Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) amespd válasza Essejó (#9600) üzenetére


amespd
csendes újonc

Nincs valós tapasztalatom, csak a Plusból tudok kiindulni, meg a tesztekre hagyatkozni, amiket körbejártam vásárlás előtt én is. Igazából arra próbálok kilyukadni, hogy szerintem az alapmodell esetén reggel nem tudsz olyan biztonságérzettel elindulni otthonról, mint mondjuk a Plus, vagy a sima S23 esetén, hovatovább, egy bármilyen OnePlus, vagy az iPhone-ok közül a Plus - ProMaxok esetén. Simán lehet, hogy átlagos, vagy az alatti használattal kibírja a napot, hazaérsz 10-15-20%-kal, de szerintem ez semmilyen esetben sem optimális.

Ahogy írod is, délután 4 körül huszon pár százalékra esik a készülék, mi történik, ha a tervezetthez képest hosszabbra nyúlik a nap és nincs épp töltési lehetőség?
Abban az esetben, ha útközben, melóban, mindenhol van töltő, úgy jó lehet. Viszont azt lássuk be, hogy még mindig elfogadhatóbb lenne egy olyan telefonnál a gyenge üzemidő, ami 80, 100, 120W-tal tölt fel, így a biztonságérzet azért viszonylag erős lenne :)

► Privátban mindig elérsz, szinte azonnal látom. Minden esetben illik egy válasszal megtisztelni a másikat körülményektől függetlenül. ◄

(#9602) S@c@ válasza amespd (#9601) üzenetére


S@c@
őstag

Van olyan magic dolog, hogy powerbank ha epp kirandulaz a vadonban es nincs toltesi lehetoseged. Azert ma mar ritka, hogy nem tudod tolteni a telefonod varosban. (Vonaton, buszon, kavazokban, plazakban negyed ora toltes kb 20-30%ot tesz bele.)

A plusnal is ha a hatterbe beragad valami ugyanott leszel es lemerul.

[ Szerkesztve ]

(#9603) amespd válasza S@c@ (#9602) üzenetére


amespd
csendes újonc

Szerintem azok után, ahol most tart a technológia semmi sem indokolja, hogy egy átlagos reggel 6-tól este mondjuk 8-ig tartó napon powerbankkal kelljen járkálni. Az, hogy esetleg melóban feldobod töltőre, az egy kényelmes mentőopció, de elég kellemetlen lenne, ha vonaton, vagy plázában a telefonom töltésével kéne foglalkoznom. Én - és szerintem nem csak én - ezt az adott készülék hiányosságainak tudom be. Nem ördögtől való, hogy 40-50%-kal érj haza egy húzósabb nap után is :)

90 különböző telefonom volt az elmúlt 10 évben, sosem ragadt be semmi, sosem okozott semmi átlagon felüli akksifogyasztást, minden más szerintem user error :)

[ Szerkesztve ]

► Privátban mindig elérsz, szinte azonnal látom. Minden esetben illik egy válasszal megtisztelni a másikat körülményektől függetlenül. ◄

(#9604) Dnalorr válasza amespd (#9601) üzenetére


Dnalorr
tag

"az alapmodell esetén reggel nem tudsz olyan biztonságérzettel elindulni otthonról"
Ezt tanúsíthatom. :) Sima S22-m van, a korábbi csúcstelefonjaimnál soha nem hurcolásztam magammal se töltőt, se power bankot, mert mindig kibírt legalább egy napot közepesen intenzív használat mellett.
Az S22-nél ennyire azért nem vagyok magabiztos...

(#9605) HWSW válasza Bigemperor (#9598) üzenetére


HWSW
tag

Dettó, de az enyém hétfőn megy vissza. Napi 4-6 órát ülök autóban, és az, hogy nincs normális térerő, felfoghatatlan. Hívás közben a net megszakad, csak akkor szedi össze magát, ha letettük. A forrósodását és az üzemidőt nagyjából tudtam menedzselni, de nem azért vettem, hogy a telefont 70%-ban használjam. Ha az ára is 120e körül lenne, akkor egy szavam se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9606) kenwood3 válasza Bigemperor (#9598) üzenetére


kenwood3
őstag

Amiota energiatekarekos modban hasznalom, estere 40% van meg benne majdnem mindig

Mi az az ekezet dragasag??

