Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) francz'70 válasza samu74 (#3942) üzenetére


francz'70
aktív tag

Köszönöm! Az igazság az, hogy már vételkor egy ilyen tokba került, és bár tényleg kicsit bumfordi, viszont kézben stabil, nem csúszik, az asszonynak meg bejön :D
Koptatásra voltam igazából kíváncsi, akkor ezek szerint nem lesz vele gond.

oykawa: Nem rossz, egész pofás ez tok, csak sajnos a párom az átlátszó tokokat kedveli, de azért köszi.

(#3952) *RLaci*


*RLaci*
addikt

One UI 5.1 jön lefelé.

(#3953) R.Redemption


R.Redemption
csendes újonc

Megérkezett az 5.1 -s OneUi update (EUX):

változásnapló
[link]

(#3954) Energie X válasza *RLaci* (#3952) üzenetére


Energie X
őstag

Rákerestem én is, jó nagy frissítés, 1408 MB...

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3955) Vitaqo válasza Energie X (#3954) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Vajon az Expert Raw és a Camera Assistant egyszer elérhető lesz? Membersben kérdeztem, le is lett "sajnálva" a telefon, hogy ez FE nem S. Pedig de örülnék az asztro fotó módnak is.

(#3956) Energie X válasza Vitaqo (#3955) üzenetére


Energie X
őstag

Nem tusom, nem volt még időm átnézni mit hozott a frissítés.
De az első hiba megvan! A rutinjaim nem állnak le.
Csináltam egy "kamera kuss" rutint, hogy amikor fényképezek a hangok le vannak véve, hogy ne legyen hangja a fénykép készítésnek. Hiába zártam be a kamerát, a rutin futott tovább.
Van rutin arra, hogy 60 Hz-re váltson a képernyő bizonyos alkalmazásoknál pl.: kamera, vagy Gmaps. Miután bezártam az alkalmazást ugyanúgy ment a 60 Hz-es rutin...

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3957) blueMerle válasza Vitaqo (#3955) üzenetére


blueMerle
veterán

hogy ez FE nem S
:F :F :F

S21 FE. Aki ezt a választ adta, az konkrétan egy idióta lehet. Ugyanúgy van eltérés az Ultra és sima S közt. Ez is egy S-es Samsung :K

[ Szerkesztve ]

(#3958) Bálint941121


Bálint941121
tag

Nálam eddig az akksit szívja brutálisan már 15 százalékot merült és kB 20 percet böngésztem teljes feltöltés óta alacsony fenyerőn..előtte se volt acélos az akksi de ez így nagyon nem jó.

(#3959) Vitaqo válasza blueMerle (#3957) üzenetére


Vitaqo
senior tag

"A készülék hardveresen nem képes bizonyos funkciókra.
Az FE modellek nem arra lettek kitalálva, hogy mindenre is képesek legyenek, hanem kedvezőbb áron lehetőség legyen a flagship élményt megtapasztalni.
Ez jelenti a flagship rendszerchipet, minőségi kijelzőt, használható kamerákat, ahol a főbb szempont az erőforrásnak köszönhető háttérfolyamatok használata, amire a drágább testvérmodellek képesek. "

(#3960) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Azért érdekes, hogy ezzel az 5.1-es újítással van amit nem kapott meg a telefon. Pl.:egy képen egy adott részlet kivágása/másolása. Ezt sehogy sem tudom előhozni. Ezt is csak a nagyok kapják meg?

(#3961) Noukoum válasza Vitaqo (#3960) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem azt csak az S23 széria kapta meg.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3962) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Kinek mi a tapasztala az új 5.1 frissítéssel kapcsolatban?

(#3963) R.Redemption válasza Bálint941121 (#3958) üzenetére


R.Redemption
csendes újonc

Szintúgy. Nálam az átlag 4-7% volt, az új update óta a böngészőm kicsit sokat zabál annak ellenére, hogy megy az energiatakarékos mód és a felbontás is levan véve 720p -re.

Fotó:
[link]

(#3964) Vitaqo válasza FrankMonzano (#3962) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Átírták a verziót 5.0-ról 5.1-re. Ennyi :DDD

(#3965) arpivw81 válasza FrankMonzano (#3962) üzenetére


arpivw81
tag

Nálam semmi változás. Ugyanolyan tökéletes,mint volt.

(#3966) atosan válasza R.Redemption (#3963) üzenetére


atosan
addikt

A felbontás 720p-re van levéve? Azt hogy?

