Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) klaya86


klaya86
senior tag

Igen, üzemidő 😃 Én sem szoktam állandóan nézegetni, de ahogy írtam pár hsz-al feljebb, az 5.1el a korábbi egész napos üzemidő egy harmada majdnem elveszett és rohadtul idegesítő volt, hogy míg előtte vígan kibírta a napot, 5.1 után már kora délután tölteni kellet. Csináltam egy factory resetet, gondoltam hátha. Szerencsére 3 töltés után újra beállt egy kellemes üzemidőre a telefon. Akinek gond van, ajánlom, hogy tolja újra a rendszert, valószínűleg segíteni fog.

(#4252) morge


morge
tag

Sziasztok!
Tervezem egy FE vételét, sok tesztet olvastam, és videót néztem több telefonról, természetesen erről is, és ez tetszik a legjobban. Kérdésem az hozzátok, akik napi szinten használjátok, van olyan probléma , hiányossága ami bosszantó lehet, és mennyire jött be nektek?

Xiaomi 11 lite 5g ne-t váltana, ha esetleg ismeri valaki.

U.I.: 3 koppos nagyítás van e benne?
Fényképezésnél, videózásnál teljes képernyős e kijező?

[ Szerkesztve ]

(#4253) bezo076 válasza morge (#4252) üzenetére


bezo076
tag

Xiaomi lite 5G Ne volt nekem is.Annál nem tudtam megszokni az oldalsó ujjlenyomat olvasót illetve a közelség érzékelő hibáját.Nekem a Samu sokkal jobban kézreáll....nincsennek idegesítő bugok,reklámok.Minden úgy működik ahogy kell.Van teljes képernyős fotós lehetőség.Nekem nagy előrelépés volt az után.

(#4254) direwolf válasza morge (#4252) üzenetére


direwolf
őstag

Pontosan mit értesz ezen?:
"Fényképezésnél, videózásnál teljes képernyős e kijező?"
Mert ha úgy érted, hogy lehet-e a keresőkép teljes kijelzős akkor igen. A szenzor viszont 4:3 arányú, tehát a legjobb minőségű (legtöbb infót tartalmazó) képet akkor kapod, ha ilyen képaránnyal fényképezel. Ekkor viszont nem teljes képernyős a keresőkép.
Mutatom (ugyan abból a pozícióból készítve):
4:3:

16:9 (ez sem teljes képernyős a mobilon):

Full screen:

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4255) Criminal017


Criminal017
őstag

Rutinokat használóknak érdemes frissíteni a Galaxy Storeból a Modes&Routines alkalmazást, ha minden igaz javítva lettek a bugok amik előjöttek OneUI 5.1-el.

(#4256) Criminal017 válasza Criminal017 (#4255) üzenetére


Criminal017
őstag

Hamar megdőlt ez a tézis, még mindig beragad 1-1 rutin futása... :(((

(#4257) kutga válasza Criminal017 (#4256) üzenetére


kutga
nagyúr

Volt olyan amikor nem ragadtak be? :)

Let the Zone take me if I am.

(#4258) morge válasza bezo076 (#4253) üzenetére


morge
tag

Pontosan ilyen hibái vannak az én xiaomimnak is.

Direwolf: igen erre gondoltam, köszönöm!

(#4259) citizen05


citizen05
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy érdemes e várni a OneUI 5.1 - es frissítéssel hátha orvosolják a hibákat?
Engem főleg a rövidebb akku idő zavar.
Vagy az még hosszab idő múlva lesz csak és inkább frissítsek ?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#4260) rushmoon válasza citizen05 (#4259) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Én is halogattam ezt a frissítést az itt olvasottak hatására, aztán csak rászántam magam, és nem vettem észre változást mióta 5.1 van a telefonon.
Talán a használat módja is számít, nem nyomkodom sokat, nem játszok, így kevés a képernyőidő, de nem is töltöm naponta (viszont 2 sim, mobilnet, wifi, bt, gps folyton bekapcsolva; automatizálással sem vacakolok).

(#4261) batai15 válasza rushmoon (#4260) üzenetére


batai15
félisten

Úgy látom nem csak nálam ilyen hulladék az üzem idő.
Alig használom a telefont. Ráadásul azért még mindig androidosan laggos. Hiába lassabb volt a régi telefonom azért mégis fluidabb volt az élmény összességében. Persze nagyon gyors általánosan a készülék de azért sokkal jobban észrevehető ha belaggol.
Kamera nem rossz viszont a kijelző meg parádés. Adok még neki pár napot azért hátha jobb lesz.

