Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Sgr_A válasza SztiviVander (#4299) üzenetére


Sgr_A
addikt

Lehet hogy felbontásban az i11 kijelzője nem volt csúcs, de attól még egy jó kijelző, és hiába csak 60hz a rendszer legalább olyan sima mint egy droid 90hz-en
Mind a kétfajta kijelzőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is

(#4302) thboxx


thboxx
aktív tag

Kezd a topic nagyon elkanyarodni a Samsung Galaxy S21FE-től.... :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4303) klaya86 válasza thboxx (#4302) üzenetére


klaya86
senior tag

+1

(#4304) Krgab


Krgab
kezdő

Másnál is jobb az akkumulátor üzemidő, amíg tart a "használati mód tanulása"..
Amióta nálam véget ért, érezhetően jobban merül a telefon. Főleg amikor nem használom..
Eddig 2x állítottam vissza gyári állapotra a telefont, mindkétszer ezt figyeltem meg...

(#4305) Krgab válasza Senator (#3575) üzenetére


Krgab
kezdő

Többször írtad, hogy ki kell kapcsolni az adaptív akkumulátor módot, mi a baj vele?

(#4306) Senator válasza Krgab (#4305) üzenetére


Senator
aktív tag

Az a baj vele nálam, hogy amikor be van kapcsolva, gyorsabban merül a készülék.

(#4307) Vitaqo válasza Senator (#4306) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nálam a 2 nap így is simán kijön. Mondjuk mostanában kb standbyban tengődik csóri.

(#4308) Usgyi válasza Krgab (#4304) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Én az 5.1-es frissítés után már másnap láttam, hogy valami nem stimmel. Sajnos jobban merül mint az előző szoftverrel, de szerintem nem vészes. Remélem a következő verzióban javítja a hibát a Samsung.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#4309) klaya86 válasza Usgyi (#4308) üzenetére


klaya86
senior tag

S23 fórumban olvastam, hogy az első frissítés ott is megnyeste az üzemidőt. A Samsung tud a problémáról. Én is remélem, hogy javítják.

(#4310) Ben-Ce


Ben-Ce
csendes újonc

Üdv!
A Files by Google alkalmazásban nem tudom megadni az engedélyt, hogy hozzáférjen a tárhely elemzéshez, mivel az általa segítségképpen mutatott fül, az alkalmazás megnyitásakor nem jelenik meg. Próbáltam innen-onnan átnézni az engedélyeket, minden meg van, de mégsem teszi a dolgát. Töröltem, újraraktam, semmi változás. Mi lehet a gond? Csak ez a teló csinálja?
Köszi!

(#4311) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Jött egy frissítés a samsung billentyűzethez a galaxy store-ban. Mivel redditen többen arra gyanakodtak mint a merülés okozója, így érdemes egy próbát tenni, hátha...

(#4312) citizen05 válasza SztiviVander (#4311) üzenetére


citizen05
tag

Köszi az információt.

(#4313) Winnie The P válasza SztiviVander (#4311) üzenetére


Winnie The P
őstag

És aki nem azt használja, és mégis gondja van a gyorsabb merüléssel?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4314) thboxx


thboxx
aktív tag

Hali!
Én mostanában érintésproblémával küszködök. Lehet csak az Operának van valami nyűgje, de mintha a frissítés előtt nem lett volna. Olyan mintha nem mindíg, vagy néha nem jól érzékelne a képernyő. Rábökök valamire, aztán semmi. Kicsit mellé, vagy alá bökök és akkor választja ki... Más nem tapasztalt hasonlót?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4315) Lami66 válasza thboxx (#4314) üzenetére


Lami66
őstag

Ez Opera probléma lesz, mert Huawei P30-on ugyanezt csinálja az Opera. Egyre gyatrább lesz ez a böngésző, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4316) feloman válasza Lami66 (#4315) üzenetére


feloman
aktív tag

Mi ajánlott akkor helyette? Én is azt használom, igaz nekem még nem nagyon volt probléma úgy érzem.

felo

(#4317) direwolf válasza feloman (#4316) üzenetére


direwolf
őstag

Firefox

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4318) kutga válasza feloman (#4316) üzenetére


kutga
nagyúr

Én a Samsung böngészőt használom.