(#9607) viewdetails válasza HWSW (#9605) üzenetére


viewdetails
addikt

Térerő gondok, net szakadás/VoLTE hiánya jellemzően szolgáltatói probléma.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#9608) HWSW válasza viewdetails (#9607) üzenetére


HWSW
tag

A Xiaomi Redmi Note 9 Pro-n nem voltak ilyen problémáim.

[ Szerkesztve ]

(#9609) viewdetails válasza HWSW (#9608) üzenetére


viewdetails
addikt

Akkor még egy érv, hogy visszaválts a Xiaomira.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#9610) HWSW válasza viewdetails (#9609) üzenetére


HWSW
tag

Motorola lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9611) HWSW válasza viewdetails (#9607) üzenetére


HWSW
tag

Ma pl. 12:19-kor jön egyszerre 4 SMS, hogy 4-en próbáltak hívni (11:18 és 12:19 között), de nem értek el. A telefon az asztalon volt, szokásos, 1 pucás térerejével. Ma megjött a Motorola, ua. a SIM kártya, ugyanott az asztalon: full térerő.

[ Szerkesztve ]

(#9612) kcsa válasza HWSW (#9611) üzenetére


kcsa
veterán

A pálcikák száma sajnos nem túl exakt érték, de legyen szerencséd :)

(#9613) polonic válasza HWSW (#9611) üzenetére


polonic
félisten

Az rsrp-t kell nézni valami programmal, nem a kijelzett pálcikát.

(#9614) PofaJenö válasza polonic (#9613) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ilyesmi ?

Tárcsázóba *#0011#

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#9615) polonic válasza PofaJenö (#9614) üzenetére


polonic
félisten

Igen. -80 fölött kitűnő a jel. -80 -90 között jó, -90 és -100 között kb a cella közepén van a telefon. -100 alatt a cella határ jön.
Ezeket az értékeket kell összehasonlítani a telefonokon.

(#9616) fila válasza polonic (#9615) üzenetére


fila
senior tag

Akkor az enyém übergáz?

Huawei P40 lite-n vajon hogyan kell ezt megnézni?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#9617) polonic válasza fila (#9616) üzenetére


polonic
félisten

Nem azt jelenti azért, hogy übergáz, hanem hogy cella határán van az ekszöz és jöhet hamarosan egy handover. Altalánosságban van ez. Persze ez a hálózat konfigurációjától és a bázisállomás helyétől is függ.
-120 alatt van igazából "gond". De egyébként még az rsrq és sinr is befolyásol dolgokat. De inkább itt elég az rsrp-t figyelni.

Azt nem tudom, ott milyen kódok vannak. De ott pl netmonster app segíthet, az is kiírja az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#9618) fila válasza polonic (#9617) üzenetére


fila
senior tag

Köszönöm szépen :R

Bár az adatokat értékelni nem tudom 😁

P40 lite ugyanabban a fotelben:

S22/256, kétszer, értékek egyébként ugrálnak, van hogy -50....


5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#9619) Hrdi2


Hrdi2
tag

Sziasztok tegnap óta nincs térerőm vagy csak alig . Más is tapasztalt ilyet ?

(#9620) kcsa válasza Hrdi2 (#9619) üzenetére


kcsa
veterán

Bántás nélkül: gondolod hogy egyik napról a másikra az összes S22 elromlik, letiltják, stb? :) Szolgáltatódnál kéne nézelődni: más telefonokon van térerő? Ha ott is gyengült akkor panasz. Ha mindenki másnak jó, akkor kellene átnézni a telefonod.

(#9621) polonic válasza fila (#9618) üzenetére


polonic
félisten

Mindig a legfelső cella értékeit nézd. Az az alapsáv. A többi lehet a CA miatt a többi cella vagy akár szomszédos cellák is.

(#9622) Hrdi2 válasza kcsa (#9620) üzenetére


Hrdi2
tag

Nem gondolom hogy az összes hanem hogy mostanában járt e így valaki. A szolgáltató most szólt hogy náluk minden rendben .

(#9623) kcsa válasza Hrdi2 (#9622) üzenetére


kcsa
veterán

Továbbra is más telefonnal kellene keresztellenőrzést végezni, Yettel (még Telenor néven) rendszeresen utasított el ügyfélpanaszt egy általam jól ismert helyen/helyzetben, ahol egyértelműen szolgáltatói hiányosság volt, szóval egy félig-meddig automatikus levelet nem vennék készpénznek ;)

(#9624) csaba1203 válasza Hrdi2 (#9619) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#9625) akos_ur


akos_ur
aktív tag

megjött a szeptemberi update

(#9626) csaba1203 válasza akos_ur (#9625) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#9627) Songoman


Songoman
aktív tag

Nálam még nem ajánlotta fel.

