Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) Essejó válasza jeni (#10448) üzenetére


Essejó
veterán

Volt 1 hétig nálam S22 is, de túl kicsi volt a kijelzője az öreg szememnek. Vissza is adtam a lányomnak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10452) Essejó válasza dionaea (#10449) üzenetére


Essejó
veterán

Nem értem ezt a aksi problémát. Ha megyek valahova kocsival a telefontartó az vezeték nélküli töltő is. A számítógép asztalomon szintén van egy gyári 2 telefon+1 óra vezeték nélküli töltő, és az ágyam mellett ott a vezetékes gyári töltő, de azon bő hónapja nem volt a telefon. Szóval ha nincs épp kézben akkor semmiből nem áll rátölteni. Egy vezeték nélküli töltőt lassan gombokért lehet venni, lásd pl IKEA link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10453) csaba1203 válasza Essejó (#10452) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez ugye a hardcore userek problémája szokott lenni....
Nekik naponta 2 alkalommal biztosan tölteni kell a telefonjukat.
Normál felhasználással 1-1,5 nap nálam simán megvan.

(#10454) Rinocerosz válasza ps4rendeles (#10444) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem az s23 256gb-os verzió lenne a legtökéletesebb.
Az s23 árban elég jó, 256gb-os tároló ufs 4.0. Tehát gyorsabb mint a 128gb azért is érdemesebb.
+ a snapdragon egy jobb szerkezet és mikor a szabadban vagy egyszerűen jobba fogyasztása a telefonnak.
Elvileg az ai funkciókat meg fogja kapni az s23 is szóval ez is egy pozitívum.

S24 akkor lenne jó ha Snapis lenne, de nem az. Úgyhogy amit fel lehet hozni mellette az az, hogy újabb, egy picit jobb a kijelző és az AI funkciók(egyenlőre)

Árban egyértelműen egy s23 256 240 ezerért azért jó vétel. Ezzel szemben egy s24 256 gb több mint 300 ezer.

(#10455) dionaea


dionaea
őstag

Nem vagyok hardcore user de használom. Munkaprofil, vezeték nélküli AA, óra, amik mennek. Tölteni a kocsiban ha hosszabb útra megyek szoktam. Nyáron nem nagyon van értelme mivel melegben a töltés nagyon rossz. Mondjuk 1 óra alatt 5% szemben egy nem samsunggal ami 30-40%. Szoktam játszani de nem Cod. Ilyen gyors 5 perces játék.

Ha az AA t nem veszem akkor kibírja reggel 6 tol este 9 ig és marad huszon pár százalék (20ala sosem merítem ha
tudom)
Nálam is van mindenhol töltő.
AA sokat vesz le 1ora alatt 15%.
Kocsiba vezeték nélküli töltő csak szellőző rostélyba lenne jó de elvből nem rakok telefon tartót oda sőt a szélvédőhóz sem. Ok ez hülyeségem de 20eve nem rakok telefont így ne már hogy egy S széria miatt kell valtoznom:)

Ismétlem ez nálam van de az aksi nem acélos és ez tény, doccenesek vannak néha, néha belassul de össze szedi magát csak pont akkor amikor gyorsan kellene.
Ez a post megíràsa 3% ba került :)

(#10456) ClioRS válasza ps4rendeles (#10444) üzenetére


ClioRS
őstag

Ne sima S22-t vegyél, az biztos. Döcögni már nem döcög szerencsére, de az akksi tud elég gyorsan merülni, abban mindkét utód jobb. Nekem azért sokszor van, hogy napi kétszer töltöm, 3-4 óra képernyőidőt tud otthon wifivel. Ha már mobilnet és esetleg nagyobb fényerő kell akkor inkább 2 óra.
Ha csak 30.000 a felár az S24-re, akkor én lehet inkább azt venném, mégis egy évvel újabb telefon mint az S23, bár sok újítás azért nincs venne. De ha megelégszel az S23-mal akkor azzal is boldog leszel és spórolsz is. Én is most azt tervezem, hogy akksicserét kérek az S22-ben, aztán eladom és S23 vagy S24 lesz.

(#10457) Essejó


Essejó
veterán

Az a gáz, hogy csak az Európai verzióban van a x@ruk, az Amerikai verzióban mindben Snapi van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10458) kp78 válasza Rinocerosz (#10454) üzenetére


kp78
addikt

"Árban egyértelműen egy s23 256 240 ezerért azért jó vétel."