Let the Zone take me if I am.

(#4319) Energie X válasza feloman (#4316) üzenetére


Energie X
őstag

A samsung böngészőt javaslom

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#4320) Rigormortiis válasza feloman (#4316) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Samsung Internet.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4321) thboxx válasza Lami66 (#4315) üzenetére


thboxx
aktív tag

Előtte Firefoxot használtam. Lehet visszatérek rá... Ebből nagyon fog viszont hiányozni a beépített adblocker... Azért váltottam mert Firefoxban nem ment a bővítmény már. Ezt megoldották már? Samsung böngészőben van ilyesmi? Igazság szerint valami olyan kéne, ami átjárható a platformok között. Szoktam használni asztalin a mobil könyvjelzőimet és vissza is... Chrome-ot nem akarom. Azzal nem vagyok barátságban...
Amúgy néha csinálja ezt az érintés problémát Kodinál is... :F

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4322) Rigormortiis válasza thboxx (#4321) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Van Samsungra is adblocker, egész jól működik. Plusz nagyon jól testreszabható és itt van "rendes" dark mód is (nem csak sötét lesz, hanem fekete, illetve szerintem energiahatékonyságban is nagyon jó.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4323) rushmoon válasza thboxx (#4321) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Mit használtál? uBlock Origin működik FF alatt mobilon is.
Én maradtam a Firefoxnál, mert nagyrészt PC-ről böngészek, de ha váltani kell akkor mobilról ott folytathatom, ahol abbahagytam. Ha ez nem hiányzik, akkor Samsung Internet, csak jókat hallottam róla.

(#4324) thboxx válasza rushmoon (#4323) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen. Pont ezt a részt használom ki én is. Akkor megpróbálom újra. :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4325) Notalab válasza thboxx (#4324) üzenetére


Notalab
tag

Nekem annyira bejött a Samsung böngészője, hogy amikor pár éve pár hónapot Xiaomi telóm (is) volt, akkor arra is azt tettem fel. Működött rendesen azon is. :D

...

(#4326) Bibby


Bibby
addikt

Újabb remek hiba: eltünedeznek appok az applikációk menüből (nem tudom mi a neve magyarul, app drawer).
Nincsenek mélyaltatásban, egyszerűen csak nem látszik az ikonjuk. Ha a keresőben beírom akkor megjelenik, el is indítható, működik... :W

Így mint ebben a fórumban:
[link]

Szerk: megoldódott, a game launcher-t kellett kikapcsolni, mert akkor csak abban jelennek meg. :U

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#4327) Noukoum válasza Bibby (#4326) üzenetére


Noukoum
veterán

Játékok vagy más alkalmazások tűntek el?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4328) Prowler válasza feloman (#4316) üzenetére


Prowler
senior tag

Én a Brave böngészőt használom, kicsit alap de gyors és van benne beépített reklámblokkoló. Nekem más nem kell ezen felül.

Veremivadék Undorkutya

(#4329) TODI1111 válasza Lami66 (#4315) üzenetére


TODI1111
addikt

Melyik Opera? Én [ezt] használom egy S23 ultrán (előtte S22 ultrán) és nem tapasztalok ilyen problémát.

(#4330) thboxx válasza TODI1111 (#4329) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ezt használom én is, igen.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#4331) Lami66 válasza TODI1111 (#4329) üzenetére


Lami66
őstag

Én is ezt használom.