(#4262) FrankMonzano válasza batai15 (#4261) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Hol szokott laggolni nálad?

(#4263) Criminal017 válasza kutga (#4257) üzenetére


Criminal017
őstag

5.0 és előtte nálam tökéletesen működött. :B

(#4264) kutga válasza Criminal017 (#4263) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam sosem működtek jól. Nem is használom a rutinokat emiatt. :)

Let the Zone take me if I am.

(#4265) batai15 válasza FrankMonzano (#4262) üzenetére


batai15
félisten

Használat közben. :U tudom user error sötöbö.

(#4266) guftabi96


guftabi96
addikt

A legelső 5.1-es update-tel még nem volt különösebb gondom, de a legutóbbi frissítés óta nekem is nagyon merül a készülék :(
Nem túl jó hír, mert néha így is volt olyan nap, amikor 10-15% körüli akksival értem haza. Most ki sem bírna egy ilyen napot.
Gondolom nomcs lehetőség 5.0-ra visszamenni.

#KeepFightingMichael

(#4267) direwolf válasza batai15 (#4265) üzenetére


direwolf
őstag

Nem user error. Ez a különbség egy "natívan" futó rendszer és egy virtuálgépben futtatott között. Ami súlyosbító körülményként JAVA alapú ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4268) batai15 válasza direwolf (#4267) üzenetére


batai15
félisten

Hát csak érted kb két évet skippeltem majdnem az androidot. Na mondom megnézzük hogy mi változott de igazából sok minden nem. 60hzn meg kimondottan zavaró a telefon számomra. Akku idő éppen hogy hozza az xr szintjét de komolyan. Ma voltam állásinterjún alig használtam a telefont két órakor töltőn volt már. Xr estig lazán kibírta. Előlapi kamera szintén olyan hulladék szintű és lassú ( nem úgy van mint iPhone esetén hogy le nyomod a gombot és készült egy normálisan fókuszált kép ,hanem ha nem várok homályos lesz ráadásul előlapi vakut be kell kapcsolni mert szó szerint csúnya a kép ) én nem mondom hogy másik fotós képességei sokkal jobbak főleg bele nagyitva de azért valahogy kellemesebb rá nézni és azért khmm 4 éves modell már. Nagyon sok mindent tud a telefon ez nem vitás de amiért anno váltottam rendszert továbbra se változott semmit. Lehet hogy mást zavar az iOS dolgai stb de számomra nem out of box a telefon meg happy a használat. Nagyon jó hogy itt tudok tvre vlct castolni pl csak 50 perc után össze fosha magát. Idén legalább nem működik nincs ilyen gond :DDD Azt hittem bennem van a hiba , de nem max mások a preferenciáim mint az androidos tábornak.
Szóval ha egy flagship közeli telefon csak annyit tud akkor inkább dobok rá kis pénzt szerintem és még iPhone szinten rosszul sikerült 12 is megfelelőbb lesz számomra.
Sajnálom ha valakinek a lelkébe taposok de azért számok tükrében jóval többet várok el egy ilyen készülék esetén.
Persze adok még időt neki de szerintem jövő héten már az aprón lesz.
Pedig az erősebb 8/256 vettem.

[ Szerkesztve ]

(#4269) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Sok kommentben olvastam, hogy ilyen olyan kuponkódokkal mennyivel le lehet csökkenteni az árat. Ez hogy működik, hol tudok és hogyan kuponokat szerezni?

Maine coon

(#4270) Kroni1 válasza batai15 (#4268) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem egyáltalán nem baj ha leirtad a véleményedet, bár biztos lesz akinek ez valoban a lelkébe fog taposni.. Én nagyon szeretem a samsungokat, azonban már az S20FE-n is észre lehetett venni, hogy butitva van sok helyen.
Szerintem egyik sem ér annyit amennyibe újonan kerülnek, viszont az iphone még használtan is mocskosan drága, ezért garis de használt samsungokat szoktam venni. Általában egy évesen már az eredeti ár feléért meg tudtam venni eddig sok telefonomat.
Ugyanakkor én is észreveszem itt-ott, pl. az akkunál, hogy samsungnál jobban birják az apple telók. Van 8-as iphone a cégünknél, ami most is bírja a strapát, samsungokban valahogy 3-4 év után ált. már mindenképp cserés az akksi még csúcsteló esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#4271) klaya86


klaya86
senior tag

Akinek üzemidő probléma van 5.1el az csináljon factory resetet, már írtam.
A laggal kapcsolatban nem tudok mit mondani, én vagy nem látom, vagy nem tudom. De a céges 10.1es ipad rendszerétől falra mászok. Logikátlan, sokszor béna az androidhoz képest. 5 kilóért meg konkrétan vicc a kamerája. Működikben, sebességben én nem látok különbséget, nekem az sem laggol, s21 fe sem. Viszont az ipaden a scrollozás közben úgy mosódik minden, hogy a szemem ég ki, miközben görgetek.

