Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) batai15 válasza O.CS (#4498) üzenetére


batai15
félisten

Van ahol 1000nitet írnak maximálisan van ahol valami 800 körül.

(#4502) batai15 válasza Lami66 (#4496) üzenetére


batai15
félisten

Azért ez már combos ár , jó lesz az alis is.

(#4503) O.CS


O.CS
aktív tag

Addig xaroztam, hogy melyik telefont vegyem (ezt vagy Xiaomi 12) hogy amit néztem 245-ös árat, jól felment 265-re. :( Azt meg nem tudom, hogy ennyit megér-e ez a telefon..

[ Szerkesztve ]

(#4504) batai15 válasza O.CS (#4503) üzenetére


batai15
félisten

Van olcsóbban is. eMAG stb.

(#4505) Rigormortiis válasza O.CS (#4503) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Uhh, jól felment az ára :( Decemberben 190ért vettem a 8/256osat...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4506) O.CS válasza batai15 (#4504) üzenetére


O.CS
aktív tag

Ott néztem.Ez a 8/256

(#4507) batai15 válasza O.CS (#4506) üzenetére


batai15
félisten

Hát akkor vagy 6/128 esetleg hardver apró.
Én is ott fogtam ki szinte újonnan 3 év MM garival. Áldom is az eszemet hogy be neveztem rá , látván milyen hulladék (pl a54,poco és társai) kerülnek 200ba.

[ Szerkesztve ]

(#4508) Lami66 válasza batai15 (#4502) üzenetére


Lami66
őstag

A 4K 60fps képesség miatt ilyen húzós az ára, mert nem monitorhoz, hanem 4K tévéhez használom.

(#4509) batai15 válasza Lami66 (#4508) üzenetére


batai15
félisten

Jajj értem :R

(#4510) bollokcs80 válasza O.CS (#4503) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Emagnál [link] 6/128 MOB10 kuponnal 217 korül jön ki.

B.Cs.

(#4511) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Néha mikor megnyomom a kijelzőt és oda rakom az ujjam a leolvasóra, feloldás helyet lekapcsolja a kijelzőt, ezt másnál is csinálja?

(#4512) direwolf


direwolf
őstag

Korábban írtam a kamera kapcsán, hogy az AI fotózás nem kóser: cikk

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4513) Criminal017 válasza direwolf (#4512) üzenetére


Criminal017
őstag

A magyar cikk nem említi, de az eredeti angol cikkben és redditen is fent van, hogy a Samsung elismeri és el is mondta már számtalanszor, hogy használ AI-t a képek javítására.

(#4514) direwolf válasza Criminal017 (#4513) üzenetére


direwolf
őstag

A lényeg nem az, hogy elismeri-e, hanem hogy ha használod az AI-t, akkor nem tudhatod, hogy a fotód valódi-e. Én ezért kapcsolom ki mindig.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4515) bpeterm válasza blueMerle (#3769) üzenetére


bpeterm
csendes tag

Helló!

Ez a powerbank nem lóg bele a kamerába? Tudsz küldeni képet róla?

Köszönöm!

(#4516) O.CS válasza bollokcs80 (#4510) üzenetére


O.CS
aktív tag

Köszönöm, hogy írtad!Ez már elgondolkodtató de egy kicsis fosok a 6GB-tól, hogy nem lesz elég és akadni fog vagy ilyesmi.

(#4517) Rigormortiis válasza O.CS (#4516) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Akadni egész biztosan nem fog még egy darabig, de ha több évre tervezel a készülékkel, akkor azért jobb lehet a 8-as verzió.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4518) SztiviVander válasza Criminal017 (#4513) üzenetére


SztiviVander
őstag

De emliti, masodik mondat.
-
Amugy en nem ertem mi a karogas targya, nem egy random holdfotot rak be a google kepkeresobol tok mas kraterekkel, hanem a bemozdult kepet feljavitja. Erre azt mondani hogy "semmi koze az eredetihez" azert erosen barokkos tulzas. Ez nekem olyan tipikusan ha van sapka az a baj, ha nincs akkor meg az. Es akkor az ois meg az autofokusz is csalas mert a homalyos kepbol segitenek elest csinalni?

(#4519) bpeterm válasza bollokcs80 (#889) üzenetére


bpeterm
csendes tag

Szia!

Magsafe vagy sima tokkal, esetleg tok nélkül használod?

Köszönöm!

Péter

(#4520) bpeterm válasza csonkadavid (#3526) üzenetére


bpeterm
csendes tag

Szia!

Milyen típusú a töltőd?