Hol van megbízható helyről ennyiért 256-os S23 ha nem titok? :U

(#10459) Rinocerosz válasza kp78 (#10458) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Jó... nem hivatalos, de van azért 1-2 olyan gsm bolt ami tűrhető és régóta piacon vannak. Persze jobb a hivatalos samsung garancia, de azért ezeknek a boltoknak is kell valamit vállalni a telefonra. Most ha tényleg tönkre megy valami akkor azt javítani kell nekik.
Nyilván pár dologra rá tudják mondani, hogy hát ez nem garanciális... de ha mondjuk nem kapcsol be a telefon akkor azt nekik is el kell fogadni. Ott van az is, hogy a szervizelés is hosszabb...
Viszont még akkor is spóroltál 70-100 ezer ft amiből már lehet javítani.

Azt sajnálom, hogy régen az összes samsung telefonra volt 1 év gyári garancia, függetlenül attól, hogy hol lett véve. Ügye az Applenél ez mai napig így megy.

(#10460) lasga


lasga
csendes tag

Sziasztok, megjött a havi frissítés!

(#10461) csaba1203 válasza lasga (#10460) üzenetére


csaba1203
addikt

Biztonsági semmi extra....

(#10462) Muerte68


Muerte68
addikt

Búcsúzom a topictól S23 Ultrára váltottam főleg a pen miatt meg hogy most gyakorlatilag az S22 régi áráért megkaptam
Nekem az elmúlt cirka 2 évben nem volt semmi bajom a mobillal kicsi jó tudású mobil volt
Az S23 U tetszik jó teló kicsit nagy elég vastag, de egyébként gyors jó aksi, és pen :D
Jó kis teló volt az S22 én elégedett voltam vele főleg a pen miatt váltottam egyébként teljesen megfelelt amire kellett

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10463) csaba1203 válasza Muerte68 (#10462) üzenetére


csaba1203
addikt

Gratula és használd sokáig az új szerzeményt!
Nekem ez a méret is határeset de sajnos nincs nagyon más a piacon.
Az ultra számomra már méretben kiveri a biztosítékot.... :D :DD

(#10464) hevepapa válasza csaba1203 (#10463) üzenetére


hevepapa
senior tag

Sok jót hallottam én is az S23 U-ról. De még maradok az sima S22-nél. Elég nagy a tenyerem, de az ultra méretek valahogy nem kényelmesek. Őszintén szólva: a kezemnek legkényelmesebb telefonom eddig az S8 volt!

(#10465) dionaea válasza hevepapa (#10464) üzenetére


dionaea
őstag

A legjobb Samsung amit eddig használtam az s8 mind a mai napig egy élmény kézbe fogni. És ez volt az utolsó S széria aminek nem csak a neve volt az, és amit használtam. Családban maradt és még mindig teszi a dolgát.

(#10466) hevepapa válasza dionaea (#10465) üzenetére


hevepapa
senior tag

Szerintem is. Kb. 3 évig használtam, csak aztán jött a céges S22 lehetőség és így az S8 ment a fiókba tartaléknak. Nagyon szerettem, de elcsábultam az ingyen telefontól :)Egyébként az S22 is bejött, csak a feelingje más.

(#10467) Muerte68 válasza csaba1203 (#10463) üzenetére


Muerte68
addikt

A méret nekem is hiányzik, ez minden zsebből kilóg, plusz vastag is
Viszont van pen az aksi 2 nap, és gyors
Egyébként furcsa de nagyon kézre áll a formája jobb mint a 22 ultrának úgyhogy ezzel nincs baj
Viszont hurcolni körülményes
Sajnos nincs kisebb pennel
Ez a 22 méret egyébként szerintem tökéletes

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10468) viewdetails


viewdetails
addikt

Nem tudom, hányan használunk itt BT kiegészítőket, okosóra, fitneszkarkötő, de a GSAM-ban már régóta nézegettem, hogy mekkorát harap nálam (>33%) a bluetooth az akksiból. Kíváncsiságból kikapcsoltam, és a telefon fogyasztása kb. a felére esett vissza a statisztika szerint. :Y

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10469) hevepapa válasza viewdetails (#10468) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam egy Xiaomi Smart Band 7 van. Külön nem néztem, de nem tűnik jelentősnek a BT fogyasztás.

(#10470) nkmedve válasza viewdetails (#10468) üzenetére


nkmedve
őstag

Én Galaxy Watch 4-et használok kb. az első naptól, folyamatosan kapcsolódva a telefonhoz. Átlag 50-60%-ot merül 24 óra alatt a telefon (annyit kell rátöltsek minden este) az én használati szokásaim szerint, én teljesen meg vagyok elégedve.

