Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) direwolf válasza Bibby (#3650) üzenetére


direwolf
őstag

Azt mondják ezek fake képek. AI generálja. Állítólag...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3652) klaya86 válasza timelord1987 (#3647) üzenetére


klaya86
senior tag

Szerintem nem marad, tök mindegy mikor gyalulod le. Az újra húzza az egész rendszert a factory reset. Én frissítsd le, majd mehet neki reset.

(#3653) Bibby válasza direwolf (#3651) üzenetére


Bibby
addikt

Már milyen értelemben fake? :)
Persze agyon van zajszűrve, kontrasztolva stb stb, amit a képalkotó algoritmusok csinálnak, de attól még nem hamis. Legalábbis én azt láttam ami a fotón van, ennyiből az Instagram minden képe is fake. :)

Ελευθερια η θανατος

(#3654) direwolf válasza Bibby (#3653) üzenetére


direwolf
őstag

Nem-nem. Állítólag a SoC AI gyorsítója rakja össze a képet. Kicsit homályos ez nekem is, mert kéne hozzá egy masszív online adathalmaz, amiből dolgozhat... de azért van abban is valami, hogy a fizikát hazudtolja az, hogy egy ekkora szenzor ilyen apró objektívvel ilyen képeket tudjon...
Én nem akarok ebben állást foglalni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3655) gps76 válasza Rigormortiis (#3631) üzenetére


gps76
őstag

Próbáljátok ki a Xiaomi True Wireless Basic 2 szerencsére NEM agybadugós fülesét. Van egy profi EQ, Poweramp Equalizer néven, amivel brutális hangzást hoz ki a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#3656) Majom19 válasza gps76 (#3655) üzenetére


Majom19
tag

Kifogom az alap powerampot évek óta használtam az egyik legjobb lejátszó.
Amúgy a gyári hang beállitások folyamat kikapcsolnak nekem. Atmos, Eqvalizer stb. Ez normális? Csak youtube, youtube zene, spotify megy.

Igen

(#3657) gps76 válasza Majom19 (#3656) üzenetére


gps76
őstag

Igen, kikapcsolja a gyári hang mókolásokat, mert közvetlen fér hozzá a lejátszóhoz, és a kimenethez. A csak EQ-t töltsd le, ne a playert. Sajnos eléggé behatárolt miket támogat, de nekem a Revanced YT Music bőven elég...

(#3658) Vitaqo válasza gps76 (#3657) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nálam nem működik az Eq. BT Galaxy Buds2 fülessel. Bt Dvc nem elérhető. Ez nálad megy?

(#3659) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Amúgy másnál is feltűnt, hogy színátmenetes képeknél csíkos a kép? Pl az alábbi használva. Ez ilyen, vagy kijelzőhiba?

(#3660) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Milyen USB-C --> jack átalakító ajánlott, ami működik is? Alzáról rendeltem egy Oneplus usb-c to jack-et, de not supported üzenetet dob a telefon, amikor bedugom.
Esetleg az almás jó lehet? [link]
Más számomra ismertebb márkát nem dob az Alza keresője :(

Köszi!

(#3661) sajby válasza RockCNC (#48) üzenetére


sajby
senior tag

Bármilyen weboldalt nézve?

(#3662) FrankMonzano válasza TODI1111 (#3608) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Szia. Ez melyik időjárás widget?

(#3663) klaya86 válasza Vitaqo (#3659) üzenetére


klaya86
senior tag

Letöltöttem kipróbáltam. Nálam nem csíkos se zárképenyőn, se főképernyőn.

(#3664) Dr.NX válasza CsodaPOK (#3660) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem lesz jó.
Olyan kell, amiben van DAC (digitális-analóg konverter), pl. a Samsung sajátja:
EE-UC10JUWEGWW

Elfogadom a sütiket.

(#3665) CsodaPOK válasza Dr.NX (#3664) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Értem, köszi a linket! :R :R

(#3666) STC Speed válasza Rigormortiis (#3631) üzenetére


STC Speed
őstag

SD kártya hely sincs ugye? Én azon csodálkoztam :F

(#3667) Vitaqo válasza klaya86 (#3663) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nálam a blur effektekknél látszik a kontúr az átmenetes képeknél. Ha nem elmosódott akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#3668) gps76 válasza Vitaqo (#3658) üzenetére


gps76
őstag

Nálam megy az emlitett Xiaomival és egy Sony MDR330-assal is.

[ Szerkesztve ]

(#3669) Rigormortiis válasza STC Speed (#3666) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nincs, bár már az elődben sem volt, úgyhogy ezen nem lepődtem meg.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3670) hape60 válasza Dr.NX (#3664) üzenetére


hape60
aktív tag

Szerencse dolga... nekem a HTC U11-hez adott átalakítóval szépen működik; egy régi , A2016--os Galaxyhoz adott fülessel próbáltam, egész jó hangja van..