[ Szerkesztve ]

(#4272) direwolf válasza batai15 (#4268) üzenetére


direwolf
őstag

Nincs semmi gond azzal, ha az embernek vannak elvárásai. Főleg, ha egy távolról is jól látható összeget kicsengetett egy eszközért, amit használni szeretne.
Én szerencsés vagyok, a munkáltatóm "ingyen" adta a telefont. Ha nekem ezért fizetnem kéne, én is ütném-vágnám.
Felhasználóként boldog mosollyal, és az államon lecsorgó nyállal élvezném az Apple számba tolt funkcionális egyszerűségét.
De én IT mérnök vagyok, nekem az iOS egy kognitív disszonancia. Szóval marad ez az indiai gány, amiben dagonyázunk :(

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4273) batai15 válasza direwolf (#4272) üzenetére


batai15
félisten

Hát igen én egyszerű felhasználói szempontból nézem.
Működjön ahogy kell és ennyi. Köszönöm a megértést srácok. :R

(#4274) direwolf válasza batai15 (#4273) üzenetére


direwolf
őstag

Azért az én véleményem elég sarkos. A zsigeri előítéletemből táplálkozik az indiai programozók iránt :D Valójában egyáltalán nem élhetetlen az Android sem. A Samsung rendszere meg amúgy is elég jól összerakott.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4275) batai15 válasza direwolf (#4274) üzenetére


batai15
félisten

Nem is mondtam hogy ne lenne jó. Csak hogy az Android továbbra sem úgy működik ahogy reméltem két év után.

(#4276) Kroni1 válasza batai15 (#4275) üzenetére


Kroni1
veterán

Mondjuk az hozzá tartozik, hogy az igényeid sem épp átlagosak. A 60Hz a userek kb 90%-ának teljesen megfelel szerintem, nekem tetszett a 120Hz, de egy fillér pluszt nem fizetnék érte.
Azt én is látom, hogy samsung nem épp a legjobb akkukezelésben még androidos fronton sem, de így sem tudom hova tenni, hogy du 2kor már töltened kellett.. Nekem az S20FE gyakran 2 napot is kibírt egy töltéssel, abszolut normál használat mellett. Persze nem vagyunk egyformák, mások az igényeink is.

(#4277) SztiviVander válasza batai15 (#4275) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az hogy a samsung(s21fe) = android onnan jött hogy apple = ios? :)Amiket felsoroltál hiányosságokat (amik egy része hw és nem os függvénye), azokat sem nagyon értem hogy sikerült így általánosítani androidra. Még samsungon belül sem igaz hogy mindegyik ezt és így tudná amit leírtál. Neked igazából az s21fe tudása/képességei/tulajdonságai azok amik sajna nem találkoztak az igényeiddel. Ninncs ezzel baj, viszont csak halkan mondom hogy android vonalon nem pár darab telefon közül tudsz választani mint almánál :D

[ Szerkesztve ]

(#4278) batai15 válasza SztiviVander (#4277) üzenetére


batai15
félisten

Hát mivel a specifikációban adott volt a normális támogatás és qi töltés eléggé meg voltam kotve.

(#4279) direwolf válasza SztiviVander (#4277) üzenetére


direwolf
őstag

A reszponzivitás valóban jobb iOS-en. Ez nem hardver függő, hanem az architektúra különbség velejárója, és mindig is meglesz, amíg a droid java alapú marad.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4280) zetecR válasza batai15 (#4268) üzenetére


zetecR
addikt

Biztos hogy 21FE? :D

(#4281) guftabi96 válasza batai15 (#4275) üzenetére


guftabi96
addikt

Szerintem ez teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi a jó működés.
Én is szemezek időnként az iOS-szel, de vannak benne olyan apróságok, amiktől tudom, hogy falnak mennék.
-Pl az egész értesítési rendszere (kezelése és a hozzá tartozó ui) számomra egy katasztrófa a OneUI-hoz képest.
-Ujjlenyomatolvasó hiánya (a képernyőbe építettet sem szeretem, én még mindig a képernyő hátulján lévőket sírom vissza :D) és az a gusztustalan notch.
-2023-ban miért tartunk még mindig ott, hogy 4 ikon mehet csak 1 sorba?!

