Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tom_tol


tom_tol
addikt

Eddig sem voltam szomorú, de ez után.. :DD

(#2) elefant válasza tom_tol (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

elképzelem a félmilliós bottal meg orsóval horgászó szakikat, akik előtte két estén át keverik az etetőanyagot, hogy nekiállnak a távirányítós hajóval molyolni....

(#3) Kiki18 válasza elefant (#2) üzenetére


Kiki18
őstag

Pedig nagyon gyakori az elit horgászoknál.Bár nem épp pergetni és halatfogni szoktak velük,hanem minél nagyobb űrtartalmű hajókat bemanővereznek egy pontra és az alján levő csapóajtót kinyitva a halkaját(etetést) szórják a vízbe. Ezt megismétlik 4-5x és eltelt a fél nap.

Ennek egy variációja,hogy a szereléket(horog,csali,stb) rakják a hajóba és elviszik ugyanoda,ahol etettek.

Amúgy kb 6-7 éve kezdődött és már itthon is alkalmazzák páran.

(#4) tom_tol válasza elefant (#2) üzenetére


tom_tol
addikt

Könnyeztem a videó alatt, hiányolom a csukára fejlesztett szörfdeszkát, de pár évvel ezelőtt nagyon nagy lett volna a fiamnak egy ilyen.

(#5) elefant válasza Kiki18 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

aztamindenit. meg vagyok lepve.

köszi az infót!

(#6) Jeanne d'Arc

:D Ez így délután felvidított! :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) rudi válasza Kiki18 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Csakhogy azok nem két ceruzaelemmel meg egy kilencvoltossal hajtott cuccok, hanem "picivel" komolyabbak. Eleve, az egy kilós hal rendes horgásznál bőven ingerküszöb alatti asszem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) flashpointer


flashpointer
őstag

Villantót gumihalat nem próbáltak utánakötni? :D

(#9) gerii válasza rudi (#7) üzenetére


gerii
addikt

Nem feltétlen kicsi az 1 Kg-os hal. Felszereléstől függ, pl picker bottal, és kicsi orsóval nagy élmény a kishalazás is, húzza a botot rendesen.
Vagy például a 0,7-es csuka pergetéssel sem rossz.
Ez a hajó persze egy vicc, a kis naphal is lehúzza rendesen. :D
A Tonhalcsaták jutott eszembe róla.

[ Szerkesztve ]

(#10) LackoMester


LackoMester
addikt

Ez jó. :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#11) TESCO-Zsömle válasza Kiki18 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viccelsz?

Én több, mint 10 éve voltam faterommal egy hatvani horgásztavon, ahol egy egész nap ment a levesbe amiatt, hogy míg mi 80-100m-ekre dobáltunk, addig a helyiek 200-250m-re a tó közepére vitték be az etetőanyagot és a szereléket RC-hajókkal. Ez ott már akkor olyannyira bevett szokás volt, hogy a tó közepe fele felcímkézett bóják tucatjai úszkáltak.

Egyetlen kapásunk volt kora reggel, megérkezés után úgy 5 perccel az első boton, ami össze lett rakva. Majdnem elvitte a botot a tóba... Egy 4 kilós tükörpontyot sikerült kihúzni. Nagyfater azt mondta halban még annyi kaját nem talált, mint mikor azt bontotta, úgy meg volt tömve. Onnantól kezdve mozdításunk se volt, csak néztük a helyi kék szalagot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) Piftuka válasza TESCO-Zsömle (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

A 10 évvel ezelőtti állapotokról nem tudok szólni, mindazonáltal manapság - sajnos - már tényleg nem olyan ritka az etetőhajó használata.

Hozzáteszem, hogy számomra mindaz, aki a csalit, ill. végszereléket, és az etetőanyagot nem a horgászbot segítségével juttatja a vízbe, nem számít horgásznak.

Persze a cikkben szereplő eszköz már ezen is túlmutat. Igencsak az "agymenés" kategóriájába tartozik. Mondjuk "halkitermelő" emberek számára még érdekes is lehet. Horgásznak viszont őket se nevezzük.

