9826) üzenetére


tomy86
addikt

Azóta a LegacyXperiaból is kijött egy újabb verzió (4.4.4). Ahhoz itt vannak gapps csomagok. A rom fórumán sem láttam, hogy a Neo tulajoknak extra problémájuk lett volna, úgyhogy lehet, hogy nálad a gapps telepítése körül kavart be valami.

[ Szerkesztve ]

(#9828) adriano18 válasza tomy86 (#9825) üzenetére


adriano18
tag

Ezzel sem akar bejönni...miért van ez? ki kapcsolom majd be és mikor megjelenik a Sony logó elkezden sokszor nyomogatni a le hangerő gombot a teló oldalán.... Talán nem igy kell behozni?

(#9829) tomy86 válasza adriano18 (#9828) üzenetére


tomy86
addikt

De úgy kell. RecoverX sem írt ki hibát telepítéskor? Nem tudom mivel rootoltál, de busyboxot telepítetted? A legtöbb root eljárás nem telepíti, pedig az kell.

[ Szerkesztve ]

(#9830) fatorzs válasza adriano18 (#9828) üzenetére


fatorzs
tag

xparts-os recoveryt úgy kellett behozni, hogy a sony logónál (kék led) a képernyőt (igen, az érintőt) nyomogatod.

(#9831) tomy86 válasza fatorzs (#9830) üzenetére


tomy86
addikt

:W Igazad van, ezt elfelejtettem. Bár, ha jól értettem RecoverX-el sem sikerült a művelet.

(#9832) adriano18


adriano18
tag

Nem sikerül sehogy, Busybox-ot is telepitettem. A kék ledet hogy érted? Nekem bekapcsolásnál nem világit...

(#9833) fatorzs válasza adriano18 (#9832) üzenetére


fatorzs
tag

Sajna akkor passzolom. Ha van root, akkor az xpartsnak működnie kellene.
A led kéken világít a sony logonál, amikor bekapcsolod a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#9834) tomy86 válasza adriano18 (#9832) üzenetére


tomy86
addikt

Visszaolvasva három különböző módot is találtam a recoverybe lépéshez. Ahogy elnézem mindenkinek másképp sikerült. Az általános a képernyő tapizás Sony logonál, a másik a hangerő le nyomogatás, a harmadik a hangerő fel nyomogatása. Próbáld végig mindegyik lehetőséget! Olyat is többen írtak, hogy az xparts csak sokadik próbálkozásra működött.

(#9833) fatorzs: A led nem fastboot mód esetén világít kéken?
Nekem ugyan Rayem van, de itt is volt, aki azt írta, hogy akkor világít kéken, egyébként zölden. Bár ezzel kapcsolatban is kétféle infót olvastam itt. Érdekes, mert a többi xperia esetén nem olvastam ennyire vegyes információkat.

(#9835) fatorzs válasza tomy86 (#9834) üzenetére


fatorzs
tag

Már egy pár hónapja eladtam a neo-t de nekem minden indításkor világított. Addig lehetett belépni a recoverybe. De én csak az xpartsosat használtam, lehet, hogy ha másféleképpen telepítik, akkor nem/máshogy világít.

(#9836) andras888 válasza tomy86 (#9827) üzenetére


andras888
aktív tag

Nah akkor megkostolom azt is de lehet csak hétfőn lesz idom ha ralin vele. Köszi! :R

(#9837) adriano18 válasza tomy86 (#9834) üzenetére


adriano18
tag

egyik se mükődik, az x-partsba ha rámegyek a reboot to recovery-re akkor is csak újraindul. A ledem bekapcsoláskor nem világit. ha a hangerő le gombot nyomogatom akkor lent alul a képernyőn csökkentett üzemmódot ír ki. Nem értem hogy mért nem jó.

(#9838) tomy86 válasza adriano18 (#9837) üzenetére


tomy86
addikt

Egy ötletem van még. Próbáld ki ezt a megoldást. A leírásban szereplő SE Tweak Installerhez működő link. Rayen mindig ezt használtam és működött. A programban szerepel a Neo is, mint támogatott telefon. Persze a korábbiak szerint a recooverybe belépés Neon más lehet. Tehát itt is próbáld végig a hangerő le, fel és képernyő tapicskolós módszert!
Még annyi, hogy lehet hogy újra fel kellene tenni egy gyári rendszert és újra rootolni, mert ki tudja, hogy a többszöri cwm telepítési kísérlet mibe kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#9839) solyomferi válasza tomy86 (#9838) üzenetére


solyomferi
tag

http://hvg.hu/tudomany/20140706_androidos_hamarosan_egy_csomagot_tolt_le#rss
na ez mi lehet???

(#9840) csabbymtc válasza solyomferi (#9839) üzenetére


csabbymtc
tag

Ha gyári ROM-ot használsz, már te is észre vehetted, hogy csak úgy a semmiből hirtelen megjelenik a telefonodon egy Google Play Szolgáltatások nevű app. Ha törlöd, újratelepíti magát, és ha akarod, ha nem, automatikusan frissül, mindegy neki, hogy wifin vagy mobilneten vagy...
Szóval ez eddig is megvolt, az újdonság csak az, hogy most a 4.x verzióról a 5.0 verzióra frissül.

