Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Essejó válasza ToniSlow (#10297) üzenetére


Essejó
veterán

Előbb a Voice-t kellett beállítani, utána ment csak az Ok Google

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10302) ToniSlow válasza Essejó (#10301) üzenetére


ToniSlow
senior tag

@Essejó @csaba1203: az lett a megfejtés hogy a telefon nyelvét át kellett állítanom angolra és akkor hajlandó volt elindulni, utána simán visszaállítottam magyarra.

(#10303) Essejó válasza ToniSlow (#10302) üzenetére


Essejó
veterán

Ebben az a vicces, hogy nekem sehova nem kellett magyarról állítani, és még is ment.
De gratula!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10304) jupp008 válasza ToniSlow (#10302) üzenetére


jupp008
senior tag

Jól emlékeztem, hogy valami nyelvi beállítás van a háttérben.

(#10305) Essejó válasza jupp008 (#10304) üzenetére


Essejó
veterán

Mekem vajon miért nem kellett magyarról sehova állítanom, és mégis ment?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10306) kcsa


kcsa
veterán

Jött februári frissítés is időközben.

(#10307) Zitta


Zitta
őstag

Sziasztok!
Sikerült szereznem egy S22-t (nem ultra és nem +) és érdeklődni szeretnék, hogy a kezdetekben melegedési (Exynos) stb problémák fennállnak e még vagy már javították és ha esetleg igen akkor teljesítmény rovására pl a melegedést - vagy sem?
Illetve mire érdemes figyelni és mire nem?
A válszokat előre is köszönöm :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#10308) Zitta


Zitta
őstag

Uhhhh egy lényeges kérdés kimaradt...
Ha marad ez a telefon akkor tennék rá fóliát, de olyat ami nem befolyásolja az ujjlenyomat olvasó működését - szóval arra mit javasoltok? :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#10309) Rinocerosz válasza Zitta (#10308) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem ha találsz még valahol akkor a gyári samsung fóliát tudom ajánlani.

(#10310) mdraco válasza Zitta (#10307) üzenetére


mdraco
őstag

Utolsó két nagy frissítés (oneui/android főverzió váltás) sokat javított a melegedés + teljesitmény problémán.

(#10311) Celtis válasza Zitta (#10308) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem a hidrogél fólia vált be.

(#10312) csaba1203 válasza Zitta (#10308) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem kell rá csak rontja a hatékonyságát....
Ha kicsit odafigyelsz nem rakod a kulcs csomók közé stb semmi gond nem lesz az üveggel. A leejtés ellen ha úgy esik nincs az a fólia ,ami meg fogja védeni.

(#10313) Zitta válasza mdraco (#10310) üzenetére


Zitta
őstag

Érezhetően rendben van - valóban megoldották,,,
Mindenkinek köszönöm a valaszokat!

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#10314) ClioRS


ClioRS
őstag

Tegnap délután fél 4 felé indultam el itthonról 70% akksival, volt egy fél órás teams meetingem, csináltam 15 fotót meg 1,5 percnyi videót, másra nem nagyon használtam a telefont, és úgy értem vele haza 10 óra környékén 6% akksival, hogy kikapcsoltam minden energiazabáló dolgot, meg az energiatakarékos módot is bekapcsoltam. Vajon ez mennyire normális? :U Sima S22. Rettenetesen felb.sztam magam ismét, hogy ennyit nem képes kibírni, úgyhogy valószínűleg elválunk egymástól.

(#10315) Zitta válasza ClioRS (#10314) üzenetére


Zitta
őstag

Gyorstöltővel töltöd?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#10316) Rinocerosz válasza ClioRS (#10314) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Lehet az akkumulátor már gyenge, én most vittem cseréltetni mert tovább adom a családban. 25 ezer az akkumulátor csere.
Viszont s23-ra váltottam és hát nem akarlak felidegesíteni, de szerintem adnod kellene egy esélyt ennek. Irdatlan az üzemidő.... az s22 képest. Nem is gondoltam, hogy ennyit ki fog bírni. Az s22 mire haza értrem munkából már alig volt benne... jó, használom is + bt füles és óra.
Viszont az s23 úgy kibír egy napot, hogy nem igaz. Reggel 5-től este 10-ig ki lehet vele húzni.

Úgyhogy szerintem tényleg ezt az exyfost hagyni kellene a samsungnak és áttérni snapdragonra. Most is nézd meg mit művelnek... s23 vs s24(Exynos). Jobb a korábbi telefon mint az új és még a One Ui 6.1 nem is érkezett meg, ami jobb animációt és jobb fotókat ígér.

(#10317) ClioRS válasza Zitta (#10315) üzenetére


ClioRS
őstag

Nagyon vegyes, van sima is, szuper gyors és gyors is. Sanszosan nem az akksi a gyenge, mert javult az üzemidő Android 14-gyel. De lehet kicseréltetem, bár nem várok sokat tőle.