Nem is lep meg, hogy amerikai találmány. Ők íjjal is "horgásznak". Ráadásul híresen bénák.

A nagy amerikai "profik" mind békéshalas horgászatban, mind pergetésben rendre csúnyán leszerepelnek még a hazai versenyeken is, ha egy európai horgásszal mérik össze a tudásukat.

Pedig a pergetésre az USA-ban több tucat cég, és televíziós csatorna, ill. műsor szakosodott; komoly versenyek, szponzorációk dollárszázezrekért...

Ha a horgászatot nem is, de ezt mindenképpen jobban csinálják az európaiaknál. (Persze mennyivel nagyobb piacról is beszélünk...)

"Aquila non captat muscas."

(#13) JoceeHunt válasza TESCO-Zsömle (#11) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A mai überhajók már GPS-esek és megjegyzi az etetés helyét amit így nem kell bójázni :), sőt automata funkciója is lehet amíg sörözöl :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14) gebro


gebro
aktív tag

Legközelebb a hal hazaszállítását végző drónt mutatják be. :DD

Én ugyan nem horgászom, de szerintem ez elveszi a horgászat lényegét.

(#15) rudi válasza JoceeHunt (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Lassan olyan lesz ez a horgászat is mint a vadásza, hogy elég lesz odamenni, amikor már a "szolgák" horogra akasztották is kifárasztották a halat, hogy csak ki kelljen emelni? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) mickemoto válasza Kiki18 (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

Nagyon eredményesen lehet vele horgászni.Bevinni vele az etetőanyagot és akár a szereléket.Néha szoktam menni halastóra horgászni.Van hogy csak így fognak halat, hagyományos módszerrel egyáltalán nem.Éppen ezért nem tartom jó/fer dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kalandor válasza elefant (#2) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor képzeld ez a sógoromat :) Mondjuk nem ilyen hajója van, hanem egy nagyobb, több százezer forintos darab, amivel lehet etetni, meg kiviszi a szereléket akár kilométerekre is.
De volt már, hogy megbeszélték a büféssel, hogy kétóránként belepakolja a hideg sört, mert csak kényelmesebb így, mint megkerülni érte a tavat :)

[ Szerkesztve ]

(#18) schawo


schawo
titán

Ez alá inkább benny hill zene kéne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) HXY


HXY
addikt

2 AA ceruza elem??? Április 1. már elmúlt, nem?

Most komolyan: a Tescoban gyerekjátékként erősebb cuccokat árulnak, és azok 10.000 Ft körül vannak.

Mi is vettünk, egy RC autót, a márkája valami "kutya", de az megy hegyen-völgyön át, mint az atom a 8 AA elemmel. És az ára kiárusítva mindösszesen 3000Ft volt, de a rendes webshopokban is 15eFt körül van.

Szóval ebben valami harmatgyenge motor lehet.

(#20) TESCO-Zsömle válasza JoceeHunt (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy ilyen hajóra olyan GPS-t tenni, ami cm pontossággal mér, szerintem verébre ágyúval kategória...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Kiki18 válasza mickemoto (#16) üzenetére


Kiki18
őstag

Én azért nem szeretem , mert így a horgászat szórakozás részének 80%-a elvész. Csak a halfárasztás marad meg. De ezzel a halfogós módszerrel még a fárasztás élménye is elvész....

(#22) dirtboy86


dirtboy86
tag

Lol...ez mar nem is horgaszas Inkabb mint valami gagyi videojatek...

(#23) TESCO-Zsömle válasza Kiki18 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért az erős túlzás, hogy a szórakozás 80%-a a szerelék bedobálása és a beetetés... Arról nem beszélve, hogy a tavon való hajókázás is éppen olyan szórakoztató tud lenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) Kiki18 válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


Kiki18
őstag

Pedig biza akörül van.Ha nem csak a dobálózást és beetetést nézed,hanem a tapogatózást,hogy hol mikor milyen mély a víz,milyen a növényzet,stb....akkor simán megvan.

Ha tavon akarok hajókázni,akkor veszek egy hajót és hajókázok vele,nem pedig horgászom vele. Nálam a kettő nagyon más kategória,nagyon más jellegű szórakozás.