(#4332) rajkos88


rajkos88
csendes tag

Sziasztok! Gondolkodom a készülék vásárlásán. A kérdésem az lenne, hogy átlagos használat mellett elég a 6gb ram vagy érdemesebb lenne rámenni a 8/256 verzióra?
Kérdezem ezt úgy, hogy én hosszú távra tervezek a mobillal.
Jelenleg egy kölcsön céges telót használok galaxy a04s(2022) ami egy ipari hulladék. Erről szeretnék váltani.

Üdv RajkoS

(#4333) klaya86 válasza rajkos88 (#4332) üzenetére


klaya86
senior tag

Szerintem jelenleg elég a 6 gb is. De mondjuk 2 év múlva már szükséges lesz a 8. Illetve a dupla tárhely is csak előny hosszabb távon.

(#4334) batai15


batai15
félisten

Végül én is így döntöttem hogy marad a készülék. Vettem hirtelen felindulásból egy iPhone-t gyakorlatilag újszerű állapotban. Persze beltéri kamerába megeszi ezt a telefont de ennek a telefonnak a kijelzője után a 120hz és felbontás hiánya nagyon zavaró. A 6.4es méret meg meglepően elviselhető , nem peklapat de nem is egér mozi.
Az adaptiv akku kezelés javított az akkun.
Nagyon nagy a kontraszt a két készülék sebessége között, egyedül ha belaggol az Android az zavaró.
Szóval írtam el listát és az s21fe került ki győztesen.
I13 ellenében már annyira nem így lenne de annyit meg nem áldozok készülékre.
Hátha lesz idővel erre is gcam bár nem igazán hiszem ha ennyi idő után még mindig nincs. Akkunak jót tenne viszont ha adaptiv lenne a képernyő frekvencia elvileg a panel tudja.

[ Szerkesztve ]

(#4335) RockCNC válasza klaya86 (#4333) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ezelőtt 2-3 éve is ezt mondták és még mindig elég a 6 gb.

(#4336) patex1983 válasza batai15 (#4334) üzenetére


patex1983
őstag

Hol laggol nálad ez a telefon?

X

(#4337) batai15 válasza patex1983 (#4336) üzenetére


batai15
félisten

Használat közben :U you know Android.
De amúgy kapcsold be az FPS countert és meg látod hogy le tud esni a frissítési ráta.

[ Szerkesztve ]

(#4338) klaya86 válasza RockCNC (#4335) üzenetére


klaya86
senior tag

Ma már 6 gb az alap középkategóriában is,2-3 éve 4 gb volt. 2 év múlva lehet, hogy már 8 gb lesz az alap. Nyilván elketyeg bőven 6 gigával is,maximum kevesebb alkalmazás marad memóriában. De ha azt nézzük, hogy ő mondjuk 3 év múlva is szeretné használni a telót, a 8 giga rammal biztosan elég lesz mindenre, a 6 gigával meg lehet, hogy kompromisszumosabb,illetve mondom, a háttértár ha dupla, az mindenképpen fontos hosszabb távon.

(#4339) RockCNC válasza klaya86 (#4338) üzenetére


RockCNC
senior tag

Pld. a nem mai S7 Edge még a mai napig is szépen elketyeg 4gb-al.
Mindenki a pénztárcájához kell mérje, de szerintem 2 év múlva is elég lesz a 6gb.
A gond inkább az, hogy két év múlva már nem lesz szoftver frissités, de ezt is túl lehet élni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4340) rajkos88 válasza klaya86 (#4333) üzenetére


rajkos88
csendes tag

Az a04s előtt egy huawei p30 lite-ot használtam 4gb rammal és csak a használata legvégén kezdtem érezni a lagot. Úgy, hogy kb 3 évig használtam. Ebből ki indulva nekem lehet megfelelne a 6gb-os verzió kb 3 évig.
A tárhelyel meg lehet spórolni. :)

Másik kérdes. Ebből az S21fe 5g mobilból van exynos kiadás is vagy mind snapdragon chippes?

