Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) patomi válasza n0is3es (#4100) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Ohh bakker, na ennyire nem vettem elő a dobozból. :D De talán akad otthon átalakító, ha más nem marad..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4102) direwolf válasza bezo076 (#4097) üzenetére


direwolf
őstag

Lóf@szt! Nem a Samsung problémája, ha valami dzsunka kínai kábel nem működik. Minden USB kábelnek kompatibilisnek kellene lennie az USB szabvánnyal. Kínában ezt nem értik. Ennyi a "titok".

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4103) Energie X válasza Tulku (#4093) üzenetére


Energie X
őstag

Nem jó a telefonnak a kábel. Próbáld ki másikkal. Nekem A52s kábelével jó volt, viszont Galaxy Tab S3 töltőkábelével csak töltést engedélyezte. Huawei P30 kábelável is csak töltést engedélyezte.

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#4104) SztiviVander válasza Energie X (#4103) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mert a galaxy tab is egy dzsunka kinai sz*r, lasd fentebb a "titok nyitjat" :D

(#4105) bezo076 válasza direwolf (#4102) üzenetére


bezo076
tag

P30pro-n ment a gyorstöltés az 1000ft-os kínai kábellel is.Volt pár Samsungom,mind válogatós volt.Nekem ez a tapasztalatom.Ehhez inkább megvettem a gyári 25W-os töltőt...biztosra megyek.

(#4106) thboxx válasza citizen05 (#4078) üzenetére


thboxx
aktív tag

Lehet. Én minden droidos telefonomon használtam külön biztonsági szoftvert. Valahogy azokban jobban bízok. Nem zavarja be a gyárit, nem is lassítja a telefont. Ellenben mindent szépen ellenőriz és csak 1800Ft kb egy évre. Árukeresőn szoktam licencet túrni hozzá. Jól meg kell nézni, mert nem mindenhol adnak e-licencet.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4107) citizen05 válasza thboxx (#4106) üzenetére


citizen05
tag

Köszönöm szépen az információt.
Akkor utána nézek a licencnek.

(#4108) direwolf válasza SztiviVander (#4104) üzenetére


direwolf
őstag

Elképzelhetetlennek tartod, hogy a galaxy tab mellé egy fos kábelt csomagol a samsung?

@bezo076: nem csak az ár határozza meg a minőséget. Nincs olyan, hogy samsung usb kábel. Amelyik szabvány szerint épül, azzal megy minden minden készüléken.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4109) bollokcs80 válasza direwolf (#4108) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sőt, ahhoz képest, hogy kinézetre milyen "tyúkbél" kábel, töltésnél simán átvisz 4-5 Ampert.

B.Cs.

(#4110) bezo076 válasza direwolf (#4108) üzenetére


bezo076
tag

Nem kötözködni akarok,de akkor áruld már el,hogy a gyári Samsung töltőbe bedugok egy gyári Huawei c-s kábelt,nem megy vele a gyorstöltés.....ha már szabványról beszélünk.De a Huawei töltővel és a Samsung kábelel a P30pro-n simán ment.Ezért van,hogy pc-n az egyik fajta kábelel csak a tőltés megy,a másikkal pedig tudod mòkolni is.

(#4111) blueMerle válasza bezo076 (#4110) üzenetére


blueMerle
veterán

akkor áruld már el,hogy a gyári Samsung töltőbe bedugok egy gyári Huawei c-s kábelt,nem megy vele a gyorstöltés

Ezt simán elképzelhetőnek tartom. A Samsungok tényleg válogatósak. Nekem sem megy a gyorstöltés egy Lenovos kábellel, ami a Lenovo tabot meg úgy tölti... Viszont a Lenovonak meg jó a Samsung kábele is. :F :D Őszintén szólva én a QI magsafe powerbankes töltőn kívül (mert ebből ugye nincs gyári megoldás) mindenből eredetit használok hozzá (pl. hálózati töltők, dex adapter, kábelek). Pont ezért.