(#25) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én eddig is úgy tartottam,h behordàssal csak a pancserek horgàsznak,eretnek.Nem is olyan rég még tilos volt.
Sztem szimplàn szánalmas,aki ilyet használ örökre eltiltanam ,maximum a tescoban mehetne elő hal közelébe! :)

(#26) Scroll Lock válasza gebro (#14) üzenetére


Scroll Lock
tag

Egyetértek. Akár a boltba is elmehetnék gyorsfagyasztott halat venni. Sőt, az [Amazon Dash Button]-nel csupán csak egy gombnyomás lesz az egész. Vagy rendelhetek kész kaját is. Nem lesz így jó... :(

(#27) B.i.L


B.i.L
senior tag

Állat,vagy inkább vicces,gyerekek szórakozása.A behordás,ugye arról szól,hogy kényelmesen,koncentráltan vigyuk be az etetést és a szereléket pontosan egy helyre.C&R: fogd meg és engedd vissza,nem vihető el az így megfogott hal :N
Én most gyakorlom a saját magam készített úszókat,nádszálból.Tegnap a partot vertem 2-ig egy kárásszal.Hallottam,illetve láttam automata bevágást is:egyszerű rugós szerkezet.Amit meg hallottam,az meg automatán visszacsévélő az orsóba építve.Na ez már kiborított.Arról meg nem beszélek,hogy a Daiwa 310 ezer forintos orsólya mit tud,a használtautón ennyiért kocsikát^is lehet venni.... :F

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#28) Praston


Praston
tag

Ez így vicces ebben a formában, bár én jobban szeretem a hagyományos horgászatot. :)

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#29) dredbiro


dredbiro
senior tag

ez kész vicc,a rendes horgászatot soha semmi nem fogja tudni helyettesíteni :N

Good hunting,STALKER !

(#30) WD40


WD40
aktív tag

Ba**g, ha ennyire nem tud valaki kamerázni, akkor tegye le a fenébe, majd más felveszi a videót... Nem bírom nézni. :((

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#31) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Akkorákat szoktam röhögni a horgászokon, mikor megjelennek a 300 kilós cuccukkal, közbe apám pár ezer forintos botja, meg a kenyér kukorica kombinációja mellet megnyeri a versenyeket, amikre megy.... :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32) dirtboy86 válasza Sanchez638 (#31) üzenetére


dirtboy86
tag

Jogos. En kocahorgasz vagyok...1-1szer nyaranta kinezunk 1 tora. Ezek a mai horgaszok. Jon a ladaval benne a fel millas szerelessel. Halradar, wifis kapasjelzo lol stb... Ez nem atomfizika. Bot kell meg csali mondjuk reggel a kertben asott giliszta, par sor meg haverok aztan relax. :)

(#33) dredbiro válasza Sanchez638 (#31) üzenetére


dredbiro
senior tag

egyszer elmentünk haverral hétvégén egy tóra horgászni,kiválasztottuk a helyet szépen,mindent megcsináltunk annak rendje-módja szerint,fogtunk is szépen halakat,kárász,pár darab szebb ponty,egy két törpe.mellettünk ült egy faszi,kérdezi hogy mivel horgászunk,mert ő már mindent kipróbált és nem fogott semmit.volt nála a bojlitol kezdve minden(több 10ezer forintos etetők) ,de tényleg egy mozdítása se volt neki.mondom neki , hogy teszkós konzerves kukorica,ami igaz is volt,előző hétről marad pár dobozzal.adtunk neki 2 dobozzal.kb fél óra elteltével nála is megjelentek az első szebb halak :DDD

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#34) gerii válasza dredbiro (#33) üzenetére


gerii
addikt

Így-így, sokan nem tudják mi a jó (a halaknak). Én azt olvastam + tapasztaltam is, hogy amit nem tudnak beazonosítani a halak, azt nem eszik meg. Halastavon ismerik a bojlit, ott zabálják is, a helyi holtágakon viszont nem. Ott a kukorica megy. Szomszéd etetésére igyekvő elfogott halnál nincs is jobb, főleg ha hallod ahogy szidkozódik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) dredbiro válasza gerii (#34) üzenetére


dredbiro
senior tag

:DDD :K

Good hunting,STALKER !