(#9628) csaba1203 válasza Songoman (#9627) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam sem...
Rányomtam a frissítés menüre és utána ment minden.

(#9629) Nodika88


Nodika88
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van a telefonnal, mikor a zsebemből kiveszem azt irja ki hogy 5-10-30-60-120 perc mulva ujrapróbalkozhatok a feloldással, ma konkretan fel napig nem tudtam hasznalni a telefont.. kilehet ezt valahogy kapcsolni?

Koszonom a segítséget!

Samsug S22 Ultra

(#9630) trialboj válasza Nodika88 (#9629) üzenetére


trialboj
őstag

Kapcsold ki a double tap to turn on screen opciót, aktiváld az accidental touch protectiont, és keress rá a smart lockra, majd nézz körül, pl az on body detection az legyen aktív. Ha még azután is csinálja az elég baj, de akkor meg ki kell szedni a face recognitiont, és ha véletlenül fel is ébredne a zsebedben, nem kezd el arcot keresni, majd ad hibás logint ha nem talál.
Nekem nincs ilyen gondom, szóval tuti megoldható szoftból.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9631) ferenck


ferenck
senior tag

S22+ új frissítés.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#9632) csaba1203 válasza ferenck (#9631) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem új már 2 hete tölthető....

(#9633) Songoman válasza csaba1203 (#9632) üzenetére


Songoman
aktív tag

Mar akinek. Nekem mátol.

(#9634) kcsa válasza Songoman (#9633) üzenetére


kcsa
veterán

Kézzel keresve se volt idáig update, vagy ma kaptál pusht róla?

(#9635) csaba1203 válasza Songoman (#9633) üzenetére


csaba1203
addikt

#9625
Ezek szerint külön frissítést kapnak az S22 és S22+-ok?..... :Y

(#9636) PofaJenö válasza csaba1203 (#9635) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Lehetséges
Én 8-án kaptam

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#9637) tgabe25


tgabe25
tag

Üdv urak,
.
Infóként ha valakinél az usb kezd el bajlódni.

Korábban jelentkeztem a fórumon, töltés problémával, eddig tudtam sajna húzni. 1 hónapja kezdődött, általánosan úgy, hogy nedvességet érzékelt mikor közelébe nem volt párának sem. Ezt magától, töltés nélkül is csinálta, volt mikor töltéskor kezdte el csinálni. Ilyenkor 2-8 órás intervallumban nem tudtam tölteni a telefont. Elsőnek a nem gyári töltőkkel nem egyezett, gyári töltővel/kábellel tudtam idáig húzni. Ma már a gyári töltőre nem reagált, de abszolút nem. Tehát semmi hibaüzenet, szimplán nem tölt. Este lefekvés előtt 5%-on töltőre raktam, itt még indult a töltés, reggelre lemerült, egésznap töltőn volt de reménytelen.

Próbáltam itt mindent, minden szoftveres lehetőséget, finom kefével tisztítani a portot (aminek amúgy külsérelmi nyoma nincs még mikroszkóppal nézve sem).

Ismerős ugyanilyen sima S22 telefonja is ugyanebben a szituban csak az meg gyári töltővel nem tölt, minden mással igen de azokkal is bajlódik, jelenleg.

Szervízben átvették, ha érdekel valakit megírom a fejleményeket

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#9638) Konyika válasza tgabe25 (#9637) üzenetére


Konyika
senior tag

Szerintem mindenkit érdekel. Kérjük a fejleményeket :R

Vezeték nélküli töltés?

(#9639) tgabe25 válasza Konyika (#9638) üzenetére


tgabe25
tag

Amint hívnak jelzek :)
Vezeték nélküli töltést nem próbáltam, nincs töltőm hozzá. Valószínű azzal töltene szerintem.

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#9640) csaba1203 válasza tgabe25 (#9639) üzenetére


csaba1203
addikt

Mióta tönkre ment az A8 2018-ban az USB portom, azóta ha van rá lehetőség inkább a vezeték nélküli töltést használom...
Többek közt ezért is váltottam S szériára. Ma már fillérekért lehet venni töltőket is és így megkímélem a c portomat is.