[ Szerkesztve ]

(#4112) bezo076 válasza blueMerle (#4111) üzenetére


bezo076
tag

Így van!Hiába szabvány,van pár gyártó aminek a termékei csak a saját kábeleivel működnek normálisan.:F

(#4113) direwolf válasza bezo076 (#4110) üzenetére


direwolf
őstag

Nem kötözködsz, sajnos az USB szabvány egy elég ingoványos terület. A form factor (jelen esetben type-c) nem garantál semmit. Lehet akár USB 2.0 kommunikációs szabványnak megfelelő is, ahogy én is jártam 3db kínai rendelésemnél. Anyáztam is rendesen, de a "kedves" kis sárga azt sem értette mi a problémám :( Szóval ha a kábel type-c, és a kommunikációs szabványt is teljesíti amit az eszköz kíván (tippre az S21FE min. 3.1-et kér) akkor fog csak teljes értékűen működni.
És hogy ne álljunk meg itt, még az is lehet, hogy az adott eszköz töltőáramköre lecsekkolja, hogy mennyi áramot tud folyamatosan átpumpálni a vezetéken a szabvány feszültségtartományban maradva (+5V). Ez meg a gyártási minőség kategória.
De abban biztos lehetsz, hogy nincs olyan, hogy samsung kábel, meg huawei kábel stb. Csak minőség és szabvány kérdése a siker.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4114) bollokcs80 válasza direwolf (#4113) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

És sajnos kábé ahány gyártó, annyi szabvány. OnePlus 7T telóm pl. idegen töltőkkel max 8-10 wattal töltött a gyári 25-30 helyett. A Basesusnál találtam hozzá egy 30 wattos szettet, ami tudta az eggyel régebbi szabványú töltésüket és azzal aránylag tűrhető időt ment. Sajnos a noname kínai kábelek tényleg siralmasak.

Más: Emag most szór 10 százalékos kupont Samsung mobilokhoz. A hivatalos áruházban most nincs érvényes kód?

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4115) direwolf válasza bollokcs80 (#4114) üzenetére


direwolf
őstag

A töltőszabványok külön téma, az nem az USB szabvány része (pontosabban csak a PowerDelivery). De valóban, ez a terület is el van qrva, hogy magyarosan fejezzem ki magam. Kupleráj ez az egész... :(

És hogy kárörvendjek egy kicsit, ebbe a híg foschba rángatták bele az Applet. Csoda, hogy rögtön úgy kezdték, hogy a töltő IC lecsekkolja, hogy a másik oldalon Apple töltő van-e? :D

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4116) kress


kress
aktív tag

nekem ikea és blitzwolf kábelekkel eddig minden ment, és nem voltak sokkal drágábbak mint a kínaiaik

(#4117) Criminal017


Criminal017
őstag

Töltés témához:
Qualcomm Quick Charge 3.0 képes töltőfejtől a telefon gyorstöltést fog írni.

Ahhoz, hogy elérjük az elméleti maximumot (25W), Power Delivery 3.0 szabványú töltőfejünk kell legyen, ekkor fog szupergyors töltést írni a teló. A telefonhoz adott kábel képes a PD3.0 töltésre.

Erre a célra (megfizethető áron) a Baseus GaN töltőit tudom ajánlani.

(#4118) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

S23 Ultra vs S21FE speed test

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#4119) doooo válasza FrankMonzano (#4118) üzenetére


doooo
veterán

Akkor ide is leírom: ez egy S22U, nem S23U.
Kicsit jobban meg kell nézni ezeket az eleve semmitmondó, ócska YT videókat, és nem feltétel nélkül elhinni azt, ami a címbe van írva.

(#4120) Energie X válasza Vitaqo (#4029) üzenetére


Energie X
őstag

Na nyomtál fr-t?

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#4121) Vitaqo válasza Energie X (#4120) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nyomtam, egyenlőre 5.1-el ezt tudja 85%-ról.

(#4122) bollokcs80 válasza direwolf (#4115) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az Apple még ebben elég korrektül működik, PD töltőkkel simán megy. Nyilván ott is érdemes minőségi kiegészítőket használni, amik egyébként még így is a gyári cuccoknál olcsóbbak. Ott inkább a Lightning gáz, remélhetőleg lassan kihal.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4123) direwolf válasza bollokcs80 (#4122) üzenetére


direwolf
őstag

Nem olvastad az EU rendeletet a kötelező USB type-c töltőcsatiról?

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4124) kekedi válasza bollokcs80 (#4114) üzenetére


kekedi
senior tag

De vannak Kuponok. A kunyerálóba én már találtam két 10% kos kupont is amit levont az s21 FE ből. Plusz készülék beszamitas plusz 25k. 185k ra sikerült levinni a telefon árát. Nem rossz, de nincs olyan jó mint volt.

(#4125) bollokcs80 válasza direwolf (#4123) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De, azért írtam, hogy remélhetőleg... :)

#kekedi: Az azért egész jó ár.

B.Cs.