@Rinocerosz
Pont S23-ban gondolkodom, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10318) Zitta válasza ClioRS (#10317) üzenetére


Zitta
őstag

A gyors töltés amilyen gyorsan tölt kb olyan gyorsan merül is és ezt látom Android és iOS fronton is.
12 Pro Max telefonom 1 éves és most lett 98% az akkumulátor pár nappal ezelőtt és egyáltalán nem használom a gyári gyors töltőt - inkább lassú töltés és szintén nem gyors vezetéknélküli töltés játszott mindvégig 3-4 gyorstöltéssel (amikor valóban muszáj volt)...
(Ezt csak azért írtam ide, mert ugyanennyi idős ugyanilyen telefonok a saját töltőjükkel töltve kb 85-90% környékén tartanak)
Úgyhogy érdemes lenne lecsutkázni az akkumulátort és lassú töltéssel felhúzni és megnézni úgy mit produkál - mert ez a töltési szokás amit írsz az nem igazán akku barát, mégha a gyártók ezt erőltetik is már már beteges módon.
Samsung telefonjaimat szintén lassan töltöttem évente max 5-10 indokolt gyorstöltéssel - meg is hálálta mindegyik. (Pl: 5 éves Note 9 80-82% volt amikor eladtam)
Jah és napi szinten játszani ezt a 30-80% közötti dolgot megint csak egy hülyeség!

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#10319) mdraco válasza Zitta (#10318) üzenetére


mdraco
őstag

Az a vicces, hogy míg samsung lemaradt 25 wattal, addig más gyártóknál ez már lassú töltésnek számít :DDD

(#10320) Rinocerosz válasza mdraco (#10319) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Tudom kinek mi, de engem nagyon bosszant ez a töltési sebesség. Most ezt csinálják nem tudom mióta. Már az alap modellekbe is legalább 45W-nak kellene lennie.
Sokszor úgy vagyok vele, hogy minek tegyem fel töltőre estére mert akkor ott lóg rajta csak, ráadásul ébresztő miatt jobb is ha közelebb van hozzám.
Reggel meg feltennem egy 30 percre és akkor fullon lenne. Más gyártóknál ez ben gond.
Nem tudom a samsung és az apple miért van így leragadva.

[ Szerkesztve ]

(#10321) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

S22+ telóval Telekom szolgáltatóval olyan gondom van, hogy hívás közben nincs internet. Se a gmail nem tölt be, se a Waze nem működik, se egy internet oldal.
Amint véget ér a hívás, rögtön visszajön a net.

Korábnan nem volt ilyen gondom.

Van vmi beállítás, amivel ez javítható?

Köszi

(#10322) Ernesst válasza ImI87 (#10321) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Az előfizetéseden aktív a VoLTE szolgáltatás? Ha nem, kapcsoltasd be az ügyfélszolgálattal és menni fog a mobilnet hívás közben is.

(#10323) Middle


Middle
csendes tag

Sziasztok! Feleségemnek vettem egy s22-őt és valamiért a mobilnet csak edge-be van ami kegyetlen lassú. Alapból azért vettem enki új telót mert már egy ideje panaszkodik, hogy nagyon lassú a mobilnet. Hálózati módon kívül kell még valamit állítani, vagy esetleg kérjünk új simkártyát a yetteltől mert az használódhatott el?

(#10324) Rinocerosz válasza Middle (#10323) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!
Szerintem mindenek előtt egy gyári adatok visszaállitását kéne csinálni. Megnézni úgy alap állapotban, hogy mit csinál. Ne legyen semmi backup meg ilyenek.

A sim kártyát pedig tisztítsd meg egy picit..bár sokat nem igen ér.

(#10325) Middle válasza Rinocerosz (#10324) üzenetére


Middle
csendes tag

De hát vatta új a teló, kb 3 appot töltöttem fel rá...

(#10326) Rinocerosz válasza Middle (#10325) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ooh... hát akkor sim csere. Másra nem tudok gondolni.

(#10327) ClioRS válasza Zitta (#10318) üzenetére


ClioRS
őstag

Én nem vettem észre különbséget a gyorsan feltöltött és a normál feltöltött között. Megy majd akksi cserére, aztán eladom, elegem van belőle....

(#10328) Essejó válasza ImI87 (#10321) üzenetére


Essejó
veterán

Azért milyen király lenne ha hívás közben beszól a waze, hogy most fordulj balra.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10329) Essejó válasza Middle (#10325) üzenetére


Essejó
veterán

Samun Edge? Amikor ott van a gyári samu böngésző adblock-al telepítve. Ott valami nem kóser.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10330) Jeffi válasza Essejó (#10329) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Ez most trollkodás akar lenni? Vagy tényleg nem esett le, hogy nem a böngészőre gondolt az illető? :|

X1X

(#10331) Essejó válasza Jeffi (#10330) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor mire, mert nem tudom?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10332) luciferc válasza Essejó (#10331) üzenetére


luciferc
őstag

(#10333) ImI87 válasza Ernesst (#10322) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, aktív VOLTE.
Mégis ez a jelenség van.

Esetleg vmi más ötlet?