Köszönöm!
Péter

(#4521) direwolf válasza SztiviVander (#4518) üzenetére


direwolf
őstag

Az OIS marhára nem ugyan az. Erős különbség van az adatok visszaállítása az eredetiből, és az adatok előállítása a semmiből között.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4522) batai15 válasza bollokcs80 (#889) üzenetére


batai15
félisten

Néztem én is. Igaz van most is egy baseusom 15w tud elvileg,meg ez a telefon is ,nem igazán lenne értelme cserélni max az álló helyzet miatt.

(#4523) bollokcs80 válasza batai15 (#4522) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, amiatt praktikus, viszont nincs benne hűtés, eléggé fel tud melegedni közben a teló. Én végül egy aktív hűtéses gyárit vettem nem sokkal többért.

B.Cs.

(#4524) bollokcs80 válasza bpeterm (#4519) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én általában tok nélkül töltöm, hogy ne melegedjen annyira. Nyáron meg beindítok mellette egy ventit (nekem sem árt a hűtés olyankor). :D

B.Cs.

(#4525) bollokcs80 válasza O.CS (#4516) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem átlag használat mellett elég. Nézz körül esetleg samsung.com-on, hátha van valami kuponos akció - 8/256 Emagnál valamiért elég húzós. :F

B.Cs.

(#4526) batai15 válasza bollokcs80 (#4523) üzenetére


batai15
félisten

Én alapvetően éjszaka töltöm ,nem vettem észre hogy nagyon meleg lenne. :R

(#4527) SztiviVander válasza direwolf (#4521) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nekem a "semmiből" fogalom az lenne ha egy sima fehér kört lefotozva csinált volna egy kráteres holdfotót és nem az amugy csak homályos krátereket élesítette volna ki úgy hogy a kész kép ugyanaz a téma mint a homályos alap. De nem hiszem hogy érdemes ezen vitatkozni.

(#4528) klaya86


klaya86
senior tag

Kicsit off, de ki milyen telefont venne s21fe helyett? 😃 300ig mondjuk.

(#4529) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

S21FE-t. :D

Esetleg Motorola Edge 30 Fusion, Realme GT2 Pro, Xiaomi 12-t. (Ebben a sorrendben.)

Alma 12 is beleférne, de nekem iOS nem szimpi. :(

B.Cs.

(#4530) batai15 válasza klaya86 (#4528) üzenetére


batai15
félisten

Kérdés mi a gond amiért akarod cserélni.
Kamera ? iPhone 13 , all in one ? Mondjuk Motorola edge.
Bár én a tudás , support miatt nem vennék se Motorola se realme se xioamit. Ez már túl sok pénz ahhoz hogy egy két Android fő verziót kapjon ,és kompromisszumos legyen a készülék pl Ip védelem hiánya ,vagy qi töltés.
Utóbbit sajnálom hogy a zenfone nem kapta meg , ha az is benne lenne tökéletes telefon lenne számomra.
Méret, felület kinézet tudás alapján.
Bár maga a Samsung felület eléggé adja főleg goodlockal.
Bár ezek a funkciók lehetnének rendszer szintűek is.
Amit nem szeretek a gyári launcher csak goodlockal támogat külső icon packot vagy azok módosítását.

[ Szerkesztve ]

(#4531) klaya86 válasza batai15 (#4530) üzenetére


klaya86
senior tag

Eddig kb évente cseréltem a telefonokat(volt, amikor gyakrabban 😃) most is szétnéztem, mi a helyzet, de siralmas, ami 300 körül lehetne venni. Többet nem vagyok hajlandó telefonra költeni. IPhone kizárt. De egyszerűen nem tudok jobbat ettől. Sok fórumot olvasgattam. Realme, xiaomi.. Hát vannak szoftveres problémák bőven. Ez az ami tőlük vissza tart, na meg 3 kilóért a 2mp-es kamerák. A realme gt2 pro ami szimpi lenne, de ott is akadnak problémák. Samsung vonalon igazából az s23 Plus, ami nekem a töltési sebességen kívül mindenben oké lenne, de az ára brutál. Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki bedob valami jó telefont, ami elkerülte a figyelmemet. De túl jó ez az S21fe, túl jó áron,nehéz jobbat találni. Egyenlőre nem is megy.

