Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) jkarika85 válasza Arvist (#10197) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Nekem mostanában 85%-ra töltve kb. 5,5 - 6 órát bír, eddig ezt az időt 100%ra töltve hozta. Sima s22, szintén frissítve új rendszerre.

(#10202) Arvist válasza jkarika85 (#10201) üzenetére


Arvist
tag

Pontosan ezt tudja az enyém is. Valamit nagyon eltaláltak.

(#10203) Arvist


Arvist
tag

Otthon van esetleg valaki Good Lock-ban ?

Van lehetőség állítani a lezárt kijelzőnél felül felugró üzenetablak méretét ? Nekem az nagyon kicsi, alig látom, ha nincs a kezemben a telefon (pl. autóban).

[ Szerkesztve ]

(#10204) csaba1203 válasza jkarika85 (#10201) üzenetére


csaba1203
addikt

Milyen beállításokkal használod?....
Nekem ez álom lenne ha ennyit tudna de 4 óra a max 85% töltöttség mellett :U

(#10205) viewdetails válasza csaba1203 (#10204) üzenetére


viewdetails
addikt

Simánál a 4 óra jónak számít, 3-3.5 az átlag

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10206) csaba1203 válasza viewdetails (#10205) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem értem ha ez az átlag, akkor mit csinálhatott a fórumtárs, hogy neki megduplázódott?... :D :DD

(#10207) viewdetails válasza csaba1203 (#10206) üzenetére


viewdetails
addikt

Mobilnet lekapcsolva, takarékos üzemmód bekapcsolva, passz.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10208) Rinocerosz válasza csaba1203 (#10206) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ennek a telefonnak a reális üzemideje 4-5 óra körül mozog :) . Sokat jelent ha valaki otthon WiFi-n van és rutinokkal kapcsolgat dolgokat. + ki mit használ... én is ha filmet nézek mobilon az nyilvan nem zabál annyit mintha játszanék.
Esetleg a Galaxy s23 ami elérheti az 5+ óra kijelző időt.

(#10209) nkmedve válasza csaba1203 (#10206) üzenetére


nkmedve
őstag

Otthoni, lightos (i.e. játék nélküli) használat mellett nálam teljesen reális a 6-7 óra SOT egy teljes töltéssel (sima S22, 1 év 3 hónapos). Az elmúlt egy hét használati szokásaim alapján Accubattery 8 óra 8 percnyi SOT-t jósol egy teljes töltésre.
Naponta átlag 50%-ot töltök rá a telefonra (Accubattery adat), tehát elméletben 2 teljes napot kibírna ha 100-ról 0-ra meríteném (amit persze soha nem teszek, a 85%-os limit aktív). Semmi szinkronizálás, adatkapcsolat nincs tiltva, takarékos módot sem használok soha. Persze ha egy kirándulás közben folyamatosan erős napsütésben fotózgatok és navigálok a telefonnal akkor simán ki tudom nyírni 3 óra (akár még kevesebb) alatt is.

Nagyon nagy a szórás attól függően, hogy ki mit csinál a telefonon és milyen körülmények között használja. Nem kell meglepődni ha valakinél 6 órát megy, másoknál pedig csak 3-at.

(#10210) csaba1203 válasza Rinocerosz (#10208) üzenetére


csaba1203
addikt

Azért a plusz egy óráért, amivel az S23 többet tud elég súlyos árat kérnek.....
Valóban ha nem vagy csak alap dolgokra használjuk az S22-t kijöhet a matek.
Viszont az átlag felhasználóknak aki munkára használja a reális inkább a 3-4 óra SOT.

(#10211) Rinocerosz válasza csaba1203 (#10210) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem most majd telót kéne néznem... mert tovabb kell adni a családban :) .
Azon agyaltam, hogy lehet most egy S23Plus lenne a megfelelő vétel, de egy pár hónapot várok, hogy az S24 mit produkál, de az ára attól tartok annak is valami horror lesz.
Ezt az s22 szériát jó áron el lehetett azért hozogatni.

(#10212) csaba1203 válasza Rinocerosz (#10211) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#10213) forumpista válasza nkmedve (#10209) üzenetére


forumpista
aktív tag

Erdemes racsekkolni ugy is hogy te mered a SOT-ot, ezek az appok elegge erdekesen mernek. (Pl. ha ratoltesz de nem 100%-ra, akkor a ratoltott mennyiseget is beleszamoljak az utolso 100%ra toltes ota eltelt SOT idobe).