(#9841) solyomferi válasza csabbymtc (#9840) üzenetére


solyomferi
tag

igy már semmi érdekesség nincs benne

(#9842) adriano18 válasza tomy86 (#9838) üzenetére


adriano18
tag

köszi a sok tippet, majd ezt munka után kiprobálom :)

(#9843) Hanon


Hanon
tag

Sziasztok
Egy ideje már SP-n vagyok, így a Neot most odaadnám egy havernak. Előtte szeretnék rávarázsolni egy custrom romot, mert a gyárival szinte használhatatlan. Tudom hogy nagyon sokszor esett már szó erről, próbáltam is érdemi információt keresni a topicban de úgy igazából összesítette listát legjobb Neo romokról nem nagyon találtam.
A bootloader nyitott, rootolva van. Melyik rom a legajánlottabb? Nem kell semmi extra dolog, csak hogy ne akadjon ennyire veszettül.
Ja és egy hülyebiztos instrukció se lenne rossz, első próbálkozásom lenne a dologgal. :B

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#9844) akyyy


akyyy
senior tag

szeretnék váltani, mert már nagoyn ramaty sajnos ez a telefon. alapértelmezetten jó, ha nincs rajta semmi. de ha már kihasználnám hogy okos telefon és használnk csak egy Facebookot rajta, már belassul, mást nem lehet rátenni stb stb...

céges telefonnak pont jó lesz...:D

A lényeg, ez után szerintetek mi a jobb? én sony Xperia Z1-et néztem ki, csak nem sok különbséget látok gyors telenoros leirás alapján a sima és a compact között....

illetve még a samsung s5 vagy s4... csak előbbi kicsit drága lenne :DDD

(#9845) akyyy


akyyy
senior tag

na valaki segítsen mit tudok azzal csinálni hogy bármi romot teszek fel a telefonra, akkor az érintőképernyő nem müködik, de ha gyárit akkor meg igen?

amit talán tudok az az hogy az ún. gaaps-ot rossz verziót szedtem le rá anno, vagy nem is tettem fel semilyet.

(#9846) mulli86


mulli86
tag

Sziasztok!

Miután szép lassan megmurdelt az atomic GB ROM a telón, úgy gondoltam váltok valami másra, ha van frissebb akkor arra, ha nincs akkor valami másra.
Valami miatt a régi 0.42-es GB-t a flashtool (egyik verzió sem, 0.9.5, 0.9.9 és a 0.9.16) sem látta. Pedig az atomic GB-t még azzal tettem fel. Így nagy nehezen kukáztam egy 0.62-es GB-t
Szépen flasheltem is. Eddig minden ok volt. Majd Nightelf kernel flashelés v10-es, mert ugye azt követelte meg az új rom ami az Atomic GB 8 volt.
Ezután full wipe a recoveryben, majd zip install.
Minden ok, indítom újra a telót, erre folyamatosan felvillan a sony logó, tölt 1-2 percet és újraindul.
Na mondom múltkor is feljött hogy rossz a kernel verzió, ezért feltettem a frissbb 10.1-es NE-t.
Full wipe, majd zip install. Eredmény ugyanaz.
Megpróbáltam a slim ROm-ot is feltenni. Szintén ugyanaz az eredmény. Egyik rom se akar menni. Azt tudni kell, hogy mikor a gyári 0.62-es fireware-t felteszem. az teljesen jól megy, semmi baja.
Így most kb 5-ödszörre telepítek újra, de már hagyom rajta a 0.62-es stock romot, mert agyf**t kapok..
Ja még tudni kell, hogy az SD kártyát teljesen lepucoltam, formattal. De elvileg ez nem lehet gond, hisz mikor megvettem a telót, akkor is üres volt sz sd kártya amit beletettem.

Szóval szeretném kérni, hogy akinek van ötlete, az segítsen, mert meghülyülök...

Előre is köszi! :)

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#9847) mulli86 válasza mulli86 (#9846) üzenetére


mulli86
tag

Most nézem, hogy ennyit még kiír a 0.62 flashelésekor a telepítő
16/053/2014 18:53:43 - INFO - Processing of userdata.sin finished.
16/053/2014 18:53:43 - WARN - This file is ignored : simlock.ta
16/053/2014 18:53:43 - INFO - Ending flash session
16/053/2014 18:53:43 - INFO - Flashing finished.

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#9848) mulli86 válasza mulli86 (#9847) üzenetére


mulli86
tag

Valaki, aki jobban képben van a telepítéssel kapcsolatban, lát valami hibát a telepítés sorrendjében? Van olyan lépés amit kihagytam és nem tűnt fel??

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#9849) mulli86 válasza akyyy (#9844) üzenetére


mulli86
tag

Én Z2-ből várom a kompaktot. Majd valszeg az lesz a csere. Am se szeretem a nagy kijelzőket. De a két telefon ugyanaz, csak a kompakt kisebb, kisebb aksival, kisebb kijelzővel. Kb ennyi a különbség :)

Másik kérdésedre nem tudom a választ :(

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

(#9850) mulli86 válasza Hanon (#9843) üzenetére


mulli86
tag

Én pont ezért Gingerbread Romokat használtam. Hogy ne akadjon. Nekem az Aomic Rom nagyon bejött. A 7-es verzió. De sajnos elkezdett behülyülni az is. Pld nem engedett semmit leszedni play áruházból, mert telepítéskor csomaghibával leállt a telepítés. Amit fel tudtam rakni, azt max apk installerrrel. Plusz a Wifi is vacakolt egy idő után és a frissítéseket se csinálta rendesen. Ezért akartam most újra rakni a telefont, de kicsit visszaolvasol, csak a gyári GB romot sikerült használhatóvá tenni.
Most az Atomic GB 8-at próbáltam felrakni, meg a Slim-et ezek elég jónak tűntek. Viszont az ICS Romokat nem ismerem.

BTW, lehetséges hogy a gyári GB rom felrakása után azért nem települt rendesen a Custom Rom, mert nem rootoltam a telót?

Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.