(#4532) batai15 válasza klaya86 (#4531) üzenetére


batai15
félisten

Nekem elég rosszul indult a készülékkel való ismerkedés. Egyébként én is nagyon sok telefont birtokoltam,volt hogy két három havonta cseréltem,igaz közép kategória vonalon mozogtam. Megvettem rá két három napra már rendeltem is vissza egy iPhone-t. Aztán valahogy az iPhone mellette már mégsem volt annyira brutál jó. Persze kamerába még mindig az ,de ezen nem is kell csodálkozni. Végül ez a készülék maradt meg , végül egyáltalán nem bántam meg hogy meg vettem. A napokban írtam hogy mostanra vált egy igazán jó ár érték arányú telefonná.
Ha qi töltést v Ip védelmet nézzük 200 körül gyakorlatilag nincs készülék ami tudja. De még felette sem mind.
Igazából a műanyag házon kívül mindenben felső kategóriás még. És is nagyon sokat nézelődtem , elsőnek 200 alatt. Realme kilőve, tipikus kínai ami miatt dobtam anno a droid vonalat. Valami mindig hibádzik,support olyan meh. És egy 4 éves iPhone körbe röhögi a legtöbb dologban.
Néztem még Motorola,de support téren ott sem minden kerek. Oneplus nord 2 volt iPhone előtt,de annyira nem jött át nekem márka. Nothing phone is szóba került, stock droid qi töltés kompakt méret. Ugyan akkor az a glyph eléggé bazari,és a márka sorsa is bizonytalan jelenleg.
Zenfone meg 9 is tetszett ,de 300 körül már iPhone is lett volna ami normális előrelépés lett volna xr után,Ip védelem ,qi töltés stb minden volt ami 300 körül asusba nem volt.
s22 exynos miatt kilőve.
Így lett elég jó áron s21fe.
Az a54 tudását és árát nézve örömmel konstalláltam hogy jól döntöttem. A többi márkát már nem is említem pl poco és társai.
Ha valaki jelenleg egy normális all in one packot akar droidban szerintem ez a készülék meg kerülhetetlen. Persze ez sem tökéletes,meg meg tud néha döccenni ,nem minden fotó tökéletes egy iPhone mellett ,de van sok egyéb is ami iOS vonalon rohadt drága ( lásd 120hz ) ami miatt azokba is bele lehet kötni,droid vonalon meg azért mindent tud amit a jelenlegi 400 körüli flagsipek tudnak ,max a prociba , a műanyag házba és a nem adaptiv kép frissítésbe lehet bele kötni. A soc téma hacsak nem játszol túl van fujva,az adaptiv frissítés nem tudom mennyit javítana az üzemidőn,a ház meg nekem nem gáz, legalább nem kell aggódni hogy karcos lesz az üveg. Igaz s23at nem láttam de azt gondolom hogyha nem feltétlenül éri meg s22rol váltani,akkor erről sem. Sokáig támogatva lesz még a készülék.
Szóval összegében ha jobbat akar az ember mélyen zsebbe kell nyúlni,ugyan akkor ehhez mérten nem lesz annyira szembetűnő a változás , inkább csak papíron.
Hűha,ez hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

(#4533) klaya86 válasza batai15 (#4532) üzenetére


klaya86
senior tag

A keret az alumínium, a hátlap műanyag csak. Nálam pl ez pozitív. Mivel tokban van amúgy is, pont nem érdekel a hátlap. Miután az előző telóm hátlapját porrá törtem, így áldás, hogy ezt nem kell félteni.

(#4534) The A Team


The A Team
csendes tag

Végül arra jutottam, hogy az amcsi Snapis S21 FE telefonokon nem lehet nyitni a bootloadert csak, ha fizetsz érte! Ez mekkora bullshit már komolyan mondom.

(#4535) batai15 válasza klaya86 (#4533) üzenetére


batai15
félisten

Hát nekem se gond. Persze tök jó az üveg,csak úgyis tokban van mert félted. Az adaptiv kijelző már jó lenne elvileg ez a panel is tudja de valamiért le van tiltva.
Töltés is lehetne gyorsabb,de minek. Vezetékesen is elég bőven nekem ,a qi szintén. Nem bánom hogy nem fél óra alatt tölti fel magát a készülék.

(#4536) csonkadavid válasza bpeterm (#4520) üzenetére


csonkadavid
tag

Samsung ep-p2400

(#4537) klaya86 válasza batai15 (#4535) üzenetére


klaya86
senior tag

Nálam a két negatívum a lassú töltés és az átlagos üzemidő. Egy 60-80 w töltéssel + az 5-6 órás sot helyett egy 7-8 órással istenkirály lenne a telefon.

(#4538) batai15 válasza klaya86 (#4537) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem az 5 óra feletti SOT-ot ilyen felbontások és képfrissítés mellett el lehet felejteni. Max ilyen 6,7 collos pék lapát 5000mah akkus telefonok tudják.
Én iphonerol jöttem nem mondom hogy lehetne jobb de azért haza értem már az töltőn volt néha , azért az estig lefekvesig mi bírja szóval oké. Töltést aláírom hogy van akinek kevés. :R igazából úgy lenne az illdomos hogyha ki be lehetne kapcsolni akinek szüksége van rá és akinek nincs.