(#4126) kress válasza direwolf (#4123) üzenetére


kress
aktív tag

volt valami hír, hogy az apple áttér usbc-re, de valami korlátozást épít be, így csak a saját cuccaikkal lehet kihasználni, más termékkel csak a minimálisat hozza majd

(#4127) n0is3es válasza kress (#4126) üzenetére


n0is3es
aktív tag

A kábel lessz a lényeg :)

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4128) Bálint941121


Bálint941121
tag

Üdv tudom nem ide vág de azért leirom..3 napig volt szerencsém egy s22 telóhoz és basszus nagy meglepetés ért s21fe-m el össze hasonlítva hogy nem hogy sokkal jobb lenne inkább még szerintem rosszabb is többször beakad,játéknál melegszik és sokszor laggol,hangszóró is gyengébbnek tűnik akku az kB egyenlő rossz :) illetve talán kameraban egy picit jobb meg a hátlap hogy üveg kicsit prémium hatást kelt tok nélkül...úgy hogy most már teljesen meg elegszem az fe vel nagyon jó telefon ez csak sokan le szólják mert "olcsósított". :P

(#4129) atosan válasza Bálint941121 (#4128) üzenetére


atosan
addikt

Nekem tavaly nyáron volt szerencsém összehasonlítani, igaz S20 Fe vs S21. Ugyn ilyen véleménnyel zártam. Egy het után ment az S21

Maine coon

(#4130) Rigormortiis válasza atosan (#4129) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ennyit jelent a Snapdragon. Ráadásul az S20FE-ben az S865 kimagaslóan jó SoC volt.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4131) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

S10-esem nem bírta a hétvégi megfürdetést, ezért vennem kell valamit. Sajnos használtan most is 70k felett kezdödnek, így az S21 FE lett a kiszemeltem. Játékra nem használva élhető ez a Snapdragon chip igaz? Ahogy olvastam régebben volt panasz melegedésre, de talán csak netezös/videózós használat mellett nem lesz gondom vele igaz?!

(#4132) klaya86 válasza Kroni1 (#4131) üzenetére


klaya86
senior tag

Nem. Normális, átlagos használat mellett maximum langyos lesz. Kifejezetten meleg nekem csak nyáron volt, fél óra COD után már igencsak melege lett. De pl ilyenkor még játék közben sem meleg szinte.

(#4133) Kroni1 válasza klaya86 (#4132) üzenetére


Kroni1
veterán

Szuper, köszi! Akkor már csak a 6.4"-os mérettel kell megbarátkoznom, mert alapból a kisebbeket preferálom. Remélem menni fog, mert amúgy ár/értékben messze ez a telefon áll legközelebb az elképzeléseimhez.

[ Szerkesztve ]

(#4134) francz'70 válasza bezo076 (#4112) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ezt megerősíthetem, 12 éve csak Samu telókat használunk, zömében S széria ( s2, s4, s6 edge+, s8, s8+, s10, note10+, s21fe, ), de egy két A is befigyelt ( a8 2018, a71, a52s)
Ez már egy lerágott csont, de a mai napig igaz, ha anomália mentes tutira akarsz menni, akkor kimondottan GYÁRI samu cucc legyen (töltőfej vagy kábel, stb,) de mivel sok az olcsó hamisítvány, még a samsung logó sem garancia ;)

(#4135) Bibby


Bibby
addikt

Most már engem is idegesít az üzemidő.
Nem akartam elhinni ezért hagytam egy hetet neki, de tényleg az van hogy az 5.1 telepítése óta 1 óra SOT elveszett az éterben valahol. :((( 5-6 óra helyett 4-5 óra. Ami pont azt jelenti hogy néhanap muszáj töltenem nap közben ha tudom hogy késő érek haza.
Ez azért igen dühítő. :((

Ελευθερια η θανατος

(#4136) direwolf válasza francz'70 (#4134) üzenetére


direwolf
őstag

Hajtogatjátok ezt a sületlenséget, ráadásul még magadnak is bevallod, hogy a "Samsung márkájú" cuccok sem garancia a sikerre a hamisítás miatt. Pont ugyan ez a probléma a 3rd partyval is, hogy nagyon híg a felhozatal. Nem az, hogy Samsung vagy nem Samsung.
Amelyik kiegészítő hozza azokat a szabvány értékeket ami rá van írva, az ugyan olyan jó, mint a "gyári". Egyelőre csak az Apple vetemedett arra, hogy azonosítsa a saját perifériáit.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4137) SztiviVander válasza direwolf (#4136) üzenetére


SztiviVander
őstag

Kérlek másold már be abból bizonyara sokszor elolvasott és állandóan hivatkozott usb szabványból hogy egy töltő kábelnek miert is kellene adatátvitelt tudnia. Csak hogy a te mondandód ne tűnjön sületlenségnek. Köszi.