(#36) Medocsabi válasza dredbiro (#33) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ismerős. :) rokonnak van kiskörèn nyaralòja,ha épp szabad akkor egy évben pár alkalommal lenezunk a család hím tagjaival egy jó kis satoros nomád pecàra. :) kiprobaltunk már dràgàbbnàl dràgàbb etetoanyagokat,de a sima kukoricadara,belekeverve liszt ès konzervkuki,és állni hagyni lefedve,mindig bejön.kicsit megerjed,edeskès szaga(illata) lesz,és a pontyogòk imàdjàk :)

(#37) Auratech


Auratech
őstag

Nekem meg saját tavam van, amiben félméteresre nőttek a 2013-mas áradás után valahonnét idemenekült koi ponytyok. Amint úszom, rögtön jönnek barátkozni...
Nem fogom meg őket és ők sem fognak meg engem. A kezemből eszik a fonott kalácsot.
Szivatják a macskát, aki meg halpecsenyére feni a bajszát..

Auratech Field Recording

(#38) dirtboy86 válasza Medocsabi (#36) üzenetére


dirtboy86
tag

Total egyetertek...lol probaljatok ki a fokhagyma palinka aromat kukorican..hazi modszer: kemenyvtakarmany kukorica beaztatva tort fokhagymaba ami jo kis hazi palesszal van felontve. Par nap alatt megpuhul a kukorica...ha sok a szunyug azt is megoldja olyan szaga van...ja es 200ft megvan es a ponyt is kap ra :D :))

(#39) dugesz77


dugesz77
őstag

Látom a jövőt. Amerikai "sporttárs" elengedi a kb. 1 méteres robot kétéltűt. Az elindul és halradarral megkeresi majd persze megakasztja a halat. Gps alapján kiviszi a pecásnak a halat a partra,mert nehogy már meg keljen szákolnia és nehogy le kelljen tenni a sörét .
Amúgy szerencsére egyre több tavon tiltják be az etetőcsónakozást. Nem igazán fair a proli pecásokkal szemben.

(#40) gerii válasza dugesz77 (#39) üzenetére


gerii
addikt

Én az igazi csónakos behordást/etetést is betiltanám a kis vizeken. Tanuljanak meg célozni...

(#41) dredbiro válasza gerii (#40) üzenetére


dredbiro
senior tag

az már egyeseknek túl bonyolult... :DDD

Good hunting,STALKER !

(#42) tatabike


tatabike
őstag

Egyszer olvastam, hogy milyen érzés a halnak, mikor kifogják. Kb. olyan, mintha egy ember sétálna a tóparton, meglátna egy hamburgert, rávetné magát, erre valaki berántaná a vízbe... :DDD
Én is horgásztam régebben, de soha egy halat sem vittem haza, hanem visszaengedtem. Ott a helye. Ha halat akarok enni, veszek a boltban, azokat azért nevelték.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#43) elefant válasza dredbiro (#29) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Bár már nem horgászok egyáltalán (mondjuk így, elvi okokból), de régen mikor még aktívkodtam, a fárasztás részét szerettem a legjobban az egészben (azt leszámítva, hogy milyen jó érzés dögleni a vízparton órákon át csak úgy). Ez az amit egy ilyen hajókázós megoldás megöl a fenébe. És bárki bármit mondjon, alapvetően nem látok rá reális esélyt, hogy így lehessen halat fogni.

Mondjuk engem az is meglepett, hogy valaki ilyen kishajóval viszi be az etetőanyagot meg a szereléket, úgyhogy lehet, hogy csak én vagyok túl ósdi.

(#44) Mr.Csizmás válasza Kalandor (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD made my morning

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) Apika válasza elefant (#43) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igen! A horgászat egyik legjobb részétől - a fárasztástól - "kíméli" meg az embert ez a módszer.
De azt megnézném, ha egy komolyabb méretű hal elvinné a hajót "világgá"... Mondjuk hatótávon kívülre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.