(#10334) Songoman válasza Essejó (#10331) üzenetére


Songoman
aktív tag

Enhanced Data rates for GSM Evolution

Az EDGE egy digitális mobiltelefon-technológia, amely akár 384 kilobit/s (kbps) adatátvitelt tesz lehetővé. Ez a Global System for Mobile Communications (GSM) szabvány továbbfejlesztése, és néha 2,5G-nek is nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#10335) Celtis


Celtis
veterán

Ha már EDGE, nektek működik egyáltalán aTelekom hálózaton az EDGE? Ha gyenge lefedettségű helyen vagyok, és csak EDGE elérhető, akkor az EDGE-en soha nincs internet kapcsolat. Stabilan nulla a sebesség, a böngésző kiírja, hogy nincs internet kapcsolat. Pedig elvileg látja a hálózatot. (Valami toollal néztem, van IP cím és valami adatforgalom is.)
A régi S10e-t lehetőség volt átkapcsolni 2G only módba és ilyenkor csodák csodájára azonnal lett internet.
Soka túrázom, gyakran futok ebbe.

(#10336) viewdetails válasza Essejó (#10328) üzenetére


viewdetails
addikt

Essejó
Pont azt teszi, kihangósítvóal.

Middle
Ha nem öregebb 5-10 évnél a kártya (nem kivágott), akkor nem nagyon lehet baja (de erre csak a cserebere ad igazi választ), megkérdezted a szolgáltatót, hogy esetleg kifuthatott-e a mobilnet keretéből?

Imi87
A telefonon pár hónapja már kivették a VoLTE kapcsolót, tehát készülék részéről az elvileg mindig aktív, a hiba alapján a szolgáltatód lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10337) Essejó válasza viewdetails (#10336) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem egy 2012 Prius+om van, még nincs benne AA, de a telefon Bt-n kapcsolódik a fejegységre. Azon keresztül megy a kihangosítás. A normál telefonálás és az MSN telefon is, más viszont nem. Tehát a telefonon be kellett kapcsolni, hogy a Waze a telefon hangszóróját használja. Ezt a Google Maps-on sajna nem lehet, az némán, navigál. Ugyanígy a telefonról nem tudok menet közben yt zenét hallgatni. Illetve a telón be van kapcsolva egy rutin, hogy amikor a Bt kapcslaton a fejegységre kapcsolódik egyből indul a Waze is. És bizony hívás közben lekapcsolja a Waze hangját a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10338) z.z válasza Celtis (#10335) üzenetére


z.z
csendes tag

Most, hogy rákérdeztél, megnéztem és T-n nálam sincs már internet 2G-n. Sima S22. Pár hónapja még működött.
Ezek szerint akkor talán ez lehet amögött, hogy a T-s SIM kártyával valamikor tavaly megszűntették a hálózatválasztásnál a tisztán 2G opciót.

(#10339) Celtis válasza z.z (#10338) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a probléma hosszú évek óta fennáll. De épp azt mondom, hogy 2G only módban volt internet. Csak úgy volt internet 4G nélküli területen.
De ez valószínűleg szolgáltatói probléma. Lehet futok velük egy kört.

(#10340) z.z válasza Celtis (#10339) üzenetére


z.z
csendes tag

Visszavonom. Nálam itt most működik megint. Mondjuk én is csak erdőben használom, hogy gyorsabban fogjon GPS jelet, vagy hogy feltöltsek egy geoláda megtalálást.
Az a 0,17/0,13 Mbs a 876-os pinggel erre azért elég... :DD

[ Szerkesztve ]

(#10341) Celtis válasza z.z (#10340) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt várnám, de nekem soha nem megy, és nem csak ezzel a telefonnal. Lehet valamilyen beállítási probléma?

Ilyet rögzítettem anno.

(#10342) Arvist válasza z.z (#10338) üzenetére


Arvist
tag

Telekomosoknak kivették a menüből. Tegyél bele egy Vodafone kártyát, csinálj egy rutint csak 2G-re, és akkor visszakerül, és lesz EDGE. Utána a Voda kártyát kiveheted.

[ Szerkesztve ]

(#10343) Celtis válasza Arvist (#10342) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi. Valahol van egy Voda kártyám. Persze igazából az lenne jó ha automata módban is működne az EDGE.

(#10344) z.z válasza Arvist (#10342) üzenetére


z.z
csendes tag

Igen, ugyanerre a megoldásra jutottam én is tavaly: #8858 :)

[ Szerkesztve ]

(#10345) Celtis


Celtis
veterán

Amúgy mi az a "rutin"?

(#10346) Arvist válasza z.z (#10344) üzenetére


Arvist
tag

Én is ez alapján csináltam meg, csak nem találtam hirtelen a hozzászólásod :R.

(#10347) Arvist válasza Celtis (#10345) üzenetére


Arvist
tag

Automatizált vagy manuális indítású "parancssor".

(#10348) Arvist válasza Celtis (#10343) üzenetére


Arvist
tag

Nekem ahol megjelenik az Edge felirat, ott működik is. Ahol nem jelenik meg, ott csak telefonálni tudok.

(#10349) Arvist válasza Celtis (#10345) üzenetére


Arvist
tag

Üzemmódok és rutinok ikon.

(#10350) Celtis válasza Arvist (#10348) üzenetére


Celtis
veterán

Telekom?
Ha neked működik, akkor nekem vajon miért nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.