(#10471) 7Heads Drago válasza viewdetails (#10468) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez telefon és applikáció függő. A régebbi telok többet merültek a Bt használat mellet. Az újjabak kevesebbet. Az egyre újabb Bt verziókkal csökken az energia használatuk. De ez igaz a wifi-re, gps-re vagy a dual sim-re is.
Nekem a dual sim pl durván beleszólt a P30 vagy az I11 akku idejébe. A most vásárolt Poco F5 pl már egész jól bírja ezt is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10472) firka70


firka70
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tudja valaki a megoldást:
Felraktam én balga a Galéria újabb verzióját s ezzel elvesztettem egy nagyon hasznos funkciót. Ha rámentem egy személyt, arcot tartalmazó képre, akkor felfelé suhintva a részletek mellett ott volt a személy neve, s ki lehettet kerestetni vele a többi, azt a személyt tartalmazó képet. Ez így működött étel, autó, óra, etc megjelenítésekor is. Most csak "teggelni" tudom, hozzá tudok adni egy kategóriát, cimkét, s csak azokat hozza fel, amik már korábban is meg lettek cimkézve. Ez most külön beállítás lett valahol, hogy keresse meg a többi ugyanazon kategóriába tartozó képet? A személyek esetében működik (arcfelismerés). Mást nem hoz fel hasonló kategóriában.

Esetleges válaszokat köszönöm előre is.
F.

(#10473) Songoman válasza firka70 (#10472) üzenetére


Songoman
aktív tag

Preferences -> Group similar faces

(#10474) firka70 válasza Songoman (#10473) üzenetére


firka70
csendes tag

Köszi, de ez minek a beállításában kell keresnem? Nem dobott találatot a Galéria sehol erre. Csak az általam létrehozott cimkéket, s emberi arcokat adja fel. Viszont találtam olyat a Galériában, a keresésénll legalul, hogy dolgok táj kategória, amiben pl. már célirányosan csoprtosítva adja a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#10475) Claptonic


Claptonic
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy zöld színű S22-est, tudtok tippeket adni jó átlátszó tokra és fóliára (illetve akár jó boltra ahol fel is rakják)?
Előre is köszi.

(#10476) kcsa válasza Claptonic (#10475) üzenetére


kcsa
veterán

A legjobb fólia talán a gyári (2db/doboz), átlátszó tokok közül nekem Alza sajátmárkás van, kellemes meglepetés.

(#10477) jupp008


jupp008
senior tag

Utóbbi napokban nem zavar be nektek valamelyik progi a teló gyorsabb merülésébe ?
Nekem a Health -ra jelez be folyamatosan, de az összegzés szerint alig pár százalékot fogyaszt csak. Valami azonban ténylegesen gyorsabban meríti a telót pár napja.

(#10478) kcsa válasza jupp008 (#10477) üzenetére


kcsa
veterán

Ez hagyján, de az elmúlt napokban kétszer is brutálisan lelassult, újraindítani is alig bírtam. A márciusi frissítésben valami nem stimmel...

(#10479) viewdetails válasza jupp008 (#10477) üzenetére


viewdetails
addikt

Az alábbiak nem optimalizáltak akkuhasználatban, ellenőrizd ezeket: Galaxy Watch4 Manager (ill. Galaxy Buds2 Manager nekem), Galaxy Wearable, Samsung Health, Samsung Health Monitor.
Ezeknél áttettem Optimalizáltra ahol lehetett, azóta rendben a merülés.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10480) kcsa válasza viewdetails (#10479) üzenetére


kcsa
veterán

És rendben lévőnek tűnik a működés? Csak mert ha elmegy a Watch app aludni, akkor nem vagyok biztos benne, hogy megjönnek az értesítések :)

(#10481) viewdetails válasza kcsa (#10480) üzenetére


viewdetails
addikt

IM appok nekem alapvetően nem csipognak rajta, de minden más látszólag időben megérkezik.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10482) ClioRS


ClioRS
őstag

Aki használja a Samsung Emailt annak jól működik? Nekem 100ból egyszer jelez azonnal ha email jött, vagy nem is frissít vagy órákkal később jön csak értesítés. Ha belépek az appba akkor mindig órákkal korábbi utolsó szinkronizálást mutat. Mi a baja?