Maine coon

(#3967) FrankMonzano válasza R.Redemption (#3963) üzenetére


FrankMonzano
őstag

A felbontást hol tudod állítani?

(#3968) *RLaci* válasza arpivw81 (#3965) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1

(#3969) Noukoum válasza FrankMonzano (#3962) üzenetére


Noukoum
veterán

Ami nálam kiveri a szememet azok az animációk, ez már iOS / Pixel szint. Brutális fejlődés az 5.0-hoz képest is, persze csak azoknak akik nem kapcsolják ki. Meg akiknek ez számít. :D

Viszont én nálam is jobban merül, 5.0 alatt borzasztóan jó volt az üzemidő ami most gyengébbnek látszik. De nem írnám le, adok még neki időt. Melegedéssel, egyéb hibával nem találkoztam. Sajnos ahogy néztem az átfolyó töltést ez a készülék (még?) nem kapta meg

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3970) klaya86 válasza Noukoum (#3969) üzenetére


klaya86
senior tag

Én is észrevettem, hogy az üzemidőm gyengébb 6-6,5 óra sot volt a jellemző. Ez lazán lecsökkent 1 órával. Elég szomorú. Lehet egy teljes gyalulás segítene, de nagyon nincs kedvem újra beállítani mindent. Jelenleg erős 5 óra feletti képernyő idők vannak, ami nálam épp még a határ eset.

[ Szerkesztve ]

(#3971) R.Redemption válasza FrankMonzano (#3967) üzenetére


R.Redemption
csendes újonc

Galaxy Max Hz nevű appal. Root jog se kell hozzá, csak adb parancs.
Érezhetően továbbbírja az akksi kisebb felbontásban. :)

(#3972) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Vannak benne jó új funkciók, bár személy szerint én nem sokat használom ezeket. DeX-et majd megnézem otthon, kíváncsi vagyok, miben változott. Készenléti fogyasztás egyébként sem fényes, azon lenne mit javítani. :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#3973) R.Redemption válasza R.Redemption (#3971) üzenetére


R.Redemption
csendes újonc

Szerk.:
Amióta kijött ez az Galaxy MaxHZ alkalmazás, azóta használom. Több eszközön megvagyok vele elégedve. Kár, hogy a samuék még nem tették be a felbontásváltoztatást az eszközökön. Ha jól emlékszem az S8+ telefon volt az utolsó nálam, ahol lelehetett venni a felbontást. Nem tudom, hogy mely eszközökön lehet még ezt beállítani. Van pár hasznos akkukímélő üzemmód, amikhez csak adb kell, de sajnos elég sok megoldáshoz kötelezően root kell (ami nem opció a garanciavesztés miatt).
Amikor előszőr kézbe vettem ezt az S21FE -t, vártam vele egy hetet a tanulás miatt. Utána elkezdtem játszani rajta. 2-3 óra alatt lemerült teljesen, keveset használva is hamar merült le. Akkor döntöttem úgy, hogy kell a francnak a 120 hz és a 2k felbontás. Bevetettem mindent. Most kibír 4-6 óra játékot 720+ -ben 60 hZ -n.
Ramplust kilőttem és a fejlesztői módban az végrehajtás felfüggeszt. gyorsít.. (hosszú szöveg) -t bekapcsoltam, rutinba este 21-05 közti repülőmódot engedélyeztem.
Most nálam kibír 3 napot ha csak hívást veszek fel, nem csinálok semmit rajta.
Még nem találtam megoldást a néha előjövő 4k60 fps és slow motion videónál a laggokra, a support se tudott érdemben segíteni, csak hard resetelné a készülékem, amit már megtettem 3 alkalommal pár hónap alatt. Össze-vissza kukázott gcam -nál nem jött elő a lagg se a 4k -n, se a lassított módban, szerintem csak maga a szoftver a hibás.
Úgy vettem észre, hogy a samsung az optimalizálásra nem figyel oda, csak hozza az újdonságokat.

(#3974) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Az új S23 szériához képest napi használatban van érdemi különbség sebességben a készülékek között?

(#3975) *RLaci* válasza FrankMonzano (#3974) üzenetére


*RLaci*
addikt

Valamennyivel biztosan gyorsabbak, smoothabbak a 23asok, minimálisan. Ezt az alapján mondom, hogy megnyomkodtam már mind a 3-at.