Üdv RajkoS

(#4341) batai15 válasza rajkos88 (#4340) üzenetére


batai15
félisten

Snapdragon kizárólag. S20 fe volt két féle procival szerelve

[ Szerkesztve ]

(#4342) guftabi96 válasza rajkos88 (#4340) üzenetére


guftabi96
addikt

Szerencsére nálunk (talán valamelyik Ázsiai régióban van, de már nem mernék rá megesküdni) nincs belőle Exynos, mindegyikben Snapdragon 888 van. (Ennek is azért megvannak a maga nyűgjei).
Nem tudom, hogy mekkora jelenleg az árkülönbség, de ha nem nagy, akkor én a 8/256GB-os változatot venném.

(#4339) RockCNC
"A gond inkább az, hogy két év múlva már nem lesz szoftver frissités, de ezt is túl lehet élni."
Elvileg 4 Android főverzió és 5 év biztonsági frissítés érkezik a készülékre.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#4343) rajkos88 válasza RockCNC (#4339) üzenetére


rajkos88
csendes tag

Valahol olvastam, hogy az S21fe 2026-ig támogatott.
Az még durván 3 év.

Üdv RajkoS

(#4344) rajkos88 válasza guftabi96 (#4342) üzenetére


rajkos88
csendes tag

Az ár különbség nem tudom mennyi mert ahol élek nem találok 8/256-os modellt csak 6/128-at.

Üdv RajkoS

(#4345) batai15


batai15
félisten

Több helyen is írták hogy a Samsung nyilatkozta hogy droid 15ig lesz támogatott.
Szóval még két fő verzió.

(#4346) Rigormortiis válasza batai15 (#4337) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Esküszöm nekem még egyszer sem reccent még, az meg, hogy egy szám mit mutat a jobb felső sarokban, kevéssé érdekel.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4347) Rigormortiis válasza batai15 (#4345) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Így van, ez nem csúcsteló, el kell fogadni, erre 3 főverzió +1 év security patch jön. Még így is ez a legtöbb, amit Android vonalon találunk (a hazánkban is hivatalosan forgalmazott készülékek között).

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4348) batai15 válasza Rigormortiis (#4346) üzenetére


batai15
félisten

Btw ne kezdjünk már ebbe bele hogy mások akarják meg mondani a dolgokat. :U

[ Szerkesztve ]

(#4349) Rigormortiis válasza batai15 (#4348) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Felreértesz. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy egy program használata során akad még nálad (oké, amikor FB-t görgetek, néha előfordul, de ez mindenhol így van), vagy amikor a kezdőlapon/rendszermenüben kolbászolsz?

A másik kérdésem, hogy a kameráról mi a vélemenyed? Amennyire tudom, te elég aktívan fotózol telefonnal, benne is vagy a témában. Fura dolog jött ma elő, ugyanis a párommal Ausztriában túráztunk és ugyanarról a témáról szemre sokkal jobb képeket lőtt az én telóm, mint az ő S22 plus-a. Ez mitől lehet?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4350) batai15 válasza Rigormortiis (#4349) üzenetére


batai15
félisten

Jajj persze menü görgetés, kezdő lapra ugrás ilyenek. Ezért írtam hogy tipikus Android , mert majdnem két évet skippeltem a platformot. Aztán minden tesztben írják hogy egy roccenes nincs stb. Azért eléggé komoly hardverek vannak már de úgy látszik ez még jelen van. Viszont iPhone mivel eleve komótosan mozog az androidhoz képest nem igazán van jelen, más kérdés hogy s21fe után eléggé zavaró ez a komótos animáció.
Hát a kamera eléggé gyenge. Legalábbis helyiségben , egy iPhone 11 is meg eszi. Ha amúgy aktívabban használná a vakut akkor már eléggé elfogadható az eredmény.
Nappal viszont nincs gond.
Amit észrevettem hogy rendszeresen vissza kell tenni a vakut automatára mert elfelejti.
Nem annyira para csak a tesztek szerint eléggé jó a selfie is de annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.