#KeepFightingMichael

(#4282) SztiviVander válasza direwolf (#4279) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azt érdekes módon pont nem is hozta fel hogy a reszponzivitás zavarná. A többit (60hz, szelfi kamera fokuszalas, akku) meg nehez az andoidra fogni, java ide vagy oda. Mellesleg szvsz az ios reszponzivitasa legnagyobbreszt annak koszonheto hogy mi (ui),mennyire(maximalisan) es milyen hw-re (sajat hw es nem tonnanyi, az os gyartojahoz kozenincs soc) van optimalizalva. Mesterien kitalaltak mi kell az atlagembernek ez nem vitas, de azert ennyire lejtos palyan nem is volt ez egy lehetetlen feladat.

(#4283) Senator


Senator
aktív tag

Én maradok 5.0-n azok után amiket itt olvastam amig csak lehetséges :)

(#4284) batai15 válasza zetecR (#4280) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem valami ulefone kínai fosh. Mondjuk ha a selfie kamera képességeit nézem hozza is a szintet.

(#4285) batai15 válasza guftabi96 (#4281) üzenetére


batai15
félisten

Jó az a faceid. Ezerszer jobb mint bármi amit eddig használtam.

(#4286) kutga válasza batai15 (#4285) üzenetére


kutga
nagyúr

Nyilván jó de nem minden helyzetben. A többivel amit a kolléga írt csak egyet tudok érteni, az értesítések kezelése és az ui navigáció önmagában elég nekem hogy soha ne vegyek iOS rendszerű telefont. :)

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4287) batai15 válasza kutga (#4286) üzenetére


batai15
félisten

:R
Egyébként sem ios sem hibátlan mindössze azok engem kevésbé vagy egyáltalán nem zavarnak.

[ Szerkesztve ]

(#4288) direwolf válasza SztiviVander (#4282) üzenetére


direwolf
őstag

Azért a Googlenek is meglett volna a lehetőség, hogy a linux kernelre nem egy taknyolt java motorban futó rendszert épít, hanem mondjuk egy LXDE vagy XFCE alapot használ, vagy fogja ezek forráskódját, forkolja, és sajátot. A lényeg, hogy lightweight lenne... de mindegy, ez a hajó elúszott, abból főzünk amink van.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4289) zetecR válasza batai15 (#4285) üzenetére


zetecR
addikt

Két dolgot irígylek a feleségem telójából: a FaceID-t és az oldalsó némító gombat. :D

A 14 Pro-ja valóban nagyságrendekkel jobb előlapi kamerával rendelkezik, sötétben a főkamerák is jobbak, de azért az iOSen is van sok apró bosszantó dolog; kinek a pap, kinek a papné...

(#4290) batai15 válasza zetecR (#4289) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan. :R

(#4291) arpivw81 válasza zetecR (#4289) üzenetére


arpivw81
tag

Azért azt is vegyétek figyelembe,hogy az alma dupla annyiba kerül,aki meg kuponozva vette,annak 3× annyiba.

(#4292) SztiviVander válasza arpivw81 (#4291) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha a körtét a körtével hasonlítod össze, akkor ez így nem igaz. Nem tudom kinek tűnt fel és kinek nem, de az android vonal (élen a jó samsunggal) sikeresen felzárkózott árazásban az almához, sőt vicces/siralmas módon esetenként még le is hagyta.
s21fe (128gb - 217e) az a jelenlegi s23 modelltől ugye két generációval régebbi, azzal az iphone 11 (128gb - 220e) van pariban. Hol van itt az a dupla ár? :) 110e-re még tavaly se lehetett lekuponozni az fe-t. De ha jelenlegi csúcsokat nézzük még röhejesebb a kép, sima s23 (128GB) 410e vs iphone 13 (128gb) 335e. Mindegyik emag ár, emag forgalmazás hogy a boltok közti eltérő árazás ne zavarjon be. A kuponozást meg a szolgáltatótól elhozom nulla forintért dolgokat most hagyjuk. Oké persze az s23 nagyon friss és majd lejjebb megy annak is az ára ha kint lesz annyi ideje mint az i13, de sajna 335e alá elég sokára fog benézni, lévén a 128-as s22 már egy éve kint van és még mindig 295e az ára emagon. Sajnos rég volt már az amikor önmagában a dupla iphone ár alapján lehetett (ellene) dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#4293) klaya86 válasza SztiviVander (#4292) üzenetére


klaya86
senior tag

Nem hinném, hogy az S21fe egy iPhone 11 szintjén van. Kapasból egy 60hz ips vs 120hz amoled, amire egyből rápillantasz. Se optikai zoom, se sztereó hangszóró...