(#4539) direwolf válasza batai15 (#4532) üzenetére


direwolf
őstag

Többször írtad, hogy az iphone fotói mindig tökéletesek. Ez nekem eléggé sci-fi. Van némi affinitásom a fotózáshoz, és elég idős is vagyok ,hogy ez tapasztalattal is társuljon. Eddig még semmilyen céleszköz (értsd: fényképezőgép) sem tudott minden helyzetben mindig tökéletes fotókat készíteni. Nem tudom elképzelni, hogy egy mobiltelefon legyen az ami ezt megoldja. Megjegyzem iphonom soha sem volt, ez nálam elvi kérdés apple vonalon. De a tapasztalatom azt mondja, hogy ez lehetetlen. Hacsak... és itt motoszkál az AI, amit megpendítettem párszor nem csak ezen a fórumon. Van akit nem zavar, hogy az elkészült képek nem éppen a valóságot tükrözik, ha a végeredmény esztétikailag szuper. Engem viszont nem elégít ki az, hogy látok valamit a kereső képen, és lesz valami teljesen más a végeredmény. De nem vitatkozom, ha valakit ez kielégít, csak a véleményemet hangoztatom.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4540) batai15 válasza direwolf (#4539) üzenetére


batai15
félisten

A tökéletes alatt a point and shotot értem. Egy mobil erre való elő kapod fotózol. Na ezzel a telefonnal kevesebb esetben születik elfogadható eredmény.
Tv ott is kijön a hiba ,de telefonon vissza nézve vagy facebukra vagy egy gyors pillanat elkapásra alkalmasabb.(mármint a iPhone).
A hangsúly a tetszetős kifejezésen van.
Ez a telefon sokkal érzékenyebb a hirtelen történő dolgokra , vagy a vakut sem minden esetben találja el.
Mindent egybe vetve jó fotókat készít,de több odafigyelést igényel a kép készítése , kevesebb a spontán jól sikerült kép. Ugyan nem mondom magamat hozzá értő emberek,de tény hogy egyik iPhone sokkal népszerűbb az olyan emberek kezében akik konyitanak ehez a témához.

[ Szerkesztve ]

(#4541) direwolf válasza batai15 (#4540) üzenetére


direwolf
őstag

Tehát nem mindig, csak többször. Azért ez nem elhanyagolható különbség :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4542) batai15 válasza direwolf (#4541) üzenetére


batai15
félisten

Hogy számszerűen értsd : mondjuk iPhone 10bol 9 esetben normál körülmények között, amíg ez inkább 10bol 7.
Azért arányaiban sokkal jobb.

(#4543) direwolf válasza batai15 (#4542) üzenetére


direwolf
őstag

Akkor tisztáztuk, hogy az iphone sem tud mindig tökéletes fotót, nekem ennyi elég. Nem akarom számszerűen érteni. A statisztika szubjektív terület. :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4544) batai15 válasza direwolf (#4543) üzenetére


batai15
félisten

Persze ,de én azt jobbnak tartom. Sok másban meg ezt.

(#4545) Rigormortiis válasza batai15 (#4538) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mondjuk ez csak az én véleményem, de napi 5 órát bámulni a telefon képernyőjét finoman szólva sem egészséges. Engem már ezért sem érdekel a SoT. Persze régebben én is sokat nyomkodtam, de ez kb ablakon kidobott idő, és tudatosan elég szépen sikerült redukalnom ezt az odőr 2-3 órákra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4546) Bogyoka válasza batai15 (#4538) üzenetére


Bogyoka
csendes tag

Szerintem nem rossz a SOT tegnap nagyon ráértem

(#4547) klaya86 válasza Bogyoka (#4546) üzenetére


klaya86
senior tag

Ezt hogy 😃 5.0 alatt volt nekem max 7 óra.

(#4548) batai15 válasza Bogyoka (#4546) üzenetére


batai15
félisten

Hmm nem lett rá töltve véletlenül ? Mondjuk mindig voltak a fórumban olyan userek akik valami brutál akkukat hoztak össze ilyen olyan dolgokkal.

(#4549) O.CS


O.CS
aktív tag

Elvileg ha veszek egy 8/256-os telót de nem gyártói garancia van rá 239.000Ft-ért, akkor sincs gáz mert 2 év garancia jár rá, tehát ha baj van, akkor meg kell, hogy csinálják.Nem?

[ Szerkesztve ]

(#4550) Bogyoka válasza batai15 (#4548) üzenetére


Bogyoka
csendes tag

Nem volt töltve, viszont az utolsó frissítés óta meglepően lassan merül.
Régebben nem bírta ki estig...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.