(#3976) klaya86 válasza FrankMonzano (#3974) üzenetére


klaya86
senior tag

Éppen tegnap néztem médiában mind a 3 s23at. Ha egymás mellé raktam az s21fe és valamelyik s23 vagy egyforma gyors volt, vagy minimálisan gyorsabb az s23 széria. De itt tized másodpercekre gondolok. Kijelző szerintem egyformán jó, annyi hogy nyilván azokba adaptív. De minőségre nem vettem észre különbséget. Kamerától nem dobtam hátast,bár nekem másodlagos. Talán az ultra zoom kamerája, amire azt mondom, hogy tényleg jó. 30x zoomnál is viszonylag jó képet lőtt. Nekem normál használat mellett semmi nem indokolna plusz 150-200 ezret. Nem nyújtanak többet.

[ Szerkesztve ]

(#3977) Energie X válasza FrankMonzano (#3974) üzenetére


Energie X
őstag

Hs gyorsan rendelsz nekem egy S23-ast, akkor 1 hét múlva patika választ tudok adni neked :D :D :D

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3978) FrankMonzano válasza Energie X (#3977) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Megoldom ezt egyszerűbben. Bemegyek egy üzletbe és megnézem őket, sorry :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#3979) FrankMonzano válasza klaya86 (#3976) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Szia. Ugyanez van bennem is. Nem indokolja ezt a felárat, ezért kérdeztem, hogy van-e érdemi változás. Gyanítottam, hogy komolyabban semmit sem vesz észre egy hétköznapi használat közben az ember, mert ez is veszett gyors.

(#3980) klaya86 válasza FrankMonzano (#3979) üzenetére


klaya86
senior tag

Így van. És elfogultság nélkül mondom ezeket. Nyílván van olyan, akinek pl jobban számít mondjuk a kamera és ki is tudja használni a plusz tudást, annak megérheti. De általános használat mellett kb nulla a különbség.

(#3981) FrankMonzano válasza R.Redemption (#3971) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Le tudnád írni, hogyan kell beüzemelni ezt az appot?

(#3982) mQWeXgsf válasza R.Redemption (#3973) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Melyik Gcam fut rajta rendesen? köszi

(#3983) direwolf válasza R.Redemption (#3973) üzenetére


direwolf
őstag

"Most nálam kibír 3 napot ha csak hívást veszek fel, nem csinálok semmit rajta."

Ezt nekem is tudja mindenféle állítgatás nélkül 60Hz-en. Éjjelre is csak DnD mód, nem kapcsolok ki semmi rádiót.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3984) Energie X válasza FrankMonzano (#3978) üzenetére


Energie X
őstag

Ez sem rossz megoldás :)

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3985) Bibby válasza Vitaqo (#3960) üzenetére


Bibby
addikt

Pedig ott van a gyári képszerkesztőben. Szaggatott vonalas ikon jelöli.

Ελευθερια η θανατος

(#3986) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Tegnap este én is feltettem a frissítést.
Korábban írtam ide, hogy 2 idegesítő bug van a telómon. (8/256)
Az egyik, hogy napjában vagy 30x magától ki-be kapcsol a Bluetooth, a kettő között olyan 2 másodpercek voltak. Az órám (bármilyen: Xiaomi, Galaxy Watch) persze jelezte, h nincs kapcsolat. Ma a frissítést követően minden ok a Bluetooth kapcsolattal, stabil. Valamit csak reszeltek rajta!
A másik bug viszont megmaradt ami a nagyobb tárhelyű telókat érinti az itteni visszajelzések alapján, hogy az alkalmazásváltóban továbbra is csak egy alkalmazást lehet lelakatolni, többre nincs lehetőség.
Akku időben nem vettem észre változást.

Eurolac

(#3987) Dorfein válasza blueMerle (#3950) üzenetére


Dorfein
újonc

Azt még nem próbáltam, de az 5.1-es frissítés sem segített.

(#3988) Vitaqo válasza Bibby (#3985) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Akkor én vagyok a béna. Melyik lenne az az ikon? Én erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3989) Energie X


Energie X
őstag

One UI 5.1, 2 SIM (Yettel+Telekom) + Clearcache + Galaxy MaxHz AOD 60Hz, egyébként 120Hz beállítások mellett ezt tudja a telefonom akksiban... Az 5.0-val sem volt acélos, de ez meg mégannyira sem az...

[ Szerkesztve ]

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3990) klaya86 válasza Energie X (#3989) üzenetére


klaya86
senior tag

Ez nagyon sovány

(#3991) Energie X válasza klaya86 (#3990) üzenetére


Energie X
őstag

Az. Pláne úgy, hogy többeknek is tök jó időt mennek a telefonjai itt a topikban. Nem tudom hogyan lehetne javítani rajta... Nem gondolom, hogy a BT szívná ennyire, az eddig is ment minden telefonon (okosóra). Bár korábban sem volt acélos az üzemidőm... Lehet hétvégén nyomok egy Hard resetet, utána meglátom. Ha valakinek van valamilyen ötlete szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3992) Vitaqo válasza Bibby (#3985) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Amúgy nem csak én panaszkodok.