(#3671) Vitaqo válasza gps76 (#3668) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Közben nekem is sikerült, de hiába állítom, nem változik az EQ állítás után a hangszín. Lehet a Buds2 nem kezeli jól?

(#3672) Majom19 válasza gps76 (#3668) üzenetére


Majom19
tag

Ez a beállitás hol található. :DDD

Igen

(#3673) gps76 válasza Majom19 (#3672) üzenetére


gps76
őstag


Alul a 3 vízszintes csík - beállítások - hangszínszabályozó - DVC.
Vitaqo: Milyen lejátszóval próbálod?
Mert nem mindegyiket támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#3674) Vitaqo válasza gps76 (#3673) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Poweramp-al, és egy Galaxy Buds2-vel.

(#3675) gps76 válasza Vitaqo (#3674) üzenetére


gps76
őstag

A Poweramp lejátszóját nem használom, csak az Equalizerjét, Revanced YT Music-kal. Még valamikor megvettem a licencet, akko pár száz Ft volt.

(#3676) Raphouse


Raphouse
csendes tag

Lehet hülye kérdés de az hogy van hogy az s22nek jóval kisebb az akksija és youtube akksi teszteken tovább bírja mint a 21fe?

[ Szerkesztve ]

(#3677) klaya86 válasza Raphouse (#3676) üzenetére


klaya86
senior tag

Utolsó sorban a válasz.

(#3678) SztiviVander válasza Raphouse (#3676) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azért mert nem csak az akksi meretetol függ. Kisebb kijelzo és ujabb soc az s22-ben, csak hogy a fontosabbak említsem.

(#3679) kutga válasza SztiviVander (#3678) üzenetére


kutga
nagyúr

Utóbbiban a kijelző is adaptív, nem hajtja 120 Hz-en folyamatosan.

Let the Zone take me if I am.

(#3680) Vitaqo válasza gps76 (#3675) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Azért az durva, hogy a saját Poweramp lejátszót használva az ekvalizert hiába állítom, semmi se történik. De a saját Samsung Music lejátszóval tökéletesen lehet az ekvalizert állítani :F .

(#3681) gps76 válasza Vitaqo (#3680) üzenetére


gps76
őstag

Ez tényleg érdekes, de mint írtam a YT Music nálam mindenre jó, saját zenére is, meg streamre is, és az EQ meg megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#3682) Prowler válasza Vitaqo (#3680) üzenetére


Prowler
senior tag

Ha kizárólag offline zenelejátszás a cél, akkor tudom ajánlani a Musicolet lejátszót is. Az EQ abban nálam működött rendesen.

Veremivadék Undorkutya

(#3683) BudaII


BudaII
csendes tag

Sziasztok! A Samsungnál nincs olyan, hogy a kezdőképernyő lapozásánál máskép is lehet váltani, nem csak elhúzással?

(#3684) kutga válasza BudaII (#3683) üzenetére


kutga
nagyúr

A gyári launcherrel nincs. Nova tud ilyet.

Let the Zone take me if I am.

(#3685) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Szerintem ezek a kijelzők ilyenek. Főleg átmenetes képeknél sávos a szín. Máshol tiszta, csak ahol van blur effekt, ott sávos a kijelzőm. Most egyet tudtam fotózni. Azért nyugtassatok meg, hogy ez technológiailag ilyen.

(#3686) klaya86 válasza Vitaqo (#3685) üzenetére


klaya86
senior tag

Ott valami nem oké. Nálam semmi ilyen nincs. Én bevinném a szervízbe.

(#3687) Vitaqo válasza klaya86 (#3686) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Amúgy ennél a háttérképnél, ha be van állítva zárképernyő háttérnek, akkor foltos, ha lehúzom a redőnyt, Nálad is?

(#3688) Vitaqo válasza klaya86 (#3686) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Asszony A71-én is kipróbáltam, ugyanilyen sávos. Ha van blur, akkor ilyen torz a kép.

(#3689) klaya86 válasza Vitaqo (#3687) üzenetére


klaya86
senior tag

Valóban ez a kép igen. De feloldva, ha lehúzom az értesítési sávot nem, de ha zárképenyőn húzom le, akkor valóban ilyen. Eddig nem vettem észre. Egyébként most jut eszembe. Poco F2 pronál az volt, hogy zárképenyőn hasonló helyzet volt, illetve a színek fákóbbak voltak picit. Elvileg ott azért volt, mert az ujjlenyomat érzékelő miatt csökkentette a fényerőt és a színeket, hogy feloldásnál minél több kakaót tudjon az optikai olvasóra küldeni fény formájában, hogy pontosabb legyen a feloldás. Szerintem itt is ez lehet.