(#4138) sith7


sith7
nagyúr

2999 Ft - s Grundig vezeték nélküli töltővel működhet a töltés ?

(#4139) bollokcs80 válasza sith7 (#4138) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Működhet csak lassú. Annyiért jó eséllyel nem tud többet 5 wattnál.

B.Cs.

(#4140) sith7 válasza bollokcs80 (#4139) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, ok, köszi a választ

(#4141) direwolf válasza SztiviVander (#4137) üzenetére


direwolf
őstag

Ne haragudj, de az ilyen megjegyzések téged minősítenek. Végig arról volt szó, hogy bizonyos kábelek egyik eszközön tudnak valamit, amit a másikon nem. Amelyiken csak a V+/V- erek vannak bekötve, azok egészen biztosan nem tudnak SEMELYIK eszközön sem adatátvitelt.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4142) Energie X


Energie X
őstag

FR és újratelepítés volt, debloatoltam 1-2 dolgot. Azt nem tudjátok, hogy a Google Discoverít hogyan tudnám újra engedélyezni? Hiába van bepipálva a kezdőképernyőn az a lap, nem tudok rá lapozni, nem megy tovább.

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#4143) Bálint941121 válasza sith7 (#4138) üzenetére


Bálint941121
tag

Nekem egy neve nincs töltő padom van tökéletesen működik 10wattos kB két óra alatt feltolti de picit melegebb lesz a telefon kB 70 százalékig utána már nem meleg legalábbis nekem.

(#4144) Bálint941121 válasza Energie X (#4142) üzenetére


Bálint941121
tag

Nekem alkalmazasok azon belül google és az volt letiltva,miután bekapcsoltam utána vissza tudtam rakni a főképernyőre a discoverit.

(#4145) Energie X válasza Bálint941121 (#4144) üzenetére


Energie X
őstag

Megnéztem, de nekem nem volt letiltva. Föképernyő összecsíptetés után ott a discovery, de nem enged balra lapozni, ezáltal nem jön be az oldal :F

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#4146) klaya86 válasza Bibby (#4135) üzenetére


klaya86
senior tag

Nálam ugyanez, de inkább olyan másfél óra sot mínusz. 5.5-6 óra stabilan megvolt, bőven elég volt egy napra. Na most ez már az 5 órát sem éri el. Holnap próbálok egy újra húzást, bár nagyon nem örülök neki, mert újra mindent beállítani.. Ahh.. De muszáj, mert ez így kula. Remélem az segíteni fog. Ha nem, akkor egyrészt megy a levesbe a telefon, másrészt bassza meg a Samsung. Pedig minden téren nálam nagyon oké a telefon, sajnálnám eladni.

[ Szerkesztve ]

(#4147) Kroni1 válasza klaya86 (#4146) üzenetére


Kroni1
veterán

Ne mondjátok már, hogy mindenkinél tapasztalható ez, mert falnak megyek.. Pont most akarok ilyet én, aki üzemidő mániás vagyok! :W
Azért bízom benne, hogy egy FR megoldja a dolgot, és nem mindenkit érintő problémáról van szó.

(#4148) TaRka94 válasza Kroni1 (#4147) üzenetére


TaRka94
senior tag

Nálam 5 óra kijelzőidő meg van úgy hogy 1 nap pár órája töltöttem, általában. Proci ami akku igényes. Írtam már, képet is tettem ha visszakeresel. Nekem is fura volt A70 után a 8-9 órás kijelző idővel átjönni erre, de a 120hz meg a gyorsaság kárpótolt egyből. Ha úgy van este felrakom töltőre, vagy kocsiban tudom tölteni.

(#4149) klaya86 válasza Kroni1 (#4147) üzenetére


klaya86
senior tag

Haveromnak szintén s21fe van. Nála változatlan az üzemidő. Ezért bízok benne, hogy egy FR segít. Nekem is az üzemidő az egyik, amire allergiás vagyok, másik ha laggol a rendszer. Így is fura volt poco F2 pro és a 8 órás képernyő idők után az s21fe picivel gyengébb üzemideje. De kárpótolt, hogy cserébe király telefon az üzemidő meg még pont elég volt.

(#4150) Bálint941121


Bálint941121
tag

Nekem játék nélkül jól bírja de igyis hiányzik 1 óra nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.