(#3993) klaya86 válasza Vitaqo (#3992) üzenetére


klaya86
senior tag

Tudja ezt, maximum az s23 széria picivel egyszerűbben.

[ Szerkesztve ]

(#3994) direwolf válasza Energie X (#3991) üzenetére


direwolf
őstag

Abból indulj ki, hogy normál beállítások (4/5g on, wifi on, bt on, nfc off, aod off, sync on, 60Hz), nyugalmi körülmények (fekszik az asztalon, nem nyúlsz hozzá) és jó térerejű wifi mellett a készenléti idő max 3,5-4 nap lehet. Ha azért felveszel pár hívást, megnézed az üzeneteidet, akkor max 3 nap. Viszont bármi ami megmozgatja a procit, meredeken csökkenti ezt az időt. Pl. látszik a tiktok a listádon, de bármilyen videolejtszó gondolom feltolja a procit maxra. Az AOD is energiazabáló. Én beállítottam, hogy egy koppra jöjjön be az AOD, ez nekem jó kompromisszum. Ilyenekkel lehet elérni 2,5-3 napot.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3995) Lami66 válasza Energie X (#3991) üzenetére


Lami66
őstag

Nem biztos, hogy a statisztikában kell keresni a merülés okát. Pl a beállított fényerőt nem mutatja, pedig ilyen felhasználás mellett leginkább azon múlik az üzemidő.

(#3996) Energie X válasza direwolf (#3994) üzenetére


Energie X
őstag

Először megpróbálom majd a hard restet. Hívni muszáj sajnos a munka ilyen.
Egyébként ezek a beállítások mennek: 5G Off, NFC Off, GPS On, BT On, Minden eddigi telefonomon is így voltak: Nokia N8, Lumia 620, 830, Honor 8 , Huawei P30.
A tiktokot csak otthon nyomtam amikor már csak 20-21% volt az akksiba kb este fél 7-től, de tudom, hogy az meríti rendesen a telefont, látszik is a grafikon végén, hogy ott meredeken zuhan a kapacitás. Ezek mellet ment a Wolt illetve napközben a Onenote ugye megbeszélésen jegyzetelni. Nem vagyok nagy telefonfan, hogy mindent nyomogassak rajta, az alkalmazásokat bezárom ha nem használom, első körben munkaeszköz, csak az üzemidőre nem találtam megoldást. Ha hard reset nem segít lehet elmegyek akksit cseréltetni. Ha 5-6 óra SOT meglenne akkor nem lenne gond, de nem érzem életszerűnek, hogy a telefon az asztalon pihenjen és így hozzak ki belőle normális üzemidőt.

[ Szerkesztve ]

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3997) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Üdv! Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy hogyan működik ez a Galaxy MaxHZ nevű cucc? Előre is köszönöm.

(#3998) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nekem egy napi vonatkozásban ilyen 3-4 óra sot-jaim vannak. Nekem ez elég, de szemmel láthatólag sokat merül nyugalmi állapotban.

Egyenlőre nem foglalkozom vele, majd csak jobb lesz, ha meg nem és már vállalhatatlan lesz az akssiidő, akkor megy szépen szervízbe.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3999) direwolf válasza Energie X (#3996) üzenetére


direwolf
őstag

Nem azért írtam, hogy megmondjam hogy használd. Csak megosztottam az én tapasztalataimat. Nyilván én is használom, csak nem videot nézni, és főleg nem játszani. Sajna ehhez nekem már szar a szemem :( Viszont érdekes módon a Waze elég hosszan bírja. Pedig azt gondolnám, hogy az is cpu igényes... de 500km navigálással + pár telefonnal, üzenetekkel és pár NFC fizetéssel belefér reggeltől-estig az üzemidőbe.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4000) Bibby válasza Energie X (#3989) üzenetére


Bibby
addikt

Mivel folyamatosan szinte ugyanolyan ütemben merül, ezért sejtheted hogy ez nem normális. Valamilyen folyamat vagy program be van ragadva.
Nekem ilyen, éjszaka szinte egyenes a vonal, alig merül. Net és Bluetooth van kikapcsolva éjszakára, minden más marad.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.