(#3690) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok S21 FE tulajok.
Telefon vásárlása előtt állok. Több jelöltem is van, de inkább a kisebb méret irányába indulnék, és itt jön a képbe a Samsung S21 FE és a Xiaomi 12. 8/256GB változatban mindkettő 200k körül kapható most, az S21 FE inkább egy tizessel többről, a Xiaomi 12 egy tizessel kevesebbről.
Győzzetek meg, hogy ez a telefon kell nekem (vagy nem) :)
Két paraméter, ami miatt akár az FE akár a 12 esetében kompromisszumot kellene kötnöm:
- szeretném, ha menne bele microSD kártya, ezekbe nem megy
- jó lenne a 3,5-ös jack, ezekben nincs
Amiben az FE nyerő:
- IP68 védettség (bár nem hiszem, hogy nagyon szükségem lenne rá)
- 3x-os nagytású (76 mm-es) optikailag stabilizált telefotó lencse
- USB 3.1
Amiben a 12 nyerő:
- valamivel kisebb méret
- sokkal gyorsabb vezetékes és vezeték nélküli töltés
- (szerintem) jobb főkamera, nagyobb szenzorral
- szubjektív: szerintem a kettő közül ez szebb
- nem tudom, hogy előny-e vagy hátrány az üveg hátlap, de úgyis tokban lesz

[ Szerkesztve ]

(#3691) bollokcs80 válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az S21Fe mellé még odatenném a hosszú szoftveres supportot.... :))

B.Cs.

(#3692) Rigormortiis válasza bollokcs80 (#3691) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Meg a Dex-et.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3693) klaya86 válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


klaya86
senior tag

Samsung : dobozból kivesz, egyszer beállítod, stabilan működik minden, ahogy kell. Xiaomi, dobozból kivesz, beállítod. Rájössz, hogy nem minden faxa. Reklámok. Több helyen is. Frankón eldugva találod a beállításokban. Adb /fastboottal a felesleges szarok törlése, köztük olyanok is, amiket akku statban nem látsz, de háttérben statisztikai adatokat gyűjt szépen és küldi Kínába. Külföldi fórumok böngészése, hogy a különböző dolgokra megoldást találj. Ilyesmi dolgok simán lehetnek, bár nem állítom, hogy a legújabb miui még ilyen, de én elég sok panaszt olvasok Facebook csoportokba pl. Én imádtam a poco F2 prom, de volt vele meló, mire 95%ban oké lett a szoftver. Jók a xiaomik, de szoftveresen messze nincsenek samsung szinten.

(#3694) guftabi96 válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


guftabi96
addikt

Én már csak a szoftver és a szoftveres támogatás miatt is egyértelműen az FE-t venném.

#KeepFightingMichael

(#3695) Gyarmati_ válasza klaya86 (#3693) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Volt xiaomi most fe van. Egyikkel sem volt több, kevesebb gondom. Mindkettőnek megvan a maga bosszantó dolga, de ezeket az első héten rendbe lehet tenni (beállítani). Dobozból kivéve is használhatók ahogy kell.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#3696) direwolf válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


direwolf
őstag

Biztos, hogy nem jobb a Xiaomi kamerája. Ne higgy a marketingnek, ekkora szenzorméretnél nem a mpixek számítanak. Az S21FE jobb képeket lő, mint az ex Huawei P30pro-m!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3697) kress válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


kress
aktív tag

a szoftveres support kb. azonos lesz a kettőnél, szal ne az alapján dönts.
én a mi9et a support miatt cseréltem, aztán pár hónapra rá jött a hír, hogy a xiaomi is hosszabb sw támogatást ad már a telókra 😃

xiaomi.eu rommal nem kell trükközni, az kis idő amíg a bootloader nyitást megkapod, de utána semmiperc alatt felmegy, lehet rootod is ha akarsz stb. samunál kétlem hogy ez könnyű lenne..

a samunál is vannak appok amiket adb-n tudsz csak leszenvedni, főleg ha valami szolgáltatós szoftvereset veszel.

a jack nekem is hizányzott, végül vetettem egy dac-os usb c jack átalalkítót
az infra szintén jó lenne, de lehet élni néküle

én azért ezt vettem mert akkor még erre volt több sw támogatás, meg ez 155 volt amikor a 12x jóval 200 felett

(#3698) Vitaqo válasza klaya86 (#3689) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Tényleg így van. Ha az ujjlenyomatos feloldás aktív, akkor sávos/foltos a háttérkép. Nem is gondoltam volna. Nálam a feloldás arccal inaktív, de lehet úgy jobb.

(#3699) kutga válasza Vitaqo (#3698) üzenetére


kutga
nagyúr

A szemkímélő mód nem érhető el a zárképernyőn az optikai ujjlenyomat olvasó miatt.

Let the Zone take me if I am.

(#3700) Usgyi válasza Yellow73_a (#3690) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Én MI9-ről váltottam, egy megváltás volt. Nálam az appok elég instabilan működtek időnként, brutális volt a készenléti fogyasztás és a szoftverben több dolog idegesített. Én a MI9 készülékkel kiábrándultam a Xiaomiból, egy darabig biztosan nem térek vissza hozzájuk.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.