Nekem a gsm battery ~7 ora SOT-ot mutat ugyanezert, a valosag meg max 4 ora (talan ujkoraban volt 4.5h).

(#10214) nkmedve válasza forumpista (#10213) üzenetére


nkmedve
őstag

Az Accubattery-t nem érdekli, hogy meddig töltöd a telefont, az csak méri, hogy hány százalék (és mAh) ment le amíg működött a kijelző.
A 7-8 órás lehetséges SOT nyilván csak elméleti érték folyamatos kijelzőhasználat mellett. Senki nem fogja egész nap nyomkodni a telefont (de főleg én nem) csak azért, hogy állandóan aktív kijelzővel merítse 100-ról 0%-ra. Az SOT mellett van még készenléti fogyasztás is ami nálam úgy 1 - 1.3% / óra, az is ki tud csípni az akkuból egy jelentős szeletet 1-2 nap alatt. Gyenge hálózat mellett a készenléti fogyasztás lehet jóval magasabb is és akkor annyival kevesebb marad SOT-re. Szóval nagyon függ minden a felhasználási szokásoktól és a körülményekről.

Összességében én elégedett vagyok a mindennapokban a telefonnal. Persze vannak helyzetek amikor nagyon gyorsan tud merülni (pl. 5G + magas fényerő + kamera) de ez nem túl gyakori nálam. 85%-ra töltve a másfél nap simán megvan az átlagos használati szokásaimmal. Lehetne jobb is, de ez nálam már a bőven elfogadható kategória.

(#10215) forumpista válasza nkmedve (#10214) üzenetére


forumpista
aktív tag

Na varj, az elobb meg azt mondtad hogy nalad ligthos hasznalattal siman osszejon a 7-8 ora SOT. Most meg hogy ez csak valami elmeleti ertek.

Es de, azoknak akiknek csak 4 ora korul van itt a SOT (legtobbunknek) azoknak azert annyi mert ertelemszeruen egesz nap nyomkodjuk a telefont (es 4 ora nyomkodas utan toltore kell rakni).
Ezen felul azt probalok elmagyarazni hogy ezek az appok legutolso 100%ra toltes ota merik a SOT-ot. Ha napkozben ratoltesz a telefonra 50%-ot, de nem lesz 100%ra toltve az akksi akkor ezt a plusz 50%ot hozza fogja adni mint SOT ido.

Azert szeretem ezeket tisztazni mert ebben a telefon normal hasznalat mellet nincs 7-8 ora SOT.

(#10216) nkmedve válasza forumpista (#10215) üzenetére


nkmedve
őstag

Az Accubattery átlag fogyasztást mér aktív kijelző mellett, semmi köze ahhoz, hogy 100%-ra töltöd vagy sem. Az átlag fogyasztás alapján számolja a 7-8 óra ELMÉLETI max SOT-t nálam.

A 7-8 óra SOT a valóságban akkor jönne ki, ha reggel feltölteném a telefont 100%-ra, majd megállás nélkül nyomkodnám amíg 0-ra merül. Nyilván ilyet nem csinálok, mert van jobb dolgom is, mint folyamatosan a telefont buzerálni, de ez az elméleti max érték amit el tudnék érni a haszálati szokásaimmal.

Egy konkrét eset, így talán érthetőbb lesz: tegnap 2 óra 55 percet nyomkodtam a telefont (FB, Messenger, hírek olvasása, némi kamerázás), és az alatt 38%-ot merült, elég könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi lett volna az SOT ha 100-ról 0-ra merítem (100 / 38 * 175 perc = 460 perc = ~7.6 óra). Mivel nem nyomkodtam folyamatosan a telefont, hanem a nap nagy részében pihent az asztalon így volt még 27% készenléti fogyasztásom is. Így kijön, hogy 24 óra alatt összesen 65%-ot merült a telefon (screen on + screen off).
Itt a screenshot: [kép]

"Azert szeretem ezeket tisztazni mert ebben a telefon normal hasznalat mellet nincs 7-8 ora SOT."
Ez erősen felhasználófüggő, mindenkinek mást jelent a normál használat. Ahogy a fenti adatok, és számítás mutatják, nálam lehetséges lenne a 7-8 óra ha egész nap nyomkodnám a telefont (de nyomkodja a franc annyit :D). A lényeg, hogy fölöseleges egymás SOT-it hasonlítgatni és kétségbe vonni, hatalmas tud lenni a szórás ilyen tekintetben.