(#4294) arpivw81 válasza SztiviVander (#4292) üzenetére


arpivw81
tag

Ezen teljesen felesleges vitatkozni,szerintem. De én nem úgy néztem,hogy hány generáció van közte. Mikor adták ki a 21FE-t? 2022. január,és nem csúcskészülék kuponozva én 130-ért vettem. Melyik Iphone az amelyik 2022-ben lett kiadva,és az mennyibe kerül? Nekem személy szerint teljesen mindegy ki mit nyomkod,de nem értem ezt a mindenben a hibát keressük dolgot. Nekem ez a telefon 130-at megért. Ennyi

(#4295) SztiviVander válasza klaya86 (#4293) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sztereo modjuk pont ugyanugy van :) De igazad van, my bad, én még ott tartottam hogy iphone 13 a legújabb modell és az jött ki nemrég :D Átaludtam egy évet alma fronton, de hát kb ennyire is vagyok oda érte. Viszont az sem dupla áron van sőt még a 14 sem. Drágábbak, az tény, de a lényeg az akart lenni hogy rég nincs már akkora dupla áras különbség mint évekkel ezelőtt. Ha tegyük fel nem rühellném zsigerből az ios-t akkor én biztos nem sokat gondolkodék rajta hogy egy s23-at vegyek 410-ért vagy egy i14-et 390-ért. Bármily fájdalmas is, egy samsung hiába kerül többe a presztizs értéke fele annyi sincs mint az almának. És az is egy szempont, nem csak a kijelző Hz. Szvsz.

(#4296) Bibby válasza SztiviVander (#4292) üzenetére


Bibby
addikt

Eltévedtél egy "generációt", ha már hasonlítani akarsz. Jelenleg iphone 14 van, tehát a kettővel régebbi az iphone 12, ami máris egy százassal több mint az s21 fe ára. Végülis nem sok.
Az s23 ellenfele pedig az iphone 14.

Ελευθερια η θανατος

(#4297) Bibby válasza SztiviVander (#4295) üzenetére


Bibby
addikt

Ja, ha valaki presztízs miatt vesz még mobiltelefont is, akkor tényleg bem érdemes lejjebb adni az almánál. :)

Ελευθερια η θανατος

(#4298) klaya86 válasza SztiviVander (#4295) üzenetére


klaya86
senior tag

Presztízs? 😃😃 6-7 éve még talán volt. Akkoriban volt, amiben tényleg innovatív és egyedi volt. Hozzá jött ugye a magas ár. Ma már bárki megveszi, akár részletre is,illetve semmi olyat nem tud, amitől kimagaslana a telefonos mezőnyből,sőt... Tech szemmel számomra egy iPhone egy korrekt, stabil telefon,nagyon jó fotós /videós képességekkel, jó, de nagyon zárt, sok szempontból buta rendszerrel. Az árat nyilván jobban tartja, ez tény. Szerintem ez a "presztízs" dolog inkább már az utóbbi 10 évre alapozódik, abból táplálkozik. Mai szemmel egy iPhone 14 pro semmivel nem komolyabb, mint egy s23 ultra, sőt.. Tényleg nem állok egyik oldalon sem, ez inkább személyes vélemény.

(#4299) SztiviVander válasza klaya86 (#4298) üzenetére


SztiviVander
őstag

Presztizse annak van amit a többség annak tart, nem annak amit Te vagy én és főleg nem technikai szempontok alapján :) Talán azért magasodik még mindig ki a mezőnyből mert az átlagember (aki a többség) szemében az ájfon egy húúú, az android meg egy ahhh. Nekem ez a tapasztalatom, pedig nem csupa agyhalott vesz körül. És hiába mondod hogy de a 120hz meg az amoled, erre az a válasz, hogy á az ilyen hülyeség, de a retina display, az igen :D

[ Szerkesztve ]

(#4300) Rigormortiis válasza SztiviVander (#4299) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igen, ezért tért át az Apple is az Amoled kijelzőkre a jobbal felszerelt készülékeinél :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.