(#9641) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

sziasztok, banán effektes sima s22-vel tudnának kezdeni valamit a szervízbe? vagy hanyagolhatom vele a fotózást :D

(#9642) Dnalorr válasza sipoczgabor (#9641) üzenetére


Dnalorr
tag

Olyan opció nem játszik, hogy elfogadod a banán effektet és fotózol tovább? ;]

(#9643) kaciokos válasza sipoczgabor (#9641) üzenetére


kaciokos
őstag

Erről már hallottam, mondjuk legfőképp S23 kapcsán, de látni még nem láttam. Tudnál mutatni egy példát?

(#9644) sipoczgabor válasza Dnalorr (#9642) üzenetére


sipoczgabor
tag

túl egyszerű lenne egy "flagship" mobilnál, főleg hogy még játszásra se alkalmas, most mondjam azt hogy semmire nem jó? de legalább a rezgőmotorja fasza?

(#9645) sipoczgabor válasza kaciokos (#9643) üzenetére


sipoczgabor
tag

Tessék, egy átlagos fotó, kozepes fenyviszonyokkal

[ Szerkesztve ]

(#9646) Dnalorr válasza kaciokos (#9643) üzenetére


Dnalorr
tag

Jellemzően a kép közepén éles, de banán alakban mosódott. Autófokusz hiba. S23-nál is jellemző, igen...
Én főként dokumentumok közeli fotózásánál veszem észre, egyéb esetben nem feltűnő, vagy nem is jelentezik.

#9644sipoczgabor: Mondjuk én bele tudok kötni a rezgőmotorba, mert elég gyengécske... Van, hogy itt rezeg mellettem és nem veszem észre, ha hívnak... :D Egyébként a legnagyobb pozitívumaként pont a fotós képességeit tudom kiemelni, a banana blurral pedig együtt lehet élni, ha nem fétised, hogy non-stop dokumentumokat fotózzál közelről. Ne mondjuk azt, hogy semmire se jó, inkább azt, hogy korlátozottan alkalmas mindenre. :U :R

(#9647) sipoczgabor válasza Dnalorr (#9646) üzenetére


sipoczgabor
tag

együtt lehet élni, de minek ha olcsóbb telefonoknál sem kell szenvedni ennyit pl egy személyi befotózáson, nyílván tájképeknél minden egyébnél nem zavaró, mondjuk a rezgéssel nekem az a bajom, hogy alkalmazás szinten nem választható ki a séma, pl kb plutty hangot ad ki nálam a messenger, az a hang amitől még nem kapok sztrókot, cserébe ha le van rezgőre rakva, kb észre se venni. Ez számomra érthetetlen ilyen szempontból az értesítések beállítása :D

(#9648) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

ismerősöm S22-jén Viberen és Messengeren is jellemző, h az üzenetek csak akkor jönnek meg ha megnyitja az alkalmazást vagy csak nagyon sokat késnek, illetve van, h többször is olvasatlannak mutatja ugyanazt az üzenetet olvasás után is. Betettem ezeket az appokat a sosem alvó alkalmazások közé, de nem segített (egyébként szomszédom A34-e is ezt csinálja), van esetleg vkinek tippje, mit lehetne még beállítani?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9649) kaciokos válasza Magnat (#9648) üzenetére


kaciokos
őstag

3 dolgot szoktam beállítani azoknál az appoknál, amiket folyamatosan szeretném, hogy fussanak:
1. Settings -> Apps -> Adott alkalmazás -> Battery -> Unrestricted
2. Settings -> Battery and Device Care -> Memory -> Excluded Apps-hoz hozzáadni
3. Settings -> Battery and Device Care -> Battery -> Backgroud usage limits -> Never sleeping apps-hoz hozzáadni

Egyébként az első beállításnak is van olyan menüje, ahol gyorsan több alkalmazást be lehet pipálni, de egy ideje (talán Android 12 óta) el van rejtve, valami trükk kell az előhozásához, de ha csak 4-5 alkalmazásról van szó, akkor tökmindegy.

Bocs, hogy angolul, nálam arra van állítva a telefon, de remélem, megtalálod.

(#9650) Magnat válasza kaciokos (#9649) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Köszi, persze megvannak, beállitom, hátha segít nekik!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.