(#10217) trialboj


trialboj
őstag

Van ötlet, hogy miért alszik el a kijelző hívás közben? Éppen csak felvillan hogy hívnak, majd kikapcsol a kijelző. Elég zavaró :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10218) forumpista válasza nkmedve (#10216) üzenetére


forumpista
aktív tag

De ekkora (felfele) szoras nem tud lenni, ismetlem normal hasznalat mellet.
Ertsd: nem 0% fenyeron youtube video nezese wifin.

Raadasul te azt mondod facebookozol meg kamerazol, az fb az egyik legjobban akksi zabalo app a kamera meg detto.

Ez fizika, a te s22-ben is ugyanakkora az akksi, ugyanaz a proci, ugyanakkora a kijelzo mint az enyemben meg a tobbiekeben. Es most mar a tied is tobb mint egy eves, igy az akksija is (ami megint csak fizika, nem lehet 1 ev 3 honap hasznalat utan 100%os, ergo ha most uj lenne akkor nalad ez alapjan kb. 10 ora lenne a SOT, ha tobb mint egy evesen tud 8 orat, ami kvazi keptelenseg).

Ez most kb. olyan mintha lenne egy ketliteres szivobenzines auto ami mindenkinek 8-10 litert fogyaszt, de nalad csak 4 litert.

szoval en tovabbra is azt mondom hogy teged atver az accubattery.
Ahogy irtam nalam a gsm battery 7 ora atlag SOT-ot ir, mikozben 5%-ra meritve a telefont meg sosem volt tobb mint 4.5 ora. Szoval ha erre az adatra hagyatkoznek, nekem is 7 ora a SOT, de a valosag nagyon nem ez.

(#10219) dnelb válasza forumpista (#10218) üzenetére


dnelb
veterán

ott csúszik el a dolog hogy az 50% feletti rész lassabban merül valamiért mint az alsó 50, így full pontatlan lesz a teljes sot-ra a becslés..

(#10220) nkmedve válasza forumpista (#10218) üzenetére


nkmedve
őstag

"szoval en tovabbra is azt mondom hogy teged atver az accubattery."

Megértettem, hogy a GSM Battery úgy méri az SOT-t ahogy te írod (más appok is, tudok a jelenségről), de már többször leírtam, hogy az Accubattery nem így számol, lépjünk már túl ezen. Az Accubattery-ben vannak töltési és merítési intervallumok, a korábban csatolt képen egy ilyen merítési intervallum adatai voltak, a telefon közben nem látott semmiféle töltőt.

"De ekkora (felfele) szoras nem tud lenni, ismetlem normal hasznalat mellet."

Nekem pedig az elejétől fogva az volt a mondandóm lényege, hogy mindenkinél más a normális használat. Nálam az alacsony fényerő, WI-FI és a nem túlzottan terhelő appok többnyire adottak (FB is van, de nem lógok állandóan rajta), ez a normál felhasználás a mindennapokban. Ugyanakkor volt már olyan eset is amikor kirándulás közben folyamatosan napon, maximális fényerőn ment a telefon, nem volt WI-FI, és a kamera is folyamatosan nyúzva volt. Na, ott az Accubattery sem jósolt 7-8 óra potenciális SOT-t, inkább csak 3-4-et. Hasonlóan gyenge SOT-t tud hozni a telefon akkor is amikor rákattanok valamilyen játékra és folyamatosan az fut.
Szóval ekkora szórás teljesen normális, és én nem is vonom kétségbe, hogy van akinél normál használat mellett van a max 3-4 óra SOT. Nálam viszont ez inkább a kivétel.

#10219 dnelb Ez régi, elhasznált akkuknál szokott gond lenni, nálam még eléggé lineárisan merül, nincs érezhető különbség a különböző töltöttségi szinteken. Még ha lenne is ilyen mérési pontatlanság, itt átlagos értékekről beszélünk amibe úgy az 50% fölötti, mint az 50 alatti intervallum is bele van számítva.

[ Szerkesztve ]

(#10221) forumpista válasza nkmedve (#10220) üzenetére


forumpista
aktív tag

Jo, en lezarnam ezt a dolgot, amit irsz az fizikai keptelenseg, hacsak a gyarban veletlenul nem tettek ketszer akkora akksit vagy masfajta procit a te telefonodba mint a tobbiekebe.