(#10483) dancsuri


dancsuri
veterán

(#10484) TODI1111 válasza dancsuri (#10483) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha jól látom ez egy tegnapi hír. Ma el is kezdődött a frissítés a 23-as szériára.

(#10485) jeni válasza dancsuri (#10483) üzenetére


jeni
félisten

de még az S22 szériára,hogy kijöjjön arra várni kell

(#10486) viewdetails válasza viewdetails (#10479) üzenetére


viewdetails
addikt

Revideálom, hiába kapcsoltam őket optimalizáltra, a Wearable-t folyamatosan visszarakta éjjel a rendszer nem-optimalizáltra. Szóval nem ez a megoldás.

Más: az Eszközkarbantartó-ba a legutolsó alkalmazás frissítésnél visszarakták, hogy a legutolsó töltés óta eltelt grafikont is mutassa, ne csak az aktuális napit.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#10487) ClioRS válasza viewdetails (#10486) üzenetére


ClioRS
őstag

Hol van ez a legutolsó töltés grafikon?

(#10488) TODI1111 válasza ClioRS (#10487) üzenetére


TODI1111
addikt

S24 ultránál itt. Gondolom ennél a szériánál is.

(#10489) ClioRS válasza TODI1111 (#10488) üzenetére


ClioRS
őstag

Tényleg, köszi, figyelmetlen voltam. Mondjuk azt még mindig nem írja mennyi képernyőidő van a töltés óta, de majd talán sikerül ezt is megoldani fél éven belül :DDD

(#10490) TODI1111 válasza ClioRS (#10489) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha rányomsz a részletekre akkor mutatja

(#10491) ClioRS válasza TODI1111 (#10490) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszi! Egyébként elég csak a grafinkonra bökni.

(#10492) TODI1111 válasza ClioRS (#10491) üzenetére


TODI1111
addikt

Igen, tudom. Én még egyszerűbben jutok oda. [Ezt] a programot használom, hogy közvetlen parancsikont csináljak. Ebben az esetben a parancsikon egyből ezt az ablakot nyitja meg.

(#10493) Arm_64


Arm_64
csendes újonc

Sziasztok, a közel jövőben vennék egy samsungot, S21 vagy S22 (mind a kettő base modell). Tudom hogy az 22-nek kisebb az aksija de számomra nem probléma, illetve azt is tudom hogy 1-el újabb proci van benne, de nem nagyon használnám játékra. Kamera ügyileg viszont teljesen más a választék. A 22-nek jobb kamerája van? Csak mert [link] itt az 21 élesebb képet csinált, és ha ez így van akkor ezt mennyire lehet észre venni képeken hogy 22-nek "rosszabb" a kamerája(ha rosszabb). Csak mert mind a kettőt hallottam hogy egyiknek jobb a másiknak nem és fordítva.

(#10494) Gyb001 válasza Arm_64 (#10493) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nekem van s22 meg s21Fe (saját, céges)
Szinte mindenben a s21fe nyer.
Picit jobb kép, jobb akkuidő, NEM melegszik.
Jobb térerő, ezzel jól működik az android autó.
Talán a hangszórója jobb az s22 nek.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#10495) Claptonic


Claptonic
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam arra utalást, hogyan lehet megoldani, hogy a gmail értesítései megjelenjenek. Külföldi fórumokon is ismert probléma, nekem eddig egyik megoldás sem működött.
Előre is köszi a válaszokat.

(#10496) janeszgol válasza Arm_64 (#10493) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez az összehasonlítás a teszt pillanatában érdekes. 1-2 év után több javítás (vagy rontás) jön a kamerához is.
Én az S21 vs S22 körben az S21-et venném meg. A15-öt még kap, utána 1 évig még biztonsági frissítést is, szóval még 2-3 évig egészen nyugodtan fogod tudni használni.

Én S23-at veszek, már meg is rendeltem. (Céges A34 lapát, meg úgy minden és kell egy kisebb.)

(#10497) lasga


lasga
csendes tag

Jött frissítés, de még nem 6.1

(#10498) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Megérkezett az áprilisi biztonsági frissítés (ez még nem a OneUI 6.1).

(Szerk.: lasga megelőzött :))

[ Szerkesztve ]

(#10500) csaba1203 válasza akos_ur (#10499) üzenetére


csaba1203
addikt

Várható volt, hogy meglépik....
Későbbi kiadásra számítottam de úgy néz ki a csúcskategória náluk is kiemelt stratégiailag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.