Mert ha azt irtad volna hogy 0% fenyeron youtube videot nezel akkor elhinnem hogy extrem ritka felhasznalasi szokasod van es ezert ennyi.

De amit leirtal az tok atlagos, otthon wifin facebook/messenger/kamera es 7-8 ora SOT, mi is igy hasznaljuk csak 4 ora a SOT (foleg igy tobb mint egy eves koraban).
Kirandulas kozben full fenyeron kamerazva mobilneten, mi is igy hasznaljuk csak nem lesz meg a 3 ora SOT sem.

(#10222) Caranita válasza forumpista (#10221) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nekem az átlagossal 3-3,5...
Már 4nek is tudnék örülni, meg annak ha 32%-nál ha lefekszem, reggelre ne merüljön le.

(#10223) Rinocerosz válasza Caranita (#10222) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

A samsungnak nagyon fontos lenne az üzemidő témát rendbe rakni. Megértem, hogy ez nem iso és stb...stb... viszont a Huaweinek sikerült jó üzemidőt kreálnia.
Sokan azért vesznek iPhone-t mert üzemidőben jobb. Szerintem ha az Exynost rendbe raknák akkor ott lehetne nyerni üzemidőt, de még ott se tartanak, hogy a snapdragonnal felvegyék a versenyt. :(

(#10224) Celtis válasza forumpista (#10221) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem az accubattery több mint 7 órát ír, a gyakorlatban pedig olyan max 3 óra képernyőidőt tud a telefon.

(#10225) nkmedve válasza forumpista (#10221) üzenetére


nkmedve
őstag

Leírtam, hogy egy konkrét napon 3 óra (teljesen valós) SOT melett 38 % akku fogyott (ez ugyancsak valósnak tűnik), innentől egyszerű matek minden. Értem én, hogy egy egészséges szkepticizmus kell, de itt már nagyon túltoltad a biciklit és elsíklottál a leglényegesebb mondandóm fölött (miszerint, hatalmas a szórás különböző esetek között). Búcsúzóul még egy screenshot az adott napról, amin látszanak a fogyasztó appok is (élen az FB-vel): [kép]
+ Bónusz screenshot az Accubattery jelenlegi 100% akkus SOT előrejelzéséről és egyéb átlagos fogyasztási adatokról: [kép] A számok elég tisztán beszélnek (és nincs okom kétségbe vonni őket), de mindenki értsen meg belőle amit akar.

A szélmalomharcot innentől zárom. B.U.É.K!

#10222 Caranita Nyilván lehetetlen jó SOT-t elérni, ha egy lerakott telefon is nagyon gyorsan merül (és ez sokaknál nagyon is valós gond, az S23 ebben sokkal jobb). Nálam ilyen gond nincs, óránként 1 - 1.5% megy el készenlétben, ami szerintem teljesen korrekt, így az akku jóval nagyobb része tud SOT-re allokálódni.

[ Szerkesztve ]

(#10226) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

hali hali, hogy lehet a legjobban tisztára gyalúlni a telefont? úgy értem hogy a gyári visszaállítások mellett, hátha megoldja a kamerabajom, vagy akármi mást. ha meg nem úgyis küldöm szervízbe. Milyen érdekes hogy az s20fe azonnal csinálja a képerőnyképet, az s22nek meg ha olyan a kedve 2-3 másodperc alatt :U

[ Szerkesztve ]

(#10227) Rinocerosz válasza sipoczgabor (#10226) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Azt tudod még csinálni, hogy odinnal felrakod a romot. + felrakás után is egy gyári reset... az után már mindennek jónak kéne lennie.

(#10228) sipoczgabor válasza Rinocerosz (#10227) üzenetére


sipoczgabor
tag

hát szerintem annak nem próbálok neki, de azért köszi :D inkább elviszem szervízbe ugyanúgy néha képtelen fókuszálni a kamerám. ja el is felejtettem mondani
Boldog új évet mindenkinek!

(#10229) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Samsung hivatalos oldaláról történt vásárlásnál hol található a garanciajegy?

(#10230) jeni válasza Aksomatic (#10229) üzenetére


jeni
félisten

Emailban jön meg.
A számlán nincs feltűntetve a gari ideje?

(#10231) Aksomatic válasza jeni (#10230) üzenetére


Aksomatic
senior tag

nem látom rajta sajnos, csatolmany még nincs az emailhez

[ Szerkesztve ]

(#10232) sipoczgabor válasza Aksomatic (#10229) üzenetére


sipoczgabor
tag

nekem a ses-es számlát kellett bemutatni és szó nélkül átvette a "szerelő" a számla kiállításától 2 év ha minden igaz. elég a számla
Egyébként miután bevittem a telefonom, visszaköltöztem az s20-fe-mre. ég és föld. mégha valamivel lasabb is, igen becsapós a fluidság, illetve a merülés is ég és föld

[ Szerkesztve ]

(#10233) Songoman


Songoman
aktív tag

A Samsung elismerte az OLED beégését akadályozó pixelmozgatás hiányát az UI 6.0-ban, és január végéig ad rá majd egy patchet:

Samsung bringing back screen burn-in protection to its phones this month

[ Szerkesztve ]

(#10234) kcsa


kcsa
veterán

Jött Play System update, mondjuk érdekes módon csak novemberi.

(#10235) plaszy


plaszy
őstag

Jött valami frissítés! :)

Jan. 1. :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#10236) viewdetails válasza plaszy (#10235) üzenetére


viewdetails
addikt

Valóban DWL1-ről DWL3-ra. Lehet a beégéssel kapcsolatos.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10237) kaciokos válasza plaszy (#10235) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi, már csorog is lefelé. :)

(#10238) plaszy válasza viewdetails (#10236) üzenetére


plaszy
őstag

Nem néztem utána, csak feltettem. Reméljük!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#10239) trialboj válasza Songoman (#10233) üzenetére


trialboj
őstag

Nem értem hogy felejtették el, vagy ilyenkor mi a francot csinálnak.

Azt tudja valaki hogy még mindig ők készítik az almának is a telefon kijelzőt? Mert ott is voltak gondok az AOD beégéssel.

Ez nagyon úgy tűnik mintha szándékosan akarnák kiszűrni azokat a készülékeket, amelyek már nem garanciálisan javíthatók, így ha azokat hazavágják egy ilyen véletlen kis hibával, muszáj lesz újat vegyenek a majmok akik nem cserélik évente a készüléket.

Minden kicsit is korrekt cég, tanul az almától, és látja hogy ott bármit le lehet nyomni az emberek torkán, és próbálkozik az összes különféle taktikával, mert fejleszteni már nincs hova, ezért max annyit lehet tenni hogy elbasznak valamit amit majd a jövő évi modellben javítanak és eladják megint mint új feature :U

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10240) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok, USA-ból származó telefon mennyire tud magyarul a mostani legutolsó frissítésekkel?

(#10241) jeni válasza luciferc (#10240) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg benne van a magyar nyelv. Rátehető az EU verzió. Nem ez a gond ,hanem a spec szerint az EU GSM hálózatot teljesen lefedi-e?

(#10242) Songoman válasza jeni (#10241) üzenetére


Songoman
aktív tag

Szerintem esélyes, hogy igen: [link]

Supported Frequency Bands
850GSM
900 (E-GSM)
GSM1800 (DCS)
GSM1900 (PCS)GSM

(#10243) kcsa válasza Songoman (#10242) üzenetére


kcsa
veterán

Ez csak 2G, hát a többi is kompatibilis?

(#10244) Songoman válasza kcsa (#10243) üzenetére


Songoman
aktív tag

Ha a linkre kattintasz minden hálózatot láthatsz.

(#10245) kcsa válasza Songoman (#10244) üzenetére


kcsa
veterán

Nyilván megoldottam, de pont olyat emeltél ki, ami nem érdekes annyira. :R

(#10246) Songoman válasza kcsa (#10245) üzenetére


Songoman
aktív tag

Mert nem neked, hanem jeni #10240-es bejgyzésének kérdésére válaszoltam:

"...a spec szerint az EU GSM hálózatot teljesen lefedi-e?"

Neked a link volt a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#10247) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy MMS-képet, azóta az SMS betűk akkorák mint egy ló.
HOgyan tudom visszaállítani az eredeti méretre? SMS beállításokban nem találom

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10249) Caranita válasza gordonfreemN (#10247) üzenetére


Caranita
aktív tag

Amikor meg van nyitva az sms, csak simán 2 ujjal húzd össze a képernyőt.

(#10250) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Bármely hír vagy észrevétel arról, milyen funkció tűnt el Android 14 alatt a telón? :))

Nem, nem viccelek. Tudom hogy ezer éves hír, de az S4 és S7 esetén is ez történt, minden újabb frissítéssel eltűnt egy-egy abszolút kiemelkedő fícsör.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.